گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد استدلالش اینه که کار توی سی شارپ زیاده. ولی نمیدونه اون کسی که کار سی شارپ میخواد، کار با SQL Server میخواد، کار با GUI میخواد، کار ASP میخواد، کنسول اپلیکشن که نمیخواد.
ترم پیش بهمون ++C یاد دادن، قاعدتا پیشرفته رو باید بهمون همون رو میگفت با کانسپت های شی گرایی. حالا اومده یه زبان رو دوباره از صفر میگه :biggrin:

توی شرکت ها و اداره های قدیمی تر هنوز دارن سیستم های اطلاعاتی شون رو برمبنای C#هست..Asp.netهم بازار بدی نداره ولی الان با اومدن اندروید و php,javaاینده دیگ کمتر سمت سی شارپ میرن.

دوستان قدیما، اینجا بحث داشتیم. بحثهای بسیار بسیار خوب.

به نظرم بیاید دوباره بحث کنیم. با موضوع «اینترنت اشیاء» یا همون IoT .

اره منم دوس دارم چندتا مقاله راجع بهش کار کنم...!!کی حاضره باهم کار کنیم؟؟؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
توی شرکت ها و اداره های قدیمی تر هنوز دارن سیستم های اطلاعاتی شون رو برمبنای C#هست..Asp.netهم بازار بدی نداره ولی الان با اومدن اندروید و php,javaاینده دیگ کمتر سمت سی شارپ میرن.

اره منم دوس دارم چندتا مقاله راجع بهش کار کنم...!!کی حاضره باهم کار کنیم؟؟؟

۱. اونا فسیلن :D

۲. دوست عزیز، خیلی خوبه. قبلن یه نمونه خوبش پیاده شده به اسم Internet of Toilets در جهت صرفه جویی در مصرف آب.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱. اونا فسیلن :D

۲. دوست عزیز، خیلی خوبه. قبلن یه نمونه خوبش پیاده شده به اسم Internet of Toilets در جهت صرفه جویی در مصرف آب.

کدوما فسیلن؟؟

اگ مقاله شو دارین بزارین ک بخونیم ببینیم چجوری کار کردن!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
کدوما فسیلن؟؟

اگ مقاله شو دارین بزارین ک بخونیم ببینیم چجوری کار کردن!

۱. همون اداره هایی که هنوز به بستر مناسبتری نسبت به NET. مهاجرت نکردن :D

۲. جست و جو کنید Internet of Toilets. یک برد Raspberry Pi داشت به همراه یک دیوایسی که حجم آب خروجی از فلاش تانک رو محاسبه میکرد. بعد وصل بود به توییتر، چند وقتی هم فالو داشتمش. حجم آب خروجی رو هر بار که از اون توالت استفاده میشد، توییت میکرد .

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی:)

یه بحث پیشنهاد کنید راجع بهش حرف بزنیم:)
یکم اینجا از حالت سکون در بیاد:)

راستی بنظرتون چقد تو حوزه ی هوش مصنوعی علم پیشرفت داشته؟! ممکنه به رباتی برسیم با هوش انسان؟:D

پ.ن : تبریک جناب prp-e ، ان شاء الله همیشه موفق باشید در کار هاتون..

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام تبریک میگم جناب prp-e من فکر کردم خیلی وقته من ندیدم پس جدیده :)
موضوع بحث پیشنهادی من سه تاس ببینین کدوم دوست دارین بحث کنیم :
1-پروژه شبیه سازی هوش انسان توسط IBM : توضیح پروژه : نام این پروژه NUMENTA هست که یک پروژه مشترک بین IBM و دانشگاه MIT است که در نحوه تجزیه و تحلیل داده شباهت زیادی به هوش طبیعی انسان دارد
2-USB 3.1 : این استاندارد جدید اطلاعات را با سرعت ده گیگابایت بر ثانیه انتقال می دهد که تقریبا دو برابر سرعت USB 3 است
3- پروتکل HTTP -2
منتظر نظر دوستان هستم :)
راستی طبق گفته سنجش نتایج ارشد نیمه اول اردیبهشت اعلام میشه دوستانی که ارشد خوندن در مورد گرایش هاشون و دانشگاه هاشون لطفا توضیح بدن چه جوریه دوست دارن دوست ندارن مزیت معایب اش چیه تا بیشتر اشنا بشیم ( البته این حرفم صرفا واسه اشنایی و کمک دوستان هست من که می دونم چی می خوام یا اون یا هیچ :D )
مرجع اخبار : مجله کلیک

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام به همگی:)

یه بحث پیشنهاد کنید راجع بهش حرف بزنیم:)
یکم اینجا از حالت سکون در بیاد:)

راستی بنظرتون چقد تو حوزه ی هوش مصنوعی علم پیشرفت داشته؟! ممکنه به رباتی برسیم با هوش انسان؟:D

پ.ن : تبریک جناب prp-e ، ان شاء الله همیشه موفق باشید در کار هاتون..

سلام بر دوست خوب و مهربون و عزیز خودم.
واقعا دلم برای یک بحث تنگ شده بود که به لطف شما ایجاد گشت!
من فعلا با تمام این پیشرفت هایی که دیدم، فکر نمی کنم میسر بشه شاید بعدها که ما نباشیم این امر محقق شد!
ولی خب پیشرفت های زیادی در این مسیر صورت گرفته که ژاپن فکر می کنم در صدر باشه.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تبریک میگم جناب prp-e من فکر کردم خیلی وقته من ندیدم پس جدیده :)
موضوع بحث پیشنهادی من سه تاس ببینین کدوم دوست دارین بحث کنیم :
1-پروژه شبیه سازی هوش انسان توسط IBM : توضیح پروژه : نام این پروژه NUMENTA هست که یک پروژه مشترک بین IBM و دانشگاه MIT است که در نحوه تجزیه و تحلیل داده شباهت زیادی به هوش طبیعی انسان دارد
2-USB 3.1 : این استاندارد جدید اطلاعات را با سرعت ده گیگابایت بر ثانیه انتقال می دهد که تقریبا دو برابر سرعت USB 3 است
3- پروتکل HTTP -2
منتظر نظر دوستان هستم :)
راستی طبق گفته سنجش نتایج ارشد نیمه اول اردیبهشت اعلام میشه دوستانی که ارشد خوندن در مورد گرایش هاشون و دانشگاه هاشون لطفا توضیح بدن چه جوریه دوست دارن دوست ندارن مزیت معایب اش چیه تا بیشتر اشنا بشیم ( البته این حرفم صرفا واسه اشنایی و کمک دوستان هست من که می دونم چی می خوام یا اون یا هیچ :D )
مرجع اخبار : مجله کلیک

شبیه سازی هوش انسان جالبه!
مباحث هوش تجاری هم میتونه بحث مفید باشه (من خودم خیلی چیزی دربارش نمیدونم!)

اون قسمتیم ک redکردم هم فراموش نشه:Dمخصوصا دانشگاه های شهر ستانها چجورین در زمینه ای تی!مثلا ارومیه،کرمان،بیرجند،شاهد تهران..یا حتی غیرانتفاعی ها ایا ارزش دارن ؟؟مث غیررانتفاعی امام رضا مشهد من تعریفشو شنیدم!..

ایا غیرانتفاعی بهتره یا ازاد؟(بنظرم دراین زمان این بحث بیشتر میتونه مفید باشه!:D)

zahrasss

عضو جدید
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
من اصلا این رشته رو نمیشناختم ولی واردش شدم الان که دارم تو این رشته درس میخونم خیلی خوشحالم و دوسش دارم
دقیقا حرفی که زدید درسته پسراخیلی معلوماتشون بیشتره ومن خیلی غصه میخورم:(

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
من اصلا این رشته رو نمیشناختم ولی واردش شدم الان که دارم تو این رشته درس میخونم خیلی خوشحالم و دوسش دارم
دقیقا حرفی که زدید درسته پسراخیلی معلوماتشون بیشتره ومن خیلی غصه میخورم:(

سلام
اصلا غصه خوردن نداره
منظورتون از معلومات چیه؟؟
خب پسرا بیشتر از کامپیوتر سردرمیارن!شماهم مث اونا اگ خودتون درگیر سیستم کنید کم کم وارد میشین
اگرم منظورتون معلومات تو زمینه هایی مث برنامه نویسیه مطمئن باشید ک تمرینشون از شما بیشتر!دخترا یخورد تنبلی میکنن توو این زمینه!
ولی از من بشما نصیحت تنبلی رو کنار بزارید و خودتونو محدود به مطالبی ک استادا تدریس میکنن نکنید چون توو دانشگاه چیزی بشما یاد نمیدن فقط سعی میکنن شما رو با زمینه هاش اشنا کنن پس باید خودتون همت کنید از کتابا و سایتهای مختلف استفاده کنید و پشت سیستم بشینین و کد بزنین و تمرین کنید تمرین کنید تمرین کنید.

موفق باشید

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ببخشید دوستان یه مدت کوتاه نتونستم باشگاه بیام.

قراره دانشگاه و گرایش معرفی کنیم؟ ترم ۲ سخت افزار آزاد تهران مرکز میخونم.

بحث کلی راجع به چی هست؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
دیدم کسی اینجا نیست (:) اومدم سر صحبت رو باز کنم و برم.

تا حالا تجربه پیاده سازی زبان برنامه نویسی داشتید؟ تا حالا شده دلتون بخواد چنین کاری کنید؟

من در حال پیاده سازی یک زبان Lisp like هستم. و زبان رو با زبان Ruby پیاده سازی میکنم. واقعا تفریح و فان جالبیه.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
دیدم کسی اینجا نیست (:) اومدم سر صحبت رو باز کنم و برم.

تا حالا تجربه پیاده سازی زبان برنامه نویسی داشتید؟ تا حالا شده دلتون بخواد چنین کاری کنید؟

من در حال پیاده سازی یک زبان Lisp like هستم. و زبان رو با زبان Ruby پیاده سازی میکنم. واقعا تفریح و فان جالبیه.
تجربه اش رو ندارم هنوز مرحله یادگیریش مشکل دارم چه برسه پیاده سازی زبان جدید
کلا از اول ارتباط خوبی با برنامه نویسی ندارم شایدم دلیل اش اینه خودخوان خوندم و البته استاد ترم اول پاسکال مون بد نبود ولی خودش دانشجو بود انچنان جالبم نمی گفت بعد اونم ترم بعدی سی پلاس پلاس از استادش خوشم نیومد یعنی اصلا بلد نبود درس بگه چه برسه به یاد دادن برنامه نویسی خلاصه ددو جلسه اول رفتم خوشم نیومد خودخوان پاس کردم این تجربه من با برنامه نویسی دانشگاهی در مورد تجربه کاری هم یک زمانی تغییر مسیر خواستم بدم سمت برنامه نویسی وب اپلیکشن یک شرکتی یک ماه رفتم دیدم اصلا و ابدا ما با هم جور در نمیایم شبکه رو بیشتر دوست دارم علاقه دارم دیگه برگشتم مسیر خودم یعنی شبکه :)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
کلا از اول ارتباط خوبی با برنامه نویسی ندارم شایدم دلیل اش اینه خودخوان خوندم و البته استاد ترم اول پاسکال مون بد نبود ولی خودش دانشجو بود انچنان جالبم نمی گفت بعد اونم ترم بعدی سی پلاس پلاس از استادش خوشم نیومد یعنی اصلا بلد نبود درس بگه چه برسه به یاد دادن برنامه نویسی خلاصه ددو جلسه اول رفتم خوشم نیومد خودخوان پاس کردم این تجربه من با برنامه نویسی دانشگاهی در مورد تجربه کاری هم یک زمانی تغییر مسیر خواستم بدم سمت برنامه نویسی وب اپلیکشن یک شرکتی یک ماه رفتم دیدم اصلا و ابدا ما با هم جور در نمیایم شبکه رو بیشتر دوست دارم علاقه دارم دیگه برگشتم مسیر خودم یعنی شبکه :)

خب پایه رشته کامپیوتر، همه گرایش هاش روی برنامه نویسیه :))

farzad asadi

عضو جدید
سلام دوستان وققتون به خیر
چند تا موضوع تحقیق دارم خواستم اگه امکان داره کمکم کنید و منبع بهم معرفی کنید. فارسی یا انگلیسی فرق نداره. فقط ممنون میشم اگه زودتر جوابم رو بدب چون خیلی عجله دارم و زودتر باید ارایه کنم.
top 10 IT devices
top 10 most important concept in IT & internet

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم تقریبا دروان دانشگاهم همینجوری گذشت!
ولی برنامه نویسی فقط تحت وب!...شما برو سمت طراحی سایت میفهمی چی میگم!!این C++وCاینا دیگ جذابیت ندارن حداقل برای من اینطوره!!حتی جاوا ک 100درجه از C++بهتره بازم منو ارضا نکرد و برام جالب نبود!
ولی وقتی با PHP,CSS,HTML,اشنا شدم دیدم چقدر اونا جذاب ترن چرا چون نتیجه رو خودت داری میبنی!نتیجه برات ملموسه!
البته شنیدم اندروید هم همینجور کار باهاش جذابه!

شبکه هم خوبه ولی اگ بخوای تخصصی کار کنی اونم برنامه نویسی داره مخصوصا کدهایی به زبان جاوا داره مثل بحث سوکت هاو...!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ولی برنامه نویسی فقط تحت وب!...شما برو سمت طراحی سایت میفهمی چی میگم!!این C++وCاینا دیگ جذابیت ندارن حداقل برای من اینطوره!!حتی جاوا ک 100درجه از C++بهتره بازم منو ارضا نکرد و برام جالب نبود!
ولی وقتی با PHP,CSS,HTML,اشنا شدم دیدم چقدر اونا جذاب ترن چرا چون نتیجه رو خودت داری میبنی!نتیجه برات ملموسه!

شبکه هم خوبه ولی اگ بخوای تخصصی کار کنی اونم برنامه نویسی داره مخصوصا کدهایی به زبان جاوا داره مثل بحث سوکت هاو...!

البته با جاوا هم واسه ازمایشگاه سیستم خواستم کار کنم ولی نشد یعنی اون الگوریتم زمانبندی که من انتخاب کرده بودم بعدا فهمیدم نمیشه با چاوا پیاده اش کرد دوباره برگشتم به سی شارپ با اون به کمک دوستان تحویل دادم
نه عزیزم شبکه گرایش های مختلفی داره گرایش هم نه چه جوری بگم دوره های متنوع داره مثل دوره های مایگروسافت مثل mcitp و یا دوره های سیسکو مثل ccnp ,ccsp ,ccna ,.. این دوره ها درسته دستور دارن ولی نه مثل برنامه نویسی دستوراتش مشخصه یعنی دستگاه دستورات رو وارد می کنی البته یک مسیر دیگه هم socket programming هست واسه این اگه بخوای ادامه بدی بله باید برنامه نویسی سرمایه گذاری کنی ولی این یکی ها نه

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته با جاوا هم واسه ازمایشگاه سیستم خواستم کار کنم ولی نشد یعنی اون الگوریتم زمانبندی که من انتخاب کرده بودم بعدا فهمیدم نمیشه با چاوا پیاده اش کرد دوباره برگشتم به سی شارپ با اون به کمک دوستان تحویل دادم
نه عزیزم شبکه گرایش های مختلفی داره گرایش هم نه چه جوری بگم دوره های متنوع داره مثل دوره های مایگروسافت مثل mcitp و یا دوره های سیسکو مثل ccnp ,ccsp ,ccna ,.. این دوره ها درسته دستور دارن ولی نه مثل برنامه نویسی دستوراتش مشخصه یعنی دستگاه دستورات رو وارد می کنی البته یک مسیر دیگه هم socket programming هست واسه این اگه بخوای ادامه بدی بله باید برنامه نویسی سرمایه گذاری کنی ولی این یکی ها نه

این دوره ها رو ک راحت میشه بری کلاس و بگذرونیشون!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچی تو زندگی راحت نیست برای یادگرفتن هرچی باید علاقه و پشتکار داشته باشی ( چه برسه دوره های تخصصی)
موفق باشی

بهرحال بدون ک ارشد شبکه خیلیییی متفاوت از واقعیت ها دنیای شبکه اونم بصورت عملی هست!
ارشد شبکه شما با ریاضیات و امار سروکار داری!کسی بشما دوره ها سیسکو و مسائل عملی رو اموزش نمیده!

کسی اگ واقعا علاقه ش به شبکه هست باید ببینه از شبکه چی میخاد!!اینایی ک شما گفتین توو دانشگاه اونم مقطع ارشد اموزش نمیدن!..شما کافیه برین دوره ها رو ببینید!
ارشد توو کشور ما بیشتر جنبه پژوهشی داره ن عملی!اونم به این شکل ک شما گفتین!

یکی از اشناهای خودمون لیسانش نرم افزاره خیلی به شبکه علاقه داشت رفت تهران چندتا دوره دید!بعدم الان مدیر شبکه اداره گمرک هست...!!بجای اینک وقتشو بزاره ارشد قبول شه (اونم با چ مکافاتی!!)بعدم بره 2سال ارشد بخونه!
همین 2-3سالو رفت دوره دید بجاش رفت سرکار!از خیلی از دانشجوهای ارشدی ک الان فارغ التحصیل شدن موفق تر و جلوتره!

چرا؟؟چون هدفش کارر در زمینه ی شبکه بود و ب مباحث عملی شبکه علاقه داشت!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهرحال بدون ک ارشد شبکه خیلیییی متفاوت از واقعیت ها دنیای شبکه اونم بصورت عملی هست!
ارشد شبکه شما با ریاضیات و امار سروکار داری!کسی بشما دوره ها سیسکو و مسائل عملی رو اموزش نمیده!

کسی اگ واقعا علاقه ش به شبکه هست باید ببینه از شبکه چی میخاد!!اینایی ک شما گفتین توو دانشگاه اونم مقطع ارشد اموزش نمیدن!..شما کافیه برین دوره ها رو ببینید!

یکی از اشناهای خودمون لیسانش نرم افزاره خیلی به شبکه علاقه داشت رفت تهران چندتا دوره دید!بعدم الان مدیر شبکه اداره گمرک هست...!!بجای اینک وقتشو بزاره ارشد قبول شه (اونم با چ مکافاتی!!)بعدم بره 2سال ارشد بخونه!
همین 2-3سالو رفت دوره دید بجاش رفت سرکار!از خیلی از دانشجوهای ارشدی ک الان فارغ التحصیل شدن موفق تر و جلوتره!

:D:D
سلام:)
یه پی نوشت اینجا من بگم: صنم خانوم الان آخر دوره ی CCNP هستن ها و مدیر یکی از فروم های شبکه هم هستن! :D
یه کتاب شبکه هم ترجمه کردن تو این تالار هم قرار دادن! :D
لینک پست :)

منم همین طور! یعنی وقتی رفتم طرف برنامه نویسی وب دیگه کمتر C# خوندم!!
چون به نظرم بیشتر به آدم انرژی میده!

موفق باشید دوست عزیز:gol:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

یک پست کامل نوشته بودم پاک کردم چون دوست ندارم و نمی خوام درگیر هیچ گونه بحث حاشیه بشم فقط یک مورد رو میگم
لطفا در مورد ارشد شبکه اول تحقیق کنید( اسان ترین روش گوگل جستجو کنید سرفصل هاش رو ببینید بعد با اطلاعات جواب بدین ).اونی که شما می فرمایین امنیت هست نه شبکه
نمونه از دروس ارشد :
شبكه هاي كامپيوتري پيشرفته
امنيت شبكه
ارزيابي شبكه هاي كامپيوتري

مديريت شبكه هاي كامپيوتري و مخابراتي
شبكه هاي با پهناي باند بالا
شبكه هاي نوري
معماري شبكه هاي ذخيره سازي
پردازنده هاي شبكه اي
و...

موفق باشید

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چیزی نگفتم شما بااین لحن بامن صحبت میکنید!

نیازی نیست توو گوگل سرچ کنم!....چون مستقیما با دانشجوهاش صحبت کردم.

بعدشم شما تخصصی دارید توو این زمینه خیلی هم خوب هست...من نخواستم بشما درس بدم!
من هدفم فقط راهنمایی بود..همین.

متاسفم.

fifaafc

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز تحقیق کامل درباره USSD میخوام کسی داره لطفا خبر کنید !!!!!!!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم همین طور! یعنی وقتی رفتم طرف برنامه نویسی وب دیگه کمتر C# خوندم!!
چون به نظرم بیشتر به آدم انرژی میده!

سلام
asp کار کردید یا php ؟

چقدر تسلط دارید ؟ نمونه کاری دارید ؟

خوشحال میشم فرم زیر رو پر بفرمایید و همکاری داشته باشیم .
http://portal.azinwebdesign.com/estekhdami.php

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام به همه.

یه مدتی میشه یه پایگاه توسعه دهندگان روبی ایجاد کردیم به آدرس rubydev.ir . خوشحال میشم نظرتون رو راجع بهش بدونم :)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همه.

یه مدتی میشه یه پایگاه توسعه دهندگان روبی ایجاد کردیم به آدرس rubydev.ir . خوشحال میشم نظرتون رو راجع بهش بدونم :)

سلام یک پیشنهاد شما که اکثر زبان های برنامه نویسی رو دونه دونه کار می کنین با پایتون هم کار کنین هم خودتون یاد بگیرین هم بخش دانشکده مجازی اموزش بدین ما یاد بگیریم :d یعنی زکات این زبان برنامه نویسی ها که بلدین رو با پایتون بدین :) موافقین ؟
**
دوستان نظرتون چیه در مورد پایتون بحث کنیم به نظرم زبان جالب و قویه مهم تر اینکه هم سنیم :))
دوستان چه قدر بلدین این زبان رو اصلا دوست دارین این زبان رو یاد بگیرین یا از دوستان کسی هست بخواد زکات سوادشو بده اینو باشگاه یاد بده ؟
اینو گفتم حتما دوستان میگن اول خودت زکات بده بعد بیا زکات جمع کن پیشاپیش بگم زکات من ان شالله اواخر تابستون اماده میشه این از زکات من
حالا شما زکات ها رو رو کنین :d

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همه :)
اینجا چقد عوض شده آدماشم تغییر کرده
فقط sanamsanay آشناس
سلام سمیرا جان خوبی؟ چه خبرا ؟ خوبه برگشتی :)
نه سحر و اقا محمد و اقا امیرجسین هستن
الهام و اقا دانیال و اقا امیر هم گهگاهی میان
تو هم که برگشتی :)

بالا