[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

hysteric

عضو جدید
این روزها فکر کنم از بس تکراری شدن همش درگیر درس هایم ذهنمون خسته شده (اونم درسی مثل ترمو که همه جوره میشه پیچوندش) بد نیست یه روز تعطیلی بدیم بیخیال درس بشیم مثلا یه فیلم طنز باحال نگاه کنیم (گشت ارشاد رو پیشنهاد میدم) مراقب باشید وسط راه نبرید

iran4irani

عضو
پارسه

پارسه

با سلام
دوستانی که پارسه یا ماهان شرکت کردید
آزمون دومتون رو هم دادید، نمیخواید سوالاش رو بذارید؟

فیو

عضو جدید
سلام. منم با این موضوع مشکل دارم .نمیتونم تست بزنم حتی موضوع هایی که تسلط دارم.

دوست گلم خواستم این رو بگم که وقتی شما برای اولین بار بعد از خواندن مطلبی میروید سراغ تستها نباید توقع داشته باشید که همون بار اول بتونید همه تستهارو درست بزنید
یا اینکه ممکنه همون اول نتونید با وجود اینکه به نظرتون مطلبی رو خوب یاد گرفتید خوب تست بزنید
فقط با تمرین زیاده که شما میتونید رو مطالب و تستها مسلط بشید سعی کنید تمرین زیاد داشته باشید
مثلا اگه بار اول بعد از تموم کردن مطلبی رفتید سراغ تست و دیدید که نمیتونید تستا رو حل کنید خب اشکالی نداره همون موقع برید و یه مروری روی جزوه تان بیندازید یا اگه فرمولی رو در حل تستها فراموش کردید همون موقع بهش مراجعه کنید و اون فرمول رو یاد بگیرید و تست رو باهاش حل کنید این باعث میشه که شما برای همیشه اون تست و حلش رو به خاطر بسپارید و در دفعات بعدی که تستهارو کار میکنید میبینید که چقدر براتون راحت تره و به تست های بیشتری جواب صحیح میدید
امیدوارم همگی موفق باشید

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.منم حس جالبی نسبت به ریاضی ندارم.این هفته ریاضیو تموم میکنم ولی اصلا احساس تسلط نمیکنم.یه ماهم وقت گذاشتم روش.از کنترلم اصلا راضی نیستم فک میکردم بیشتر از اینا ازش نتیجه بگیرم شاید بخاطر کتابش بوده آخه از پوران خوندم.زبان پارسه تو همین تاپیک هست.
راستی کسی هست که درسارو تموم کرده باشه؟ایده تون برا مرور چیه؟منظورم اینه که درسارو باهم مرور میکنید یا تک تک پیش میرین؟آزمونا چطور؟بین مرورا آزمون میگیرین؟

من ک اواسط دی ماه تموم میشه...ریاضی منم خیلی نا امیدم....کنترل هم کاشکی از اول از کتاب نیک آذر رفرنس میخوندین..فک کنم نتیجه میگرفتین.....درسا رو هم من اواخر این هفته تا الان هر چی خوندم با هم مرور میکنم..به نژظرم با هم پیش بریم بهتره تا تک تک ...راستی زبان قرار بود بخونین خوندین شما؟؟؟من ک قید زبانو زدم هر چند دوست داشتم بخونمش ولی وقت نداشتم دیگه

afrooz

عضو جدید
بابا ما داریم لاک پشتی میریم جلو شما همین جوری کتاب تموم میکنی و دوره میکنی !
خوش به سعادتت

eng_chemist

عضو جدید
ممنون
13هفته مونده یکمی هم تحمل کنیم دیگه تموم میشه
خدا قوت به همگی ...چیزی نمونده این دو سه ماهم به سرعت برق و باد میگذره
این روزها فکر کنم از بس تکراری شدن همش درگیر درس هایم ذهنمون خسته شده (اونم درسی مثل ترمو که همه جوره میشه پیچوندش) بد نیست یه روز تعطیلی بدیم بیخیال درس بشیم مثلا یه فیلم طنز باحال نگاه کنیم (گشت ارشاد رو پیشنهاد میدم) مراقب باشید وسط راه نبرید[/QUO
چه جالب من چند وقت پیش گشت ارشادو دیدم ولی کاش آخرشو نمیدیدم ...همش خون بود حالم بدشد...در کل فیلمش قشنگه...
با سلام
دوستانی که پارسه یا ماهان شرکت کردید
آزمون دومتون رو هم دادید، نمیخواید سوالاش رو بذارید؟
خواهشا اگه آزمون دارین دریغ نکنید یه عمر دعاگوتون میشیم
من ک اواسط دی ماه تموم میشه...ریاضی منم خیلی نا امیدم....کنترل هم کاشکی از اول از کتاب نیک آذر رفرنس میخوندین..فک کنم نتیجه میگرفتین.....درسا رو هم من اواخر این هفته تا الان هر چی خوندم با هم مرور میکنم..به نژظرم با هم پیش بریم بهتره تا تک تک ...راستی زبان قرار بود بخونین خوندین شما؟؟؟من ک قید زبانو زدم هر چند دوست داشتم بخونمش ولی وقت نداشتم دیگه
نمیدونستم نیک آذر کنترلم داره..پوران که افتضاحه کنترلش...زبان بیخیالش شدم نمیخونم ..میخوام زود درساروتموم کنم شروع کنم به مرورو تست...
آره به نظرم با هم درسا رو مرور کنم بهتره...مرورو با برنامه پارسه پیش برم مثلا 25 درصد اولو که مرور کردم بشینم تستاشو بزنم
شما که دیگه هیچی!
من بهت قول میدم یک نشی ، 2 رو دیگه مطمئن باش

من؟!!!!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:حداقل یه امیدواری بده که واقعیت داشته باشه خواهر....اولا که از سرکار تا میرسم خونه میشه 3 ...یعنی جنازم میرسه خونه...انرژی صفررررررر...بعدش نهار و خواب تاساعت 6 ...در کل بیشتر از 2-3 ساعت نمیرسم بخونم...اونم همش فکرم این ور اونوره...اینجام که به سلامتی اعتیاد پیدا کردم...همه بهم میگن یا کار یا درس چون کارم خیلی سنگینه..ولی من با پررویی تمام دارم پیش میرم ول کن هیچکدومم نیستم.امسال نشد سال بعد..همین که انگیزه داریم برا خوندن خداروشکر...

آخرین ویرایش:

فیو

عضو جدید
سلام به همه دوستان گلم:gol:
یه خدا قوت میگم به همه
و تشکر میکنم از دوستان عزیزی که واقعا لطف کردند و سوالات آزمون ها رو هم قرار دادند;):gol::gol::gol::gol::gol:
انشالله بهترین نتیجه ها رو بگیریدو موفق و شاد باشید:gol:
التماس دعا برای همدیگر:smile::gol::gol::gol::gol:
هر چقدر گل تقدیمتان کنم کمه:D

chem.engineer

عضو جدید
سلام.منم حس جالبی نسبت به ریاضی ندارم.این هفته ریاضیو تموم میکنم ولی اصلا احساس تسلط نمیکنم.یه ماهم وقت گذاشتم روش.از کنترلم اصلا راضی نیستم فک میکردم بیشتر از اینا ازش نتیجه بگیرم شاید بخاطر کتابش بوده آخه از پوران خوندم.زبان پارسه تو همین تاپیک هست.
راستی کسی هست که درسارو تموم کرده باشه؟ایده تون برا مرور چیه؟منظورم اینه که درسارو باهم مرور میکنید یا تک تک پیش میرین؟آزمونا چطور؟بین مرورا آزمون میگیرین؟

سلام
من از امروز دوره رو شروع کردم
از رو خلاصه هام دارم میخونم و با هم مرور میکنم
آزمونا رو هم ایشالا آخر هفته میرم سرشون

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان

میشه راهنمایی کنید چه درسهایی چه کتاب هایی بگیرم ؟
یکی از دوستان کتاب های راهیان ارشد معرفی کرد . همشو راهین ارشد بگیرم ؟

ممنون

معتمدد

عضو جدید
سلام دوستان

میشه راهنمایی کنید چه درسهایی چه کتاب هایی بگیرم ؟
یکی از دوستان کتاب های راهیان ارشد معرفی کرد . همشو راهین ارشد بگیرم ؟

ممنون

فقط برای جرم اگه هم راهیان و هم پارسه بخونی خوبه
ریاضی پارسه و ترمو پوران بقیشون راهیان خوبه

5013296

عضو جدید
سلام خدمت تمام مهندسین شیمی
هر کی از محیط پیوسته هر چی میدونه بگه و لطفا این سوال رو هم با دلیل جواب بده.

محیط پیوسته در سیالات محیطی است که ....

1)مولکولها تمام محیط رااشغال نمایند.
2)ساختمان ملکولی مبنای محاسبات قرار گیرد.

3)بدون توجه به ساختمان ملکولی محیط را پیوسته در نظر گرفته حتی در خواص سیال.

4)بدون توجه به ساختمان ملکولی محیط را پیوسته در نظر گرفته ولی عدم پیوستگی در برخی خواص سیال مجاز است.

فیو

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیزم
توی این شبهای عزیز و پر فیض از تمامی تان التماس دعا دارم
هر وقت اشکی برای امام حسین علیه السلام ریختید ما رو هم یاد کنید

iran4irani

عضو
آزمون های پارسه

آزمون های پارسه

آقای معتمد سلامآقا ما پاک فراموش کردیم شما کدوم موسسه آزمون آزمایشی می دادید

iran4irani

عضو
آزمون های پارسه

آزمون های پارسه

آقای معتمد سلام آقا ما پاک فراموش کردیم شما کدوم موسسه آزمون آزمایشی می دادید

hysteric

عضو جدید
سلام بچه های گل درس خون اونایی که یه دور خوندید ,کنترل زبان هم خوندید یا اینکه گذاشتید برای بعد ,کلا بچه ها برنامتون برای زبان و کنترل چیه؟

آخرین ویرایش:

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های گل درس خون اونایی که یه دور خوندید ,کنترل زبان هم خوندید یا اینکه گذاشتید برای بعد ,کلا بچه ها برنامتون برای زبان و کنترل چیه؟

سلام...من زبان رو کلا کنار گذاشتم.....کنترلم همزمان با بقیه میخونم...البته چون طبق برنامه پارسه میرم هنو یه دور نزدم.....امیدوارم بقیه بچه ها هم بیان نطرشونو بدن

اینجا نمیدونم چرا دیگه مث قبل نیست بچه ها معلوم نیست کجان..دیگه نمیان

آخرین ویرایش:

eng_chemist

عضو جدید
سلام.من کنترلو دارم میخونم ولی یکم باهاش مشکل دارم نمیخواستم زبان بخونم ولی با این اوضاع کنترل، اگه وقت شد ماه آخریه نگا بهش میندازم ولی فک نکنم سر جلسه حتی وقت بیارم سوالاشو نگاکنم.با این وجود شاید امسال سوالا سخت باشه اونوقت برا زبان یه امیدی هست...
سلام...من زبان رو کلا کنار گذاشتم.....کنترلم همزمان با بقیه میخونم...البته چون طبق برنامه پارسه میرم هنو یه دور نزدم

اینجا نمیدونم چرا دیگه مث قبل نیست بچه ها معلوم نیست کجان..دیگه نمیان

سلام..میگم بدشانسی شما به ماهم سرایت کرده...هر وقت تعطیلی میشه مهمون داریم...کل تعطیلاتم میره...:(
بچه ها دقت کردین مهندسی شیمی چقد فرمولاش زیاده!چیکار کنیم اینارو؟گفتم همه فرمولارو جدا تو برگ A4بنویسم ضمیمه خلاصه هام کنم.

fulcrum

عضو جدید
سلام علیکم
بچه ها دقت کردین مهندسی شیمی چقد فرمولاش زیاده!چیکار کنیم اینارو؟گفتم همه فرمولارو جدا تو برگ A4بنویسم ضمیمه خلاصه هام کنم.
سوال های سال های اخیر نشون داده غالبا چه روابطی باید جز محفوظات باشه لازم نیست همه ی فرمول ها رو حفظ کنیم ولی این مهمترین معضل هست.خود این روابط و فرمول ها متعارف هم تو یاد موندنشون معضله.من پیشنهاد می کنم سازمان سنجش یه چیزی مثل پیپر شیت و یا برگه فرمول ها توی چند صفحه همراه سوال ها بده بعد سوالارو مثلا سخت تر یا چند مرحله ای کنه و زمان رو بیشتر کنه.
من الان مثلا نگاه می کنم به حرارت فکر می کنم انگار چیز خاصی از فرضا فصل جابه جایی نخوندم. خیلی فرار شده.. به نظر من فقط باید با زمان بندی دوره بشه درس ها تا توی حافظه تثبیت بشه.واقعا کیفیت وقتی درسو می خونی و تست هاشو می زنیم یا اینکه فرضا بعد یه ماه مراجعه می کنیم خیلی فرق داره.

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من کنترلو دارم میخونم ولی یکم باهاش مشکل دارم نمیخواستم زبان بخونم ولی با این اوضاع کنترل، اگه وقت شد ماه آخریه نگا بهش میندازم ولی فک نکنم سر جلسه حتی وقت بیارم سوالاشو نگاکنم.با این وجود شاید امسال سوالا سخت باشه اونوقت برا زبان یه امیدی هست...

سلام..میگم بدشانسی شما به ماهم سرایت کرده...هر وقت تعطیلی میشه مهمون داریم...کل تعطیلاتم میره...:(

شرمنده که بدشانسیام سرایت کرده اینجا...دیگه باید بسازیم کاریس نمیشه کرد...هی بدشانسی که بیاد ماهم هی مبارزه میکنیم...
منم احتمال میدم امسال سخت تر باشه مخصوصا جرم و عملیات(اینم از شانس ماس...شایدم قراره من شرکت کنم سوالا سخت میشه)

فرمولا هم که بی نهایت زیاده مخصوصا ترمو و حرارت و سینیتیک....ولی من تکرارشون کردم یکم دارن یادم میمونن...تا میتونین تکرار کنین البته اینم بگم اثبلتشون تا اونجا که میتونین یاد بگیرین خیلی تاثیر داره تو حفظ کردن:gol:

eng_chemist

عضو جدید
بچه من اگه بخوام این 2 ماه آخر رو بخونم میتونم امیدی داشته باشم یا دیگه دیر شده؟؟؟؟؟:(

بشین بخون...اگه امسال کنکور سخت باشه فرق بین شرکت کننده ها کمتر میشه....یادمه یکی از دوستام آزمایشی کنکور داد ولی دو سال پیش که کنکور سخت بود قبول شد الانم دانشجوئه.

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بشین بخون...اگه امسال کنکور سخت باشه فرق بین شرکت کننده ها کمتر میشه....یادمه یکی از دوستام آزمایشی کنکور داد ولی دو سال پیش که کنکور سخت بود قبول شد الانم دانشجوئه.

من اینجور برداشت کردم که سال های زوج کنکور سخت تره بخصوص جرم عملیات....

بالا