گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدا n امین بار بود که پرسیدم؟ :D:D:d

البته من حواس درست و حسابی دیگه برام باقی نمونده.

ولی تقصیر خودتونه. اگه اواتارتون عکس خانم بود یا ایدیتون درست و به جا بود. این مشکلات پیش نمیومد و من n بار نمیپرسیدم. :D
بله
آواتار مگه جنسیتو معلوم میکنه آخه! خوب من به استیو جابز علاقه دارم :d
دیگه ببخشید آی دی درست و به جا پیدا نکردم تازه چشه مگه خیلیم خوبه.
شما حواس درست و حسابی نداری! :d

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله
آواتار مگه جنسیتو معلوم میکنه آخه! خوب من به استیو جابز علاقه دارم :d
دیگه ببخشید آی دی درست و به جا پیدا نکردم تازه چشه مگه خیلیم خوبه.
شما حواس درست و حسابی نداری! :d

منم تا 1 سال بعد از عضویتم همه فکر می کردن دخترم به خاطر آواتارم :d

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

معضل شده دیگه :d
بله صد در صد. به نظرم برای استیو یه روسری یا مقنعه یا شال بگذاری. حل میشه مشکل :D
یه چهره معروف مثل استیو جابز این حرفارو نداره.
اون وقت میشه جابز اسلامی :d

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال مطمئنم همه تجربه گشتن برا شغل رو داشتند
چند روزه افتادم تو خط گشتن دنبال یه شغل خوب شبکه.
الان تو وضعیت فعلی چه جوری و کجا باید دنبال کار شبکه گشت.و چه کاری و چه جایی نباید رفت و چه جایی باید رفت.
با توجه به اینکه من مدرک MCITP و NETWORK+ رو دارم چند روزیم هست دارم از رو سی دی آموزشی CCNA رو خودم میخونم.
تو این موقعیت احتیاج شدیدی به راهنمایی دوستان دارم .:que:

والله مهندس کار پیدا کردن توی زمینه شبکه هم سخته هم آسون

باید زیاد بگردی ولی کارش هست ، یه سری کارای کلیشه ای هست برای پیدا کردن کار مثل روزنامه و پر کردن فرمای شرکتای خصوصی و ...

ولی تا وقت پیدا کردن کار رزومت و قوی تر ، هر جا بحث انتخاب نهایی پیش میاد معمولا اونایی که لینوکس بلدن برنده هستن ، من این مورد خیلی زیاد بهش برخوردم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
یه سوال مطمئنم همه تجربه گشتن برا شغل رو داشتند
چند روزه افتادم تو خط گشتن دنبال یه شغل خوب شبکه.
الان تو وضعیت فعلی چه جوری و کجا باید دنبال کار شبکه گشت.و چه کاری و چه جایی نباید رفت و چه جایی باید رفت.
با توجه به اینکه من مدرک MCITP و NETWORK+ رو دارم چند روزیم هست دارم از رو سی دی آموزشی CCNA رو خودم میخونم.
تو این موقعیت احتیاج شدیدی به راهنمایی دوستان دارم .:que:
بستگی داره منظورت از "خوب" چی باشه.
راستش تا وقتی تجربه و سابقه‌ی کافی پیدا نکردی فکر نمیکنم بتونی کار خیلی ویژه ای پیدا کنی.کار عملی انجام دادی قبلن؟
توی شرکت های خصوصی کار در حد تکنسین شبکه و ... هست،مشکلی نداره.اگه هم مشکل سربازی نداری میتونی آگهی های استخدام رو هم بررسی کنی.
سلام بچه ها من یه تازه واردم .یه دانشجوی ای تی که تا حالا هیچ انگیزه ای برای انتخاب این رشته نداشته ولی حالا کم کم داره علاقه مند می شه و فهمیده که خیلی عقبه :(خواهش می کنم راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم.
سلام.
خوش اومدید.
همه ما عقب هستیم! هر روزی که چیزی به دانسته هامون اضافه نکنیم اون روز عقب هستیم.چه شمای تازه وارد باشی چه من ترم آخری.
اما همین که فهمیدی باید بیشتر یاد بگیری،بیشتر بخوانی و بیشتر بدانی خودش نشون میده از خیلی های دیگه جلوتری! و این خیلی خیلی خوبه.
بیا با هم بحث کنیم.از IT چی فهمیدی تا حالا؟ چی توش دیدی که خوشت بیاد؟ فکر میکنی درست که تموم شد،شدی مهندس IT،دوست داری چی بلد باشی؟ انتظارت چیه؟

خود من یادمه بهت گفتم فکر میکردم دختری!!! وقتی دیدم امیر صداش میکنن اصلا کلی تعجب کردم!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بیا در مورد استفاده‌ی عمومی از اینترنت بی سیم بگیم.باید روش حساب کرد؟ اون کسی که توی اون محدوده این اینترنت رو عرضه میکنه چه فرهنگی باید براش جا بیفته؟ کاربر چی؟ دوست دارم به فرهنگ اجتماعی ایران هم ربطش بدیم.همه میدونن،اما چند نفرحاضرن؟ باور کن تعدادشون انقدرها هم زیاد نیست! همه میدونن تجارت الکترونیک خوبه،چند نفر (منظورم ایرانه) حاضرن سرمایه گذاری کنن؟! (نمیگم وجود نداره اصلا)

بنظرم اینکه باید از این روش استفاده کرد یا نه .. بیشتر بستگی به موقعیت داره
یه بحثی هم هست .. اینکه این دسترسی برای اینترنت باشه یا اینترانت ها (برای اینترانت ها که خیلی ممکنه خطرناک باشه)

متاسفانه وقتی توی کشور سطح سواد توی این بخش کم هست .. همیشه یه عده سود جو پیدا میشن که بدنبال افراد ساده هستند که نمیدونن چطور باید از اطلاعاتشون حفاظت کنه

پس یکی از راه ها این هست که عموم مردم رو (از روش های قبلی که گفتم) آگاه کنیم .. در اون صورت وقتی سطح آگاهی بالا بره .. کسی هم بی خودی خودش رو خسته نمیکنه که بدنبال سوئ استفاده باشه (این کار به حداقل میرسه)

در مورد سرمایه گذاری هم حرفات صحیح هست .. و بنظرم اگر دولت مزیت های خوبی برای شرکتهای سرمایه گذار توی این زمینه قائل باشه (مثلا دادن وام های با سود های پایین) .. و سرمایه گذاران خارجی هم توی این مبحث وارد بشن .. میشه رشد خوبی در این زمینه مشاهده کرد

یادش بخیر اون زمانا .. یه اواتار دختر بچه داشتی .. خیلی باحال بود
الان هم اون عکس رو میبینم یاد اون روزای اولم می افتم که می اومدم اینجا

silver sky.

عضو جدید
سلام بچه ها من یه تازه واردم .یه دانشجوی ای تی که تا حالا هیچ انگیزه ای برای انتخاب این رشته نداشته ولی حالا کم کم داره علاقه مند می شه و فهمیده که خیلی عقبه :(خواهش می کنم راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم.
دوست عزیز منم تقریبا وضعیت مشابه با وضعیتت دارم یک دانشجو ترم 2 ام که تا قبل ا ز این خیلی با کامپیوتر سر و کار نداشته و میدونه که خیلی عقبه. روز اولی که عضو شدم احساس افسردگی وخنگی مفرط بهم دست داد چون هر مطلبی رو که میخوندم 95%نمیفهمدم یعنی چی. البته حالا ام که حدود 20 روز میگذره هنوزم 95% مطالب متوجه نمیشم .ولی میخوام شروع کنم ودیگه عقب نباشم.
مهم اینکه الآن تصمیم گرفتی دیگه عقب نباشی.
از گذشه تنها عبرت بگیر آینده را دریاب.
موفق باشی:smile:

silver sky.

عضو جدید
سلام.
خوش اومدید.
همه ما عقب هستیم! هر روزی که چیزی به دانسته هامون اضافه نکنیم اون روز عقب هستیم.چه شمای تازه وارد باشی چه من ترم آخری.
اما همین که فهمیدی باید بیشتر یاد بگیری،بیشتر بخوانی و بیشتر بدانی خودش نشون میده از خیلی های دیگه جلوتری! و این خیلی خیلی خوبه.
بیا با هم بحث کنیم.1-از IT چی فهمیدی تا حالا؟2- چی توش دیدی که خوشت بیاد؟3- فکر میکنی درست که تموم شد،شدی مهندس IT،دوست داری چی بلد باشی؟ انتظارت چیه؟
سلام
Drago عزیز:
با اجازتون منم چون تازه واردم به این سوالها جواب میدم.
1-از ITین فهمیدم که یک مهندسIT فردی که هم با کامپیوتر آشناست وهم هنر مدیریت اطلاعات میدونه.
2-مبانی فناوری اطلاعات دوست داشتم چون یک درک کلی از رشتم پیدا کردم به غیر این برنامه نویسی دوست دارم
3-مسلما فقط تموم شدن درس و گرفتن مدرک مهم نیست,اون چیزی که اهمیت داره اینکه چقدر مهارت داری.منم از خودم انتظارم دارم مهارت لازمه رو کسب کنم تا هم زحماتی که کشیدم هدر نره ,هم شغلی داشه باشم که واقعا بهش علاقه دارم نه اینکه هرچی پیش آید خوش آید.و در ضمن تا حدودی به شبکه هم علاقه دارم ولی فعلاکه هیچی ازش نمیدونم.

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
بنظرم اینکه باید از این روش استفاده کرد یا نه .. بیشتر بستگی به موقعیت داره
یه بحثی هم هست .. اینکه این دسترسی برای اینترنت باشه یا اینترانت ها (برای اینترانت ها که خیلی ممکنه خطرناک باشه)
بیا جزئی تر صحبت کنیم.مثلا همین اینترنت بی سیم.من یه کافی شاپ دارم که برای جلب مشتری یا علاقه شخصی به تکنولوژی تصمیم گرفتم توش اینترنت رو به صورت بی‌سیم و رایگان در اختیار مشتری هام بزارم.چه چیزهایی رو باید رعایت کنم؟ فرهنگ این کار چیه؟ مثلا من فکر میکنم :
  • به حریم خصوصی مشتری ها احترام بزارم.
  • یا نیازی به پسورد وجود نداشته باشه یا پسورد به راحتی در اختیار مشتری قرار بگیره.
  • در مورد مدت زمان استفاده کاربران خسیسی نکنم.
  • تا جایی که اطلاعاتم اجازه میده پاسخگوی سوالات فنی مشتری هام باشم.اگه نتونست وصل بشه کمکش کنم.
  • در دسترس بودن این امکان به صورت همیشگی برام اولویت داشته باشه.(نه اینکه امروز باشه فردا نباشه)
  • ...
اما تو به عنوان مشتری باید چی رو (چه فرهنگی رو) رعایت کنی؟مثلا :
  • سعی در آسیب رساندن به سیستم من نداشته باشی.
  • به احترام من واکنش نشان بدی و برام مزاحمت درست نکنی.
  • پهنای باند رو به اندازه مورد نیاز مصرف کنی،قرار نیست فیلم دانلود کنی.
  • در برابر استفاده ای که از این خدمت رایگان میکنی سود مالی هم برام داشته باشی.(انگیزه)
  • ...
دوست دارم تو (و بقیه کاربران،همه چه قدیمی و چه تازه وارد) هم یه چیزایی بگین.فرهنگ استفاده از اینترنت بی‌سیم عمومی چیه؟ چی رو باید رعایت کرد و چه چیزی رو نباید؟
silver sky.;4940195 مهم اینکه الآن تصمیم گرفتی دیگه عقب نباشی. از گذشه تنها عبرت بگیر آینده را دریاب. [/QUOTE گفت:
ما به همچین روحیه ای نیاز داریم.
سلام
Drago عزیز:
با اجازتون منم چون تازه واردم به این سوالها جواب میدم.
1-از ITین فهمیدم که یک مهندسIT فردی که هم با کامپیوتر آشناست وهم هنر مدیریت اطلاعات میدونه.
2-مبانی فناوری اطلاعات دوست داشتم چون یک درک کلی از رشتم پیدا کردم به غیر این برنامه نویسی دوست دارم
3-مسلما فقط تموم شدن درس و گرفتن مدرک مهم نیست,اون چیزی که اهمیت داره اینکه چقدر مهارت داری.منم از خودم انتظارم دارم مهارت لازمه رو کسب کنم تا هم زحماتی که کشیدم هدر نره ,هم شغلی داشه باشم که واقعا بهش علاقه دارم نه اینکه هرچی پیش آید خوش آید.و در ضمن تا حدودی به شبکه هم علاقه دارم ولی فعلاکه هیچی ازش نمیدونم.
سلام.
خواهش میکنم،اجازه نیازی نیست! همه با هم بحث میکنیم.جوابها معمولا شخصی نیست.
۱.خوبه،قراره تو تا آخر دوره کارشناسی بتونی یه تعریف قابل اتکا از IT و وظایف مهندس IT ارائه بدی.عجله ای نیست،سعی کن کم کم بهش فکر کنی و دامنه تعریفت رو گسترش بدی.نه واسه من یا کس دیگه،واسه خود خودت.
۲.خوبه،درسها رو دوست داری و این خیلی خوبه.مطالعه کن،اخبار فناوری (ترجیحا خارجی) رو دنبال کن.مثلا Cnet رو توصیه میکنم دنبال کن و بخون.هم زبانت تقویت میشه هم اطلاعاتت.هرچی رو توش نفهمیدی توی اینترنت سرچ کن،بگرد تا بفهمی.اگه هم مشکلی داشتی توی تالار بپرس.اینجوری هم میفهمی الان تکنولوژی روز داره حول چه مسائلی میگرده،هم درک بهتری پیدا میکنه واسه یاد گرفتن درس.
۳.هنوز یه کم زوده بخوای انتخاب کنی که میخوای چه تخصص ویژه ای داشته باشی.اما اینکه میخوای علاوه بر دانش،مهارت هم داشته باشی خیلی خوبه.چند وقت دیگه میتونی دوره های مختلف رو هم ببینی،راستش به نظرم الان یه کم زوده.الان به درست بچسب،برنامه نویسی خوبه بلد باشی،درسهایی مثل گسسته،ساختمان داده،طراحی الگوریتم و ... رو خوب بفهم.

silver sky.

عضو جدید
سلام.
خواهش میکنم،اجازه نیازی نیست! همه با هم بحث میکنیم.جوابها معمولا شخصی نیست.
۱.خوبه،قراره تو تا آخر دوره کارشناسی بتونی یه تعریف قابل اتکا از IT و وظایف مهندس IT ارائه بدی.عجله ای نیست،سعی کن کم کم بهش فکر کنی و دامنه تعریفت رو گسترش بدی.نه واسه من یا کس دیگه،واسه خود خودت.
۲.خوبه،درسها رو دوست داری و این خیلی خوبه.مطالعه کن،اخبار فناوری (ترجیحا خارجی) رو دنبال کن.مثلا Cnet رو توصیه میکنم دنبال کن و بخون.هم زبانت تقویت میشه هم اطلاعاتت.هرچی رو توش نفهمیدی توی اینترنت سرچ کن،بگرد تا بفهمی.اگه هم مشکلی داشتی توی تالار بپرس.اینجوری هم میفهمی الان تکنولوژی روز داره حول چه مسائلی میگرده،هم درک بهتری پیدا میکنه واسه یاد گرفتن درس.
۳.هنوز یه کم زوده بخوای انتخاب کنی که میخوای چه تخصص ویژه ای داشته باشی.اما اینکه میخوای علاوه بر دانش،مهارت هم داشته باشی خیلی خوبه.چند وقت دیگه میتونی دوره های مختلف رو هم ببینی،راستش به نظرم الان یه کم زوده.الان به درست بچسب،برنامه نویسی خوبه بلد باشی،درسهایی مثل گسسته،ساختمان داده،طراحی الگوریتم و ... رو خوب بفهم.
منظورتون سایت Cnet ؟
ممنون از راهنمایی تون تلاش خودمو میکنم:)

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه کافی شاپ دارم که برای جلب مشتری یا علاقه شخصی به تکنولوژی تصمیم گرفتم توش اینترنت رو به صورت بی‌سیم و رایگان در اختیار مشتری هام بزارم.

عزیز. واسه کافی شاپت , سایت نمیخوای؟؟ :D:D:D lol

dzzv_13

مدیر تالار
بیا جزئی تر صحبت کنیم.مثلا همین اینترنت بی سیم.من یه کافی شاپ دارم که برای جلب مشتری یا علاقه شخصی به تکنولوژی تصمیم گرفتم توش اینترنت رو به صورت بی‌سیم و رایگان در اختیار مشتری هام بزارم.چه چیزهایی رو باید رعایت کنم؟ فرهنگ این کار چیه؟ مثلا من فکر میکنم :
  • به حریم خصوصی مشتری ها احترام بزارم.
  • یا نیازی به پسورد وجود نداشته باشه یا پسورد به راحتی در اختیار مشتری قرار بگیره.
  • در مورد مدت زمان استفاده کاربران خسیسی نکنم.
  • تا جایی که اطلاعاتم اجازه میده پاسخگوی سوالات فنی مشتری هام باشم.اگه نتونست وصل بشه کمکش کنم.
  • در دسترس بودن این امکان به صورت همیشگی برام اولویت داشته باشه.(نه اینکه امروز باشه فردا نباشه)
  • ...
اما تو به عنوان مشتری باید چی رو (چه فرهنگی رو) رعایت کنی؟مثلا :
  • سعی در آسیب رساندن به سیستم من نداشته باشی.
  • به احترام من واکنش نشان بدی و برام مزاحمت درست نکنی.
  • پهنای باند رو به اندازه مورد نیاز مصرف کنی،قرار نیست فیلم دانلود کنی.
  • در برابر استفاده ای که از این خدمت رایگان میکنی سود مالی هم برام داشته باشی.(انگیزه)
  • ...
دوست دارم تو (و بقیه کاربران،همه چه قدیمی و چه تازه وارد) هم یه چیزایی بگین.فرهنگ استفاده از اینترنت بی‌سیم عمومی چیه؟ چی رو باید رعایت کرد و چه چیزی رو نباید؟

با اونایی که موافق بودم سبز رنگشون کردم و فقط با یکیشون مخالف بودم
وقتی تو جایگاهی داری که به دیگران خدمات میدی .. پس نباید به هر کسی اجازه بدی که هر کجا میخواهند و بدون پسورد وارد بشه
چون قرار نیست همه آدمهای خوبی باشن (زیاد داریم تا برسیم به بهشت:D)
پس بهتر هست فقط به مشتریان خودت سرویس بدی .. و محدودیت هایی براشون باشه که توی کارهای دیگران سرک نکشن (هر چند طرف باید رعایت کنه .. ولی ما هم باید احتیاط هم کنیم)

باید هر کسی حد و حدود خودش رو بدونه و به حقوق دیگران احترام بزاره
خیلی خوبه که پلیس سایبری داریم و امیدوارم اینقدر قدرتمند بشه که مانع از این بشه که هر کسی به راحتی به حقوق دیگران تعرض کنه (مثلا با تصویب و اجرای قوانین مبارزه با متخلفین)

کلا بستر بی سیم به نسبت از امنیت پایینی برخوردار هست
چون بحثمون فرهنگ سازی در این زمینه هست بنظرم باید جلب اعتماد کنیم .. و این برآورده نمیشه جز زمانی که واقعا فضای امنی ایجاد کنیم

راستی خالی از لطف نیست که از وایمکس هم بگیم .. بنظرم اگر دومین روش دسترسی اینترنت وایمکس (وایمکس امکان دسترسی به اینترنت را به هردو صورت ثابت و کاملا سیار در یک ناحیه گسترده فراهم می آورد) یعنی دسترسی سیار هم در ایران پیاده میشد شاید مشتریان بیشتر جذب خودش میکرد (هر چند برای فراهم کردن زیر ساختش همین هم فعلا خوبه تا بعد)

Drago

کاربر ممتاز
منظورتون سایت Cnet ؟
http://news.cnet.com
قسمت های Review یا دانلود و ... سرت رو به ظواهر تکنولوژی گرم میکنه.بهتره بیشتر اخبار رو بخونی.
عزیز. واسه کافی شاپت , سایت نمیخوای؟؟ :D:D:D lol
:biggrin:
انقدر اوضاع خراب شده؟!
خیلی خوبه که پلیس سایبری داریم و امیدوارم اینقدر قدرتمند بشه که مانع از این بشه که هر کسی به راحتی به حقوق دیگران تعرض کنه (مثلا با تصویب و اجرای قوانین مبارزه با متخلفین)

کلا بستر بی سیم به نسبت از امنیت پایینی برخوردار هست
چون بحثمون فرهنگ سازی در این زمینه هست بنظرم باید جلب اعتماد کنیم .. و این برآورده نمیشه جز زمانی که واقعا فضای امنی ایجاد کنیم

راستی خالی از لطف نیست که از وایمکس هم بگیم .. بنظرم اگر دومین روش دسترسی اینترنت وایمکس (وایمکس امکان دسترسی به اینترنت را به هردو صورت ثابت و کاملا سیار در یک ناحیه گسترده فراهم می آورد) یعنی دسترسی سیار هم در ایران پیاده میشد شاید مشتریان بیشتر جذب خودش میکرد (هر چند برای فراهم کردن زیر ساختش همین هم فعلا خوبه تا بعد)
پلیس سایبری هم بحث خوبیه،هروقت خسته شدین بریم در مورد اون صحبت کنیم.

درست میگی،تا وقتی یه چیزی ترسناک نباشه،امن نباشه،قابل اعتماد نباشه،کمتر کسی طرفش میره.این که میگی ارتباط بی‌سیم از امنیت پایین تری برخورداره یه بحث علمی درستیه.اما چقدر؟ یعنی در حدی هست که یه کاربر عادی بتونه این امنیت رو به خطر بندازه؟

در مورد وایمکس موجود اطلاع زیادی ندارم،یعنی الان مثلا من توی ماشین هستم (راننده نیستم) و میخوام استفاده کنم،نمیتونم؟ فقط توی مبدا و مقصد میتونم استفاده کنم؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:
انقدر اوضاع خراب شده؟!

:D
نه خدا رو شکر اوضاع خیلی خوبه .

فقط دیدم میخوای اینترنت وایرلس راه بندازی. پسورد هم نگذاری که همه بدون محدودیت استفاده کنن. گفتم شاید سایت هم بخوای بزنی براش :biggrin::biggrin:

مخلصیم.

dzzv_13

مدیر تالار
پلیس سایبری هم بحث خوبیه،هروقت خسته شدین بریم در مورد اون صحبت کنیم.

درست میگی،تا وقتی یه چیزی ترسناک نباشه،امن نباشه،قابل اعتماد نباشه،کمتر کسی طرفش میره.این که میگی ارتباط بی‌سیم از امنیت پایین تری برخورداره یه بحث علمی درستیه.اما چقدر؟ یعنی در حدی هست که یه کاربر عادی بتونه این امنیت رو به خطر بندازه؟

در مورد وایمکس موجود اطلاع زیادی ندارم،یعنی الان مثلا من توی ماشین هستم (راننده نیستم) و میخوام استفاده کنم،نمیتونم؟ فقط توی مبدا و مقصد میتونم استفاده کنم؟

خیلی خوبه بعدا در مورد پلیس سایبری هم بحث میکنیم

اینکه چقدر امن هست و اینکه چه فردی میتونه بهش دسترسی داشته باشه به راه اندازی اولیه و پشتبانی اون شبکه بستگی داره
مثلا شما برای شرکت خدماتی تون میخواهید یه شبکه کوچیک بی سیم طراحی کنید و یه مزایده میزارین .. چه ملاک هایی برای انتخاب شدن میگذارید ؟!! .. مثلا اولین چیزی که اکثرا میگن این هست که کسی برنده میشه که کمترین هزینه رو بزنه .. ولی باید بررسی شود که پایین بودن هزینه تا چقدر صلاح هست

مثلا یه شرکت کاری که میخواهید رو با 5 میلیون تموم میکنه .. یکی دیگه با 15 میلیون .. متوجه منظورم که میشی ؟!!
اولی کار شما رو با یه سوئیچ 100 هزار تومنی انجام میده .. ولی دومی با یه سوئیچ 1 میلیونی (اونوقت این سوئیچ هم STP داره هم خاصیت VLAN شدن و غیره) .. که هم امنیت کار بالا میره و هم کارایی

پس اینکه شبکه ی بی سیمی که استفاده میکنیم بعضی وقتا میتونه خیلی هم امنیت بالایی داشته باشه .. در صورتی که هم توی بحث دیزاین و سخت افزاری خوب باشه و هم توی قسمت پشتیبانی

=========
در مورد وایکمس تا اونجا که خبر دارم توی کشورمون سرویس کاملا سیارش راه نیفتاده .. مثلا با این سرویس شما میتونید حتی توی مسافرت هاتون همزمان در حین حرکت هم از اینترنت استفاده کنید (چندین خطوط هوایی امریکا از این سرویس استفاده میکنند و مسافرانی که در هواپیما هستند با سرعت بالا به اینترنت دسترسی دارند)

جایی خوندم که نوشته بود این خاصیت سیار بودن رو بخاطر اپراتورهای نسل سوم ارائه نکردن (از جزئیاتش بی خبرم)

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر آدرس کافی شاپت و بده بیایم تورنت Download کنیم :D

accounting ی چیزی راه نمی ندازی؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

امیر سرعت دانلود رو هم اعلام کن. ببینم اگه خوبه حاضرم بیام بدون حقوق کافی شاپت کار کنم.

تازه نصف شب ها هم کافی شاپ رو باز میگذارم که مشتری بتونه بیاد :D:D

سعید کریمی

عضو جدید
ببخشید یه سوال مبتدی سیسکویی
ccna خوندن من داشت خوب پیش میرفت ولی یسری سوالا گیجم کرده
یکسری روتر هستند که 1 دونه interface بیشتر ندارند مثلا یه اینترفیس fastethernet مگه میشه؟ چه کاربردی داره مگه کار روتر مسیریابی نیست پس یه روتر با یه دونه اینترفیس چیکار میتونه بکنه؟
وپورتهای سریال روتر به چه دردی میخوره. تو تعاریف اومده برای اتصال به wan منظور چیه خطهای lease ? اصلا خطهای lease یا مثلا اینترانت چطوری به یک شرکت داده میشه؟ کابل از مخابرات میکشند؟چه جور کابلیه آیا این کابل سرش به صورت سریاله که اینجا میخوره به پورت سریال روتر.

با تشکر فراوان

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال مبتدی سیسکویی
ccna خوندن من داشت خوب پیش میرفت ولی یسری سوالا گیجم کرده
یکسری روتر هستند که 1 دونه interface بیشتر ندارند مثلا یه اینترفیس fastethernet مگه میشه؟ چه کاربردی داره مگه کار روتر مسیریابی نیست پس یه روتر با یه دونه اینترفیس چیکار میتونه بکنه؟
وپورتهای سریال روتر به چه دردی میخوره. تو تعاریف اومده برای اتصال به wan منظور چیه خطهای lease ? اصلا خطهای lease یا مثلا اینترانت چطوری به یک شرکت داده میشه؟ کابل از مخابرات میکشند؟چه جور کابلیه آیا این کابل سرش به صورت سریاله که اینجا میخوره به پورت سریال روتر.

با تشکر فراوان

نکته اول اینکه اکثر روتر ها ماژولار هستن یعنی مثلا می شه با یه ماژول 12 تا پورت اترنت اضاف کرد

این روترای تک اترنتی هم می تونن برای کانتک کردن VLAN های یک سوئیچ استفاده بشن

وقتی بحث WAN Connectivity میاد وسط باید از پرت های سریال استفاده کنیم.خط های Leased line هم باید از مخابرات اجاره کرد و اون ها یه خط بهتون (روی خط تلفنتون مثل رانژه adsl) می دن که از طریق CSU / DSU (یه دستگاهیی شبیه مودم adsl تقریبا) می تونید ازش استفاده کنید و روتر هاتون و بهم فصل کنید . اون روتری که دستگاه CSU روش داره باید clock rate برای سینک کلاک ها روش تعریف بشه

پس خطی از مخابرت قرار نیست ببینید شما

یکم نامرتب توضیح دادم اگر ابهامی بود بپرس مهندس

سعید کریمی

عضو جدید
خیلی ممنونم ازت رفیق
حالا یه عکسی هست
in.JPG

این پورتهای eia-530 و x21 و v35 و... چیه اینا سمت مخابراته؟آیا ما هم باید بدونیم اونور به چه پورتی میخوره؟
clocking چیه که انقدر ازش صحبت شده اینجا؟ چون من دیدم که نوشته برای wan connection از clocking استفاده میکنند که یک طرف میشه dce یکطرف میشه dte حالا این dce همیشه سمت مخابراته و dte سمت ماست؟

اون قسمت که گفتی اون روتری که دستگاه CSU روش داره باید clock rate برای سینک کلاک ها روش تعریف بشه یعنی چی؟

و منظور از csu /dsu چیه این منظور همون 2 تا مودمیه یکیش سمت مخابراته یکیش سمت ما؟ کدومش csu و کدومش dsu و یا منظور از 2تاش همون csu/dsu ست .

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی ممنونم ازت رفیق
حالا یه عکسی هست
مشاهده پیوست 94237

این پورتهای eia-530 و x21 و v35 و... چیه اینا سمت مخابراته؟آیا ما هم باید بدونیم اونور به چه پورتی میخوره؟
clocking چیه که انقدر ازش صحبت شده اینجا؟ چون من دیدم که نوشته برای wan connection از clocking استفاده میکنند که یک طرف میشه dce یکطرف میشه dte حالا این dce همیشه سمت مخابراته و dte سمت ماست؟

اون قسمت که گفتی اون روتری که دستگاه CSU روش داره باید clock rate برای سینک کلاک ها روش تعریف بشه یعنی چی؟

و منظور از csu /dsu چیه این منظور همون 2 تا مودمیه یکیش سمت مخابراته یکیش سمت ما؟ کدومش csu و کدومش dsu و یا منظور از 2تاش همون csu/dsu ست .

این پورت ها پورت های serial پر سرعت هستن که روی DCE ها قرار دارن ، یعنی کابی که وصل شده به روتر سمت دیگش می خوره به این پورت هایی که تو شکل هست

کلا CSU / DSU کارشون دریافت سیگنالای دیجیتال و تبدیل اون ها به فریم های قابل استفاده توی شبکه های lan و یا مناسب برای انتقال به فاصله های دور توی ارتباطای سریال ،

Clock rate : وقتی دوتا router رو با پورتای سریال بهم فصل می کنیم یه طرف می شه DCE که باید روش کلاک تعریف بشه دستورش هم اینه به ترتیب

conf t
interface serial 0/1
clock rate 64000

این مثال بود البته ، چیز عجیب غریبی نیست ، فقط یه قرار داد هست بین CSU و DSU که خودشون و بر اساس اون کلاک ریتی که به CSU می دیم هماهنگ می کنن و ارتباط برقرار می شه

CSU و DSU رابط بین Router هامون هست مهندس ، و مثل مودم ADSL می مونه از یه طرف وصل می شه به روتر و یه طرف دیگه به خط مخابراتی یا Leased line ی که گرفتیم

حالا خلاصه ، DSU و CSU به سیستم یا روتر های ما وصل می شن ولی DTU DCU توی مخابرات به همدیگه وصل می شن و بین CSU / DSU ما قرار می گیرن

اینم یه شکل امید وارم فیلتـر نباشه »

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهندسای عزیز احتمال زیاد فردا آموزش مقدماتی کار با VmWare Workstation 8 رو می ذارم

اونایی که کار نکردن حتما دنبال کنن که هم تو دنیا و هم آخرت به دردشون می خوره :D

سعید کریمی

عضو جدید
بسیار ممنونم-
2جور از اینترفیس serial استفاده میکنند
1 back to back
2-محدوده جغرافیایی ( همون حالت مخابرات و..)

حالت اول که بین دو روتر هستش باید clock rate هر دو توسط اون دوستوری که گفتی یکسان کنیم
ولی نوع دوم بصورت اتوماتیک یکی میشه
حالا اینکه چرا از روش اول و پورت سریال باید دو تا روتر بهم وصل شند. مگه روتر ها با همون کابل 6j45 fast ethernet بهم وصل نمیشند؟ چرا باید از پورت سریال استفاده کنیم یا همون روش back to back برای اتصال دو روتر؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بسیار ممنونم-
2جور از اینترفیس serial استفاده میکنند
1 back to back
2-محدوده جغرافیایی ( همون حالت مخابرات و..)

حالت اول که بین دو روتر هستش باید clock rate هر دو توسط اون دوستوری که گفتی یکسان کنیم
ولی نوع دوم بصورت اتوماتیک یکی میشه
حالا اینکه چرا از روش اول و پورت سریال باید دو تا روتر بهم وصل شند. مگه روتر ها با همون کابل 6j45 fast ethernet بهم وصل نمیشند؟ چرا باید از پورت سریال استفاده کنیم یا همون روش back to back برای اتصال دو روتر؟

خوب مهندس جوابش خیلی خیلی سادست ، بحث اتصال WAN هست یعنی فاصله های دور

میرایی توی کابل های اترنت خیلی بالا هست و برای اتصال با فاصله های بیشتر از 100 متر باید یه Repeater بینشون قرار بگیره ، به خاطر همین برای فاصله های زیاد عملا نمی تونه استفاده بشه

Drago

کاربر ممتاز
فقط دیدم میخوای اینترنت وایرلس راه بندازی. پسورد هم نگذاری که همه بدون محدودیت استفاده کنن. گفتم شاید سایت هم بخوای بزنی براش :biggrin::biggrin:

جدی گرفتینا!! مثال بود بابا!
اما اکانتینگ رو خیلی خوب اومدی.اتفاقا اون رو هم میخواستم بگم.تا حالا دیدی جایی به صورت اکانتینگ باشه؟ البته اول بیا تعریف هامون رو یکی کنیم،منظورت از اکانتینگ چیه؟
مثلا یه شرکت کاری که میخواهید رو با 5 میلیون تموم میکنه .. یکی دیگه با 15 میلیون .. متوجه منظورم که میشی ؟!!

جایی خوندم که نوشته بود این خاصیت سیار بودن رو بخاطر اپراتورهای نسل سوم ارائه نکردن (از جزئیاتش بی خبرم)
متوجهم چی می میگی،کار خوب داریم و کار ارزان!
اینم خودش بحث فرهنگیه ها : به خاطر اینکه یه شرکتی بتونه خدمات بنجل عرضه کنه،ما بیایم رقابت رو محدود کنیم.تا حالا تاثیر مخربش روی صنایعی مثل خودرو رو دیدیم،فکر میکنید توی IT چقدر تاثیر گذاره؟

خیلی ممنونم ازت رفیق
حالا یه عکسی هست
مشاهده پیوست 94237

البته توضیحات امیر کامل و علمی بود،من فقط تجربه کم عملی‌ام رو بگم.
توی شرکتی که من برای کارآموزی رفته بودم،وقتی میخواستن WAN یک سازمان رو توسعه بدن،از یه روتر استفاده میکردن که روش ماژول سریال نصب میکردن.این ماژول با کابل v.35 که به اتصالش "وینچستری" هم میگفتن به یه مودم Tellabs متصل میشد و خروجی مودم یه پورت معمولی تلفن (RJ-11) بود.در مورد هماهنگی با مخابرات و خرید خط دیتا و ... هم که دیگه خودتون واردین.البته این بحث صرفا سخت افزاریش بود.
مهندسای عزیز احتمال زیاد فردا آموزش مقدماتی کار با VmWare Workstation 8 رو می ذارم

اونایی که کار نکردن حتما دنبال کنن که هم تو دنیا و هم آخرت به دردشون می خوره :D
امید است که رستگار شویم!

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جدی گرفتینا!! مثال بود بابا!
اما اکانتینگ رو خیلی خوب اومدی.اتفاقا اون رو هم میخواستم بگم.تا حالا دیدی جایی به صورت اکانتینگ باشه؟ البته اول بیا تعریف هامون رو یکی کنیم،منظورت از اکانتینگ چیه؟

البته توضیحات امیر کامل و علمی بود،من فقط تجربه کم عملی‌ام رو بگم.
توی شرکتی که من برای کارآموزی رفته بودم،وقتی میخواستن WAN یک سازمان رو توسعه بدن،از یه روتر استفاده میکردن که روش ماژول سریال نصب میکردن.این ماژول با کابل v.35 که به اتصالش "وینچستری" هم میگفتن به یه مودم Tellabs متصل میشد و خروجی مودم یه پورت معمولی تلفن (RJ-11) بود.در مورد هماهنگی با مخابرات و خرید خط دیتا و ... هم که دیگه خودتون واردین.البته این بحث صرفا سخت افزاریش بود.

امید است که رستگار شویم!

خوب حالا بابا ، نمیایم اصلا :D
سیستم اکانتینگ منظور من اینه که پهنای باند و ترافیک مصرفی رو مانیتور و کنترل کنیم . محدود کنیم و ...

اون مودم Tellabs که می گی همون CSU / DSU خودمون هست

قطعا همینطوره

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حاج سعید رفتم ، اومدم سوالت و جواب بدم دیدم پاکش کردی

رفع ابهام شد انشالله؟

بالا