گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها،
خوبین؟ سال جدید خوبه؟
سال پیش اومد سال رو پیشاپیش تبریک گفتم، حالا هم پساپس به تک تک مهندسای عزیز عیدو تبریک می گم.

heidary-87

عضو جدید
دوستان سلام.
عید همگی مبارک.:gol:
یه سوال میپرسم هر کی دوست داشت جواب بده.سوال اینه که:
زمان سال تحویل کجا بودید و چه کاری انجام میدادید؟؟؟
اول از همه خودم جواب میدم: من موقع سال تحویل جلو کامپیوتر نشسته بودم با عمه ام داشتم وبلاگ به روز میکردم.5 دقیقه بعد سال تحویل متوجه شدیم که سال تحویل شده!!!:redface:
منتظر جواب های جالبتون هستم.....;)
man ta chan min ghablesh paye kamputer budam ye jurayi kheili khbam miumad vali dge khabe parido bidar budamo mese hame doao ...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستیابی هکرهای ایرانی(ارتش سایبری ایران) به گواهی دیجیتال برای نفوذ در یاهو،جی‌میل

دستیابی هکرهای ایرانی(ارتش سایبری ایران) به گواهی دیجیتال برای نفوذ در یاهو،جی‌میل

آفتاب: بی‌بی‌سی نوشت: یک شرکت فعال در زمینه امنیت اینترنت از دستیابی هکرها به گواهی دیجیتال خدمات پست الکترونیکی یاهو و گوگل و دیگر نرم‌افزارهای ارتباطی مانند اسکایپ خبر داده است.

شرکت کمودو در نیوجرسی آمریکا که در زمینه صدور گواهی دیجیتال فعالیت می‌کند، ادعا کرده است که هکرهایی از داخل ایران توانسته‌اند با رخنه به درون سایت یکی از واحدهای اروپایی این شرکت، گواهی دیجیتال سایت‌هایی مانند جی‌میل، یاهو، اسکایپ و مرورگر فایرفاکس را جعل کنند.

گواهی دیجیتال(Digital Certificate) سندی الکترونیک است که به کاربران اطمینان می‌دهد تبادل اطلاعات بین مرورگر آنها و سرور سایت مورد رجوع رمزگذاری شده است و شخص سومی به آن دسترسی ندارد.

حمله مورد اشاره کمودو در پانزدهم مارس انجام شده و این شرکت پس از کشف این موضوع، گواهی‌های جعل شده را باطل کرده است.

جعل گواهی دیجیتال سایت‌های اینترنتی اجازه می‌دهد با تغییر مسیر ترافیک آنلاین، به مکاتبات الکترونیک آنها دسترسی پیدا کنند.

از سوی دیگر، جعل گواهی دیجیتال مرورگرهای اینترنتی به هکرها اجازه می‌دهد در فعالیت آنلاین کاربران جاسوسی کنند.

هنوز معلوم نیست اطلاعات کاربری چه تعداد از کاربران دزدیده شده است.

فایرفاکس و گوگل از ارتقای مرورگرهای خود برای شناسایی گواهی‌های جعلی مورد نظر خبر داده‌اند.

منبع : http://aftabnews.ir/vdcexx8zxjh8wni.b9bj.html

آخرین ویرایش:

mtr

عضو جدید
آفتاب: بی‌بی‌سی نوشت: یک شرکت فعال در زمینه امنیت اینترنت از دستیابی هکرها به گواهی دیجیتال خدمات پست الکترونیکی یاهو و گوگل و دیگر نرم‌افزارهای ارتباطی مانند اسکایپ خبر داده است.

شرکت کمودو در نیوجرسی آمریکا که در زمینه صدور گواهی دیجیتال فعالیت می‌کند، ادعا کرده است که هکرهایی از داخل ایران توانسته‌اند با رخنه به درون سایت یکی از واحدهای اروپایی این شرکت، گواهی دیجیتال سایت‌هایی مانند جی‌میل، یاهو، اسکایپ و مرورگر فایرفاکس را جعل کنند.

گواهی دیجیتال(Digital Certificate) سندی الکترونیک است که به کاربران اطمینان می‌دهد تبادل اطلاعات بین مرورگر آنها و سرور سایت مورد رجوع رمزگذاری شده است و شخص سومی به آن دسترسی ندارد.

حمله مورد اشاره کمودو در پانزدهم مارس انجام شده و این شرکت پس از کشف این موضوع، گواهی‌های جعل شده را باطل کرده است.

جعل گواهی دیجیتال سایت‌های اینترنتی اجازه می‌دهد با تغییر مسیر ترافیک آنلاین، به مکاتبات الکترونیک آنها دسترسی پیدا کنند.

از سوی دیگر، جعل گواهی دیجیتال مرورگرهای اینترنتی به هکرها اجازه می‌دهد در فعالیت آنلاین کاربران جاسوسی کنند.

هنوز معلوم نیست اطلاعات کاربری چه تعداد از کاربران دزدیده شده است.

فایرفاکس و گوگل از ارتقای مرورگرهای خود برای شناسایی گواهی‌های جعلی مورد نظر خبر داده‌اند.

منبع : http://aftabnews.ir/vdcexx8zxjh8wni.b9bj.html

و همچنین :
http://forum.gheymatha.com/showthread.php?t=20548&p=220623&viewfull=1#post220623

دوست خوبم، ممنون از عین خبر نامهٔ قشنگت.

mtr

عضو جدید
سلام به همهٔ دوست جونیهی عزیزم.

امیدوارم ساله خوبی‌ داشته باشین.

دوست دارم در قسمت لینوکس براتون مطالب جالبی‌ بذارم.

امیدوارم پست خبو بشه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
دانیال میدونی من زور چی بهم داره؟ اینکه ماها عادت کردیم انقدر از این گواهینامه های غیر معتبر تایید کنیم (مثلا گواهی های سایت های بیشتر بانک ها) که فکر میکنیم مثلا راهشو بلدیم،یعنی اگه الان ما بخوایم وارد یه سایت بشیم که گواهیشو باطل کردن و مرورگر بهمون تذکر بده سریع میزنیم عیب نداره ادامه بده...
این تاپیک حمله ایران به گوگل و یاهو و اسکایپ رو هم انقدر بی محتوا شلوغ کردن که بحث توش فایده نداره،یهو یه چیزی میگی دلخور میشن.

samadss

عضو جدید
حاکمیت IT

حاکمیت IT

سلام به همه دوستان کسی مقاله خوب در مورد حاکمیت IT سراغ داره به من معرفی کنه؟ ممنون میشم;)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
برد استقلال رو به همه استقلالی ها گل گلاب تبریک میگم. پرسپولیسی ها میتونن شروع کنن به ایراد گرفتن از داوری. :D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
برد استقلال رو به همه استقلالی ها گل گلاب تبریک میگم. پرسپولیسی ها میتونن شروع کنن به ایراد گرفتن از داوری. :D

درود بر تو و درود بر تمام مردان آبی
پرسپولیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
لعنت به داوریییییییییییی، آقا مشکل داشت دیگه(من حتی یه دیقه از بازی رو هم ندیدماااااااااااااااااااااا)
آره درود و البته صد بدرود، یعنی تیم تو بردار و برووووووووووووووو

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
تو بازی که باختیم ولی امیدوارم تو بحث پیروز شیم:biggrin::)

اگر دیروز توی فوتبال باختین در بحث سالهاست که باختین

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اگر دیروز توی فوتبال باختین در بحث سالهاست که باختین
داداش بحث را بنداز بینمممممممممممممممممممممم
(صب کن یه پرسپولیسی دیگه پیدا کنم که اطلاعاتش بیشتر باشه بعد )
هنو اون دانیال رو ببین!!! اومده از امیر تشکر هم کرده، (با تشکر از ویرا که از )اولین پستم تشکر کرده بود، احتمالاً امیر هم خواسته بازی جوانمردانه رو رعایت کنه، تومده از پست دومم تشکر کرده

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود آبی هام قبول دارن حقشون نبود ببرن فقط 1 حمله داشتید 1دونه....!

واقعا شما حق رو چجوری تفسیر میکنین؟؟؟ حق اینه که تیمی که توپ هاش رو میزنه تو اوت بازی رو ببره؟؟؟ حق اینه که تیمی که موقعیت گل هاش رو خراب میکنه بازی رو ببره؟؟؟ حق اینه که تیمی که موقعیت گل کمتری داره ببازه؟؟؟؟

خدا رو شکر که رشتتون حقوق نیست. وگرنا دست ق*اض*ی مرت*ضو*ی رو از پشت میبستید با این تفسیرتون از حق. :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ولی کیسه حمومی تا دلت بخواد زیاده!با اون مربی مو قشنگتون قهرمان که نمیشید بیخودی خوشحال نشید.;)

خب خدا رو شکر که لنگی و افتوبه قرمز و ... نداریم :D

در مورد قهرمانی هم بگم که ما حاضریم دربی رو ببریم. ولی همه بازیهای دیگمون رو ببازیم. :D خدا رو شکر که بازم رکورد شکستیم و بعد 20 سال تو بازی رفت و برگشت تیمتون رو بردیم. :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
(صب کن یه پرسپولیسی دیگه پیدا کنم که اطلاعاتش بیشتر باشه بعد )
هنو اون دانیال رو ببین!!! اومده از امیر تشکر هم کرده، (با تشکر از ویرا که از )اولین پستم تشکر کرده بود، احتمالاً امیر هم خواسته بازی جوانمردانه رو رعایت کنه، تومده از پست دومم تشکر کرده

یعنی میتونی با این تشکری که ویرا از پستت کرده برای خودت یه قاقالیلی بخری؟؟؟ :D

خداییش این تشکر ها به درد کجا میخوره نمیدونم.

البته اینم نمیدونم که ما طرفدارهای پرسپولیس و استقلال این همه واسه هم کری میخونیم به چی میرسیم؟؟

حداقل تو خارج اگه طرفداری میکنن. بازیکناشون یکم غیرت دارن و با تمام توان بازی میکنن و قشنگ بازی میکنن و حداقل بیننده هاشون لذت میبرن. ولی تو کشور ما چی. که حرص رو تماشگرها میخورن. پول رو بازیکنا میگیرن و عین خیالشون نیست.

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز

در مورد قهرمانی هم بگم که ما حاضریم دربی رو ببریم. ولی همه بازیهای دیگمون رو ببازیم. :D خدا رو شکر که بازم رکورد شکستیم و بعد 20 سال تو بازی رفت و برگشت تیمتون رو بردیم. :D

هر دوش به کمک داورای ایرانی

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینم نمیدونم که ما طرفدارهای پرسپولیس و استقلال این همه واسه هم کری میخونیم به چی میرسیم؟؟

حداقل تو خارج اگه طرفداری میکنن. بازیکناشون یکم غیرت دارن و با تمام توان بازی میکنن و قشنگ بازی میکنن و حداقل بیننده هاشون لذت میبرن. ولی تو کشور ما چی. که حرص رو تماشگرها میخورن. پول رو بازیکنا میگیرن و عین خیالشون نیست.

اینو بخونین :

خوندنش خالی از لطف نیست :

تشعشع امواج شکست داربي

اتفاق ويژه شامگاه دهم فروردين ديدن نوجوانان دل شکسته اي بود که تنها دل خوشي زندگي حداقلي شان پيروزي همين تيمي است که علي دايي تا اينجا ،ده شکست را به آن تحميل کرده است

1-اتفاق ویژه دهم فرودین، باخت پرسپولیس به استقلال نبود، پنالتی کاملا واضحی که محسن ترکی آن را ندید هم نبود،حتی دهمین شکست دایی با قرمزها هم نبود.اینها برابر چیزهایی که اتفاق افتاد و کسی ندیدتش اصولا چیزی بحساب نمی آید.درست همان لحظه ای که سرمربی همیشه متوقع قرمزها با آن اعتماد بنفس فرا زمینی اش رو در روی عادل فردوسی پور قرار گرفت تا باخت را تمام قد ، گردن ترکی و بد شانسی های بازیکنانش بیندازد،نگارنده در یکی از روستاهای دور افتاده شمال ایران،چند نوجوان سیزده- چهارده ساله را دیدم که کنار یک تلویزیون سیاه وسپید 14 اینچ نشسته بودند و با چنان صدای بلندی گریه می کردند که در ابتدا تصور کردم پای جنازه عزیزی نشسته اند.آنچه من دیدم و آنچه علی دایی می گفت حقایق و مصنوعاتی بود که زاویه ای صد و هشتاد درجه ای با هم داشتند.

همان موقعی که دایی با چهره سرخ و بر افروخته اش می گفت تیم من یک سر و گردن برتر از استقلال بود ، نوجوانی صدها کیلومتر دور از قلب پایتخت گریه می کرد و می گفت؛حالا یکشنبه جواب بچه ها را در مدرسه چه بدهم!او در دنیای کوچک خود غرق شده بود و نمی دانست چه کسی عامل اصلی این مردن زیر آب است.گریه امانش نمی داد تا با گوش های آفتاب سوخته اش بشنود دایی می گوید وجدانش راحت است و ناراحت این شکست نیست.البته اگر در سکوت مطلق هم توجیهات تکراری و ملال آور سرمربی را می شنید قاعدتا چیزی از عذابش کاسته نمی شد چون اصولا درد و عذابی که او داشت متفاوت از آن موضوعی بود که دایی در موردش صحبت می کرد.

2-صدها کیلومتر دور از تهران در یک منطقه بکر که ساکنان کم تعدادش برعکس همه نعمت هایی که طبیعت به آنها بی هیچ منتی داده است سهمی از ثروت جامعه را در جیب ندارند، چیدمان بازیکنان پرسپولیس را روی دیوار خرابه ای دیدم که یکی از همین پسر بچه ها آن را نوشته بود و جالب تر از همه اینکه هشتاد درصدش را درست حدس زده بود اما ایکاش علی دایی بر خلاف دوستان کوچک و دوست داشتنی من برای یکبار تنها یکبار می فهمید تا ابد الدهر هم اصرار کند نمی تواند از حمید علی عسگر یک دفاع راست مطمئن بسازد چون او ذاتا پستش در آنجا نیست و اگر قرار به ساختش باشد تاوان آن دریافت گل هایی از جنس گل برهانی در داربی است و این هزینه گران تر از آن است این هواداران توان پرداختش را داشته باشد.

3-پرسپولیس داربی هفتاد را باخت و آخرین باری که یکی از تیم ها توانسته بود هر دو بازی رفت و برگشت را ببرد دست کم نه به حافظه حقیر قد می دهد و نه به سن و سال دوستان کوچکم در این گوشته دنج تعطیلات. اتفاق ویژه شامگاه دهم فروردین دیدن نوجوانان دل شکسته ای بود که تنها دل خوشی زندگی حداقلی شان پیروزی همین تیمی است که علی دایی تا اینجای فصل تنها در لیگ دهم ،ده شکست را به آن تحمیل کرده و حالا می گوید عذاب وجدان ندارد چون تیمش خوب بازی کرده است.اگر تیم او خوب بازی می کند پس تیم دنیزلی چکار می کرد؟

4-مجموعه پرویز مظلومی کمی بیشتر از حد معمول دفاع می کند و فوتبال را محتاط تر از آن چیزی بازی می کند که در قواره استقلال بزرگ باشد و اینک این موضوع بهانه ای شده در دست دایی تا دومین باخت متوالی اش به استقلال را توجیه کند.البته او نمی داند که کسی فرمانده فاتح را بخاطر کیفیت فتحش مورد شماتت قرار نمی دهد.

5-پرسپولیس در داربی هفتاد با هفت موقعیت گل نمی تواند حتی یک توپ را به تیر دروازه محمد محمدی بکوباند اما استقلال با یک نصفه موقعیت می تواند به گل برسد چون حمید علی عسگری که تمام فوتبالش را در 50 متر زمین حریف بوده است ، نمی داند و نباید هم بداند هنر آفساید گیری یعنی چه!اینکه هادی نوروزی نمی تواند یک گلزن بزرگ باشد و بیشتر بدرد کارگری در زمین می خورد تقصیر دایی نیست اما می توان از سرمربی جان سخت قرمزها پرسید چرا قبل از فصل بفکر این معضل نبودی؟ آیا او نمی دانست سطح کیفی این مهاجمان در چه اندازه ای است؟ آمار گل های غلامرضا رضایی در تمام ادوار لیگ برتر را دیده بود؟ پرسپولیس بر خلاف چند فصل گذشته در این فصل با نظر مستقیم سرمربی اش بسته شد اما علی دایی نشان داد مرد بازار نیست.

6- یک معذرت ویژه به هادی عامل گزارشگر خوش صدای دنیای کشتی بدهکارم؛چندی قبل بود که در نوشته ای از او خرده گرفتم چرا در دهه دوم هزاره سوم میلادی تصور می کند هنوز تلویزیون سیاه و سپید در ایران وجود دارد.عامل هنوز و طبق عادت دیرینه اش خطاب به کسانی که گیرنده شان رنگی نیست می گوید فلان کشتی گیر زانو بندی را روی پایش دارد.بله آقای عامل حق با شما بود،من شامگاه دهمین روز دهه نود ،سه نوجوان گریان را پای یکی از همین گیرنده ها پیدا کردم که بر خلاف علی دایی ،وجدان درد نمی گذاشت اشکشان بند بیاید.

مهدی طاهرخانی

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

هر دوش به کمک داورای ایرانی

واقعا من از خدامه همیشه داور ها اشتباه کنن و استقلال ببره. انشالله که همیشه به همین منوال باشه :D

این پستمم میتونین دوباره ملاحظه کنید :

راستی . تو انتخاب شکلک هایی که میزارین بیشتر دقت کنید. مخصوصا اگه طرفتون رو اولین باره که مخاطب خودتون قرار میدید.

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
واقعا من از خدامه همیشه داور ها اشتباه کنن و استقلال ببره. انشالله که همیشه به همین منوال باشه :D

راستی . تو انتخاب شکلک هایی که میزارین بیشتر دقت کنید. مخصوصا اگه طرفتون رو اولین باره که مخاطب خودتون قرار میدید.
حقم داری که از خداتون باشه....
ببخش اگه ناراحت شدی ..(از شکلک)

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
واقعا شما حق رو چجوری تفسیر میکنین؟؟؟ حق اینه که تیمی که توپ هاش رو میزنه تو اوت بازی رو ببره؟؟؟ حق اینه که تیمی که موقعیت گل هاش رو خراب میکنه بازی رو ببره؟؟؟ حق اینه که تیمی که موقعیت گل کمتری داره ببازه؟؟؟؟

خدا رو شکر که رشتتون حقوق نیست. وگرنا دست ق*اض*ی مرت*ضو*ی رو از پشت میبستید با این تفسیرتون از حق. :D
تفسیر من اینه که فوتبال رو هیچکس اینطوری دوست نداره ..تیمی توش برنده بشه که همش دفاع کنه و وقت بکشه حق یعنی اینکه اگه تیمی 1گل افتاد جلو مثل عربا وقت کشی نکنه این جور تیما همیشه منفورن...حرفات منو یاد قهرمانی اینتر مورینیو انداخت تو اروپا که تو دنیا هیچکس بجز طرفدارای اینتر رو خوشحال نکرد تاج یه تیم سلطنتیه که مکرر تو 90 دیدید که در مقابل تیم مردمی پرسپولیس طرفداراش کمن تو هر شرایطی...مرگ بر تاج

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
.

.

این رکوردا چیزی نیست داداش هر وقت تونستید رکورد 6تایی :warn:شدن رو بشکنید اون وقت حرفه:biggrin:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفسیر من اینه که فوتبال رو هیچکس اینطوری دوست نداره ..تیمی توش برنده بشه که همش دفاع کنه و وقت بکشه حق یعنی اینکه اگه تیمی 1گل افتاد جلو مثل عربا وقت کشی نکنه این جور تیما همیشه منفورن...حرفات منو یاد قهرمانی اینتر مورینیو انداخت تو اروپا که تو دنیا هیچکس بجز طرفدارای اینتر رو خوشحال نکرد تاج یه تیم سلطنتیه که مکرر تو 90 دیدید که در مقابل تیم مردمی پرسپولیس طرفداراش کمن تو هر شرایطی...مرگ بر تاج

یعنی چون کسی اینجوری بردن رو دوست نداره حق اینه که تیمی که دفاع میکنه ببازه؟؟؟

این پرسپولیسی که من دیدم. اگه تا فردا هم بازی ادامه پیدا میکرد . گل نمیزد.

این مرگ بر تاج و ... هم جالب بود :D

این رکوردا چیزی نیست داداش هر وقت تونستید رکورد 6تایی :warn:شدن رو بشکنید اون وقت حرفه:biggrin:

اگه به رکورده که شما هر وقت تونستید قهرمان اسیا بشید بیاین کری بخونین. :D

حوصله کل کل ندارم. از این به بعد هر چی تو بگی قبول دارم. راحت باش. فقط اینقدر حرص نخورین .

بالا