پرسشی از شما در مورد تفاوت نوع پوشش , جنسیت,ملیت.....؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این ويديوي دوربين مخفي نشان مي دهد که شهروندان فرانسوي نسبت به رفتارهاي آشکار ديگر ستيز يک مسافر قطار نسبت به بک زن محجبه چگونه واکنش نشان مي دهند...
در اين فيلم زن بازيگر، از حضور يک مسافر محجبه(بازيگر) روبروي خود ابراز ناراحتي مي کند.
زن محجبه به او مي گويد که من هم فرانسوي هستم و زن مسافر براي تحقير وي مي گويد که شما از کي تا حالا فرانسوي شده ايد؟
بعد از گفتن اين حرف مسافران ديگر به زن فرانسوي اعتراض مي کنند که مگر خود شما از کي فرانسوي شده ايد؟
يکي ديگر از مسافران هم مي گويد اين خانم هيچ آزاري به شما نرسانده و حق نداريد به او تعرض کنيد...
زن سعي مي کند رفتار دگر ستيز خود را به بهانه ي وطن پرستي توجيه کند اما مسافر معترض به او مي گويد شما از چه چيزي صحبت مي کنيد؟(چرا حرف بي ربط مي زنيد). شما اصلا اين دختر را نمي شناسيد...
سپس بازيگر ديگر در نقش يک مرد با عينک دودي حرفهاي زن را تاييد مي کند که باز با اعتراض يک خانم سياهپوست روبرو ميشود که به مرد مي گويد شما چطور از حرفهاي اين خانم نسبت به دختر(محجبه) دفاع مي کنيد؟ اين دختر هيچ خطايي مرتکب نشده. او مودب و بي آزار است.
پرسش اين است که اگر شما در ايران با چنين صحنه اي مواجه شويد و ببينيد که به عنوان مثال فردي يک شهروند ديگر را به دليل نوع پوشش، جنسيت، دين، مليت(عرب ، افغان ....) يا زبان تحقير يا از او ابراز تنفر کند، چه واکنشي نشان مي دهيد؟ آيا تنها نظاره مي کنيد يا با فرد تحقير کننده موافق هستید؟

تماشای کلیپ با حجم کم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پرسش اين است که اگر شما در ايران با چنين صحنه اي مواجه شويد و ببينيد که به عنوان مثال فردي يک شهروند ديگر را به دليل نوع پوشش، جنسيت، دين، مليت(عرب ، افغان ....) يا زبان تحقير يا از او ابراز تنفر کند، چه واکنشي نشان مي دهيد؟ آيا تنها نظاره مي کنيد يا با فرد تحقير کننده موافق هستید؟
جنسیت , دین , ملیت یا زبان موضوعیتش با پوشش ( البته پوشش غیر متعارف ) فرق میکنه.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جنسیت , دین , ملیت یا زبان موضوعیتش با پوشش ( البته پوشش غیر متعارف ) فرق میکنه.
شما در کدوم باب مایل هستین می تونید به پرسش جواب بدین.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما در کدوم باب مایل هستین می تونید به پرسش جواب بدین.
من در همه موارد فقط نظاره میکنم. نه به کسی کاری دارم و داشتم و نه به کسی اجازه میدم با من کاری داشته باشه. با بقیه هیچ کاری نمیکنم.

Mazyar . k

عضو جدید
من سعی میکنم به طرف بفهمانم که داره اشتباه میکنه و واسه خودم اصلا مهم تیس ظرف چه ملیتی یا چه نژادی داشته باشه برای من مهم انسان بودنه

jared

عضو جدید
این ويديوي دوربين مخفي نشان مي دهد که شهروندان فرانسوي نسبت به رفتارهاي آشکار ديگر ستيز يک مسافر قطار نسبت به بک زن محجبه چگونه واکنش نشان مي دهند...
در اين فيلم زن بازيگر، از حضور يک مسافر محجبه(بازيگر) روبروي خود ابراز ناراحتي مي کند.
زن محجبه به او مي گويد که من هم فرانسوي هستم و زن مسافر براي تحقير وي مي گويد که شما از کي تا حالا فرانسوي شده ايد؟
بعد از گفتن اين حرف مسافران ديگر به زن فرانسوي اعتراض مي کنند که مگر خود شما از کي فرانسوي شده ايد؟
يکي ديگر از مسافران هم مي گويد اين خانم هيچ آزاري به شما نرسانده و حق نداريد به او تعرض کنيد...
زن سعي مي کند رفتار دگر ستيز خود را به بهانه ي وطن پرستي توجيه کند اما مسافر معترض به او مي گويد شما از چه چيزي صحبت مي کنيد؟(چرا حرف بي ربط مي زنيد). شما اصلا اين دختر را نمي شناسيد...
سپس بازيگر ديگر در نقش يک مرد با عينک دودي حرفهاي زن را تاييد مي کند که باز با اعتراض يک خانم سياهپوست روبرو ميشود که به مرد مي گويد شما چطور از حرفهاي اين خانم نسبت به دختر(محجبه) دفاع مي کنيد؟ اين دختر هيچ خطايي مرتکب نشده. او مودب و بي آزار است.

تماشای کلیپ با حجم کم

موضوع اینجاست عکس این رفتار با زنان غیر محجبه در ایران میشود ...
از کی تا حالا یه همچین بی حجابایی ایرانی شدن ؟؟!

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه کسی جرات نداره چیزی بگه که............
من سعی میکنم خودم درست باشم و باهیچ کسیم با هر نژادی که میخواد باشه کاری ندارم. به کسیم اجازه نمیدم بامن کاری داشته باشه. و اگه یه همچین موقعیتیم بود از اونجا دور میشم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در همه موارد فقط نظاره میکنم. نه به کسی کاری دارم و داشتم و نه به کسی اجازه میدم با من کاری داشته باشه. با بقیه هیچ کاری نمیکنم.

می گن این دنیا جای مکافاته، وقتی نوبت خودت شد که باهات کار داشتن، توقع زیادی یاری از بقیه نداشته باش که مکافات عمل خودته. من فکر کنم جنابعالی فرد بی رحمی هستی. و فرقی بین بی رحمی و ظلم نیست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می گن این دنیا جای مکافاته، وقتی نوبت خودت شد که باهات کار داشتن، توقع زیادی یاری از بقیه نداشته باش که مکافات عمل خودته. من فکر کنم جنابعالی فرد بی رحمی هستی. و فرقی بین بی رحمی و ظلم نیست.
فکر نکن . فقط تهمت بزنی کافیه. من هیچوقت قیافه غیر متعارف بخودم تحمیل نکردم که کسی بتونه ازم ایراد بگیره . مثل یه شهروند محترمه لباس میپوشم . هیچوقت هم بهم بی احترامی نشده.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکن . فقط تهمت بزنی کافیه. من هیچوقت قیافه غیر متعارف بخودم تحمیل نکردم که کسی بتونه ازم ایراد بگیره . مثل یه شهروند محترمه لباس میپوشم . هیچوقت هم بهم بی احترامی نشده.

بعضی اوقات ما با کسی کار نداریم، سرمون به کار خودمونه اما متاسفانه همه این طور نیستن، برعکس شما من بی احترامی که هیچ، توهین و هر چی که فکر کنی دیدم در حالی که شاید اگر بگم در هیچ موردی مقصر نبودم اغراق نباشه و می دونم چی میگم و خوب می دونم که یکی از طرق یاری خداوند باری تعالی بنده های مخلوق هستن و به همین خاطر تا جایی که دستم بر می اید سعی می کنم بنده های خدا رو در راه اهداف خیرشون کمک کنم به خصوص اگر بنده ای در شرایط خاصی باشه که دیگه کمک نکردن بهش رو حروم می دونم و مساوی بی رحمی است و خداوند بی رحمی رو نمی پسنده. از هر قشری که باشی با هر وضعیت مالی خودت یه روزی منظورم رو متوجه میشی و به حرف من میرسی چون این درس زندگیه و دروس زندگی رو نمی شه حذف کرد، فقط باید پاس کرد و فقط از خداوند توانا خواست که در پاس کردن درس ها یاریمان کند که ما بی او هیچیم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی اوقات ما با کسی کار نداریم، سرمون به کار خودمونه اما متاسفانه همه این طور نیستن، برعکس شما من بی احترامی که هیچ، توهین و هر چی که فکر کنی دیدم در حالی که شاید اگر بگم در هیچ موردی مقصر نبودم اغراق نباشه و می دونم چی میگم و خوب می دونم که یکی از طرق یاری خداوند باری تعالی بنده های مخلوق هستن و به همین خاطر تا جایی که دستم بر می اید سعی می کنم بنده های خدا رو در راه اهداف خیرشون کمک کنم به خصوص اگر بنده ای در شرایط خاصی باشه که دیگه کمک نکردن بهش رو حروم می دونم و مساوی بی رحمی است و خداوند بی رحمی رو نمی پسنده. از هر قشری که باشی با هر وضعیت مالی خودت یه روزی منظورم رو متوجه میشی و به حرف من میرسی چون این درس زندگیه و دروس زندگی رو نمی شه حذف کرد، فقط باید پاس کرد و فقط از خداوند توانا خواست که در پاس کردن درس ها یاریمان کند که ما بی او هیچیم.
شما بنده خدا هستی یا رسالت نبوی داری؟ اینکارا کار رسولانه نه کار من و شما . نکنه از زسولان امریه داری؟

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشتکه گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باشهر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مستهمه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت
سر تسلیم من و خشت در میکده‌هامدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت
ناامیدم مکن از سابقه لطف ازلتو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت
نه من از پرده تقوا به درافتادم و بسپدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت
حافظا روز اجل گر به کف آری جامییک سر از کوی خرابات برندت به بهشت

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما بنده خدا هستی یا رسالت نبوی داری؟ اینکارا کار رسولانه نه کار من و شما . نکنه از زسولان امریه داری؟

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشتکه گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باشهر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مستهمه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت
سر تسلیم من و خشت در میکده‌هامدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت
ناامیدم مکن از سابقه لطف ازلتو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت
نه من از پرده تقوا به درافتادم و بسپدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت
حافظا روز اجل گر به کف آری جامییک سر از کوی خرابات برندت به بهشت

خودت یه روزی متوجه میشی، بگذریم.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر منم جنسیت زبان و ملیت بحثش با پوشش جداست ...
تو ایران خیلیا نسبت به هم جبهه میگیرن البته نه همشون ها بعضیا جلوی بعضیا
مثلا بعضی از چادریا جلوی بعضی از غیر چادریا ...برعکسشم هست بعضی از بی حجاب ها جلوی با حجاب ها و چادریا ...
شهریا جلوی روستاییا ....
کت و شلواریا جلوی ساده پوشها...
اونایی که فارسیو خوب حرف میزنن جلوی اونایی که لهجه ی یکی از قومیت های ایرانو دارن ....
شیعه جلوی سنی ...سنی جلوی شیعه ....
و غیره ...
اگه شرایط فراهم باشه که من بتونم حرفی بزنم و تشخیص بدم قضاوت اشتباهی اتفاق افتاده و کسی نیاز به کمک داره سعی میکنم کمک کنم ...در غیر این صورت سعی میکنم زودتر اون مکانو با سکوت ترک کنم ...

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبرنگار: شما متعلق به کدام نژادهستید؟
انشتین: نژاد بشر.
ناسیونالیسم بیماری دوران کودکی و سرخک نژاد بشر است.