یادگیری برنامه نویسی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
اینجانب به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده ام می خواهم بدانم که برای یادگیری برنامه نویسی فقط کافی است که کتاب بخرم و آن را بخوانم یا کارها و راههای دیگری وجود دارد؟ و برای یادگیری زبان vb.net 2003 به چه مدت نیاز است؟v
چه مدتی طول میکشه که بتونم یه برنامه نویس بشم که بتونم تو بازار کار جذب بشم؟؟؟ 1 سال ؟2 سال؟ ؟؟؟؟

shovaleye

عضو جدید
هم کتاب باید بخری
و هم ازسایت های خارجی سورس برنامه های نوشته شده رو بگیری و اون رو تجزیه و تحلیل کنی تا برنامه نویسیت قوی بشه. فقط کتاب های فارسی به درد نمیخوره.
مدت زمان یادگیری زبان vb بستگی به خودتون داره گه پشت کار داشته باشی و وقت بزاری یک ماهه هم میتونی یادبگیری.
چه مدتی طول میکشه که بتونم یه برنامه نویس بشم که بتونم تو بازار کار جذب بشم؟؟؟ 1 سال ؟2 سال؟ ؟؟؟؟
ولی برای حرفه ای شدن نیاز به زمان و تجربه داره.

حالا چرا vb net میخوای یاد بگیری؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
به قول دوستمون نیاز به زمان و تجربه است. هر چقدر هم که کتاب بخونی، یک سری مواردی هست که تا پروژه ای کار نکنی متوجه نمیشی و ممکنه در کتابی هم نباشه و کاملاً تجربی بدست بيايد.

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا" برای یادگرفتن زبانهای .NET کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

جالبه که می خوهید VB.NET 2003 یاد بگیرید ! 6 ماه میشه نسخه 2010 منتشر شده !!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یعنی نباید 2003 کار نکنم؟؟؟؟
اگه vb کار نکنم شما چه زبانی رو پیشنهاد می کنید؟؟

negin17h

مدیر تالار
منظور دوستمون این نیود که vb کار نکنید. منظورشون اینه که نسخه 2010 ويژوال استوديو هم آمده، پس چرا میخواین 2003 کار کنيد. به نظر من میتونی به جای vb ، سی شارپ هم کار کنی. البته اگه vb تون بهتره با همون شروع کنید که تو دات نت یه کم راه بیفتین بعد زبان دیگه ای رو انتخاب کنید

aabedeni

عضو جدید
با سلام من فارغ التحصیل کامپیوتر (نرم افزار هستم ) و شاغل هم هستم .ولی هیچ زبان برنامه نویسی بلد نیستم ونمی دانم با چی .چه جوری شروع کنم . لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید تا ازاین برزخ در بیام ؟
متشکرم

• Like
واکنش ها: elma

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام من فارغ التحصیل کامپیوتر (نرم افزار هستم ) و شاغل هم هستم .ولی هیچ زبان برنامه نویسی بلد نیستم ونمی دانم با چی .چه جوری شروع کنم . لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید تا ازاین برزخ در بیام ؟
متشکرم
با سلام
شاغل به چه کاری هستی؟؟ از کدوم دانشگاه مدرک گرفتی؟؟
میتونی با ویژوال بیسیک دات نت 2008 یا C# 2008 شروع کنی. ولی ویژوال بیسیک دات نت راحت تره برای شروع. از EBOOK هایی که توی اینترنت هستن و با یه جستجوی ساده میتونی پیدا کنی استفاده کن.اگه انگلیسیت قویه از کتاب های زبان اصلی (انگلیسی) استفاده کن- بعد از کتاب هم تمرین تمرین تمرین .....

aabedeni

عضو جدید
متشکرم از پاسخ شما . من از دانشگاه آزاد ساری مدرک گرفتم . میتوینید چند تا کتاب به من معرفی کنید . ویه مقداری در باره این زبان بمن توضیح بدهید .

با سپاس فراوان

RIG

متخصص C#.net
دوستان عزیز از اول خوندم ویژوال بیسک صورت کلیش یکی هست و نسخه های مختلف داره که در سالهای مختلف ارائه شده (همین 2003, 2010) 2010 امکانات و صورت بهتری از نسخه قبلی داره چون هر چه به جلوتر میرم کمی پیشرفته تر میشه اما همه از نسخه ها یک ساختار کلی داره . و میگید ویژوالبیسیک از سی شارپ راحتر هست اصلا اینطوری نیست این بستگی به علاقه شما داره که بتونین بهتر یاد بگیرینش . من خودم اصلا از vb خوشم نمیاد و علاقه ای بهش ندارم پس واسه من سخته یادگیریش چون بهش علاقه ندارم با اینکه چند سال تو دور های تحصیلی خوندمش اما به #C که رسیدم تازه فهمیدم برنامه نویسی معنیش چیه . و سی شارپ رو دارم کار میکنم . در ضمن اگه وقت دارید علاقه دارید اگه میتونید تمام زبان ها رو کار کنید و یکی از زبان ها که بهش علاقه دارید کمی جدی تر من چند ماهی هست رو یکی تمرکز کردم و این قدرت رو ازم گرفته که به سمت یه زبان دیگه برم . اما وقتش برسه همه چی رو به مسیری میره که مطابق میلم باشه .
چیزی که من فهمیدم از این مسیر فعلا باید تو مسیر قدم برداری و بری و فعلا فکر کار نباشی چون خود به خود خود کار پیدا میشه به موقعه.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دوستمون درست میگه-بستگی به علاقه داره که vb کار کنی یا#C- هر کاری قدم اولش مهمه قدم اول یه زبان رو انتخاب کن و شروع کن بعد میتونی زبان های بیشتری رو با توجه به علاقه ات انتخاب کنی- اگه علاقه به نوشتن برنامه های ویندوز داری vb یا #C نسخه 2008 انتخاب خوبیه به نظر من
کتاب VB میخای یا ؟#C?????
ایمیلت رو بفرست برات بفرستم یا اگه بخای برات لینک بزارم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دوستان عزیز از اول خوندم ویژوال بیسک صورت کلیش یکی هست و نسخه های مختلف داره که در سالهای مختلف ارائه شده (همین 2003, 2010) 2010 امکانات و صورت بهتری از نسخه قبلی داره چون هر چه به جلوتر میرم کمی پیشرفته تر میشه اما همه از نسخه ها یک ساختار کلی داره . و میگید ویژوالبیسیک از سی شارپ راحتر هست اصلا اینطوری نیست این بستگی به علاقه شما داره که بتونین بهتر یاد بگیرینش . من خودم اصلا از vb خوشم نمیاد و علاقه ای بهش ندارم پس واسه من سخته یادگیریش چون بهش علاقه ندارم با اینکه چند سال تو دور های تحصیلی خوندمش اما به #C که رسیدم تازه فهمیدم برنامه نویسی معنیش چیه . و سی شارپ رو دارم کار میکنم . در ضمن اگه وقت دارید علاقه دارید اگه میتونید تمام زبان ها رو کار کنید و یکی از زبان ها که بهش علاقه دارید کمی جدی تر من چند ماهی هست رو یکی تمرکز کردم و این قدرت رو ازم گرفته که به سمت یه زبان دیگه برم . اما وقتش برسه همه چی رو به مسیری میره که مطابق میلم باشه .
چیزی که من فهمیدم از این مسیر فعلا باید تو مسیر قدم برداری و بری و فعلا فکر کار نباشی چون خود به خود خود کار پیدا میشه به موقعه.
دوستمون درست میگه-بستگی به علاقه داره که vb کار کنی یا#C- هر کاری قدم اولش مهمه قدم اول یه زبان رو انتخاب کن و شروع کن بعد میتونی زبان های بیشتری رو با توجه به علاقه ات انتخاب کنی- اگه علاقه به نوشتن برنامه های ویندوز داری vb یا #C نسخه 2008 انتخاب خوبیه به نظر من
کتاب VB میخای یا ؟#C?????
ایمیلت رو بفرست برات بفرستم یا اگه بخای برات لینک بزارم

aabedeni

عضو جدید
با سلام وتشکر
اگر من vb رو شروع کنم بمن کمک می کنید .می تونم یه برنامه نویس خوب بشم . ؟؟؟ به نظر شما c# رو یاد بگیرم راحت تره می تونم به سمت سی شارپ وبرنامه های وبی بروم با فرقی نمی کنه ؟

aabedeni@yahoo.com

negin17h

مدیر تالار
با سلام وتشکر
اگر من vb رو شروع کنم بمن کمک می کنید .می تونم یه برنامه نویس خوب بشم . ؟؟؟ به نظر شما c# رو یاد بگیرم راحت تره می تونم به سمت سی شارپ وبرنامه های وبی بروم با فرقی نمی کنه ؟

aabedeni@yahoo.com

دوست عزیز در دات نت تفاوت زبان ها در syntax هست. در صورتیکه با syntax زبان c آشنایی پیشنهاد میکنمبری سراغ سی شارپ. البته با اینکه از نظر من vb بدلیل ساختارش غیر قابل فهم تره، اما ساده تره برای یادگیری اگر واقعاً برنامه نویسی نکرده ای. البته این نظر منه :gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام وتشکر

aabedeni@yahoo.com
اگه علاقه باشه و پشتکار و وقت کافی بزاری فرقی نمی کنه- ولی به صورت #C هم کاربردیتر از vb هست هم قدرتمندتره هم بازار کار بهتری داره - من با vb شروع کردم ولی دارم میرم سمت #C

aabedeni

عضو جدید
متشکرم از توضیحاتتون . خیلی بمن لطف کردید
درضمن من ایمیلم رو گذاشتم برای کتابهایی که درمورد ش صحبت کردید

negin17h

مدیر تالار
راستی یه سوال دیگه شماها با چه زبانی شروع کردید ؟

من که زمانیکه شروع کردم دات نت نبود :smile: برنامه نویسی ويژوال رو با vb 6.0 شروع کردم و بعد vb.net. رو دات نت که یک کمی مسلط شدم رفتم سمت سی شارپ و کلاً شارپ ها :D راستش الان واسم کار کردن با vb خیلی سخته اما سی شارپ رو دوست دارم و باهاش راحتم. کسایی که vb کار میکنن اکثراً معتقداً سی شارپ زمانگیر و دشواره اما من فکر میکنم اگه کار باهاش رو راه بیفتی راحت تر باشه :gol:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یه سوال دیگه شماها با چه زبانی شروع کردید ؟
می خواستم با پاسکال شروع کنم ؛ اما یه ذره که جلو رفتم از سینتکسش خوشم نیومد و ولش کردم و زفتم سراغ QBasic !
بعدشم به ترتیب :
VB.NET
C »» تحت کنسول و یکم هم AVR
C++ »» که واقعا" زبان محشریه اما زحمت می خواد !
C#
جدیدا" هم دوباره C++ اما برای embedded systemها !

aabedeni

عضو جدید
باسلام
بله گرفتم متشکرم

لطفا بمن بگویید که چطور نرم افزار هایش را بگیرم .؟؟

aabedeni

عضو جدید
با سلام

بمن کمک می کنید من شروع کنم . چون احساس می کنم اگه تنها باشم نتونم ؟؟!!!!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
باسلام
بله گرفتم متشکرم

لطفا بمن بگویید که چطور نرم افزار هایش را بگیرم .؟؟
:) با سلام
ورود شما را در جمع برنامه نویسان تبریک میگم-امیدوارم در این راه موفق باشید-
میری مغازه ی فروش نرم افزار کامپیوتر بهش میگی نرم افزار ویژوال استودیو دات نت 2008 داری ؟؟/
اون هم میگه بله با قیمت 2 تا 3 هزار تومان میخری میای خونه- توی کتاب سید محمد هاشمیان ( کتابی که برات فرستادم) راهنمای نصب رو به طور کامل و تصویری گفته- مشکلی داشتی میتوینی سوال کنی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
برنامه نویسی اونقدرها هم سخت نیست

برنامه نویسی اونقدرها هم سخت نیست

با سلام

بمن کمک می کنید من شروع کنم . چون احساس می کنم اگه تنها باشم نتونم ؟؟!!!!!
:smile:مگه میخای از کوه بیفتی پایین یا میخای بری کره ماه-خیلی ساده برنامه نویسی هست فقط تلاش و وقت و علاقه میخاد- هر مشکلی هم داشتی تو این سایت کافیه سوالتو بپرسی خیلی ها هستن که جواب بدن

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آموزش VB و #C

آموزش VB و #C

با سلام
اگه کس دیگری هست که بخاد vb یا #C رو با هم یاد بگیریم بیاد اعلام کنه
امیدوارم آموزش و دوره ی خوبی بشه

aabedeni

عضو جدید
خیلی ممنون

ولی من بیشتر منظورم نبود کار گروهی بود نه اینکه از کوه پایین افتادن ؟؟

متشکرم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یادگیری برنامه نویسی بصورت گروهی

یادگیری برنامه نویسی بصورت گروهی

خیلی ممنون

متشکرم
;)با سلام
vb 2008 را نصب کردی؟/؟؟
هر هفته یه برنامه برای تمرین میذارم ( پروژه) که از آسان به سخت هست و باید حل کنی و بفرستی ایمیلم-
اگه اشکالی داشتی تو همین جا سوال میتونی سوال کنی
اگر تو یه جای کتاب هم اشکال داشتی باز هم میتونی سوال کنی:smile:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خیلی ممنون

متشکرم
انشاء الله این قسمت بصورت گروهی خواهد بود و پروژه ها هم در یادگیری موثر خواهند بود
کتابرو خوندی؟؟ تا کجا؟؟