[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

خئهی72

کاربر فعال
اقا این کتاب ترمو جهش هم رسید دستم

تصمیم گرفتم تا دوسال دیگه ارشد شرکت نکنم تا کتابای اقای بابایی تکمیل بشه

جدی که نمیگید؟! :surprised:
خب دوسال دیگه هم همین وضعیته دگ.همه همین کتابو دارن پس کتاب ملاک برتری نیست!

saeed05

کاربر بیش فعال

سلام
اگه این حرفتون جدیه. لیسانس رو گرفتین برین سربازی، بعد دو سال ایشالله کتاباش میاد و شما سربازی هم رفتید. بعد برید برای ارشد;)

hosseinpa

عضو جدید
سلام بچه ها من ریاضی هم کتاب راهیان رو دارم و هم پارسه هر دوتاشم خوندم . قسمت عددی که زیاد مشکلی نداره ولی برای قسمت کاربردی خصوصا مدلسازی و معادلات جزیی کسی راه حل خاصی نداره چون من هر چی بیشتر میخونم نتیجه زیاد تغییری نمیکنه

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
بچه ها عملیات واحد:cry::crying::crying:اگه افتادم بدبختم تو دوران کنکور دلتون پاکه منم دعا کنید:D
.
.
کسی هندبوکاشو نداره؟؟

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
عملیات یک (که شامل تقطیر و استخراج مایع-مایع میشه) خوندن مرجع اصلا صلاح نیست چون خیلی پیچیده توضیح دادن (مخصوصا مک کیب که فاجعست). یه کتاب هست به اسم «عملیات واحد 1 در مهندسی شیمی، نوشته کامران قاسم زاده و عباس آقایی نژاد میبدی، انتشارات آشینا» که برای شروع کار تشریحی بهترین کتاب هست.

شما پی دی اف این کتابو ندارین؟؟خود کتاب رو هرچی گشتم گفتن فدیمیه نیست یه پی دی افم گرفتم عالیه ولی نصفه اس:(

dac_ali

عضو جدید
سلام بچه ها من ریاضی هم کتاب راهیان رو دارم و هم پارسه هر دوتاشم خوندم . قسمت عددی که زیاد مشکلی نداره ولی برای قسمت کاربردی خصوصا مدلسازی و معادلات جزیی کسی راه حل خاصی نداره چون من هر چی بیشتر میخونم نتیجه زیاد تغییری نمیکنه

اتفاقا قسمت مدل سازی راهیان که روش های تستی خوبی داره...ولی در کل بحث مدل سازی عصاره دروس حرارت جرم ریاضیه و بهترین راه حل تست ها و جمع آوری و خلاصه نویسی نکات هست...به هیچ وجه جز برای راکتورهای مخلوط شونده سراغ موازنه ها نرید و برای حل مثال از معادلات بقا استفاده کنید و با توجه به نکات گفته شده در صورت مسئله ساده سازی هارو انجام بدید تا به جواب برسید و از خود گزینه ها میتونید نکاتی رو متوجه بشید....من نکات این قسمت کلا تو پنج صفحه نوشتم و هر تستی که حل میکنم اگر نکته جدیدی داشت یادداشت میکنم...
برای معادلات دیفرانسیل جزئی بخشی از اون مشترک با فصل هدایت چند بعدی و هدایت ناپایا در انتقال حرارت است مثل روش جداسازی و ترکیب متغیرها که قسمت عمده ای از فصل تشکیل میده...پیشنهاد من حل بیشتر تست از این قسمت هست.

sambastian

عضو جدید
من نظرم تقریبا عکس هست و برای حل همه رو از موازنه حل میکنم و البته روش تستی هم کلا کنار گذاشتم

Partizan63

کاربر فعال

من قسمت مدلسازی بهتون پیشنهاد میکنم که حتما از معادلات بقا استفاده کنین. کلا سه نوع معادلۀ بقا برای حرارت، جرم، مومنتوم هست که آخر فصل 6 حرارت جهش نوشته. استفاده از معادلۀ بقا کاملاً میتونه جایگزین حل موازنه‌ای بشه و هر سوالی که بشه با موازنه حلش کرد قطعا از معادلات بقا هم میشه حلش کرد؛ ولی سوالاتی هستن که حل از طریق موازنه کاملا پیچیده و وقت‌گیر میشه...

ولی در مورد قسمت حل معادلات مشتق جزئی پیشنهادم اینه که هم روش تستی و هم روش تشریحی رو یاد بگیرین (با تاکید بر روش تشریحی؛ چون مخصوصا کنکور امسال گزینه سوالاتشون جوری بود که نمیشد با روش تستی خیلی از سوالا رو حل کرد)... بهترین کتابی هم که تا حالا روش تشریحی رو بهتر از بقیه توضیح داده «کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی ارجمند مهربانی، انتشارات ارکان» بود که دسته‌بندی بخش حل معادلات جزئی‌اش خیلی مناسب بود ولی از نظر تعداد سوال کمبود داره، و واسه حل سوالات بیشتر باید سراغ کتاب نیک‌آذر رفت... با توجه به اینکه وقت باقی مونده خیلی کمه واسه این کار (و شما حداقل باید زمانی که درس کاربرد رو پاس میکردین، روش تشریحی رو براتون جا میفتاد) پیشنهادم اینه که مثال‌های حل شدۀ کتاب دکتر مهربانی رو بخونین تا روش تشریحی رو بفهمین.. بازم بهتون میگم که خوندن فقط روش تستی حل مشتق جزئی اصلا صلاح نیست و ریاضیات کنکور داره به سمت جدایی از روش‌های تستی و وقت‌گیر شدن میره...

sanam_el

عضو جدید
دوستان من ترمو رو از روی راهیان و جرم رو از پارسه خواندم، به نظرتون ب همین ها اکتفا کنم یا کتاب های اقای بابایی رو بگیرم و دوباره بخونم؟

huracan07

عضو جدید
دوستان من ترمو رو از روی راهیان و جرم رو از پارسه خواندم، به نظرتون ب همین ها اکتفا کنم یا کتاب های اقای بابایی رو بگیرم و دوباره بخونم؟

من جرم پارسه و جهش رو دارم .. به نظر من جرم پارسه چیزی کم نداره و کافیه حتی بیشتر از حد لازم...ولی اگه میخواستی بین پارسه و جهش یکی رو انتخاب کنی من جهش رو پیشنهاد میکردم

dac_ali

عضو جدید
میشه لطفا از خلاصه هاتون عکس بگیرید بگزارید؟:redface:
خدمت شما
با این توضیح که چون ریز مینویسم احتمالا بخش هاییش ناخوانا باشه
و اینکه خلاصه ها به شکلی هست که بیشتر بدرد خودم میخوره تا دیگران :smile:
این فایل مدلسازی هست. اگه مفید بود بگید معادلات دیفرانسیل پاره ای رو هم بزارم

پیوست ها

• Modeling.pdf
    89.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

za-y

عضو جدید
به نظرم کتابای آقای بابایی با کتاب پارسه و راهیان قابل مقایسه نیست ولی چون از روی پارسه و راهیان خوندید به نظرم دیگه منابعتون رو عوض نکنید

za-y

عضو جدید
من جرم پارسه و جهش رو دارم .. به نظر من جرم پارسه چیزی کم نداره و کافیه حتی بیشتر از حد لازم...ولی اگه میخواستی بین پارسه و جهش یکی رو انتخاب کنی من جهش رو پیشنهاد میکردم
با احترام به نظرتون ولی به نظر من جرم پارسه اتفاقا خیلی از مطالب مهم کنکور رو نداره البته من پارسال کتاب پارسه رو داشتم نمیدونم چاپ جدید شده یا نه ؟ولی منم معتقدم این دوستمون چون از روی پارسه خونده بهتره منبع رو عوض نکنه

za-y

عضو جدید
دوستانی که جوابهای آزمونهای پارسه پارسال را می خواستند یکسریشو که شرکت کرده بودم و پیدا کردم رو میخام براتون این جا آپ کنم نمیشه نمیدونم مشکلش چیه؟ بهم تو خصوصی ایمیل بدید تا براتون بفرستم

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام دوستای خوبم خسته نباشید. کسایی که کتاب ترمو جهش رو تهیه کردن چجوریه؟ رازی هستین؟ به خوبی حرارت و جرم هست؟

sh-shahidi

عضو جدید
سلام دوستای خوبم خسته نباشید. کسایی که کتاب ترمو جهش رو تهیه کردن چجوریه؟ رازی هستین؟ به خوبی حرارت و جرم هست؟
من وقتی آنتروپی کتاب جهشو خوندم ایمان آوردم بابایی جادوگره چون این قسمت را از راهیان و پوران و مدرسان خوندم هیچی نفهمیدم هیچی ولی از روی جهش که خوندم کامل فهمیدم کامل کامل یعنی از این بهتر نمیشد توضیح داد. ;کتابش حرف نداره ولی من از مقدمه ای که نوشته خوشم نیومد.

آخرین ویرایش:

sambastian

عضو جدید
من وقتی آنتروپی کتاب جهشو خوندم ایمان آوردم بابایی جادوگره چون این قسمت را از راهیان و پوران و مدرسان خوندم هیچی نفهمیدم هیچی ولی از روی جهش که خوندم کامل فهمیدم کامل کامل یعنی از این بهتر نمیشد توضیح داد. ;کتابش حرف نداره ولی من از مقدمه ای که نوشته خوشم نیومد.​

بله منم قسمت واندروالس و ویریال رو گیر بودم خوندم متوجه شدم چی به چیه
در مورد مقدمه اش هم دروغ ننوشته که

Partizan63

کاربر فعال

در اینکه کتابای امید بابایی یه سروگردن از همه کتابا بالاتره شکی نیست... ایشون امکان نداره بحثی رو پیش بکشه و نصف کاره تموم کنه... همیشه تمام حرفاش بعدش دلیلش هست، و به خواننده اجازه نمیده حتی اندکی تأمل کنه چون یه اسپیس بعد جوابشو میگیره... ولی باید به باتلاق کتابای امید بابایی هم توجه کنین، کتابای بابایی چون جامع نوشته شده پس در نتیجه حجم فوق العاده بالایی داره... اگه دانشجویی هستین که تا حالا دست به درسا نزدین، یا اگه زدین خیلی مشکل دارین تو اون درس، به نظرم تو این وقت کم سراغ کتابای بابایی رفتن جالب نیست.. چون قطعا شما همه گفته های کتاباشو میفمین (حتی اگه ضعیف باشین تو اون درس) ولی بعد از تموم کردن کتاب هیچی تو ذهنتون نمیمونه، چون حجم مطلب این قدر زیاد بود که همه رو فراموش کردین؛ واسه جبرانش هم میخوایین خلاصه نویسی کنین ولی تو این وقت کم خلاصی نویسی کردن کار کاملا مهلکی است؛ پس میشین یه فردی که کلی چیز یاد گرفته بود چند هفته پیش ولی الان هیچ فرقی با اوایلش نداره، چون هر چی خونده فراموش کرده...... بطور خلاصه، اگه ترمودینامیک رو موردی مشکل دارین و یا میدونین به برخی جاها نیاز به توجهی عمیق دارین، سراغ کتاب بابایی برین، وگرنه خوندن همون راهیان و مدرسان بیشتر سودمنده تا جهش؛ اینم در نظر بگیرین تا کنکور سال قبل هر کی اومد ترمو بالا زده با همین کتابای غیر جهش بوده....

rezaee415

عضو جدید
من قسمت مدلسازی بهتون پیشنهاد میکنم که حتما از معادلات بقا استفاده کنین. کلا سه نوع معادلۀ بقا برای حرارت، جرم، مومنتوم هست که آخر فصل 6 حرارت جهش نوشته. استفاده از معادلۀ بقا کاملاً میتونه جایگزین حل موازنه‌ای بشه و هر سوالی که بشه با موازنه حلش کرد قطعا از معادلات بقا هم میشه حلش کرد؛ ولی سوالاتی هستن که حل از طریق موازنه کاملا پیچیده و وقت‌گیر میشه...

ولی در مورد قسمت حل معادلات مشتق جزئی پیشنهادم اینه که هم روش تستی و هم روش تشریحی رو یاد بگیرین (با تاکید بر روش تشریحی؛ چون مخصوصا کنکور امسال گزینه سوالاتشون جوری بود که نمیشد با روش تستی خیلی از سوالا رو حل کرد)... بهترین کتابی هم که تا حالا روش تشریحی رو بهتر از بقیه توضیح داده «کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی ارجمند مهربانی، انتشارات ارکان» بود که دسته‌بندی بخش حل معادلات جزئی‌اش خیلی مناسب بود ولی از نظر تعداد سوال کمبود داره، و واسه حل سوالات بیشتر باید سراغ کتاب نیک‌آذر رفت... با توجه به اینکه وقت باقی مونده خیلی کمه واسه این کار (و شما حداقل باید زمانی که درس کاربرد رو پاس میکردین، روش تشریحی رو براتون جا میفتاد) پیشنهادم اینه که مثال‌های حل شدۀ کتاب دکتر مهربانی رو بخونین تا روش تشریحی رو بفهمین.. بازم بهتون میگم که خوندن فقط روش تستی حل مشتق جزئی اصلا صلاح نیست و ریاضیات کنکور داره به سمت جدایی از روش‌های تستی و وقت‌گیر شدن میره...

البته بعضی از مدل سازی ها هستش که با معادلات بقا حل نمیشه (مثلا در حالتی که "المان" با محیط انتقال حرارت جابجایی داره نمیشه از معادله اساسی انتقال حرارت استفاده کرد، چرا که شرط اصلی در به دست آوردن معادله اساسی انتقال حرارت این است که " ورودی و خروجی در المان فقط انتقال حرارت هدایتی باشد")، در واقع به نظر من حرف دوستمون Partizan63 درسته ولی باید شرایط به دست آوردن معادلات بقا در نظر گرفته بشه

rezaee415

عضو جدید

جااان :eek: آقای بابایی بشنوه، به آسمون ها سفر میکنه

اما نظر من، به نظرم اگه میخوای دو سال دیگه ارشد بخونی اشکال نداره ولی صرفا به خاطر کتاب عقب ننداز، تو از دو سال دیگه خبر نداری ... ولی اگه می خوای سربازی بری
آن یکی موضوعی است بس پیچنده و مبهم و درکاتش تا ژرفای مخچه های انسان پیش می رود.:gol:

saeed05

کاربر بیش فعال
جااان :eek: آقای بابایی بشنوه، به آسمون ها سفر میکنه

اما نظر من، به نظرم اگه میخوای دو سال دیگه ارشد بخونی اشکال نداره ولی صرفا به خاطر کتاب عقب ننداز، تو از دو سال دیگه خبر نداری ... ولی اگه می خوای سربازی بری
آن یکی موضوعی است بس پیچنده و مبهم و درکاتش تا ژرفای مخچه های انسان پیش می رود.:gol:

به به اقا سعید. خوبی برادر؟

dac_ali

عضو جدید
سلام، دوستان آزمون دیروزتون چطور بود؟ سوالات خوب بودن؟ رسیدید مطالب ۵۰ ٪ اول جمع بندی کنید؟ در کل از آزمونتون راضی بودید؟

samane a

عضو جدید
سلام، دوستان آزمون دیروزتون چطور بود؟ سوالات خوب بودن؟ رسیدید مطالب ۵۰ ٪ اول جمع بندی کنید؟ در کل از آزمونتون راضی بودید؟
سلام
من که نرفتم آزمون و اینطوری که شنیدم خیلیا شرکت نکردن بخشیش بخاطره امتحان ترم بعضیها هم مثل من نرسیدن 50 درصدو بخونن احتمالا
دوستان اگه لطف کنن سوالها رو بزارن من چند روز دیگه که تموم کنم دوره رو تستشو میزنم ببینم چجوریه وضعیت
شما به کجا رسوندین ؟ خوب پیش میره؟

farhad urmia

عضو جدید
سلام دوستان. هرجا میزنید انتخاب رشته بزنید اما سهند نزنید که وجشتناکه. خودم تو انتخاب رشته اشتباه کردم نمیخام شما هم دچار اشتباه بشبد

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. هرجا میزنید انتخاب رشته بزنید اما سهند نزنید که وجشتناکه. خودم تو انتخاب رشته اشتباه کردم نمیخام شما هم دچار اشتباه بشبد

وای سهند. من که تعریف خوبی ازش نشنیدم. یه چند بار هم گفتم دانشگاه به شدت سختگیرین. البته از دوستم شنیدم.

samane a

عضو جدید
سلام
بالاخره رفتین بایو؟
جدی؟
چرا ؟چجوریاس؟
چه خوب که من نرفتما
الا دیگه اصلا پشیمون نیستم:D

بالا