+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادش بخیر قدیما این تاپیک مفیدترین تاپیک بود ولی الان جز حرفهای هجو و بی ربط و بی مزه چیزی نداره.برادران و خواهران گرامی! اگر دلتون به حال خودتون نمیسوزه لا اقل به حال پدر و مادرتون بسوزه که دارید از جیبشون میخورید! وقت زیادی نمونده.به جای اینکه وقت با ارزشتون رو اینجا صرف خاطرات و جک و چیستان بکنید برید یه کم درس و مرور کنید که روز کنکور از نزدن چند سوال خشمگین نشید که چرا مشابه این و نخوندم و مرور نکردم.واقعا بعضی ها وقت رو فقط واسه هدر دادن میخوان انگار

ansari1404

عضو جدید
یادش بخیر قدیما این تاپیک مفیدترین تاپیک بود ولی الان جز حرفهای هجو و بی ربط و بی مزه چیزی نداره.برادران و خواهران گرامی! اگر دلتون به حال خودتون نمیسوزه لا اقل به حال پدر و مادرتون بسوزه که دارید از جیبشون میخورید! وقت زیادی نمونده.به جای اینکه وقت با ارزشتون رو اینجا صرف خاطرات و جک و چیستان بکنید برید یه کم درس و مرور کنید که روز کنکور از نزدن چند سوال خشمگین نشید که چرا مشابه این و نخوندم و مرور نکردم.واقعا بعضی ها وقت رو فقط واسه هدر دادن میخوان انگار
با احترام کامل به نظر جنابعالی لازم دونستم که در اینجا چند نکته رو ذکر کنم :
دوست عزیز امتحان کنکور قطعا برای تمام کسانی که در این تاپیک حضور دارن مهمه و مسلما برای همه اهمیت زیادی داره حالا واسه یکی کمتر و واسه یکی بیشتر ولی به هر حال واسه هر کسی مهمه ، بدلیل اینکه هیچکس از روی خوشگذرونی و تفریح به اینجا نمیاد چراکه مکان های خیلی زیاد دیگه برای تفریح و شادی وجود داره و به نظر بنده هیچکس واسه خنده اینجا نمیاد . اگه بعضی از دوستان رو میبینید که گاها شوخی یا مزاح میکنن یا مطالبی رو در تاپیک قرار میدن که باعث روحیه دادن به بچه ها میشه یا مایه سرگرمی و خنده بچه ها رو فراهم میکنه باید خدمتتون عرض کنم که همین افراد دغدغشون واسه کنکور از خیلی از بچه ها بیشتره و بخاطر بالا بردن روحیه دیگران میان اینجا و وقت میذارن و روحیه میدن و حالا گاهی همراه با طنز هم هست و البته بیشتر مطالب صرف موضوعات کنکور میشه .بنده با خیلی از این دوستان شوخ طبع در گفتگو هستم و از استرس و تلاش بی وقفه شون برای کنکور اطلاع دارم . دوست عزیز و خوبم مطمئن باشید که اولین گام و اولین پارامتری که برای درس خوندن و کنکور و قبولی مهمه ، داشتن روحیه ای شاد و سرحال و با انگیزه هست و بدون این انگیزه بطور حتم نتیجه کنکور ، نتیجه دلخواه نخواهد بود .
این نکته رو هم باید ذکر کنم که در اینجا هیچکس کسی رو مجبور به خوندن طنز و لطیفه و مطالب روحیه بخش نکرده . هرکسی به این تالار میاد و بنا به شرایط خودش از مطالب استفاده میکنه ، یکی از مطالب کنکور استفاده میکنه ،دیگری از مطالب طنز و انرژی زا ...
ناگفنه نماند که اسم تاپیک "گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 " هست .
حدودا سه هفته تا کنکور باقی مونده و هر روز استرس بچه ها بیشتر میشه و قطعا نیاز به روحیه باانگیزه تر بیشتر احساس میشه ، پس چه بهتر و کجا از اینجا بهتر که بچه ها به همدیگه امید و روحیه بدن تا انشاالله هرکسی به نتیجه دلخواهش برسه و قسمت کوچکی از زحمات پدر و مادرش رو جبران کنه.
در کل نظر شما کاملا مورد احترام هست و هیچ شکی نیست که داشتن روحیه بدون تلاش برای کنکور هیچ سودی نخواهد داشت. به امید قبولی همه بچه های تاپیک :gol::gol::gol:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]از وقتی که شماره شو به بلَک لیست گوشیم انتقال دادم چند ماهی میگذره…[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]شیش،هفت تا اس داده بود که چند هفته بعد خوندمشون.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]اون موقع از دستش عاصی بودم. واقعاً اذیت میکرد.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]یه شب با یه شماره دیگه اس داد برا همین نرفت تو بلک لیستم[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]نوشته بودکه اگه میخوای دیگه اس ندم بهت،یه چیزی بگو.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]بدون معطلی جواب دادم و همون چیزی رو که میخواست[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]براش فرستادم چون واقعاً دیگه نمیخواستم اس.ام.اساشو ببینم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]دیگه ا………س نداد[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]نمیدونم اصلاً چی شد که اینطور شد. دیگه سراغمو نگرفت[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]انگار نه انگار که من “هستم”[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]به هرحال اعتراف میکنم که خیلی دلم برای اس.ام.اس هاش تنگ شده.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]اگه الان اینارو میخونی، ازت میخوام که یه شانس دیگه بهم بدی. قول میدم بچه ی خوبی بشم ![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]هم تو مسابقه ها شرکت کنم[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]هم آهنگپـیشواز داغ هفته رو انتخاب کنم و حتی با شارژ ۱۶۸۶۵۰ریال، برنده ۱۰۰ تومن اعتبار هدیه[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]داخل شبکه شم ..![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ایرانسل دوسِت دارم ! mo49.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود
دوستان این کتاب زیان تخصصی پارسه رو نمیشه بیرون گیر آورد ؟ حتما باید از خود موسسه بگیریم ؟

سوال دوم :
توی ثبت نام کنکور هم معدل کاردانی میخواد هم کارشناسی ؟
بعد معدل کاردانی هم توی رتبه تاثیر داره ؟
معدل کل رو میخوان یا معدل 2 ترم اول ؟

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز

[FONT=&quot]روزی دو نفر در جنگل قدم می زدند.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]ناگهان شیری در مقابل آنها ظاهر شد..[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]یکی از آنها سریع کفش ورزشی اش را از کوله پشتی بیرون آورد و پوشید.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]دیگری گفت بی جهت آماده نشو هیچ انسانی نمی تواند از شیر سریعتر بدود.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]مرد اول به دومی گفت : قرار نیست از شیر سریعتر بدوم. کافیست از تو سریعتر بدوم…[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]و اینگونه شد که شاخه ای از مدیریت بنام مدیریت بحران شکل گرفت ![/FONT]

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دورود
دوستان این کتاب زیان تخصصی پارسه رو نمیشه بیرون گیر آورد ؟ حتما باید از خود موسسه بگیریم ؟

سوال دوم :
توی ثبت نام کنکور هم معدل کاردانی میخواد هم کارشناسی ؟
بعد معدل کاردانی هم توی رتبه تاثیر داره ؟
معدل کل رو میخوان یا معدل 2 ترم اول ؟

چرا گیر میاد کتاب فروشی های خاص دارن یادمه تو تهران نشونی یه کتابخونه داده بودن ولی یادم رفته (زحمت کشیدم)
معدل بله تاثیر داره این جوری که من شنیدم با هم جمع وتقسیم بر دو میشه به همین راحتی

مهربان2000

عضو جدید
بچه هایی که کتاب سورمه ای تهیه کردن و سیگنال در کنکورشون نقش اساسی داره من کتاب بانک تست سیگنال معرفی میکنم که از آقای مومن زاده است،هنگام آزمون گرفتن بذارین کنار دستتون و آزمون مربوطه رو بزنید
البته قابل ذکر که فقط به درد جلد سوم کتاب انتشارات دانشگاه تهران میخوره....
چون سیگنال از سال84 به بعد در کنکور آمده

موفق باشید

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که کتاب سورمه ای تهیه کردن و سیگنال در کنکورشون نقش اساسی داره من کتاب بانک تست سیگنال معرفی میکنم که از آقای مومن زاده است،هنگام آزمون گرفتن بذارین کنار دستتون و آزمون مربوطه رو بزنید
البته قابل ذکر که فقط به درد جلد سوم کتاب انتشارات دانشگاه تهران میخوره....
چون سیگنال از سال84 به بعد در کنکور آمده

موفق باشید

کتاب سیگنال پوران تالیف اکبری هم تستهای کنکور از 78 به بعد رو به طور کامل و جامع انتهای کتاب گذاشته عوض تستهای فصل به فصل، من از اون استفاده میکنم برای تستهای جامع فقط نمیدونم چاپ جدیدش هم به همین شکل هست یا نه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
[FONT=&quot]حس رنگ [/FONT][FONT=&quot]زرد[/FONT][FONT=&quot] چراغ راهنمایی رانندگی رو دارم که هیچکی بهش[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]تـــــــوجـــــــه نمیکنه ![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Joe_Bel

کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بچه ها جدیدا ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺎﻧﺘﺰﯾﺎﻡ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﻣﺰﻩ ﻗﻬﻮﻩ ﺗﺮﮎ ﺭﻭ ﺍﺯ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺑﺪﻡ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]ﻻﻣﺼﺐ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺎ ﮐﻼﺳﻪ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ﻭﻟﯽ ﻓﻌﻼ ﻓﻘﻂ ﻓﺮﻕ ﺷﯿﺮ ﮐﺎﮐﺎﺋﻮ ﺑﺎ ﻗﻬﻮﻩ ﺭﻭ ﻣﯿﺪﻭﻧﻢ [/FONT]

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان، امیدوارم تا الان طبق برنامه ها پیش رفته باشید و از خودتون راضی باشید.
من دیگه خیلی دیر به دیر به این تاپیک سر میزنم و خیلی وقت‌ها هم بدون خوندن صفحات قبلی اون رو میبندم. دلیلش اینه که تقریباً اینجا فقط جک و لطیفه دیده میشه.
اون موقع آیدین بود و سر این قضایا حساسیت خاصی داشت و قوانینی هم توی پست اول نوشت.
اما من پیشنهادم اینه که یه تاپیک جداگانه واسه جک و لطیفه و معما و ستاد روحیه دهی بزنید، و این تاپیک رو بذارید برای موارد واجب درسی مثل اخبار کنکور یا سئوالات یا مطالبی که توی این چند هفته باقیمونده به دیگران کمک کنه.
بارها شده خواستم مطلبی بنویسم که شاید به درد دیگران بخوره، ولی وسط تایپ کردن صفحه رو بستم چون احساس کردم خیلیا هم مثل من تاپیک رو بدون خوندن میبندن و نگاهی به مطالبش نمیکنن.
البته فقط یه پیشنهاد بود و امیدوارم دوستای گلم که اینجا مطالب خارج از محدوده مینویسن از حرفم ناراحت نشن.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان، امیدوارم تا الان طبق برنامه ها پیش رفته باشید و از خودتون راضی باشید.
من دیگه خیلی دیر به دیر به این تاپیک سر میزنم و خیلی وقت‌ها هم بدون خوندن صفحات قبلی اون رو میبندم. دلیلش اینه که تقریباً اینجا فقط جک و لطیفه دیده میشه.
اون موقع آیدین بود و سر این قضایا حساسیت خاصی داشت و قوانینی هم توی پست اول نوشت.
اما من پیشنهادم اینه که یه تاپیک جداگانه واسه جک و لطیفه و معما و ستاد روحیه دهی بزنید، و این تاپیک رو بذارید برای موارد واجب درسی مثل اخبار کنکور یا سئوالات یا مطالبی که توی این چند هفته باقیمونده به دیگران کمک کنه.
بارها شده خواستم مطلبی بنویسم که شاید به درد دیگران بخوره، ولی وسط تایپ کردن صفحه رو بستم چون احساس کردم خیلیا هم مثل من تاپیک رو بدون خوندن میبندن و نگاهی به مطالبش نمیکنن.
البته فقط یه پیشنهاد بود و امیدوارم دوستای گلم که اینجا مطالب خارج از محدوده مینویسن از حرفم ناراحت نشن.
آره منم موافقم، من یه تاپیک تقویت روحیه باز کردم که اگر تایید شد دوستان برای تقویت روحیه و طنز به اونجا برن و صحبت و شب نشینی دوستانه داشته باشن تا این تاپیک هم یه کمی خلوت تر بشه واسه ارسالهای درسی
منم وقتی سوالات سنجش رو گذاشتم سه سوت رفت ته صفحه ها!

ansari1404

عضو جدید
من بابت تمامی جک هایی که در این سایت نوشتم معذرت میخوام...
فقط قصدم روحیه دادن بود
بازم معذرت
اگه تونستم پاکشون میکنم
بیچاره 4تا جک گذاشت ، مورد اصابت آماج حملات قرار گرفت ...
مهربان جان اشکال نداره ، حالا ازین به بعد نشون میدیم که این سه هفته باقیمونده یعنی چی!
از دوستان دیگه هم خواهش میکنم جدی تر به قضیه نگاه کنن و شوخی رو بذارن کنار تا بعد از کنکور. از این به بعد فقط مطالب کنکوری ...
تشکر از همه بچه ها...

* F A R Z A D *

عضو جدید
[SIZE=-1]
نحوه گزینش نهایی داوطلبان و طراحی سوالات کنکور ارشد 92

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به سطح سوالات و نحوه گزینش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: در این آزمون بیش از 900 هزار داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند. اظهار کرد: از این تعداد 89 هزار داوطلب علاقه‌مندی خود را برای شرکت در گرایش دوم نیز اعلام کرده‌اند. وی با اشاره به توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از 15 بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: آزمون کارشناسی ارشد 92 طی روزهای 18، 19 و 20 بهمن ماه برگزار می‌شود. خدایی با تاکید بر اینکه سطح سوالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی در هر رشته است، خاطرنشان کرد: سوالات به گونه‌ای طراحی شده است که نیاز به ماشین حساب وجود ندارد، بنابراین داوطلبان باید از آوردن ماشین حساب بر جلسه آزمون خودداری کنند. وی با اشاره به نحوه گزینش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، گفت: گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل دوره کارشناسی انجام می‌شود. وی با اشاره به تاثیر 20 درصدی معدل دوره کارشناسی در گزینش داوطلبان، گفت: اعمال 20 درصد معدل دوره کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی به صورت تراز اعمال می‌شود. خدایی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در اردیبهشت منتشر می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته، می‌توانند از میان کد رشته محل‌های مربوطه، به ترتیب تقدم علاقه، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. رییس سازمان سنجش در خاتمه از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 در دهه اول شهریور ماه خبر داد [/SIZE]

Joe_Bel

کاربر ممتاز

سلام نوکر آقا مهرانم هستیم ولا درسا اینجوری میخواستیم بعضیاشون شده بعضیا نشده مثلا کنترل که دلیلشم توضیحاتی که شما و دوستان دیگه مثله آقا محسن و ... وبچه های که سوالای خوبی که گذاشتن شده
زمانی که آیدین بود قبول دارم اینجوری بود دلیلش هم این بود بچه ها از تجربه دوستان پارسال جهت منابع و ... سوال میکرند اما دوست من تابستون یادمه جقدر تو تاپیک دعوا میشد و من تصمیم گرفتم اصلا اینجا نیام و حتی یه مدت نیومدم اما حالا برای تقویت روحیه یه سری میزنم اصلا برنامه روزانه ام همینه نیم ساعت بیام چون هم روحیه میگیرم و هم در تاپیک های رفع اشکال هم یه چیزی یاد میگیرم
اون تاپیک های که لازمه به نظر من هست تاپیک اخبارم داریم تاپیک کل دروس هم داریم تو تالار مال جک هم داریم و من موافقم تاپیک جک جداگونه گذاشته بشه برا خودمون تا منو مهربان 2000 واسه خودمون جک بگیم
دادش گلم از حرفات نارحت نشدم امیدوارم شما و دوستان که اکثرا مخالف من اند نارحت نباشند پس ما در این تاپیک منتظر نکته ها و توضیحاته درسی شما و همه دوستان هستم
با آرزوی موفقیت و بهترین رتبه رو برای بچه های گل تاپیک دارم

آها نزدیک بود اصل کاری یادم بره وجدان تا الان فقط یک آزمون آزمایشی جامع گذاشته اند واقعا همه مثل من هیچ آزمونی شرکت نکرداند پس این آمار ها از کجا درمیاد اگه شرکت کردید خواهش میکنم دریغی نکنید

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا حس درس رو از دست دادم :(
واقعا این استادا هستن که مارو توی درس خوندن سرد میکنن
استادای پولکی
حدودا یه هفته درس کنترل خطی بخونی روزی 8 ساعت بعد نمرت بشه 10 :cry: حداقل 15 میشدم
دوستان راهی هست روحیه گند من برگرده ؟ هنوز امتحان دارم و لی شدیدا با این وضع نمره ها دلسرد شدم از ادامه .

مهربان2000

عضو جدید
دوست گرامی منم مثل شما در امتحانات به سر میبرم.
بهترین کاری که میشه کرد که روحیت برگرده،درسی رو که در کنکور روش مسلط هستی و تست بزن،تاثیر گذاره
از طرفی اگر یکی از امتحاناتتونم عالی بدین،دیگه روحیتون واقعا قوی میشه....
همیشه در ناامیدی بسی امید است،انشالله که بزودی زود بانمرات عالی قبول میشید،بعدم کنکور قبول میشید،دیگه نور علی نور....;)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
خیلی وقته پرینت نگرفتم شما چطور؟!!!!!!!!! smail (164).png

دوست و دَست بسیــار است
اما
دَست دوست انـــدک

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی منم مثل شما در امتحانات به سر میبرم.
بهترین کاری که میشه کرد که روحیت برگرده،درسی رو که در کنکور روش مسلط هستی و تست بزن،تاثیر گذاره
از طرفی اگر یکی از امتحاناتتونم عالی بدین،دیگه روحیتون واقعا قوی میشه....
همیشه در ناامیدی بسی امید است،انشالله که بزودی زود بانمرات عالی قبول میشید،بعدم کنکور قبول میشید،دیگه نور علی نور....;)

ممنون دوست عزیز
والا من تو عمرا اینجوری که این ترم درس خوندم ندیدم. ولی نمیدونم چرا این استاده بی مهری کرد . اصلا بهش نمیخورد پولکی باشه .
امیدوارم بقیه نمره هام مثل این پایمال نشه و نمره خودمو بهم بدن :دی
برای همتونم آرزوی موفقیت میکنم
:D

mostafa.bahriny

عضو جدید
کتاب سیگنال پوران تالیف اکبری هم تستهای کنکور از 78 به بعد رو به طور کامل و جامع انتهای کتاب گذاشته عوض تستهای فصل به فصل، من از اون استفاده میکنم برای تستهای جامع فقط نمیدونم چاپ جدیدش هم به همین شکل هست یا نه

سلام
كتاب جامع پوران كتاب خوبيه؟؟؟ تو راضي ؟؟

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا حس درس رو از دست دادم :(
واقعا این استادا هستن که مارو توی درس خوندن سرد میکنن
استادای پولکی
حدودا یه هفته درس کنترل خطی بخونی روزی 8 ساعت بعد نمرت بشه 10 :cry: حداقل 15 میشدم
دوستان راهی هست روحیه گند من برگرده ؟ هنوز امتحان دارم و لی شدیدا با این وضع نمره ها دلسرد شدم از ادامه .

هدفت را گم نکن....
این حاشیه ها همیشه هست....;)

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
كتاب جامع پوران كتاب خوبيه؟؟؟ تو راضي ؟؟

من کتاب جامع رو ندارم، فقط سیگنال رو دارم که از تستهای جامعی که آخر کتاب اومده استفاده میکنم با توجه به این که کتابهای دانشگاه تهران سیگنال نداره

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمیدونم چند نفر تا الان شروع کردن به زدن تستای جامع. من تا الان با خیلی از نقطه ضعفای خودم آشنا شدم. سعی میکنم تا اونجا که میتونم توی این مدت باقیمونده چیزایی که توی ذهنم میاد رو به اشتراک بذارم. دوستان هم لطفاً همکاری کنید و اگه مطلبی به نظرتون مهم بود بگید تا ما استفاده کنیم.

در مورد تستای زبان، خیلیا ازش فراری هستن و سفید میذارنش، یه توضیحی در مورد تستاش بدم برای کسایی که زیاد تو خط زیان نیستن. البته تستای تا قبل از 86 فقط 25 سئوال ریدینگ بوده و بعد از 86 شده 10 سئوال لغت و 5 تا گرامر و 15 تا هم ریدینگ که برای هر کدوم هم 1 دقیقه (جمعاً 30) وقت هست.

لغت:
توي تستاي لغت قبل از هر چیز سريع به گزينه ها نگاه کنيد، اگه ديديد معني هيچ کدوم از گزينه ها رو نميدونيد سريع ازش بگذريد. چون مطمئناً نمیتونید بهش پاسخ بدید. تستای لغت به نسبت گرامر و ریدینگ سخت تر هستن، از طرفی هم کمترین زمان رو توی جواب دادن میبرن. یعنی برای هر تست لغت یک دقیقه وقت دارید ولی معمولاً کمتر از سی ثانیه بهشون جواب میدید.
اگه تا الان روی لغت کار نکردید، بهتره توی این چند هفته باقی مونده اصلاً روی لغت حفظ کردن وقت نذارید.
یه نکته ای هم که تقریباً در مورد تستای لغت صادقه، اینه که شما فقط باید لغت بلد باشید (برای مواقعی که روی حرف اضافه یا فعل یا ... شک داشتید ولی معنیش رو میدونستید) و معمولاً تستای رو طوری نمیدن که به گرامر ربط کنه.

گرامر:
تستاي گرامر ارشد، در حد گرامر دبيرستان هست و با يه دور خوندن گرامر ميتونيد خيلياش رو جواب بديد. اما پيشنهاد من اينه که اگه قصد جواب دادن تستاي گرامر رو داريد، يه کتاب کنکور مثل کتاب زبان عمومي پارسه رو گير بياريد و خلاصه درس گرامرش رو توي اين چند هفته مرور کنيد.
مثلاً افعالی که بعد از اونها فعل به شکل ing میاد یا به شکل مصدر to. یا مثلاً بعد از make و let فعل بدون to و بدون ing میاد.
ترتیب صفت ها و قیدها رو مرور کنید و ببینید مثلاً از بین most crowd و mostly crowed و most crowded و very crowded و ... کدوم حالت صحیحه.
یا ضمایر موصولی مثل who و whom و that و ... و اینکه بعد از اونها فعل یا جمله به چه شکل میاد و ...
اینها مباحثی هستن که هر ساله از اونا سئوال طرح میشه و خوندن هر کدومشون بیشتر از 10 دقیقه وقت نمیگیره.

ریدینگ:
تستاي ريدينگ برخلاف خيليا که فکر ميکنن سخت و غير قابل جواب دادن هستن، نمره بيار ترين تستاي زبان هستن. سئوالای ریدینگ دو دسته هستن، دسته اول مستقیماً توی متن ذکر شدن که مثل آب خوردن میشه جواب داد بهشون. دسته دوم توی متن نیستن و باید خودتون نتیجه گیری کنید جواب چی میشه.
برای جواب دادن به دسته اول نیازی نیست ریدینگا رو کامل بخونید و فقط باید بگردید و جمله ای که سئوال کرده رو توی متن پیدا کنید و ببینید در ادامش و یا قبلش چی گفته. حتی نیازی نیست معنی لغات رو کامل بلد باشید یا اصلاً ممکنه نفهمید منظور متن چیه ولی به جواب درست برسید.
اما دسته دوم، سخت تر هستن و معمولاً باید کل متن یا پاراگراف رو بخونید تا بتونید جواب بدید. کسایی که زبانشون ضعیفه بهتره از این دسته سئوالات عبور کنن.
هیچ وقت از ریدینگای طولانی نترسید چون (معمولاً) از دسته اول هستن و جواب توی متن هست. و برعکس (معمولاً) ریدینگای کوتاه مفهومی تر هستن.
همیشه سعی کنید اول سئوالا رو بخونید و بعد ریدینگ رو. از شکل سئوال میتونید بفهمید که جواب توی متن هست یا نه. خیلی وقتا خوندن سئوال و گزینه ها در ابتدا، به شما کمک میکنه که جواب رو سریع از توی متن پیدا کنید و یا اینکه از قسمت های غیرمهم متن بگذرید.

بعضی از متنها به اندازه یه صفحه A4 هستن و آخرش هم 2 یا 3 سئوال پرسیده شده، طبیعتاً وقت خوندن همه این متن رو ندارید، کار صحیح اینه که ببینید سئوال (و گزینه ها) از کدوم قسمت متن پرسیده شده، بعد سریع اون رو توی متن پیدا کنید (به بیان ساده توی ذهنتون ctrl+F رو بزنید!!) به این کار میگن skim and scan. توی این روش شما اصلاً به معنی و مفهوم متن کاری ندارید و فقط دنبال جواب میگردید. با این روش یه بچه 7 ساله هم که فقط بلده A B C رو بنویسه میتونه به سئوالا جواب بده! البته احتیاج به تمرین داره و توی تمرین باید به دو تا چیز توجه کنید: 1- سئوالایی که با این تکنیک قابل پاسخ هستن رو چطور شناسایی کنید 2- چشمتون عادت کنه سریع متن رو بخونه و جستجو کنه.

بعضی سئوالا به این شکله که "از پاراگراف دوم چه نتیجه ای گرفته میشه...." (infer) یا مثلاً "از متن میتونیم بفهمیم که ..." (deduce) این دسته از سئوالا مشکل هستن و باید کاملاً از مطمئن باشید و بعد به اونها جواب بدید.

یه قانون غیرکلی هم توی تستای ریدینگ هست و اون اینه که سئوالا به ترتیب از پاراگرافای متن انتخاب میشن. یعنی مثلاً اگه سئوال دوم جوابش توی پاراگراف دوم بود؛ احتمال خیلی زیاد سئوال سوم جوابش بعد از اون پاراگراف هست و نه قبلش.

موفق باشید:gol:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوران جمع بندی ما روکه این امتحانا بهم ریخت لعنت به هر چی درس حفظیه حالم بهم میخوره ازاین کتابا مرتیکه 300 صفه حفظی اونم رادیولوژی اصول توانبخشی بهداشت اونم تشریحییییییییییییییییییییییی :wallbash:

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوران جمع بندی ما روکه این امتحانا بهم ریخت لعنت به هر چی درس حفظیه حالم بهم میخوره ازاین کتابا مرتیکه 300 صفه حفظی اونم رادیولوژی اصول توانبخشی بهداشت اونم تشریحییییییییییییییییییییییی :wallbash:

مگه برق از اینا داره!!؟؟:surprised:

وضعیت
موضوع بسته شده است.