گروه آمادگی برای کنکور ارشد كامپيوتر 91

motahare2010

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

به امیدخدا منم میخوام شروع کنم.اماترم آخرم یکم سخته چون پروزه دارم.;)

mohsen-khalili

عضو جدید
منم ترم آخرمه و پروژه دارم ولی اگه از الان شروع کنم و جدی باشیم شریفی شدن رو شاخمه

motahare2010

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

منم ترم آخرم اگه میشه جوری برنامه ریزی کنیدکه ماترم آخری هابتونیم برنامه ریزی کنیم

sky123

عضو جدید
سلام دوستای گلم
خوبید؟
من رشته کارشناسیم مهندسی شیمیه
اما راستش اصلا بهش علاقه ندارم
میخوام برا ارشد کامپیوتر بخونم
میشه یه کم در مورد اینده کاریش بهم بگید؟
فقط برنامه نویسیه؟
برا ارشد چه کتابایی رو باید خوند؟
منابعش چیه؟

بی نهایت ممنون

farhadjanim

عضو جدید
سلام
منم کنکور میدم یه ترم با واحدهای کم دارم
دعا کنید تقریبا شروع هم کردم

farhadjanim

عضو جدید
سلام منم کنکور دارم باید از همین الان شروع کنم
امیدوارم شما هم بهم کمک کنید

marzieh69

عضو جدید
سلام به همه بچه هاي باشگاه منم حاضرم دنبال يه برنامه ميگشتم

Alireza Sam

عضو جدید
خسته نباشید همگی!!!
هر کی فقط اعلام حضور میکنه!!!
من که می خوام از اول تابستون شروع کنم. باید تا آخر تابستون تمام مطالب رو بخونیم و یک کم تست بزنیم!!! کار سختی نیست!!!
کار مهم از اول مهر شروع میشه که باید فقط جمع بندی کنیم و هی تست بزنیم!!!!!
من که فقط محاسبات رو پاس نکرده ام. اونم ترم مهر بر میدارم و با استاد می خونم و تست می زنم!!!
اینم از برنامه ی ما!!!!

fgm

عضو جدید
همه می یان می گن ما ام هستیم البته که بی شماریم;) ولی خوبه هرکی برنامشو بگه .. من از 1 تیر شروع می کنم البته ایشالا پروژه ها تموم شه تا اون موقع :cry: دیگه این که می خوام همه کتابای کنکورو از نمایشگاه بخرم و باید هرکی واسه خودش یه برنامه با توجه به این که چی خوب بلد چیو کمتر بریزه 1تیر شروع کنیم 90 روز می شه خیلی خوند ایییییییییییییییشالااااااااااااااااااااااااا:)

mersedes

عضو جدید
با سلام و آرزوی موفقیت
من تازه به جمع شما وارد شدم
1 ساله مدرکمو گرفتم ، امسال می خوام ارشد قبول شم (نرم افزار) لطفا منابع معرفی کنید؟ یا جزوه های دانشگاههای معتبر که اساتیدشون طراح سوالند
اگه دختر گلم بذاره می خوام از اول خرداد شروع کنم

mohammadamingh1

عضو جدید
سلام دوستای گلم
خوبید؟
من رشته کارشناسیم مهندسی شیمیه
اما راستش اصلا بهش علاقه ندارم
میخوام برا ارشد کامپیوتر بخونم
میشه یه کم در مورد اینده کاریش بهم بگید؟
فقط برنامه نویسیه؟
برا ارشد چه کتابایی رو باید خوند؟
منابعش چیه؟

بی نهایت ممنون

سلام

اگر تصمیمتون اینه
به نظر من
اول علاقه خودتونو بشناسید
حسابی وقت بذارید و علاقتونو پیدا کنید
بعد وارد اون رشته شید

اگه تصمیمتون کامپیوتره
منم بهتون خوشامد میگم
خوش آمدید
رشته زیبا و دوست داشتنیه
البته چون واحدایی که گذروندید خیلی با کامپیوتر ارتباط نداره بنابراین اوایل ممکنه یه کمی اذیت شید که با پشتکار حل میشه

در مورد کتاب و منابع بد نیست به سایت زیر یه سری بزنید
http://www.manesht.ir/forum/

خب
امیدوارم پیروز و موفق باشید:smile:

آخرین ویرایش:

mohsen-khalili

عضو جدید
کنکور آزاد هم تموم شد خیلییییییییییی آسون بود:biggrin:;)

ولی واسه دولتی باید ........................:confused::cry:

mamad91

عضو جدید
سلام.منم هستم.من سعی میکنم در تابستون دروس ریاضی و جامدات رو خوب و کامل بخونم

mohammadamingh1

عضو جدید
سلام دوستان

راستش اومدم دیدم آخرین پیام مربوط میشه به یه هفته پیش
واسه همین این پیامو گذاشتم

بالاخره نتایج ارشدو اعلام کردن:D
خب
یه عده خوشحال
یه عده ناراحت
و یه عده هم مثل ما سال سومیهای معمولی

اما امیدورام
سال دیگه
این موقع
هممون شاد و خوشحال باشیم:):gol::):gol::)

ایشالله:heart::heart::heart:

pourya-ba

عضو جدید
من رشته مهندسی شیمی ترم آخر دانشگاه صنعت نفت هستم , می خواستم کنکور مهندسی معماری کامپیوتربدم می خواستم کمی مرا راهنمایی و هدایت کنید . راستش می خواستم در زمینه سخت افزار کامپیوتر تخصصی کار کنم وعلاقه هم دارم .
البته امسال تو کنکور رشته خودم نتیجه نگرفتم و اگر یکبار دیگه شرکت کنم مطمئنا نتیجه خوبی میگیرم (البته انشالله). اما با توجه به علاقه ای که دارم میخواستم بدونم که چقدر وقت لازم است تا از صفر شروع کنم و شما چه منابعی رو پیشنهاد میکنید . و اثلا این تغییر رشته رو توصیه میکنید یا نه . می خواستم نظرتون رو بدونم . خیلی ممنون . منتظر جوابتون هستم .​

faey

عضو جدید
دوستای عزیز من یه پستی توی تاپیک ارشد ۹۰ دادم از اونجایی که بیشتر به این تاپیک مربوط میشه اینجا هم کپی می کنم
اگه قابل بدونید شاید بتونه کمکی بکنه

من الان یه توضیح کلی می دم و توی پستهای بعدی سعی می کنم ریزتر بشم
اول اینکه باید بدونید که شما فقط از درسهایی می تونید توی کنکورتون نتیجه بگیرید که واقعا اونارو کاملا مسلط باشید یعنی اینکه اگه بجای متوسط خوندن همه درسها با انتخاب درست چندتا رو در حد خداشدن بلد باشید نتیجه ای به مراتب بهتر می گیرید و البته باید اون درسها رو اونقدر بلد و مسلط باشید که از لحاظ زمانی هم وقت کم نیارید.
حالا در مورد اینکه از کی و چه درسهایی شروع کنید باید بگم که از همین امروز و با تمام توانتون شروع کنید تا بتونید همین امسال بهترین نتیجه رو بگیرید.
و اینکه بعضی از درسها رو بیشتر میشه روشون حساب کنید که اگه عالی بخونید نتیجه خوبی هم بگیرید که در این مورد بعدا بیشتر توضیح میدم.
اما از طرفی بهتره که شما با چندتا درس که مثلا ۲تا مشترک ۲تا ریاضی و ۱اختصاصی و البته زبان هم که ارزش خودش رو داره شروع کنید و هرچه سریعتر اونها رو به جایگاه مطلوبی برسونید و از اون موقع به بعد روزی چندتا تست از اونها بزنید که باعث سرعتتون بشه و درکنارش درسهای دیگه رو شروع کنید اینطوری اگه وقت کم بیارید حداقل چندتا درسو آماده دارید و یهو کل کنکورو از دست نمیدید البته همونطورکه گفتم دوره تست دوره تست .... هرچی به اهمنتش تاکید کنم کمه واسه همین میگم که مبادا درسهایی رو که می خونید کنار بذارید بلکه حتما در روز چندتا تست و کمی دوره از اونا رو داشته باشید
که در این مورد پیشنهاد من درسهایی هست که همونظوریکه گفتم بهتر به نتیجه می رسند که به این صورت میشه: از مشترک ها درسهای ۱-مدار منطقی ۲-معماری ۳-نظریه(دوستهای عزیز توجه کنید که منظور من اصلا این نیست که این درسها آسونند بلکه مسلما سیستم عامل و ساختمان آسونتر هستند ولی اصلا نمیشه روشون حساب کرد و ممکنه با کلی خوندن باز هم نتونید درست جواب بدید) از بین ریاضی ها ۱-محاسبات ۲-مهندسی ازبین اختصاصی ها هم در مورد هوش مصنوعی که گرایش خودم هست ۱-هوش مصنوعی ۲-مدارالکتریکی
دلیل دیگه ای که میگم این درسها رو اول بخونید اینکه درسهای دیگه ای که باقی موندن نسبت به اینها فرار ترند و بهتره که دیرتر بخونیدشون و اما زبان البته این بستگی به سطح خودتونم داره اما تا قبل از مهر هرچی می تونید لغت حفظ کنید و از مهر به بعد دوره و خوندن ریدینگ رو انجام بدید.

hibye90

عضو جدید
دوستای عزیز من یه پستی توی تاپیک ارشد ۹۰ دادم از اونجایی که بیشتر به این تاپیک مربوط میشه اینجا هم کپی می کنم
اگه قابل بدونید شاید بتونه کمکی بکنه

من الان یه توضیح کلی می دم و توی پستهای بعدی سعی می کنم ریزتر بشم
اول اینکه باید بدونید که شما فقط از درسهایی می تونید توی کنکورتون نتیجه بگیرید که واقعا اونارو کاملا مسلط باشید یعنی اینکه اگه بجای متوسط خوندن همه درسها با انتخاب درست چندتا رو در حد خداشدن بلد باشید نتیجه ای به مراتب بهتر می گیرید و البته باید اون درسها رو اونقدر بلد و مسلط باشید که از لحاظ زمانی هم وقت کم نیارید.
حالا در مورد اینکه از کی و چه درسهایی شروع کنید باید بگم که از همین امروز و با تمام توانتون شروع کنید تا بتونید همین امسال بهترین نتیجه رو بگیرید.
و اینکه بعضی از درسها رو بیشتر میشه روشون حساب کنید که اگه عالی بخونید نتیجه خوبی هم بگیرید که در این مورد بعدا بیشتر توضیح میدم.
اما از طرفی بهتره که شما با چندتا درس که مثلا ۲تا مشترک ۲تا ریاضی و ۱اختصاصی و البته زبان هم که ارزش خودش رو داره شروع کنید و هرچه سریعتر اونها رو به جایگاه مطلوبی برسونید و از اون موقع به بعد روزی چندتا تست از اونها بزنید که باعث سرعتتون بشه و درکنارش درسهای دیگه رو شروع کنید اینطوری اگه وقت کم بیارید حداقل چندتا درسو آماده دارید و یهو کل کنکورو از دست نمیدید البته همونطورکه گفتم دوره تست دوره تست .... هرچی به اهمنتش تاکید کنم کمه واسه همین میگم که مبادا درسهایی رو که می خونید کنار بذارید بلکه حتما در روز چندتا تست و کمی دوره از اونا رو داشته باشید
که در این مورد پیشنهاد من درسهایی هست که همونظوریکه گفتم بهتر به نتیجه می رسند که به این صورت میشه: از مشترک ها درسهای ۱-مدار منطقی ۲-معماری ۳-نظریه(دوستهای عزیز توجه کنید که منظور من اصلا این نیست که این درسها آسونند بلکه مسلما سیستم عامل و ساختمان آسونتر هستند ولی اصلا نمیشه روشون حساب کرد و ممکنه با کلی خوندن باز هم نتونید درست جواب بدید) از بین ریاضی ها ۱-محاسبات ۲-مهندسی ازبین اختصاصی ها هم در مورد هوش مصنوعی که گرایش خودم هست ۱-هوش مصنوعی ۲-مدارالکتریکی
دلیل دیگه ای که میگم این درسها رو اول بخونید اینکه درسهای دیگه ای که باقی موندن نسبت به اینها فرار ترند و بهتره که دیرتر بخونیدشون و اما زبان البته این بستگی به سطح خودتونم داره اما تا قبل از مهر هرچی می تونید لغت حفظ کنید و از مهر به بعد دوره و خوندن ریدینگ رو انجام بدید.

سلام استاد faey :gol:
چون تاپیک رو عوض کردین دوباره سوالم و اینجا می پرسم!
ببخشید اگه میشه بگید از چه کتاب هایی بخوونیم برای ارشد پوران پزوهش یا مقسمی یا....؟!
بعد اینکه کدوم اموزشگاه خوبه بریم؟ ماهان یا پارسه یا...؟!
بعد دولتی هستید یا ازاد؟ چون می خوام بدونم ازاد باشیم میتونیم امید به قبول تو دانشگاه دولتی تو تهران باشیم!؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!:gol::gol:

faey

عضو جدید
سلام استاد faey :gol:
چون تاپیک رو عوض کردین دوباره سوالم و اینجا می پرسم!
ببخشید اگه میشه بگید از چه کتاب هایی بخوونیم برای ارشد پوران پزوهش یا مقسمی یا....؟!
بعد اینکه کدوم اموزشگاه خوبه بریم؟ ماهان یا پارسه یا...؟!
بعد دولتی هستید یا ازاد؟ چون می خوام بدونم ازاد باشیم میتونیم امید به قبول تو دانشگاه دولتی تو تهران باشیم!؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!:gol::gol:
دوست عزیزم کلمه کم کم شروع کنم رو بذار کنار وگرنه وقت کم میاری. از الان خیلی جدی شروع کن
شما از هر دانشگاهی که باشی اگه از الان واقعا زحمت بکشی بهترین جا قبولی دانشگاه منم یه جای افتضاحی بود
من کلاس نرفتم شما هم اگه از اون دسته ای که تا کلاس نرن درس نمی خونند نیستید بجای کلاس رفتن خودت بخون واما اینکه چی بخونی بعضی از درسها رو تا منبع اصلیشو نخونی نمیشه
البته هرچی که اینجا میگم نظر و تجربه منه شما از دیگران هم تحقیق کنی بهتره
من اینجا برای هر درس به ترتیب اولویت همه منابعشو می گم و اونهایی رو که اول گفتم حتما باید بخونی
بهتره روراست بگم اگه شریف و تهران و امیرکبیر می خوای باید منابعشو نو بخونی و البته باید این کارو تا اول مهر تموم کنی پس باید از الان حسابی بجنبی
بهتره اگه نمی خوایید هزینه بالا بره با چند نفر هرکدوم یه انتشاراتو بخرن بعد با هم جابجا کنید البته می تونید هزینه کلاس رو بدید به کتاب که خیلی بهتره
مدارمنطقی----- کتاب پوران و راهیان ارشد حتما هردو رو بخون چون اولی از مانو گفته دومی از نلسون که هر دو از منابع هستند و دیگه نیازی به خوندن خود مراجعش نداری مگه ان جاهایی که برات گنگه که بد نیست یه نگاهی به خود کتاب بندازی مثلا مبحث میلی ومور توی نلسون ۲تا مثال خوب داده که اگه ببینیشون خوبه البته درسش توی راهیان اومده ولی مثال نداده
معماری----دقیقا مثل منطقی پیشنهاد می کنم چون باز هم پوران از مانو و راهیان از منابع دیگه مثل پترسون که هردو منابع هستند گفته
درمورد معماری یکی که رتبه خودش خوب شده بود به من گفت که یه کتاب ۱۰۰۰ مسٔله از فرشادصفایی هست که خوبه ولی من نرسیدم بخونم
در مورد نظریه باید کتاب لینز رو بخونی چون کتاب تستها هم همونو تکرار کردند پس از روی خودش بخون حجم مطالبش زیاد نیست بعدشم هر روز مثلا ۵تا تست بزن
یه نکته (اگه مرجعی رو می خونی روزنامه وار نباشه چون به درد نمی خوره بهتره بگم بخوری نه اینکه بخونی)
تو هرسه تا درس بالا سریع بخون بعد روزی ۵تا مثلا تست بزن و همون مباحثی که توی تستها اومده رو دوره کن اما با دقت
اگه اجازه بدید چون خیلی داره طولانی میشه بقیشو دوباره پست میدم

faey

عضو جدید
دوست عزیزم کلمه کم کم شروع کنم رو بذار کنار وگرنه وقت کم میاری. از الان خیلی جدی شروع کن
شما از هر دانشگاهی که باشی اگه از الان واقعا زحمت بکشی بهترین جا قبولی دانشگاه منم یه جای افتضاحی بود
من کلاس نرفتم شما هم اگه از اون دسته ای که تا کلاس نرن درس نمی خونند نیستید بجای کلاس رفتن خودت بخون واما اینکه چی بخونی بعضی از درسها رو تا منبع اصلیشو نخونی نمیشه
البته هرچی که اینجا میگم نظر و تجربه منه شما از دیگران هم تحقیق کنی بهتره
من اینجا برای هر درس به ترتیب اولویت همه منابعشو می گم و اونهایی رو که اول گفتم حتما باید بخونی
بهتره روراست بگم اگه شریف و تهران و امیرکبیر می خوای باید منابعشو نو بخونی و البته باید این کارو تا اول مهر تموم کنی پس باید از الان حسابی بجنبی
بهتره اگه نمی خوایید هزینه بالا بره با چند نفر هرکدوم یه انتشاراتو بخرن بعد با هم جابجا کنید البته می تونید هزینه کلاس رو بدید به کتاب که خیلی بهتره
مدارمنطقی----- کتاب پوران و راهیان ارشد حتما هردو رو بخون چون اولی از مانو گفته دومی از نلسون که هر دو از منابع هستند و دیگه نیازی به خوندن خود مراجعش نداری مگه ان جاهایی که برات گنگه که بد نیست یه نگاهی به خود کتاب بندازی مثلا مبحث میلی ومور توی نلسون ۲تا مثال خوب داده که اگه ببینیشون خوبه البته درسش توی راهیان اومده ولی مثال نداده
معماری----دقیقا مثل منطقی پیشنهاد می کنم چون باز هم پوران از مانو و راهیان از منابع دیگه مثل پترسون که هردو منابع هستند گفته
درمورد معماری یکی که رتبه خودش خوب شده بود به من گفت که یه کتاب ۱۰۰۰ مسٔله از فرشادصفایی هست که خوبه ولی من نرسیدم بخونم
در مورد نظریه باید کتاب لینز رو بخونی چون کتاب تستها هم همونو تکرار کردند پس از روی خودش بخون حجم مطالبش زیاد نیست بعدشم هر روز مثلا ۵تا تست بزن
یه نکته (اگه مرجعی رو می خونی روزنامه وار نباشه چون به درد نمی خوره بهتره بگم بخوری نه اینکه بخونی)
تو هرسه تا درس بالا سریع بخون بعد روزی ۵تا مثلا تست بزن و همون مباحثی که توی تستها اومده رو دوره کن اما با دقت
اگه اجازه بدید چون خیلی داره طولانی میشه بقیشو دوباره پست میدم

با اجازتون از این به بعدشو توی تاپیک ارشد ۹۱ پست میدم

faey

عضو جدید
ساختمان داده ها----- هیچ چاره ای نیست مگر اینکه کتاب کورمن که همون
CLRS
هست رو بخونید چون میان مثلا یه قضیه رو نصفیشو توی سوال و بقیشو تو گزینه میدن بعد از اون هم کتاب پوران خوبه البته تا جاییکه وقت کردید بعد از اینکه منابع خودتونو خداشدید هر کتاب تست دیگه ای که گیرتون اومدو یه نگاه سریع بندازید چون درسو خوب بلدید زیاد وقتی نمی گیره و البته در مورد این درس هرچقدر بخنید بازم اگه بخوان اذیت کنند ممکنه سوالی بدن که نتونی بزنی
راستی تا یادم نرفته بگم که حتما آزمون آزمایشی رو ثبت نام کنید به نظر من در رشته ما پارسه از نظر جامعه آماری عالیه و تقریبا می تونم بگم که هر رتبه ای که توی دوتا آزمون جامع آخرش بیاری کنکور هم توی همون حدودی و دیگه اینکه حتما طبق برنامه ریزی آزمونا پیش برید پس باید تا اول مهر همه مراجع رو خونده باشید و شبرنگ کاریاتونو کرده باشید و از اول مهر توی ۲هفته بین آزمونا فقط به دوره و تست می رسید البته بازم میگم این حرفا واسه یه رتبه با ارزش شریف و تهران هست اگه پایه زحمت باشید و اگه هدفتون محکم باشه
و دیگه اینکه در مورد بعضی از درس ها مثل ساختمان و سیستم عامل و چندتای دیگه که در ادامه میگم کتابهای پارسه هم خیلی خوبه که ساختمان ماله طورانیه و سیستم عامل یه کتاب جلد مشکیه که میگن باخوندن اون نیازی به منبع خوندن ندارید که مال حقیقت هست من که خودم تننباوم رو خوندم ولی بعدا که کتابو گرفتم دیدم آره جاهای مهمش بعلاوه مهمهای استالینگ اون تو هست پس همین خوبه

faey

عضو جدید
خوب دیگه درسهای مشترک تموم شد و میرسیم به ریاضی ها :
محاسبات عددی----- پوران پژوهش یه کتابی داره که اسمش آنالیز عددیه البته شنیدم یه محاسبات هم داده که نمیدونم چطوره ولی اون موقعی که من خریدم اونو چاپ نکرده بود و من آنالیزعددی رو خوندم که خوب بود البته کتاب پارسه هم در این درس خوبه که هردو رو بخونی و یه چیزی میگم این فقط کشف خودمه و تا حالا که من نشنیدم کسی دربارش حرفی بزنه اینو فقط از این بابت میگم که دیگه اگه واقعا خواستی محاسباتو پدرشو دربیاری بدونی کجا بری سراغش نه اینکه الان بری سر این چون ارزشه ریسک شو نداره فقط اگه وقت کردی برو سرش یعنی بعد از اتمام همه درسها یه کتابی هست که اسمش محاسبات عددیه و ماله جرالد\ویتلی و مترجمش پورپاک هست انتشارات جهاددانشگاهی دانشگاه تهرانه راستش اگه برید سوالای سالهای قبلو نگاه کنید عین مثال مربوط به روش تجزیه ال یو حتی عددشو هم عوض نکرده بودند اومد و اینکه هر مبحثی که اول تو کنکور میادو همه رو شکه میکنه بعد وارد کتاب کنکورا میشه از این کتاب سردر اورده و دلیل اینکه میگم الان نخونش اینه که مباحث جدید که تو کتاب تستها نیست توش زیاده که وقت میگیره واسه همین اگه رسیدی برو سرش
ریاضی مهندسی----- منکه از روی کتاب معتقدی ماله انتشارات پارسه خوندم این مولف ۲تا کتاب داره که یکیش درس و تست تالیفیه اون یکیش تستهای کنکوره هردوشو پیشنهاد می کنم اولی رو سریع یه دور بخون بعدش روزی چندتا از تستهارو بزن اولی تالیفی ها که تعدادشون کم هست اما چون به همون ترتیبیه که درسو داده اورده باعث تسلط میشه بعدشم برو سر کتاب تست کنکورهاش که تا خود کنکور طول میکشه البته سعی کن یا برسی بیش از یه دور بزنی یا حداقل یه علامت بزن که برای دور دوم اگه به همش نرسیدی بری سروقت تستهای مهم البته در مورد تست های کنکور نیکوکار هم یه کتابی داره که خلاصه درس و تست کنکوره اونم بد نیست و در واقع هردو همون تست های کنکوره و فرقی نداره اما من معتقدی رو ترجیح میدم و البته اگه دیگه خواستی خیلی کار کنی و اگه واقعا وقت کردی یه نگاهی هم به مثال های حل شده شیدفر بنداز (البته در واقع شیدفر ترجمه کرده اما چون یه تغییراتی داده اسم اون روی جلد هست)

faey

عضو جدید
آمار و احتمال----کتاب طورانی انتشارات پارسه خیلی خوبه البته نیکوکار هم یه کتابی داره که خلاصه درس و تستهای کنکوره که بازم تکراری میشه چون طورانی هم توی کتابش همینارو داره و البته درسش کاملتره توجه کنید که این کتابایی که ماله انتشارات پارسه بود که برای چندتا درس گفتم تا جاییکه میدونم همون جزوه پارسه که به زور موقع ثبت نام آزمون میدن نیستا اگرچه مولفشون یکی باشه حالا شاید امسال همونارو بدن که امیدوارم اینطوری بشه در ضمن دیگه اگه خواستی خیلی مثال کارکنی یه کتاب هست که پر از مثال های حل شده آمار و احتمال مال نعمت الهی خیلی بدرد می خوره اگه رسیدی میگم برو سرش
البته در مورد این دوتا درس مهندسی و آمار اینقدر تست کنکور هست که همونارو هم بزنی شاه کاره
گسسته-----در این مورد من از دیگران نقل قول می کنم چون خودم زیاد نرسیدم: کتاب پوران خوبه و البته یه رتبه ۶ کنکور چند سال پیش گفت مثال های کتاب گریمالدی رو تا نخونی نمیشه که چون این کتاب دو جور چاپ شده منظور ۳جلدیه هست البته وحشت نکنید چون گسسته یه جوریه که زود خونده میشه و البته با الگوریتم و آمار و یه جورایی ساختمان همپوشانی زیاد داره پس برای همش خوبه ولی بگم این از اون درساییه که معلوم نیست نتیجه زحمتاتو ببینی یا نه واسه همین آخر سر بر سراغش
خوب اینم از ریاضی ها

faey

عضو جدید
در مورد تخصصی ها من چون خودم هوش مصنوعی بودم در مورد اون میگم
هوش مصنوعی----خود کتاب راسل اونی که انتشاراتش امام رضا هست و مترجماش سعید راحتی-بهداد-تیموری اند رو چندبار بخون بقیه ترجمه هاش مزخرفه تست هم میتونی کتابی که حل المسایل همین کتابه خوب بود و هم یکی هست ماله انتشاراته سپاهانه بگیری
البته یه چیزی بگم که در مورد این درس و درس معماری کتابهای مختلف ممکنه به بعضی از سوالات کنکور جوابهای متفاوت و بعضی ها شون غلط داده باشند که من دقیقا نمی دونم بگم کدوم درسته ولی گفتم که بعدا سردرگم نشی
مدارالکتریکی----به نظرمن کتاب پوران رو همراه با جزوه پارسه که ماله عبدالعالی هست بخونی کافیه
طراحی الگوریتم----- هر سه انتشارات پوران-جزوه پارسه-مقسمی هرسه خوبه بعضا یه جاهایی یکیشون بهتره واسه همین یکی رو بخون بقیه رو از یکی بگیر یه نگاهی بنداز البته میگن خود کتاب نعیمی پور رو بخونید در هر حال در مورد این درس من اطلاعاتم کافی نیست بهتره خودتون تحقیق کنید حتی در مورد اینکه کدوم کتاب تست بهتره هم زیاد اطمینانی ندارم

blue.lady

عضو جدید
مثلا اگه بجای بجای اینکه بریم این کتابارو بخریم .بسته های آموزشی سنجش و دانش رو بگیریم فایده ای داره؟
یا فقط پارسه و پوران پژوهش کمک میکنن؟

faey

عضو جدید
و اما زبان
بهتره بگم این برای کسی که بتونه بالا بزنه برگ برنده است
اما توصیه من اینه که شما تا آخر تابستون تا جاییکه می تونید لغت حفظ کنید مثلا می تونید از ۵۰۴ شروع کنید بعد برید سراغ
essential words for the TOEFL
اینارو من توصیه می کنم که از روی فلش کارت هاش فقط کلمات اصلیشون رو بخونید و وقتتونو با کلمات مترادفش و متن هاشون تلف نکنید چون درواقع همین کلمه های اصلیشه که پر کاربرده و ممکنه به دردتون بخوره
اینارو در ضمن سعی کنید توی جعبه لابتنر (البته نه از اوناییش که کلی باید پولشو بدی بلکه از همین ۳۵۰۰ تومنیاش و یا اینکه خودتون درست کنید)بزارید تا یه برنامه منظمی برای دوره کردنشون داشته باشید
البته تا اول مهر کار لغت حفظ کردن رو تموم کنید بعد از این دو تا کتاب به نظر من با اینکه بازم کتابایی مثل ۱۱۰۰ و ... هست اما زیاد برای کنکور مفید نیستند و می توانید برید سراغ کنکورهای سال های قبل و مثلا روزی یه مقدار ریدینگ و یا تست لغت بخونید و لغت هایی رو که بلد نیستید رو در بیارید و روی تکه های کاغذ که برای جعبه لابتنرتون مناسب باشه بنویسید و یا مثل من یه جعبه کوچیک جدای از جعبه اصلیتون کا مال فلش کارت های کتابهای بالا که گفتم دارید درست کنید و اینایی رو که خودتون می نویسید توی ان بذارید و همین ظوری جریان ریدینگ خوندن و لغت حفظ کردن را البته با یه برنامه منظم که وقت بقیه درساتونو نگیره تا کنکور ادامه بدید
و البته در مورد گرامر هم راستش من زیاد نمی دونم ولی کاری که می شروع کرده بودم این بود که چون نمی دونستم چی بخونم که وقتمو زیاد نگیره شروع کردم تستهای کنکورو که هر سال ۵تا گرامر داره نگاه می کردم که ازکدوم مبحث ها اومده بعد اونا رو می خوندم. اما در این مورد بهتره از کسیکه بیشتر میدونه بپرسید

فکر کنم دیگه هرچی می دونستم گفت
خوشحال میشم بازم اگه بتونم کمکی بکنم

درضمن من فکر می کنم این راهی که گفتم برای یه رتبه عالی جواب میده و دلیل اینکه رتبه من چندان جالب نشد این بود که به دلیل نداشتن تمرین کافی سر جلسه بشدت وقت کم آوردم و دیگه اینکه متاسفانه به دلیل اینکه زیادی وسواس روی یه منبع یا در خوندن یه درس داشتم تست کم زدم و به همین دلیل خیلی توصیه می کنم که اصلا نگید اول بخونم بعد میرم سر تست بهتره یه دور سریع و بدون وسواس بخونی بعد هر روز چندتا تست بزنی تا هم دوره بشه هم سریع بشی البته دیگه باید یه تعادلی برقرار کنید چون که نمیرسید هر روز همه رو تست بزنید ولی مهندسی وآمار و الکتریکی و محاسبات رو باید زیاد تست بزنی پس میشه همون روزی۵تا رو برای اینا گذاشت و بقیه رو با هم به یه تعادلی رسوند

بالا