یعنی هیچکس فضول نیست. نه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دعوای همسایه رو گوش نمیکنیم؟

یه غریبه رو با یه آشنا ببینی , کنجکاوی نمیکنی که اون کیه؟

یعنی هیچوقت سعی نمیکنی , سر از کار دیگران درآری؟

سعی نمیکنیم وارد حیطه خصوصی دیگران بشیم؟

اگه جواب مثبت باشه , معنیش اینه که ما هم جزو اون 90% ملت هستیم؟

جرات میکنی اعتراف کنی که مردم ما اکثرا یه جورایی فضول تشریف دارن؟ فک میکنی این بیماری میتونه درمان بشه ؟ اونم با اینهمه پیشروی ؟

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چیزی قابل درمان و صد البته قابل کنترل هست مشروط به آنکه انسان بخواد که تغییر کنه
از دیدگاه من هیچ کس مستثنی از امر کنجکاوی ذاتی نیست یعنی ذاتا یه جاهایی حتی شده غیر ارادی کنجکاوی به سراغش میاد و طبیعتا در یه حدی معمول هست اما فراترش میره در حیطه ی فضولی و دخالت و حتی قضاوت نا به جا
مثال میزنم:مثلا همکار یا هم کلاسی من حس میکنم حالش خوب نیست ازش میپرسم تا کمکش کنم این یه حس کنجکاوی و صد البته در مرحله ی بعد انسان دوستانه برا کمک هست اما اگه نخواد بگه و من به هر نحوی با سرک کشیدن تو کارش از حالش با خبر بشم میشه فضولی

اگر همه ی ادما قبل از هر کاری واقعا به این فکر کنن که آیا دوس دارم اطرافیانم این کارو رو با من بکنن یا قضاوتم کنن یا تو کارم دخالت کنن یا نه؟یعنی هرچی برا خودت میپسندی قلبا برا دیگران هم بپسند

sara350

عضو جدید
این ها همش در حرف و شعار قشنگه. در واقعیت هیچ کس عمل نمیکنه

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه بلائی که به جون بچه های این دور و زمانه افتاده ، این بلای احساس تنهایی است.یه تاپیکی تو این باشگاه هست بنام کوچه های تنهایی.این تا پیک تا حالا 595 صفحه پیشروی داشته با 5942 تا پاسخ و 197009 بار نمایش داده شده .خود این تا پیک نشون میده که اکثریت جوانان ما احساسشان در مورد خودشان چیه.چرا انسان بجای اینکه احساس بکنه که میتونه با دیگران انس و الفت داشته باشه و به زندگیش گرمی و صفا بده ، بجاش به خودش تلقین میکنه که تنهاست .
نه اینکه فکر کنید که میخوام نتیجه بگیرم که یکی از دلائل سرک کشیدن به زندگی دیگران ناشی از احساس تنهایی باشه و اینا کنجکاو باشن که ببینن دیگران چطوری با همدیگه با خوبی و خوشی زندگی میکنند ، نه . ولی حس میکنم که بی تاثیر هم نباشه.
یا همین تا پیک هایی که بچه ها توش با خدا راز و نیاز میکنند رو اگه بدقت بهش توجه کنید ، خواهید دید که آنها هم از بس خودشان را عادت داده اند که فک کنند که تنها هستند، همین راه رو انتخاب کرده اند که بجای اینکه حتی تو همین باشگاه هم با بقیه دوست باشند و از طریق پروفایلشون باهم گفتگو کنند ، میان و فقط عین راهبه ها با خدا راز و نیاز میکنند.
تو وب نوشته هاشون هم هر چه که می‌نویسند ، فقط برای کسی است که یا رفته و دیگه برمیگرده با برا کسی است که انگار نمیخواد اینا رو بفهمه. این تنهایی های خود خواسته میتونه شروع آرامی برای کنجکاوی هم باشه.

EECi

مدیر بازنشسته

جرات میکنی اعتراف کنی که مردم ما اکثرا یه جورایی فضول تشریف دارن؟ فک میکنی این بیماری میتونه درمان بشه ؟ اونم با اینهمه پیشروی ؟
سرک کشیدن توی زندگی دیگران معمولا در بافت های سنتی تر شدید تر هست و این بخاطر ذات خانواده های در هم تنیده بوده
در شهرهای بزرگ تر این موضوع کم رنگ تر میشه

من در مورد همه مردم نمیتونم نظر بدم ولی در اطراف خودم این موضوع کمرنگ هست

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سرک کشیدن توی زندگی دیگران معمولا در بافت های سنتی تر شدید تر هست و این بخاطر ذات خانواده های در هم تنیده بوده
در شهرهای بزرگ تر این موضوع کم رنگ تر میشه

من در مورد همه مردم نمیتونم نظر بدم ولی در اطراف خودم این موضوع کمرنگ هست
کمرنگ نیست.سرک کشیدن ها رفته تو چت و اینجور چیز ها.

• Like
واکنش ها: EECi

EECi

مدیر بازنشسته
کمرنگ نیست.سرک کشیدن ها رفته تو چت و اینجور چیز ها.
بسته به محیط هر خونه این موضوع میتونه کمرنگ یا پررنگ باشه
من در مورد خانواده و دوستان نزدیکم این موضوع رو مطرح کردم اگه دقت کرده باشید

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسته به محیط هر خونه این موضوع میتونه کمرنگ یا پررنگ باشه
من در مورد خانواده و دوستان نزدیکم این موضوع رو مطرح کردم اگه دقت کرده باشید
بله متوجه هستم.بحث کم رنگی و یا پر رنگی نیست.علت یابی و فرهنگ سازی هدف طرح این موضوع هست...
نیازمند بحث و گفتگو های آسیب شناسی این پدیده هستیم.

• Like
واکنش ها: EECi

EECi

مدیر بازنشسته
بله متوجه هستم.بحث کم رنگی و یا پر رنگی نیست.علت یابی و فرهنگ سازی هدف طرح این موضوع هست...
نیازمند بحث و گفتگو های آسیب شناسی این پدیده هستیم.
حرف شما درسته
اگه بخوایم از چند دید مختلف به موضوع فضولی نگاه کنیم با رفتارایی مثل چشم چرانی و حسادت و تجمل گرایی مواجه میشیم
سه رفتاری که بشدت در جامعه دیده میشن

شاید علت یا معلول کلی تر فضولی در همین رفتارها باشه

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
یه بلائی که به جون بچه های این دور و زمانه افتاده ، این بلای احساس تنهایی است.یه تاپیکی تو این باشگاه هست بنام کوچه های تنهایی.این تا پیک تا حالا 595 صفحه پیشروی داشته با 5942 تا پاسخ و 197009 بار نمایش داده شده .خود این تا پیک نشون میده که اکثریت جوانان ما احساسشان در مورد خودشان چیه.چرا انسان بجای اینکه احساس بکنه که میتونه با دیگران انس و الفت داشته باشه و به زندگیش گرمی و صفا بده ، بجاش به خودش تلقین میکنه که تنهاست .
نه اینکه فکر کنید که میخوام نتیجه بگیرم که یکی از دلائل سرک کشیدن به زندگی دیگران ناشی از احساس تنهایی باشه و اینا کنجکاو باشن که ببینن دیگران چطوری با همدیگه با خوبی و خوشی زندگی میکنند ، نه . ولی حس میکنم که بی تاثیر هم نباشه.
یا همین تا پیک هایی که بچه ها توش با خدا راز و نیاز میکنند رو اگه بدقت بهش توجه کنید ، خواهید دید که آنها هم از بس خودشان را عادت داده اند که فک کنند که تنها هستند، همین راه رو انتخاب کرده اند که بجای اینکه حتی تو همین باشگاه هم با بقیه دوست باشند و از طریق پروفایلشون باهم گفتگو کنند ، میان و فقط عین راهبه ها با خدا راز و نیاز میکنند.
تو وب نوشته هاشون هم هر چه که می‌نویسند ، فقط برای کسی است که یا رفته و دیگه برمیگرده با برا کسی است که انگار نمیخواد اینا رو بفهمه. این تنهایی های خود خواسته میتونه شروع آرامی برای کنجکاوی هم باشه.
شما خیلی زود به نتیجه می رسید !!!!!!!شما آدم هایی رو که نمی شناسید چه جالب روانکاوی کردید !!!!!!!!! اینطور نیست که شما می فرمایید هر کدام از این آدم هایی که شما به راحتی در موردشون دارید قضاوت می کنید هزاران هزار لایه دست نیافتنی از شخصیتشان هست که شما به آنها دسترسی ندارید پس بهتر است که به این راحتی نتیجه گیری نکنید پشت تاپیک هایی مثل کوچه های تنهایی و ارتباط با خدا هزاران هزار دلیل نهفته است طوری که نمی توان به راحتی وجود همه این پست ها رو یک دلیل دانست حتی یک نفر که در یک تاپیک پست های متفاوتی گذاشته در ورای هر پستش یه دلیل نهفته است برای آسیب شناسی یک جامعه دید گسترده تر نیاز هست و دید محدود و چند عللی نه تنها نمی تونه کارگشا باشه بلکه مشکلی بر مشکلات خواهد افزود برای آسیب شناسی مشکلات یک جامعه اول باید ریاضی بلد باشیم چون مشکلات معادلات یک مجهوله یا دو مجهوله نیستند بلکه معادلاتی گسترده هستند

آخرین ویرایش:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فضولی اگه تو جای درستش باشه خوبه - فضولی تو کار زری خانوم و پری خانومه ک بده- بشین فضولی کن تو کار دنیا -ببین و فکر کن و بپرس

اما اکثرا نوع بد فضولی رو دوست دارن -طرف میاد خونت کل اسباب و اثاثیت رو برانداز میکنه و مثل مال خر ها میگه اینو چند خریدی اونو چند خریدی این به خونت نمیاد و ووووو خب به تو چه !!! اومدی فامیلتو دیدی چاییتم خوردی پاشو برو دیگه والا :D

خب این نظرت میشه گفت برای همه صدق نمیکنه -در مورد خودم میگم ک من قبلا با خیلی ها دوست بودم و البته هستم و تو چند موردم از مجازی به واقعی تبدیل شد و هنوزم ادامه داره اما الان واقعیتش خیلی وقت ها ک حوصلم سر میره و میام نت اصلا حوصله ی اینکه بخوام به ی نفر جدید پیام بدم و سر صحبت رو باز کنم رو ندارم -اگه دوستام بودن ی حالی میپرسم اگر نه ک میرم کتاب میخونم

نمیدونم شاید به خاطر اینکه الان ب وقتم بیشتر اهمیت میدم و میگم نمی ارزه این همه وقت بزرام تا طرفو بشناسم و ... و شایدم دیلیلش اینه ک ملت هم مثل من حوصله ندارن:)

تاپیکایی هم ک گفتی بعضی موقع ها پست توشون میزارم - و یه جواریی انگار میخوام احساسم رو تخلیه کنم -البته من توضیح دادن حسم ب ی دوست خوب رو بیشتر دوس دارم اما گوش شنوا در دسترس نمی باشد و یا آن نمی باشند :D

اما خداییش تا حالا واسه رفته ها پست نزاشتم اما زیاد دیدم-اما کنجکاوی نمیکنم-چیکار بچه داری خو بزار انقدر وب نوشت و پست بده شاید فرجی شد -حالا یا خودش بر میگرده یا یکی بهترش:smile:

چرا انسان بجای اینکه احساس بکنه که میتونه با دیگران انس و الفت داشته باشه و به زندگیش گرمی و صفا بده ، بجاش به خودش تلقین میکنه که تنهاست

انسان همیشه تنهاست -پدر مادر همسر و ... همه ی روزی میرند و ترکت میکنند -درسته ک باید با اونا انس گرفت و از وجودشون و هم صحبتی باهاشون لذت برد اما هیچکس نمیتونه مثل خودت درکت کنه به جز خدا - به همین دلیله ک میگن به امید هیچکس نباش و توقع از کسی حتی نزدیکانت نداشته باش ب جز خدا --- اصلا فکر کنم اینا ربطی به این موضوع نداشت و شاید نباید میگفتمش و البته در ادامه تمایلی ب بحث در این مورد ندارم

بهتره این جوری بگم --شاید امید ب اینده و امید ب زندگی و یا امید به تشکیل زندگی ای ک بچه های این نسل توقعش رو دارن کم شده و طرف اون چیزایی رو ک ارزوشون رو داره و واسه خودش ی جورایی به عنوان اصول در اورده رو میدونه ک بهشون نمیرسه و افسرده شده
رهکار واسش زیادهو قبلا هم خیلی ها گفتن و تکرارش فکر نکنم اثری داشته باشه چون باید خوده طرف بخواد ک حالش خوب بشه تا نخواد هرچقدر اینجا بگیم ب درد نمیخوره -وقتی ک بخواد میره دنبالش و پیداش میکنه

• Like

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
علاقه ای به بحث ندارم اما دوست داشتم برای شما بزرگوار چندچمله ای رو بازگو کنم.
شما واقعا از احساس تمام این افراد باخبر هستید؟؟؟شاید شخصی در دنیای واقعی احساسش رو بروز نمیده و انسان درونگرایی هست و اینجا با گذاشتن پستی احساس خوبی بشون دست میده و فک میکنم همین حس خوبشون کافیه و لازم نیست انقدر پیچیده به قضیه نگاه کرد که همه آدما شکست عشقی خوردن که پست میذارن یا همه آدما ریاکارن که با خدا اینجا حرف میزنن!یا همه آدما بیکارن و اصلا دنبال علم و دانش نیستن که اینجا گاهی بیان میکنن چه حسی دارن یا در تالار زنگ تفریح و خنده فعالیت میکنن یا صرفا هرشخصی حرفی زدکه باب میل ما نبود حرفاش حتما شعاره!....فکر نمیکنم خود شما هم کل ساعات شبانه روز رو به کسب علم بپردازید انسان میتونه در کنار کسب علم تفریح داشته باشه و زندگی کنه نه فقط زنده باشه!
در انتها این جمله فک کنم کافیه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
علاقه ای به بحث ندارم اما دوست داشتم برای شما بزرگوار چندچمله ای رو بازگو کنم.
شما واقعا از احساس تمام این افراد باخبر هستید؟؟؟شاید شخصی در دنیای واقعی احساسش رو بروز نمیده و انسان درونگرایی هست و اینجا با گذاشتن پستی احساس خوبی بشون دست میده و فک میکنم همین حس خوبشون کافیه و لازم نیست انقدر پیچیده به قضیه نگاه کرد که همه آدما شکست عشقی خوردن که پست میذارن یا همه آدما ریاکارن که با خدا اینجا حرف میزنن!یا همه آدما بیکارن و اصلا دنبال علم و دانش نیستن که اینجا گاهی بیان میکنن چه حسی دارن یا در تالار زنگ تفریح و خنده فعالیت میکنن یا صرفا هرشخصی حرفی زدکه باب میل ما نبود حرفاش حتما شعاره!....فکر نمیکنم خود شما هم کل ساعات شبانه روز رو به کسب علم بپردازید انسان میتونه در کنار کسب علم تفریح داشته باشه و زندگی کنه نه فقط زنده باشه!
در انتها این جمله فک کنم کافیه.

علاقه ای به بحث نداری ؟ پس لطفا نقل قول هم نگیر.چون اگه بحث نشه ، من نمیتونم ادعا هایم رو اثبات کنم و مغموم میشم.یا نظر نده و یا پای بحث بشین که به شما ثابت کنم که چرا اون نظرات رو دارم؟کاری هم به نوشته اون عکس ندارم ، چون ربطی به موضوع نداره.مرسی

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاقه ای به بحث نداری ؟ پس لطفا نقل قول هم نگیر.چون اگه بحث نشه ، من نمیتونم ادعا هایم رو اثبات کنم و مغموم میشم.یا نظر نده و یا پای بحث بشین که به شما ثابت کنم که چرا اون نظرات رو دارم؟کاری هم به نوشته اون عکس ندارم ، چون ربطی به موضوع نداره.مرسی

نوع کلامتون مشخصه که پذیرای هیچ انتقاد و حرفی که مخالف عقیده شماست نیستید!و نوع بیان کمی دور از شخصیتی که گویا فوق لیسانس هستند حس میشود دوست بزرگوار.
و اگه دقت کنید میبینید شما هم توی پست تون فقط به قضاوت پرداختید قضاوت کسانی که توی تاپیک ها فعالیت دارند!
درضمن باید به عرضتون برسونم بی ربط نبود فقط کمی باید تامل کنید همین.
خواهش میکنم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوع کلامتون مشخصه که پذیرای هیچ انتقاد و حرفی که مخالف عقیده شماست نیستید!و نوع بیان کمی دور از شخصیتی که گویا فوق لیسانس هستند حس میشود دوست بزرگوار.
و اگه دقت کنید میبینید شما هم توی پست تون فقط به قضاوت پرداختید قضاوت کسانی که توی تاپیک ها فعالیت دارند!
درضمن باید به عرضتون برسونم بی ربط نبود فقط کمی باید تامل کنید همین.
خواهش میکنم.
شما حتی یه اسم کاربری هم برای خودتان انتخاب نکردید . من علاقه ای به گفتگو با 6 تا ستاره و دو تا مربع ندارم. علت اون جواب من بخاطر همینه که نمیدونم طرف صحبتم کیه یا چیه؟
شما یه نگاهی به سوابق کاری من و سرفصل های تاپیک های من و موضوعاتی که بعنوان کاربر روش بحث و گفتگو کردم بیاندازید , شخصیت و میزان سواد من براتون روشن میشه. بیزحمت برید تو پروفایل من و یه نگاهی به تاپیکهای من بیاندازید , اونوقت نظرتون در مورد من عوض میشه.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما حتی یه اسم کاربری هم برای خودتان انتخاب نکردید . من علاقه ای به گفتگو با 6 تا ستاره و دو تا مربع ندارم. علت اون جواب من بخاطر همینه که نمیدونم طرف صحبتم کیه یا چیه؟
شما یه نگاهی به سوابق کاری من و سرفصل های تاپیک های من و موضوعاتی که بعنوان کاربر روش بحث و گفتگو کردم بیاندازید , شخصیت و میزان سواد من براتون روشن میشه. بیزحمت برید تو پروفایل من و یه نگاهی به تاپیکهای من بیاندازید , اونوقت نظرتون در مورد من عوض میشه.

اصلا نوع بیانتون درست نیست به عرضتون برسونم چیه مربوط به اشیا است(میشد بگید خودتون رو معرفی کنید به نظرتون بهتر نبود،به جای ....)
به نظر من شخصیت آدم ها رو نوع برخوردشون مشخص میکنه در وهله اول....اما خب منکر این نیستم از شخص با سواد انتظار بیشتری میره.
نیازی به دیدن نیست به همین اندازه کفایت میکنه.متقابلا بنده هم دیگه علاقه ای به گفتگو ندارم.
امیدوارم که به نتیجه دلخواه از ایجاد این تاپیک برسید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوع کلامتون مشخصه که پذیرای هیچ انتقاد و حرفی که مخالف عقیده شماست نیستید!
.
راستی من رفتم و پروفایل شما رو نگاه کردم. شما تو این مدتی که فعال هستید , حتی یک تاپیک هم نزدید و حتی یک موضوع رو برای گفتگو طرح نکردید. نوع فعالیت شما نشون میده که نگاه شما به دنیا , شاعرانه است که البته هیچ ایرادی نداره و خیلی هم عالیه.
ولی من با عینک شعر به دنیا نگاه نمیکنم , نگاه من واقعی است و من تو نظراتم سعی میکنم به همه کمک کنم که زندگی را درست ببینند و وقت خود را بجای انجام کار های بیهوده و سرگرمی و تفریحی , صرف دانش آموزی و جهان بینی و چیز هایی بکنند که در آینده بهشون کمک کنه که خوشبخت و موفق زندگی کنند. کلا نیت بدی ندارم و همه حرفام از روی حسن نیت هست و همنوع دوستی. شاید هم بخاطر اینکه حقیقت تلخ مینماید , چنین پنداری از من در ذهن شما رخ میده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا نوع بیانتون درست نیست به عرضتون برسونم چیه مربوط به اشیا است(میشد بگید خودتون رو معرفی کنید به نظرتون بهتر نبود،به جای ....)
به نظر من شخصیت آدم ها رو نوع برخوردشون مشخص میکنه در وهله اول....اما خب منکر این نیستم از شخص با سواد انتظار بیشتری میره.
نیازی به دیدن نیست به همین اندازه کفایت میکنه.متقابلا بنده هم دیگه علاقه ای به گفتگو ندارم.
امیدوارم که به نتیجه دلخواه از ایجاد این تاپیک برسید.
از صداقت و صراحت لهجه شما تشکر میکنم. مرسی که میهمان تاپیک بودید. لطفا قهر نکنید و بازم ما رو یاری کنید که به نتیجه خوب و مفیدی برسیم. بازم ممنونتم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا نوع بیانتون درست نیست به عرضتون برسونم چیه مربوط به اشیا است(.
خوب منم همینو میگم . ***##*** میشه نام یک فرد باشه ؟ مگه اشخاص نباید اسم داشته باشن ؟ حتی یه اسم مجازی ؟ ***##*** ؟

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی من رفتم و پروفایل شما رو نگاه کردم. شما تو این مدتی که فعال هستید , حتی یک تاپیک هم نزدید و حتی یک موضوع رو برای گفتگو طرح نکردید. نوع فعالیت شما نشون میده که نگاه شما به دنیا , شاعرانه است که البته هیچ ایرادی نداره و خیلی هم عالیه.
ولی من با عینک شعر به دنیا نگاه نمیکنم , نگاه من واقعی است و من تو نظراتم سعی میکنم به همه کمک کنم که زندگی را درست ببینند و وقت خود را بجای انجام کار های بیهوده و سرگرمی و تفریحی , صرف دانش آموزی و جهان بینی و چیز هایی بکنند که در آینده بهشون کمک کنه که خوشبخت و موفق زندگی کنند. کلا نیت بدی ندارم و همه حرفام از روی حسن نیت هست و همنوع دوستی. شاید هم بخاطر اینکه حقیقت تلخ مینماید , چنین پنداری از من در ذهن شما رخ میده.
آیجا خانم (البته امیدوارم اسمتون رو درست گفته باشم پوزش میطلبم)کاملا دوستانه گفتم نظرم رو نمیدونم چرا انگار برداشتتون بد بوده از حرفام.
برای کامل کردن تحقیقاتتون راجع به من بگم که من مهندسی برق خوندم. میدونید واسه همین میگم از روی نوشته نمیشه درمورد آدما حرفی زد و بنده دیدم شاعرانه نیست در دنیای واقعی برعکس عینکی بسیار محاسباتی هست و دریغ از یه بیت ادبیات درمباحث مربوط به تولید انتقال و توزیع برق!اما ادبیات رو دوست دارم به عنوان اوقات فراغت!
کارهای بیهوده الان نزدن تاپیک و فعالیت در تالارها ادبیاتی محسوب میشه؟بله من تاپیکی نزدم چون معتقدم با تاپیک زدن چیزی عوض نمیشه من باید از خودم شروع کنم و با نوع رفتار و اعمالم بقیه رو راغب کنم که اونها هم این رویه رو پیش بگیرند نه فقط بر فرض مثال مثل سخنرانی های بی هدف توی اکثر همایش ها که در انتها چیزی هم حاصل نمیشه!به هرحال نظرم اینه که حرف بی عمل هیچ فایده ای نداره.(فقط نطرم بود بخاطر اینکه گفتید تاپیکی نزدم"دوستانه")
حقیقت تلخ؟نه حقیقت تلخ نیست اگه یکم با دید باز و بدون تعصب به انتقادی گوش کنیم.
شما کاملا محترم هستید در ذهنم چیزی نیست:)

آخرین ویرایش:
  • Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیجا خانم (البته امیدوارم اسمتون رو درست گفته باشم پوزش میطلبم)کاملا دوستانه گفتم نظرم رو نمیدونم چرا انگار برداشتتون بد بوده از حرفام.
برای کامل کردن تحقیقاتتون راجع به من بگم که من مهندسی برق خوندم. میدونید واسه همین میگم از روی نوشته نمیشه درمورد آدما حرفی زد و بنده دیدم شاعرانه نیست در دنیای واقعی برعکس عینکی بسیار محاسباتی هست و دریغ از یه بیت ادبیات درمباحث مربوط به تولید توزیع و انتقال برق!اما ادبیات دوست دارم به عنوان اوقات فراغت!
کارهای بیهوده الان نزدن تاپیک و فعالیت در تالارها ادبیاتی محسوب میسه؟بله من تاپیکی نزدم چون معتقدم با تاپیک زدن چیزی عوض نمیشه من باید از خودم شروع کنم و با نوع رفتار و اعمالم بقیه رو راغب کنم که اونها هم این رویه رو پیش بگیرند نه فقط بر فرض مثال مثل سخنرانی های بی هدف توی اکثر همایش ها که در انتها چیزی هم حاصل نمیشه!به هرحال نظرم اینه که حرف بی عمل هیچ فایده ای نداره.(فقط نطرم بود بخاطر اینکه گفتید تاپیکی نزدم"دوستانه")
حقیقت تلخ؟نه حقیقت تلخ نیست اگه یکم با دید باز و بدون تعصب به انتقادی گوش کنیم.
شما کاملا محترم هستید در ذهنم چیزی نیست:)
مرسی. آیجا اسم واقعی منه که یه اسم ترکی هست و معنیش میشه : به عظمت ماه . در زبان ترکی به ماه , آی میگن.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از صداقت و صراحت لهجه شما تشکر میکنم. مرسی که میهمان تاپیک بودید. لطفا قهر نکنید و بازم ما رو یاری کنید که به نتیجه خوب و مفیدی برسیم. بازم ممنونتم.

خواستم دوستانه نظری بدم امیدوارم سوتعبیر نشده باشه بزرگوار.
قهر؟؟:)جالب بود.اگه با کاربری بنده مشکلی ندارید حتما مزاحمتون میشم.

آخرین ویرایش:
  • Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواستم دوستانه نطری بدم امیدوارم سوتعبیر نشده باشه بزرگوار.
قهر؟؟:)جالب بود.اگه با کاربری بنده مشکلی ندارید حتما مزاحمتون میشم.
خواهش میکنم هر جوری خواستی ایرادات منو بنویس و حرفامو نقد کن. من با دیده احترام به انتقادات نگاه میکنم. منتظر همکاری شما در این تالار هستم و هستیم. قدمتون روی چشم آیجا.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب منم همینو میگم . ***##*** میشه نام یک فرد باشه ؟ مگه اشخاص نباید اسم داشته باشن ؟ حتی یه اسم مجازی ؟ ***##*** ؟

خب نام کاربری لزوما نام افراد که نیست اینو قبول داریدکه.خب منم جز اون دسته.
و اینجا دوستان خوبی دارم که ترجیح میدم در همون حد شناخته باشم نه بیشتر.و راستش عوضش نکردم چون خودم دوست دارم و این مهمترین علت هست.

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب نام کاربری لزوما نام افراد که نیست اینو قبول داریدکه.خب منم جز اون دسته.
و اینجا دوستان خوبی دارم که ترجیح میدم در همون حد شناخته باشم نه بیشتر.و راستش عوضش نکردم چون خودم دوست دارم و این مهمترین علت هست.
:biggrin: میدونی چرا اونو گفتم ؟ من وقتی میخوام با یه نفر گفتگو کنم , اسمش رو تو ذهنم نگه میدارم که فراموش نکنم مخاطبم کیست. وقتی برای شما مینوشتم اون ستاره ها و مریع ها مجبورم میکردن فک کنم اونا یه اسم هستند و این تلاش , منو گیج میکرد. فکر میکردم دارم با یه ربات گفتگو میکنم. :biggrin:
کلا برای هر انتخابی احترام میذارم و این شامل حق انتخاب های شما هم میشه. خیلی بزرگواری دوست من.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی. آیجا اسم واقعی منه که یه اسم ترکی هست و معنیش میشه : به عظمت ماه . در زبان ترکی به ماه , آی میگن.

خواهش میکنم هر جوری خواستی ایرادات منو بنویس و حرفامو نقد کن. من با دیده احترام به انتقادات نگاه میکنم. منتظر همکاری شما در این تالار هستم و هستیم. قدمتون روی چشم آیجا.

بسیار ریبا...ببخشید من نشنیده بودم
یکم از موضوع دور شدید انگار اما منو شناختید حداقل نام کاربریم مشکلش رفع شد شاید!:دی
شما لطف دارید خانم آیجای عزیز
امیدوارم در نهایت به نتایج دلخواه برسید.
در پناه حق:gol:

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسیار ریبا...ببخشید من نشنیده بودم
یکم از موضوع دور شدید انگار اما منو شناختید حداقل نام کاربریم مشکلش رفع شد شاید!:دی
شما لطف دارید خانم آیجای عزیز
امیدوارم در نهایت به نتایج دلخواه برسید.
در پناه حق:gol:
سپاس
نکته آخر اینکه من در طرح موضوع دنبال نتایج دلخواه و اینا نیستم. موضوعی رو مطرح میکنم و دوستان نظرشون رو بیان میکنند و من لذت میبرم. طرح موضوع از نظر من مهمترین نتیجه است . یعنی یه جورایی تو ذهن میمونه و باعث میشه که سبد قریحه انسان پربارتر بشه.
شما هم در پناه حق و پیروز و سلامت و موفق باشید. :w27:

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی

خب همه ما یه جورایی فضول هستیم. من موافقم. البته بیا تعریف فضول رو از اول بنویسیم. یه موقع هست یه اتفاقی میفته که من فقط ناظر هستم و دارم مشاهده میکنم. مثلا فرض کن توی رستوران نشستم و زوج بغل داستی دارن با صدای بلند صحبت میکنن. خب من اشکالی نمیبینم که به این حرفا گوش بدم اگه برام جالب باشه. یا مثلا دارم رد میشم و یه غریبه رو با اشنا میبینم. خب اگه از من بپرسی من برمیگردم و یه نیم نگاهی میکنم که قضییه چیه. بعدشم به راه خودم اادامه میدم. این فضولی رو بزار اسمشو بزاریم فضولی نیوترال (بی باره نه منفی هست نه مثبت). در این تعریف من اسیبی به کسی وارد نکردم و فقط حس کنجکاویم رو بدون این که باعث ناراحتی کسی بشه ارضا کردم. یا مثلا از مهمونی اومدیم بعد خود ما بعد مهمونی یه دور همی داریم. من توی اون دور همی ممکنه سوال کنم راستی فلانی که توی مهمونی بود کار میکنه؟ دوست دختر داره؟ دوست پسر داره؟ سوال رو هم دارم از کسی می پرسم که با من کاملا صمیمی هست ،

یه تعریف دیگه اینه که مثلا من دارم با یکی حرف میزنم و سوال هایی میپرسم ازش که هنوز دوستی من و اون ادم به مرحله ای نرسیده که اون شخص بخواد اون اطلاعات رو با من در میون بزاره. بعد منم به هر نحو که شده مستقیم و غیر مستقیم بخوام سر در بیارم قضییه چیه. یا یه زوج یه گوشه خیلی ارووم دارن حرف میزنن من یه گوشه قایم شم بفهمم چی میگن. من به این میگم فضولی منفی. یا مثلا زمین و زمان رو بهم میریزم که از یک موضوعی سر در بیارم که اون موضوع اولا به من مربوط نیست و دوما اون شخصی که موضوع بهش مربوطه دلش نخواد کسی این قضییه رو بفهمه

اولی میشه کنجکاوی دومی میشه فضولی. ولی خب همیشه یه مرز خاکستری بین این دو تا هست به نظرم

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بالاخره ناامید که نباید بشیم قطعا درمان داره....:D ولی نیاز به تمرین و تلاش زیاد داره ....باشد که درمان بشیم!!
ب