چه لذتى دارد اين حجاب وقتی صد قافله دل کثیف همرهت نیست!

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالبه!

بیشترین مخالفت با حجاب توسط اقایان انجام میشه!
جالب تر از اون اینه که باز کننده تاپیک و دوستانی که از صحبت های این عزیز(استارتر) استقبال کردند هم آقا هستند .

آخرین ویرایش:
متن زیر از زبان یک خانم می باشد، من فقط راوی هستم، خانمها نظر بدهند.
من خودم به شخصه برای خانمهایی که هم حجاب ظاهری دارن هم حجاب باطنی احترام ویژه ای قائلم:gol:
*************************************8

مي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش ‏رنگ‏ترين زن‏ هاست را مى ‏زند.

نمي دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه ‏اى مى‏ شوم و مى ‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى ‏دهد؛ دوباره مى‏ پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى ‏بيند. باز هم سؤالم بى‏ جواب مى‏ ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏ آيم.
نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى ‏آيند تا لذت ببرند، ذره ‏اى به تو محل نمى‏گذارند.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى ‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏ اى از زيبايى ‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك ‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏ تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏ رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى مى ‏بينى كه مى ‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى ‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.

نويسنده:زهرا قديانى‏

منبع: سايت چارقد

حجاب باطنی ورای اینهاست
حجاب باطنی فرسنگ ها با "كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان" خواندن دیگران فاصله دارد
حجاب باطنی این نیست
این نیست که قضاوت کنی و خواهرانت رو به جرم هم عقیده نبودن با خودت، "مطیع هوا" بشماری و به خود ببالی که "مطیع خدا"یی
نه
این اطاعت از خدا نیست
اطاعت از خدا با بدگویی از دیگران
و "عروسك متحرك" خواندن آنها یک جا نمی نشیند

حقیقتا این لذت را نمی دانیم
نمی شناسیم لذتی را که با تهمت و توهین به انسان ها عجین شده باشد
لذتت مدام باد
شکر که ما با این لذایذ غریبم
شُکر که به زعم امثال شما دل هامان کثافت، افکارمان پلید و نظرهامان ناپاک است

sanam_el

عضو جدید
حجاب باطنی ورای اینهاست
حجاب باطنی این نیست
این نیست که قضاوت کنی و خواهرانت رو به جرم هم عقیده نبودن با خودت، "مطیع هوا" بشماری و به خود ببالی که "مطیع خدا"یی
نه
این اطاعت از خدا نیست

لذتت مدام باد
شاید ادبیاتی که به کار برده،خوشایند نباشه،اما حقیقت اینه که کسی که به قول شما حجاب باطنی داشته باشه،همون حجاب باطنب بهش اجازه نمیده این طور رفتار کنه.
ی خانم در عین حالی که میتونه محجبه باشه اختیار این رو هم داره که بی حجاب یا بد حجاب باشه،پس نمیتونید بگید که نویسنده این متن بقیه رو ب خاطر نظر متفاوتشون زیر سوال برده،از حسی حرف زده که حداقل ب خاطر زن بودنش ب وضوح حسش کرده.
سخت نیست فهمیدن جنس این موقعیت ها.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم حرفا؟
نگشتم ببینم کدوم رو میگید ولی تاجایی که یادم میاد، من موافق حرفاتون بودم...

من کلا یه پست دادم ........

من تقریبا همه پستا رو خوندم.............با حرفای همه موافقم....................... در واقع شماها دارین یا از این ور بوم میفتین یا اونور

هم افراط دارین هم تفریط

خوبه که آدم پوشش کامل باشه تا (توی جامعه ما ) از چشم ناپاک در امان باشه ولی چادر لزوما اون پوشش کامل نیست...................چه عیبی داره که با یه مانتو راحت و یه روسری خنک یه کوله بندازی پشتت و بری تو دل طبیعت کوهنوردی کنی طبیعت گردی کنی........................

چه خوبه که ماها دست از افراط و تفریط برداریم .............

و قبل از همه چیز فرهنگ مون رو اصلاح کنیم ....................نه شور شور نه بی نمک.​

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
حجاب باطنی ورای اینهاست
حجاب باطنی این نیست
نه
این اطاعت از خدا نیست

لذتت مدام باد

شاید حرفاتون درست باشه نباید سرزنش کرد ...با خوبی رفتار کرد

ولی این متن یک خانم نوشته یعنی یک خانم بیحجابی مساوی این چیزها دیده ....پس قابل تائیده چون خانم بوده خودش بی عفتی خود را مساوی این چیزها دیده

پس حالا هر اقا هر کسی بگه بدهست .....مهم اینه نظر خانم هست...

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چرا تو کشورهای دیگه به قول یکی از دوستان سوئد ...در عین نداشتن حجاب خیلی ساده لباس می پوشند..و خیلی راحت تر از حتی خانم های چادری در این جا تردد می کند.!!این رو به عینه دیدم..لطفا منصفانه جواب بدین.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معلومه چرا دیگه نه؟
دقیقاً...

جالب تر از اون اینه که باز کننده تاپیک و دوستانی که از صحبت های این عزیز(استارتر) استقبال کردند هم آقا هستند .
خب این که خوبه، نشون میده اون اقایون راضی به این نیستند که با بی حجابی خانمها، عده ای چشم چران از خانم ها سوء استفاده کنند.

حجاب باطنی ورای اینهاست
حجاب باطنی این نیست
نه
این اطاعت از خدا نیست

لذتت مدام باد

کوروش جان، خانمها جوابت رو دادند دیگه، فکر کنم کافی باشه ...:smile:
راستی من متوجه نشدم تو چرا به خودت گرفتی؟!!!!

بيتاب

عضو جدید
شما به جای کپی کردن صحبتهای دیگران بهتره حرفی از خودتون بزنید . شما وقتی نمیتونید از طرف خودتون حرف بزنید مسلما پوششتون هم دیگران باید براتون انتخاب کنند .

خط به خط اين نوشته مال خودم است واز هيچ جاي كپي نكردم
..............شما چيزي در چنته نداري كه ارائه دهيد..........فقط شعار

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقاً...

خب این که خوبه، نشون میده اون اقایون راضی به این نیستند که با بی حجابی خانمها، عده ای چشم چران از خانم ها سوء استفاده کنند.

!!!![/B]

اونیم که شما گفتی هم خوبه چون نشون میده خیلی از آقایون راضی به این نیستند که زن را وسیله ای برای سنجش گناه خودشون قرار بدند .

بيتاب

عضو جدید
خداوند متعال به كمال فرد پاداش وارزش قايل است .............ولي به جمال وي ...........خير

.
.
.
اي زن كمالت را عرضه بدار............كه جلال تو در آن نهادينه شده است
وجمال تو مال خودت ومحرم وبس

اي زن كمالت را عرضه بدار............كه جلال تو در آن نهادينه شده است

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خط به خط اين نوشته مال خودم است واز هيچ جاي كپي نكردم
..............شما چيزي در چنته مداري كه ارائه دهيد..........
:smile:
آفرین به شما ولی تکه ای از این متن را در گوگل زدم در حدود 200 سایت دیگه ام این را دیدم .

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متن زیر از زبان یک خانم می باشد، من فقط راوی هستم، خانمها نظر بدهند.
من خودم به شخصه برای خانمهایی که هم حجاب ظاهری دارن هم حجاب باطنی احترام ویژه ای قائلم:gol:

*************************************8

مي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش ‏رنگ‏ترين زن‏ هاست را مى ‏زند.

نمي دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه ‏اى مى‏ شوم و مى ‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى ‏دهد؛ دوباره مى‏ پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى ‏بيند. باز هم سؤالم بى‏ جواب مى‏ ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏ آيم.
نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى ‏آيند تا لذت ببرند، ذره ‏اى به تو محل نمى‏گذارند.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى ‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏ اى از زيبايى ‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك ‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏ تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏ رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى مى ‏بينى كه مى ‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى ‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.

نمي دانيد؛ واقعاً نمي دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.

نويسنده:زهرا قديانى‏

منبع: سايت چارقد

کاملا موافقم با نظر این خانم ... میدونم و حس میکنم و درک میکنم چه لذتی داره ...
چون هم بی چادر بودن رو امتحان کردم و هم چادری بودن ....
نمیدونین چه لذتی داره وقتی بدونی با حجاب به معبودت نزدیکتر میشی ... آخه اونم محجوبه و از پشت حجابها دیده میشه ...
اما این چادر و حجاب وقتی بهت احساس رضایت میده که به باور قلبی رسیده باشی .....

بيتاب

عضو جدید
نمیدونی چه لذتی داره بدون چادر از کوه بالا رفتن.
نمیدونی چه لذتی داره بدون چادر با تمام وسایل ورزشی های پارک بازی کردن.
نمیدونی چه لذتی داره وفتی با شوهرت بیرون میری نگاهش فقط و فقط به تو باشه.
نمی دونی چه لذتی داره دوچرخه سواری تو پیست دوچرخه.
نمیدونی چه لذتی داره تو خیابون بلند بلند خندیدن و بستنی لیس زدن.
نمیدونی چه لذتی داره تو پارک روی چمنا دراز کشیدن.
نمیدونی چه لذتی داره وقتی سوار اتوبوسی میشی که جا برا وایسادنم نیست و تو خیالت راحته که حداقل چادر نداری.
نمیدونی چه لذتی داره وقتی میری خرید و یه عالمه جعبه دستته خیالت از بابت عقب رفتن چادرت ناراحت نیست.
نمیدونی چه لذتی داره بدون چادر رانندگی کردن.
نمیدونی چه لذتی داره وقتی میری بیرون شهر تو آب بپری.
نمیدونی چه لذتی داره وقتی بهت میگن تو ظاهر و باطنت یکیه.
نمیدونی چه لذتی داره کوله پشتی انداختن.
نمیدونی چه لذتی داره شکر کردن خدا اون لحظه ای که پای درد و دل دختری میشینی که باباش به زور چادر کرده سرش.

zz.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/attachment.php?attachmentid=53816&d=1305400904image-23D2_4B4DB741.jpg
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من سوالم این است که اگر یک سری نخواهند این لذت را ببرند چه کار باید بکنند
مثلا خیلی ها هم از سینما رفتن لذت می برند - هزارتا دلیل هم براش می آورند
از اون طرف هم خیلی ها این رو دوست ندارند
اگر یک چیزی هم باشه که آقایان بزنند که این مشکل هم بشه - اون وقت به اون ها می گویند چه لذتی داره
مثلا یه عینک باشه هر موقع خواستند به نگاه خطرناک بیافتند - تصویر رو قطع کنه
همه آقایان رو هم مجبور کنند از این ها بزنند تو تمام سال - باز هم می گویند چه لذتی داره :)

بيتاب

عضو جدید
من در شگفتم كه چرا بعضي خانم ها تمايل دارند كه عرضه اندام كنند ؛ جلوه گري كنندتن آرائي نمايند ؛ وجنسيت شان را به رخ ديگران بكشند

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/attachment.php?attachmentid=53816&d=1305400904مشاهده پیوست 53819
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

اگه خانم ها این مدلی بشند دیگه امکان نداره هیچ مردی به گناه بیفته :
:biggrin:

بيتاب

عضو جدید
چرا زن بايد خود را بپوشاند اما مرد آزاد است,آيااین تبعيض نيست ؟
زنان به گونه اى آفريده شده اند كه تمام قامت و اندام آنها بلكه حتى صداى آنها براى مردان جذاب و دلرباست
اما حساسيت مردان براى زنان در اين حد نيست .
از سـوى ديگر مردان به گونه اى آفريده شده اند كه در برابر خودنمائى و تبرج زنان به زانو درآمده وبراى كامجوئى، خود را به آب و آتش مى زنند .
تـاريـخ پـر اسـت از قصه ها و داستانهاى عشقى حتى پادشاهان و جدى ترين مردان عالم نيز در اين وادى , رسـوائى هـاى بـزرگـى ازخـود بـجاى گذاشته اند شايد جديدترين آنها , ماجراى رسوائى كـلينتون باشد
بهر حال زن و مرد را دست آفرينش مظهر ناز و نياز آفريده و به قول مردم در حكم پنبه وآتشند و براى حفظ سلامت جامعه و جلوگيرى از اشتعال غريزه جنسى بايد تدابيرى انديشيد
و اسلام براى سالم سازى روابط اجتماعى زن و مرد دستور حجاب و عفاف وتسهيل در امر ازدواج را پـيـش بـيـنـى كـرده است بهر حال چون دستور حجاب مطابق باوضعيت طبيعى زن و مرد و برخاسته از واقعيتهاى وجودى اين دو صنف است تبعيضى در کار نیست .

بيتاب

عضو جدید
ارزش و عقلانيت ولياقت زن زماني محرزومشخص ميشود كه وي ؛ در مصاف وبرخورد با مرد ؛ جنسيت ومؤنث بودنش را كنار بگذارد؛ وفقط با أنديشه وفكر وآرمانش وارد جامعه شود وبس
زن اگر بخواهد درمقابل جنس مخالف قد علم كند و درميدان علم وعمل ؛ عرضه وجود كند و مورد سوء أستفاده مردنيز نگردد؛ فقط بايد:
در پي عرضه عشوه ها؛ جلوه ها؛ وكرشمه هاي عقل ومغز خود باشد وبس
نه دنبال عرضه أندام وجلوه گري هيكل وبدنش باشد.
زشت است براي زن اگر بخواهددر مصاف با مرد وپيروزي بر او از جاذبه هاي جنسي خود بصورت سلاح أستفاده كند .
متأسفانه ؛ بعضي از مردان براي رسيدن به مقصودشان از رشــــــــوه استفاده ميكنند وبعضي از زنان براي رسيدن به هدفشان از عــشــــــــــــــوه استفاده ميكنند ....
كه هم عشوه وهم رشوه دادن نماينگرسبك بودن عقل طرف ميباشد
چه خوب بود زن ؛ أنسانيتش را سپرجنسيتش كند نه بعكس
آيا اگر زن در جامعه ؛ مؤنث بودنش را كنـــــــــــار بگذارد ؛ چيزي براي عرضه كردن دارد يا خير ؟
البته كه دارد : فكر وأنديشه وآرمان وعقيده وطرح وبرنامه دارد.. پس بسم الله ....
جامعه به عقل زن نياز دارد نه به جنسيت او
امروز؛أجتماع به كمـــــــال زن نیاز دارد نه به جمــــــــال او
تكامل جامعه به كمال أ فرادش وابسته است نه به جمال آنان !!!
مرد وجلالش ؛ زن وكمالش

بيتاب

عضو جدید
- میگویند زن همدوش وهم سطح وهمLEVELمرد است
ومرد بخاطرجنسیت ومذکر بودنش هیچگونه مزیت وبرتری نسبت به زن بخاطر مونث بودنش ندارد .......................................... (خدائیش راست میگویند)
- أصلا هیچ فردی بخاطر نوع جنسیت که دارد (چه مونث باشد چه مذکر) نسبت به جنس مقابلش أرزش وأمتیازی ندارد
- جنسیت در{جامعهء حیوانیت} خریدار دارد ولی درجامعه أنسانیت بازارش کســــــــاد است
جنــسیت برای تولید مثل است نه برای تولید فـــــکراست

{{{در نزد خدا برتری ومزیت أنسان به تقوا ودرست کاری اوست نه به مذکر یا مونث بودن اوست}}}
خـــــــــــــوب
متاسفانه بعضی از خانـــمها برای اثبات أرزشمند بودن وبرتری خویش....... به جای عرضه فکر؛ أندیشه ؛ آرمان وخلاقیت خود، به عرض أندام وجلوه گری هیکل وصورت بزک شده خویش ،أقــدام میکنند ؛ چرا؟
خانم ها؛
آیا میخواهید ؛ مردان برای خود ؛ خودتان أحترام وأرزش قائل شوند،
خوب : أندیشه عرضه بدارید نه عرضه أندام والسلام

بيتاب

عضو جدید
اگر زن از عقل کامل برخوردار بود ومیخواست بر قلب وروح مرد تسلط وچیره گردد . به جای اینکه هیکلش واندامش و*** اش را درمعرض دید او قرار دهد * فکر واندیشه وآرمان وخلاقیت اش را در اختیار مرد قرار دهد. زن زمانی جلوتر از مرد قرارمیگیرد که کمتر ازمونث بودنش استفاده کند
اگر زن دوست دارد مرد از او بعنوان ابزاری برای لذت جوئی وشهوت رانی قرارش ندهد.وفقط بعنوان انسان به او نگاه کند . خوب چرا دائما در حال عشوه گری وعرضه اندام وجلوه گری برجستگی وفرورفتگی بدن اش است ؟ چرا؟
از صد نفر زن چندتا ازآنان در کیف شان آئینه دارد؟
واقعا سرمایه انسان عقل وشعورواندیشه اش یا هیکل وتن اش کدامیک؟
در عالم حیوانیت وقتی زمان جفتگیری آنان فرا میرسد هیکلها به رخ هم کشیده میشود یا اندیشه ها؟
انسان با غریزه تکامل می یابد یا بااندیشه ......
....دارند غارت میکنند ایران را ومن تو.................
چطور میتوان جلو غارتگری را گرفت ؟ با س. ک. س وبیحجابی یا باسلاح فکر وگلولهء اندیشه ؟ با کدامیک؟

بيتاب

عضو جدید
بسمه تعالی
به خانم بي حجاب گفتند
برای چه اینطور بیرون می آئید
جواب داد :
برای دل خودم ......
گفتيم :
کدام آدم عاقل هیکلش را برای خودش نشان میدهد .........
فرضاً درست است برای دل خودت بعد که چه؟.............
خودت از هیکلت خوشش می یاد ..........آخرش چه میشود
کسیکه مثلاً نقاشی بسیار زیبا رسم میکند اگر برای خودش کشیده باشد .......پس چرا تو کوچه وبازار بیرون می اورد وبه همه نشان میدهد
زیبائی تو :
1 – اگر مال خودت است ؛ پس چرا به همه نشان میدهی تا دیگران از آن استفاده چشمی وگاهی لمسی کنند چرا؟
2 – اگر مال همه است که کار زنان هرزه وبی عفت است
3 – اگر زيبائی تو مال خدا وخدا به تو عاریه وبه صورت امانت داده است ,كه درست ولي چرا به امانت خیانت میکنی ؟ خدا فرموده این زیبائی تو فقط مال تو ومحرمت وبس

بيتاب

عضو جدید
حجاب و اصل آزادي

ايراد كه بر حجاب گرفته‏اند اينست كه موجب سلب حق آزادي كه‏ يك حق طبيعي بشري است مي‏گردد و نوعي توهين به حيثيت انساني زن به شمارمي‏رود
مي‏گويند احترام به حيثيت و شرف انساني يكي از مواد اعلاميه حقوق بشر است .
هر انساني شريف و آزاد است ، مردباشد يا زن ، سفيد باشد ياسياه ، تابع هر كشور يا مذهبي باشد . مجبور ساختن زن به اينكه حجاب ‏داشته باشد بي اعتنائي به حق آزادي او و اهانت به حيثيت انساني او است‏ و به عبارت ديگر ظلم فاحش است به زن . عزت و كرامت انساني و حق‏آزادي زن ، و همچنين حكم مطابق عقل و شرع به اينكه هيچكس بدون علت ‏نبايد اسير و زنداني گردد ، و ظلم به هيچ شكل و به هيچ صورت و به هيچ‏ بهانه نبايد واقع شود ، ايجاب مي‏كند كه اين امر از ميان برود

جواب:

بيتاب

عضو جدید
پاسخ :
فرق است بين زنداني كردن‏ زن در خانه و بين موظف دانستن او به اينكه وقتي مي‏خواهد با مرد بيگانه مواجه شود پوشيده باشد . در اسلام محبوس ساختن و اسير كردن زن وجود ندارد . حجاب در اسلام يك وظيفه‏اي است بر عهده زن‏ نهاده شده كه در معاشرت و برخورد با مرد بايد كيفيت خاصي را در لباس‏ پوشيدن مراعات كند
اين وظيفه نه از ناحيه مرد بر او تحميل شده است و نه چيزي است كه با حيثيت و كرامت او منافات داشته باشد و يا تجاوز به‏ حقوق طبيعي او كه خداوند برايش خلق كرده است محسوب شود اگر رعايت پاره‏اي مصالح اجتماعي ، زن يا مرد را مقيد سازد كه در معاشرت روش خاصي را اتخاذ كنند و طوري راه بروند كه آرامش ديگران را بر هم نزنند و تعادل اخلاقي را از بين نبرند چنين مطلبي را " زنداني كردن‏ يا " بردگي " نمي‏توان ناميد و آن را منافي حيثيت انساني و اصل " آزادي " فرد نمي‏توان دانست

بالا