⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
گروه توی تلگرام ندارید؟؟؟
سلام خوش اومدید:gol:.احتمالا کسی اطلاعی نداره وگرنه حتما بهتون می گفتن. شایدم گروه های دوستانه تشکیل داده باشن ولی مطمعنا یه همچین چیزی باشه باید بگردید. البته فک کنم اکثر بچه ها از جمله خودم تلگرام و حذف کردیم. ;)
چقدر اینجا سوت و کور شده از وقتی من اومدم اینجا . دوستان کسی جهان هلن گاردر رو نداره ،NightGirl عزیز اگه داری ممنون می شم بزاری من اینجا فقط تو رو می شناسم الان . :biggrin:
سلام سورا جون. خوش اومدین:gol:.برا کتاب تو باشگاه سرچ کنین;)

monaa1993

عضو جدید

qasedak_20

عضو جدید
سلام به همه
خسته نباشید
امیدوارم که برنامه ریزی هاتون خوب پیش بره
من تقریبا دو هفته س شروع کردم و تقریبا روزی میانگین 6-7 ساعت درس میخونم
نمیدونم چقدر زمان میتونه کافی باشه تا برسم ولی تمام تلاشمو دارم میکنم ...

یک سوال اینکه شما سازه در معماری و درک رفتارو میخونید بلافاصله تست میزنید ???و اینکه چه کتاب تستایی میزنید?!!

ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ما فردا مهمون داریم:crying2:..گناه دارم به خدا:cry:...الان چند هفته س که پنچشنبه ها و جمعه هام به فنا میره

monaa1993

عضو جدید
سلام به همه
خسته نباشید
امیدوارم که برنامه ریزی هاتون خوب پیش بره
من تقریبا دو هفته س شروع کردم و تقریبا روزی میانگین 6-7 ساعت درس میخونم
نمیدونم چقدر زمان میتونه کافی باشه تا برسم ولی تمام تلاشمو دارم میکنم ...

یک سوال اینکه شما سازه در معماری و درک رفتارو میخونید بلافاصله تست میزنید ???و اینکه چه کتاب تستایی میزنید?!!

ممنون

سلام منم تقریبا همزمان با شما شروع کردم ولی زمان کمتری میخونم. تو شروع در دو هفته میانگین 7 ساعت خوبه بعد یه مدت که بیشتر کنی عالی میشه
اهسته و پیوسته برید میرسید امیدوار باش و به تلاشت ادامه بده
من خودم تست کنکورو بعد خوندن نگاه میکنم متوجه شم چقدر به سوال میتونم جواب بدم به کتاب تسلط دارم یا دقیق تر بخونم یا رو کدوم قسمت کتاب بیشتر تمرکز کنم

monaa1993

عضو جدید
سلام منم همینطوررررر!!! نگران نباش یکمی از زمان مهمونیت به خوندن اختصاص بده روز 45 تا 1 ساعت به خوندنت تو روزای دیگه اضافه کنی یکمی جبران میشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم همینطوررررر!!! نگران نباش یکمی از زمان مهمونیت به خوندن اختصاص بده روز 45 تا 1 ساعت به خوندنت تو روزای دیگه اضافه کنی یکمی جبران میشه
چاره ای نیس دیگه، راس میگین بلاخره باید خوند دیگه:cry:.....:gol:

mohsen -a

عضو جدید
باسلام میگم ما بچه های شهرستانی که دسترسی به کلاس نداریم باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟:confused: برای فن ساختمان کلاس ضروریه به نظرتون ؟؟؟ کتاب کنکوری چی خوبه؟؟؟؟؟برای قسمت ایستاییو و سیستم ساختمانی عصرکنکاش یا قاطمی یا پکیج آکادمی؟؟؟ برای عناصر چی خوبه؟؟؟ جزوه ها توضیحاتشون کمه و حالت سرکلاسی داره عصرکنکاش جدید انگار زده.برای تنظیم و تاسیسات یه منبع خوب بگید که این قسمت خیلی بد قلقه......

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میگم 16 ام که ثبت نام کنکوره، من تا آخر شهرویر همه واحدام و پاس کردم اما هنوز تسویه نکردم، برا ثبت نام مشکلی پیش نمیاد؟البته قبل از ثبت نام حتما تسویه می کنم ولی مطمئنا مدرک دیرتر میاد دستم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میگم 16 ام که ثبت نام کنکوره، من تا آخر شهرویر همه واحدام و پاس کردم اما هنوز تسویه نکردم، برا ثبت نام مشکلی پیش نمیاد؟البته قبل از ثبت نام حتما تسویه می کنم ولی مطمئنا مدرک دیرتر میاد دستم

تاریخ فارغالتحصیلیتون مهمه اما در کل باید تا شهریور 95 فارغ التحصیل شده باشین

atp2

عضو جدید
سلام بچه ها چرا دیگه ساعت نمیزنیم
من بگم تا الان چیارو خوندم؟
درک رفتار سازه ها (
تاریخ جهان زارعی معاصر کامل نیا و قبادیان سبک شناسی پیرنیا سازه در معماری باغ های ایرانی پارادایم پردیس نصف ابنیه سنتی
و دیگر هیچ : آها درس 6 از کتاب زبان عمومی اصفهانی هم هستم :)
از این هفتم یکم جزوه هایی که بچه ها گذاشتن رو نگاه میندازم ، ولی از هفته دیگه ایشالا از این کتابا شروع میکنم :
تاریخ معماری غرب بانی مسعود معماری ایرانی معماریان اقلیم و معماری کسمایی جزییات ارتقا دهنده گلابچی و باغ روحانی و تاریخ جهان گاردنر البته این اخری اگه بشه : (
من چون هدفم منظر هست، تاریخ و منظرو باید زیاد بخونم : (
ساعات مطالعمو کردم روزی 6 ساعت : )))) یک ساعتم تقریبا زبان میخونم از اون سایته : ) البته بعضی وقتا : ) بعضیا تونم هستین ولی خیلی جلوترین ازم : (
خوبخ دیگه ، خسته میشیم تا اردیبهشت : )))

BIG - ARCH

عضو جدید
خوب خوندی افرین
سلام بچه ها چرا دیگه ساعت نمیزنیم
من بگم تا الان چیارو خوندم؟
درک رفتار سازه ها (
تاریخ جهان زارعی معاصر کامل نیا و قبادیان سبک شناسی پیرنیا سازه در معماری باغ های ایرانی پارادایم پردیس نصف ابنیه سنتی
و دیگر هیچ : آها درس 6 از کتاب زبان عمومی اصفهانی هم هستم :)
از این هفتم یکم جزوه هایی که بچه ها گذاشتن رو نگاه میندازم ، ولی از هفته دیگه ایشالا از این کتابا شروع میکنم :
تاریخ معماری غرب بانی مسعود معماری ایرانی معماریان اقلیم و معماری کسمایی جزییات ارتقا دهنده گلابچی و باغ روحانی و تاریخ جهان گاردنر البته این اخری اگه بشه : (
من چون هدفم منظر هست، تاریخ و منظرو باید زیاد بخونم : (
ساعات مطالعمو کردم روزی 6 ساعت : )))) یک ساعتم تقریبا زبان میخونم از اون سایته : ) البته بعضی وقتا : ) بعضیا تونم هستین ولی خیلی جلوترین ازم : (
خوبخ دیگه ، خسته میشیم تا اردیبهشت : )))

atp2

عضو جدید
خوب خوندی افرین

مرسی
من اینارو پارسال خیلی خونده بودم ، امسال زیاد طول نکشید ولی این جدیدا فک کنم تا عید طول بکشه : (
من کند میرم جلو ، ساعتمم کمه ، خدا به خیر کنه ، یه سری درسام کلا شروع نکردم :( پارسالم نخوندم ، اونام غصه ان کلشون : )))))))

revit

عضو جدید
سلام به بچه های درس خون و کوشا... بچه ها من پارسال همین موقع مثل شما کنکور داشتم, اگر سوالی چیزی تو این بازه داشتید در خدمتم.
فقط یه چیز به همتون بگم که همیشه پرانرژی باشید و دائم تو ذهن و قلبتون بگید میتونم. به خودتون بگید خسته نیستم و از این چیزا... خوشحال باشید. فقط تنها نکته ای که میتونم بگم اینه که به کاری که میکنید ایمان داشته باید و اینکه مصصم باشد وقتی که صحبت از خوندن میاد بشینید بخونید. هر چند شماها از من درسخون ترید. یه نکته مهم دیگه اینکه آزاد باشید و آزاد فکر کنید.
تو حوزه اسکیس بیشتر میتونم کمکتون کنم تاریخ هم همینطور.
به امید روزهای موفقیت. شاد, تندرست و سربلند باشید.
ارادتمند شما Revit !!!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های درس خون و کوشا... بچه ها من پارسال همین موقع مثل شما کنکور داشتم, اگر سوالی چیزی تو این بازه داشتید در خدمتم.
فقط یه چیز به همتون بگم که همیشه پرانرژی باشید و دائم تو ذهن و قلبتون بگید میتونم. به خودتون بگید خسته نیستم و از این چیزا... خوشحال باشید. فقط تنها نکته ای که میتونم بگم اینه که به کاری که میکنید ایمان داشته باید و اینکه مصصم باشد وقتی که صحبت از خوندن میاد بشینید بخونید. هر چند شماها از من درسخون ترید. یه نکته مهم دیگه اینکه آزاد باشید و آزاد فکر کنید.
ارادتمند شما Revit !!!
سلام جناب مهندس:gol:. ممنون که اینجا هستین، ما خیلی به حضورتون تو باشگاه احتیاج داریم.مرسی به خاطر حرفای دلگرم کننده تون:crying2:. میتونم سوال بپرسم خدمتتون؟:w05:. من تا گوتیک 2 دور کتاب بانی مسعود رو خوندم اما همش فک می کنم یادم نمونده، دوباره بخونم؟ یا اینکه کتاب و یه دور کامل بخونم و دوباره از اول مرور کنم؟...البته می خواستم تا تکنولوژی جدید بخونم بعد استاپ کنم برم سراغ سبک شناسی.
یه سوال دیگه هم خدمتتون داشتم، من الان دو هفته ای میشه که اسکیس تمرین می کنم. میدونم شاید خیلیا بگن از الان زوده ولی من واقعا به توانایی های اسکیسم آگاهم و میدونم که هیچی بلد نیستم! به هر حال، دو هفته هر روز 3 صفحه A3 تمرین خط ستاره ای (همونی که دور تا دور کاغذ نقطه میذاریم و نقطه ها رو به هم وصل می کنیم) انجام دادم، میتونم بگم از 100 درصد، از سطح زیر یخبندان رسیدم به 70 درصد البته فعلا همین تمرین منظورمه، نه همه جزئیات اسکیس، تو همین تمرین از زیر 0 رسیدم به 70% . الان می خوام بدونم با توجه به کیفیت بد اسکیس من و به نسبت اون، زمان کم باقی مونده تا کنکور، من برم سراغ تمرین خط بعدی؟ یا اینکه فعلا همین تمرین رو کار کنم؟ آخه استاد شقاقی می گفتن روزی (به فرض) 100 صفحه ز این تمرین کار کنین، من به خاطر تئوری نمیتونم این همه تمرین تو یه روز انجام بدم:cry:
لطف می کنین اگه راهنماییم کنین:gol::gol:

qasedak_20

عضو جدید
سلام جناب مهندس:gol:. ممنون که اینجا هستین، ما خیلی به حضورتون تو باشگاه احتیاج داریم.مرسی به خاطر حرفای دلگرم کننده تون:crying2:. میتونم سوال بپرسم خدمتتون؟:w05:. من تا گوتیک 2 دور کتاب بانی مسعود رو خوندم اما همش فک می کنم یادم نمونده، دوباره بخونم؟ یا اینکه کتاب و یه دور کامل بخونم و دوباره از اول مرور کنم؟...البته می خواستم تا تکنولوژی جدید بخونم بعد استاپ کنم برم سراغ سبک شناسی.
یه سوال دیگه هم خدمتتون داشتم، من الان دو هفته ای میشه که اسکیس تمرین می کنم. میدونم شاید خیلیا بگن از الان زوده ولی من واقعا به توانایی های اسکیسم آگاهم و میدونم که هیچی بلد نیستم! به هر حال، دو هفته هر روز 3 صفحه A3 تمرین خط ستاره ای (همونی که دور تا دور کاغذ نقطه میذاریم و نقطه ها رو به هم وصل می کنیم) انجام دادم، میتونم بگم از 100 درصد، از سطح زیر یخبندان رسیدم به 70 درصد البته فعلا همین تمرین منظورمه، نه همه جزئیات اسکیس، تو همین تمرین از زیر 0 رسیدم به 70% . الان می خوام بدونم با توجه به کیفیت بد اسکیس من و به نسبت اون، زمان کم باقی مونده تا کنکور، من برم سراغ تمرین خط بعدی؟ یا اینکه فعلا همین تمرین رو کار کنم؟ آخه استاد شقاقی می گفتن روزی (به فرض) 100 صفحه ز این تمرین کار کنین، من به خاطر تئوری نمیتونم این همه تمرین تو یه روز انجام بدم:cry:

سلام
در مورد اسکیس منم شوال شما رو دارم
ولی تاریخو خودم اینطوری میخونم میگم شاید بدرد شمام بخوره
هر درسی که امروز میخونم(با حاشیه نویسی و خط کشی) فردا
همون قسمت رو مرور میکنم
مرور دوم یک هفته بعد از مرور اول
مرور سوم. سه هفته بعد از مرور اول
مرور چهارم مثلا دوماه بعد ...

و توی برنامه هرچقدرهم درسا فشرده باشه مرورارو حذف نمیکنم
حتی اگه شده به خوندن مبحث جدید نرسم ولی مرورا رو انجام میدم

qasedak_20

عضو جدید

سلام
همون قسمت رو مرور میکنم

• Like
واکنش ها: atp2

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارادتمند شما Revit !!!

سلام ممنون از حرفای خوبتون..من یه سوال دارم اگر کسی معماری جهان زارعی را بجای هلن گاردنر بخوونه اشتباهه؟

atp2

عضو جدید
رتبه پارسالت چند شد؟

سلام من رتبه معماریم 400
رتبه منظرم 130
درصدام حدودی
زبان 47 سازه 36 تاریخ 46 درک 15 منظر 47
حدودا همین بود شاید یکی دو درصد پایین تر بود ولی بالاتر نبود ،
تلاشم اینه که همینو حفظ کنم ، بهتر شه که عالیه ولی امسال بیشتر رو اسکیس وقت میذارم. اسکیس منظر 25 زدم :( اصلا براش وقت نذاشتم :( حییییییییف :( من که نمیدونم امسال چی پیش میاد و رتبه ها چجوری میشه اصلا ادم مجاز میشه یا نه ، ولی فقط باید بخونیم فعلا و اسکیس رو بچسبیم.
من یه چند عدد کمک میخوام
اینکه واقعا واسه درک معماری چیکار کنم، ندارم دیگه :( درک معماری ندارم : ))))))
و سوال بعدی اینکه بچه هایی که پارسال اسکیسشون خوب بود از کی شروع به تمرین موضوعی کردن؟

mahsa_queen

عضو جدید
سلام بچه ها به نظرتون بجای کتابای قیابکلو (تنظیم و فیزیک 2 و3 ) چی بخونیم؟:cry: من واقعا کتاب تنظیم توو مخم نمیره:confused: همش فرمول همش شیمی :wallbash:

atp2

عضو جدید
سلام
همون قسمت رو مرور میکنم

من هییییییییچوقت نتونستم درست حسابی یه چیزی مرور کنم :(
با وجودیکه خیلی کم طول میکشه ولی اصلا همش میگم ولش کن حالا ، بعدا میخونم.
اینکاری که شما میکنید به اراده بستگی داره و عادت مطالعه :( ولی منم شاید انجامش بدم باوجودیکه ندارم جفتشونو :)))) ولی روش خوبیه من زماناشو دورتر میکنم ول
مرسی دوستم

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به نظرتون بجای کتابای قیابکلو (تنظیم و فیزیک 2 و3 ) چی بخونیم؟:cry: من واقعا کتاب تنظیم توو مخم نمیره:confused: همش فرمول همش شیمی :wallbash:

شما قرار نیست فرمولاشو حفظ کنید یا حتی یاد بگیرید! بهتره اقلا یکی دو سری از سوالای کنکورو بررسی کنید قبل از مطالعه ی هر کتاب تا بدونید کدوم قسمتاشو لازمه یاد بگیرید... مثلا اون فصل 3 که کلی فرمول داره، همه ش صرفا برای اینه که یه درک اولیه از هندسه خورشیدی به شما بده تا بتونید از اون نمودارهایی که دو-سه صفحه آخر معرفی کرده سردربیارین و اصل کاری توانایی خوندن و تحلیل همون نموداراست، وگرنه الان کلی نرم افزار هستن که بیشتر از اون فرمولا به درد کارای محاسباتی می خورن ...

mahsa_queen

عضو جدید
شما قرار نیست فرمولاشو حفظ کنید یا حتی یاد بگیرید! بهتره اقلا یکی دو سری از سوالای کنکورو بررسی کنید قبل از مطالعه ی هر کتاب تا بدونید کدوم قسمتاشو لازمه یاد بگیرید... مثلا اون فصل 3 که کلی فرمول داره، همه ش صرفا برای اینه که یه درک اولیه از هندسه خورشیدی به شما بده تا بتونید از اون نمودارهایی که دو-سه صفحه آخر معرفی کرده سردربیارین و اصل کاری توانایی خوندن و تحلیل همون نموداراست، وگرنه الان کلی نرم افزار هستن که بیشتر از اون فرمولا به درد کارای محاسباتی می خورن ...
ممنون از راهنماییت :thumbsup2: کلی انرژی گرفتم:love:
یه سوال جزوشو بخونم بهتره یا کتاباش؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت :thumbsup2: کلی انرژی گرفتم:love:
یه سوال جزوشو بخونم بهتره یا کتاباش؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

ببینید این جور سوالا جواب قطعی نداره، باید با شرایط خودتون ارزیابی کنید، به طور قطع و یقین کتاب خیلی بهتر از جزوه ست، ولی خب این وسط خیلی مسائل دیگه هم دخیله که می تونه باعث شه برای شما جزوه بهتر از کتاب باشه، مثلا اگه مباحث ایستایی و سیستم (کلا گلابچی جات!) رو تازه دارین شروع می کنین و تاریخ هم تا حالا هیچی نخوندین، با توجه به اهمیت بیشتر این مباحث شاید برای شما از نظر زمانی به صرفه نباشه وقت گذاشتن روی کتاب تنظیم شرایط و تاسیسات و بهتر باشه فقط یه جزوه بخونین تا سوالای خیلی آسون احتمالی -!- رو از دست ندین، ولی اگه تاریخو مثلا در حد 30-40 می تونین بزنین اقلا، با بحثای ایستایی آشنایی خوبی دارین و زبان تونم در حد قابل قبول خوبه، خب اون موقع بهتره برای تنظیم شرایطم کتاب بخونین که هم بعضا برای جواب دادن سوالای درک عمومی به درد می خوره و هم باعث می شه بتونین در کنار کنکور معماری گزینه دوم هنر ساخت (گرایش انرژی) رو هم داشته باشین ... با در نظر گرفتن یه همچین مسائلی می تونین منابع مناسب خودتون برای هر درس رو انتخاب کنید

آخرین ویرایش:

sara 262

عضو جدید
سلام دوستان خداقوت.
من به یه همراه نیاز دارم که حداقل هر روز باهم از همدیگه بپرسیم چقدر خوندیم و ساعت مطالعه هم رو چک کنیم کسی هست ؟من اینجوری خیلی خوب پیش میرم و تا الان همراهمم خیلی خوب نتیجه گرفته ولی الان کسی نیست اطرافم که بخواد ازمون بده ...
😔😔😔

وضعیت
موضوع بسته شده است.