یادگیری برنامه نویسی

RIG

متخصص C#.net

سلام آقا مسعود که درست و حسابی 5 دقیقه از وقت باارزشتو به ما نمیدی و همش busy هستی ، چه اون طرف و چه این طرف :razz:
پست 433 و 435 رو اگه میشه بخون و اگه نکته ناگفته ای مونده مطرح کن، اگه تصمیمی هم گرفته نشده اونو هم بگو :gol:
پس برنامه ریزی و هماهنگی واسه چیه ؟ :surprised:

برو همون پست 433 و اگه قسمتی رو میتونی به عهده بگیری اعلام کن، اگه نه هم نگران خلاصه کردنشون نباش، البته صفحات 1 تا 100 بر عهده علی هستن ;)

مرسی

کنسول داره، ولی قراره خودمون با سرفصل های کتاب هاشمیان پیش می ریم و کنسول جز برنامه نیست .

کنسول بیشتر واسه تست برنامه استفاده میشه و من که خودم کارهای تستی رو رو ش انجام میدم . با ارایه ها میه رو ش خب کار کردو میشه کتاب خونه نوشت . دفترچه تلفن و ..... :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای

سلام آقا مسعود که درست و حسابی 5 دقیقه از وقت باارزشتو به ما نمیدی و همش busy هستی ، چه اون طرف و چه این طرف :razz:
پست 433 و 435 رو اگه میشه بخون و اگه نکته ناگفته ای مونده مطرح کن، اگه تصمیمی هم گرفته نشده اونو هم بگو :gol:
پس برنامه ریزی و هماهنگی واسه چیه ؟ :surprised:

برو همون پست 433 و اگه قسمتی رو میتونی به عهده بگیری اعلام کن، اگه نه هم نگران خلاصه کردنشون نباش، البته صفحات 1 تا 100 بر عهده علی هستن ;)

مرسی

کنسول داره، ولی قراره خودمون با سرفصل های کتاب هاشمیان پیش می ریم و کنسول جز برنامه نیست .

کدومه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
جلسه اول (1تا28)

[FONT=&quot]با سلام[/FONT]
[FONT=&quot]در این جلسه در مورد نصب [/FONT]Vs.net[FONT=&quot] و ایجاد اولین برنامه آموزش هایی را خواهیم داشت.[/FONT]
[FONT=&quot]نصب برنامه ی [/FONT]Vs[FONT=&quot] همانند نصب برنامه های دیگر است وشامل 3 مرحله است :[/FONT]

1. [FONT=&quot]نصب [/FONT]Vs.net
  2. [FONT=&quot]نصب مستندات ( کتابخانه ی [/FONT]MSDN[FONT=&quot])[/FONT]
  3. [FONT=&quot]دانلود و نصب آپدیت های برنامه از طریق اینترنت[/FONT]
[FONT=&quot]بعد از نصب [/FONT]VS[FONT=&quot] آماده هستیم اولین برنامه را ایجاد کنیم .[/FONT]
[FONT=&quot]از طریق دسکتاب یا از طریق منوی استارت و [/FONT]All program [FONT=&quot] برنامه ی [/FONT]VS [FONT=&quot]را اجرا می کنیم. [/FONT]
[FONT=&quot]برای ایجاد برنامه ی جدید 3راه داریم :[/FONT]

1. [FONT=&quot]از منوی [/FONT]File [FONT=&quot] گزینه ی [/FONT]New [FONT=&quot] و سپس گزینه ی [/FONT]Project [FONT=&quot] را انتخاب میکنیم.[/FONT]
  2. [FONT=&quot] دکمه ی [/FONT]New Project [FONT=&quot] در نوار ابزار استاندارد[/FONT]
  3. [FONT=&quot]دکمه های ترکیبی [/FONT]Ctrl+N[FONT=&quot] از صفحه کلید[/FONT]
[FONT=&quot]حال در پنجره ای که ظاهر می گردد از قسمت [/FONT]Project types [FONT=&quot] در سمت چپ صفحه گزینه ی [/FONT]Visual C#[FONT=&quot] را انتخاب کرده و از قسمت [/FONT]Templates[FONT=&quot] در سمت راست گزینه ی [/FONT]Windows Forms Aplication[FONT=&quot] را جهت ایجاد برنامه های ویندوزی انتخاب میکنیم.[/FONT]
[FONT=&quot]در پایین همین صفحه در کادر [/FONT]Name [FONT=&quot] نامی را برای برنامه نوشته و در کادر [/FONT]Location [FONT=&quot] محل ذخیره سازی برنامه را مینویسیم(یا از دکمه ی [/FONT]Brows [FONT=&quot] محل مورد نظر را انتخاب میکنیم)[/FONT]
[FONT=&quot]در انتها دکمه ی [/FONT] OK [FONT=&quot]را کلیک کرده تا اولین برنامه ایجاد شود. در صفحه ی ظاهر شده یک فرم خالی دیده میشود که باید کنترل هایی را به آن اضافه کرده و کدهایی را برای آن بنویسیم تا کاری که میخواهیم برای ما انجام دهد.[/FONT]​

آخرین ویرایش:

abnoos69

عضو جدید
درود بر مهندسین گرامی و البته دوستای عزیزم :gol:
چرا کم به تاپیک سر میزنید؟ :razz: ؟:mad::eek: :wallbash:
تاپیک بی رونق شده :confused:
زود به زود سر بزنید لطفا . من هی میام میبینم هیچ خبر جدیدی نیست :crying:
هم اکنون نیازمند حضور سبزتان هستیم :gol:;):smile:
با هم پیش بریم که نتیجه عالی شه ;)
با سپاس

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
درود بر مهندسین گرامی و البته دوستای عزیزم :gol:
چرا کم به تاپیک سر میزنید؟ :razz: ؟:mad::eek: :wallbash:
تاپیک بی رونق شده :confused:
زود به زود سر بزنید لطفا . من هی میام میبینم هیچ خبر جدیدی نیست :crying:
هم اکنون نیازمند حضور سبزتان هستیم :gol:;):smile:
با هم پیش بریم که نتیجه عالی شه ;)
با سپاس
تو چرا کم به تا پیک سر میزنی؟؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

RIG

متخصص C#.net
علی جان شما میتونی یه کاری کنی به ترتیت برید جلو و خود سوال ها رو همینجا بنویسید و یکی یکی بچه ها حل کنین و کلا تو سایت باشه جواب خا . اینجوری دوستان دیگه هم میتونن کمک کنین راستش من دیگه وقت نمیکنم برم از اول کتاب رو بخونم ببینم کجای کارید سوال ها رو همینجا بنویسید همین جا هم حل کنیم.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
علی جان شما میتونی یه کاری کنی به ترتیت برید جلو و خود سوال ها رو همینجا بنویسید و یکی یکی بچه ها حل کنین و کلا تو سایت باشه جواب خا . اینجوری دوستان دیگه هم میتونن کمک کنین راستش من دیگه وقت نمیکنم برم از اول کتاب رو بخونم ببینم کجای کارید سوال ها رو همینجا بنویسید همین جا هم حل کنیم.
با سلام بر RIG عزیز
میخام جوری باشه که سوالات عملی برنامه نویسی تو تاپیک مخصوصو خودش باشه و وقتی حل کردیم جوابش رو بزاریم توی تاپیک آپلود پروژه ها
که اگه کسی بعدا" اومد خواست استفاده کنه توی این تاپیک شلوغ گم نشه
مستقیم بره تاپیک مخصوص نمونه سوالات عملی و حلشون تو تاپیک آپلود پروژه ها
بهتر نیست؟؟

abnoos69

عضو جدید
با سلام بر RIG عزیز
میخام جوری باشه که سوالات عملی برنامه نویسی تو تاپیک مخصوصو خودش باشه و وقتی حل کردیم جوابش رو بزاریم توی تاپیک آپلود پروژه ها
بهتر نیست؟؟

معلومه که بهتره . ببخشید بابت پست های تکراری اخه error میده

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
نظرتون چیه؟؟
بعضی پست هامون اضافیه و فقط تاپیک رو شلوغ میکنن و هیچ خاصیتی ندارن
بهتر نیست بعد چند روز بیایم این پست ها رو حذف کنیم که تاپیک شلوغ نشه
؟؟؟؟/

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
سلام دوباره
منم با این که پست های بیخود را پاک کنند موافقم
بچه ها.........اینقدر لینک ندیدن.......
سوالارو همین جا بنویسین دیگه....................
من تا یه هفته اینده کمتر نت میام.............

RIG

متخصص C#.net
با سلام بر RIG عزیز
بهتر نیست؟؟
نمیدونم اما موضوع اینه که بعدی ها رو بیخیال شیم دوستانی که الان کار میکنن رو بیشتر مد نظر داشته باشیم اینجوری کار بهتر انجام میشه .و با سرعت بهتری میشه حرکت اما به نظرم همبنجا بهتر بود سوال نوشته بشه به هر حال با روش هایی مختلفی نوشته شه و برید سر سوال بعدی و همین شکلی تا آخر چون اینجوری هم سوال اینجا بود هم حوابش .دیگه خودت میدونی علی حان. رئیس شمایی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
ببخشین من امروز اصلا نشد بیام
کل امروز بیرون و مهمون و مهمونی و ... جاتون خالی ولی دارم می میرم از خستگی
حالا شماها چرا نیستین؟
فقط جهت اطلاع رسانی بود پستم
پاکش می کنم

abnoos69

عضو جدید
با سلام
می بینم که کسی سوالات رو حل نکرده !!!
استاد مثله اینکه زرنگش فقط خودتون هستین ;)
بچه ها لطفا نگین پست بیخود یا اضافی . ادم دلش میگیره :confused::razz:
اما در کل فکر خوبیه که پست های گذشته که حاوی نکته کلیدی نیست رو پاک کنیم . چشم منم پاک میکنم . در جهت ارتقای کیفیت :surprised:;)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نمیدونم اما موضوع اینه که بعدی ها رو بیخیال شیم دوستانی که الان کار میکنن رو بیشتر مد نظر داشته باشیم اینجوری کار بهتر انجام میشه .و با سرعت بهتری میشه حرکت اما به نظرم همبنجا بهتر بود سوال نوشته بشه به هر حال با روش هایی مختلفی نوشته شه و برید سر سوال بعدی و همین شکلی تا آخر چون اینجوری هم سوال اینجا بود هم حوابش .دیگه خودت میدونی علی حان. رئیس شمایی
وقتی بحث سی شارپ باشه رییس شمایی;);)
استاد مثله اینکه زرنگش فقط خودتون هستین ;)
بچه ها لطفا نگین پست بیخود یا اضافی . ادم دلش میگیره :confused::razz:
اما در کل فکر خوبیه که پست های گذشته که حاوی نکته کلیدی نیست رو پاک کنیم . چشم منم پاک میکنم . در جهت ارتقای کیفیت :surprised:;)
کی گفت بیخود:mad::mad: فقط بگو تا از خود بیخودش کنم:biggrin::biggrin:
اگه میتونی برو پاک کن:):);)(فقط مدیر میتونه پست های گذشته رو پاک کنه;))

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
سوالات رو اینجا میزارم
در همه ی سوالات نامگذاری کنترل ها به طور مناسب و بر اساس کارکرد آنها انجام گیرد. عنوان فرم ها هم بر اساس عملکرد برنامه باشد.در همه ی فرم ها دکمه ای جهت بستن برنامه قرار گیرد

1- یک برنامه تحت ویندوز با 2 کنترل TextBox و یک کنترل Button ایجاد کنید.در رویداد Click کنترل Button عدد وارد شده در TextBoxاول را را در 100 ضرب کرده و در TextBox دوم نمایش دهید.

2-یک برنامه ی تحت ویندوز با دو کنترل Button ایجاد کنید . در رویداد Click دکمه ی اول دو متغیر از نوع عدد صحیح ایجاد کنید و مقدار اولیه آنها را برابر عددی دلخواه ذقرار دهید. سپس تعدادی از عملیات ریاضی مختلف را روی این اعداد انجام داده و نتیجه را در خروجی نمایش دهید.
در رویداد Click کنترل Button دوم دو متغیر از نوع رشته تعریف کنید و مقدار آنها را برابر رشته دلخواه قرار دهید. سپس دو رشته را به هم متصل کرده و نتیجه را نمایش دهید.

abnoos69

عضو جدید
وقتی بحث سی شارپ باشه رییس شمایی;);)

کی گفت بیخود:mad::mad: فقط بگو تا از خود بیخودش کنم:biggrin::biggrin:
اگه میتونی برو پاک کن:):);)(فقط مدیر میتونه پست های گذشته رو پاک کنه;))

ما فکر کردیم میشود در ویرایش پست آن را حذف نمود .وگر نه خدای نکرده قصد نداشتیم پا در کفش مدیران عزیز قرار دهیم . استاد شما میخواهی ما را بی کفایت نشان دهی ؟