⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pari.arch

عضو جدید
سلام
ممنون خانم مهندس از اطلاع رسانیتون
راستش من تازه شروع کردم به خوندن و در جریان این برنامه ها نیستم...ممنون میشم دوستان اگه چنین ازمون هایی میشناسن معرفی کنن
پیشاپیش تشکر

خواهش میکنم
تو این لینکhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/434248-آزمون-های-آزمایشی؛کارشناسی-ارشد-معماری
دوستان زحمت کشیدن ازمون های ازمایشی موسسات رو گذاشتن
آزمون های اینترنتی هم یکی همین درک رو درجریانم و آزمون زبان زیر ذره بین ک چندتاش برگزار شده و چندتا هم مونده به سایتش مراجعه کنین برنامه آزمون هاش هست

qasedak_20

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها برای معماری جهان یه جزوه خوب که یه دسته بندی مناسب داشته باشه کدومه ؟
کتابارو خوندم ولی هنوز دسته بندی نشدن مطالب تو ذهنم یه جزوه خوب و مرتب اگه میشناسید بهم معرفی کنید
ممنون
راستی برای منظر هنوز هیچی نخوندم باتوجه به زمان کدوم منبع بنظرتون اولویت داره ؟؟

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
کتابارو خوندم ولی هنوز دسته بندی نشدن مطالب تو ذهنم یه جزوه خوب و مرتب اگه میشناسید بهم معرفی کنید
ممنون
راستی برای منظر هنوز هیچی نخوندم باتوجه به زمان کدوم منبع بنظرتون اولویت داره ؟؟

سلام بنظر من جزوه مانا قابوسی برای جهان ومعاصر خیلی خوبه واسه معماری ایرانم جزوه نسیم عسگری
واسه منظرم من از چند نفر پرسیدم همه گفتن چون منظر منبع کاملا مشخصی نداره عصر کنکاش خوب و کافیه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خوبین؟:gol:بچه ها می خواستم نظرتون رو راجع به فصل نهم از کتاب فناوری های نوین ساختمانی دکتر گلابچی بدونم. به نظرتون فصل مهمیه؟!

atp2

عضو جدید
سلام به همه
ممنون

سلام دوست عزیزم
از اونجایی که کتابارو خوندی واسه جهان ، کتاب کنکاش خوبه به نظرم با یه خلاصه که تو سایتشون هست ،
واسه منظرم من جزوه جاودانی که تو باشگاه هست رو پیشنهاد میکنم ، خیلی خیلی خوبه ، کنکاشم خوبه ، اصلا عین همن ، فرقاشون اینجوریه که کنکاش تیتر وار تره ، جاودانی توضیح میده ، خوب منطقیه چون این جزوه کلاسه احتمالا ولی اون مروره سریعه ، کنکاش عکساش بیشتره ، تست داره ، هر دوتاشون جدولای خوبی دارن ،جاودانی آخرش ابعاد اندازه و استانداردم داره ،
ببین جاودانی رو که داری اینجا هست ، یه مطلبی از کنکاش میخونی سریع با جاودانیش چک کن ، دسته بندیاشون یکیه ، سریع میشه این کارو کرد ، کلا به همتون این پیشنهاد میدم : )

m.ronaghi

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
از اونجایی که کتابارو خوندی واسه جهان ، کتاب کنکاش خوبه به نظرم با یه خلاصه که تو سایتشون هست ،
واسه منظرم من جزوه جاودانی که تو باشگاه هست رو پیشنهاد میکنم ، خیلی خیلی خوبه ، کنکاشم خوبه ، اصلا عین همن ، فرقاشون اینجوریه که کنکاش تیتر وار تره ، جاودانی توضیح میده ، خوب منطقیه چون این جزوه کلاسه احتمالا ولی اون مروره سریعه ، کنکاش عکساش بیشتره ، تست داره ، هر دوتاشون جدولای خوبی دارن ،جاودانی آخرش ابعاد اندازه و استانداردم داره ،
ببین جاودانی رو که داری اینجا هست ، یه مطلبی از کنکاش میخونی سریع با جاودانیش چک کن ، دسته بندیاشون یکیه ، سریع میشه این کارو کرد ، کلا به همتون این پیشنهاد میدم : )
ببخشید دوست عزیز میشه لینک دانلود جزوه جاودانی رو بذارید؟من هرچی گشتم نتونستم جزوه منظر جاودانی رو پیدا کنم.:(

pari.arch

عضو جدید
بنظر منم گرم و مرطوبه اما جواب شده گرم و خشک
اخه واسه گرم و خشک که تهویه باید کم باشه در ضمن سقف هم معمولا منحنیه.

اینو نوشته واسه جواب
در اقلیم گرم و خشک از سقف بلند استفاده می شود تا حرارت بالا برود و در ارتفاعات پایین تجمع نکند. همچنین از پنجره های کوچک در
ارتفاع بالا استفاده می کنند تا آفتاب زیادی وارد فضا نشود. با استفاده از حوض و گیاه در حیاط های مرکزی از تهویه طبیعی برای آوردن
رطوبت و خنکی به داخل فضا استفاده می شود.

سوالش خیلی خبیثانه بود:-D
صفحه 69 کتاب تنظیم شرایط. برای اصول طراحی اقلیمی منطقه گرم و خشک گفته

استفاده از پنجره کوچک در جبهه هایی ک تابش نور خورشید دارند
ابنما و فواره در داخل به منظور خنک و مرطوب کردن هوا( شاید منظورش از تهویه طبیعی همین بوده O:
استفاده احتمالی از بام صاف برای خوابیدن در شب
......

الان ک فکر میکنم با همون نکته پنجره کوچک ک یکی از دوستانم گفتن گرم و مرطوب حذف میشد بقیه توضیحاتشم طبق مطالب این صفحه به گرم و خشک میخوره

baran8833

عضو جدید
سلام دوستان.
در مورد معماری دیجیتال سوال داشتم. تا حالا از کتاب دیجیتال گلابچی سوال اومده؟ چه نوع سوالاتی میدن؟
چون تا حالا من این کتابو نخوندم میخواستم ببینم ارزش داره الان که وقت کمی تا کنکور مونده بخونمش؟ یا میشه فقط قسمت های مهم کتاب رو خوند؟

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
در مورد معماری دیجیتال سوال داشتم. تا حالا از کتاب دیجیتال گلابچی سوال اومده؟ چه نوع سوالاتی میدن؟
چون تا حالا من این کتابو نخوندم میخواستم ببینم ارزش داره الان که وقت کمی تا کنکور مونده بخونمش؟ یا میشه فقط قسمت های مهم کتاب رو خوند؟

سلام تا اونجایی که من میدونم واسه شاخه معماری - معماری این درس در درجه اهمیت3هست و کتابای مهمتر گلابچی درک رفتار سازه ها و سازه در معماری -جزییات ارتقا دهنده(این کتاب جزوه خلاصه اش هم جواب میده)- بایونیک (پارسال حدود4تا سوال ازش اومد-این کتابم جزوه خلاصه شدش را بخوونید)هم کتاب چاپ پارساله و کتاب جدید گلابچی سیستم های ساختمانی
البته توی ازمون مرکز یه بخش از ازمون قبل مبحث 8 کتاب بود(بچه ها توی قسمت جزوه ها فایلشو گذاشتن) که یکیشم دیجیتال بود. اگر اون منابعو بالایی و ارحجو خووندید به این 8کتابم یه نگاه بندازید

baran8833

عضو جدید
سلام تا اونجایی که من میدونم واسه شاخه معماری - معماری این درس در درجه اهمیت3هست و کتابای مهمتر گلابچی درک رفتار سازه ها و سازه در معماری -جزییات ارتقا دهنده(این کتاب جزوه خلاصه اش هم جواب میده)- بایونیک (پارسال حدود4تا سوال ازش اومد-این کتابم جزوه خلاصه شدش را بخوونید)هم کتاب چاپ پارساله و کتاب جدید گلابچی سیستم های ساختمانی
البته توی ازمون مرکز یه بخش از ازمون قبل مبحث 8 کتاب بود(بچه ها توی قسمت جزوه ها فایلشو گذاشتن) که یکیشم دیجیتال بود. اگر اون منابعو بالایی و ارحجو خووندید به این 8کتابم یه نگاه بندازید
خیلی ممنون.
کتاب جدید گلابچی همون کتاب انتشارات پارس هست؟ هیچ کجا پیدا نمیشه میگن هنوز بیرون نداده. از کجا میشه تهیه کرد؟

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون.
کتاب جدید گلابچی همون کتاب انتشارات پارس هست؟ هیچ کجا پیدا نمیشه میگن هنوز بیرون نداده. از کجا میشه تهیه کرد؟

خواهش میکنم. بله انتشارات پارس.چرا اتفاقا من دو هفته پیش از انقلاب گرفتم. میدان انقلاب همون اولای خیابان به سمت دانشگاه تهران کتابفروشی اسان کتاب .اتفاقا یه سایت هم به همین نام دارن میتونید اینترنتی خرید کنید شماره تماس کتابفروشی هم 66989739
موفق باشید

baran8833

عضو جدید
خواهش میکنم. بله انتشارات پارس.چرا اتفاقا من دو هفته پیش از انقلاب گرفتم. میدان انقلاب همون اولای خیابان به سمت دانشگاه تهران کتابفروشی اسان کتاب .اتفاقا یه سایت هم به همین نام دارن میتونید اینترنتی خرید کنید شماره تماس کتابفروشی هم 66989739
موفق باشید
خیلی ممنونم از کمکتون. شما هم موفق باشین.

morteza*amini

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون جواب این تست چی میشه
محله ای نا بسامان داریم که آمار بیماری و جرایم اجتماعی در آن رو به افرایش است برای بهبود بخشیدن ،و ساماندهی این
محل ساخت کدام یک از گزینه ها را پیشنهاد می کنید؟
بیمارستان
فرهنگسرا
دانشگاه
باشگاه ورزشی

atp2

عضو جدید
محله ای نا بسامان داریم که آمار بیماری و جرایم اجتماعی در آن رو به افرایش است برای بهبود بخشیدن ،و ساماندهی این
بیمارستان
فرهنگسرا
دانشگاه
باشگاه ورزشی

سلام
باشگاه ورزشی؟ ربط نداره ؟ میرن ورزش میکنن به راههای خلاف کشیده نمیشن ، سالمم میمونن :|

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیمارستان
فرهنگسرا
دانشگاه
باشگاه ورزشی
منم میگم باشگاه ورزشی. چون این جور محله ها اکثر افرادشون حالا به نا به دلایلی انرژی دارن و این انرژی صرف کارای ناهنجار میشه، باشگاه ورزشی اولا باعث میشه این انرژی به طریق درستی تخلیه بشه هم اینکه بهشون انگیزه میده و باعث میشه در جهت درستی خودنمایی کنن.
اگه خودمون و بذاریم جای افراد اون محله عمرا حوصلمون بکشه بریم فرهنگسرا!
دانشگاهم که غلطه به نظرم چون قرار نیست تو هر محله ای یه دانشگاه باشه دوما محیط مثه فرهنگسراس (البته اگه بخوایم اغراق کنیم!)
بیمارستنم که اصلا لازم نیس دلیل بیاریم چرا غلطه!!

morteza*amini

عضو جدید
ممنون از جواباتون دوستان.منم نظرم ورزشیه اما پاسخنامه در کمال تعجب گفته فرهنگسرا. من این سوالو از نظر مقیاس بین کاربری و محیط تحلیل کردم. کلمه کلیدیش محله هست پس باید کاربریمون به این مقیاس بخوره. ما واسه هر محله میتونیم یه باشگاه داشته باشیم امامنطقی نیست سر هر محله ای که خلافکارن فرهنگسرا بزنیم که. این سوال خودسنجی اکادمی ببوده.بازم اگه کسی نظر دیگه ای داره لطفابگه

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از جواباتون دوستان.منم نظرم ورزشیه اما پاسخنامه در کمال تعجب گفته فرهنگسرا. من این سوالو از نظر مقیاس بین کاربری و محیط تحلیل کردم. کلمه کلیدیش محله هست پس باید کاربریمون به این مقیاس بخوره. ما واسه هر محله میتونیم یه باشگاه داشته باشیم امامنطقی نیست سر هر محله ای که خلافکارن فرهنگسرا بزنیم که. این سوال خودسنجی اکادمی ببوده.بازم اگه کسی نظر دیگه ای داره لطفابگه

بنظرمنم از عمد گزینه فرهنگسرا گذاشته شده تا واسه جواب دادن شک بکنی بین دو گزینه
اما توی سوال یه بخشیش گفته برای رفع بیماری که برای این مورد ورزش کردن موثر میتونه باشه نه رفتن به فرهنگسرا:smile:

keyvan2006

عضو جدید
سلام دوستان به نظر من جواش فرهنگسراس چون پایان نامه خودم نقش معماری در کاهش جرائم بوده از مکانهایی که میتونه کمک کنه ورزشی و فرهنگسرا و و غیره هست که در اینجا بین این دوگزینه فرهنگسرا اولویت بیشتری داره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهنگسرا؟!!:w22:
سلام دوستان به نظر من جواش فرهنگسراس چون پایان نامه خودم نقش معماری در کاهش جرائم بوده از مکانهایی که میتونه کمک کنه ورزشی و فرهنگسرا و و غیره هست که در اینجا بین این دوگزینه فرهنگسرا اولویت بیشتری داره
حرف شما متینه ها ولی من یه همچین آدمی رو تصور میکنم (مطمعنا همه ما حداقل یه 4 یا 5 تا از این جور افراد دیدیم دیگه)، ینی عمرا اگه پا شو تو فرهنگسرا بذاره. اصلا تو مرامشون نیس
.
یه کتاب خونه رو تصور کنین (تقریبا کاربریش مشابه فرهنگسراس) چنتا از این قشر آدما دیدین تا از درش برن تو؟!
حالا باز اگه می گفت یه محله هست می خوایم افرادش در آینده رفتارهای ناهنجار نداشته باشن، فرهنگسرا اوکی بود. یا اگه مثلا اشاره می کرد درصد بزهکاری افراد کمتر از 18 سالش رو می خوایم پایین بیاریم بازم میشد رو فرهنگسرا حساب باز کرد. مثلا یه فرد 32 ساله بزهکار چه ارتباطی بین فرهنگسرا و خودش میبینه؟!
ولی در کل کم کم دارم فک می کنم سر جلسه کنکور تو سوالای درک، اونی که فک می کنم درسته رو انتخاب نکنم

keyvan2006

عضو جدید
عزیزم این نیست که بزهکار رو به زور به فرهنگسرا آورد اون فرهنگسرا بطور کلی کار انجام میده، ببین مهندس جون موزه گوگنهایم بیلبائو کجا درست شده قبلش اونجا چی بوده یه جایی که پر از بزهکاری بوده به خاطر نجات اون شهر اونجا رو طراحی کردن الان شده یکی از جاهای توریستی که از کل دنیابه اونجا میرن( موزه باعث تغییر نگرش فرهنگی شهریه که دارای چهره جنگ طلب و خشن بوده اما اکنون به مهد هنر و فرهنگ شناخته میشه ---- من باز میگم مکان ورزشی هم جزء مکانهای مثبت هست ولی فرهنگسرا از اونجا مهمتره

morteza*amini

عضو جدید
عزیزم این نیست که بزهکار رو به زور به فرهنگسرا آورد اون فرهنگسرا بطور کلی کار انجام میده، ببین مهندس جون موزه گوگنهایم بیلبائو کجا درست شده قبلش اونجا چی بوده یه جایی که پر از بزهکاری بوده به خاطر نجات اون شهر اونجا رو طراحی کردن الان شده یکی از جاهای توریستی که از کل دنیابه اونجا میرن( موزه باعث تغییر نگرش فرهنگی شهریه که دارای چهره جنگ طلب و خشن بوده اما اکنون به مهد هنر و فرهنگ شناخته میشه ---- من باز میگم مکان ورزشی هم جزء مکانهای مثبت هست ولی فرهنگسرا از اونجا مهمتره

حرفتون درسته در مورد بیلبائو ولی مقیاس اون واسه یه شهر بوده اینجا تو سوال ما میگه محله. واقعا منطقی نیست واسه محله فرهنگسرا بسازیم. مثل این که بگیم تعداد افراد جوون یه محله زیاده پس تو اون محله یه دانشگاه باید درست کنیم که برن درس بخونن. کلا باید مقیاس و حوزه نفوذ کاربری با محلی که توش قرار میگیره مطابقت داشته باشه

artin68

عضو جدید
سلام دوستان. کسایی ک کتاب سیستم ساخنمانی گلابچی رو مطالعه کردن ص 356 شکل 19-24 نوشته زیر تصویر با توضیحات کتاب در تناقضه !!!
بنظر کدوم توضیح درسته؟؟؟

artin68

عضو جدید
اینم تصاویرش

پیوست ها

• IMG_0002.jpg
    IMG_0002.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_0003.jpg
    IMG_0003.jpg
    49.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. کسایی ک کتاب سیستم ساخنمانی گلابچی رو مطالعه کردن ص 356 شکل 19-24 نوشته زیر تصویر با توضیحات کتاب در تناقضه !!!
بنظر کدوم توضیح درسته؟؟؟
سلام به نظر میاد عکس درست باشه چون اگه شکل چپ رو ببینین پوسته ها مثل قوس عمل میکنن و لبه ها مث tie نگهشون داشتن
اما وقتی یه ستون مرکزی داریم انگار پوسته ها ازش معلق شدن و کششین
(کلا هم زیرنویس عکسا مهمتر از متنه، در مورد این کتابم سال اولش چون هست، رو عکساش تمرکز کنین مفیدتره)

qasedak_20

عضو جدید
سلام
بچه ها من تستای کنکور راهیان ارشدو دارم
بعضی جواباش حس میکنم غلطه
میشه بگید سال ۸۹ تست ۹۴ از درک عمومی جوابش کدوم گزینهس؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.