[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
عملیات یک (که شامل تقطیر و استخراج مایع-مایع میشه) خوندن مرجع اصلا صلاح نیست چون خیلی پیچیده توضیح دادن (مخصوصا مک کیب که فاجعست). یه کتاب هست به اسم «عملیات واحد 1 در مهندسی شیمی، نوشته کامران قاسم زاده و عباس آقایی نژاد میبدی، انتشارات آشینا» که برای شروع کار تشریحی بهترین کتاب هست.

واقعا ممنون از راهنماییتون:redface::gol:

خئهی72

کاربر فعال
میشه لطفا هر کس ایمیل اقای بابایی رو دارد بگزارد اینجا؟
ضمنا فک می کنم کتاب ترموشون اومده، دو هفته قبل که من حرارت شون رو خریدم گفتن دو روز دیگه ترمو م میاد

این وعده رو از اردیبهشت دارن میدن!
ایمیل ایشون اول کتاباشون هست.همون اول حرارت تو مقدمه مولف ببینید

chem*engineer

عضو جدید
تبریک میگم به بچه های امسال :)

انتشار کتاب ترمودینامیک مهندسی کانون ارشد

قیمت: 35000 تومانحدود 81 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی مکانیک از این کتاب است.حدود 55 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی شیمی از این کتاب است.

قیمت: 7000 تومانحدود 19 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی مکانیک از این کتاب است.

حدود 45 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی شیمی از این کتاب است.

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام به دوستان پرتلاشم...
چه خبر از کنکورو درسای ارشد؟ تموم کردین درسارو؟ آزمون رو چطور دادین؟ من خودم از اولی راضی نبودم و به شدت روحیم خراب شد...

samane a

عضو جدید
دوستان شما رشته شناور ثبتنام نمیکنید؟! گاز چطوره ثبتنام کنیم؟
من خودم دوس دارم فقط م.شیمی برم
ولی خب این شناورم امتحان میدم مثله اینه که با یه تیر دو تا نشونو بزنی
من بایو رو ثبت نام میکنم
ظرفیتش خیلی بیشتر از گازه

samane a

عضو جدید
سلام به دوستان پرتلاشم...
چه خبر از کنکورو درسای ارشد؟ تموم کردین درسارو؟ آزمون رو چطور دادین؟ من خودم از اولی راضی نبودم و به شدت روحیم خراب شد...
سلام عزیزم
نگران نباش منم خیلی رتبم خوب نشد
واسه جبران دیر نیست
از این به بعد دیگه باید بیشتر بخونیم
الان کی تموم کرده؟ من که با آزمون پبش میرم یعنی تازه نصفشو خوندم

goodboy2010

عضو جدید
گاز امتحانش قبل مهندسی شیمی هست فکر کنم

آره امتحان گاز یه روز قبل مهندسی شیمی هستش چون من یه بار امتحان گاز دادم البته اون موقع کنکور ارشد تو ۳ روز برگزار می شد ولی امسال که دو روز شده شاید فرق بکنه.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:)

اگه کسی بخواد فقط بیو شرکت کنه...باید بیو رو به عنوان انتخاب اصلیش بذاره دیگه، درسته؟
ازین بابت که بیو جزء رشته های ستاره داره میپرسم

samane a

عضو جدید
سلام بچه ها:)

اگه کسی بخواد فقط بیو شرکت کنه...باید بیو رو به عنوان انتخاب اصلیش بذاره دیگه، درسته؟
ازین بابت که بیو جزء رشته های ستاره داره میپرسم
من ک نمیدونم
ولی واسه اطمینان سوالتو اینجا بپرس زود جواب میدن

rezaee415

عضو جدید
با سلام
به نظرم هم خوب شد امتحان رو انداختن اردیبهشت و هم بد شد امتحان رو انداختن اردیبهشت.
بد بودنش رو که میدونید مربوط به اینه که دو ترم رو درگیر کنکور میشین و عیدتون تقریبا نمیفهمین چی شده و بحث برنامه ریزی برای خوندن و اینکه اکثریت فکر می کنند با این تفاصیل نباید تابستون رو خوند و کلا برنامشون به هم میخوره.
با ذکر مثال خوبیشو بگم و اونم اینه که:" خودم موقع کنکور یکی از استرس هایی که داشتم این بود که این روز های اخر رو سرما بخورم و کل زحمتای من به خاطر این سرما خوردگی از بین بره. دوما اینکه چون امتحانات ترم 7 تقریبا اواخر دی تموم شد و کنکور 17 بهمن بود تو این بازه ی 20 روزه پس از فشار امتحانات حالا باید بشینیم درس ها و تست ها را اونم با ساعت مطالعه ی بالا، بخونم. که واقعا سخت بود تازه بماند که تقریبا 10 روز + ایام امتحانات به درس های ترم اختصاص دادم و برای کنکور نخوندم."
اگر من امسال کنکور داشتم، به صورت زیر عمل می کردم: ( فرض کنیم از 20 مرداد بخام شروع کنم )
20 مرداد تا 30 شهریور : ساعت مطالعه ی خوب ( 6 تا 7 ساعت ) -------> خوندن دروس ، سعی می کردم، هر جور که شده 4 درس رو بخونم.
1 مهر تا 13 مهر : ( چون اوایل ترم است و هنوز درس ها و کلاس ها تشکیل جدی نشده ) ( 6 تا 7 ساعت ) ------> سعی میکردم 2 درس باقیمانده رو هم بخونم.
(تا 13 مهر ایشالله درس ها رو یکبار تموم می کردم و از این تاریخ به بعد اگر برنامه آزمون ها تغییر نکرد و خواستم آزمون بدم با برنامه آزمون ها شروع به مرور و تست کردم.)
13 مهر تا اوایل فرجه ی امتحانات : ( 4 تا 5 ساعت روز های کلاسی ، 6 تا 7 ساعت روزهای تعطیل ) --------> مرور + تست های ارشد سال های گذشته ( البته موقع میانترم ها برای میانترم میخوندم )
فرجه تا انتهای امتحانات : کنکور کلا تعطیل و خوندن درس های ترم به صورت جدی.
بعد از امتحانات : 4 تا5 روز تعطیلی و استراحت
6 بهمن تا 25 اسفند : ( چون اوایل ترم است و هنوز درس ها و کلاس ها تشکیل جدی نشده ) ( 6 تا 7 ساعت ) ------> مرور و تست
25 اسفند تا 4 فروردین : ( تعطیلات عید و خرید عید و کمک به خانه تکانی )
5 فروردین تا خود اردیبهشت : ( شروع جدی برای کنکور ) --------> ساعت مطالعه هفته ی اول : 5 ساعت ( 12 فروردین) ، هفته ی دوم : 5.5 (19 فروردین ) ، هفته ی سوم : 6 (26 فروردین ) ، هفته ی 4 : ساعت6.5 ( 2 اردیبهسشت ) ، هفته ی پنجم : 7 ساعت ( 9 اردیبهشت )---------------------------------------------------> مرور + تست + رفع اشکال

4. این برنامه ی من بود که اگه امسال کنکور داشتم، انجام میدادم. و من سه درس سه درس مطالعه نمی کنم کلا (به دلایل شخصی) و تا یک درس تموم نشد به سراغ درس بعدی نمیرفتم.
5. البته اینو هم بگم هیچ وقت سعی نکنید بگید چون امروز 7 ساعت خوندم دیگه بسه باشه برای روز بعد.( ساعت مطالعه ای که ذکر کردم همش ساعت مفید مطالعه باید باشد.) . یکی از دوستانم داشت صحبت می کرد گفت سعید چند روز پیش کل روز رو خوندم . منم گفتم افرین حالا چه قدر درس رو پیش بردی: گفتش که فقط تونستم چند تا تست رو بخونم ( 9 تا 10 تا تست.) گفت یکی دو تاش اینقدر فکرمو مشغول کرده بود، 3 تا 4 ساعت براش وقت گذاشتم تا بفهمم.
دوستان درس رو پیش ببرین، ساعت مطالعه فرمالیته است و بهش توجه نکنین. مثلا بگین من امروز میخام دو تا سه فصل از ریاضی رو بخونم، و سعی کنین تو این شش تا هفت ساعت سه فصل رو حتما کامل بخونین.

پی نوشت : خسته شدم اینقدر نوشتم.

خدا خیرت بدهاد

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام عزیزم
نگران نباش منم خیلی رتبم خوب نشد
واسه جبران دیر نیست
از این به بعد دیگه باید بیشتر بخونیم
الان کی تموم کرده؟ من که با آزمون پبش میرم یعنی تازه نصفشو خوندم
آخه من یه زمانی یکم کم خوندم واسه همین گفتم احتمالا بقیه تموم کرده باشن...

xperia10

عضو جدید
سلام به دوستای گلم
حال و احوالتون چطوره؟:) امیدوارم ک درسا خوب پیش بره
میبینم ک ثبت نام کنکورم شروع شده و رقابتمون داره جدی و وارد مرحله تازه ای میشه:biggrin::smile:
جای همتون خالی دو هفته ای برای زیارت کربلا بودم کلا از جو درس و کنکور فاصله داشتم:redface: و تقریبا یه بازه 3 هفته ای رو ازدست دادم( ک خیلی مهم نیست)
راجع به چند تا نکته میخواستم ازتون مشورت بگیرم

اول درسای باقی مونده واسه دور اول ک عبارتند از:کنترل - عملیات - ترمو(به غیر 2 فصل اول ترمو 1) - و تقریبا نصف ریاضی

به نظرتون چجوری برنامه ریزی کنم ک بتونم قبل از فرجه امتحانای ترم تموم کرده باشم کتابا رو (با توجه به اینکه سرعت خوندنم نسبتا بالاس اما چون دانشجوعم نمیتونم تایم خیلی بالایی رو واسه درسام بذارم)

دوم راجع به آزموناست
چون هنوز هیچ آزمونی ثبت نام نکردم قصدم اینه ک فقط آزمونای جامع رو با آمادگی کامل شرکت کنم
با توجه به این وضعیت کدوم حالت ب نظرتون بهتره

1. 4 آزمون جامع مدرسان
2. 2 تا 50 درصد و 2 تا جامع پارسه

سوم هم مربوط به کتاب ترموی استاد باباییه ک خیلی بدقولی کردناااااا
خبر دارین ک کی منتشر میشه و اوضاع چجوریه
آیا اصا امیدی به اومدنش هست یا نه؟

مث همیشه از کمکاتون ممنونم:gol::heart:

پ.ن:خودمونیما چقد لفظ قلم حرف زدم

:d

goodboy2010

عضو جدید
سال گذشته
کد1285 مجموعه بیوتکنولوژی و داروسازی بود
ولی امسال 1285 مهندسی شیمی_ بیوتکنولوژی شده

انگار داروسازی رو حذف کردن!!!

بله دوستان امسال دارو سازی حذف شده. پذیرش این رشته هم فقط برای دانشگاه تهران بود. شاید سال بعد دوباره بذارن.

sanam_el

عضو جدید
بچه ها شما فرمول ها رو چه طور حفظ می کنید؟
من جرم رو از رو پارسه و ترمو رو از راهیان خوندم، به نظرتون قبل از دوره کتاب های اقای بابایی رو هم بخونم یا ب همین ها اکتفا کنم؟

آخرین ویرایش:

REZA1597

عضو جدید
بچه ها شما فرمول ها رو چه طور حفظ می کنید؟
من جرم رو از رو پارسه و ترمو رو از راهیان خوندم، به نظرتون قبل از دوره کتاب های اقای بابایی رو هم بخونم یا ب همین ها اکتفا کنم؟
سلام خیلی از فرمولا مهم نیست...
بقیه رو هم با مرور خلاصه هایی نوشتید یا مینویسید ....

xperia10

عضو جدید
سلام به دوستای گلم
حال و احوالتون چطوره؟:) امیدوارم ک درسا خوب پیش بره
میبینم ک ثبت نام کنکورم شروع شده و رقابتمون داره جدی و وارد مرحله تازه ای میشه:biggrin::smile:
جای همتون خالی دو هفته ای برای زیارت کربلا بودم کلا از جو درس و کنکور فاصله داشتم:redface: و تقریبا یه بازه 3 هفته ای رو ازدست دادم( ک خیلی مهم نیست)
راجع به چند تا نکته میخواستم ازتون مشورت بگیرم

اول درسای باقی مونده واسه دور اول ک عبارتند از:کنترل - عملیات - ترمو(به غیر 2 فصل اول ترمو 1) - و تقریبا نصف ریاضی

به نظرتون چجوری برنامه ریزی کنم ک بتونم قبل از فرجه امتحانای ترم تموم کرده باشم کتابا رو (با توجه به اینکه سرعت خوندنم نسبتا بالاس اما چون دانشجوعم نمیتونم تایم خیلی بالایی رو واسه درسام بذارم)

دوم راجع به آزموناست
چون هنوز هیچ آزمونی ثبت نام نکردم قصدم اینه ک فقط آزمونای جامع رو با آمادگی کامل شرکت کنم
با توجه به این وضعیت کدوم حالت ب نظرتون بهتره

1. 4 آزمون جامع مدرسان
2. 2 تا 50 درصد و 2 تا جامع پارسه

سوم هم مربوط به کتاب ترموی استاد باباییه ک خیلی بدقولی کردناااااا
خبر دارین ک کی منتشر میشه و اوضاع چجوریه
آیا اصا امیدی به اومدنش هست یا نه؟

مث همیشه از کمکاتون ممنونم:gol::heart:

پ.ن:خودمونیما چقد لفظ قلم حرف زدم

:d

به به دوستان ممنون از این توجهتون

dac_ali

عضو جدید
به به دوستان ممنون از این توجهتون

درباره کتاب ترمو من اطلاعی ندارم ولی از اول نظرم این بود که منتظر این کتاب نباشید و از هر منبعی دیگه ای که در دسترستون هست استفاده کنید و درس پیش ببرید( حتی اگه شده از رو جزوه دانشگاهیتون). بنظرم آزمون های مدرسان شرکت نکنید زیاد تو م.شیمی قوی نیست هنوز پارسه بهتره، سنجش و کانون ارشدم هست هر کدوم تو شهرتون آزمون برگزار میکنه و تاریخش براتون راحت تره شرکت کنید.
بنظرم تا یک هفته قبل از شروع امتحانات برنامه روزانتون داشته باشید و بعد از امتحان آخرتون تا عید که کلاس آنچنانی برگزار نمیشه سعی کنید مطالب رو تموم کنید که بعد از عید جمع بندی نهایی داشته باشید.
پ.ن: ۲۵ درصد دومم جمعش کردیم رفت:)

xperia10

عضو جدید
درباره کتاب ترمو من اطلاعی ندارم ولی از اول نظرم این بود که منتظر این کتاب نباشید و از هر منبعی دیگه ای که در دسترستون هست استفاده کنید و درس پیش ببرید( حتی اگه شده از رو جزوه دانشگاهیتون). بنظرم آزمون های مدرسان شرکت نکنید زیاد تو م.شیمی قوی نیست هنوز پارسه بهتره، سنجش و کانون ارشدم هست هر کدوم تو شهرتون آزمون برگزار میکنه و تاریخش براتون راحت تره شرکت کنید.
بنظرم تا یک هفته قبل از شروع امتحانات برنامه روزانتون داشته باشید و بعد از امتحان آخرتون تا عید که کلاس آنچنانی برگزار نمیشه سعی کنید مطالب رو تموم کنید که بعد از عید جمع بندی نهایی داشته باشید.
پ.ن: ۲۵ درصد دومم جمعش کردیم رفت:)

ممنون علی آقا:gol:
ب امید خدا تا قبل فرجه ها دور اولو تموم میکنم
خب پارسه رو چجور شرکت کنم فقط دو تا جامع یا همون چهارتا؟چون یکی از 50 درصداش دقیقا قبل امتحانای پایان ترمه

پ.ن:ایول ایول:smile:

dac_ali

عضو جدید
ممنون علی آقا:gol:
ب امید خدا تا قبل فرجه ها دور اولو تموم میکنم
خب پارسه رو چجور شرکت کنم فقط دو تا جامع یا همون چهارتا؟چون یکی از 50 درصداش دقیقا قبل امتحانای پایان ترمه

پ.ن:ایول ایول:smile:

من نمیدونم سیستم ثبت نام پارسه به چه شکله...ولی بنظرم سه تا آزمون آخرش تاریخشون مناسبه....البته سنجش هم تو همین تاریخها آزمون جامع داره که احتمالا اونها رو شرکت کنم.

بالا