کدام پوشش بهتر است؟

mehdimehdi700

عضو جدید
:eek:به روز کرده؟؟؟
مگه حجاب امریه که بشه به روز کردش؟؟
مد 3سال دیگه چیه؟؟؟
مد 100 سال دیگه!!!!!!

ببین یه مثال واضع می زنم حدود پوشش یک مرد چیه؟؟ در عرف جامعه حدودش تا کجا پیش می رود .

آیا شما پیراهن 60 سال پیش رو به تن می کنید ؟ آیا شما یک نوع خاص پیراهن و با یک رنگ خاص موظفی بپوشی ؟

نه شما یک محدودای که اسلام و عرف جامعه به شما گفته را رعایت می کنی ولی در رنگ و نوع لباسی که انتخاب می کنی مختار هستی .

اگر می گویی که در انتخاب نوع لباس و رنگش مختار نیستی پس در جایی دیگر زندگی می کنی .

حالا حدود پوشش زنان در اسلام تا کجاست .

یک سوال پیش می آید آیا زنان مالزی که آنها هم مسلمان هستند و زنان ایرانی هم مسلمان هستند یک نوع پوشش دارند ؟

پس از اینجا می فهمیم که اسلام برای زنان هم حدود را تعیین کرده و موظفا آن را بپوشانند .

حالا شما فکر نمی کنید می توان حجاب را هم به مقتضیات زمان به روز کرد و با رعایت حدود تعیین شده در آن تنوع ایجاد کرد .

آن خانم شماره دو آمده حدود تعیین شده را رعایت کرده .

اگر شما اسم این را مد می گذارید خوب باشد اسمش مد .

ولی این قضیه با مد مرسوم شده زمین تا آسمان فرق دارد

آخرین ویرایش:

mehdimehdi700

عضو جدید
شماره 4 یا 5 فقط یه نمونه از حجاب کامل بدون چادره ...دیگه رنگ لباسش که مطرح نیست ...
شماره 6 موهاش بیرونه و آستینش کوتاهه ، پس از نظر حجاب از اون دوتا سطحش پایین تره ...

سلام و ممنونم که این نکات رو گوش زد کردید . ولی خدایش این بنده خدا کجا موهاش بیرون که با این تاکید می گی ، با توجه به این که خود شما هم مهندسی معماری می خونید اگه یکی از رفقاتون شالش اینجوری باشه در نظر شما اون موهاشو بیرون انداخته ؟.

در مورد آستیناش درسته یه مقدار کوتاهه در این پارامتر نمره را اشتباهن به ایشون داده ام .

در مورد رنگ لباس هم اگه جلف یا ساده بودن مطرح باشه می توان این را در نظر گرفت اگه هم مطرح نبوده می توان از پارامتر های مورد بررسی حذفش کرد .

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و ممنونم که این نکات رو گوش زد کردید . ولی خدایش این بنده خدا کجا موهاش بیرون که با این تاکید می گی ، با توجه به این که خود شما هم مهندسی معماری می خونید اگه یکی از رفقاتون شالش اینجوری باشه در نظر شما اون موهاشو بیرون انداخته ؟.

در مورد آستیناش درسته یه مقدار کوتاهه در این پارامتر نمره را اشتباهن به ایشون داده ام .

در مورد رنگ لباس هم اگه جلف یا ساده بودن مطرح باشه می توان این را در نظر گرفت اگه هم مطرح نبوده می توان از پارامتر های مورد بررسی حذفش کرد .

سلام ...
ببینید شما دارین میگین حجاب برتر و حجاب برتر اونیه که اسلام مشخص کرده و از نظر اسلام نباید یه ذره هم مو بیرون باشه ، که تو شماره 6 یه کم بیرونه ...
من نگفتم حجاب 6 بده گفتم برتر نیست ...
:biggrin:چه ربطی به رشتم داره خو ؟؟؟؟؟ من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ...
به نظرم تو این نظرسنجی رنگ لباس مطرح نیست ،مهم حدو حدود رعایت حجابه و با این تفاسیر اصلا نباید بین 4 و 5 فرقی قائل شد (فقط به حدود پوشش توجه کنید)

mehdimehdi700

عضو جدید
سلام ...
ببینید شما دارین میگین حجاب برتر و حجاب برتر اونیه که اسلام مشخص کرده و از نظر اسلام نباید یه ذره هم مو بیرون باشه ، که تو شماره 6 یه کم بیرونه ...
:biggrin:چه ربطی به رشتم داره خو ؟؟؟؟؟ من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ...
به نظرم تو این نظرسنجی رنگ لباس مطرح نیست ،مهم حدو حدود رعایت حجابه و با این تفاسیر اصلا نباید بین 4 و 5 فرقی قائل شد (فقط به حدود پوشش توجه کنید)

اگر توجه کنید رشته خود من هم معماری پس از رخداد های رشته معماری مطلع هستم .

چرا سریع مسائل را از ریشه می زنین ( من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ... )

تویه همین رشته ی معماری یه دخترایی هستن که تمام حجابشونو رعایت می کنند ، کسی پشت رشته خودش حداقل صحبت می کنه !!!

ما در این تاپیک ها می خواهیم به یک نتیجه ای برسیم پس ما که معماری هستیم و میشه گفت طراح هستیم باید از زاویه بالا به مسائل نگاه کنیم تا تمام جوانب کار به دیدمان بیاید.

mech_eng2000

عضو جدید
سلام ...

حق با ایشونه
حجاب تعریف کاملا مشخصی داره
استارتر کلا با مفهوم حجاب آشنا نیست
در مورد معماری ها هم حق با ایشونه
ما هرچی معماری دیدم، 7 یا 8 بوده - :D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر توجه کنید رشته خود من هم معماری پس از رخداد های رشته معماری مطلع هستم .

چرا سریع مسائل را از ریشه می زنین ( من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ... )

تویه همین رشته ی معماری یه دخترایی هستن که تمام حجابشونو رعایت می کنند ، کسی پشت رشته خودش حداقل صحبت می کنه !!!

ما در این تاپیک ها می خواهیم به یک نتیجه ای برسیم پس ما که معماری هستیم و میشه گفت طراح هستیم باید از زاویه بالا به مسائل نگاه کنیم تا تمام جوانب کار به دیدمان بیاید.

دوست عزیز متاسفانه منظور منو بد برداشت کردید...
کسی مسئله رو از ریشه نزده ، شما به رشته من اشاره کردید و منم گفتم ربطی به رشته نداره و اسم دانشجوهای معماری بد در رفته ، فک کنم معنی جمله ام رد بدحجابی دانشجوهای این رشتس نه تاییدش ...
بعدش گفتین اگه رفیقت اینجوری شالشو بندازه .... منم گفتم رفقای من کلا به حجاب اعتقادی ندارن ( من راجع به دوستام گفتم نه دانشجوهای معماری)
تو اون یکی تاپیک که استارترش خودتون بودین یکی از همرشته ای های خودمون گفتن چادرین و براشون دست و پاگیر نیست ...
خودمم با حجابم و همکلاسی محجبه هم زیاد دارم ... بد حجاب و با حجاب تو همه رشته ها هست ...
موضوع تاپیک انتخاب پوشش دلخواهه و شما از پوشش برتر گفتین و مثال زدین و من ایراد مثالتونو گفتم ...

حق با ایشونه
حجاب تعریف کاملا مشخصی داره
استارتر کلا با مفهوم حجاب آشنا نیست
در مورد معماری ها هم حق با ایشونه
ما هرچی معماری دیدم، 7 یا 8 بوده - :D
تو این که حجاب تعریف مشخصی داره شکی نیست ولی میتونه به اشکال مختلف رعایت بشه ...
نه من نمیگم همه معماریا بد حجابن بلکه چادری و با حجابم توشون زیاده (خودم یه نمونه با حجابش) ولی چون دانشجوهای معماری معمولا تیپاشون هنریه بیشتر به چشم میان ...

mehdimehdi700

عضو جدید
با توجه به این که خود شما هم مهندسی معماری می خونید اگه یکی از رفقاتون شالش اینجوری باشه در نظر شما اون موهاشو بیرون انداخته ؟.

.

اولین پاسخی که به شما دادم به علت این رشته ی معماری رو مثال زدم چون خودتان در این رشته درس می خوانید

در این پاسخ اصلا منظورم این نبود که در رشته ی معماری همه بد حجابن .

در وهله دوم شما اشتباه برداشت کردید و گفتید که : ( من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ... )

و در وهله سوم من می خواستم این اشتباه در برداشت رو درست کنم و گفتم که : ( اگر توجه کنید رشته خود من هم معماری پس از رخداد های رشته معماری مطلع هستم . )
منظورم این بوده که خودم رشته ی معماری درش می خونم و می دونم دخترای با حجاب وجود دارند بر خلاف دیگران که از بیرون رشته ی ما رو می بینند و فکر بد می کنند .

و در ادامه منظور به خودم بود که شاید با این برداشتی که من از پاسخ بعدی شما داشتم به خودتان گرفتید که گفته بودم :
( تویه همین رشته ی معماری یه دخترایی هستن که تمام حجابشونو رعایت می کنند ، کسی پشت رشته خودش حداقل صحبت می کنه !!! )

این جمله به پاسخ اولیه خودم بر می گشت و می خواستم بگم که با توجه به این که خودم معماری می خونم پشت رشته خودم برداشت دیگر رشته ها را ندارم .

من هم در زمینه ی اینکه در رشته ی معماری با حجاب کم نیست موافق هستم .

با تشکر از شما .

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولین پاسخی که به شما دادم به علت این رشته ی معماری رو مثال زدم چون خودتان در این رشته درس می خوانید

در این پاسخ اصلا منظورم این نبود که در رشته ی معماری همه بد حجابن .

در وهله دوم شما اشتباه برداشت کردید و گفتید که : ( من میگم اسم معماریا بد در رفته هااااااا...رفقای من کلا حجاب ندارن ، خیالت راحت ... )

و در وهله سوم من می خواستم این اشتباه در برداشت رو درست کنم و گفتم که : ( اگر توجه کنید رشته خود من هم معماری پس از رخداد های رشته معماری مطلع هستم . )
منظورم این بوده که خودم رشته ی معماری درش می خونم و می دونم دخترای با حجاب وجود دارند بر خلاف دیگران که از بیرون رشته ی ما رو می بینند و فکر بد می کنند .

و در ادامه منظور به خودم بود که شاید با این برداشتی که من از پاسخ بعدی شما داشتم به خودتان گرفتید که گفته بودم :
( تویه همین رشته ی معماری یه دخترایی هستن که تمام حجابشونو رعایت می کنند ، کسی پشت رشته خودش حداقل صحبت می کنه !!! )

این جمله به پاسخ اولیه خودم بر می گشت و می خواستم بگم که با توجه به این که خودم معماری می خونم پشت رشته خودم برداشت دیگر رشته ها را ندارم .

من هم در زمینه ی اینکه در رشته ی معماری با حجاب کم نیست موافق هستم .

با تشکر از شما .

ممنون که منظورتونو توضیح دادید ...
نه به خودم نگرفتم ...
خو دیگه توضیح درباره منظورمون رو تمومش کنیم بهتره ،اینجوری تاپیک منحرف میشه...
دوستان در مورد پوشش نظرتون رو بگید ؟

armin 23

عضو جدید
6 و 4
به نظرم نه اافراط داشته باشه نه تفریط
شایدم چون تو جامعه ما 1 و 2 و3 واقعی به ندرت دیده میشه و اکثرا به اجبار یا رنگ و ریا میپوشن من برداشتم اینطور شده

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط شماره 7 رو میتونم تحمل کنم البته مانتوی یکم کوتاهتر

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچکدومو دوس ندارم خب

بالا