یه مساله عجیب در خانواده

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

خواهر و مادر بنده کلا در خرید وسایل و خوراک یه سری اخلاقای خاصی دارند. و من میخوام این نوع رفتارها رو به شما بگم و منو راهنمایی کنین که من چطور میتونم مادر و خواهرم رو متقاعد کنم و باهاشون طوری حرف بزنم که زیاد در این طور مسایل سخت نگیرن.

مساله خواهر و ماردم به این صورت هست که خیلی در خرید خوراک و لباس دید جزیی دارند....مثلا میخوام برم بستنی بخرم میگن باید حتما بستنی پاک باشه!!! یعنی باید باشه!!

بستنی دومینو و یا میهن رو نمیخورن!! آخه بستنی بستنی دیگه!!! اینطور رفتارهاشون گاهی آدم رو در خرید اذیت میکنه!!!! یا مثلا خواهرم میخواد بره لباس بگیره خیلی جاها رو میگرده و بد انتخاب هست!!!

در لباس فروشی، صد بار هم نظر کسی که باهاشه رو میپرسه که این لباس بهم میاد؟ خوبه؟؟!!:confused:

خواستم در این مورد از تجربه هاتون بهم بگین و منو راهنمایی کنین.

سلام. عجله نکن : ) وقتی ایشالا با یه خانوم زندگی کردی، اونوقت هم درک میکنی این رفتار خانوم ها رو هم یجورایی عادت می کنی به رفتارهای ذاتیشون. به هرحال شما مردی و ذاتا یکسری خلقیات داری که در خانوما این خلقیات به اون شکل وجود نداره و متقابلاً هم خلقیاتی در طبیعت خانوما هست که تو ما مردها وجود نداره به اون شکل. وقتی که مستقیما با یک خانوم زندگی کردی(الزاما به واسطه ازدواج) تازه میبینی که چقدر ممکنه مرد و زن تفاوت داشته باشند و چقدر این تفاوت ها در صورت مدیریت زیباست.
و اینکه شما نمی تونی رفتارهای ذاتی و طبیعی جنس مخالف رو تغییر بدی، میتونی مدیریت کنی و رفتار درست رو در مقابل انجام بدی

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

خواهر و مادر بنده کلا در خرید وسایل و خوراک یه سری اخلاقای خاصی دارند. و من میخوام این نوع رفتارها رو به شما بگم و منو راهنمایی کنین که من چطور میتونم مادر و خواهرم رو متقاعد کنم و باهاشون طوری حرف بزنم که زیاد در این طور مسایل سخت نگیرن.

مساله خواهر و ماردم به این صورت هست که خیلی در خرید خوراک و لباس دید جزیی دارند....مثلا میخوام برم بستنی بخرم میگن باید حتما بستنی پاک باشه!!! یعنی باید باشه!!

بستنی دومینو و یا میهن رو نمیخورن!! آخه بستنی بستنی دیگه!!! اینطور رفتارهاشون گاهی آدم رو در خرید اذیت میکنه!!!! یا مثلا خواهرم میخواد بره لباس بگیره خیلی جاها رو میگرده و بد انتخاب هست!!!

در لباس فروشی، صد بار هم نظر کسی که باهاشه رو میپرسه که این لباس بهم میاد؟ خوبه؟؟!!:confused:

یه دو بار یه نوع بستنی دیگه بگیر.. اونا نمیخورن.. خودت همشو بخور بعدش:D یواش یواش میبینن سرشون کلاه میره

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این رفتارا تا حدی طبیعی هست..و از حدش بیشتر شه حوصله آدمو سر میبره، جنسیت هم نداره
حالا خانوما شاید روی خرید لباس انقدر حساس باشن و اقایون توی خرید چیزای دیگه....
تا یه حدی هم میشه همراهی کرد، اگه واقعا از حد طبیعی خارجه به نظرم آدم میتونه طرفو همراهی نکنه.. مثلا خوده طرف بره خرید
چون شما نمیتونی تحمل کنی و هی میخوای غر بزنی اعصاب اونم خورد میکنی..
اگرم سریع خرید کنه بعدا هی میخواد به شما گیر بده که نزاشتی خوب بگردم و...

یه حرفی هم یکی از دوستان زد در مورد طبع و سودا.. من با توجه به مطالعات و چیزایی که از اساتید طب سنتی شنیدم کاملا درسته
خیلی از خلق و خوی ها ناشی از طبع و میتونه اصلاح شه...
دوستانی که فکر میکنن نظر دوستمون مسخره اس بهتره یکم در این زمینه مطالعات داشته باشند و بعد اظهار نظر کنن...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این رفتارا تا حدی طبیعی هست..و از حدش بیشتر شه حوصله آدمو سر میبره، جنسیت هم نداره
حالا خانوما شاید روی خرید لباس انقدر حساس باشن و اقایون توی خرید چیزای دیگه....
تا یه حدی هم میشه همراهی کرد، اگه واقعا از حد طبیعی خارجه به نظرم آدم میتونه طرفو همراهی نکنه.. مثلا خوده طرف بره خرید
چون شما نمیتونی تحمل کنی و هی میخوای غر بزنی اعصاب اونم خورد میکنی..
اگرم سریع خرید کنه بعدا هی میخواد به شما گیر بده که نزاشتی خوب بگردم و...

یه حرفی هم یکی از دوستان زد در مورد طبع و سودا.. من با توجه به مطالعات و چیزایی که از اساتید طب سنتی شنیدم کاملا درسته
خیلی از خلق و خوی ها ناشی از طبع و میتونه اصلاح شه...
دوستانی که فکر میکنن نظر دوستمون مسخره اس بهتره یکم در این زمینه مطالعات داشته باشند و بعد اظهار نظر کنن...
تو اون زمینه این چیزا صدق نمیکنه. بهتره شما هم بری و مطالعه کنی. یکی دو مورد در خصوص سودا بوده که هر دوره با ظهور متجددین دینی یه چیزای من درآوردی هم بهشون اضافه شده تا کار رسیده به موبایل و خوردنی های فریز شده و......
اینا میخوان بگن هر عادتی یه جور مرض هست و بخیال خام خودشان براش نسخه هم میپیچن. یادمان باشه که داریم تو قرن 21 زندگی میکنیم ولی حیف که ذهن بعضی ها همش دوست داره قرون وسطایی فک کنه.
ایشان طعم و مزه فلان بستنی رو دوست داره اونوقت شما بهش میگی بره حجامت بگیره و بجای اون بستنی یه مارک دیگه اون طعم رو بهش میده ؟ زکی

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
اینو در مقابل اون راه حل شما گفتم که مستقیما به شعور مخاطب توهین کرده بودی. حساس بودن در انتخاب یه خوردنی یا یه پوشیدنی یه نوع دقت بخصوص هست. حالا چه ربطی به بلغم و سودا میتونه داشته باشه؟

اولا به شما گفته نشد.
دوما شما تست کردی که داری اینطوری نقد میکنی؟
همین تحلیل شما نشون میده که در زمینه طب سنتی آشنایی کافی ندارید. لذا اگر در چنین اموری، اظهار نظر نکنید ، سنگین ترید

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

سلام
خب شاید در نگاه اول خیلی غیرعادی باشه ولی خب بعضاً یه مشتری، مدل های مختلف رو امتحان کرده (لباس، غذا، یا هر وسیله دیگه) بعد ترجیح می ده که از بین چند مارک یا مدل غذا، تا حد امکان فقط همون همیشگی ُ بخره تاااا اینکه یک مدل جدیدتر و بهتر و نزدیک به ذائقه اش یا سلیقه اش پیدا کنه
راهنمایی:
با زبان نرم و یک وقت درست از روز که مشغله ذهنی نداشته باشن، بپرسین که می تونن یکم برای نظر شما درباره یک موضوع وقت بذارن و توجه بکنن؟ بعدش که گفتن آره، بشینین و اینا رو بهشون منتقل کنین. که مثلاً بهتره که انقد توو یک مورد خاص گیر ندن چون اذیت می شین و این مسائل رو توو انتخابهاشون کمرنگ تر کنن (یعنی اگه خیلی دوست دارن یا خودشون برن خرید یا سفارش تلفنی بکنن چون شما اذیت می شین) و بپرسین که دلشون میاد که هی سر این موارد شما رو اذیت کنن؟

درباره نظرخواهی از دیگران هم ، خب همه افراد خوش سلیقه نیستن؛ دلیلش هم می تونه این باشه که اطلاع کمی از شیک پوشی و مارک مدل های خوب برای راحتی توو فصل خاص و ترکیب رنگی و اینا دارن و یک ذره اعتماد به نفس کم ... که میشه هر دو علت رو که به نظر میاد، رفع کنن

راهنمایی:
برای شیک پوشیدن باید یک پای مشتری توو بازار یا مراکز خرید باشه و حتماً مواردی رو باهم مقایسه بکنه و لزوماً قرار نیس وسایل گرون بخرن
مجله های ماهانه خارجی رو دانلود کنین تا ی نگاهی بندازن
یک اطلاعات کلی درباره رنگ شناسی بهشون بگین که داشته باشن
درباره مچ شدن رنگ های لباس با رنگ پوست رنگ مو و رنگ چشم مطالبی هست توو نت
درباره اندازه و قد و وزن و مدلِ بدن هم همین طور و حتی عیب ایرادهای لاغری و چاقی

یک سرنخ کوچولو بشون بدین: شیک و ساده! باشه ؛ به مرور انتخابهاشون بهتر میشه
کلاً بهتره برای شیک پوشی یا خوش سلیقه بودن بیشتر از صرف وقت توو مراکز خرید ، یکم سرچ بکنن تا اینکه زمان خریدشون کوتاه تر بشه

برای اعتماد به نفس هم باید یکم زمان صرف بکنن تا با کسب همین اطلاعات و بهبود انتخابهاشون ، نیازی به پرسیدن نظر بقیه نداشته باشن

در کل اینکه این رفتارخانم ها یعنی همراه کردن آقایون با خودشون توو کل خرید زیاد جالب نیس؛ اگه براتون امکان داره همون زمان رو جای دیگه صرف بکنین و فقط موقع رفت و برگشت همراهیشون کنین تا انقد اذیت نشین

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا به شما گفته نشد.
دوما شما تست کردی که داری اینطوری نقد میکنی؟
همین تحلیل شما نشون میده که در زمینه طب سنتی آشنایی کافی ندارید. لذا اگر در چنین اموری، اظهار نظر نکنید ، سنگین ترید
بجای سبک سنگین کردن یه مدرک و دلیل علمی رو کن تا مطلب جا بیفته. بدون مدرک حرف نزنی مخالفتی هم نمیشه.

paisa

کاربر بیش فعال
واقعا این رفتارا طبیعیه؟؟!!!

من نمیتونم اینو درک کنم....اخه چه اصراریه بستنی پاک بخوری یا میهن یا دومینو!!!
ای بابا نمیدونم واسه شما چرا انقد عجیبه؟؟؟؟خب واقعا خیلیا رو این مسائل حساسن و اتفاقا چیز نگران کننده ای نیس شاید شما زیاد به مسائل بی تفاوتی
ا

ali-gold

کاربر فعال
سلام
خب شاید در نگاه اول خیلی غیرعادی باشه ولی خب بعضاً یه مشتری، مدل های مختلف رو امتحان کرده (لباس، غذا، یا هر وسیله دیگه) بعد ترجیح می ده که از بین چند مارک یا مدل غذا، تا حد امکان فقط همون همیشگی ُ بخره تاااا اینکه یک مدل جدیدتر و بهتر و نزدیک به ذائقه اش یا سلیقه اش پیدا کنه
راهنمایی:
با زبان نرم و یک وقت درست از روز که مشغله ذهنی نداشته باشن، بپرسین که می تونن یکم برای نظر شما درباره یک موضوع وقت بذارن و توجه بکنن؟ بعدش که گفتن آره، بشینین و اینا رو بهشون منتقل کنین. که مثلاً بهتره که انقد توو یک مورد خاص گیر ندن چون اذیت می شین و این مسائل رو توو انتخابهاشون کمرنگ تر کنن (یعنی اگه خیلی دوست دارن یا خودشون برن خرید یا سفارش تلفنی بکنن چون شما اذیت می شین) و بپرسین که دلشون میاد که هی سر این موارد شما رو اذیت کنن؟

درباره نظرخواهی از دیگران هم ، خب همه افراد خوش سلیقه نیستن؛ دلیلش هم می تونه این باشه که اطلاع کمی از شیک پوشی و مارک مدل های خوب برای راحتی توو فصل خاص و ترکیب رنگی و اینا دارن و یک ذره اعتماد به نفس کم ... که میشه هر دو علت رو که به نظر میاد، رفع کنن

راهنمایی:
برای شیک پوشیدن باید یک پای مشتری توو بازار یا مراکز خرید باشه و حتماً مواردی رو باهم مقایسه بکنه و لزوماً قرار نیس وسایل گرون بخرن
مجله های ماهانه خارجی رو دانلود کنین تا ی نگاهی بندازن
یک اطلاعات کلی درباره رنگ شناسی بهشون بگین که داشته باشن
درباره مچ شدن رنگ های لباس با رنگ پوست رنگ مو و رنگ چشم مطالبی هست توو نت
درباره اندازه و قد و وزن و مدلِ بدن هم همین طور و حتی عیب ایرادهای لاغری و چاقی

یک سرنخ کوچولو بشون بدین: شیک و ساده! باشه ؛ به مرور انتخابهاشون بهتر میشه
کلاً بهتره برای شیک پوشی یا خوش سلیقه بودن بیشتر از صرف وقت توو مراکز خرید ، یکم سرچ بکنن تا اینکه زمان خریدشون کوتاه تر بشه

برای اعتماد به نفس هم باید یکم زمان صرف بکنن تا با کسب همین اطلاعات و بهبود انتخابهاشون ، نیازی به پرسیدن نظر بقیه نداشته باشن

در کل اینکه این رفتارخانم ها یعنی همراه کردن آقایون با خودشون توو کل خرید زیاد جالب نیس؛ اگه براتون امکان داره همون زمان رو جای دیگه صرف بکنین و فقط موقع رفت و برگشت همراهیشون کنین تا انقد اذیت نشین

این پست بیشتر بهم چسبید.

منظورتون از مجله های ماهانه خارجی چیه؟

حالا شما یه لطفی کنین در مورد مجله های ماهانه خارجی و رنگ شناسی و....هر نوع اطلاعاتی که در این زمینه خودتون استفاده میکنین رو لینکشو بزارین ممنون میشم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که دعوت کردین ولی والا من تجربه آنچنانی ندارم. فقط راجع به بستنی مطمعنم که هر فرد یه مزه خاصی به دهنش خوش میاد. منم فقط یه جور بستنی دوس دارم و اگه مارک یا طعم دیگه ای غیر اون باشه اصلا نمی خورم و محاله لب بزنم بهش. :w12:

راجع به لباسم خب دخترا واقعا دیگه رو این قضیه حساس هستن. هیچ راه در روئی هم نداره. حالا ممکنه حساسیت یه نفر یکم زیاد باشه ممکنم هست کم باشه. این بحث لباس از نظر دخترا مقوله خیلی حساس و گسترده ایه.:w02:

کلا اوکیه و من به شخصه مشکل خاصی نمی بینم، شما یکم صبور باشین و باهاشون تا کنین.;):gol:

ali-gold

کاربر فعال
از خانما میپرسم!

انصافا خودتون قبول دارین موجودات خاصی هستین؟!

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
این پست بیشتر بهم چسبید.

منظورتون از مجله های ماهانه خارجی چیه؟

حالا شما یه لطفی کنین در مورد مجله های ماهانه خارجی و رنگ شناسی و....هر نوع اطلاعاتی که در این زمینه خودتون استفاده میکنین رو لینکشو بزارین ممنون میشم.

مجله های مختلف صنعت مد و پوشاک که یا ماهانه هستن یا فصلی مثلِ بوردا که آموزش خیاطی هم هست، استایل، آمیکا... شاید کمی متناسب با فرهنگ عام ما نباشن ولی نیم نگاه داشتن بهشون بدک نیس. به دلیل اینکه کاورشون متناسب نیس اسم نمی برم. اسم کلی فشن و لباس و حتی لباس اسلامی رو هم می تونین سرچ کنین یا خودشون سرچ کنن.

clothes magazines online مجله های آنلاین رو گوگل کنین

واقعیتش زیاد وقت نمی کنم دیگه که همه این مجله ها رو نگاه کنم

اولین وبلاگ فارسی که به چشمم خورده بود و بعداً وبسایتش رو زده و اطلاعات مفیدی داره :چی بپوشم chibepoosham.com

از نظر رنگ شناسی اطلاعات کلی دارم که فکر کنم از موضوع این تاپیک جدا باید باشه، رنگ های مکمل (آبی-نارنجی، قرمز-سبز، ترکیب سه تایی قرمز مشکی سفید، زرد و بنفش،...)، رنگ لباس، تناسب رنگ لباس و رنگ پوست، تناسب رنگ لباس و رنگ چشم، تناسب رنگ لباس و رنگ مو،... اینا رو بهتره سرچ کنین... امکان ترکیب دادن رنگهای خنثی با اکثریت رنگهای شاد، دست مشتری رو بازتر می کنه مثل رنگهای خاکستری، سفید، مشکی، فیلی، ... رنگ مثلاً رگ های مچ دست نشون می ده که رنگ پوست سرده یا گرم و بسته به اون رنگ لباس انتخاب بشه

کتاب های فارسی هم در خصوص طراحی لباس هست که اصول پایه انتخاب یا پوشیدن لباس رو یاد میدن: رنگ شناسی تخصصی لباس

بستنی هم انواع زیادی داریم که میشه حتی بدون شکر و نگهدارنده های آلرژی زا و حتی بدون شیر (ممکنه آلوده و حامل عامل بروسلوز یا همون بیماری تب مالت باشه )درستش کرد مثل بستنی با موز یا میوه های فریز شده که گذشت زمان و تجربه های بهتر باعث میشه که همیشه یک نوع خاصی رو دنبال نکنیم

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
از خانما میپرسم!

انصافا خودتون قبول دارین موجودات خاصی هستین؟!

سلام
ممنون از دعوت

خاص که هستیم شک نکنید
:biggrin:

بعد مدتها کلی با مطالب تاپیک خندیدم
انصافا دوستان جواب های جالبی دادند
شما هم سخت نگیرید

take it easy باشید
:D

ali-gold

کاربر فعال
نظر شخصی من اینه که من واقعا لذت میبرم با خواهرم میرم خرید، خودم دوست دارم برای خانمم خیلی بیشتر ازینا در این زمینه وقت صرف کنم. واقعا از مشارکت در این زمینه و دل خوشی خواهرم در این خریدا خوشم میاد.

کلا آدم خیلی صبور و با حوصله ای هستم ولی انصافا خواهرم خیلی بد خرید میکنه و به نظر من هم ناشی از همون کمبود اطلاعات در این زمینه هست....اگه اطلاعات کافی داشته باشه توی خرید کمتر وقت میزاره.

از طرفی من هم اطلاعات کمی در زمینه لباسای خانما دارم!:redface: یعنی به نظرتون من هم اطلاعاتم رو در زمینه لباسای خانما رو بیشتر کنم؟:redface:

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر شخصی من اینه که من واقعا لذت میبرم با خواهرم میرم خرید، خودم دوست دارم برای خانمم خیلی بیشتر ازینا در این زمینه وقت صرف کنم. واقعا از مشارکت در این زمینه و دل خوشی خواهرم در این خریدا خوشم میاد.

کلا آدم خیلی صبور و با حوصله ای هستم ولی انصافا خواهرم خیلی بد خرید میکنه و به نظر من هم ناشی از همون کمبود اطلاعات در این زمینه هست....اگه اطلاعات کافی داشته باشه توی خرید کمتر وقت میزاره.

از طرفی من هم اطلاعات کمی در زمینه لباسای خانما دارم!:redface: یعنی به نظرتون من هم اطلاعاتم رو در زمینه لباسای خانما رو بیشتر کنم؟:redface:
یعنی دیگه اون رفتارها براتون عجیب نیستن ؟

ali-gold

کاربر فعال
یعنی دیگه اون رفتارها براتون عجیب نیستن ؟

بعضی رفتارای خواهر و مادرم برام خیلی عجبیه...ولی ازینکه بخوام باهاشون برم خرید خوشم میاد و چیزی که منو ناراحت میکنه اخلاق های خاصشون هست..همین.

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی رفتارای خواهر و مادرم برام خیلی عجبیه...ولی ازینکه بخوام باهاشون برم خرید خوشم میاد و چیزی که منو ناراحت میکنه اخلاق های خاصشون هست..همین.
من پدرم در قید حیات نیستند ولی یه یادگاری قشنگی برام داشتند که باعث حس خوشبختی ما در خانواده مون شده. اینو براتون تعریف میکنم شاید برای شما هم خوشبختی بار بیاره.
مادر من انسان بسیار قاطع و سرسختی بودند. همیشه هم برای ما بسیار سخت میگرفتند و سر هیچ و پوچ حتی ما رو تنبیه هم میکردند. یه روز از دست اذیت های مادرم به پدرم گله و شکایت کردم. ایشون اصلا انگار نمی شنید که دارم از دست مادرم شکایت میکنم و هر بار یه جواب بی ربط میداد. بالاخره خسته شدم و علت این بی توجهی شونو به شکایتم سئوال کردم.
پدرم گفت : مادرت زمان مجردی هم این خصلت ها رو داشت. من دقیقا عاشق این خصلت هاش بودم که باهاش ازدواج کردم. الان هم نمیتونم کمکی بهت بکنم و حاضر نیستم به مادرت از گل نازکتر هم بگم. تو هم اگه میخوای با مادرت راحت باشی به خودت تلقین کن که عاشق اون خصلت هاش هستی.
راستش منم به خودم قبولاندم که عاشق مادرم و عاشق اون خصلت هاش هستم. همینطور هم شد. ما یک عمر عاشقانه باهم زندگی کردیم تا روزی که رفتن پیش خدا.
نتیجه اینکه : برای خوشبخت بودن در کنار عزیزان باید چشم بسته عاشق همه خصوصیاتشان باشی و به این عشق ایمان داشته باشی. اونوقت همیشه باهاشون احساس خوشبختی میکنی. عین خدا که همه بندگانش رو دوست داره و به همه شون روزی میده و همه رو میبخشه. اگه نمیشه خدا شد ' ولی میشه خداگونه زندگی کرد. موفق باشید.

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.

یه بار بدون اینکه متوجه بشن براشون بستنی پاک نخرین،مثلا میهن بخرین بعد بریزین تو ظرف براشون ببرین ببینین چیکار میکنن

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو اون زمینه این چیزا صدق نمیکنه. بهتره شما هم بری و مطالعه کنی. یکی دو مورد در خصوص سودا بوده که هر دوره با ظهور متجددین دینی یه چیزای من درآوردی هم بهشون اضافه شده تا کار رسیده به موبایل و خوردنی های فریز شده و......
اینا میخوان بگن هر عادتی یه جور مرض هست و بخیال خام خودشان براش نسخه هم میپیچن. یادمان باشه که داریم تو قرن 21 زندگی میکنیم ولی حیف که ذهن بعضی ها همش دوست داره قرون وسطایی فک کنه.
ایشان طعم و مزه فلان بستنی رو دوست داره اونوقت شما بهش میگی بره حجامت بگیره و بجای اون بستنی یه مارک دیگه اون طعم رو بهش میده ؟ زکی

من عادت ندارم بدون آشنایی در مورد چیزی نظر بدم و وقتی این حرفو میزنم یعنی مطالعه داشتم و هنوزم دارم...
طب سنتی و اسلامی و ایرانی خیلی چیزا برای گفتن داره بهتره در مورد چیزی مطمعن نیستیم انقدر با جدیت نظر ندیم...
طبع گرم و سرد خیلی از خلق و خوی های رو تحت تاثیر قرار میده..رفتار ادمی که طبعش گرمه و کسی که سرده فرق دارن
متاسفانه اندیشه ی افرادی مثل شما باعث میشه که طب سنتی و مدرن باهم ترکیب نشن و همیشه باهم در تضاد باشن
ذهن قرون وسطایی داشتن خیلی شرف داره به ذهن تو خالی روشنفکرانه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من عادت ندارم بدون آشنایی در مورد چیزی نظر بدم و وقتی این حرفو میزنم یعنی مطالعه داشتم و هنوزم دارم...
طب سنتی و اسلامی و ایرانی خیلی چیزا برای گفتن داره بهتره در مورد چیزی مطمعن نیستیم انقدر با جدیت نظر ندیم...
طبع گرم و سرد خیلی از خلق و خوی های رو تحت تاثیر قرار میده..رفتار ادمی که طبعش گرمه و کسی که سرده فرق دارن
متاسفانه اندیشه ی افرادی مثل شما باعث میشه که طب سنتی و مدرن باهم ترکیب نشن و همیشه باهم در تضاد باشن
گغتم شما برای این ادعاتون تو این مورد خاص دلیل علمی یا طبی ارائه دهید نه انشاء.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبع گرم و سرد خیلی از خلق و خوی های رو تحت تاثیر قرار میده..رفتار ادمی که طبعش گرمه و کسی که سرده فرق دارن.
خلق و خوی انسان از طریق افزایش دانایی و آگاهی تغییر میکنه نه از طریق خوردن. آنچیزی که باید خورانده بشه دانش و آگاهی برای افزایش ضریب هوشمندی ذهن و اندیشه است. انسانها اگر اهل مطالعه در حوزه های مختلف دانش و علم باشند بتدریج به سطوح بالایی از آگاهی و فهم و شعور میرسند. و انسان فهیم و باشعور برای سر و سامان دادن به رفتار های خود همیشه از قدرت عقلانیت خود بهره میگیرد و بطور ریشه ای تغییر خلق و خو میدهد. ممکنه خوردن بعضی چیز ها اثر داشته باشه ولی این نوع تاثیرات گذرا و دارای تاریخ مصرف هستند. تحول واقعی انسان بر مدار افزایش قدرت اندیشه ممکن میشه.
مکاتبی وجود دارند که برای پایداری خودشان سعی میکنند که قدرت اندیشیدن را در انسان سد کنند و از انسان موجوداتی عوام و تهی مغز و مقلد و بله قربان گو بسازند. این نوع مکاتب سعی میکنند که با توسل به برخی خصوصیات نهفته انسان و با تجویز برخی خوراکیها در زمینه های غیر مناسب کاری بکنند که انسان یادش برود که طریق افزایش آگاهی و دانش مشکلات خود را حل کند.
رواج دارو های روانگردان و موارد مشابه آن نتیجه تبلیغ و کاربرد ناصحیح همین طب سنتی پسندان هست. محدوده تاثیرات طب سنتی مقطعی و در حوزه جسمی انسان است در حالی که برای نزدیک شدن به باطن وجود و ترمیم آن انسان باید از قدرت اندیشه خود استفاده کند. یکی از حیله ها و حقه های طرفداران ارتقاء انسان به وسیله تقویت جسم و روح با خوردن و آشامیدن چیز هایی که اندکی خاصیت درمانی دارند ' توجه آنها به مشغول ساختن ذهن در سطح الفاظ و تعابیر و صورتها هست که به این طریق مانع میشن که ذهن انسان بتواند حجاب صورتها را بشکافد و وارد محتوا های تعالی اندیشه متعالی بشود.
اگر بقول خودت عادت نداری که بدون مطالعه وارد بحث بشی ' لطفا اینا رو هم مطالعه کن و اگه تونستی مفهوم گفته های منو بدرستی دریابی بحث رو ادامه بده 'در غیر اینصورت حرفی با شما نخواهم داشت. موفق باشید

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

سلام.مرسی از دعوتتون

والا چی بگم شما بهتر از هرکسی مامان وخواهرتون رومیشناسید ویه کم بیشترفکرکنید حتما راه حلهای خوبی به ذهنتون میرسه.

امااین چیزایی که فرمودید بین هه ی خانومها عمومیت نداره که بگم طبیعیه دربعضی آقایون هم این چیزا دیده میشه .هرمرد وزنی خصوصیاتی داره که حالا بعضی از اونها اکتسابی هست و بعضیهاشون ذاتیه.

حالا شما باید ببینید که این خصوصیاتی که گفتین در خانواده ی شما ازکدوم دسته است اگه اکتسابی باشه راه حل این مساله رو با دلیل وبرهان میتونیدپیدا کنید اما اگه ذاتی باشه بتبع کارتون سخت هست .............................اما بازهم میتونید با رفتار درست تعدیلش کنید.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان.

سلام
ممنون از دعوت شما

به نظر میرسه بهتره با یک مشاور مجرب مشورت کنید
بدون مصداق های کافی نمیشه گفت یک شخص اختلال وسواس یا ocd داره

تعداد زیادی از افراد هستند که بدلیل استدلال های خاص به یک برند تعصب ویژه ای پیدا میکنند
مثلا بدون علت از یک برند تلفن همراه متنفر میشن یا علاقه افراطی به یک برند دیگه پیدا میکنن
در اینصورت بهتره با توضیح بیشتر که کیفیت برند های هم سطح هم بد نیست با خواهر و مادر خودتون صحبت کنید

اینکه خواهر شما موقع خرید لباس مدام و به کرار این سوال رو میپرسن که این لباس بهشون میاد یا خیر احتمالا ارتباط با اعتماد بنفس ایشون هم پیدا میکنه

موفق باشید

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یعنی ؟ این راه حل شما خیلی هوشمندانه است.

اگر ممکنه شما نظرتون رو در این مورد بدید و با نظر بقیه کاری نداشته باشین.. توی همه ی تاپیک ها کاره شما شده کارشناسی نظر بقیه..
باشگاه مهندسان عقل کل استخدام کرده.. ممنون از ادمین

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گغتم شما برای این ادعاتون تو این مورد خاص دلیل علمی یا طبی ارائه دهید نه انشاء.

مزاج شناسی و نسخه های استاد خیراندیش
کتاب های طبی ابن سینا
و صدها حدیث در این مورد ...

آخرین ویرایش:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خلق و خوی انسان از طریق افزایش دانایی و آگاهی تغییر میکنه نه از طریق خوردن. آنچیزی که باید خورانده بشه دانش و آگاهی برای افزایش ضریب هوشمندی ذهن و اندیشه است. انسانها اگر اهل مطالعه در حوزه های مختلف دانش و علم باشند بتدریج به سطوح بالایی از آگاهی و فهم و شعور میرسند. و انسان فهیم و باشعور برای سر و سامان دادن به رفتار های خود همیشه از قدرت عقلانیت خود بهره میگیرد و بطور ریشه ای تغییر خلق و خو میدهد. ممکنه خوردن بعضی چیز ها اثر داشته باشه ولی این نوع تاثیرات گذرا و دارای تاریخ مصرف هستند. تحول واقعی انسان بر مدار افزایش قدرت اندیشه ممکن میشه.
مکاتبی وجود دارند که برای پایداری خودشان سعی میکنند که قدرت اندیشیدن را در انسان سد کنند و از انسان موجوداتی عوام و تهی مغز و مقلد و بله قربان گو بسازند. این نوع مکاتب سعی میکنند که با توسل به برخی خصوصیات نهفته انسان و با تجویز برخی خوراکیها در زمینه های غیر مناسب کاری بکنند که انسان یادش برود که طریق افزایش آگاهی و دانش مشکلات خود را حل کند.
رواج دارو های روانگردان و موارد مشابه آن نتیجه تبلیغ و کاربرد ناصحیح همین طب سنتی پسندان هست. محدوده تاثیرات طب سنتی مقطعی و در حوزه جسمی انسان است در حالی که برای نزدیک شدن به باطن وجود و ترمیم آن انسان باید از قدرت اندیشه خود استفاده کند. یکی از حیله ها و حقه های طرفداران ارتقاء انسان به وسیله تقویت جسم و روح با خوردن و آشامیدن چیز هایی که اندکی خاصیت درمانی دارند ' توجه آنها به مشغول ساختن ذهن در سطح الفاظ و تعابیر و صورتها هست که به این طریق مانع میشن که ذهن انسان بتواند حجاب صورتها را بشکافد و وارد محتوا های تعالی اندیشه متعالی بشود.
اگر بقول خودت عادت نداری که بدون مطالعه وارد بحث بشی ' لطفا اینا رو هم مطالعه کن و اگه تونستی مفهوم گفته های منو بدرستی دریابی بحث رو ادامه بده 'در غیر اینصورت حرفی با شما نخواهم داشت. موفق باشید

من نگفتم همه ی خلق و خوی ها...
ثابت شده که بحث با شما چه منطقی و چه غیر منطقی
با مرجع بدون مرجع هیچ نتیجه ای به دنبال نداره..

مرجع: تمام تاپیک هایی که جنابعالی شروع کردین یا با نظراتتون اونا رو بدون نتیجه گذاشتین