++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mojtaba93

عضو جدید
من واسه الکترومغناطیس پارسه رو خوندم.هیچوقت یادم نمیره توی فرجه ها یه 5 رو وقت داشتم همشو خوندم.البته من سرعت خوندنم زیاده ولی بازدهم کمه :D استادم سوالای ارشد داده بود منم میگفتم چه آشناس سوالا! واسه مدار1 چوران چژوهش خوندم عالی بود.مدار1 اش عالیه مدار2ش افتضاح! واسه ریاضی مهندسی از کتاب کریمی فقط مختلطشو خوندم

ممنونم ازت ;)

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که پشت سر رشته پزشکی داریین حرفااا میزنین...
دوستان عزیز این رشته نوپاست مال جهان سوم نیست در حال حاضر جهان سومم که میدونید کجاس احتمالا همون جایی که فرق مهندس پزشک و دکترو تشخیص نمیدن!!!!... اونور رو هوا میدزدنت کلا رشته اونور آبیه ... منم که افتادم تو این رشته علاقه داشتم ... البته اینم بگم 90 درصد دوستان من در حین تحصیل دارن کار میکنن پس هرکی میگه بازار کارش خوب نیست یچی میگه دیگه از خودش... یه دستگاه و کالیبره میکنی خدا تومن میگیری بیفتی تو کار دستگاههای تصویر برداری که دیگه هیچ ...متاسفانه توایران فقط نصب و نگهداری و تعمیرات وبازاریابی فعلا تو بورسه اونور طراحی دستگاه ها و اندام های مصنوعی و اینجور چیزا.... قطب مهندسی پزشکی هم فک کنم امیر کبیر باشه تو ایران دعا کنید من قبول شم:(
مرسی:w27:
ایشالا قبول میشی :)

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خطر از بیخ گوشت گذشت پسسسسسسس :biggrin:

ببین طرف چقدر عقده ایه که توی درس آزمایشگاه الکترونیک 2 بچه هارو انداخته! این سلطانیو دادن مبانی برق میگه واسه مکانیکیا پوست اونارو میکنه:biggrin:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستانی که مدار زرگر رو خوندن نظرشون در موردش چیه؟مسائلش،متن درسش؟ مدرسان بهتره یا این؟

به نظر من مدار1اش فوق العادس ولی مدار 2اش افتضاح.مدرسانو ندیدم ولی فک میکنم واسه زدن تستای کنکور مدار1 زرگر جوابگو باشه.مثالاش زیاده در طول درس دادن

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به گرونی شدید کتابها دوستانی که میخوان کتاب تهیه کنن یا خرید اینترنتی کنن که شامل تخفیف میشه یا از نمایشگاه بخرن.من کتاب کنترل رضایی رو بهار خریدم.قیمت رو جلدش حدود 19 بود ولی چون اینترنتی خریدم با هزینه پست پیشتاز که دقیقا سر 1 روز رسید حدود 19.400 تموم شد که عالی بود واقعا.الان این کتاب 24 تومن شده

llvll.asoud

کاربر ممتاز
من از سری کتابای مدرسان فقط ماشینشو خوندم واسه امتحان ماشین 1 ام که خیلی خوب بود.البته پارسه هم خوب بود.الکترونیک مدرسان که خیلی بده به نظر من.بقیه درساشو نمیدونم ;)

llvll.asoud

کاربر ممتاز
علاوه بر گرونی شدید کتاب باید کیفیت بد کاغذهای کتابایی که الانه چاپ میشه رو هم در نظر بگیرید.

vahidzila

عضو جدید
من از سری کتابای مدرسان فقط ماشینشو خوندم واسه امتحان ماشین 1 ام که خیلی خوب بود.البته پارسه هم خوب بود.الکترونیک مدرسان که خیلی بده به نظر من.بقیه درساشو نمیدونم ;)

واسه ماشین جزوات دکتر فرسادیو بخونی کافیه رتبه میاری !!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
واسه ماشین جزوات دکتر فرسادیو بخونی کافیه رتبه میاری !!

واسه جزوه های ایشون باید از دو سه سال قبل کنکور وقت بذاری بخونی وگرنه نمیرسی همشو بخونی! خوشم میاد ایشون میگن توی امتحان حداکثر توی یه خط بنویسید!:D خوشبختانه من ماشین 1 رو با فتحی پاس کردم.

EECi

مدیر بازنشسته
دوستانی که مدار زرگر رو خوندن نظرشون در موردش چیه؟مسائلش،متن درسش؟ مدرسان بهتره یا این؟
مدار زرگر به مراتب کاملتر هست
تقریبا بیشتر سوالات کنکور رو حل کرده(برخلاف کتب دیگه مثل راهیان ارشد که حذفی زیاد دارن)
کیفیت سوالات تالیفیش اکثرا بالا نیست ولی سوالات خوب هم بینشون دیده میشه

در کل بهترین منبع همون پوران پژوهش هست

-----------
و اما مدیریت ، دوستان عزیز من تمایلی به مدیریت ندارم
به نظرم قوانین بهترین مدیر هستند به شرط عمل به اونها

ولی اگر قرار باشه به شخصی رای بدم ، انتخابم کاربرEhi هست . باتوجه به سابقه خوبی که مهندس احسان داره بهترین گزینه برای مدیریت هستش ایشون

پاینده باشید :gol:

controlqueen

عضو جدید
با توجه به گرونی شدید کتابها دوستانی که میخوان کتاب تهیه کنن یا خرید اینترنتی کنن که شامل تخفیف میشه یا از نمایشگاه بخرن.من کتاب کنترل رضایی رو بهار خریدم.قیمت رو جلدش حدود 19 بود ولی چون اینترنتی خریدم با هزینه پست پیشتاز که دقیقا سر 1 روز رسید حدود 19.400 تموم شد که عالی بود واقعا.الان این کتاب 24 تومن شده

اره والا منم امروزسراغ کنترل پوران پزوهش رفتم قیمت روجلدش 24تومن بود که دستم نرفت نخریدمش ببینم مگه تواینترنت ارزون تره؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام اينم نمونه اي از خلاصه نوسي اوليه ي من : شايد در نگاه اول چيزي كه نظرتون رو جلب بكنه تنوع رنگه در اين نوشته هاست :D و اينكه چه حوصله اي داشتم من!!!! ممكنه براي بعضيا خنده دار بياد برا بعضيا هم جالب باشه بهرحال من با اين نوشته ها حال كردم كلا براي 5 درس كل خلاصه نويسي اوليه من شد 20 صفحهA4 نوشتنشون دوهفته طول كشيد مرورشون دوساعت !!! كه نزديكاي كنكور شد يكي دوصفحه فرمولهاي فرار فقط. در پايان فقط سعي كنيد خودتون باشيد هركي هرجوري راحته بنويسه منم اينطوري بودم مزاياشم اين بود زيبا كم حجم مطمئن
كيفيت بهترش اين زيره يذره زوم كنيد بهتر ديده ميشه
http://s1.picofile.com/file/7659425913/Scan1.jpg

مرسی بابته اینکه نحوه خلاصه برداریتو بهمون گفتی.راستش من خیلی دوس دارم در مورد نحوه خلاصه های هم و اینکه چه حسن ها و ایراداتی داره صحبت کنیم ( به هم کمک کنیم تا خلاصه های بهتری رو بنویسیم) البته اینم بگم که خلاصه نوشتن یه امر فردیه و هرکی هر طوری راحتتره اونطوری مینویسه
من دو سه تا مطلب بود میخواستم بگم.به نظر من خلاصه های شما خیلی شلوغه فرمولایی که بکار بردید خیلی زیاده تعداد مطالبی که توی یه صفحه نوشتید خیلی زیاده.شاید به نظرتون یه حسن باشه که سری نگا میکنید یادتون میاد ولی به نظرم باعث سردرگمی میشه و بعدا قاطی کنید.به نظرم خیلی ازین مطالبی که نوشتید اضافیه اصلا کاربرد داره:D به نظرم بهتره توی خلاصه نویسیهامون از شباهتها و تفاوتهای بین دو مطلب بیشتر بنویسیم تا اینکه بخوایم هر کدومو جداگانه بنویسیم.اینطوری بهتر یادمون میمونه.به نظرم خوبه توی خلاصه هامون ارجاعاتی هم به مثالا و تستای مهم که به مبحث مربوطه داشته باشیم.مثلا فلان کتاب فلان صفحه تمرین فلان.اینایی که گفتم نظر شخصی من بود خوشحال میشم در مورد این مباحث که خیلی مهم هستن بحث کنیم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره والا منم امروزسراغ کنترل پوران پزوهش رفتم قیمت روجلدش 24تومن بود که دستم نرفت نخریدمش ببینم مگه تواینترنت ارزون تره؟

خرید اینترنتی کنید حداقل پوران پژوهش رو مطمئنم که تخفیف میده.احتمالا اگه از نت بخرید با هزینه پستی همون 24 در میاد.اما اگه عجله ندارید از نمایشگاه تهران (هفته دوم اردیبهشت)که بخرید قطعا تخفیف خوبی میگیرید

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی بابته اینکه نحوه خلاصه برداریتو بهمون گفتی.راستش من خیلی دوس دارم در مورد نحوه خلاصه های هم و اینکه چه حسن ها و ایراداتی داره صحبت کنیم ( به هم کمک کنیم تا خلاصه های بهتری رو بنویسیم) البته اینم بگم که خلاصه نوشتن یه امر فردیه و هرکی هر طوری راحتتره اونطوری مینویسه
من دو سه تا مطلب بود میخواستم بگم.به نظر من خلاصه های شما خیلی شلوغه فرمولایی که بکار بردید خیلی زیاده تعداد مطالبی که توی یه صفحه نوشتید خیلی زیاده.شاید به نظرتون یه حسن باشه که سری نگا میکنید یادتون میاد ولی به نظرم باعث سردرگمی میشه و بعدا قاطی کنید.به نظرم خیلی ازین مطالبی که نوشتید اضافیه اصلا کاربرد داره:D به نظرم بهتره توی خلاصه نویسیهامون از شباهتها و تفاوتهای بین دو مطلب بیشتر بنویسیم تا اینکه بخوایم هر کدومو جداگانه بنویسیم.اینطوری بهتر یادمون میمونه.به نظرم خوبه توی خلاصه هامون ارجاعاتی هم به مثالا و تستای مهم که به مبحث مربوطه داشته باشیم.مثلا فلان کتاب فلان صفحه تمرین فلان.اینایی که گفتم نظر شخصی من بود خوشحال میشم در مورد این مباحث که خیلی مهم هستن بحث کنیم
دوست عزیز شاید حق باشماس منم گفتم که این خلاصه اوولیه رفته رفته چیزای کم اهمیت حذف شدن بهر حال من باین راحت بودم و قاطی هم نکردم ... نه حوصله فلش بک زدن داشتم و نه وقتشو که ارجاع بدم خودمو به مثالی چیزی ... :D ولی اونایی که وقت و حوصلشو دارن انجام بدن

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوست عزیز شاید حق باشماس منم گفتم که این خلاصه اوولیه رفته رفته چیزای کم اهمیت حذف شدن بهر حال من باین راحت بودم و قاطی هم نکردم ... نه حوصله فلش بک زدن داشتم و نه وقتشو که ارجاع بدم خودمو به مثالی چیزی ... :D ولی اونایی که وقت و حوصلشو دارن انجام بدن

البته حرف شما درسته.اینم باید بگم که آدما باهم متفاوتن و طریقه یادگیری هم متفاوته.من خودم بیشتر با مثالا مطلبو یاد میگیرم شاید شما با خوندن متنو بدون مثال مطلبو یاد بگیرید.شاید یکیم از مهندسی معکوس استفاده کنه:D

دوستان عزیز من یه کتاب جیبی(فرمولها وقضایای ریاضی)دارم هر وقت بعضی چیزا از دوران دبیرستان ..یادم رفته از اون نگا میکنم..
matee اینی که گفتم واسه یاد گیری نیستها یادآوریه مطالبه..
سلام ندا خانم
من هم برای مرور می خوام که بدرد ریاضی مهندسی ام بخوره،چون آقای مهندس کریمی بهم گفته قبل از شروع ریاضیات حتماً مثلثات وانتگرال را مرور کن .ممنون می شوم اسم کتاب رو بگی یا اگر دوستان نظر دیگه ای دارن کمک فکری بدن.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ندا خانم
من هم برای مرور می خوام که بدرد ریاضی مهندسی ام بخوره،چون آقای مهندس کریمی بهم گفته قبل از شروع ریاضیات حتماً مثلثات وانتگرال را مرور کن .ممنون می شوم اسم کتاب رو بگی یا اگر دوستان نظر دیگه ای دارن کمک فکری بدن.

یک سری کتابا هست به اسم کتاب کوچک که مبحثی هر جلدش یه مبحث از ریاضیاته مثل مشتق و انتگرالو..سریها..

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ندا خانم
سلام.این و چند صفحه قبل نوشته بودم ولی به تاریخ پیوست طبق معمول.
فردا یک فایل با محتوای فرمولهای انتگرال و مشتق و فرمولهای مثلثاتی در وبلاگ میذارم دانلود کنید.این فایل رو مهندس تاجیک در تابستان 90 به ما داده بودند.
متن کامل در ص55

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام ندا خانم
فک میکنم کتابای مرجع برای ریاضی مهندسی رو نگا بندازی پیوست ایناش فک کنم باشه انتگرالا و فرمولای مثلثات

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آقا غیبت نکن من میشناسمش مثل اینکه هااا

غیبتشو نمیکنم جلو خودشم میگم.دیگه فک کنم همه توی دانشکده فنی این سلطانیرو میشناسن.یه بار دفاعیه ارشد بود این سلطانیم رفته بود اونجا بشنوه.بعد نگو اونقدر سوال پرسیده که آخر سر طرفو که داش دفاع میکنه رو بچزونه!

• Like
واکنش ها: Ehi
خسته نباشی عرفان. ترم 8 ای هان؟ چیا برداشتی؟بچه ها اونایی که هنوز واحداشون مونده بیان بگن چیا برداشتن.بهترین زمان برای برداشتن پروژه کی هستش؟ منکه این ترم کلی درس دارم نمیدونم چطور واسه ارشد بخونم
سلام سعی کن دروس این ترمت رو با موفقیت بگذرونی واگر درسی رو داری که در کنکور میاد با دید کنکوری هم مطالعه کن.
یا علی موفق باشی

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام سعی کن دروس این ترمت رو با موفقیت بگذرونی واگر درسی رو داری که در کنکور میاد با دید کنکوری هم مطالعه کن.
یا علی موفق باشی
مرسی دوست من.فک نمیکنم از ترم 6 به بعد دیگه درسی مونده باشه که توی ارشد بیاد.این ترم میخوام ریاضی مهندسی بخونم ;) کسی هس بخواد دو نفره بخونیم؟ برنامه ریزی کنیم باهم بریم جلو؟منکه خودم تنهایی حوصلشو ندارم :(

controlqueen

عضو جدید
خرید اینترنتی کنید حداقل پوران پژوهش رو مطمئنم که تخفیف میده.احتمالا اگه از نت بخرید با هزینه پستی همون 24 در میاد.اما اگه عجله ندارید از نمایشگاه تهران (هفته دوم اردیبهشت)که بخرید قطعا تخفیف خوبی میگیرید

مهندس نمایشگاه کتاب تهرانه ماها که اونجانیستیم دسترسی هم نداریم مجبوریم جوره گرونیشوبکشیم (چیزای خوب همیشه ماله پایتخته):cry:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس نمایشگاه کتاب تهرانه ماها که اونجانیستیم دسترسی هم نداریم مجبوریم جوره گرونیشوبکشیم (چیزای خوب همیشه ماله پایتخته):cry:

خوب یک روز از شهرتون برید.هم سیاحته هم زیارت:)دی) خیلی ها همینکار رو میکنن.من خودم تهرانی نیستم ولی دو بار اومدم نمایشگاه.سال پیش نیومدم البته

niki.unique

عضو جدید
کتاب خدادادی که در واقع ترجمه همین کتاب لامه! استادمون اونقدر گفته حفظ شدیم:D پس چرا این اساتید سیستم اینهمه به هوش مصنوعیو الگوریتم ژنتیک و مورچه و این چیزا و یا شبکه های عصبی علاقه دارن.اینا چه ربطی به سیستم داره آخه :D
دوست عزیز اگر مطالعه ای روی این مباحث داشته باشید متوجه میشید که هوش مصنوعی در واقع پایه بسیاری از الگوریتم های برنامه نویسیو در سیستم های مخابراتی تشکیل میده، به عبارتی یه مثال خیلی ساده از مباحث مخابرات سیستمی میتونم بگم از اونجایی که جداسازی و به نوعی غربال گری سیگنال مطلوب از هر آنچه که بعنوان نویز بر اساس نوع عملکرد برای یک سیستم محسوب میشه نیازمند برخورداری سیستم از به اصطلاح هوشی هست که این قابلیت تشخیص رو درش ایجاد کنه! که حالا برحسب نوع نیاز این الگوریتم هارو در روند برنامه نویسی لحاظ می کنند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا