[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

AH-GH

عضو جدید
سلام :Autodesk AutoCAD Civil3D الان دیگه ورژن جدید Autodesk Civil3D land Desktop Companion 200 هستش کارشون یکیه فقط چند تا نرم افزارو ترکیب کردن اسمشو گذاشتن Autodesk AutoCAD Civil3D

khosrofattahi

عضو جدید
سلام .لطفا یکی نحوه رسم نقشه زمین شناسی را در اتوکد توضیح بده.میخوام نقشه رسم شده را در نرم افزار دیتاماین وارد کنم.ممنون میشم.
Untitled.jpg

میخوام 1 شکل اینجوری بشه که اونو بندازم روی توپوگرافی!!!!

MORTEZA7761

عضو جدید
ارسال CIVIL 3D

ارسال CIVIL 3D

سلام لطفا" اگه نسخه کامل از آموزش CIVIL 3D یا SDR6.5 دارید برام به آدرس MORTEZA7761@YAHOO.COM ایمیل بفرمایید.
C.D آموزش CIVIL 3D را گرفتم کامل و جامع نبود.!!!!!!!!!

amin0192

عضو جدید
یه سوال
وقتی از دوربین foif 650خروجی میگیرم تو اتوکد نقاط رو بصورت قرینه یا با 90 درجه چرخش میاره ولی تو لند 2009 درست میاره ...باید تنظیم خاصی انجام بدم..

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوست من داستان زیاد داره! من خلاصه می گم هرجا رو که نا مفهوم بود بگو.

1- ایجاد surface bot از نقاط پایینی
2- ایجاد surface Top از نقاط بالایی
3- AutoCAD Civil3d 2012>Analyze>Volumes>Volumes>Criate New Volume Entity
4- surface topرو به عنوان base و surface bot رو به عنوان compariation surface معرفی کنین تا حجم این دو رو بهتون بده
واسه جدول احجام و ریز محاسبات هم به این صورت:
1- یه alinement در جهت طول خاکبرداری معرفی کنین
2- با دستور simple Line مقطع عرضی در محل شکست ها تعریف کنین
3- Analyze>Compute matrials و متریال های cut و fill رو مشخص کنین
4- حالا وقتی مقاطع عرضی ترسیم می کنین کنارش لیست جدول اجحام تا اون مقاطع رو واستون درج می کنه

MORTEZA7761

عضو جدید
درخواست راهنمای کامل CIVIL 3D

درخواست راهنمای کامل CIVIL 3D

:redface: لطفآ جهت در یافت منبع کامل آموزش CIVIL 3D و SDR MAP کمکم کنید.

industral

عضو جدید
مشکل درکارباCivil3D

مشکل درکارباCivil3D

باسلام به همه:آیا کسی هست به من کمک کنه؟(درCivil3Dبعدازانجام مراحل انتقال نقاط وویرایشstyleوlabel وترسیم وویرایش منحنی میزان)برای کارباalignmentوغیره زمان بسیارطولانی طول میکشد خط یا نقطه ای ترسیم شودوعملا هنگ میکند

industral

عضو جدید
مشکل درکاربا2013Civil3D

مشکل درکاربا2013Civil3D

مشکل درکاربا2013Civil3D
باسلام به همه:آیا کسی هست به من کمک کنه؟(درCivil3Dبعدازانجام مراحل انتقال نقاط وویرایشstyleوlabel وترسیم وویرایش منحنی میزان)برای کارباalignmentوغیره زمان بسیارطولانی طول میکشد خط یا نقطه ای ترسیم شودوعملا هنگ میکند

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مشکل درکاربا2013Civil3D

سلام civil3D ازین باگ ها زیاد داره مثلا civil من وقتی text رو ادیت می کنین و move می کنین قاط می زنه! اما یه سی دی دیگه از سیویل همچین ایرادی نداره. ممکنه واقعا از ورژن سیویلتون باشه می تونین همون کار رو با یه ورژن دیگه انجام بدین 2012 همچین مشکلی نداره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام civil3D ازین باگ ها زیاد داره مثلا civil من وقتی text رو ادیت می کنین و move می کنین قاط می زنه! اما یه سی دی دیگه از سیویل همچین ایرادی نداره. ممکنه واقعا از ورژن سیویلتون باشه می تونین همون کار رو با یه ورژن دیگه انجام بدین 2012 همچین مشکلی نداره

سلام. در هنگام کرک سیویل 2012 دچار مشکل شدم. خطای زیر رو میگیره. نمیدونید مشکل کجاست؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=107022&d=1342948457

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

artinbala999

عضو جدید
سلام به همه مهندسین عزیز راستش من تو این دو سال که با ورژن های 2011 و 2012 این نرم افزار کار کردم خیلی خوبه ولی عملا به علت کرک بودن و این که قفل شکستست مثله همیشه بعضی از امکانات و یا محاسبات در آن وجود نداره به خصوص در بخش های مربوط به مقاطع عرضی یا حجم عملیات خاک برداری و اینا که انواع و اقسام مشکلات رو در سیستم های کامپیوتری مختلف به وجود میاره و درست اجرا نمیشه !!!!!!

artinbala999

عضو جدید
آموزش جامع CIVIL 3D را لازم دارم لطفآ راهمنایی کنید.
سلام دوست عزیز کتاب : کاربرد civil 3d در پروژه های مسیر از انتشارات فروزش نوشته ی حسن امامی کامل و تقریبا جامع هست که اگه وقت بزاری جواب میده!!!! البته واسه خوده من که این طور بوده!!!!

moslem69

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی تو سیویل دارم
برای اینکه بخوام حجم فقط اسفالت یا تا لایه زیر اسفالت رو حساب کنم چطوری به در قسمت سورفیس کوریدور به این سطح ها داده تعریف کنم که برام حساب کنه ؟
همیشه top رو انتخاب میکنم مشکلی نیست و احجام رو میده حالا میخوام تا یه لایه زیر top که همون بالای خاکریزی تمام شده هست حساب کنم
ممنون اگه راهنمایی کنید
من با civil 3d 2013 کار میکنم

EBI4882000

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه با فایل cad نقشه توپوگرافی یک surface بسازه توی land؟
استادمون یه نقشه توپوگرافی داده واسه پروژه راه اما نقاطشو نداده میگه با همین نقشه هم میشه surface ساخت
آیا کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون میشم

moslem69

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه با فایل cad نقشه توپوگرافی یک surface بسازه توی land؟
استادمون یه نقشه توپوگرافی داده واسه پروژه راه اما نقاطشو نداده میگه با همین نقشه هم میشه surface ساخت
آیا کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون میشم

اول اینکه این فایل وقتی رو نقطه id میگیری ارتفاع رو میده ؟
اگه جواب منفی باشه که هیچی اگه میده میشه کاریش کرد
فایل رو بزار نگاه کنم

SILLVA

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
در CIVIL 3D وقتی می خوایم منحنی میزان بزنیم اما نقاطی مثل درخت ،تیر چراغ برق و...... در SURFACE هست.چیکار کنم این نقاط را با نقاط TOPO یه جا نگیره.مرسی

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
از دستور Remove point from surfase استفاده کنین. در اتوکد 2012 وقتی سورفیس رو سلکت کنی تو ابزارهای مادیفای میتونی پیداش کنی

بالا