چه لذتى دارد اين حجاب وقتی صد قافله دل کثیف همرهت نیست!

بيتاب

عضو جدید
.
در كشورهاي متمدن جهان در حال حاضر چنين محدوديتهائي براي مرد وجود دارد . اگر مردي برهنه يا در لباس خواب از خانه خارج شود و يا حتي با پيژامه بيرون آيد ، پليس ممانعت كرده به عنوان اينكه اين عمل برخلاف‏ حيثيت اجتماع است او را جلب مي‏كند . هنگامي كه مصالح اخلاقي و اجتماعي‏ ، افراد اجتماع را ملزم كند كه در معاشرت اسلوب خاصي را رعايت كنند مثلا با لباس كامل بيرون بيايند ، چنين چيزي نه بردگي نام دارد و نه‏ زندان ، و نه ضد آزادي و حيثيت انساني است و نه ظلم و ضد حكم عقل به‏ شمار مي‏رود . برعكس ، پوشيده بودن زن - در همان حدودي كه اسلام تعيين كرده است - موجب كرامت و احترام بيشتر او است ، زيرا اورا از تعرض افراد جلف و فاقد اخلاق مصون مي‏دارد . شرافت زن اقتضاء مي‏كند كه هنگامي كه از خانه بيرون مي‏رود متين و سنگين‏ و با وقار باشد ، در طرز رفتار و لباس پوشيدنش هيچگونه عمدي كه باعث‏ تحريك و تهييج شود به كار نبرد ، عملا مرد را به سوي خود دعوت نكند ، زباندار لباس نپوشد ، زباندار راه نرود ، زباندار و معني‏دار به سخن خود آهنگ ندهد . چه آنكه گاهي اوقات با ژستها سخن مي‏گويند ، راه رفتن انسان سخن مي‏گويد ، طرز حرف زدنش يك حرف ديگري مي‏زند . اگر يك روحاني براي‏ خودش قيافه و هيكلي برخلاف آنچه عادت و معمول است بسازد ، عمامه را بزرگ و ريش را دراز كند ، عصا و ردائي با هيمنه و شكوه خاص به دست و دوش بگيرد ، اين ژست و قيافه خودش حرف مي‏زند ، مي‏گويد براي من احترام‏ قائل شويد ، راه برايم باز كنيد ، مؤدب بايستيد ، دست مرا ببوسيد
همچنين است حالت يك افسر با نشانه‏هاي عالي افسري كه گردن مي‏افرازد ، قدمها را محكم به زمين مي‏كوبد ، باد به غبغب مي‏اندازد ، صداي خود را موقع حرف زدن كلفت مي‏كند . او هم زباندار عمل مي‏كند ، به زبان بي زباني‏ مي‏گويد : از من بترسيد ، رعب من را در دلهاي خود جا دهيد
همينطور ممكن است زن يك طرز لباس بپوشد يا راه برود كه اطوار و افعالش حرف بزند ، فرياد بزند كه به دنبال من بيا ، سر بسر من بگذار متلك بگو ، در مقابل من زانو بزن ، اظهار عشق و پرستش كن .
آيا حيثيت زن ايجاب مي‏كند كه اينچنين باشد ؟
آيا اگر ساده و آرام‏ بيايد و برود ، حواس پرت كن نباشد و نگاههاي شهوت آلود مردان را به‏ سوي خود جلب نكند ، برخلاف حيثيت زن يا برخلاف حيثيت مرد يا برخلاف‏ مصالح اجتماع يا برخلاف اصل آزادي فرد است ؟

بيتاب

عضو جدید
پاسخ :
فرق است بين زنداني كردن ‏زن در خانه و بين موظف دانستن او به اينكه وقتي مي‏خواهد با مرد بيگانه مواجه شود پوشيده باشد .
در اسلام محبوس ساختن واسيركردن زن وجود ندارد . حجاب در اسلام يك وظيفه‏اي است بر عهده زن‏نهاده شده كه در معاشرت و برخورد با مرد بايد كيفيت خاصي را در لباس‏پوشيدن مراعات كند
اين وظيفه نه از ناحيه مرد بر او تحميل شده است ونه چيزي است كه با حيثيت وكرامت او منافات داشته باشد و يا تجاوز به‏حقوق طبيعي او كه خداوند برايش خلق كرده است محسوب شوداگر رعايت پاره‏اي مصالح اجتماعي ، زن يا مرد را مقيدسازد كه درمعاشرت روش خاصي را اتخاذ كنند و طوري راه بروند كه آرامش ديگران رابر هم نزنند و تعادل اخلاقي را از بين نبرند چنين مطلبي را " زنداني كردن‏يا " بردگي " نمي‏توان ناميد و آن را منافي حيثيت انساني و اصل " آزادي " فرد نمي‏توان دانست .
در كشورهاي متمدن جهان در حال حاضر چنين محدوديتهائي براي مرد وجوددارد .
اگر مردي برهنه يا در لباس خواب از خانه خارج شود و يا حتي باپيژامه بيرون آيد ، پليس ممانعت كرده به عنوان اينكه اين عمل برخلاف‏حيثيت اجتماع است او را جلب مي‏كند .
هنگامي كه مصالح اخلاقي و اجتماعي‏، افراداجتماع را ملزم كند كه در معاشرت اسلوب خاصي را رعايت كنندمثلا با لباس كامل بيرون بيايند ، چنين چيزي نه بردگي نام دارد و نه‏زندان ، و نه ضد آزادي وحيثيت انساني است و نه ظلم و ضد حكم عقل به‏شمار مي‏رود . برعكس ، پوشيده بودن زن - در همان حدودي كه اسلام تعيين كرده است - موجب كرامت و احترام بيشتراو است ، زيرا اورا از تعرض افراد جلف و فاقد اخلاق مصون مي‏دارد . شرافت زن اقتضاء مي‏كند كه هنگامي كه از خانه بيرون مي‏رود متين و سنگين‏و با وقار باشد ، در طرز رفتار ولباس پوشيدنش هيچگونه عمدي كه باعث‏تحريك و تهييج شود به كار نبرد ، عملا مردرا به سوي خود دعوت نكند ، زباندار لباس نپوشد ، زباندار راه نرود ، زباندار ومعني‏دار به سخن خودآهنگ ندهد .
چه آنكه گاهي اوقات با ژستها سخن مي‏گويند ، راه رفتن انسان سخن مي‏گويد ، طرز حرف زدنش يك حرف ديگري مي‏زند .اگر يك روحاني براي‏خودش قيافه و هيكلي برخلاف آنچه عادت و معمول است بسازد ، عمامه رابزرگ و ريش را دراز كند ، عصا وردائي با هيمنه و شكوه خاص به دست ودوش بگيرد ، اين ژست و قيافه خودش حرفمي‏زند ، مي‏گويد براي من احترام‏ قائل شويد ، راه برايم باز كنيد ، مؤدب بايستيد ، دست مرا ببوسيد
همچنين است حالت يك افسر با نشانه‏هاي عالي افسري كه گردن مي‏افرازد ،قدمها را محكم به زمين مي‏كوبد ، باد به غبغب مي‏اندازد ،صداي خود راموقع حرف زدن كلفت مي‏كند . او هم زباندار عمل مي‏كند ، به زبان بي زباني‏ مي‏گويد : از من بترسيد ، رعب من را در دلهاي خود جا دهيد
همينطورممكن است زن يك طرز لباس بپوشد يا راه برود كه اطوار و افعالش حرف بزند ، فريادبزند كه به دنبال من بيا ، سر بسر من بگذار متلك بگو ، در مقابل من زانو بزن، اظهار عشق و پرستش كن .
آيا حيثيت زن ايجاب مي‏كند كه اينچنين باشد ؟
آيا اگر ساده و آرام‏بيايد وبرود ، حواس پرت كن نباشد و نگاههاي شهوت آلود مردان را به‏سوي خود جلب نكند ،برخلاف حيثيت زن يا برخلاف حيثيت مرد يا برخلاف‏مصالح اجتماع يا برخلاف اصل آزادي فرد است ؟

آخرین ویرایش:

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاش نگاهمون به مرد يه حيوون وحشي كه دنبال زن مردمه نباشه
و نگاهمون به زن اينطور ابزار گونه نباشه كه مجبور بشه خودشو بپوشونه كه مردا تحريك نشن واقعا اينه رشد تفكر!!!

4589

عضو جدید
به همون دردی که یه مرد می خوره.
به من چه یه مرد انقد بد بخته که با دیدن یه زن با مانتو و کمی ارایش نه خیلی. تحریک میشه؟
جنسيت زن در جامعه ؛( ونه در منزل وخانواده ) به چه درد اجتماع مي خورد

عرضه كردن مؤنثيت (ماده بودن) زن به چه درد جامعه مي خورد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونیم که شما گفتی هم خوبه چون نشون میده خیلی از آقایون راضی به این نیستند که زن را وسیله ای برای سنجش گناه خودشون قرار بدند .
خب توی کدوم تفکر بیشتر به فکر خانمهان؟
این چیزی که شما گفتید هیچ منفعتی به خانمها نمیرسونه و اتفاقا اونها رو در معرض تهدید قرار میده.
ولی اون چیزی که من گفتم کمی منفعت برای خانمها داره و تهدیدی برش متصور نیست.

ضمن آنکه، اون چیزی که من گفتم پشتیبانش، آیه قرآنه، اون چیزی که شما میگید پشتیبانش چیه؟

سوای همه اینها، اساسا در این فرض که حجاب زن وسیله ایست برای جلوگیری از گناه اقایان مشکل وجود داره و زیر سواله.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كاش نگاهمون به مرد يه حيوون وحشي كه دنبال زن مردمه نباشه
و نگاهمون به زن اينطور ابزار گونه نباشه كه مجبور بشه خودشو بپوشونه كه مردا تحريك نشن واقعا اينه رشد تفكر!!!
بستگی داره شما تفکرتون رو از کجا بگیرید، از دیدگاه مادی یا دیدگاه الهی...

نه مرد حیون وحشیه که دنبال زن مردم باشه و نه پوشش زن فقط به خاطر جلوگیری از تحریک مرده.
ولی مرد در ذاتش مظهره نیازه و دنبال برطرف کردن نیازش، و زن مظهر ناز و دنبال خریدار ناز گشتن، حالا این ناز و نیاز چطوری باید جواب داده بشه؟
زن ازاد بگرده و هر طور خواست آرایش کنه و این مرد باشه که عذاب بکشه؟
یا نه، برعکس، زن خودشو بپوشونه و مرد ازاد چشماش دور بگرده؟

یا نه، زن خودشو بپوشونه و مرد هم جلو چشمشو بگیره؟

►♀☼♀◄

عضو جدید
بصيرت التقاط جان سلام خوبي؟
تايپيك بامسمايي زدي طيب الله انفاسكم (يا به قولي انفسكم-گير بهمون ندي:دي-)
به نظر من بايد زنان ما الگوشون حضرت فاطمه (س) باشه ..
حضرت فاطمه (س) حتي، چادري بر سر ميكشيدن كه از پشت به زمين ميخورد تا رد پاي اون محو بشه و روي زمين باقي نمونه..
به نظرم اگه نسوان امت اسلامي ما اين روايات و احاديث از اين دست رو بخونن و سعي در اجراي اين گونه موارد داشته باشند ديگه ما شاهد هيچ گونه انحراف اخلاقي نخواهيم بود...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی را که نمیدانید به زبان نیارید

چیزی را که نمیدانید به زبان نیارید

وقتی ابوبکر و عمر تصمیم گرفتند که حضرت را از فدک محروم نمایند ایشان با شکل خاصی از حجاب و پوشش برای دفاع از حق خویش از منزل به مسجد آمدند. راوی داستان شکل خاص حجاب حضرت را این گونه توصیف نموده است :
حضرت زهرا(س ) هنگام خروج از منزل مقنعه را محکم به سر بستند و جلباب (چادر) را به گونه ای که تمام بدن آن حضرت را می پوشاند و گوشه های آن به زمین می رسید به تن کردند ( نه چیزی که آقای بصیرت گفتن و به نظر من باب تمسخر بود :mad: ) و به همراه گروهی از نزدیکان و زنان قوم خود به سوی مسجد حرکت کردند. (طبرسی الاحتجاج ج 1 ص 98)

►♀☼♀◄

عضو جدید
وقتی ابوبکر و عمر تصمیم گرفتند که حضرت را از فدک محروم نمایند ایشان با شکل خاصی از حجاب و پوشش برای دفاع از حق خویش از منزل به مسجد آمدند. راوی داستان شکل خاص حجاب حضرت را این گونه توصیف نموده است :
حضرت زهرا(س ) هنگام خروج از منزل مقنعه را محکم به سر بستند و جلباب (چادر) را به گونه ای که تمام بدن آن حضرت را می پوشاند و گوشه های آن به زمین می رسید به تن کردند ( نه چیزی که آقای بصیرت گفتن و به نظر من باب تمسخر بود :mad: ) و به همراه گروهی از نزدیکان و زنان قوم خود به سوی مسجد حرکت کردند. (طبرسی الاحتجاج ج 1 ص 98)

همين كه سعي كردي توصيه ي به آزادگي ام رو اجابت كني و لاقل انگشتان مباركت رو بروي صفحه كليد بزني و لاقل اصل قضيه رو منكر نشي ازت تشكر وافي رو دارم..
كاش كمي به تفاسير و يا حتي سخنراني ها و.. كه روحانيون براي اين مورد داشتند گوش داده بودي..
بگذريم كسي كه كسي رو قبول ندارد اگر آن كس بگويد ماست سفيد است ولي آن فرد از فرط ارتداد و تكفير طرف مقابل حاضر به پذيرش نيست! زمانه ي عجيبي است!
در تمامي مواردي كه باز دست رد ميزني همگي از اين نوع بودند! ...
حال تو پندار كه من با تمسخر گفته بودم....!
انشالله كه بتواني بر پذيرش حرف حق چه از طرف كسي كه تو او را باطل ميپنداري فائق آيي..
http://shobahat.emamieh.com/index.p...-04-10-08-27-35&catid=251:1389-04-02-14-36-53
همين هم بس است..

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت فاطمه (س) حتي، چادري بر سر ميكشيدن كه از پشت به زمين ميخورد تا رد پاي اون محو بشه و روي زمين باقي نمونه..
به نظرم اگه نسوان امت اسلامي ما اين روايات و احاديث از اين دست رو بخونن و سعي در اجراي اين گونه موارد داشته باشند ديگه ما شاهد هيچ گونه انحراف اخلاقي نخواهيم بود...
من نمی فهمم اینکه رد پا پاک بشه یا نشه چه مسئله ی مهمی هست؟
در پاکی حضرت فاطمه شکی نیست......ولی کاش معنی الگو گرفتن رو میفهمیدین......چرا دوست دارین بگین ایران امروز و طرز فکرش مثل 1400 سال پیش اعرابه؟
تا وقتی که خودتونو تو کنترل نفستون اینقدر ضعیف میبینین......و فکر میکنین حجاب من و امثال من باید جلوی گناه نکردنتون رو بگیره وضعمون همینه
کی میخواین متوجه شین کسی که مانتو روشن میپوشه شال رنگی میذاره واسه اینه که حق داره به عنوان یک انسان رنگ و مدل لباسش رو انتخاب کنه.......چرا فکر میکنین هر کی لباس شاد میپوشه میخواد خودش رو به نمایش بذاره
کسی که ادعای دین و دینداری میکنه ولی با 4 تا تار مو دینش به خطر می افته ......بیچاره دین و دین داری.....
جای گیر دادن به حجاب ....برین دیدتون رو عوض کنین.....این دید سیاه و سفید.......این دیدی که هر کی چادریه فرشته ست .....هر کی شاد میپوشه فاسده
من دوران دانشجوییم رو مجبور بودم....اره مجبور بودم چادر بذارم...کاش صحنه جلو در دانشگاه رو میدین...صحنه ای که دخترا با حرص چادر رو یه متر بیرون دانشگاه تو کیفشون مینداختن.....بر عکس حرفای شما خیلی محدودم میکرد.....شما فکر کنین چادر راحتی میاره.....شمایی که تا به حال طعم چادر اجباری رو نچشیدی...شما که هیچوقت مجبور نبودی حجاب داشته باشی...چون مردی....من باید جور گناه نکردنتو بکشم

• Like
واکنش ها: N SH

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چرا تو کشورهای دیگه به قول یکی از دوستان سوئد ...در عین نداشتن حجاب خیلی ساده لباس می پوشند..و خیلی راحت تر از حتی خانم های چادری در این جا تردد می کند.!!این رو به عینه دیدم..لطفا منصفانه جواب بدین.

هیچ کس جواب این سوال را نمی دونه؟!!!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبایی بدنش را نشان نمی دهد

شهید دکتر علی شریعتی

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی را که نمیدانی بیان نکن. به هر چیزی هم استناد نکن. لطفا.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبایی بدنش را نشان نمی دهد

شهید دکتر علی شریعتی

دوست عزیزم می تونین منبع این جملتون رو بگین که توو کدوم کتاب یا سخنرانی شریعتی اومده؟ چون من جاهای دیگه همین جمله رو به نقل از حضرت علی(ع) هم دیدم...

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیزم می تونین منبع این جملتون رو بگین که توو کدوم کتاب یا سخنرانی شریعتی اومده؟ چون من جاهای دیگه همین جمله رو به نقل از حضرت علی(ع) هم دیدم...

من توی یک سایت دیدمش... خواستین آدرس بدم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

همين كه سعي كردي توصيه ي به آزادگي ام رو اجابت كني و لاقل انگشتان مباركت رو بروي صفحه كليد بزني و لاقل اصل قضيه رو منكر نشي ازت تشكر وافي رو دارم..
كاش كمي به تفاسير و يا حتي سخنراني ها و.. كه روحانيون براي اين مورد داشتند گوش داده بودي..
بگذريم كسي كه كسي رو قبول ندارد اگر آن كس بگويد ماست سفيد است ولي آن فرد از فرط ارتداد و تكفير طرف مقابل حاضر به پذيرش نيست! زمانه ي عجيبي است!
در تمامي مواردي كه باز دست رد ميزني همگي از اين نوع بودند! ...
حال تو پندار كه من با تمسخر گفته بودم....!
انشالله كه بتواني بر پذيرش حرف حق چه از طرف كسي كه تو او را باطل ميپنداري فائق آيي..
http://shobahat.emamieh.com/index.p...-04-10-08-27-35&catid=251:1389-04-02-14-36-53
همين هم بس است..
به توصیه شما گوش نکردم
اطلاع داشتم
اما منبع شما : اولا این سایت مربوط به کیست و این چنین تفسیر کرده
بعد حرف قرآن مهمترین حرفه که مطرح شده پوشش چگونه باید باشه
آیه اون رو براتون میذارم

در سوره نور، آیه 31 در مورد حجاب خداوند می‏فرماید: «و قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن الا ماظهر منها ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن...؛ و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمی] فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که از آن پیداست و باید روسری خود را بر گردن خویش [فرو اندازند]...». (این آیه در چند بخش به وظیفه زنان در زمینه نگاه، پوشش و... پرداخته است).
1- آیه درباره احکام نگاه کردن بانوان به مردان است.
2- آیه: [ولا یبدین زینتهن الا ماظهر منها...] درباره احکام حفظ و رعایت حجاب شرعی در مقابل نامحرم است.
واژه «ابداء» که در آیه شریفه آمده است به معنای اظهار و آشکار نمودن است و مراد از «زینت» در آیه شریفه مواضع و جایگاه‏های زینت است؛ مانند: محل زینت‏های گوناگون از بدن که ابداء و آشکار نمودن آنها جایز نیست مگر مواردی که استثناء شده است؛ مانند: محل انگشتری (که انگشتان دست و خود دست است) و محل سرمه کشیدن (که چشمان است).
واژه «خُمُر» که در آیه شریفه وارد شده است لباس و جامه‏ای است که بانوان با آن سر خود را می‏پوشانند و بر سینه خود آویزان می‏نمایند و معنای این قسمت از آیه چنین است که با اطراف خمر و مقنعه خود سرها و موها و شانه و سینه خود را بپوشانند.[1]
دانشمندان و فقیهان نیز در بحث از آیه شریفه، روایات وارده را متذکر شده و مورد بحث قرار داده‏اند؛ از جمله مرحوم آیت‏اللّه‏حکیم می‏گوید: در روایت صحیحه فضیل از امام صادق(ع) می‏گوید: «از حضرت درباره نگاه به ساق دست زنان پرسیدم که آیا از جمله زینتی است که خدای سبحان در قرآن می‏فرماید: «ولا یبدین زینتهن الا لبعولتهن»؟ حضرت فرمود: «آری آنچه به زیر خمار و مقنعه است زینت است و آنچه زیر دستبند است زینت است».[2] (به نقل از وسائل‏الشیعه، کتاب نکاح، ابواب مقدمات نکاح، باب 109، ح 1) مقصود این است که صورت و دو کف جزء زینتی که باید پوشیده شود نیست و سر و گردن و ساق جزو زینتی است که باید پوشیده شود (خلاصه فرمایش آقای حکیم) در روایت موثقه زرارة از امام صادق(ع) در آیه شریفه که فرمود: «الا ما ظهر منها» می‏فرماید: «زینت ظاهر و آشکار سرمه و انگشتری است» (به نقل از همان منبع حدیث 3) و این دو در صورت و در کف می‏باشند (و هم‏چنین به حدیث 4 و 5 باب نیز که مضمون مشابه دارند استدلال نموده است)
نتیجه:
بیشتر فقها از این بخش آیه استفاده کرده‏اند که پوشش برای زن به جز صورت و کفین در صورتی که باز بودن منشأ فساد و انحراف نشود در مقابل نامحرم واجب است.
3- ولا یبدین زینتهن الا لبعولتهن...حکم مواردی را که زنان می‏توانند در آنجا حجاب خود را برگیرند و زینت پنهان خود را آشکار سازند بیان کرده است.
4- ولایضربن بارجلهن...برای حفظ عفت عمومی و دور نگه‏داشتن افراد جامعه از عوامل شهوت‏زا، به زنان دستور داده شده است حتی از رساندن صدای خلخالی را که در پای دارند به گوش مردان بیگانه خودداری کنند. می‏دانید که تصریح به خلخال پا، تخصیص را نمی‏رساند بلکه هر چیزی را که سبب شعله‏ور شدن آتش شهوت است شامل می‏شود. پس آنچه در قرآن و روایات به آن پرداخته شده اصل پوشش است و تصریحی به چادر یا مانتو نشده. هر پوششی که موجب جلب نظر نامحرم و مفسده نباشد از نظر اسلام پذیرفته است و معلوم است که پوشش های جائز همه در یک سطح نیستند و بعضی بهتر می باشند و آنها که چادر را معرفی می کنند از جهت بهتر بودن آن نسبت به بقیه پوشش ها است.ضمنا در آیه دیگر در قرآن کریم نیز به حجاب اشاره شده است :" ای پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که جلباب خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند. و خدا آمرزنده و مهربان است. "[3]

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

در ادامه حرفای محممد آقا و صفا باید بگم که ماها تقلید ظاهری می کنیم نه باطنی ............ به فرضم که این روایتی که شما نقل کردی درست باشه.........مثالی که زدی درست مثل این میمونه که اون زمان غسل جمعه واجب بوده اما الان نیست.....................خیلی چیز ها عوض شده.........................کاش به جای این حرفا در عملمون در باطنمون تقلید کنیم ....دروغ نگیم ریا نکنیم حسد نورزیم غیبت نکنیم و..............

اگر زن از عقل کامل برخوردار بود ومیخواست بر قلب وروح مرد تسلط وچیره گردد . به جای اینکه هیکلش واندامش و*** اش را درمعرض دید او قرار دهد * فکر واندیشه وآرمان وخلاقیت اش را در اختیار مرد قرار دهد. زن زمانی جلوتر از مرد قرارمیگیرد که کمتر ازمونث بودنش استفاده کند
اگر زن دوست دارد مرد از او بعنوان ابزاری برای لذت جوئی وشهوت رانی قرارش ندهد.وفقط بعنوان انسان به او نگاه کند . خوب چرا دائما در حال عشوه گری وعرضه اندام وجلوه گری برجستگی وفرورفتگی بدن اش است ؟ چرا؟
از صد نفر زن چندتا ازآنان در کیف شان آئینه دارد؟
واقعا سرمایه انسان عقل وشعورواندیشه اش یا هیکل وتن اش کدامیک؟
در عالم حیوانیت وقتی زمان جفتگیری آنان فرا میرسد هیکلها به رخ هم کشیده میشود یا اندیشه ها؟
انسان با غریزه تکامل می یابد یا بااندیشه ......
....دارند غارت میکنند ایران را ومن تو.................
چطور میتوان جلو غارتگری را گرفت ؟ با س. ک. س وبیحجابی یا باسلاح فکر وگلولهء اندیشه ؟ با کدامیک؟

مشکل جامعه ما اینه که یاد نگرفتیم به عقاید دیگران احترام بزاریم و به زور می خواایم عقاید خودمون رو تحمیل کنیم.
واقعا که خیلی زشته همچین جمله ای رو توی یک فروم که همه اعضاش تحصیلکرده اند می بینم.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ادامه حرفای محممد آقا و صفا باید بگم که ماها تقلید ظاهری می کنیم نه باطنی ............ به فرضم که این روایتی که شما نقل کردی درست باشه.........مثالی که زدی درست مثل این میمونه که اون زمان غسل جمعه واجب بوده اما الان نیست.....................خیلی چیز ها عوض شده.........................کاش به جای این حرفا در عملمون در باطنمون تقلید کنیم ....دروغ نگیم ریا نکنیم حسد نورزیم غیبت نکنیم و..............

مشکل جامعه ما اینه که یاد نگرفتیم به عقاید دیگران احترام بزاریم و به زور می خواایم عقاید خودمون رو تحمیل کنیم.
واقعا که خیلی زشته همچین جمله ای رو توی یک فروم که همه اعضاش تحصیلکرده اند می بینم.

بحث جالبی داریدولی مباحث قاطی نکنیم حجاب غیبت دروغ حیا ....هرکدوم یه بحثه و نمیشه گفت اول این بعد .........

خیلی چیزها عوض شده اما.....
انسان و نیازها و ویژگی هاش همان است که بود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی را که نمیدانی بیان نکن. به هر چیزی هم استناد نکن. لطفا.
آقای محترم لینکی که همون بنده خدا هم داده بود اولش از کتاب طبری بود همون چیزی که خود بنده گذاشتم ......... بنابراین بهتره به حرفهای خودت شما که در زمین خدا زندگی میکنی بیشتر توجه کنی

اما در مورد حضرت زهرا (س)
اولا اینکه رعایت فرامین قرآن بر هر مسلمان واجبه و قرآن که معجزه الهیست منوط به زمان خاصی نیست ........ اینکه عده ای این چنین گمان میبرند چون نگاه سطحی به کلام الله دارند ......... قرآن کریم که آخرین کتاب خداوند هست برای تمامی نسلهاست
کتاب مسئله حجاب شهید مطهری رو نگاه کنید .......... به دید بازی از قرآن در مورد حجاب میرسید

و اما مسئله دیگه ............ حضرت زهرا الگوست بله الگو
ولی اینکه افرادی بپندارند که حضرت زهرا رو فقط در ظاهریات الگو بدانند نه در رفتار و منش عین جهل است ......... چرا چون اسلام دینیس که با نو آوری موافق است
اینکه چون حضرت زهرا در کوزه آب مینوشیدند ........ عده ای زندگی زهرا وار رو این چنین تصور کنند عین جهل است .......... مسئله ای که بارها قرآن تاکید کرده ........ که اسلام با نوآوری مخالف نیست
این فرقه ضاله وهابیت است که در گذشته چون سیم تلفن آیه ای در قرآن نداشت اونها رو قطع میکردن
در دین تشیع این چنین تفکراتی جا ندارد ......... هر نقطه مکان خاص خودش رو داره
مگر زمان امام جعفر صادق حتی خود ایشون برنج استفاده نمکردن ؟
پس همه اینا نشون میده که به شرایط اون موقع جوامع هم بایستی نگاه کرد
ولی اصل قرآن قابل تغییر نیست .............. اصل پوشش بر همگان چه مرد و چه زن واجب است حال با شرایطی که مطرح شده ........ ولی نوع پوشش حتی نوع رنگ بر عهده خود اون شخص هست و بستگی بسیار زیادی به شرایط جامعه داره

بازم تاکید میکنم کتاب مسئله حجاب شهید مطهری رو مطالعه کنین
به نکات قابل توجهی میرسین

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کس جواب این سوال را نمی دونه؟!!!
من دیروز از این تاپیک با خبر شدم ....... خیلی هم قصد نداشتم وارد بشم ......تا اینکه یک نفر به جای اینکه روایتی رو کامل بزاره ....... اونو نسبت داد به پوشش همیشگی حضرت زهرا
اما در جواب سوال قبلی شما .......
فکر میکنم مقداریش به فرهنگ اون کشور برگرده .........سوئد رو نمیدونم ولی سوئیس نمونه بارزتر اون هست که دارای فرهنگه
وگرنه چرا فرانسه با وجود بی حجابی انقدر باید آرایش کنن ؟
یکی گفت مسئله حریص بودن .........با کمال احترام به حرف ایشون اصلا این حرف رو قبول ندارم
چون در خیلی از کشورهای غربی آرایشهای آن چنانی میشه
در ضمن خانمهای ایرانی هم که بعضا میرن آمریکا و اون عده ای که کشف حجاب میکنن ( مخصوصا اونایی که یه مدت نون و نمک این مملکت رو به عنوان نماینده خورده بودن ) ، آرایش خودشونو شدیدتر هم میکنن
پس بحث حریص بودن منتفی است ........ چون یک سال ........دو سال نه بعد پنج سال

اما در این باره
بله ........متاسفانه ظواهر بیشتر دیده میشه و بهش اهمیت بیشتر داده میشه
وقتی میگیم حضرت زهرا الگویی برای نه تنها بانوان بلکه مسلمانان جهانه طبعا منظورمون بیشتر رفتار و منش ایشونه

پاکدامنی ایشون ، عفت ایشون ، وفادار بودن ایشون ، مهربانی بی نظیر ایشون ، همسرداری ایشون ، دفاع از سخنان حق و عکس العملهای قابل توجه ایشون در برابر افرادی که مخالف بعضی فرامین قرآن بودن و با این حال خود را مسلمان میدانستن و ...............

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی فهمم اینکه رد پا پاک بشه یا نشه چه مسئله ی مهمی هست؟
در پاکی حضرت فاطمه شکی نیست......ولی کاش معنی الگو گرفتن رو میفهمیدین......چرا دوست دارین بگین ایران امروز و طرز فکرش مثل 1400 سال پیش اعرابه؟
تا وقتی که خودتونو تو کنترل نفستون اینقدر ضعیف میبینین......و فکر میکنین حجاب من و امثال من باید جلوی گناه نکردنتون رو بگیره وضعمون همینه
کی میخواین متوجه شین کسی که مانتو روشن میپوشه شال رنگی میذاره واسه اینه که حق داره به عنوان یک انسان رنگ و مدل لباسش رو انتخاب کنه.......چرا فکر میکنین هر کی لباس شاد میپوشه میخواد خودش رو به نمایش بذاره
کسی که ادعای دین و دینداری میکنه ولی با 4 تا تار مو دینش به خطر می افته ......بیچاره دین و دین داری.....
جای گیر دادن به حجاب ....برین دیدتون رو عوض کنین.....این دید سیاه و سفید.......این دیدی که هر کی چادریه فرشته ست .....هر کی شاد میپوشه فاسده
من دوران دانشجوییم رو مجبور بودم....اره مجبور بودم چادر بذارم...کاش صحنه جلو در دانشگاه رو میدین...صحنه ای که دخترا با حرص چادر رو یه متر بیرون دانشگاه تو کیفشون مینداختن.....بر عکس حرفای شما خیلی محدودم میکرد.....شما فکر کنین چادر راحتی میاره.....شمایی که تا به حال طعم چادر اجباری رو نچشیدی...شما که هیچوقت مجبور نبودی حجاب داشته باشی...چون مردی....من باید جور گناه نکردنتو بکشم

جای گیر دادن به حجاب ....برین دیدتون رو عوض کنین.....این دید سیاه و سفید.......این دیدی که هر کی چادریه فرشته ست .....هر کی شاد میپوشه فاسده:surprised:
ندیدم جایی که چادری ها خوبند و یا رنگ شاد پوشها فاسد و............

شمایی که تا به حال طعم چادر اجباری رو نچشیدی...شما که هیچوقت مجبور نبودی حجاب داشته باشی...چون مردی....من باید جور گناه نکردنتو بکشم:(
فکر نمیکنم شما جور گناه نکردن چون منی بکشید
بلکه از زیبایی که خدا داده محافظ میکنید

اون که با 4 تا تار مو دینش به باد میره البته مشکل داره ولی اگه رفت و خواست برای کسی مشکل ایجاد کنه.......

Lina!

عضو جدید
این قسمتش رو اصلاً دوست ندارم. یه جور توهینه!

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏ رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى مى ‏بينى كه مى ‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى ‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من میدونم اینا چه لذتی داره،ا
اما خیلی دلم میخواد بدونم وقتی تو هوای بهاری میدوی و باد میپیچه لای موهات چه لذتی داره.
خیلی دلم میخواد بدونم برف بازی تو کوچه،تو دانشگاه و جیغ زدن با دوستات چه لذتی داره
خیلی دوست دارم بدونم دویدن تو کوچه با خیال راحت چه لذتی داره
خیلی....
همه اینا یعنی این که حجاب اگر مصونیت هست،محدودیت هم هست و ما محدودیت هاش رو قبول کردیم اما قبول کردن محدودیت به معنی محدود نبودن نیست!!!

هرکسی یه محدودیت هایی داره!
یه کسی که صبح تا شب درس میخونه،آیا خودشو محدود نکرده؟!
این محدودیتها برا آدم خیلی خوبه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطمه(س) پاره تن پيامبر گرامى(ص)

فاطمه(س) پاره تن پيامبر گرامى(ص)

اگر مسلمانید ..........در مورد حضرت فاطمه گزافه گویی و مختصرگویی نکنید .........
شخصیت فاطمه در قلب ملت مسلمان شیعه ایرانیست :gol::gol:

از پیامبر(ص) درباره ابعاد شخصیت حضرت زهرا(س) مطالب فراوانى نقل شده است.
فاطمه(س) دخت پیغمبر اکرم(ص) در بین زنان عالم، معروف‏ترین و محبوب‏ترین چهره دینى، اخلاقى، ایمانى، علمى، ادبى و معنوى به شمار مى‏آید. جاذبیت حضرت فاطمه(س) قلمروى بس وسیع دارد که پیش از زندگى او در این جهان شروع مى‏شود و تا مرز ابدیت امتداد مى‏یابد.
حضرت زهرا (س) در عمر کوتاه ولى پر برکت خود، عالى‏ترین درسهاى زندگى را به انسانها آموخت و بهترین سرمشق و نمونه براى زنان جهان گردید.
فاطمه(س) در دوران زندگى بانویى از هر جهت نمونه و کامل بود. او دخترى نمونه براى پدرش پیامبر(ص)، و همسرى نمونه براى على(ع) و مادرى نمونه براى فرزندانش بود و بالأخره در تمام ابعاد وجود، زن نمونه‏اى براى عالم بشریت به شمار مى‏آمد.
( 31 )
فاطمه(س) در زندگى خصوصى خویش، نمونه‏اى در حیا، عفاف، پاکدامنى، مهر، عاطفه، معرفت، ایمان و... بود و در زندگى اجتماعى نیز نمونه و الگویى از شهامت، شجاعت، فداکارى در راه حق و عدالت‏خواهى محسوب مى‏شد و عاقبت در این راه به شهادت رسید.
حضرت زهرا(س) در صفات و روحیات گوى سبقت از مردان بزرگ ربوده و با کامل‏ترین مردان جهان یعنى على(ع) همدوش و همسر گشته بود.
فاطمه زهرا(س) از اصحاب کسا و یاران مباهله است و از کسانى است که در سخت‏ترین اوقات با پیغمبر(ص) هجرت کرد و نیز از آنهاست که آیه تطهیر در شأنشان نازل شده و خدا به صِدقشان گواهى داده است.

فاطمه(س) مادر ائمه(ع) است و در بقاى ذریه پیغمبر تا روز قیامت از برکت وجود اوست و او بانوى همه بانوان جهان است. چون فاطمه(س) بر پیغمبر(ص) وارد مى‏شد، آن حضرت در مقابل او مى‏ایستاد و دستش را مى‏بوسید و او را به جاى خود مى‏نشانید و مى‏گفت:
من هرگاه به بوى بهشت اشتیاق پیدا مى‏کنم، زهرا(ع) را مى‏بویم.
پیغمبر(ص) مى‏گفت:
فاطمه پاره تن من است. هر که او را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که او را اندوهناک کند، مرا اندوهناک کرده است. فاطمه از همه مردم پیش من عزیزتر است.
همه اینها براى شخصیت زهرا (س) یعنى براى صفاتى بود که فاطمه زهرا(س) داشت ؛ زیرا قیمت هر کس به صفات و روحیات اوست. زهرا در علو صفات به حدى بود که پیامبر گرامى(ص) او را مادر (ام ابیها) مى‏نامید.

بالا