گفتمان معماری ...

unika20

عضو جدید

تصاویری که تحت عنوان طراحی و اجرای منزل دکتر قاضی زاده در سال 93 در پیج اینستاگرام اقای ارش مدنی دیده میشود و مرتب هم تکرار میشود در
واقع کپی شده تصاویری است از ویلایی در برزیل که طراح خانمی هستند به نام :Cristiane Bergesch

منابع:

https://instagram.com/cristiane.bergesch/

http://www.interiordesign2015.com/de...-paulo-brazil/

http://freshome.com/2015/01/05/creat...-paulo-brazil/

ujhuj.jpg

ایشالا منظورشون از کارهای جدید کپی های جدید نباشد...

2742.jpg

آخرین ویرایش:

unika20

عضو جدید
درادرس زیر میتوانید ویدیوی مربوط به
ویلایی در برزیل با طراحی خانم Cristiane Bergesch که

تحت عنوان طراحی و اجرای منزل دکتر قاضی زاده در سال 93 در پیج اینستاگرام اقای ارش مدنی کپی شده را ببینید.قبل و بعد بازسازی :

https://pt-br.facebook.com/CrisBergesch/videos/955291414481531/

https://pt-br.facebook.com/CrisBergesch

لینک زیر هم شامل ویدیوی مربوط به پروژه های شرکت zeninteriors هست که به صورت کپی شده با عناوین منزل دکتر میلانی واقای ابریشمیمیبینید.
http://www.zeninteriors.net/media-gallery/our-videos/tiara-ruby-3-bedroom-apartment-1

https://www.youtube.com/watch?v=QvQIRCkoos4

https://www.youtube.com/watch?v=rHJpbC9V7GI

unika20

عضو جدید
جایی که خود طراح اصلی در پیج کپی کننده(اقای ارش مدنی) کامنت میگذارد (زیر تمام پست هایی که به عنوان منزل قاضی زاده معرفی شده ) و خواهان ریموو کردن پروژه اش از پیج کپی کننده میشود.

دوستان اینجا را هم ببینید .https://instagram.com/unika20/

ببینید در این پیج چگونه بعضی افراد به راحتی چشمانشان را بر واقعیت میبندند و باوجود اینکه تمام مطالب با منابع و مدارک ارایه شده اند به جای نکوهش فرد کپی کننده همچنان اصرار داردند که تهمته.واقعا تاسف داره.

hyhy.jpg

bnh.jpg

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
گفتگوی معماری
انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان ؟

با سلام خدمت دوستان هنرمند معمار
احتمالا این روزها با تبلیغات کاندیدهای مختلف انتخابات نظام مهندسی در شبکه های مختلف اجتماعی مواجه شده اید ...
  • شما چقدر نسبت به سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران و نقش و تاثیر آن شناخت دارید ؟
  • عملکرد این نهاد را در کل و همچنین سازمان نظام مهندسی استان خود در دوره های قبلی چگونه دیده اید ؟
  • این سازمان چه تغییراتی میتواند در جهت بهبود داشته باشد و یا اینکه تغییری در آن نیاز نیست ؟
  • و....

بعضی از گفتگوهای پیشین

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام نمیدونم این شیوه نقد که به تازگی بیشتر از گذشته در فضای مجازی میبینیم و توام با کلمات توهین آمیز و گاها تنها یک توهین را به اسم نقد میخونیم ریشه در کجا دارد ! شاید صرفا پیروی از مد و جو غالب به وجود آمده هست که هر کس برای اثبات معمار بودن خودش باید چند توهین به فلان معمار و فلان معماری کنه و یا نه اصلا عدم شناخت نقد و هدف نقد معماری !

به تکرار بارها دیدم که دانشجویی که در ترم های اول تحصیل خودش هست در مورد اثری از یک معمار باتجربه و پیشکسوت با کلمات نامناسب صحبت میکنه و اون معمار رو به تعبیری بی سواد خطاب میکنه بدون اینکه اصلا نقد خاصی نسبت به اون اثر گفته بشه !

ولی جالب اینجاست که این نوع صبحت ها رو از افرادی که خیلی سریع مسیر پیشرفت رو دارند میگذرونن نمیبینیم و هر از گاهی هم خبر یک پروژه شاخص و یک جایزه معماری را از ایشان میبینیم ( هر چند که دریافت جایزه هم تنها ملاک نباشید ) ولی در مقابل افرادی که وقتی به کارنامه کاری اونها نگاه میکنی اثر شاخص و یا سبک و حرف خاصی نمیبینی و وقت خود را به نقد توهین آمیز آثار دیگران میگذرانند

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام تشکر از دعوتتون

عرض به خدمت شما که من ابتدای فروردین 94 عضو نظام مهندسی شدم. مراجعه کردم مرکز استان، شیراز. بسیار بسیار کارمندای بدخلق و حق به جانبی داشت. انگار نه انگار که نظامِ مهندسیه و نه نظامِ منشی و کارمندی.کارتمم هنوز ندادن. فقط پشته یه تیکه کاغذ شماره عضویتمو نوشتن.

این تا اینجا ...
امروز یه شماره بهم ز زد. گفت سلام. گفتم سلام بفرمایید. گفت من مهندس یاسر نمیدونم چی هستم.تو دلم گفتم چه نمک اسم کوچیکشم گفت. بعد گفتم شما رو بجا نمیارم. بعد همینطور شرو کرد به حرف زدن، منم مونده بودم چه بی ادب هی داره حرف میزنه، میگم من نمیشناسمت.
اخرش گفت اگر منو شایسته میدونید به من رای بدید:surprised:

حالا نگووووو که این صداهه از قبل ضبط شده بود، مثله اپراتورا ، واسه تبلیغ بود. خلاصه از شُک در اومدم اینقد خندیددددددم ک نگو :biggrin:
بعدم همین گاهیم بهم اس میزنن میگن مثلا ساختمونه اداری جابجا شده. اصلا نظام مهندسی قابل قیاس با نظام پزشکی نیست. هیچ تسهیلاتیم نداره. اصلا هم به معماری مربوط نیست
اقا ما نفمیدیم تو کنکور میگن شما زیر مجموعه هنر هستید
از اونور باید عضو نظام مهندسی بشیم
کسی توجیه هست منو روشن کنه؟!

آقا این شماره هه که ز زد گف رای بده از تهران بود:redface:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلاممم.

تشکر از مهندس صدیق :gol:

• شما چقدر نسبت به سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران و نقش و تاثیر آن شناخت دارید ؟

یه مسئله ای وجود داره که باعث میشه نقش نظام مهندسی کم رنگ بشه.که در انتهای این پست توضیح میدم.
تو تهران نقش شهرداری خیلی پر رنگ تر از نظام مهندسیه.بخصوص تو بحث های معماری.
البته این خوب نیست ولی نظام مهندسی اینجا ضعیفه به همون دلیلی که میخوام بگم.

• عملکرد این نهاد را در کل و همچنین سازمان نظام مهندسی استان خود در دوره های قبلی چگونه دیده اید ؟

عملکرد مناسبی ندارن.نظام مهندسی در حد چند تا بلیط سینما و استخری که به مهندسین میده،بدرد این جامعه (جامعه مهندسی)میخوره.کلاس هایی هم که برگزار میکنه هزینه داره فقط.

• ین سازمان چه تغییراتی میتواند در جهت بهبود داشته باشد و یا اینکه تغییری در آن نیاز نیست ؟

....

-مهنسان ناظری که زیر نظر این سازمان کار میکنن در واقع بازوهای اصلی نظام مهندسی هستند.مبلغی که بعنوان سهم مهندس ناظر در نظر گرفته میشه کمتر از یک درصد هزینه های ساختمونه.
این مبلغ باعث میشه مهندسین ناظر به شغلی نظارت بعنوان شغل دوم نگاه کنن و تقریبا همشون شغل دیگه ای دارن (نه صرفا غیر مرتبط).این باعث میشه که ناظر در کارگاه مقیم نباشه.
در صورتی که ناظر بهتره که در کارگاه دفتری داشته باشه و دائم در کارگاه باشه.
اگه حق السعی ناظر به 10 درصد هزینه های ساختمان برسه و این مبلغ همش رو دوش سازنده یا سرمایه گذار نباشه و از عوارض شهرداری هم برای تامین این مبلغ کسر بشه این مسئله حل میشه.
بعد این اقدام نظمام مهندسی لازمه که کنترل مضاعف رو تو دستور کار خودش قرار بده و حداقل برجی یک بار ناظر های عالی به کارگاه های مختلف سر بزنن و بر ناظر مقیم نظارت کنن.
به این شکل قدر این سازمان هم بیشتر میشه.

memar_sh

عضو جدید
میدونید دلیلش چیه میتونین فامیل های طبقه پایین با طبقات بالا سطح مدیریتی استان چک کنید اینها حتی مدرک لیسانس ندارند چه برسه به پروانه همه با روابط وارد شدن وگویی از دماغ فیل افتادن وبرای رسیدن به جایگاهشان هیچ فعالیت نکردن

سلام تشکر از دعوتتون

عرض به خدمت شما که من ابتدای فروردین 94 عضو نظام مهندسی شدم. مراجعه کردم مرکز استان، شیراز. بسیار بسیار کارمندای بدخلق و حق به جانبی داشت. انگار نه انگار که نظامِ مهندسیه و نه نظامِ منشی و کارمندی.کارتمم هنوز ندادن. فقط پشته یه تیکه کاغذ شماره عضویتمو نوشتن.

این تا اینجا ...
امروز یه شماره بهم ز زد. گفت سلام. گفتم سلام بفرمایید. گفت من مهندس یاسر نمیدونم چی هستم.تو دلم گفتم چه نمک اسم کوچیکشم گفت. بعد گفتم شما رو بجا نمیارم. بعد همینطور شرو کرد به حرف زدن، منم مونده بودم چه بی ادب هی داره حرف میزنه، میگم من نمیشناسمت.
اخرش گفت اگر منو شایسته میدونید به من رای بدید:surprised:

حالا نگووووو که این صداهه از قبل ضبط شده بود، مثله اپراتورا ، واسه تبلیغ بود. خلاصه از شُک در اومدم اینقد خندیددددددم ک نگو :biggrin:
بعدم همین گاهیم بهم اس میزنن میگن مثلا ساختمونه اداری جابجا شده. اصلا نظام مهندسی قابل قیاس با نظام پزشکی نیست. هیچ تسهیلاتیم نداره. اصلا هم به معماری مربوط نیست
اقا ما نفمیدیم تو کنکور میگن شما زیر مجموعه هنر هستید
از اونور باید عضو نظام مهندسی بشیم
کسی توجیه هست منو روشن کنه؟!

آقا این شماره هه که ز زد گف رای بده از تهران بود:redface:

فرزند ققنوس

عضو جدید
ای بابا چقدر مگه انرزی منفی بسه دیگه بیایید یک خورده مثبت اندیش باشیم و امیدوار . ما اگه تونستم الان توی این سن خودمون رو عالی بسازیم مطمئن باشیدجواب زحماتمون رو آینده می گیریم دیرو زود داره ولی سوختو سوز نداره . محور اصلی خودمون هستم دانشگاه و استاد وسیله رسیدن به موفقیت هستن نبودنشون هم زیاد دردی به حال ما نمی کنه فقط تلاش شبانه روزی بقیه رو بی خیال خودتو بساز هرکس اختیار داره سرنوشت خودش رو خوب طراحی کنه به دیگران هیچ ربطی نداره فقط امید وار باشی و از رحمت خداوندی نا امید نشوید موفقیت همین نزدیکیست

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
این 10-12 صفحه رو نخوندم اما یه مطلبی که هست اینه که کلا ظرفیت دانشگاه ها به طرز نجومی بالا رفت !!!!!!!!!!!!
کی باورش می شه یه زمانی هر سال با اومدن جوابای کنکور چند نفر خودکشی می کردن !!!! اوایل دهه ی 70 مثلن
الان اصلن قبول نشدن تو دانشگاه یک حرف بی معنی به نظر میاد ...
معماری هم مثل بقیه ی رشته ها
دیگه هر چی هم زوم کنه رو کمیت کیفیت به فنا می ره

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار

E . H . S . A . N

مدیر تالار
پیش نویس 18 اصل اخلاق حرفه ای و شئون مهندسی

پیش نویس 18 اصل اخلاق حرفه ای و شئون مهندسی

آماده‌سازی : امیریاشار فیلا
همچنین بنگرید به :
ـ iiiwe.com/news/ethics
ـ eskannews.com/news

DDDIQ

مدیر ارشد
Alejandro Aravena Wins 2016 Pritzker Prize
الخاندرو اراونا به عنوان برنده پریتزکر پرایز معماری سال 2016 انتخاب و اعلام گشت. این جایزه نشانه ی دیگری از آغاز سال پراهمیتی برای اراونا خواهد بود؛ پیش از این او به عنوان مدیر بی ینال معماری ونیز این سال انتخاب شده است. اراونا چهل و یکمین برنده ی پریتزکر پرایز، اولین معمار برگزیده از شیلی و چهارمین معمار برگزیده از امریکای لاتین پس از لوئیس باراگان (1980)، اسکار نیمایر (1988) و پائولو مندس د روچا (2006) برای دریافت این جایزه خواهد بود.
تام پریتزکر، مدیر و رئیس بنیاد حیات گفته است: "هیئت داوران معماری را برگزیده است که درک ما از آنچه به راستی طراحی واقعا بزرگ است را ارتقا داده است. الخاندرو اراونا پیشگامی در یک شرکت مشترک است که به تولید آثار قدرتمند معماری و مواجهه با چالش های کلیدی قرن 21 می پردازد. کارهای ساخته شده ی او به افراد عادی فرصت اقتصادی می بخشد و همراه با کاهش اثرات بلایای طبیعی و مصرف انرژی، به تولید فضاهای عمومی دعوت کننده می پردازد. او مبتکرانه و الهام بخش به ما نشان می دهد که چگونه معماری در بهترین حالت خود می تواند زندگی مردم را بهبود بخشد." Alejandro Aravena has been named as the winner of the 2016 Pritzker Prize. Highlighting his dedication to improve urban environments and to address the global housing crisis, the Pritzker Prize jury praised the way in which the Chilean architect has "risen to the demands of practicing architecture as an artful endeavor, as well as meeting today's social and economic challenges." Aravena is the 41st Pritzker Prize laureate and the first Chilean to receive the award.At 48 years of age, Aravena has a large portfolio of private, public and educational projects in Chile, the USA, Mexico, China and Switzerland. But perhaps more notably, through his “Do Tank” firm ELEMENTAL he has managed to build 2,500 units of social housing, engaging in the public housing policies of governments where he works and taking an opportunistic approach to market forces to generate a powerful impact on lower-income communities.“Alejandro Aravena epitomizes the revival of a more socially engaged architect, especially in his long-term commitment to tackling the global housing crisis and fighting for a better urban environment for all,” explained the Jury in their citation. “He has a deep understanding of both architecture and civil society, as is reflected in his writing, his activism and his designs. The role of the architect is now being challenged to serve greater social and humanitarian needs, and Alejandro Aravena has clearly, generously and fully responded to this challenge.” After awarding Shigeru Ban in 2014, Frei Otto in 2015 and now Alejandro Aravena in 2016, the Pritzker Prize has recently shown a tendency to recognize architects who have gone beyond the traditional boundaries of the architectural discipline; architects who are capable of wielding influence to generate solutions to the most urgent problems of society.Bookmark this picture! UC Innovation Center – Anacleto Angelini, San Joaquín Campus, Universidad Católica de Chile. Santiago, Chile 2014. Image © Nina VidicThe 2016 Pritzker Prize: An Invitation to Focus on the BasicsFor the third time in history [1], the Pritzker Prize has been awarded to an architect from South America. A continent as fascinating as it is uneven and complex, there are still a number of unresolved political and economic situations that keep much of the population living in - to say the least - irregular conditions.Currently, South America is home to more than 400 million people - 6% of the world’s population - of which more than 80% live in urban areas [2]. This has generated an extreme housing deficit in the region, and in the absence of comprehensive responses to this process of urbanization, cities are filling with informal settlements which, once established, are difficult to improve. According to the latest report by UN Habitat, in Latin America and the Caribbean there are now 110.7 million people living in slums, with more potentially to come:
“In order to provide an answer for urban growth that will occur from now until 2030, we must be able to build, in developing countries alone, one city for one million inhabitants per week with US$10,000 per unit in the best of cases.”[3]​
Paradoxically, despite living with this situation every day the majority of architects in the region do not seem to take much interest in rising to the challenge of housing. That is why rewarding Alejandro Aravena at this time could be considered almost a wake-up call for architects and a positive invitation to focus again on the basics. With his central theme for the upcoming 2016 Venice Biennale, “Reporting from the Front,” Aravena has already strongly expressed this ideal.Bookmark this picture! Villa Verde Housing. Constitución, Chile 2013. Image © ELEMENTAL“If it’s true that Chilean architecture is so good, then why is the social housing so bad?”
“It could be said that Elemental started at a dinner party in Cambridge when (Andrés) Iacobelli asked: ‘Looks like Chilean architecture is going through a very good moment, getting a lot of international attention and recognition. If it’s true that Chilean architecture is so good, then why is the social housing so bad?’” [3]​
For the first time in history, the Pritzker Prize has gone to a Chilean architect - a country of 17.4 million inhabitants which for several years has been highlighted for the remarkable work of its architects. As noted a few months ago in an article in The Los Angeles Times, Chilean architecture has begun to exert a significant influence on other architects around the world through a number of works that demonstrate a simple yet flawless use of materials, and respond sensitively to their respective landscapes or urban environments.Although this kind of recognition is valuable to the Chilean architectural scene, the above question by Andrés Iacobelli - the cofounder of ELEMENTAL alongside Aravena - returns the discussion to the issue that must take priority over all others. The response to Iacobelli’s question might best be summed up by Aravena in his 2014 TED talk: "There is nothing worse than answering well the wrong question."Bookmark this picture! Mathematics School, Universidad Católica de Chile. Santiago, Chile 1999. Image © Tadeuz JalochaArchitecture as a Shortcut to Equality“The ELEMENTAL team participates in every phase of the complex process of providing dwellings for the underserved: engaging with politicians, lawyers, researchers, residents, local authorities, and builders, in order to obtain the best possible results for the benefit of the residents and society... This inventive approach enlarges the traditional scope of the architect and transforms the professional into a universal figure with the aim of finding a truly collective solution for the built environment,” explained the Jury.The Pritzker Prize has now rewarded an architect who, convinced of the power of good architecture, highlights the importance of architects themselves. Aravena is helping to challenge an established view of architecture; for him, an architect is much more than someone who simply reacts to a client's desires with functional designs. In his own words, he is able to “intensify what is available instead of complaining about what is missing... to understand what design tools are needed to subvert the forces that privilege individual gain over collective benefit.” [4]This seems to offer the inspiration and momentum architects need to take up the responsibility that once we left to others. Again quoting the new 2016 Pritzker Laureate, it is a unique opportunity to show that "architecture can introduce a broader notion of gain: design as added value instead of an extra cost; architecture as a shortcut towards equality." [4]​

E . H . S . A . N

مدیر تالار
روش ایجاد شهرها و ساختمان های امروزی

روش ایجاد شهرها و ساختمان های امروزی

DDDIQ

مدیر ارشد
اتمسفر - پیتر زومتور

اتمسفر - پیتر زومتور

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257752&d=1462642261​

بدن معماری .
حضور مادی چیزها در معماری و چارچوب آن. اینجا در انبار نشسته ایم . ردیف هایی از پرتوهای نور وجود دارد و آن ها نیز به نوبه خود پوشانده شده اند . این نوع چیزها تاثیر حسی بر من دارد . این همان چیزی است که من نخستین و عظیم ترین راز معماری می خوانم ؛ چیزهایی متفاوت در جهان و مصالح مختلف گرد هم می آورد و برای خلق چنین فضایی آن ها را ترکیب می کند . چیزی که درباره اش صحبت می کنیم برای من نوعی آناتومی است. در واقع , عینا مقصود من واژه " بدن " است ؛ مانند بدن های خود ما و آناتومی شان و چیزهایی که نمی توانیم ببینیم و پوستی که ما را می پوشاند . معنای معماری برای من و روش اندیشیدنم به آن همین است . همه چیز دور تا ئور من مانند توده ای جسمانی با غشا , بافت , نوعی پوشش , لباس , مخمل یا ابریشم است . بدن , نه ایده بدن , خود بدن , بدنی که می تواند مرا لمس کند .

اتمسفر - پتر زومتور , ترجمه : علی اکبری - انتشارات پرهام نقش

پیوست ها

• 20160507_215622443.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
هرگز با یک مشتری درباره معماری صحبت نکنید....!

هرگز با یک مشتری درباره معماری صحبت نکنید....!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257753&d=1462643160
میس ون روهه : هرگز با یک مشتری درباره معماری صحبت نکنید با تو راجع به فرزندانش صحبت کنید . این یک سیاست خوب است . مشتری شما اکثر اوقات از حرفهای شما راجع به معماری سر در نمی آورد . یک معمار توانا باید قادر باشد به مشتریش بگوید که او چه می خواد . چون در اکثر اوقات مشتری خودش نمی داند چه می خواد .

اینستاگرام : architects.graceful.quotation

پیوست ها

• Screenshot_20160427-123505.jpg
    Screenshot_20160427-123505.jpg
    57.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
ابرانتقادی - رم کولهاس - پیتر آیزنمن با حضور جفری کیپنس و رابرت سومول

ابرانتقادی - رم کولهاس - پیتر آیزنمن با حضور جفری کیپنس و رابرت سومول

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257800&d=1462883015​

پیتر آیزنمن :
...... استدلال من این است : من سعی کرده ام از پروژه های طراحی استودیو-محور فاصله بگیرم و بیشتر به پژوهش طراحی نزدیک شوم . متاسفانه , امروز همه می خواهند طراحی کنند . این تمام چیزی است که می خواهند . آنها نمی خواهند در مورد طراحی , پژوهش کنند. آن ها می خواهند طراحی کنند. بنابر این در نهایت , استودیو به این مساله بر میگردد . این مساله اهمیت بیشتری دارد که من به دانشجوهایم در مورد شیوه تفکر رم کولهاس در کار خود و حرکت او از کتابخانه ملی تا ژوسویی تا سیاتل و پروژه ی پورتو یاد بدهم . من فکر میکنم دانشجوها با مطالعه این دگر دیسی ها درباره ی طراحی بیشتر یاد میگیرند تا اینکه سعی کنند و یک کتابخانه طراحی کنند

ابرانتقادی - رم کولهاس - پیتر آیزنمن با حضور جفری کیپنس و رابرت سومول - مترجم : پویان روحی - انتشارات کتابکده کسری

پیوست ها

• 20160510_164558.jpg
    20160510_164558.jpg
    20.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
معماری اندیشی / پتر زومتور

معماری اندیشی / پتر زومتور

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257901&d=1463162783​

معماری نه امری انتزاعی , که همواره مادی و عینی است . یک طرح یا پروژه ترسیم شده بر کاغذ , معماری نیست , بلکه صرفا بازنمود کمابیش نابسنده یی است از معماری ,که آن را می توان با نت های موسیقی مقایسه کرد . معماری نیز مانند موسیقی نیازمند اجراست . پس از آن است که کالبدش وجود مادی می یابد , کالبدی که همواره حسی است

معماری اندیشی / پتر زومتور - ترجمه علیرضا شلویری / انتشارات حرفه هنرمند

پیوست ها

• 20160513_222842.jpg
    20160513_222842.jpg
    19.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
گفتگوی معماری
خانه به تعبیر شما چیست ؟

با سلام خدمت دوستان هنرمند معمار
* خانه به تعبیر شما چیست ؟
** برآورد شما از مفهوم خانه در معماری معاصر چیست ؟
*** شما در طراحی مسکونی تان می کوشید چه سمت و سویی را دنبال کنید ؟
**** تعبیر شما از محیط شهری در ایران امروز چیست ؟ این محیط چگونه در طراحی مسکونی شما انعکاس می یابد ؟

بعضی از گفتگوهای پیشین

pari.arch

عضو جدید
به نظر من خونه جاییه ک ادم ارامش داره جایی ک وقتی با خستگی و دغدغه های فضای کار و...برمیگرده میگه هیچ جا مثل خونه ادم نمیشه:)
ارامش خونه هم بحث محرمیت و دروگرایی داره هم بحث منظر ...منظری ک وقتی عصر با ی لیوان چای نشستی و مشغول تماشای اون هستی انرژی تازه میگیری....بماند که خونه های امروزی بیشتر محصوریت دارن بدون منظر یا منظر به واحد همسایه:D
از نظر فضایی هم در حد ی فکر ک نمیدونم درست یا غلط باشه تو جامعه امروز ما به نظر میاد افراد خانواده روز به روز بیشتر از هم جدا میشن پس نیاز به فضاهایی داریم ک ساعت هایی ک تو خونه هستن بیشتر در کنار هم باشن و گفت و گو و تعامل داشته باشن نه اینکه هرکدوم تو ی اتاق بسته ...