[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

خئهی72

کاربر فعال
سلام و خسته نباشید.
من به شخصه برای عملیات دو مشکلی نداشتم و همون راهیان خوندم ولی قسمت عملیات یکش خوب نبود برای همین تابستون جزوه عملیات یک دکتر بهمنیار خوندم که حجمش خیلی زیاده و فقط میشه تو تابستون خوندش ولی تمام مسائل رو جز به جز توضیح داده...و برای کنکوری خوندنش از جزوه دکتر میرزازاده ( جزوه دست نویس پارسه) خوندم و با حل تست های ارشد چند سال اخیر یک خلاصه از مجموع مطالب نوشتم و شرایط نسبت به اول که اصلا خوب نبود الان بهتر هست.
...
بچه ها سوالات آزمون نمیزارید؟ :(

جزوه میرزا زاده خوبه ولی با راهیان مقایسه میکنی انگار همه چیزو نگفته و فقط رو نکات اصلی زوم کرده. ولی راهیان به قدری بد گفته که با پایه صفر نمیشه رفت سمتش!

Partizan63

کاربر فعال
جزوه میرزا زاده خوبه ولی با راهیان مقایسه میکنی انگار همه چیزو نگفته و فقط رو نکات اصلی زوم کرده. ولی راهیان به قدری بد گفته که با پایه صفر نمیشه رفت سمتش!

کلا عملیات واحد (مخصوصا 2) کتابی وجود نداره که بشه باهاش عملیات واحد رو دقیق یاد گرفت... چه واسه کنکور، چه واسه تشریحی {البته عمل 1، کتاب قاسم زاده خوبه؛ اونم واسه تشریحی}

درسی که این قدر وضع خرابی تو منابع داره، رو باید با قلق‌گیری تستاش رو زد... یعنی نباید بشینی مثل ترمودینامیک یا حرارت یا جرم که بابایی اومد موبه‌مو واست توضیح داده بخونی.... یعنی مثلا بشینی عملیات رو از روی تمام مراجع هم بخونی، باز بدون هیچ فرقی نداری با کسی که قلق این درس رو گرفته...

عملیات تو کنکور به نظر من بسیار درس راحتی میتونه باشه... شما اگه تستای تمام دوره‌های کنکور سراسری رو زده باشی، راحت میتونی بفهمی که خیلی از سوالاش عیناً سال‌های قبل بوده (البته به‌جز سراسری 86 که واقعا ترکوند عملیات واحدش) و بقیه هم مشابه بودن... راه شکست دادن عملیات اینه که بشینی همه تستاش رو بزنی، تمام نکاتش رو دربیاری، بنویسی تو ورقی، بعدشم مثل طوطی حفظشون کنی (با این توضیح که از 30 تا 70 درصد نکته‌ها بسته به توانایی فرد، دلیلی واسش وجود نداره و تو فقط باید اونو حفظ کنی حفظظظ)
اکثر سوالای عملیات مفهومیه و خود متن سوالای مفهومی عملیات، نکته هست... واسه همین تو خلاصه برداری‌ها باید خود سوال با جوابش رو بنویسی...
کتاب راهیان تقریباً تا 50 درصد نکات تو درسنامش هست، بقیه تو سوالای آخر فصل و سوالای آخر کتابه... تا سراغ سوالای بعد درسنامه راهیان نری، هیچی از درسنامش شاید بارت نشه. واسه همین از درسنامه سریع رد شو، برو تو تست‌ها، از تست برگرد به درسنامه (برخلاف کتابای بابایی؛ اونجا درسنامه رو خوندی مطمئنی برگشت به درسنامه بعیده، چون درسنامش عجیب کامله؛ مخصوصا کتاب ترمودینامیکش)
همچنین اصلا نیاز نیست فرمول الکی حفظ کنی... بگرد تو سوالا، هر فرمولی که اومد تو سراسری رو بنویس حفظ کن... بقیه همه کشکه...

این کار رو دوستای من انجام دادن، و کاملاً هم جواب داده...

خئهی72

کاربر فعال
کلا عملیات واحد (مخصوصا 2) کتابی وجود نداره که بشه باهاش عملیات واحد رو دقیق یاد گرفت... چه واسه کنکور، چه واسه تشریحی {البته عمل 1، کتاب قاسم زاده خوبه؛ اونم واسه تشریحی}

درسی که این قدر وضع خرابی تو منابع داره، رو باید با قلق‌گیری تستاش رو زد... یعنی نباید بشینی مثل ترمودینامیک یا حرارت یا جرم که بابایی اومد موبه‌مو واست توضیح داده بخونی.... یعنی مثلا بشینی عملیات رو از روی تمام مراجع هم بخونی، باز بدون هیچ فرقی نداری با کسی که قلق این درس رو گرفته...

عملیات تو کنکور به نظر من بسیار درس راحتی میتونه باشه... شما اگه تستای تمام دوره‌های کنکور سراسری رو زده باشی، راحت میتونی بفهمی که خیلی از سوالاش عیناً سال‌های قبل بوده (البته به‌جز سراسری 86 که واقعا ترکوند عملیات واحدش) و بقیه هم مشابه بودن... راه شکست دادن عملیات اینه که بشینی همه تستاش رو بزنی، تمام نکاتش رو دربیاری، بنویسی تو ورقی، بعدشم مثل طوطی حفظشون کنی (با این توضیح که از 30 تا 70 درصد نکته‌ها بسته به توانایی فرد، دلیلی واسش وجود نداره و تو فقط باید اونو حفظ کنی حفظظظ)
اکثر سوالای عملیات مفهومیه و خود متن سوالای مفهومی عملیات، نکته هست... واسه همین تو خلاصه برداری‌ها باید خود سوال با جوابش رو بنویسی...
کتاب راهیان تقریباً تا 50 درصد نکات تو درسنامش هست، بقیه تو سوالای آخر فصل و سوالای آخر کتابه... تا سراغ سوالای بعد درسنامه راهیان نری، هیچی از درسنامش شاید بارت نشه. واسه همین از درسنامه سریع رد شو، برو تو تست‌ها، از تست برگرد به درسنامه (برخلاف کتابای بابایی؛ اونجا درسنامه رو خوندی مطمئنی برگشت به درسنامه بعیده، چون درسنامش عجیب کامله؛ مخصوصا کتاب ترمودینامیکش)
همچنین اصلا نیاز نیست فرمول الکی حفظ کنی... بگرد تو سوالا، هر فرمولی که اومد تو سراسری رو بنویس حفظ کن... بقیه همه کشکه...

این کار رو دوستای من انجام دادن، و کاملاً هم جواب داده...

ممنون.روش خوبی به نظر میرسه. اما تستای راهیانو خیلی بد جواب دادن؛کتاب تستی که خوب حل کرده باشه سراغ ندارید؟

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

دم شماها گرم که ازمونا ازمایشیتونو رو میزاریدکه همه استفاده کنن....;)

Partizan63

کاربر فعال
ممنون.روش خوبی به نظر میرسه. اما تستای راهیانو خیلی بد جواب دادن؛کتاب تستی که خوب حل کرده باشه سراغ ندارید؟

همون راهیان باز از همه بهتره... مدرسان هم میگفتن خوبه، ولی دیدم زیاد تعریفی نداره... البته یکی رو میشناسم با مدرسان تونست عملیات بالا جواب بده.

saeed05

کاربر بیش فعال

من مدرسان روخوندم، خوب بود.
ولی درسته این روش جواب میده ولی امسال تست های عملیات کمی عوض شده بود. امسال تست های جرم بهتر بود و با خوندن تست های سال های قبل و جواب های تشریحیشون میشد جواب داد ولی عملیات کمی عوض شده بود.

saeed05

کاربر بیش فعال
ولی درسته این روش جواب میده ولی امسال تست های عملیات کمی عوض شده بود. امسال تست های جرم بهتر بود و با خوندن تست های سال های قبل و جواب های تشریحیشون میشد جواب داد ولی عملیات کمی عوض شده بود.

فک کنم بیشتر از کمی بود ( الان دقیق یادم نیست )

Partizan63

کاربر فعال

اشتباه نکنین. امسال ساده‌ترین جرم و عملیات رو داشته بین کنکورهای 5 سال اخیر... عملیات رو امسال بردن رو بحث تقطیر... تعداد سوالای هر مبحثش:

تقطیر: 6 استخراج مایع-مایع: 2 تبخیرکننده: 1 رطوبت زنی: 1 خشک کردن: 2

به جز سه‌تا سوال 105 و 106 و 107 (که سوال 105 عین متن جزوۀ معروف تبخیرکننده آزاد دشتستان که اولین بار هم خیلی سال پیش تو همین iran-eng قرار داده شد، وجود داره. دقیقا خود نکته گفته شده تو متنه بدون تغییر. سوال 106 سخت بوده ولی میشد جواب داد. و سوال 107 که یادمه تو متن مک کیب بوده و یه کم اطلاعات صنعتی می‌خواست) بقیۀ سوالا عینا تو کتاب راهیان ارشد هستن. شما در نظر بگیر از 12 تا، 9 تا دقیقا متن کتاب راهیان بودن. سه تا هم دیگه اگه مطالعه یه خورده وسیع داشتین جواب میدادین.

این جوابیه که نوشتم دقیقا اشاره شده به کدوم صفحه، کدوم سوال، کدوم شکل از راهیان (http://s6.picofile.com/file/8237353118/104.pdf.html)

تا الان عملیات خیلی راحت‌تر از مابقی درسای کنکور ازش سوال دادن... چیزی بالغ بر چندین ساله که این روال طی شده و حتماً هم امسال طی میشه... دلیل کاملا واضحی داره، تا منبع درست درمون نباشه، طراح سوالاش رو سخت طرح نمیکنه... حرارت امسال که دیدین دیگه؟؟ جهش اومد سطح علمی رو بالا برد؛ طراح هم چون میخواد رقابت خالص باشه، سطح سوال رو بالا برده... امسال هم حتم داره حرارت و ترمو و جرم سخت باشه (که به نظرم ترمو هست؛ این درس خیلی مرموزانه داره سطح سوالاش میره به دو سمت مفهومی یا مسخره شدن)

همچنین از سوالای آزمون‌های موسسات تو درس عملیات غافل نشین... تو همین iran-eng بچه‌ها لطف کردن قرار دادن... میتونه خیلی سطح نکات نوشته شدۀ شما رو تکمیل کنه... اینم بگم که عملیات تنها درسیه که اگه درست خلاصه بشه و همه نکاتش جمع بشه و حفظ بشه، میشه باهاش تا حداقل 70 درصد سوالاش (اونم با ضریب نجومی 4) رو جواب داد.

آخرین ویرایش:

saeed05

کاربر بیش فعال
اشتباه نکنین. امسال ساده‌ترین جرم و عملیات رو داشته بین کنکورهای 5 سال اخیر... عملیات رو امسال بردن رو بحث تقطیر... تعداد سوالای هر مبحثش:

به جز سه‌تا سوال 105 و 106 و 107 (که سوال 105 عین متن جزوۀ معروف تبخیرکننده آزاد دشتستان که اولین بار هم خیلی سال پیش تو همین iran-eng قرار داده شد، وجود داره. دقیقا خود نکته گفته شده تو متنه بدون تغییر. سوال 106 سخت بوده ولی میشد جواب داد. و سوال 107 که یادمه تو متن مک کیب بوده و یه کم اطلاعات صنعتی می‌خواست) بقیۀ سوالا عینا تو کتاب راهیان ارشد هستن. شما در نظر بگیر از 12 تا، 9 تا دقیقا متن کتاب راهیان بودن. سه تا هم دیگه اگه مطالعه یه خورده وسیع داشتین جواب میدادین.

این جوابیه که نوشتم دقیقا اشاره شده به کدوم صفحه، کدوم سوال، کدوم شکل از راهیان (http://s6.picofile.com/file/8237353118/104.pdf.html)

تا الان عملیات خیلی راحت‌تر از مابقی درسای کنکور ازش سوال دادن... چیزی بالغ بر چندین ساله که این روال طی شده و حتماً هم امسال طی میشه... دلیل کاملا واضحی داره، تا منبع درست درمون نباشه، طراح سوالاش رو سخت طرح نمیکنه... حرارت امسال که دیدین دیگه؟؟ جهش اومد سطح علمی رو بالا برد؛ طراح هم چون میخواد رقابت خالص باشه، سطح سوال رو بالا برده... امسال هم حتم داره حرارت و ترمو و جرم سخت باشه (که به نظرم ترمو هست؛ این درس خیلی مرموزانه داره سطح سوالاش میره به دو سمت مفهومی یا مسخره شدن)

همچنین از سوالای آزمون‌های موسسات تو درس عملیات غافل نشین... تو همین iran-eng بچه‌ها لطف کردن قرار دادن... میتونه خیلی سطح نکات نوشته شدۀ شما رو تکمیل کنه... اینم بگم که عملیات تنها درسیه که اگه درست خلاصه بشه و همه نکاتش جمع بشه و حفظ بشه، میشه باهاش تا حداقل 70 درصد سوالاش (اونم با ضریب نجومی 4) رو جواب داد.

سلام
اینکه سوالات ساده است یا نه رو باید روز کنکور و در شرایط و جو کنکور در نظر گرفت.
این کتابایی که گفتین رو من ندیدم ولی بحث اینه که با تست های سال های قبل عملیات و تحلیل آنها خیلی خوب نمیشد به سوالاتش جواب داد ولی با خوندن این کتاب ها و فراموش نشدن آنها تا قبل جلسه ی کنکور و خوندن تست های سال های قبل میشد درصدای خوبی گرفت. مثلا هم خوابگاهیم با همون کتاب راهیان، امسال در حدود هفتاد و پنج درصد درس جرم و عملیات رو زد.
سیننیک درسی است که امسال در حدود هشت تا سوال از سوالات سال های قبل و به صورت مشابه و تکراری هم اومد.

خئهی72

کاربر فعال

میبخشین همین تحلیل ازمون رو ربای درسا یا سالای دیگه هم دارید؟ خیلی خوب بود

dac_ali

عضو جدید

راجبه عملیات سال ۹۴ باهاتون موافقم...من به شخصه هم راهیان خوندم و هم جزوه پارسه رو...و وقتی سوالات ۹۴ حل کردم به جز سوال ۱۱۰ با بقیه سوالات مشکلی نداشتم ( که به قول شما برای این مدل سوالات فقط باید نکات حفظ کرد) ولی من به این موضوع زیاد اعتقاد ندارم وتا دلیلی برای یک موضوع پیدا نکنم اونو صرفا حفظ نمیکنم چون مطمئنم یاد میره...راجبه سوال ۱۰۶ هم چون تو جزوه پارسه دیده بودم قبلا برام مشکل نبود.( تو قسمت روش پانجوان کشیده این نمودارو) .... راجبه ترمودینامیک هم فکر کنم حق با شما باشه چون دست طراح خیلی بازه و بعضی وقتها با وجودی که به مطلب تسلط داری بازم سوالاتی هست که فکرتو درگیر خودش میکنه... و راجبه راکتور هم بنظرم یه جوری یه سیاست کلیه که واقعا بعد از دو ساعت سر جلسه بودن و اتمام سوالات دروس دشوار یه حالی به داوطلبا بدن. گاهی سوالات به حدی تکراریه که بدون محاسبات هم میتونی جوابو بزنی

Partizan63

کاربر فعال
میبخشین همین تحلیل ازمون رو ربای درسا یا سالای دیگه هم دارید؟ خیلی خوب بود

ممنون؛ من اینو همین امروز نوشتم... واسه درسای دیگه به جز جرم هنوز اقدام نکردم... اگه وقت و حال داشتم شاید نوشتم بقیه رو... البته در حد جوابای بابایی کامل نیست، ولی میشه راه انداخت حل سوال رو.

انتقال جرم:
http://s7.picofile.com/file/8237432734/%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87.pdf.html

sanam_el

عضو جدید
سلام
دوستان یک تست ترمو هست سال 88،آنتروپی
گفته اگر سیستمی در دمای T به محیط در دمای T0 مقدار Q حرارت بده :کاهش انتروپی سیستم بیشتر از Q/T0 خواهد بود

ب نظرتون کاهش نباید کمتر باشد؟چون اگر بیشتر باشد که آنتروپی کل منفی می شود!

Partizan63

کاربر فعال
سلام
دوستان یک تست ترمو هست سال 88،آنتروپی
گفته اگر سیستمی در دمای T به محیط در دمای T0 مقدار Q حرارت بده :کاهش انتروپی سیستم بیشتر از Q/T0 خواهد بود

ب نظرتون کاهش نباید کمتر باشد؟چون اگر بیشتر باشد که آنتروپی کل منفی می شود!

کاهش باید کمتر باشه
http://s6.picofile.com/file/8237811842/Untitled.png

آخرین ویرایش:

Partizan63

کاربر فعال
احتمال میدم سوال منظورش از کاهش آنتروپی( ds -) سیستم باشه.

اره... تو کسر آخر منفی رو فراموش کردم... اصلاخ شد

d با دلتا هر دو به معنی اختلاف هستن... به d اختلاف پیوسته میگن، به دلتا اختلاف گسسته... دلتا همون اختلاف محدود پیشرو هست.

dac_ali

عضو جدید
اره... تو کسر آخر منفی رو فراموش کردم... اصلاخ شد

d با دلتا هر دو به معنی اختلاف هستن... به d اختلاف پیوسته میگن، به دلتا اختلاف گسسته... دلتا همون اختلاف محدود پیشرو هست.

بله منم دلتا منظورم بود فقط چون تو کیبوردم دلتا نداشتم. d گذاشتم

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام دوستان خسته نباشید.
ببخشید یه سوال به نظرتون ماتریس واسه ریاضیات عددی ارزش داره بخونیم؟
کسی بودجه بندی ریاضی واسه چند سال اخیر رو داره؟

Partizan63

کاربر فعال
سلام دوستان خسته نباشید.
ببخشید یه سوال به نظرتون ماتریس واسه ریاضیات عددی ارزش داره بخونیم؟
کسی بودجه بندی ریاضی واسه چند سال اخیر رو داره؟

از 85 تا 94 فقط یه بار اومده.. اونم سال 87...

http://s7.picofile.com/file/8238797...رد_ریاضیات_عددی_و_تحلیلی_مهندسی_شیمی.pdf.html

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستانخسته نباشید
میگم شما راکتور تست کار کردین؟؟؟؟
من فقط متن راهیانو یه دور خوندم
خواستم از دور بعد راکتور تست کار کنم چون بچه ها معمولا میگن آسونه
بیشتر روی بقیه درسا وقت گذاشتم
اما دیروز یکی از بچه ها میگفت تستای راکتور یه طوریه که همشو نمیشه بادرسنامه ها جواب داد:eek::eek:
بعضیاشون خودش نکته داره
خودمم یه نگاه به تستاش انداختم بعضی فصلها تعدادش خیییلییه
گفتم ببینم چه طوریاس؟؟؟
یکی دیگه هم چند وقت پیش میگفت اگه نمیخوای رشته های دیگه امتحان بدی فقط تستای م شیمیشو کار کن بیو و بقیه رو نمیخواد
در کل آماده شنیدن هرگونه نظر، پیشنهاد و تجربیات شما در مورد راکتور هستم:smile::smile::smile::smile:

Partizan63

کاربر فعال
سلام دوستانخسته نباشید
اما دیروز یکی از بچه ها میگفت تستای راکتور یه طوریه که همشو نمیشه بادرسنامه ها جواب داد:eek::eek:
بعضیاشون خودش نکته داره
گفتم ببینم چه طوریاس؟؟؟
یکی دیگه هم چند وقت پیش میگفت اگه نمیخوای رشته های دیگه امتحان بدی فقط تستای م شیمیشو کار کن بیو و بقیه رو نمیخواد
در کل آماده شنیدن هرگونه نظر، پیشنهاد و تجربیات شما در مورد راکتور هستم:smile::smile::smile::smile:

چند قرن پیش سمیعی‌گوهری وجود داشت که واسه بعضی درسا مخصوصا راکتور، یه متدی به نام «کلیشه‌بندی» ابداع کرد....
تو کلیشه بندی شما میای و مطالب درس رو خلاصه میکنی که هیچ، مهم‌تر از اون میای تیپ‌های مختلفی که سوال میاد هم مینویسی و یه روش حل کوتاه واسش هم زیرش مینویسی...
اگه میخوای دقیقا بگیری کلیشه چیه، میری فصل اول کتابای مکانیک سیالات (حالا منظورم همون راهیان و پارسه) و میبینی که نویسنده اومده انواع تیپ سوال‌های مختلف واسه تنش رو مطرح کرده...

این کلیشه‌ها رو سمیعی‌گوهر سال 90 و 91 داشت. بعدش دیگه کلا مث اینکه تدریس رو ول کرد و داد دست بچه‌ها... بچه‌ها حالا کم لطفی بود هرچی بود تا سال خودشون رو ساپورت کردن و سالای بعد رو ولللش... این طور شد که دیگه الان اونا نایاب شدن...

در کل راکتور درسیه که میتونی واسش کلیشه بندی کنی... زیاد هم خرج نمیگیره... یه 30 برگ ورق سوراخ‌دار ناقابل... اگه چنین کاری صورت بگیره و تسلط کامل بر کلیشه داشت میشه بالا 80 زد راکتور... {البته بدون کلیشه هم میشه بالا 80 زد، ولی نیازمندی به یک ذهن حفظ‌کردنی خلاق داره که بنده شخصا اونو نداشتم، من بهترین بحثی که یاد گرفتم رو یه ماه ذهنم بود، بعد یه ماه باز روز از نو روزی از نو}

البته الان وقتی نیست واسه این کارا... بهترین کار: یه عزیزی پیدا میکنی از سال‌های قبل که اون عزیز اومده باشه کنار سوال‌ها علامت گذاری کرده باشه (ABCD، از سخت تا ساده)... بعدم میشینی همونا (با حذف کردن سوالات ساده) رو یاد میگیری و میری سر جلسه فوت کنی 70 زدی... {بسته به توانایی اون عزیز، تا ماکزیمم 70 80 درصد سوالای پایان فصل راهیان حذف میشه؛ البته برو کتاب یکی رو بگیر که سطحش متوسط نزدیک خوب باشه، قوی نگیر که با دوتا سوال میری سرجلسه، ضعیف هم نگیر که باید بشینی تا بعد کنکور فقط راکتور تست بزنی}

پ.ن1: من شخصا کلیشه سمیعی‌گوهر رو ندیدم ولی تعریفش رو nبار شنیدم... حالا جدا از خوب بودن یا بد بودن، تکنیک کلیشه‌بندی یکی بهترین تکنیک‌ها برای به خاطر سپردن مطالب و یکی از بهترین روش‌ها برای خلاصه‌نویسی....... اللللللبته واسه زمانی که وقت داشتی؛ نه الان که دوتا سوت زدی برگه کنکور دادن دستت...

پ.ن2: اون عزیزی که بهت گفت فقط با خوندن درسنامه راهیان نمیشه راکتور بالا زد، درست گفت... با درسنامه تمامی کتب راهیان (فقققط درسنامه)، دانشگاه جیبوتی هم قبول شدی باید بری پابوس آقا...

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
سلام دوستانخسته نباشید
بعضیاشون خودش نکته داره
گفتم ببینم چه طوریاس؟؟؟

من هم جزوه دکتر طاهری خوندم و هم راهیان رو...چیزی که من از راکتور برای خودم نتیجه گیری کردم اینکه تیپ سوالات زیاد عوض نمیشه و اگه شما بتونید سوالات هر مبحث رو دسته بندی کنید و شیوه حل رو یاد بگیرید میتونید به بالای هفتاد درصد فکر کنید...بخصوص اینکه وقتی سوالات سراسری رو مرور میکنید متوجه میشید سوالات مشابه در آزمون های سال های مختلف مطرح شده و برخی از سوالات این درس اگه به نکات تسلط داشته باشید بدون نیاز به حل روی کاغذ در چند ثانیه به جواب میرسید. و بنظرم مهمترین موضوع توجه زیاد به صورت سوال است و یادگیری نحوه دریافت نکات مختلف از صورت سوال هست مثلا نوع فاز واکنش، درجه آن ، نوع راکتور و....
سوالات پایان فصل راهیان اگه بخونید متوجه میشید که سوالات مشابه زیاد داره و نیاز نیست همه رو حل کنید...سوالات قدیمی هم ارزش خوندن نداره.

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستانخسته نباشید
بعضیاشون خودش نکته داره
گفتم ببینم چه طوریاس؟؟؟

سلام
تست های سراسری سال های 80 تا 94 رو بخون ( برای مهندسی شیمی ). تست های سال های 80 تا 83 یا 84 یه جوری بودن ولی بخونشون.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خدا قوت
تو زنگ تفریحاتون به این فک کنید که بهترین کارخونه برای کارآموزی پلیمر چیه؟؟:redface:
ببخشیدا شما فعالترین گروهید:D

ولنتاینتونم مبارک:gol::gol::gol::gol::gol:

m@hdi13579

کاربر فعال
دوستان اگه میشه به این جزوه یه نگاهی بندازین حدود 30 صفحه س
خلاصه نکات هرفصلو آورده بعد شماره یه تعداد از تستای راهیانو آورده در مورد بعضی ها هم یه توضیحی داده
احیانا این همون کلیشه ها نیست؟؟؟؟؟؟؟

مشاهده پیوست reactor_1.pdf

dac_ali

عضو جدید
خلاصه نکات هرفصلو آورده بعد شماره یه تعداد از تستای راهیانو آورده در مورد بعضی ها هم یه توضیحی داده

مشاهده پیوست 256234

این یه جزوه جمع بندی مربوط به موسسه پارسه هست که مدرسش آقای طاهری بوده

Partizan63

کاربر فعال

مشاهده پیوست 256234

اره همون طوری که دوستمون گفت این جزوه طاهری هست... البته جزوه خلاصه شده طاهری.. جزوه اصلی طاهری 240 صفحه هست

ولی در کل کلیشه که میگفتم دقیقا همینه.... خیلی خلاصه‌وار نکات و فرمول‌ها نوشته بشه؛ بعد از اون ارجاع سوالات مهم به کتاب، البته با یه کم توضیح در مواقع لزوم....

m@hdi13579

کاربر فعال
ممنون دوستان عزیز
یه سوال دیگه به نظرتون فقط تستای م شیمی بزنم یا بقیه مثل بیو و آزاد رو هم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا