گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
نه محبت تا زمانی که انسان زنده هست تموم نمیشه اما این معنیش مفهومیه نه حسابی یعنی اینکه ادم نباید محبتش رو برا کسی ابراز که اخرش هیچ و حتی قدرشو ندونه و حتی محبت هاش یادش بره به نظر من اون اسرافه و در اخر میگم که هر کی یه نظری داره خب.

بچه های بیاین یه بحث راه بندازیم چیه همش اسپم میدیم بابا مهندسیما!!!!
یه موضوع بگید موضوع دراگو هم خوب بود اگه مایلید بحثو شروع کنیم بسم الله.....
راجع به ابراز محبت بگم اگه ما هميشه اون بالايي رو در نظر داشته باشيم با محبت كردن به ديگران حالا هركسي داريم با خدا معامله ميكنيم نه با فرد ديگه .در واقع با محبت كردن ما قلب خودمون رو روشن تر ميكنيم حتي اگه طرف ارزششو نداشته باشه !با محبت كردن به ديگران آرامش روحي و جسمي كمترين هديه ي خدا به ماست كه چطوريش يه بحث روانشناختي كه اينجا جاي توضيحش نيست. البته منظور اين نيست كه به هر فردي ما از صبح تا شب محبت بيش از حد كنيم نه اينو هيچ كس قبول نداره اينكار هم معني واقعي محبت نيست. اما نبايد مفهوم محبت رو زير سوال برد چون گوهريه كه خداوند از وجود خودش به ما آدما بخشيد مثل عشق .پس راجع به اصل محبت نبايد اينقدر كلي بحث كنيد.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
بعد اون جمله ی اولم رو بزاری تو مسابقه ای اول میشه. از بس که مختصر و مفید بود. در کوتاهترین جمله پربار ترین مفهوم رو رسوندم:biggrin: مثل نثرهای مسعود بیهقی (احتمال زیاد خوندید) مثلا گفته: چادر را برپا کردند و خوردند و خوابیدن و و....:biggrin:
.
اون ابوالفضل بیهقی بود پسرم!(یا دخترم؟)
کتابش اسمش تاریخ بیهقی بود که بهش تاریخ مسعودی هم میگفتن چون دوران پادشاهی مسعود غزنوی رو بیان میکرده.
یکی از کلیدی ترین جمله های اون کتاب که واقعا بهش علاقه دارم اینه ؛
سخنی نرانم تا خوانندگان این تصنیف گویند شرم باد این پیر را.
اگه عقایدی که بیهقی داشت مدیران سایت آپلودفا هم داشتن به یه همچین مشکلاتی برنمیخوردیم.
ابولفضل بیهقی در ویکیپدیا
تاریخ بیهقی در ویکیپدیا

=============
متهم ردیف ۲ : Farzad.20
برای کشتن پروانه او را له نکن، بالهایش را بچین، خاطرات پرواز او را خواهد کشت
برادر ترویج خشونت میکنی؟!
واقعا با همچین چیزی موافقی؟ البته من فکر میکنم پروانه و بال و پرواز استعاره است،نه؟
============
این بحثو من توی امضای یکی از بچه ها دیدم.برین اونجا و نشون بدین موضع گیری IT ها در این مورد چیه.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
چقدر دیر جواب میدید
وایسید من کنکورم رو بدم اونوقت هر کی سوال پرسید در عرض 5 دقیقه جوابش رو میدم
خواهشا سریع جوابم رو بدید دیگه!

سلام

علم آی تی بالاترین متوسط درآمد رو در جهان داره (اگر اشتباه نکنم با میانگینه 100 هزار دلار در سال)

اینجا چندتا نکته وجود داره :
یکی اینکه افرادی در این آمارها قرار میگیرن که جزئ ثروتمندترین مردم دنیا هستند

و اینکه توی خارج از ایران خیلی چیزها مانند قانون کپی رایت رعایت میشه ولی در ایران ما خیر
مثلا ساخت یه سایت در یه کشور بالای هزار دلاری میشه ولی همون رو توی ایران با قیمته خیلی پایین تر میسازن چون یکی هم این قانون کپی رایت رعایت نمیشه و هم ایرانی ها بیشتر دوست دارن یه چیز رو لمس کنن تا اینکه توی دنیای مجازی داشته باشن

یادمه که وقتی کنکور دادم یه کاتالوگی از یه جایی گرفتم که درمورد رشته های توضیح داده بود و در مورد رشته آی تی نوشته بود که برای مکانیزه کردن سازمانها در ایران هر چقدر نیروی آی تی هست وارد کار شود باز هم کم هست
شاید اونوقت نفهمیدم چی میگفت ولی الان به این نتیجه رسیدم که دنیا بدون ای تی یعنی دنیای عصر هجر
و اینکه میگن توی این رشته هم بی کار داریم اشتباه میگن چون بیشتر توی این رشته کار بلد نداریم تا بیکار

مثالش کشور مالزی : ما چقدر از لحاظ تکنولوژی های ارتباطی از این کشور عقبیم ؟؟؟ خیلی عقبیم
ولی چقدر نیروی آی تی و کامپیوتری توی ایران داریم ؟؟ خیلی بیشتر از کشور مالزی

نتیجه:
مهم نیست که چه رشته ایی انتخاب میکنی , فقط این مهمه که توی اون رشته حرف برای گفتن داشته باشی (خیلی از رشته ها هستن که توی ایران کسی حتی بلد نیست تعریف درستی ازش بگه حالا چه برسه به اینکه ...)

آخرین ویرایش:

farzad.20

کاربر فعال

واقعا با همچین چیزی موافقی؟ البته من فکر میکنم پروانه و بال و پرواز استعاره است،نه؟

خشونت؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیر جون همونطور که خودت گفتی استعاره است
آره من با این جمله موافقم
اگه پروازو از یه پروانه بگیرن خاطرات پرواز اونقدر زجرش میده که آرزوی مرگ میکنه (البته اینجا هم پرواز و پروانه استعاره هستن)

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
راجع به ابراز محبت بگم اگه ما هميشه اون بالايي رو در نظر داشته باشيم با محبت كردن به ديگران حالا هركسي داريم با خدا معامله ميكنيم نه با فرد ديگه .در واقع با محبت كردن ما قلب خودمون رو روشن تر ميكنيم حتي اگه طرف ارزششو نداشته باشه !با محبت كردن به ديگران آرامش روحي و جسمي كمترين هديه ي خدا به ماست كه چطوريش يه بحث روانشناختي كه اينجا جاي توضيحش نيست. البته منظور اين نيست كه به هر فردي ما از صبح تا شب محبت بيش از حد كنيم نه اينو هيچ كس قبول نداره اينكار هم معني واقعي محبت نيست. اما نبايد مفهوم محبت رو زير سوال برد چون گوهريه كه خداوند از وجود خودش به ما آدما بخشيد مثل عشق .پس راجع به اصل محبت نبايد اينقدر كلي بحث كنيد.
حرف شما متین من به نوبه خودم میگم باید انسان ها رو دوست داشت به نام انسانیت اما گاهی خیلیا از محبت ادم سواستفاده میکنن ادم سیر میشه از محبت کردن به ادما (ادما منظور کلی هست همه ادما)
همیشه میخوای با دید مثبت بهشون نگاه کنی اما اخرش گند میزنن به دید و محبتت هر چند تو دلت به خاطر خداوند محبت میکنی و شایدم به خاطر خودت.(ببخشید که خیلی رک گفتم)

به drago::
برای کشتن پروانه او را له نکن، بالهایش را بچین، خاطرات پرواز او را خواهد کشت

ببین هر کس در هر موردی یه نظری داره این که دلیل نمیشه ادما رو به خاطر نظرهاشون متهم دونست شاید کسی الگوریتم راند رابینRR رو قبول نداشته باشه (مثاله) دلیلی نداره که تو رو متاهم بدونه ای بابا ....

آخرین ویرایش:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منم به نظرم آی تی از همه پر درآمدتره مخصوصا امنیت اطلاعات.....کنکور آزاد که دادین چه طور بود؟

tariran

عضو جدید
اون ابوالفضل بیهقی بود پسرم!(یا دخترم؟)
کتابش اسمش تاریخ بیهقی بود که بهش تاریخ مسعودی هم میگفتن چون دوران پادشاهی مسعود غزنوی رو بیان میکرده.
راست میگی تازه مثلا کنکور دارم و این هم جزء درسمونه.

shide67

عضو جدید
سلام دوستان :gol:
اینجا کسی هست که تو درس پردازش تصویر با نرم افزار matlab تبحر داشته باشه ؟
بد جوری به کمک نیاز دارم:cry::cry:

Drago

کاربر ممتاز
خشونت؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیر جون همونطور که خودت گفتی استعاره است
آره من با این جمله موافقم
اگه پروازو از یه پروانه بگیرن خاطرات پرواز اونقدر زجرش میده که آرزوی مرگ میکنه (البته اینجا هم پرواز و پروانه استعاره هستن)
دقیقا این حرف داره ترویج خشونت میکنه!
اگه میخوای پروانه رو بکشی،بکش.اما اگه میخوای زجرش بدی بحثش جداس! فکر نمیکنم افراد زیادی باشن که با "زجر دادن" یا حتی "شکنجه" موافق باشن.
شاید درست نباشه این حرف ولی به نظر من زجر دادن یه عمل غیر انسانیه.
به drago::
ببین هر کس در هر موردی یه نظری داره این که دلیل نمیشه ادما رو به خاطر نظرهاشون متهم دونست شاید کسی الگوریتم راند رابینRR رو قبول نداشته باشه (مثاله) دلیلی نداره که تو رو متاهم بدونه ای بابا ....
اون که نوشتم متهم ردیف فلان که یه شوخی بود.اما به نظر من باید روی کوت هایی که میکنیم یه کم بیشتر فکر کنیم.به هر حال یه فرقی هست بین farzad.20 و یه آدم غیر تحصیلکرده عامی،من با فرزاد بحث و تبادل نظر میکنم اما شاید با اون یکی اینکارو نکنم.
اتفاقا یکی از دوستامون واسه ارائه ی آزمایشگاه سیستم عاملش فقط یه سوال مطرح کرد و توی اون سوال زمانبندی الگوریتم RR رو زیر سوال برد! تا الان هم کسی نتونسته جوابشو بده ( البته ضعف اطلاعاتی ما و بعضی اساتید هم هست )
اما من مشکلی ندارم که یکی بیاد بپرسه "چرا RR عدالته؟" (همون کاری که دانیال و خانم رضایی کردن)یا بگه "RR عدالت نیست ظلمه" یا
بگه "به تو چه که کسی عنوان تاپیکشو مناسب انتخاب نمیکنه؟" و بعدش با هم حرف بزنیم و بحث کنیم.
tariran گفت:
راست میگی تازه مثلا کنکور دارم و این هم جزء درسمونه
وقتی میگه "مشتی رند را سیم دادند که سنگش بزنند" آدم نفرت تمام وجودشو میگیره.یه عده "رند" همیشه هستن که حاضرن به خاطر قدری "سیم" هرکاری بکنن.چه زمان مسعود غزنوی،چه الان.

farzad.20

کاربر فعال
دقیقا این حرف داره ترویج خشونت میکنه!
اگه میخوای پروانه رو بکشی،بکش.اما اگه میخوای زجرش بدی بحثش جداس! فکر نمیکنم افراد زیادی باشن که با "زجر دادن" یا حتی "شکنجه" موافق باشن.
شاید درست نباشه این حرف ولی به نظر من زجر دادن یه عمل غیر انسانیه.

حرف تو درسته امیر جون (فکر نمیکنم افراد زیادی باشن که با "زجر دادن" یا حتی "شکنجه" موافق باشن)
اما گاهی اوقات انسان ها سر آدم بلایی در میارن که آدم حاضره زجرشون بده.
نتیجه ی کلی
( امیر باعث شد امضامو بردارم:D)

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
مهم اینه که به قول دانیال توی ایران حرف اول رو پارتی میزنه نه چیز دیگه ای
این حرفت کلی نیست نمیشه گفت همه جا اینجوریه!مطمئن باش اگه تو کارت حرفی برای گفتن داشته باشی سرکار میری.اینایی که حرف پارتی داشتن میزنن مثل تیم های فوتبالی میمونن که کارشون برای صعود به اما و اگر میکشه اگه از اول راه و درست بریم و کارمونو خوب بلد باشیم خدا هم هوامونو داره و کارمون به اما و اگر و پارتی هم نمیکشه.منم مثل شما موارد زیادی دیدم که با پارتی رفتن سرکار ولی چند برابرش دیدم بدون پارتی رفتن.

young scientist

عضو جدید
حرف تو درسته امیر جون (فکر نمیکنم افراد زیادی باشن که با "زجر دادن" یا حتی "شکنجه" موافق باشن)
اما گاهی اوقات انسان ها سر آدم بلایی در میارن که آدم حاضره زجرشون بده.
نتیجه ی کلی

یعنی به این راحتی مجاب شدی پسر خوب!؟ که امضاتو تغییر دادی؟!!!!!:huh:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقته مشتاق بودم که نظرتون رو در مورد این جمله بدونم ولی دوستای گلم ممنون میشم اول این مطلب رو بخونید بعد نظرتون رو بگید.
آیا این ما هستیم که در فضای سایبر به عنوان کاربر سیر می کنیم یا اینکه این فضای سایبر است ، که به عنوان بخشی از برنامه های خود ما را تعریف می کند !!!!!
این دوست عزیزمون (dzzv_13)رو میگم اونقدر اواتور قشنگ قشنگ میذاره که منم وسوسه شدم اواتورم رو عوض کنم .

آخرین ویرایش:

MOJI11258

عضو جدید
سلام مهندسین گل. امروز روز ملی فناوری اطلاعات(it)
روزتون مبارک:gol::gol::gol::gol::gol:

خیلی وقته مشتاق بودم که نظرتون رو در مورد این جمله بدونم ولی دوستای گلم ممنون میشم اول این مطلب رو بخونید بعد نظرتون رو بگید.
آیا این ما هستیم که در فضای سایبر به عنوان کاربر سیر می کنیم یا اینکه این فضای سایبر است ، که به عنوان بخشی از برنامه های خود ما را تعریف می کند !!!!!
این دوست عزیزمون (dzzv_13)رو میگم اونقدر اواتور قشنگ قشنگ میذاره که منم وسوسه شدم اواتورم رو عوض کنم .
به نظر من ما به عنوان کاربر سیر می کنیم.مطلب رو که میخونی اینقدر حساب شده با علم روانشناسی رو مغز کاربر کار میکنه که کاربر مطمئن میشه که فضای سایبر به عنوان بخشی از برنامه هاش مارو تعریف میکنه.در صورتی که کاربر که باید اجازه تعریف شدن رو به برنامه بده تا کار بر نخواد کاری پیش نمی ره

MOJI11258

عضو جدید
این حرفت کلی نیست نمیشه گفت همه جا اینجوریه!مطمئن باش اگه تو کارت حرفی برای گفتن داشته باشی سرکار میری.اینایی که حرف پارتی داشتن میزنن مثل تیم های فوتبالی میمونن که کارشون برای صعود به اما و اگر میکشه اگه از اول راه و درست بریم و کارمونو خوب بلد باشیم خدا هم هوامونو داره و کارمون به اما و اگر و پارتی هم نمیکشه.منم مثل شما موارد زیادی دیدم که با پارتی رفتن سرکار ولی چند برابرش دیدم بدون پارتی رفتن.
شاید 20درصد باشن کسانی که بی پارتی سر کار میرن

Drago

کاربر ممتاز
ببین من بهت نمیگم امضاتو برداری ها.دراصل حق همچین کاری رو هم ندارم.من فقط خواستم ببینم منظورت از این عبارت چی بوده؟ چی تو فکرت بوده که همچین چیزی رو نوشتی؟ اگه جالبه تا من هم به موقع خودم ازش استفاده کنم!
نه اینکه بگم "تو چرا اینو نوشتی؟" با لحنی که بگه تو حق نداشتی یا نباید این کارو بکنی.همه حق دارن هرچی به نظرشون میرسه بگن.
مطمئن باش اگه تو کارت حرفی برای گفتن داشته باشی سرکار میری.
در تایید جومونگ میتونم بگم به نظر من کسی که "واقعا" کارشو بلد باشه قبل از اینکه بخواد بره و اقدام کنه ازش درخواست همکاری میشه.
.
(به دلیل اینکه تاهوما اوپن نیست توی اوبونتو ساپورت نمیشه! پس مجبور شدم فرمتینگش رو پاک کنم)
راستش مطلب همشهری آنلاین یا یه بک گراند مشکی بود فونتش هم ساپورت نمیشد خوندنش سخت بود و نتونستم بخونم.
اما این سوال مثل اینه که آیا دانشگاه به خاطر وجود دانشجوها شکل گرفته یا افراد به خاطر رفتن به دانشگاهه که دانشجو میشن؟
این یه تعامل دوطرفه است.کاربر اینترنت روی اینترنت تاثیر میزاره، اینترنت هم خودش میتونه روی کاربر تاثیر بزاره.اگه هیچ کاربری نباشه اینترنت هم نخواهد بود اگه اینترنت هم نباشه کاربری نخواهد بود.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

بحثمون بر سر کار رفتن نبود. بحثمون پر در امدی بود.

اون حرف شما درمورد کارامدی افراد که صد در صد درسته. ولی بحثمون پردارمد ترین رشته بود. بحثمون اینه که ایا با صنعت ایتی میشه تو ایران 1000 میلیارد تومان در امد داشت؟؟؟

من میگم نه.

اگه کسی استحقاقش رو هم داشته باشه و کاربلد باشه. تو ایران نمیتونه.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بحثمون بر سر کار رفتن نبود. بحثمون پر در امدی بود.

اون حرف شما درمورد کارامدی افراد که صد در صد درسته. ولی بحثمون پردارمد ترین رشته بود. بحثمون اینه که ایا با صنعت ایتی میشه تو ایران 1000 میلیارد تومان در امد داشت؟؟؟

من میگم نه.

اگه کسی استحقاقش رو هم داشته باشه و کاربلد باشه. تو ایران نمیتونه.

چرا میشه در ایران هم چند درآمدی داشت ولی فقط یه نکته باقی میمونه

برای اینکه بتونی به این سطح برسی یکی از بزرگترین کارهایی که باید بکنی این هست که بتونی بازارت رو هم بزرگ کنی
کسانی که در آمریکا یا در جای دیگه ایی که هستند و چنین در آمدهایی دارند بخاطر این هست که بازارشون جهانی هست نه اینکه توی اون کشور میشه اینقدر درآمد داشت

پس اگر تو بتونی حرفی در سطح جهان بزنی و بتونی بازارهای جهانی رو به سمت خودت بکشی اون وقت هست که مهم نیست کجا هستی (توی آمریکا یا توی یه روستای دور افتاده در یه نقطه کور )

پس برای این کار تو سعی کن ایده ایی جهانی داشته باشی (هر چند میدونم در ایران سخته ولی شدنی هست)

...............................................................
راستی چرا من نیتونم از کسی تشکر کنم ..؟!!

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید

برای اینکه بتونی به این سطح برسی یکی از بزرگترین کارهایی که باید بکنی این هست که بتونی بازارت رو هم بزرگ کنی
کسانی که در آمریکا یا در جای دیگه ایی که هستند و چنین در آمدهایی دارند بخاطر این هست که بازارشون جهانی هست نه اینکه توی اون کشور میشه اینقدر درآمد داشت

پس اگر تو بتونی حرفی در سطح جهان بزنی و بتونی بازارهای جهانی رو به سمت خودت بکشی اون وقت هست که مهم نیست کجا هستی (توی آمریکا یا توی یه روستای دور افتاده در یه نقطه کور )

پس برای این کار تو سعی کن ایده ایی جهانی داشته باشی (هر چند میدونم در ایران سخته ولی شدنی هست)

دقیقا درسته نظر من هم همینه وقتی واسه یه رشته یا کاری که جدیده میخوای درامد کسب کنی باید بازارشو ایجاد کنی البته خب سخته ولی بازاریابی نکته مهمیه واسه درآمده .
در حال حاضر خیلی از بزرگای اقتصادی برای هر ایده ای که دارن در کنار اجرای اون ایده نحوه ارائه و ایجاد نیازش در بازار هم شرایط رو بررسی میکنن که در اخر نتیجه بهتری به دست بیاد.

====
در ضمن من امضامو دوس دارم و تا یه امضای بهتر پیدا نکنم تغییرش نمیدم .

tariran

عضو جدید
سلام به دوستان
می خواستم اگه ممکنه یه کم درباره ی درساتون توضیح بدید. لطفا چارت دروس رو نزارید چون دارمش می خوام خودتون بگید درستانون چه جورین؟ بیشتر حفظی هستند یا عملی یا مفهومی؟ من خیلی به وب و طراحی وب علاقه دارم آیا همچین چیزهایی هم دارید؟ :smile:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستی چرا من نیتونم از کسی تشکر کنم ..؟!!

خب به نظر من نمیشه تو ایران از صنعت ایتی چنین در امدی داشت.

اصلا راه برای جهانی سازی تو ایران وجود نداره.

کلا یکی از زمینه های توسعه دادن کار در سطح جهانی سکونت تو کشورهای پیشرفته هست.

وقتی شما قراره خدماتی ارائه بدی. وقتی تو یه روستای دور افتاده باشی که ذهنیت خیلی ها ازش منفیه. حتی اگه خدمات خیلی خوبی هم ارائه بدی. خیل عظیم کاربران مختلف حتی برای تست هم حاضر نمیشن خدماتتون رو امتحان کنند.

همش میشنویم کاربرای هندی خیلی تو زمینه کامپیوتر مبتکر و باهوش و ... هستند و بزرگترین برنامه نویسان علم کامپیوتر هندی هستند. خب چرا با این اوصاف بزرگترین شرکت صنعت ایتی تو هند نیست؟؟؟

اصلا زبون هندی ها انگلیسیه. شده تا به حال از نرم افزاری هندی استفاده کنید؟؟؟

میتونم تو این زمینه در مورد ف ا*ر ک*س هم مثال های گوناگونی بزنم .

بازم میگم. اگه کسی تو ایران باشه که بر فرض محال کسی باشه که لیاقت رسیدن به چنین جایی رو هم داشته باشه. با شرایط حال حاضر کشورمون نشدنیه.

چرا ؟؟
چون اگه تو ایران بخواد ادامه بده باید با رانت و سیاست و پارتی و ... کارش ادامه پیدا کنه. تازه اگه خیلی هم بزرگ بشه انحصار طلبی بعضی ها اجازه کار رو نمیده.

اگه بخواد بازار کارش رو در سطح جهانی گسترش بده : در شرایط حال حاضر ایران هم راهی برای جهانی سازی وجود نداره.

----------------------------------------------------------------------------------------
تشکر ها از اول سمت راست بود یا تازه رفته اون طرف؟؟؟
اینقدر اواتار عوض نکن پسر. :D

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
می خواستم اگه ممکنه یه کم درباره ی درساتون توضیح بدید. لطفا چارت دروس رو نزارید چون دارمش می خوام خودتون بگید درستانون چه جورین؟ بیشتر حفظی هستند یا عملی یا مفهومی؟ من خیلی به وب و طراحی وب علاقه دارم آیا همچین چیزهایی هم دارید؟ :smile:

سوال جالبیه.
فکر میکنم درسای تخصصیمون بیشتر مفهمومی میشه دیگه.
درسته دوستان؟؟

مثلا ایا میشه برنامه نویسی رو با حفظ کردن یاد گرفت؟؟؟ فکر نمیکنم بشه

در مورد عملی بودن که چند تا ازمایشگاه دروس وجود داره که تو همون چارت دیدید . ولی به نظرم برای استفاده عملی از دروس نیازه که دانشجو ها خودشون دست به کار بشن و خارج از دانشگاه علمش رو بدست بیارن.

درسی به نام طراحی وب هم نداریم. ولی html و css و php رو معمولا بیشتر بچه ها که به طراحی وب علاقه دارن خودشون یاد میگیرن .

sara_naz

عضو جدید
سلام به همه ی شما دوستان عزیز و گرامی :gol:

دوستان توی این تاپیک می تونید در هر مورد که خواستین صحبت کنید.;)

همچنین اعضای جدید می تونن اینجا خودشون رو معرفی کنن.

* این تاپیک به پیشنهاد دوست گرامی Melody ایجاد شد.

امید وارم بچه های IT اینجا دور هم به ایجاد یک محیط صمیمی کمک کنن.

دوستان عزیز سعی کنید موضوعاتی رو که برای بحث انتخاب می کنید بیشتر مربوط به IT و Computer و به طور کل فضای الکترونیک باشه
سلام بچه ها کمکم کنید اگه کسی C++ بلده بهم بگه یه پروژه دارم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

گفتین پروژه. منم یادم اومد استاد ساختمان دادمون پروژه (تمرین) داده گفته با سی پلاس پلاس یا سی شارپ انجامش بدین . اصلا یادم رفته بود :D:D

تازه باید برم ببینیم سوالش چی بود :D:D

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
گفتین پروژه. منم یادم اومد استاد ساختمان دادمون پروژه (تمرین) داده گفته با سی پلاس پلاس یا سی شارپ انجامش بدین . اصلا یادم رفته بود :D:D

با خودتون حرف میزنین؟خب بگین سوالا چی هستن شاید ما هم یه جوابی بهش دادیم...تحلیل کردیم بابا:D:D
البته اینجا جای این بحثا نیستا!!
بریم دفتر پرسش مشکلات...

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
بحثمون اینه که ایا با صنعت ایتی میشه تو ایران 1000 میلیارد تومان در امد داشت؟؟؟
درآمد یه نفر یا یه کشور؟ :D
اینجا فکر کنم بحث یه نفر بود.
در ضمن من امضامو دوس دارم و تا یه امضای بهتر پیدا نکنم تغییرش نمیدم .
اصلا همینه که هست!
سلام به دوستان
درس ها رو واسه امتحان همه حفظ میکنن اما اگه میخوای واقعا توی رشته ات (هرچی که هست) حرفی واسه گفتن داشته باشی باید همه درس ها و در اصل همه مفهوم ها رو خوب یاد گرفته باشی.وگرنه بلانسبت میشی یه خرخون که نمره الف دانشکده است اما از مفهوم چیزی بارش نیست.
کارکردن عملی توی درک مفاهیم کمکت میکنه اما شرایط خودشو داره : توی برنامه نویسی یا یه قسمت هایی از شبکه یا درس های مشابه میتونی خودت به شخصه بری و عملی امتحان کنی و تجربه اتو زیاد کنی اما مبانی مدیریت یا چه میدونم مدیریت استراتژیک و ... رو که عملی نمیتونی اجرا کنی.
طراحی یا توسعه وب یادت نمیدن اما یادت میدن چطور باید با مشتری/کاربر ارتباط برقرار کرد که وبسایتت مخاطب داشته باشه.این چیزارو باید خودت یاد بگیری.
سلام
خوش اومدید.
سوال یا مشکلتونو توی تاپیک درخواست ها و مشکلات مطرح کنید در اسرع وقت بچه هایی که بلد باشن جواب میدن.

نمونه یک دانشجوی ایرانی! :D
===========================
در مورد اون بحث که "آیا بیزنس آی تی میتونه توی ایران موفق باشه یا نه ؟" و "اگه نمیتونه چرا؟" کافیه یه نگاهی به تاپیکی که درست کردن بندازیم.همون تاپیک آپلودفا منظورمه.وقتی بیزنس های آی تی ما اینطوری رفتار میکنن چطور میخوایم به جایی برسیم؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
با خودتون حرف میزنین؟خب بگین سوالا چی هستن شاید ما هم یه جوابی بهش دادیم...تحلیل کردیم بابا:D:D
البته اینجا جای این بحثا نیستا!!
بریم دفتر پرسش مشکلات...

فکر میکنی زرنگی/؟

فکر میکنی من گول میخورم که من سوالم رو اینجا بنویسم. بعد تو بگی برو گوگل بسرچ ؟؟ :D:D:D:D:d

عمرا سوالم رو اینجا نمینویسم . :D

البته اصلا نمیدونم تو کجا یادداشت کردم سوال رو :D

اصلا کی گفته یه دانشجو باید پروژه انجام بده :D یه دانشجوی خوب خیلی شاهکار کنه بره کتاباش رو بخره یا کتابا رو از ترم بالایی ها قرض بگیره. کافیه دیگه. همین خودش 15.16 نمره داره :D:D:D

یادمه هفته قبل همین درس رو . استاد انتراک داد. بعد همه ی پسرا دیگه نرفتیم کلاسش. هممون رهسپار شدیم به سوی منزل :D الان این جلسه پوستمون رو میکنه . :D

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-درآمد یه نفر یا یه کشور؟ :D
اینجا فکر کنم بحث یه نفر بود.

2- اصلا همینه که هست!

3- درس ها رو واسه امتحان همه حفظ میکنن اما اگه میخوای واقعا توی رشته ات (هرچی که هست) حرفی واسه گفتن داشته باشی باید همه درس ها و در اصل همه مفهوم ها رو خوب یاد گرفته باشی.وگرنه بلانسبت میشی یه خرخون که نمره الف دانشکده است اما از مفهوم چیزی بارش نیست.
کارکردن عملی توی درک مفاهیم کمکت میکنه اما شرایط خودشو داره : توی برنامه نویسی یا یه قسمت هایی از شبکه یا درس های مشابه میتونی خودت به شخصه بری و عملی امتحان کنی و تجربه اتو زیاد کنی اما مبانی مدیریت یا چه میدونم مدیریت استراتژیک و ... رو که عملی نمیتونی اجرا کنی.
طراحی یا توسعه وب یادت نمیدن اما یادت میدن چطور باید با مشتری/کاربر ارتباط برقرار کرد که وبسایتت مخاطب داشته باشه.این چیزارو باید خودت یاد بگیری.

4-سلام
خوش اومدید.
سوال یا مشکلتونو توی تاپیک درخواست ها و مشکلات مطرح کنید در اسرع وقت بچه هایی که بلد باشن جواب میدن.

5-نمونه یک دانشجوی ایرانی! :D
===========================
6-در مورد اون بحث که "آیا بیزنس آی تی میتونه توی ایران موفق باشه یا نه ؟" و "اگه نمیتونه چرا؟" کافیه یه نگاهی به تاپیکی که درست کردن بندازیم.همون تاپیک آپلودفا منظورمه.وقتی بیزنس های آی تی ما اینطوری رفتار میکنن چطور میخوایم به جایی برسیم؟

1- بحث کلان دارم میکنم. به جزئیات گیر ندید./ عدد اصلا مهم نیست. منظورم این بود که شرایط مناسب نیست.

2- چقدر به امضاهای هم گیر میدین :D به هر حال من که قبول دارم عدالت فقط تو الگوریتم round robin محقق میشه :D
اصلا از من یاد بگیرین. ترسیدم . امضام رو پاک کردم :D
راستی . دامینم رو گذاشتم برای فروش . اگه کسی یه دامین داغون میخره . میفروشم.

3- موافقم.
فقط اون مدیریت ها رو میشه عملی کار کرد. کافیه همه ی اعضای فامیل رو دعوت کنی خونه. بعد به همشون یه پست بدی. بعد با هم تمرین کنین :D میدونم سخته :D

4-یه دانشجوی خوب پروژه انجام نمیده. پروژه هاش رو هم تو تاپیک درخواست ها قرار نمیده :D

5- بله بله :D
الکی بهم گیر نده. امشب از صفحه 1 تا 13 کتاب ساختمان داده رو خوندم :D

6- واقعا راست میگی.
البته این فیلم هندی ها دیگه اخرش بودن :D تو بحث کلان فرض میکنیم چنین فیلم هندی هایی پیش نمیاد :D

بالا