یادگیری برنامه نویسی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کجایین؟
نیستین چرا؟
من ج تمرین هامو میزارم
سلام ودرود;)
جواب ها خوب و قشنگ هستند ;)
بچه ها نظر هاشون رو در مورد جواب ها بدن همچنین موارد آموزشی که در این تمرین ها هستن بطور خلاصه بنویسن
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی:smile:
اینم تمرینای من البته اینم بگم یکیشو به کمک بچه ها انجام دادم :redface:

پیوست ها

• soal1.rar
    33.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • soal2.rar
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

abnoos69

عضو جدید
درود بر دوستای بی نظیرم:heart:
من عذر خواهی میکنم بابت نذاشتن جواب های سوال ها :cry:. امیدوارم به عنوان کم کاری یا خدای نکرده بی توجهی به حرفای استاد عزیز و زحمات بقیه دوستان محسوب نشه :gol:. شرمنده ام اما واقعا نمی تونستم :confused::cry:. قول میدم تکرار نشه .;):surprised: در اسرع وقت جواب هامو میزارم . با تشکر و سپاس;);)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام به همگی:smile:
اینم تمرینای من البته اینم بگم یکیشو به کمک بچه ها انجام دادم :redface:
با سلام ودرود:)
تشکر و آفرین بابت حل سوالات;)
برای اولین سوالات خوب بود
1- برای برنامه ها دکمه جهت بستن برنامه وجود ندارد;)
2- نامگذاری فرم ها و پروژه ها بر اساس عملکرد برنامه ها نیست;)
3- در حل پروژه ها از label جهت معرفی عملکرد textbox استفاده نشده است.
...............
موارد آموزشی :
جهت بستن برنامه کد زیر را برای دکمه (button) می نویسیم :
()this.close
thisبه فرم جاری اشاره دارد و close عملی است که روی این فرم انجام می گیرد.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
همه ی برنامه ها دارای دکمه ای خروج از برنامه باشند
دارای لیبل جهت معرفی textbox ها باشند
3- یک برنامه تحت ویندوز با یک کنترل TextBox و یک کنترل Button ایجاد کنید. در رویداد Click کنترل Button سه کادر پیغام را نمایش دهید. کادر پیغام اول باید طول رشته ی درون TextBox را نمایش دهد.کادر پیغام دوم باید نیمه ی اول رشته و کادر پیغام سوم نیمه ی دوم رشته را نمایش دهد.

4-یک برنامه ی تحت ویندوز با 3TextBox و یک کنترل Button ایجاد کنید. در رو یداد Click کنترل Button رشته های وارد شده در textbox1 , textbox 2 را به هم متصل کرده و در TextBox سوم نمایش دهید.

آخرین ویرایش:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
سی شارپ

سی شارپ

3- یک برنامه تحت ویندوز با یک کنترل TextBox و یک کنترل Button ایجاد کنید. در رویداد Click کنترل Button سه کادر پیغام را نمایش دهید. کادر پیغام اول باید طول رشته ی درون TextBox را نمایش دهد.کادر پیغام دوم باید نیمه ی اول رشته و کادر پیغام سوم نیمه ی دوم رشته را نمایش دهد.

4-یک برنامه ی تحت ویندوز با 3TextBox و یک کنترل Button ایجاد کنید. در رو یداد Click کنترل Button رشته های وارد شده در 2 TextBox را به متصل کرده و در TextBox سوم نمایش دهید.

5- یک برنامه ی تحت ویندوز با یک Button ایجاد کنید . 3 متغیر رشته ای را تعریف کنید. در رویداد Click کنترل Button آنگاه آنها را به هم متصل کرده و عبارت به باشگاه مهندسان جوان خوش آمدید را در یک کادر پیغام نمایش دهید.
نمیدونم چرا نمیفهمم اصل سوال چیه؟خر شدم؟یا اثرات امتحاناست؟!!!:confused::confused::confused:
میشه واسه سوالا مثال هم بزنی ببینم یعنی چی اصلا...........:cry:
نمیفهم سوالو.........:(

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
این واسه من نیومد
این طوری جواب ندیدن خب
منظورت چیه؟؟
جواب سوالات 1 و 2 هست دیگه دانلودشون کن ولی 2010 هست
نمیدونم چرا نمیفهمم اصل سوال چیه؟خر شدم؟یا اثرات امتحاناست؟!!!:confused::confused::confused:
میشه واسه سوالا مثال هم بزنی ببینم یعنی چی اصلا...........:cry:
نمیفهم سوالو.........:(
میدونم چی میگی اصلا" وقت نکردم ویرایش کنم الان هم وقت ندارم آخر شب میام سوالات رو روشن میکنم
با تشکر

abnoos69

عضو جدید
منظورت چیه؟؟
جواب سوالات 1 و 2 هست دیگه دانلودشون کن ولی 2010 هست

میدونم چی میگی اصلا" وقت نکردم ویرایش کنم الان هم وقت ندارم آخر شب میام سوالات رو روشن میکنم
با تشکر

سلام استاد .من که 2005 رو دارم چی کار کنم حالا ؟؟؟؟

abnoos69

عضو جدید
سلام و درود برای دوستای گلم . :heart::gol:
بــــــــــــــــرپــــــــــــــــــا ........ استاد تشریف آوردن :surprised::eek::)

نبینم تاپیکمون بی رونق شه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! :razz::confused:
این هفته برنامه #C چیه ؟؟ تا کدوم صفحه میخونیم ؟؟ خلاصه کدوم قسمت ها رو میزاریم ؟؟ ;):)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام و درود برای دوستای گلم . :heart::gol:
بــــــــــــــــرپــــــــــــــــــا ........ استاد تشریف آوردن :surprised::eek::)

نبینم تاپیکمون بی رونق شه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! :razz::confused:
این هفته برنامه #C چیه ؟؟ تا کدوم صفحه میخونیم ؟؟ خلاصه کدوم قسمت ها رو میزاریم ؟؟ ;):)
سلام و درود بر شما:)
کو استاد :surprised: کی اومد من خبر ندارم :confused:
بی رونق نیست ;)
آبنوس چرا خلاصه ها رو نمیزاری:cool::cool::razz::)
اگه وقت شد امروز فردا خلاصه ی چند صفحه رو میزارم
چندتا سوال مینویسم (پروزه)
و برنامه رو مشخص میکنیم ;););)

saber13

عضو جدید
سلام
دوستان برای بالا بردن درک برنامه نویسی زبان سی چه منبعی را پیشنهاد میکنید ؟ به خصوص در مورد الگوریتم نویسی. در این تاپیک در مورد زبان سی هم بحث میتوان کرد؟
با تشکر

kyrie-chan

عضو جدید
سلام . من تازه واردم و نمیدونم کجا سوالم بگم ، اما چون خیلی حیاتیه و تا فردا وقت دارم ، لطفا بهم کمک کنین.
استاد خواسته به زبان vb.net برنامه ای بنویسیم که یک دکمه روی صفحه باشه . یک صفحه دیگه باز شه و مقدار گام های جا به جا شدن دکمه رو توش وارد کنیم و اوکی بزنیم . بعد تو اون صفحه اولیهاگه دکمه "w" زد بره بالا ، اگه "a" زد بره چپ ، اگه "d" زد بره راست و اگه "x" زد بره پایین . در ضمن اگه دکمه به کادرها رسید ، دکمه نزنه بیرون ، از کادر مقابل در بیاد .

این راهنمایی ها رو هم بهمون کرده :

برای پنجره ای که گام ها رو میگیره اینُ تعریف کنید :
در رویداد load فورم x=inputbox رو قرار بدین .
از msgbox.keychar برای گرفتن کد دکمه ها استفاده کنین و خاصیت kyepreviewرو true کنین .

ببخشین ولی تو رو خدا زودی تا امشب بدین که من بخونم فدا به استاد میدم ضایع نشم ، هیچی ندونم . مرسی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
کسی هست بخاد برنامه نویسی با هم یاد بگیریم ؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خودت هر جور مایلی برام پخ کن تا شروع کنیم.... من هر وقت بگی آمادم.... زبانشم یا سی پلاس باشه یا جاوا;)

البته دوتایی تنها نمیشه.... باید زیاد شیم
vb چطور کار نکنیم؟
شبکه چی کار نکنیم؟

3erERFAN

عضو جدید
وی بی که منسوخه و ارزش یادگیری نداره... باز visual c بگی یه چیزی..... شبکه ام تو کار من نیست.... بیشتر واسه آی تیا خوبه

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
والا انتخاب بین سی شارپ و جاوا سلیقه ایه.... منم با جاوا حال میکنم..... در کل حالم از چیزایی که ماکروسافت اسمش روشه بهم میخوره:)
چکار کنیم حالا؟؟
سی شارپ دوست داری کار کنی بیا با هم برنامه بریزیم پیش بریم