گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
من تازگی فارغ التحصیل شدم.2روزه شروع بخوندن کردم اما کلی استرس گرفتم فک میکنم دیر اقدام کردم واسه خوندنو وقت کم میارم.کلی سوال دارم درباره کتاباوو نحوه خوندن و بخشهای مهمی که باید خونده بشه از یکی از دوستان که قبلا ارشد الکترونیک داده و در زمینه خوندن بخشهای مهم تجربه داشته باشه کمک میخوام.اگه 1آدم با معرفت و حوصله دار بینتون باشه که راهنمایی کنه ممنون میشم
اول منابع خوب بگیر تو این قسمت زیاد بحث شده نمی خوام دیگه بحث کنم چون سریع میگن تبلغ می کنی
اگر خواستی من اینجا گفتم ، اگه الکترومغناطیس رو بلد نیستی بی خیالش شو
روش درس خوندن بیا اینجا
شیراز هستید آزمون سنجش برید ، ماهان و پارسه تعریفی ندارد اما برای برقی ها پارسه از ماهان بهتره اما آزمونهای که من دیدمبه ترتیب نصیر و سنجش از همه بهتره
همین چیز خاصی نداره مشکلی داشتی بیا اینجا مطرح کن بلدی دیگه پارسالم یه سر زدی

rezaei.sp

عضو جدید
اول منابع خوب بگیر
به نظر من باید یه روش خوب وجود داشته باشه که توسط اون سطح علمی و توانایی هر داوطلب رو بشه معلوم کرد و بعد با توجه به اطلاعاتی که بدست میاد به داوطلب راهکار پیشنهاد بشه. چیزی که تو هیچ موسسه ای فعلا پیدا نمیشه و جای خالیش احساس میشه . مشاوره ها خارج از اصول علمی ارائه میشه .
راهکار و نظر شما چیه ؟

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رشته ام مخابراته برای ارشد دنبال یه موسسه معتبر میگردم چون منبع خوبی ندارم از طرفی فکر میکنم رشته مخابرات ظرفیتش یه جورایی پر شده وبه نظرم رشته امنیت اطلاعات جایگاه خوبی داشته باشه واقعا به مشاوره نیاز دارم دوستان خواهش میکنم کمک کنید:(

rezaei.sp

عضو جدید
سلام
رشته ام مخابراته برای ارشد دنبال یه موسسه معتبر میگردم دوستان خواهش میکنم کمک کنید:(
شما 2 تا موضوع گفتید :
1- موسسه : اول ببین روزی چند ساع میتونی درس بخونی ، چی باید بخونی و بقیه چیزای مهم . موسسه که نمیتونه شما رو تو کنکور قبول کنه و امتیاز بده . اون مرحله بعده .
2- موضوع انتخاب رشته و گرایش رو به بعد از اعلام نتایج واگذار کن. الان سعی کن درس بخونی و رتبه رو افزایش بدی . درسا خیلی ها مشترکه و الان روش وقت نزار .

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
توی باشگاه مهندسان یاد گرفتم که یه دوست خوب:
.
.
.
حالا خودمونیم: اصلا یه همچین موجودی با این مشحصاتی که من گفتم پیدا می شه!

آره! هست!
نمونه؟
اونی که باید بدونه، خودش می دونه!

با منه ها !!!!من دونستم !فقط مدارم ضعیفه درست نفمیدم چی شد!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
به نظر من باید یه روش خوب وجود داشته باشه که توسط اون سطح علمی و توانایی هر داوطلب رو بشه معلوم کرد و بعد با توجه به اطلاعاتی که بدست میاد به داوطلب راهکار پیشنهاد بشه. چیزی که تو هیچ موسسه ای فعلا پیدا نمیشه و جای خالیش احساس میشه . مشاوره ها خارج از اصول علمی ارائه میشه .
راهکار و نظر شما چیه ؟

بله حق با شما است آنچه گفته میشه فرض بر اینه که دانشجو متوسط بوده
ببیند دوست من؛ دانشجو فقط خودش می تونه بار علمیشو بدونه، مثلا من غیر انتفاعی بودم دوتا دوستام امیر کبیر و خواجه نصیرا لکترونیک روزانه قبول شدند من هم همکلاسیشون بودم اما ضعیف تر از اونا بودم تصمیم کرفتم که خدمت برم و دوباره با کمی تالاش بیشتر شروع کنم که موفق هم بودم ، چیری که میخوام بگم همینه که هر کس شرایط خودشو بهتر از هر مشاوره ای میدونه خودش میدونه که 4،5 سال دانشگاه چیکار کرده
این جا بحث ما کنکوره اگه کسی واقعا خیلی ضعیفه باید از جزوات دانشگاه و کتابهای دانشگاهی شروع کنه ، اما چون بحث کنکور هستش قضیه فرق می کنه اولین فرقش اینه که کتابهای کنکوری معرفی میشه پس باید هر چه زودتر خودتو با سوالات کنکور خودتو تطبیق بدی و خیلی بیشتر از دانشگاه زحمت بکشی
من قبلا دراینجا کنکور رو اینجوری توصیف کردم گفتم

mhmdrza

عضو جدید
بچه ها سلام.
یه سوالی داشتم.
این کتابی که انتشارات دانشگا تهران چاپ میکنه و شامل سوالات کنکور هستش،سوالات درس بررسی سیستم های قدرت رو هم داره داخلش؟؟؟

890031156

کاربر ممتاز
بچه ها سلام.
یه سوالی داشتم.
این کتابی که انتشارات دانشگا تهران چاپ میکنه و شامل سوالات کنکور هستش،سوالات درس بررسی سیستم های قدرت رو هم داره داخلش؟؟؟
سلام
نه نداره الان نگاه کردم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بچه ها سلام.
یه سوالی داشتم.

سلام
نه بررسی و سیگنالو نداره

erwin88

عضو جدید
بچه ها سلام.
یه سوالی داشتم.
نه نيست مهمترين دليلشم اينكه اين درس به نسبت ساير دروس جديد اضافه شده ٨٤ يا تو همين حدود
مهمترين مسله تو اين درس اينه بايد يه كتاب پيدا كني كه تست تاليفي و كنكوري داشته باشه چون واسه اين درس نمونه سوال كمه
اما اگه مي خواي آزمون تركيبي بگيري كه واس بري دنبال ساير انتشاراتي ها

mahdi_ml

عضو جدید
باسلام وخسته نباشید عید همه مبارک.........
من سوالات سراسری برق90-91-92را میخاستم .........حواسم نبود کتاب دست دوم گرفتم.......اگه پاسخنامه یا پاسخنامه تشریحی هم داشته باشه که عالیه....

890031156

کاربر ممتاز
باسلام وخسته نباشید عید همه مبارک.........
من سوالات سراسری برق90-91-92را میخاستم .........حواسم نبود کتاب دست دوم گرفتم.......اگه پاسخنامه یا پاسخنامه تشریحی هم داشته باشه که عالیه....
سلام عید شمام مبارک
تو گوگل سرچ کنی هست با پاسخ تشریحی موضوعی و درس به درس
نمونش
http://www.bargh-arshad.com/Content.aspx?ItemID=fdd516c7-082b-4628-98ff-2564c951edcf
http://gselectronic.ir/244/

rezaei.sp

عضو جدید
سلام .
واسه محاسبه نمره کل و رتبه تو کنکور ، دروس عمومی و اختصاصی که ضریب یکسان دارند از یه ارزش برخوردارند ؟
یعنی ریاضی که ضریب 4 هست با تحلیل سیگنال که اونم ضریب 4 هست به یه میزان تو محاسبه نمره کل تاثیر میزارن ؟
یا اینکه چون اینا عمومی هستن ارزششون کمتره و یه ضریب دیگه به دروس اختصاصی اعمال میشه ؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام .
واسه محاسبه نمره کل و رتبه تو کنکور ، دروس عمومی و اختصاصی که ضریب یکسان دارند از یه ارزش برخوردارند ؟
یعنی ریاضی که ضریب 4 هست با تحلیل سیگنال که اونم ضریب 4 هست به یه میزان تو محاسبه نمره کل تاثیر میزارن ؟
یا اینکه چون اینا عمومی هستن ارزششون کمتره و یه ضریب دیگه به دروس اختصاصی اعمال میشه ؟

سلام
هر دو به یک اندازه تاثیر دارند
اما یع فرقی دارن اینه که ریاضیات کل گرایشاتو بالا می بره اما سیگنال برای مثلا برای قدرت صفره و تاثیری نداره
واسه همینه میگن دفترچه اول قبولی تو تظمین میکنه دفترچه دومم گرایشتو

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید چاپ جدیدالکترونیک اسلام پناه کی هستش.والا من توشهرمون اصلا نتونستم پیداکنم توسایت راهیان ارشد و2سه تاسایت دیگه هم اصلا موجود نبودکتابدیگه ای هم نمیشه جایگزین کرد

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

بچه ها یه سوال:
ارشد بعداز ظهر پنج شنبه س؟ازمون ابزار روز قبلشه یا بعدش.صبحه یا بعدازظهر؟
ممنون
ابزار دقیق صبح پنجشنبه
مهندسی برق بعدازظهر پنجشنبه س

rezaei.sp

عضو جدید
ابزار دقیق صبح پنجشنبه
مهندسی برق بعدازظهر پنجشنبه س
که اینجور !
پس روز پنجشنبه باید دوپینگ کنیم که بتونیم 2 بار جواب بدیم. واقعا توان میخاد که 2 بار بشه امتحان داد تو یه روز !!
دوستان هر چی توصیه ایمنی و تجربه دارن رو بریزن رو میز که استفاده کنیم.
مرسی

mahdi_ml

عضو جدید
که اینجور !
پس روز پنجشنبه باید دوپینگ کنیم که بتونیم 2 بار جواب بدیم. واقعا توان میخاد که 2 بار بشه امتحان داد تو یه روز !!
مرسی

کم پیش میاد کسی خودشو برای هر دو آزمون آماده کنه....بهتره رو یکی از اونا تمرکز داشته باشیم.....

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

که اینجور !
مرسی

پذیرش تو ابزار دقیق خیلی کمه ومعمولا اونایی نتیجه میگیرین که درسهای مربوط به ابزار رو هم خوندن...سبک سوالات هم کاملا با مهندسی برق متفاوته...
من که صبح ابزار کنکور دادم خسته شدم بعدازظهر روی سوالها رو میخوندم ولی انقد ذهنم خسته بود حوصله ی حل کردن هم نداشتم:D

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید چاپ جدیدالکترونیک اسلام پناه کی هستش.والا من توشهرمون اصلا نتونستم پیداکنم توسایت راهیان ارشد و2سه تاسایت دیگه هم اصلا موجود نبودکتابدیگه ای هم نمیشه جایگزین کرد

درود
کتابش دیگه چاپ جدید نداره
انگار یه کتاب کاملتر که درسنامه هم داره داره تالیف میکنه . معلوم نیست کی بیاد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamedgho2000

عضو جدید
یه مشورتی می خواستم
به نظرتون میشه تو 2 ماه 60٪ مطالب رو خوب خوند و رسوند ؟
به همراه حل تست ها و خلاصه نویسی
با روزی 6 ساعت

rezaei.sp

عضو جدید
سلام حامد جون .
1- عزیز مشخص نکردی چنتا درس ؟ اگه 8 تا درس مهندسی برق رو میگی که نه . محاله - ولی اگه 3 تا درس باشه میتونی
2- بازم مشخص نکردی که کی میخاد اینکارو بکنه ؟ سطحش متوسط یا ضعیفه ؟ از پایه بخای شرو کنی بازم محاله . رو 25% باید حساب کنی .
3- اگه استارت بزنی و گرم بشی ، کم کم راه و چاه میاد دستت و میتونی برسونی . بشرطی که عمیق بخونی و خلاصه برداری و حل تست زیاد و پایه ای .
4- یه چیز که جالبه اینه که اگه خوب شروع کنی و با تمرکز بخونی خوب جلو میفتی . میگن از تو حرکت از خدا برکت. اگه خودتو خوب نشون بدی خدا خیلی کمکت میکنه و میتونی برسونی
5- آرزوی موفقیت دارم واست. :w08:

890031156

کاربر ممتاز
یه مشورتی می خواستم
با روزی 6 ساعت
دوستمون هم گفتن اگه پایه ضعیف باشه یکم سخته باید متمرکز و مفهومی بخونی ولی کار نشد نداره بخونی میشه چرا نشه ولی پشتکار میخواد

arash250

عضو جدید
یه مشورتی می خواستم
با روزی 6 ساعت

سلام دوست من خوبی
همون جوری که بقیه دوستان گفتن
تو شروع کن با انگیزه شروع کن بقیش دست خدا بسپار
فقط دل و دل نکن چون هر روزی که بگذره زرر کردی . روزا را از دست نده .

hamedgho2000

عضو جدید
سلام حامد جون .
ببخشین
حواسم نبود جزئیات رو هم بگم
1- بله منظورم همه درسا بجز آمارو تجزیه هس که اونا رو دور اولشون تموم شده و زبانم هم اوضاعش خوبه
2- والله سوالم در مورد خودم بود سطحم متوسطه شایدم بهتر
3- تا الانم بقیه درسا منظور الک و کنترل و ریاضی و معادلات و مغناطیس و مدار رو حدودا نصف یا همون 40 ٪ که گقتم رسوندم اما حس میکنم از اینجا به بعدش بیشتر زمان میبره و طول میکشه ونگرانم که برا مرور درست و حسابی قبل کنکور وقت نداشته باشم.
4-اینو خیلی باهات موافقم که اولش خیلی سخته اما وقتی گرو میشه موتور درس خونی سرعت بالا میره
5- خیلی خیلی ممنونم منم برا شما آرزوی موفقیت دارم.

آخرین ویرایش:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

ببخشین
حواسم نبود جزئیات رو هم بگم
1- بله منظورم همه درسا بجز آمارو تجزیه هس که اونا رو دور اولشون تموم شده و زبانم هم اوضاعش خوبه
2- والله سوالم در مورد خودم بود سطحم متوسطه شایدم بهتر
3- تا الانم بقیه درسا منظور الک و کنترل و ریاضی و معادلات و مغناطیس و مدار رو حدودا نصف یا همون 40 ٪ که گقتم رسوندم اما حس میکنم از اینجا به بعدش بیشتر زمان میبره و طول میکشه ونگرانم که برا مرور درست و حسابی قبل کنکور وقت نداشته باشم.
4-اینو خیلی باهات موافقم که اولش خیلی سخته اما وقتی گرو میشه موتور درس خونی سرعت بالا میره
5- خیلی خیلی ممنونم منم برا شما آرزوی موفقیت دارم.

هدفت کدوم دانشگاهه؟
همون 40%درصدی که خوندی اگه مسلط باشی والان بتونی تستهاشو بزنی یعنی راه کمی مونده
در ضمن قستمهای سخت بعضی از دروس مثل مدار الک همون اولشم بقیه راحتن..
6ساعت کمی کمه 8ساعتش کن ... من که فکر میکنم اگه ذهنتو آزاد کنی و از همه چیز بگذری صد در صد قبولی
مرور یادت نره

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها تاریخ ارشد امسال دقیقا مشخص شده؟

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

سلام
بچه ها تاریخ ارشد امسال دقیقا مشخص شده؟

تاریخ دقیق که همون هفته مشخص میشه اما چون گفتن 17 1819 بهمن کنکور برگزار میشه و همیشه برقی ها پنجشنبه کنکور میدن
پس 17بهمن به احتمال قوی کنکورماست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا