چرا عکس دخترها را در اعلامیه ترحیم نمی‌آورید؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوده
سوره نسا رو بخونید میفهمید...
بارها خوندم .سوره نساوویک سوره دیگه مفصل توضیح داده

بیشتربه آداب همسرداری ومسئله زن ومردخیانت کارپرداخته جاییش قیدشده که زن شان پایینتری داره؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چیزی که تو قران هست با دلیل و منطقه............

معنای عدالت همیشه برابری نیست

مرد تو اسلام وظیفه داره مخارج زندگی رو تامین کنه و زن هیچ وظیفه ای در قبال تامین مخارج زندگی نداره............

ایا عدالته که ارث مرد و زن یکی باشه..........!!!!!!!!

اگه یکم فکر کنیم بهتره از اینه که یه حرفو از روی احساسات و حرص بزنیم.......... تو قران هیچ چیز بالا تر از فکر کردن نیست........
درسته معنای عدالت برابر نیس........:)

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرد تو اسلام وظیفه داره مخارج زندگی رو تامین کنه و زن هیچ وظیفه ای در قبال تامین مخارج زندگی نداره............

اگه یکم فکر کنیم بهتره از اینه که یه حرفو از روی احساسات و حرص بزنیم.......... تو قران هیچ چیز بالا تر از فکر کردن نیست........

وقتی جنگ میشه وظیفه مرده(واجب)که جونشو دستش بگیره بره بجنگه.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

حرف شما صحیح مهندس
اما ایا ب واقع تمام مخارج زندگی ب دوش مرده؟؟
ایا زن ایرانی در قبال انجام کارای خونه و شیردادن بچه حقوقی از مرد میگیره؟؟؟
خیر!!
پس چطور انجام شدن فقط برخی از قوانین قرآنو عدالت بدونیم و اعتراض نکنیم؟؟؟
اگه قراره عدالت اجرا بشه باید همه قوانین اجرا بشه اما چیزی ک من دارم میبینم فقط اجرای قوانینیه ک ب نفع مرده!

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بارها خوندم .سوره نساوویک سوره دیگه مفصل توضیح داده

بیشتربه آداب همسرداری ومسئله زن ومردخیانت کارپرداخته جاییش قیدشده که زن شان پایینتری داره؟

اونجا ک ب مرد اجازه میده ک زن خیانتکارشو کتک بزنه
اما ب زن چنین حقی نمیده !!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما صحیح مهندس
اما ایا ب واقع تمام مخارج زندگی ب دوش مرده؟؟
ایا زن ایرانی در قبال انجام کارای خونه و شیردادن بچه حقوقی از مرد میگیره؟؟؟
خیر!!
پس چطور انجام شدن فقط برخی از قوانین قرآنو عدالت بدونیم و اعتراض نکنیم؟؟؟
اگه قراره عدالت اجرا بشه باید همه قوانین اجرا بشه اما چیزی ک من دارم میبینم فقط اجرای قوانینیه ک ب نفع مرده!

ایرادازخودقانونه یانحوه ی اجرای قانون؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجازات زن زناکار اعدامه همین!!

ما دینمون رو هنوز خوب نشناختیم.....حکم زنا رو به همین راحتی صادر نمیکنن ... یه داستان از زمان رسول که عمر پیغام اورد کهمرد و زنی در فلان جا روابط نامشرو دارن....رسول علی ع رو فرستاد که اونهارو بیش من بیار وقتی علی وارد خانه شد چشمش رو بست تا کسیو نبینه و به اون ها اجازه ترک محل بده.......
به این راحتی ها حکم نمیدن
نمیدونم مثالم درست و بوده ولی امیدوارم که بجا بوده

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما دینمون رو هنوز خوب نشناختیم.....حکم زنا رو به همین راحتی صادر نمیکنن ... یه داستان از زمان رسول که عمر پیغام اورد کهمرد و زنی در فلان جا روابط نامشرو دارن....رسول علی ع رو فرستاد که اونهارو بیش من بیار وقتی علی وارد خانه شد چشمش رو بست تا کسیو نبینه و به اون ها اجازه ترک محل بده.......

فردی به علی(ع)مراجعه کردوگفت یاعلی من مرتکب لوات شدم ومیخواهم مرامجازات کنی .علی (ع)فرمودچه میگویی مرد؟
بروبعداراجع به این قضیه صحبت میکنیم .مردبعدازچندروزدوباره آمد وادعایش راتکرارکرد وعلی (ع)فرمودبرو بعدا راجع به آن
تصمیم میگیرم(حالت خوب نیست نمیفهمی چی داری میگی خودمون:smile:)مرد دوباردیگرمراجعه کردوگفت میخواهم به دست
تو مجازات وپاک شوم.
مردگفت مجازات این عمل چیست؟
علی (ع)پاسخ دادیا به یک ضربه شمشیرکارت راتمام کنم یابادست وپای بسته ازکوه پرت شوی یا به گودال آتش بیفتی ویا
سنگسارشوی.
مردگفت کدام سخت تراست.علی ع فرمود گودال آتش.مردگفت همان کاررا انجام بده.
تااینکه روزمجازات فرارسید ولحظه اجرای حکم علی ع خطاب به مردگفت تو بخشیده شدی.
....................................................................................................................................................
اینارونوشتم که بگم مجازات اعدام وسنگساروامثالهم به این سادگیا نیست که بعضیا فکرمیکنن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصن خانوما احساسی نیستن !!!

ولی جمله آخرم درست بود .. از استادای زن ، زیاد از این چیزا دیدیم !!!!!

خانوما در حق هم خیلی نامردی میکنن ... نمیدونم چرا ولی با مردا بهتر از همجنسای خودشون رفتار میکنن ... حداقل تو ایران اینجوریه :|||

مزد زحمت و این حرفا تو مملکت ما کشکه اتی !!! کشک :|
من نگفتم اصن نیستن!
ما هم استاد زن دیدیدم!ندید بدید نیستیم که!!خخخ
اونایی هم که شما دیدین استاد نبودن احتمالن با کارت بسیج استاد شدن!!
استاااد از اسمش معلومه ینی چی..

به نظر من مقایسه بی جاییه . زنای اروپا با زنای ایران خیلی فرق دارن

در ضمن سیستم مدنی و قانون اون ممالک جوریه که اگه زن باشه یا مرد سیستم کار خودشو اتومات انجام میده مث اینجا نیست
ببخشیدا میشه بگی چه فرقی دارن؟!!
من خودمو میگم خوشگلتر نیستم که هستم..از همشون خوجیلترم.خخخ
اگه کاری بهم محول بشه به نحو احسنت انجامش میدم..البته به قول خودت با همون سیستم نه اینجااا...
نه من میخام بدونم فرق ما با اونا چیه؟؟؟؟؟؟

البته فرق ما با اونا تو یه چیزیه اونم اینه که مرداشون مردن واقعن مثه شماها که نیستن!!
از دس فرمون زنشون ، خاهرشون ،مادرشون ایراد بگیرن!!
میرن بیرون نمیگن تو تو ماشین بشین من الان میاااام.!!!!!! بعد نمیان بگن اونی که از جلو ماشین رد شد چی گفت بهت!!
فرق ما با اونا اینه که زیادی به شماها رو دادیم پرووو شدین...

ولی دیگه از این خبرا نیس.یه زمانی زنا کار نمیکردن دهنشون به دست شماها بود که یه لقمه نون بدین بهشون..ولی دیگه تموم شدد...:D

یک سوال نهج البلاغه نمیخونی قرآن میخونی؟
شما چیکار داری چی میخونم چی نمیخونم!
خو خوندم دیگه از رو هوا که نمیگم

نه واقعأ کیس مناسبیه:king:

خخخخ:D

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هرچی دلت میخوادبگو آزادی بیانه اینجا
فقط درمورداینایی که گفتی دریک موردش بگم که زن چراقاضی نمیشه
دانشجووقتی میخوادنمره بگیره ازاستادمردنره گرفتن آسونتره یااستادزن؟؟؟کافیه یه فیلم براش بازی کنی سریع نمره 10به 15تبدیل میشه؟

علت قاضی شدن مردبه خاطرسختگیری اسلام تواجرای عدالته(حالا بماند که بعضی ازقضات رشوه میگیرند)
این پستو نقل قول گرفته بودم که بگم استاد مرد راحت تر نمره میده ... ولی به قول دوستمون، شاید استاد خانوم هم به پسرها بهتر نمره میده و ما نمیدونیم...

الان که دیگه از این خبرا نیس ... اگرم باشه تو شهرستانای کوچیک و روستاهاس ...

ولی اصولا وقتی ظلمی صورت میگیره که یه سری آدمای ظلم پرور هم باشن ! زنها اگه بهشون ظلم میشده یا میشه در خیلی از موارد هم تقصیر خودشون بوده !!!

مثلا تو همین مورد ...

مطمئن باشید که اکثرا ، مادر اون دختر هم از دختر به دنیا اوردنش ناراحت میشده ! احساس سر افکندگی میکرده ... وقتی پسردار میشده ، پسره رو بیشتر دوست داشته تا دخترشو !!! در صورتی که خودش زنه !!!

پس تقصیر خود خانوما هم هست :|

هست عزیزم؛ از این خبرها هست...حتی اگر محدود به جاهای کوچیک باشه چرا باید نادیده گرفته بشه و کم شمرده بشه؟؟ هرچند من به شخصه محدودترین دوستی که داشتم یکی از هم خوابگاهی هام بود؛ متولد و ساکن پایتـخت :|

در مورد خود خانوم ها هم عایا کسی که طعم آزادی و حق و حقوق خودش رو نچشیده میتونه از اون دفاع کنه؟؟
وقتی مرد خونه زنش رو تهدید میکنه که دختردار بشی ال میکنم انتظار داری زن از به دنیا آوردن دختر خوشحال باشه؟؟ یا به خودش افتخار کنه؟؟؟
به نظر من اگر در شرایط ایده آل یک زن همچین رفتاری داشته باشه میشه بهش خرده گرفت و نه الان.

...برا قدیما نیست صرفا ما یک همسایه داشتیم هی صدا میزد بابک بعدش یک صدا زنانه میگفت بله!!کاشف به عمل امد اسم خودشو رو زنشم گذاشته:D
:biggrin:
من ندیده بودم ...عجب چیزایی میشنوه آدم :D

اسپم نکن :cool:

ما دقیقا هر چی میکشیم از همین جماعته :/

همین خانوما رسما بازار کارو خراب میکنن !!! هم برای خودشون هم برای آقایون ... با پول کم کار میکنن ، میزنن حق الزحمه هارو میشکنن ...

یه چیزایی مثل قبولی توی دانشگاه دست خودمون نیست ولی خیلی چیزا هم دست خودمونه !!! اگه خانوما پشت هم باشن خیلی از مشکلاتشون رفع میشه ولی به عنوان یه دختر میگم که دخترا معمولا اتحاد ندارن...
ولی پسرا توی این زمینه خیلی پشت همن :/

اگه جامعه ایده آلی داشتیم میتونستم هم صدا با شما به این قضیه اعتراض کنم، ولی در حال حاضر دفاع میکنم :redface:
و ترجیح میدم به جای اون به فرهنگی اعتراض کنم که زن رو به نادرستی محدود می کنه و برای مثال زنی که به هر دلیل بیوه شده باشه رو چقد آزار میده :|

وقتی جنگ میشه وظیفه مرده(واجب)که جونشو دستش بگیره بره بجنگه.
من به شخصه برای مردها، مردهای خوب احترام زیادی قائلم .. و اصولاً اعتقاد دارم اگر مرد سر جای خودش باشه و مرد باشه، زن هم زن میمونه و بالعکس...
منتها بحث در مورد حقوق و وظایف زن و مرد به نظر من باید اول حوزه ی اون مشخص بشه، که بحث در مورد یک جامعه ی ایده آل هست یا جامعه ی فعلی ما؟

بله؛ اثبات این حکم سخت هست و دلیل قانع کننده ای که من برای اون شنیدم این هست که انزجار از این کار اعلام بشه..

چقد سریع پست میدین، جا میمونه آدم ... مچ دستم درد گرفت ...:confused:
-------------
بعد از تمام اینها داشت یادم می رفت بگم :دی ، دیدم جاهایی که توی اعلامیه ترحیم عکس میذارن برای خانوم ها...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نسیم باد موافقم با این جملت..
ولی مرد خیانت کار هم قانون و هم اسلام بهش اجازه داده با یه خانم دیگه(دائم یا موقت) رایطه داشته باشه.و دراینجا خیانت کار معنی ندارد.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
نسیم باد موافقم با این جملت..
ولی مرد خیانت کار هم قانون و هم اسلام بهش اجازه داده با یه خانم دیگه(دائم یا موقت) رایطه داشته باشه.و دراینجا خیانت کار معنی ندارد.

اسلام گفته خیانتکارباخیانتکار.وفادارباوفادار