·▪•گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی●•▪·

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

این تاپیک، مشتاقانه در انتظار گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی ( مشاوره برای کنکور)و هر صحبت دیگه ای در این زمینه می باشد.
پاینده باشید.
:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

duke_nukem

عضو جدید
دوستان نظرتون در مورد امتحان امسال که کلا شکلش عوض شده چیه؟درسا و ضرایب کلی تغییر کردن:surprised:
دوستان از گزنش دانشگاه آزاد علوم تحقیقات خبر ندارن که چطوریه سخته قبول شدنش یا نه؟گرایش تحقیق در عملیات،تکمیل ظرفیت هم می گیره؟

baran256016

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من ترم شش ریاضی کاربردی هستم والان واقعا بین دوراهی موندم ونمیدونم باید چیکارکنم.نمی دونم برای ارشد گرایش های همین ریاضی کاربردی رو امتحان بدم یابرای ارشدتغییررشته بدم به یه رشته حسابداری یاصنایع.اما از یه لحاظ فکر میکنم که من 4سال ریاضی خوندم میتونم موفقترباشم وازلحاظ دیگه میگم اینده شغلی نداره.ومیترسم اگه تغییررشته بدم چون هیچ اشنایی بااین دورشته ندارم موفق نشم وپشیمون بشم .لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم...

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من ترم شش ریاضی کاربردی هستم والان واقعا بین دوراهی موندم ونمیدونم باید چیکارکنم.نمی دونم برای ارشد گرایش های همین ریاضی کاربردی رو امتحان بدم یابرای ارشدتغییررشته بدم به یه رشته حسابداری یاصنایع.اما از یه لحاظ فکر میکنم که من 4سال ریاضی خوندم میتونم موفقترباشم وازلحاظ دیگه میگم اینده شغلی نداره.ومیترسم اگه تغییررشته بدم چون هیچ اشنایی بااین دورشته ندارم موفق نشم وپشیمون بشم .لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم...

سلام
اگه به رشته ریاضی علاقه داری و توی این 6ترم خودت متوجه شدی که توانایی ادامه تومقاطع بالاتر رو داری
به نظرم واسه ارشد همین رشته خودت رو شرکت کن؛ توی رشته ی ما بیشترازهمه مهم اون علاقه هست
از لحاظ بازارکار درسته تو مقطع لیسانسو فوق زیاد خوب نیست اما اگه دانشگاهت معتبر باشه و تا دکتری ادامه بدی و توی دانشگاه جزو دانشجویان فعال علمی باشی تقریبا میشه گفت خود همون دانشگاهت کم کم تورو جذب میکنه

رشته حسابداری رو بچه های ریاضی واسه ارشد اگه بخونن کامل از پسش برمیان و موفق هم میشن
و شنیدم باداشتن مدرک فوق حسابداری کارخوبی بدست میاری اما مدرک لیسانس حسابداری بیشتر خرده کاری هست و جای کارت ثابت نیست
رشته صنایع واسه ما بچه های ریاضی که توی این 8ترم اصلا با کتابهایی مثه اقتصاد سروکارنداشتیم یا مثلا فقط 3واحد مبانی کامپیوتر خوندیم اینکه بخوای بدون مطالع قبلی رو این رشته سال آخر ارشد صنایع شرکت کنی یکم مشکله!
بنظرم این رشته بیشتر واسه کسانی مفیده که واقعا به ریاضی علاقه ای ندارن
دوستم واسه ارشد صنایع شرکت کرد بدون شناخت قبلی مثه شماترم 6 بودیم که این تصمیمو گرفت از تابستون شروع کرد وآموزشگاه مدرسان ثبتنام کرد واسه جروزه آزمونو منابع اما به گفته خودش واقعا بهش سخت گذشت بخصوص اینکه مهرماه اعلام کردن منابع یکم تغییر کرده! خب دوستم قبول نشد:)

حالا شما اگه به ریاضی علاقه نداری گاه توی این 6ترم تمام فکرت روی تغییر رشته بوده اگه از قبل نسبت به رشته صنایع مطالعاتی داشتی میتونی ارشدصنایع شرکت کنی اما اگه به ریاضی علاقه داری ودارای صبرزیاد هم هستی خب ادامه رشته ریاضی بهتره:)
موفق باشی

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یادگیری نمودارتوابع با کمک رقص!

یادگیری نمودارتوابع با کمک رقص!

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نامه ای از یک ریاضیدان به دوستش. . .

نامه ای از یک ریاضیدان به دوستش. . .

به نام او که عالم را بر اساس « حساب » و « هندسه » آفرید . آری به نام او که همه چیز دنیا را بر اساس حساب استوار کرد و بر پایه هندسه نظم بخشید .

دوست خوبم سلام !
امیداورم روزهای زندگی ات سرشار از تلاشهای مثبت و منطق بر خط راست در جهت رسیدن به خدای یگانه باشد .

دوست خوبم !
جریان اندیشه های زلال سرزمین فکر ما را آبیاری و سر سبز می کند ، پس چه نیک است سر گذرگاه جریان اندیشه های خویش بنشینیم و از زاویه بالا آن را تماشا کنیم اگر دو ضلع زندگی« امید » و« عمل » باشد زاویه زندگی به لطف خدا همواره « منفرجه » است .
بدان که« امید » را باید به منزله مرکزی دانست که کلیه امور بشری مانند دایره پیرامون آن می چرخد و« عمل » همان تلاش های مثبت اوست که او را به مقصد می رساند .

دوست خوبم !
اگر« حساب عمرمان » را داشته باشیم « آدم حسابی » می شویم . بنابراین از حساب امور زند گی خود غافل نشویم چرا که ذات حق دائم به کار حساب مشغول است .

دوست خوبم !
اگر چه منطق ضامن سلامت کار یک ریاضیدان است ولی منبع تغذیه او نیست نان روزانه او را مسائل مهمتر ، که موجب پیشرفت او می شوند تامین می کند .

دوست خوبم !
چه زیباست دررفتار با دیگران خوبی ها را جمع کنیم ، بدی ها را تفریق نماییم ، شادی ها را ضرب نماییم ، غم ها را تقسیم نموده ، از نفرت ها جذر بگیریم و محبت ها را به توان برسانیم .
هندسه شخصیت خود را با خطوطی منظم و راست ترسیم کنیم و فراموش نکنیم که یک انسان مسئول باید زندگی فردی اش را بر دو اصل منفی استوار کند تا زندگی اجتماعی و اقتصادی اش همواره براساس اصل مثبتی پایدار بماند : اول آنکه بیش از نیاز نخواسته باشد تا برای کسب آن خود را به خفت بیندازد دوم آنکه بیش از نیاز نداشته باشد تا برای حفظ آن در هراس بیافتد .

دوست خوبم !
در زندگی خودآزادگی پیشه کن و فراموش نکن ؛آنانکه دل به « عرض » یک صندلی بسته اند در« طول » زندگی اسیر بوده اند .
دوست خوبم !

در انتخاب دوستان و همنشینا نت دقت کن و همیشه آنان را از میان دانایان و خردمندان برگزین زیرا خردمند با خردمند سازگار است اما نادان نه با دانا سازگار است نه با نادان دیگر چونانکه خط راست بر خط راست دیگر منطبق می شود اما خط ناراست نه بر ناراست دیگر منطبق می شود نه بر راست .

دوست خوبم !
با معادله زیبای زندگی سعی بر آن داشته باش که جدولی مصفا و رسمی دل آرا در حل مختصاتx وy ها شیبی به سوی کمال بی نهایت کشیده گردد تا به مراد خود برسی .
چون هرم بلند همت و چون مخروط عالی نهمت باشيد .
نور حق و شعاع پرتو جمال محمد «ص» در کانون قلبتان همرس باد .

« دوستدار تو رياضيدان

hossein1320

عضو جدید
درخواست برای تغییر رشته در ارشد.

درخواست برای تغییر رشته در ارشد.

سلاممن می خوام تو ارشد تغییر رشته بدم . می خواستم بدونم که جه رشته هایی دیگه ای می تونم برم که پایشو داشته باشم و نیاز به مطالعه ی زیادی نباشه ؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اگه الان رشتتون ریاضی هست واسه تغییر رشته مهندسی صنایع رو پیشنهاد میکنن اغلب !

hossein1320

عضو جدید
ممنونم.ولی ارشد صنایع یه کم قبولیش سخت نیست ؟ آخه خود صنایعی ها هم فکر کنم به فکر مدیریتند.میشه اختلاف واحداشونو بگی؟

Nasim.aut

عضو جدید
اگه ریاضی نه کامپیوتر یا صنایع؟

اگه ریاضی نه کامپیوتر یا صنایع؟

سلام
من ترم 5 رشته ریاضیات و کاربردهای دانشگاه امیرکبیرم و باید 30 واحد از رشته های دیگه بردارم و نمی دونم کامپیوتر رو انتخاب کنم یا صنایع چون این 30 واحد رو از هر رشته که انتخاب کنم ، واسه ارشد اونو ادامه می دم چون به احتمال زیاد ریاضی نمی خونم
میتونید راهنماییم کنید از نظر اینده شغلی ، ارشد و ...
به جفتشونم علاقه دارم ، مرسی.

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بهتره سوالتونو تو بخش مهندسی کامپیوتر ومهندسی صنایع مطرح کنین تا راجع به آینده شغلی و آزمون ارشد کامل بتونن راهنماییتون کنن:

کنکوروتحصیلات تکمیلی مهندسی کامپیوتر

کنکوروتحصیلات تکمیلی مهندسی صنایع

اما برای فارغ لتحصیلان ریاضی اغلب مشاوران رشته های تحصیلی شرکت در آزمون ارشد مهندسی صنایع رو پیشنهاد میکنن
چون نسبت به بقیه رشته های مهندسی تفاوتش با ریاضی کمترهست و دانشجوی ریاضی توانایی آماده کردن خودش رو واسه این آزمون داره.

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز..من فارغ التحصیل رشته کارشناسی ریاضی هستم.. راستش منم چون نسبت به آینده شغلی رشتم مردد بودم تصمیم گرفتم ارشد حسابداری بخونم و با توجه به درصد بالای ریاضی ک زده بودم ارشد حسابداری قبول هم شدم.. اما اصلا پایه حسابداری نداشتم و ثبت نام هم کردم اساتید میگفتن که کار خوبی کردم رشته خودمو ادامه ندادم و ادامه دادن تو رشته ریاضی اشتباهه چون بازار کار نداره(تو این مورد خدایی حق داشتن)میگفتن میتونم تو این رشته موفق باشم بشرطی که کتابهای پایه حسابداری رو بخونم و اینکهه تو سازمان حسابرسی برم دنبال کار و باید چند سال سابقه کار تو سازمان حسابرسی داشته باشم و همه همکلاسیام مشغول بکار بودن.. و الا معطلین حتی بچه هایی که حسابداری خوندن.. من شرایط خودمو سنجیدم و دیدم نمیتونم برم تهران یا باتوجه به آینده کاریش که تو شرکتاس عقب نشستم.. واز طرفی واس تدریس تو یونی باید حداقل دو مدرک مرتبط به همون رشته رو داشته باشی و باید ما که ریاضی خوندیم ارشد و دکترای حسابداری داشته باشیم تا بتونیم هیئت علمی بشیم و هدف من هم تدریس بود.. درواقع علاقمند به ادامه نبودم و تا زمانی که تو کلاس نمینشستم به این نتیجه نمیرسیدم... ازطرفی یکی از همرشته ایام با لیسانس ریاضی داره کار حسابداری یه شرکتو انجام میده با حقوق بالا.. هرچند خودش میگه خیلی رشته خشکیه و بدرد ما بچه های ریاضی نمیخوره... دوست عزیز شما باید ببینی واقعا به حسابداری علاقه مند هستی؟ بازار کارشو دوس داری؟ اگه با پایه قوی وارد حسابداری بشی حتما موفق میشی منتها قبل تصمیم چندتا کتاب حسابداری بخون ببین دوسش داری؟ اگه آره ک بسم اله.. چون بازار کار خوبی هم داره..من بنا بتجربم میگم هرکسی رشته خودشو ادامه بده و تخصص رشته خودشو بگیره موفقتره.. برات آرزوی موفقیت دارم..

s70

عضو جدید
سلام من میرم ترم 5ریاضی کاربردی راستش منم از الان تو فکر ارشدم نمیدونم چیکار کنم کلافه ام.نمیدونم همون ریاضی رو بدم یا نه یکی میگه برو حسابداری ریاضی که کار نداره اون یکی میگه برو صنایع یکی دیگه هم بابا ارشد میخوای چیکار!!!

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من میرم ترم 5ریاضی کاربردی راستش منم از الان تو فکر ارشدم نمیدونم چیکار کنم کلافه ام.نمیدونم همون ریاضی رو بدم یا نه یکی میگه برو حسابداری ریاضی که کار نداره اون یکی میگه برو صنایع یکی دیگه هم بابا ارشد میخوای چیکار!!!

سلام بر ریاضی دانان جوان:)

راجع به ادامه تحصیل در رشته شیرین ریاضی

شما به خودتون نگاه کنید ببینید توی این حالا5-6 ترم ریاضی رو با علاقه میخوندین یا فقط در حد پاس کردن دروس!؟
توانایی درک وفهم درس هاتون چطور بود؟!
آیا این 5-6 ترم رو به زور گذروندین و تمام تلاشتون اینه که زودتر واحدهارو پاس کنین و فارغ بشین؟!

چیزی که مشخصه اینه که با لیسانس و حتی فوق لیسانس ریاضی شاید نتونین جایی جذب بشین و تدریس کنین! البته واسه فوق لیسانس دیدم کسانی رو که جذب دانشگاه های غیر انتفاعی و آزاد شدن واسه تدریس کردن!

شما اگه علاقه ای به این رشته نداشتی وتوی این مدت هم علاقه ایجاد نشده خب میتونی واسه ارشد تغییر رشته بدی و یکبار برای همیشه تمام تلاشتو بکنی تا موفق بشی و رشته دلخواهتو قبول بشی ( اگه واقعا تحمل ریاضی رو ندارین پیشنهاد میکنم تمام تلاشتو واسه تغییر رشته بکنین!)

رشته هایی که واسه ما بچه های ریاضی شرکت در آزمون ارشدش پیشنهاد میشه حسابداری و مهندسی صنایع هست( به جهت اینکه ریاضی مون خوبه واین دورشته به ریاضی نزدیکتر هست)

حسابداری که قبول شدنش واسه ارشد کارسختی نیست برای بچه های ریاضی!

اما مهندسی صنایع اگه میخواین آزمون صنایع شرکت کنین قطعا نیاز به مدت مطالعه زیادی داره یه فاصله زمانی یک ساله!
که ارزشش رو داره وقت بذاری تا به چیزی که میخوای برسی!

شما که وارد ترم5 دارین میشین وقت کافی دارین برای اینکه خودتونو واسه ارشد صنایع آماده کنین(میشه آزمون ارشد سال93) که باید از تمام وقتتون تا اون موقع خوب استفاده کنین! باید مفاهیم مطالب درس کاملا بهتون تفهیم شده باشه! کتاباشو تهیه کنین واز همین الان بخونین.

اما مثلا کسی که سال دیگه ترم7ریاضی هست و میخواد ارشد92 صنایع شرکت کنه نمیشه گفت موفق نمیشه اما واقعا زمان کمی داره!
اگه واقعا قصدش قبولی در صنایع هست ارزشش رو داره که اگه امسال(ارشد92) شرکت کردو قبول نشد یه سال صبرکنه و با آمادگی کامل ارشد93 صنایع بده!

اما اگه قبولی ارشد تو اولین سال شرکت در آزمون واستون خیــــــــــلی مهمه باید بدونین که امکان داره موفق نشین پس بهتره رشته خودتون رو که تسلط بیشتری روش دارین شرکت کنین احتمال قبولی بیشتره!

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گرانقدر؛ آزمون معادلات دیفرانسیل (بخش معادلات مرتبه اول) امشب ساعت 21 برگزار خواهد شد و به پیشنهاد یکی از دوستان و با توجه به تجربه آزمون ریاضیات عمومی فرصت ارسال پاسخ ها تا ساعت 20 فردا دوشنبه خواهد بود. برای طرح سوالات با دو نفر از اساتید خبره کشور مشورت شده پس آزمون رو از دست ندید.
برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و سوالات آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:
پایگاه اطلاع رسانی آزمون ریاضیات باشگاه مهندسان

Unline

عضو جدید
ما که کلا از ریشه با مشکل مواجهیم

باید ریشه یابی کنیم گرچه خود ریشه ها هم در محدوده ی طبیعی قرار ندارن

در جستجوی بهینگی !

فعلا احساس تباهیدگی می کنم ...

با توجه به محدود بودن X زندگی باید فکری به حال Y کنیم تا بعد از ما محاسبه ی انتگرال زندگیمون حس خوبی بهشون بده

آخرین ویرایش:

amir khosro

عضو جدید
یه سوال مهم

یه سوال مهم

سلام.دوستان کسی نمی دونه اگه فرمول یا راه حل جدیدی تو نظریه ی اعداد پیدا کنیم باید کجا ثبتش کنیم.اگه می دونید به ایمیلم بفرستید.
amirkhosro428@yahoo.com
با تشکر فراوان:):)

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوووستان... سوال و جواب ارشد آزاد ریاضی دانشگاه آزاد رو کسی هست که واسه دانلود بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشششششششششششششششششم حالا 90 هم بود ممنون میشم​

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. تعدادی جزوه مربوط به ریاضی اینجا قرار دادم

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فک کنم تالار با کسر بودجه مواجه شده فعلا نمتونه امتیازا رو بده
فعلا این بازی رو انجام بدید بیکار نمونید

از بازی های قدیمی yetisports هستش
تپل خان ممنون:D

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
روز دانشجو رو به همه بچه های گل ریاضی تبــــریک می گم و براتون آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی رو دارم .
هر جا که هستید پاینده و سربلند باشید.
.
:heart:

بالا