گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

اگه این طوره که میگی پس کتابه خوبیه مخصوصأ واسه کسی که پایشم ضعیف باشه فوق العادست. ممنون

خب اگه این کتاب رو خوندید و نتونستید حتی یک سوال کنکور جواب بدید اصلا جای تعجب نیس چون اصلا کنکوری نبس

600ali

عضو جدید
سلام ,خسته نباشید به همه بچه های درسخون!یه سوال داشتم.نظرتون درباره کلاس الکترونیک مهندس کهن چیه? لطفا کسایی که تجربه این کلاس رو دارن نظرشونو بگن.چقدر در تست زنی تاثیر داره رفتن به این کلاس?درباره آزمونای آزمایشی هم کدوم بهترن ,از بین سنجش,پارسه,مدرسان,ماهان و....? لطفا راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز من کلاس ایشون رو نرفتم ولی جزوه ایشون رو دارم میخونم خوبه

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های برق امیدوارم خوب باشین من رشتم معماری هستش و دارم برای کنکور ارشد میخونم یه سوال داشتم ازتون :شما واسه زبان عمومی چی میخونین؟؟بچه های ما دارن 504 و ایسنشال تافل رو میخونن به نظرتون کافیه؟؟

sina-1991

عضو جدید
سلام

من الکترونیک دارم میخونم .
با توجه به فرصت یه ساله ایی که دارم دوستانی که تجربه دارن پیشنهاد میکنن تا قبل از تابستان چه درسهایی رو بخونم ؟

در ضمن من خودم میخواستم ریاضی مهندسی رو شروع کنم ولی دنبال یه منبع خوب میگردم که مطالب رو ساده و روان توضیح داده باشه چیزی مثل کتاب کارو زرگر توی مدار باشه

ممنون میشم راهنمایی کنین

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه های برق امیدوارم خوب باشین من رشتم معماری هستش و دارم برای کنکور ارشد میخونم یه سوال داشتم ازتون :شما واسه زبان عمومی چی میخونین؟؟بچه های ما دارن 504 و ایسنشال تافل رو میخونن به نظرتون کافیه؟؟

سلام مام واسه زبان همون دوتارو میخونیم ولی بهتر از همه خوندن لغات سالهای پیشه

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

با توجه به فرصت یه ساله ایی که دارم دوستانی که تجربه دارن پیشنهاد میکنن تا قبل از تابستان چه درسهایی رو بخونم ؟

در ضمن من خودم میخواستم ریاضی مهندسی رو شروع کنم ولی دنبال یه منبع خوب میگردم که مطالب رو ساده و روان توضیح داده باشه چیزی مثل کتاب کارو زرگر توی مدار باشه

ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام

تا تابستون سال بعد ؟؟؟:w20:

همه درساتو بخون تموم شی !!مخصوصا مدار +ریاضی رو خوب بخون

تو ریاضی سه کتاب مطرح داریم
1. کریمی ...انتشارات نصیر .......دو جلده ......

جلد اول درسنامه هست وتست ..و کلید تست ها
درسنامه اش خوبه ..کتاب من چاپ قدیم بود ....توی مشتقات جزیی یکم گیر کردم....بعدش ..همه تستها ی سراسری کلیه رشته ها رو داره ..این بهترین مزیتش هست ..قشنگ هم طبقه بندی کرده ....من خوشم اومد

جلددوم ..فقط تست های سراسری کلیه ی رشته هاست و پاسخ تشریحی

2.پارسه ...معتقدی ..... درسنامه اش به روانی وسادگی کریمی نیست ..تست هاش هم بیشتر رشته ی برق هست و ریاضی محض...یادم نیست بقیه ی رشته ها رو داشت یا نه!

3.مومن زاده ...انتشاراتشو نمی دونم ...ولی خیلی تعریفشو شنیدم ......

هرکدوومو دلت پسندید تهیه بنمو .....

راستی راستی .....مدرسان شریف هم هست ....:D....بیشتر فرمولی هست ...!ولی تعداد سوالاش زیاد هست و همه نکات رو بیان نموده ...دستشون درد نکنه

890031156

کاربر ممتاز
سلام

ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام
از من میشنوی کتاب الکترونیک رضوی رو بگیر و بشین خط به خط بخون یعنی بفهمیش 100 میزنی قول میدم بهت
برا ریاضی مهندسی هم معتقدی و کریمی کتابای خوبی دارن برا تست و تمرین زیادم مدرسان ریاضی مهندسیش خیلی تست داره

Simay

عضو جدید
سلاماز من میشنوی کتاب الکترونیک رضوی رو بگیر و بشین خط به خط بخون یعنی بفهمیش 100 میزنی قول میدم بهتبرا ریاضی مهندسی هم معتقدی و کریمی کتابای خوبی دارن برا تست و تمرین زیادم مدرسان ریاضی مهندسیش خیلی تست داره
رضوی یک جلده یا دو جلد؟

mahdi_ml

عضو جدید
سلام
از من میشنوی کتاب الکترونیک رضوی رو بگیر و بشین خط به خط بخون یعنی بفهمیش 100 میزنی قول میدم بهت
برا ریاضی مهندسی هم معتقدی و کریمی کتابای خوبی دارن برا تست و تمرین زیادم مدرسان ریاضی مهندسیش خیلی تست داره

متن این کتاب خیلی سنگینه.....باید خیلی الکترونیک بلد باشی...منظورم اینه که پایه ات باید قوی باشه تا این کتابو بفهمی....

890031156

کاربر ممتاز
متن این کتاب خیلی سنگینه.....باید خیلی الکترونیک بلد باشی...منظورم اینه که پایه ات باید قوی باشه تا این کتابو بفهمی....
کسی که الک 1 رو خونده و داره الک 2 میخونه پایه اش خوبه میتونه با خوندن کتاب و حل تمریناش راه بیوفته
مخصوصا تمریناش که هر سال یکیش میاد تو کنکور

sina-1991

عضو جدید
ممنونم ازت . ولی پایه الکترونیک من خیلی قوی نیست منبعی رو پیشنهاد میکنی که اول توی درک مفاهیم بهم کمک کنه ؟ بعدش برم سراغ کتاب پروفسور رضوی.

خیلی از کتابهای الکترونیکی که بهشون برخورد کردم توضیحات اضافه ای داشتن که شاید هیچ وقت لازم نیست یه مطلب رو اونقدر کش داد .

اگر منبعی رو میشناسی با این مشخصات که فهمش راحت و روان باشه ممنون میشم

890031156

کاربر ممتاز
ممنونم ازت . ولی پایه الکترونیک من خیلی قوی نیست منبعی رو پیشنهاد میکنی که اول توی درک مفاهیم بهم کمک کنه ؟ بعدش برم سراغ کتاب پروفسور رضوی.

خیلی از کتابهای الکترونیکی که بهشون برخورد کردم توضیحات اضافه ای داشتن که شاید هیچ وقت لازم نیست یه مطلب رو اونقدر کش داد .

والا الکترونیک پایه اش از نیمه هادی ها شروع میشه که تو فیزیک الکترونیک بحث میشه
حالا ما که از دیود و BJT شروع میکنیم اگه مدل و نحوه ی رفتار المان رو درک کنی حله مشکل
اگه رضوی رو خوندی و برات سنگینه سدرا رو هم یه نگاه بنداز روون تر گفته تقی شفیعی هم برا شروع مناسبه ولی راه حلاشو فقط تو خود ه کتاب استفاده کن چون روش های حلش بدرد نمیخوره

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام
اگر خواستید از راهنمای رضوی استفاده کنید حتما مال محمد باقری رو بگیرید که کنکوری حل کرده
در ضمن Design Of Analog Cmos Integrated Circuits رضوی واقعا عالیه که من خیلی از سوالات کنکور آزمایشی رو دیدم که از این کتاب کپی پیست می کنن

sina-1991

عضو جدید
والا الکترونیک پایه اش از نیمه هادی ها شروع میشه که تو فیزیک الکترونیک بحث میشه
حالا ما که از دیود و BJT شروع میکنیم اگه مدل و نحوه ی رفتار المان رو درک کنی حله مشکل
اگه رضوی رو خوندی و برات سنگینه سدرا رو هم یه نگاه بنداز روون تر گفته تقی شفیعی هم برا شروع مناسبه ولی راه حلاشو فقط تو خود ه کتاب استفاده کن چون روش های حلش بدرد نمیخوره

واقعا ممنونم ازت خیلی مفید بود

rezaei.sp

عضو جدید
ممنونم ازت .
کتاب الکترونیک کاردانی به کارشناسی مدرسان خیلی پایه ای گفته و مناسبه و توضیحات اضافی نداره . از اونایی که نمیفهمی هم زود عبور کن و برو سراغ تست .
رضوی رو بزار بعنوان کتاب مرجع که فقط واسه رفق مشکل بهش مراجعه کنی .
تو وقتت خیلی صرفه جویی میشه .

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام مهندس. میگم اون خلاصه هایی که گذاشته بودید من الکترونیکشودانلودکردم.همونو بخونم کافیه؟

سلام دوست من
ولا راستش کافی نیست ، می دونم کنترل شرکت می کنی اما درس الکترونیک باید کامل یاد گرفت با یه خلاصه منفی می زنید بایدحداقل یک کتاب بخونید، این الکترونیکی که من گذاشتم فقط یه خلاصه است
من شخصا اول کتاب اسلام پناه خوندم بعد این خلاصه رو، یه خوبی این خلاصه داره اینکه دارایه یه نکاتی هست که در کتاب اسلام پناه نیست

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متعجم از بعضی افراد که به دوستای کنکوریشون اطلاعاتی مبهم میدن!
نمیدونم انگیزه این کار چی هست؟ تبلیغ یا از دور خارج کردن رقبای کنکوری یا ....!

ما که پارسال توی این فوروم دوستای خیلی زیادی پیدا کردیم و جو صمیمی این مکان مجازی با هیچ محل غیرمجازی قابل مقایسه نبود، اما الان که پستای بعضی افراد رو میبینم (که خوشبختانه مدیر محترم اونها رو حذف میکنن) واقعاً دلم واسه اون روزا تنگ میشه!

من قدرتی هستم، اما میخواستم یه جمله راجب الکترونیک بنویسم، با اینکه این درس توی کنکور نمیومد، اما توی دانشگاه خیلی زیاد روی این درس مطالعه داشتم و کتاب پرفوسور بهزاد رضوی رو هم دیدم که بدون شک میتونم بگم بهترین کتاب الکترونیک موجود در دنیاست. (در مقایسه با کتابایی مثل گری و صدرا و میلمن و ...)
کتاب تقی شفیعی و میرعشقی رو هم کامل خوندم، و کاملاً یادمه که برای حل هر سئوال تقی شفیعی از 15 دقیقه تا 1 ساعت باید وقت میذاشتم!
اما معرفی کردن این کتابا برای کنکور، مثل معرفی کردن کنترل اوگاتا یا مغناطیس چنگ برای کنکور هست، به زبون دیگه میتونم بگم فرستادن داوطلب کنکور به دنبال نخود سیاه هست!!
نمیدونم آیا واقعاً اون دوستایی که کمتر از 5 ماه به کنکورشون مونده و پیشنهاد خوندن این کتابا رو میدن، خودشون هم دارن برای کنکور این کتابا رو میخونن و یا اصلاً تا حالا این کتابها رو دیدن؟

اما برای بحث کنکور، نگاهی به افراد باتجربه و موفق میتونه مشخص کنه چه کتابی بهتره. اگر چه من همیشه گفتم همه کتابا خوبن، اما وقتی میبینم دوستایی که توی همین فوروم پیدا کردم و اکثراً رتبه خوب گرفتن ( مثل احسان و ارشد1367 و سیگما و یوسف و ...) همه منبع شماره 1 برای الکترونیک رو اسلام پناه معرفی کردن، و البته تعداد خیلی بیشتری از اشخاصی که خارج از اینترنت میشناسم هم همبن توصیه رو کردن.
اگه من کنکوری بودم خیلی مایل بودم دلیل افرادی که میگن جزوه و کتاب ایشون به درد نمیخوره رو بشنوم.

اصولاً تبلیغ یه کتاب کار بدی نیست، اما در صورتی که با تخریب کتابای دیگه همراه نباشه!

مثلاً کتاب مدار مدرسان کتاب خیلی خوبیه، اما نه به قیمت اینکه بگیم کتاب پوران به درد نمیخوره! خود من توی این پست تنها ایرادی که از کتاب پوران دیده بودم رو نوشتم، برای کنکور هم فقط پوران خوندم و مدار رو 60 زدم، اما این حرف اصلاً برای من قابل قبول نیست که بگیم «پوران به درد نمیخوره و غلط زیاد داره» و کسی اگه این حرف رو میزنه حاضرم روی تک تک غلطها باهاش بحث کنم!

اینها رو ننوشتم برای اشخاصی که قصدشون تبلیغ همراه با تخریب هست چون میدونم فایده که نداره هیچ، برعکس پستایی رو در جواب برام مینویسن که تخریبای بیشتری همراهش هست.
اینها رو فقط برای اشخاصی نوشتم که سردرگم در انتخاب منبع هستن و یا اینکه الان دارن از کتابی مثل اسلام پناه یا زرگر میخونن، و با دیدن پستای این افراد استرس پیدا میکنن (که یقین دارم استرس رو پیدا میکنن) که نکنه که منبعی که میخونم خوب نباشه!
جمله آخر: به خوندن هر کتابی که میخونید ادامه بدید و به حرف هیچکس اعتنایی نکنید.
موفق باشید:gol:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دوست خوب

دوست خوب

توی باشگاه مهندسان یاد گرفتم که یه دوست خوب:

مثل مقاومته، باهات سری می شه تا ولتاژهای بالای زندگی باعث عبور جریان های شدید از وجودت نشه؛

مثل خازنه، باهات موازی می شه تا ظرفیت و تحملت بالا بره؛

مثل سلفه البته یه سلف تزویج، اگر خوشحال باشی اونم خوشحال می شه و ناراحتی تو اون رو هم ناراحت می کنه؛

مثل یه دیوده و فقط مثبت های زندگی رو برات می خواهد.

شاید هم مثل یه دیودی که تو ناحیه ی زنری بایاس شده مادامی که حقوق دوستی رو بجا بیاری ولتاژ دو سرش نسبت به تو تغییر نکنه!

آره دوست خوب مثل یه آپ امپه، اگر یه محبت کوچولو بهش بکنی، یه محبت عظیم ازش می بینی، البته بدون اعوجاج!

یه دوست خوب و منطقی،

یه گیت اینورتره که اگر یه موقع ازت بدی ببینه با نیکی جواب می ده!

قلبش مثل یه لچه: به محض اینکه برای اولین بار بهت علاقه پیدا کنه، تا ابد اون تو لچ می شی!

ذهنش مثل یه میکروپروسسوره که تو لوپ برنامش فقط یک خط کد هست: «دوستت دارم»!

بعضی ها می گن دوست خوب مثل یه فیلتره، یه فیلتر که پاسخ فرکانسی اش خیلی تیزه!

می پرسم: «خوب پیکش کجاست؟»

«خوب معلومه روی خیر و خوبی و مهر و محبت»

فکر کنم راست می گن. یه دوست خوب نمی تونه چیز دیگه ای برای دوستش بخواد.

تو جزوه ی دکتر خویی نوشته: «دوست خوب مثل یه اسیلاتور می مونه»!

آره مثل اسیلاتوری که فرکانسش روی فرکانس تو tune شده!

راستی خدا توی این جعبه ی سیاه، این عنصر دوپا که توی مدار زندگی ما مونتاژش کرده چی گذاشته!؟

خوش به حال اونایی که دوستای خوبشون رو خوب شناختن. بیشتر از حد اندازه گیری مقاومت ورودی!

خوش به حال اونایی که برای دوستاشون دوستای خوبی بودن و هستن!

حالا خودمونیم: اصلا یه همچین موجودی با این مشحصاتی که من گفتم پیدا می شه!

آره! هست!

نمونه؟

اونی که باید بدونه، خودش می دونه!

آخرین ویرایش:

hamedgho2000

عضو جدید

با سلام
امکانش هست که بقیه جزوه رو هم رو سایت بذارین ؟
من این جزوه رو از یه جا دیگه خریدم اما این خیلی با کیفیت تره
دوستان برا مرور از این جزوه ها غافل نشن

rezaei.sp

عضو جدید
با سلام
امکانش هست که بقیه جزوه رو هم رو سایت بذارین ؟
من این جزوه رو از یه جا دیگه خریدم اما این خیلی با کیفیت تره
دوستان برا مرور از این جزوه ها غافل نشن
دوست عزیز خیلی مراقب باش .
خیلی از این جزوه ها که رایگان میزارن واسه دانلود ، غلط غلوط زیاد داره که براحتی داوطلب رو گیج میکنه و میندازه تو چاله های وقت گیر و کسل کننده .
یه هدف از قرار دادن این جزوه ها اینه که بعضی ها با خوندن اینا برن دنبال نخود سیاه و نتونن خوب امتحان بدن .
این از بابت احتیاط ذکر شد و قصد جسارت به هیچ کسی نبود.
سپاسگذار دوستانی هستم که محبت میکنن و مطالب مفید رو واسه استفاده بقیه میزارن ( تشخیص کیفیت مطالب با خود خواننده است و احتیاط بسیار لازم خواهد بود )

سلام
من تازگی فارغ التحصیل شدم.2روزه شروع بخوندن کردم اما کلی استرس گرفتم فک میکنم دیر اقدام کردم واسه خوندنو وقت کم میارم.کلی سوال دارم درباره کتاباوو نحوه خوندن و بخشهای مهمی که باید خونده بشه از یکی از دوستان که قبلا ارشد الکترونیک داده و در زمینه خوندن بخشهای مهم تجربه داشته باشه کمک میخوام.اگه 1آدم با معرفت و حوصله دار بینتون باشه که راهنمایی کنه ممنون میشم

rezaei.sp

عضو جدید
سلام
من تازگی فارغ التحصیل شدم.اگه 1آدم با معرفت و حوصله دار بینتون باشه که راهنمایی کنه ممنون میشم
1- هدف خودتو معلوم کن
2- برنامه ریزی کن
3- منابع لازم رو جمع و جور کن .
4- یک موسسه خوب رو انتخاب کن
5- استارت کار رو بزن
6- سوالاتو بیار تو باشگاه بزار و جواب بگیر
7- مرتب مطالعه کن و تست حل کن
8- آزمون های مرحله ای رو شرکت کن
9- شیرینی قبولیتو بده:):biggrin:

آخرین ویرایش:
1- هدف خودتو معلوم کن
2- برنامه ریزی کن
3- منابع لازم رو جمع و جور کن .
4- یک موسسه خوب رو انتخاب کن
5- استارت کار رو بزن
6- سوالاتو بیار تو باشگاه بزار و جواب بگیر
7- مرتب مطالعه کن و تست حل کن
8- آزمون های مرحله ای رو شرکت کن
9- شیرینی قبولیتو بده:):biggrin:

واسه موسسه ماهان بهتره یا پارسه؟

rezaei.sp

عضو جدید
واسه موسسه ماهان بهتره یا پارسه؟
رو این نمیشه نظر داد .
پارسه ، ماهان ، مدرسان شریف و آزمون های شرکت تعاونی سازمان سنجش خوب هستن و یکی رو انتخاب کن .
1- یه مشاور خوب واست بزارن
2- خیلی سر مشاور شلوغ نباشه که وقت نکنه بهت رسیدگی کنه
3- واسه کتاب هم ببین با چه کتابی راحتی و چی بهت پیشنهاد میشه همونو بگیر و به کتاب یا پکیج یک موسسه اکتفا نکن . :cool:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا