چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟

bobat

عضو جدید
من حرفاتونو کامل خوندم و قصد مخالفت الکی هم ندارم ! اما قرار نیست هر چی شما میگید رو بدون شنیدن دلایل منطقی و درست قبول کنم !
بله خب کاملا مشخصه که منظورم شما و امثال شما بودید ! برگردید یک بار پست هاتون رو کامل بخونید و به لحن و جملات تحقیرآمیزتون توجه کنید ! از پست های شما برداشت دیگه ای نمیشه کرد ! (البته شما نه فقط در این تاپیک بلکه کلا پست هاتون برای مخاطب تحقیر آمیزه و تا زمانی که خودتون رو بالاتر از بقیه ببینید نه خودتون اصلاح میشید و نه جامعه و دیگران رو میتونید اصلاح کنید! )
اینکه شما توی پست قبل در رابطه با شانیت زن صحبت کردید کاملا با لحن و حرفایی که توی سایر پست هاتون راجع به خانم ها گفتید کاملا متفاوته !!! شان خانم ها این نیست که کسی اینجوری راجع بهشون صحبت کنه !
قسمت های آبی رو هم میشه لینک بدید ببینم کجا گفتید ؟!

نه تحقیر امیز نیست اینطوری برداشت نکنید من تو دلم چیزی نیست صحبت کردنم همینجوریه شما به لحن زیاد توجهی نکنید من کلا لحنم اینجوریه قصد تحقیر یا خودبرتر بینی ندارم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه تحقیر امیز نیست اینطوری برداشت نکنید من تو دلم چیزی نیست صحبت کردنم همینجوریه شما به لحن زیاد توجهی نکنید من کلا لحنم اینجوریه قصد تحقیر یا خودبرتر بینی ندارم
لحن یه چیز ژنتیکی نیست که بگیم چاره نداره.لحن تراوش حالت های درون در بیرون است.(لحن تجلی نهاد درونی در بیرون است )
اگر میخواهی لحن قشنگ و محترمانه داشتی باشی ، درونت رو یه ویرایشی بکن. البته اگه موافق بودی و گرنه هر کسی در انتخاب سلوک رفتاریش آزاده.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من نظرات شما رو بدون هیچ تعصبی خوندم و با فرض این که شما چیزی در دل ندارید!!! حرفای درستی میزنید ولی عزیز من این حرفای شما برای یه جامعه ای صدق میکنه که سهراب سپهری با شعر (پشت دریاها ) وصفش کرده. وگرنه خیلی از دوستان هم درست میگن .آقاجون برای جامعه ما خعلی ریسک بزرگیه که خانوما به فکر درس و پیشرفت و درآمد نباشن دیگه اونا هم خیلی دارن واضح میگن الآن شما چه چیز قابل اصلاح یا چه راهحل بهتری برای حل این موضوع دارید؟؟؟

bobat

عضو جدید
سلام. من نظرات شما رو بدون هیچ تعصبی خوندم و با فرض این که شما چیزی در دل ندارید!!! حرفای درستی میزنید ولی عزیز من این حرفای شما برای یه جامعه ای صدق میکنه که سهراب سپهری با شعر (پشت دریاها ) وصفش کرده. وگرنه خیلی از دوستان هم درست میگن .آقاجون برای جامعه ما خعلی ریسک بزرگیه که خانوما به فکر درس و پیشرفت و درآمد نباشن دیگه اونا هم خیلی دارن واضح میگن الآن شما چه چیز قابل اصلاح یا چه راهحل بهتری برای حل این موضوع دارید؟؟؟

اهااااااااان حالا دو هزاریم افتاد. قشنگ فهمیدم. منظورتون اینه خانما اگه در جامعه نباشن شغل نداشته باشن کسی نمیاد خواستگاری و میمونن.............گرفتم اقا حله

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
تکرار میکنم دقت کنید:

زن اگه بره کار کنه بچه رو کی بزرگ میکنه؟ حرفای صد من یه غاز تحویل من ندین که مهد کودک هست که اعصابم خورد میشه.

زن اگه بره کار بکنه جایگاه مرد اشغال میشه. باز تحویل من ندید که زنها خیلی با استعدادترن و... اون کارفرماهایی که به شما گفتن با استعداد و نابغه اید بیارید اینجا من باهاشون حرف خصوصی دارم.

زن اگه بره به عنوان کارفرمای فضای سبز به پیرمرد دستور بده اینکار نوعی برده داری توسط زن رو نشون میده و توهین بدتر از این نداریم. به پدرانتون توجه کنید اکثرا مینالن که اومدن زن ها رو کاری کردن که سوار مرد بشه و بد وضعی شده و جایگاه زن و مرد عوض شده و... بازم تکرار میکنم من نمیگم زن باید بشینه خونه مثل قدیما کتکش بزنن ، یا مثلا زن مثل برده کار کنه مرد دستور بده ، من دارم میگم زن زنه مرد مرده ، این جایگاه باید حفظ بشه.

زن اگه بره کار کنه ماشالا زنای ما هم که یکی از یکی رنگی تر بالاخره مسایل سواستفاده و جنسیتی هم که خودتون میدونید واردش نمیشم.

زن اگه بره کار کنه به ازدواج خودش لطمه میزنه چون از یه طرف حقوق داره از طرف دیگه فکر میکنه واسه خودش استقلال و مقامی داره ، لذا قانع نیست و هی به همه میگه نه این در شان من نیست آخرشم خودش ترشی میشه.

زن اگه بره کار کنه به ازدواج پسر لطمه میزنه چون پسر دو سال سربازی داره ، بعدش میخواد بیاد کار پیدا کنه میبینه کار نیست ، بعدش میاد با پارتی بازی یه کاری پیدا میکنه با حداقل حقوق. بعدش تا بیاد پول جمع کنه کلی طول میکشه. بعدشم که پول جمع کرد با این وضعیت چندسالم باید هی بره خاستگاری تا یه نفر بگه بله(انتظارات بالاست دیگه)

باز تکرار میکنم زن جایگاه داره عظمت داره شان داره ، و داره خودشو مفت عرضه میکنه و این یه بحرانه که هیچکس بهش توجه نمیکنه، بعضی شغل ها لازمه اش وجود زنه اونو حرفی ندارم.

زن بره کار کنه بچشم خودش بزرگ کنه تا قبل بچه داری بره سرکار بچه که تا حدی بزرگ شد دوباره بره سرکار ولی نه طوری که همش بیرون خونه باشه

اینکه شغل برا مردا کم میشه برمیگرده به قابلیتها و شایستگیها که همه میدونیم برا خانما بیشتره:D

secret11

عضو جدید
هر جا میری نوشته به یک خانم نیازمندیم حالا در هر زمینه ای شغلی باشه حتی در بعضی جا هم که احتیاج به کارگر دارند نوشتند به خانم نیازمندیم
میرن با حقوق بسیار اندکی والله نکنید این کارها رو (مگه کسانی که وافعا که احتیاج به پولش دارند)
بازارکل اشباع شده

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهااااااااان حالا دو هزاریم افتاد. قشنگ فهمیدم. منظورتون اینه خانما اگه در جامعه نباشن شغل نداشته باشن کسی نمیاد خواستگاری و میمونن.............گرفتم اقا حله
نه اصلا اینطور نیست. خانوما با درس خوندن زندگی میسازن که دلشون میخواد و مطمئنا شوهر و زندگی این شخص با زندگی خانومی که درس نخونده خیلی فرق مینه.هدف همیشه زاد و ولد نیست که مگه جنگله که هی بزا بدون رفاه و بدون شان اجتماعی برای بچه!!؟؟
همه چیز خیلی واضحه در این تاپیک ومن تحت هیچ شرایطی به این بحث ادامه نمیدم.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
[h=2]
چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟
[/h]

اینجا میخوام دو گروه بحث کنیم. یه گروه که میگن خانم ها باید ازادی داشته باشن ، در جامعه دیده بشن ، کار کنن...

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا

سلام بر شما

یک سوال دارم چرا عنوان تاپیک چنین جمله ای گذاشتید؟
یعنی شما کار کردن یک خانم ...فروختن خودش میدونید؟!!!!

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا

فکر میکنم شما جواب سوال تاپیکتون طبق عقیدتون با این جمله دادید

bobat

عضو جدید
سلام بر شما

یک سوال دارم چرا عنوان تاپیک چنین جمله ای گذاشتید؟
یعنی شما کار کردن یک خانم ...فروختن خودش میدونید؟!!!!

فکر میکنم شما جواب سوال تاپیکتون طبق عقیدتون با این جمله دادید

بله فروختنه ، نه در همه ی موارد ، اما کار کردن یک خانوم در اونجایی که نباید کار کنه بخصوص با حقوق کم ، فروختن محض هست ، مفته مفت

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
بله فروختنه ، نه در همه ی موارد ، اما کار کردن یک خانوم در اونجایی که نباید کار کنه بخصوص با حقوق کم ، فروختن محض هست ، مفته مفت

شما یک درصد احتمال بدید خانم هایی که میرن سر کار بخاطر زندگیشون هست بعضی ها سرپرست یک خانواده هستن...این خیلی بی عدالتی اینطور در عنوان نظر بدین
من نمیدونم چه مواردی در ذهن شماست اما هرچی باشه این عنوان تاپیک درست نیست....اینطوری با امثال مسائل دیگر که در تالار بارها صحبت شده یکسان میشه!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که بین خانم و آقا فرقی قائل بشه معلومه که ذهنیتش تو عصر حجر سیر میکنه.

bobat

عضو جدید
شما یک درصد احتمال بدید خانم هایی که میرن سر کار بخاطر زندگیشون هست بعضی ها سرپرست یک خانواده هستن...این خیلی بی عدالتی اینطور در عنوان نظر بدین
من نمیدونم چه مواردی در ذهن شماست اما هرچی باشه این عنوان تاپیک درست نیست....اینطوری با امثال مسائل دیگر که در تالار بارها صحبت شده یکسان میشه!

علت این حرف اینه که حرفای قبلی منو نخونده اید در این تاپیک. من به همین ها اشاره کرده ام که موارد خاص اشکال نداره. اصلا اونم اشکال داره میدونین چرا؟ یه مردی سرپرست خانوار بوده حالا به هر علتی زن سرپرست شده ، باز این کسر شان هست برای زن که مجبور بشه بره کار کنه خرج در بیاره ، این وظیفه دولت هست که به ادم های جامعه اش برسه و جوری نباشه که با یه اتفاق طرف بدبخت بشه ، باید زندگی ها تضمین بشه......

این حرفایی که من میزنم مطالعه ای در مورد سایر کشورها ندارم اما خیلی وقتا میشه که می بینم دقیقا همین حرفایی که میزنم یه بخشیش در آلمان مثلا قانونه ، یه بخشی در ژاپن اصلا فرهنگه ، اگه برین بگردین باور کنین من حرفای عجیبی نمیزنم ، من از فکر و مغز خودم مایه میذارم بعد میبینم اصلا سایر کشورهای پیشرفته دارن عمل میکنن به اینا ، بعد به شما میگم تعجب میکنین ، همینه دیگه ، تفاوت اونا با ما همینه ، ما تعجب میکنیم از چیزای درست از بس چیزای غلط ته نشین شده در مغزمون ، اونا هم اونجوری ، همین باعث میشه ما بشیم این اونا بشن اون

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علت این حرف اینه که حرفای قبلی منو نخونده اید در این تاپیک. من به همین ها اشاره کرده ام که موارد خاص اشکال نداره. اصلا اونم اشکال داره میدونین چرا؟ یه مردی سرپرست خانوار بوده حالا به هر علتی زن سرپرست شده ، باز این کسر شان هست برای زن که مجبور بشه بره کار کنه خرج در بیاره ، این وظیفه دولت هست که به ادم های جامعه اش برسه و جوری نباشه که با یه اتفاق طرف بدبخت بشه ، باید زندگی ها تضمین بشه......

این حرفایی که من میزنم مطالعه ای در مورد سایر کشورها ندارم اما خیلی وقتا میشه که می بینم دقیقا همین حرفایی که میزنم یه بخشیش در آلمان مثلا قانونه ، یه بخشی در ژاپن اصلا فرهنگه ، اگه برین بگردین باور کنین من حرفای عجیبی نمیزنم ، من از فکر و مغز خودم مایه میذارم بعد میبینم اصلا سایر کشورهای پیشرفته دارن عمل میکنن به اینا ، بعد به شما میگم تعجب میکنین ، همینه دیگه ، تفاوت اونا با ما همینه ، ما تعجب میکنیم از چیزای درست از بس چیزای غلط ته نشین شده در مغزمون ، اونا هم اونجوری ، همین باعث میشه ما بشیم این اونا بشن اون
شما بهتره بری تو حوزه درساتو ادامه بدی ،چون این طرز فکری که داری ، حوزوی است.اونام مثه تو خیال میکنند که خداوند زن را برای خدمت به همسرش خلق کرده،

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایون هم در بحث شرکت کنین. چون قطعا خانم ها من هرچقدم بگم قبول نمیکنن...

من میخوام از اسیب های اشتغال زنان بگن دوستان آقای من. اگر فکر میکنید هم که اسیبی نداره کلا ، هیچی...
سلام خوبین؟:smile::gol:جناب مهندس شما می دونید با این تفکرات بسیار قبل تر از عصر حجریتون چقدر به خودتون ضربه می زنید؟! چقدر به جامعه ضربه می زنید؟!
آسیب های اشتغال زنان؟! فازت دقیقا چیه برادر من؟! دو تا دختر وایسادن بالاسر دو تا کارگر گفتن این جارو بکن شما زورت اومده؟! قرار نیس برا هر پیرمردی که میبینیم دل بسوزونیم که (آخر پست می گم چرا). این کجاش زشته؟! تحکم و زورگویی زشته، چه برا مرد چه برا زن. ظلم زشته، غرور بی جا زشته، تجاوز به حریم آدما زشته...من الان یه سالی میشه که بی کارم، بگن فلانی نصف پول یه کارگر و میدیم بهت بیا آجر پرت کن برا اوستا میرم. به هزار و یک دلیل می رم. شما فک نکن خانمه بمونه خونه، بچه ش و نذاره مهد کودک، بچه بزرگ شه میشه تیکه طلا، میشه جواهر، میشه شازده. نخیر، الان دیگه زمونه عوض شده، مهد کودک اتفاقا خیلیم تو پرورش ذهن کودک موثره، حالا خوب و بد داره این به کنار.
آزادی می دونی ینی چی؟ وقتی به خواستگارت جواب منفی میدی، عقده ای نشه با یه شماره دیگه برات عکس مستهجن بفرسته!!! دقت کنا، می گم خواستگار. نمی گم رابطه قبل ازدواج، نمی گم دوس پسر دوس دختری، نمی گم رابطه کثیف. آزادی ینی اینکه داد بزنی، بگی نامرد بشین سر جات. آزادی ینی اینکه این صدا تو گلوت خفه نشه، آزادی برا یه دختر ینی یه روزی بشه هرچی ترس داره تو وجودش بریزه بیرون. چه کار کنه چه کار نکنه.
گفتی کارگر و...دختر مهندس میره سر کارگاه ساختمون. تا مهندسین پروژه و ...میرن اون ورتر، کارگرا شروع می کنن به حرف زدن. بدون اینکه یه سر سوزنی احساس شرم کنن. مسلما بحث من یه قشر خاص نیس، اونایی که دیدم و میگم. به نظرتون دختره چیکار می کنه تو این شرایط، شما بودی چیکار می کردی؟!
صدتا مثال از اینا رنگین تر میتونم براتون بزنم که دخترا تو همچین شرایطی گیر کردن. تو مطب دکتر، تو کلاس، تو تاکسی، تو مترو، سر کار، تو آسانسور و... مردی که فقط اسم مرد و یدک نمیکشه نمیاد تو این تاپیک باهات هم صدایی کنه جناب مهندس. شمام ممکنه یه روزی دختر دار بشی، اون موقع س که لبخندشو، بابا گفتنشو با یه دنیا عوض نمی کنی، . کاری نکن که با دستای خودت جامعه رو، زندگیشو براش تنگ کنی. کاری نکن که بعدا پیشمون بشی. بذار نترس بار بیاد، جامعه هست، اینجور اتفاقا هم تا دنیا دنیاس هست، به قول عاصم کفاش اردبیلی "فلکین نظمی ازلدن اولوب اضدادینه باغلی" ینی تا بدی نباشه خوبیم نیس.....اگه مرد باشی نمیذاری دلش بلرزه....:gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان عصر موتوره دیگه عصر flexibilit

منتهی اون زمانی که میترکونن دنیا رو این ادم و بشر به ظاهر پیشرفته ، دیگه احتمالا نه من هستم نه شما

از نظر من شما الان هم نیستید. بودن به جسم نیست , به اندیشه معقول هست.

reza_19933

عضو جدید
سلام خوبین؟:smile::gol:جناب مهندس شما می دونید با این تفکرات بسیار قبل تر از عصر حجریتون چقدر به خودتون ضربه می زنید؟! چقدر به جامعه ضربه می زنید؟!
آسیب های اشتغال زنان؟! فازت دقیقا چیه برادر من؟! دو تا دختر وایسادن بالاسر دو تا کارگر گفتن این جارو بکن شما زورت اومده؟! قرار نیس برا هر پیرمردی که میبینیم دل بسوزونیم که (آخر پست می گم چرا). این کجاش زشته؟! تحکم و زورگویی زشته، چه برا مرد چه برا زن. ظلم زشته، غرور بی جا زشته، تجاوز به حریم آدما زشته...من الان یه سالی میشه که بی کارم، بگن فلانی نصف پول یه کارگر و میدیم بهت بیا آجر پرت کن برا اوستا میرم. به هزار و یک دلیل می رم. شما فک نکن خانمه بمونه خونه، بچه ش و نذاره مهد کودک، بچه بزرگ شه میشه تیکه طلا، میشه جواهر، میشه شازده. نخیر، الان دیگه زمونه عوض شده، مهد کودک اتفاقا خیلیم تو پرورش ذهن کودک موثره، حالا خوب و بد داره این به کنار.
آزادی می دونی ینی چی؟ وقتی به خواستگارت جواب منفی میدی، عقده ای نشه با یه شماره دیگه برات عکس مستهجن بفرسته!!! دقت کنا، می گم خواستگار. نمی گم رابطه قبل ازدواج، نمی گم دوس پسر دوس دختری، نمی گم رابطه کثیف. آزادی ینی اینکه داد بزنی، بگی نامرد بشین سر جات. آزادی ینی اینکه این صدا تو گلوت خفه نشه، آزادی برا یه دختر ینی یه روزی بشه هرچی ترس داره تو وجودش بریزه بیرون. چه کار کنه چه کار نکنه.
گفتی کارگر و...دختر مهندس میره سر کارگاه ساختمون. تا مهندسین پروژه و ...میرن اون ورتر، کارگرا شروع می کنن به حرف زدن. بدون اینکه یه سر سوزنی احساس شرم کنن. مسلما بحث من یه قشر خاص نیس، اونایی که دیدم و میگم. به نظرتون دختره چیکار می کنه تو این شرایط، شما بودی چیکار می کردی؟!
صدتا مثال از اینا رنگین تر میتونم براتون بزنم که دخترا تو همچین شرایطی گیر کردن. تو مطب دکتر، تو کلاس، تو تاکسی، تو مترو، سر کار، تو آسانسور و... مردی که فقط اسم مرد و یدک نمیکشه نمیاد تو این تاپیک باهات هم صدایی کنه جناب مهندس. شمام ممکنه یه روزی دختر دار بشی، اون موقع س که لبخندشو، بابا گفتنشو با یه دنیا عوض نمی کنی، . کاری نکن که با دستای خودت جامعه رو، زندگیشو براش تنگ کنی. کاری نکن که بعدا پیشمون بشی. بذار نترس بار بیاد، جامعه هست، اینجور اتفاقا هم تا دنیا دنیاس هست، به قول عاصم کفاش اردبیلی "فلکین نظمی ازلدن اولوب اضدادینه باغلی" ینی تا بدی نباشه خوبیم نیس.....اگه مرد باشی نمیذاری دلش بلرزه....:gol:
خیلی واضح و روشنن حرفاتون. به نظرم حتی نیاز به گفتن نداشت این حقایق ولی زیر این پست لازم بود. ممنون
به نظرم این پست آقای Bobat اونقدر توش تحقیر بود که به نشانه ی اعتراض حتی کامنتی زیرش گذاشته نشه. ولی متاسفانه نشد و بحثای پراکنده و بی هدفی شروع شد و تموم نشد. شاید هدف همین بود..شایدم نبود!
امیدوارم کمی آگاه تر باشیم.

موفق باشید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علت این حرف اینه که حرفای قبلی منو نخونده اید در این تاپیک. من به همین ها اشاره کرده ام که موارد خاص اشکال نداره. اصلا اونم اشکال داره میدونین چرا؟
اولش میگی موارد خاص اشکال نداره بعد بلافاصله حرف خودتم رد میکنی و میگی اشکال داره. بابا تو دیگه چه مظهرالعجایبی هستی ؟
کلمه «سوفیست» یا «سوفسطایی» در ابتدا معنای مثبت و بسیار خوبی داشت، ولی با گذشت زمان، این کلمه معنای اصلی خود را از دست داد و به کسی گفته می شد که با چرب زبانی و مغالطه از آنچه می‏دانست نادرست است، به‏ قصد فریفتن‏ دیگران‏ دلیل‏ می‏آورد و نتیجه‏ می‏گرفت.
مخاطب من , منطق سرش نمیشه . ( تو رو میگم ) مخاطب من بلکه شخص لفاظی است که در سخنوری و فنون مناظره مهارت دارد و از واژگان و اسلوب فلسفی و منطقی برای دفاع از یاوه هایی که به هر دلیل به دفاع از آنها مجاب است به کرات سوء استفاده میکند و در اینکار اشتهار دارد و وقتی گفته میشود سخنی یا استدلالی سفسطه آمیز است منظور این است که این سخن علی رغم ظاهرش که سعی شده است شبیه استدلال ها و سخنان فلسفی باشد و سیاقی علمی دارد عاری از ارزش حقیقی است و سخنی باطل و در یک واژه "استدلال نما" است.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آیجای منطقیِ عزیز؛

لطف می کنید این گزاره تون رو برای ما اثبات هم بکنید؟! [پست 165]

امیدوارم شما از اون دسته از ادمها نباشید که برای ادعای خودشون نیارمند گزاره های منطقی نیستند ولی برای نفی گزاره های بقیه به فلسفه و منطق متوسل میشن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرفایی که من میزنم مطالعه ای در مورد سایر کشورها ندارم اما خیلی وقتا میشه که می بینم دقیقا همین حرفایی که میزنم یه بخشیش در آلمان مثلا قانونه ، یه بخشی در ژاپن اصلا فرهنگه ، اگه برین بگردین باور کنین من حرفای عجیبی نمیزنم ، من از فکر و مغز خودم مایه میذارم بعد میبینم اصلا سایر کشورهای پیشرفته دارن عمل میکنن به اینا ،
چرا نمیری تو همون کشور ها بعنوان منجی بشریت فعالیت کنی و درآمد کلانی هم به جیب بزنی ؟ اینقد از فکر و مغزت برا ما مایه نذار چون این حنا ها پیش ما رنگ ندارن . برو تو همون آلمان یا ژاپن که لااقل مفید باشی . راستی شما که میگی اینا تو ژاپن فرهنگه , حتما دیدی که میگی یا تلفنی بهت گفتن ؟
وضع زنان ژاپنی از برخی کشورهای آفریقایی بدتر است
زندگی > خانواده - همشهری آنلاین:
شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد وضع زنان ژاپنی از همتایان خود در برخی از کشورهای آفریقایی نیز بدتر است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از این شبکه، ژاپن قوی ترین کشورهای جهان در عرصه فن آوری است ولی در مساله رعایت حقوق زنان و حضور آنان در پست‌های سیاسی و پارلمانی، این کشور در میان یکصد و هشتاد و شش کشور جهان در رتبه یکصد و بیست و یکم قرار دارد.
فادی سلامه خبرنگار این شبکه در توکیو در گزارشی در این زمینه افزود یک گزارش دولتی در ژاپن تاکید می‌کند حضور موثر زنان در بخش تجارت این کشور بسیار محدود است. در میان چهل و دو هزار مدیر شرکت در ژاپن، زنان فقط یک درصد پست‌های مدیریتی را در اختیار دارند. تبعیض علیه زنان در ژاپن تنها در بخش اشتغال نیست بلکه همه حیات عمومی را در بردارد و شاید اشکارترین آن در عرصه سیاسی باشد.
به رغم این که در شش سال گذشته شمار اعضای نمایندگان زن پارلمان ژاپن به ده درصد رسیده است اما این کشور همچنان در رتبه های پایین و حتی پس از کشور آفریقایی روآندا قرار دارد که پنجاه و شش درصد اعضای پارلمان این کشور از زنان هستند. زمانی که حزب دموکرات ژاپن در سال 2009 پس از پنجاه سال سیطره حزب محافظه کاران در این کشور به قدرت رسید، حامیان حقوق زنان نسبت به اینده خوشبین شدند و انتظار داشتند تغییرات بنیادینی درباره حقوق زنان ایجاد شود ولی چنین رویایی محقق نشد. در دولت حزب دموکرات از میان هجده وزیر تنها یک وزیر زن حضور دارد.
هارو می یک بیکار ژاپنی گفت پس از حادثه زلزله و کندی وضع اقتصادی کشور، بسیاری از شرکت‌ها کارکنان خود را اخراج کردند و زنان در راس فهرست‌های اخراجی بودند چرا که ضعیف ترین افراد جامعه هستند.
هیساکو موتویاما از جمعیت حمایت از زنان آسیا گفت جامعه ژاپن همچنان ذهنیت قدیمی درباره زن دارد و قوانین مربوطه به زنان به بیش از یکصد سال پیش باز می گردد و هیچ تغییراتی در این قوانین ایجاد نشده است و سیاستمداران کشور نیز هیچ تلاشی برای تغییر این قوانین انجام نمی دهند چرا که می‌ترسند حمایت راستگراهای ژاپنی را از دست بدهند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیجای منطقیِ عزیز؛

لطف می کنید این گزاره تون رو برای ما اثبات هم بکنید؟! [پست 165]

امیدوارم شما از اون دسته از ادمها نباشید که برای ادعای خودشون نیارمند گزاره های منطقی نیستند ولی برای نفی گزاره های بقیه به فلسفه و منطق متوسل میشن.

یعنی شما از یه همچین دیدگاهی خبر نداری ؟جهاد زن، نیکو شوهرداری است. سپاس از زحمات مرد، با محبت با او سخن گفتن، صبر بر نداری او، پذیرائی عاشقانه از وی، استقبال از او و بدرقه او، تمکین بی چون و چرا در ایامی که مجاز است، آرایش و زینت و خوب پوشیدن برای او، اداره امورزندگی به نحوی شایسته و مناسب، قناعت در مخارج، تحمیل ننمودن بیش از حد قدرت بر شوهر و..

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اطاعت زن از شوهر

سؤال 176. اطاعت زن از شوهر در چه امورى واجب نیست؟
پاسخ: فقط در امر استمتاعات و خروج از منزل واجب است.
محدوده اطاعت از شوهر
سؤال 177. آیا اطاعت از شوهر در تمام امور حلال و شرعى واجب است یا فقط در مسایل مربوط به تمکین و مقاربت محدود مى شود؟
پاسخ: زنى که عقد دایم شده، نباید بدون اجازه شوهر از خانه بیرون رود و باید خود را براى هر لذتى که او مى خواهد تسلیم نماید و بدون عذر شرعى از نزدیکى کردن او جلوگیرى نکند.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واضح و روشنن حرفاتون. به نظرم حتی نیاز به گفتن نداشت این حقایق ولی زیر این پست لازم بود. ممنون
به نظرم این پست آقای Bobat اونقدر توش تحقیر بود که به نشانه ی اعتراض حتی کامنتی زیرش گذاشته نشه. ولی متاسفانه نشد و بحثای پراکنده و بی هدفی شروع شد و تموم نشد. شاید هدف همین بود..شایدم نبود!
امیدوارم کمی آگاه تر باشیم.

موفق باشید.
جناب مهندس ممنونم ازتون.کاملا باهاتون موافقم که میگین پست نذاریم اما متاسفانه نتونستم تحمل کنم. ینی چون تاپیک و دیر دیدم، به قول شما بحثا شروع شده بود. پستی که گذاشتم به نظرم نهایت خویشتن داری توش به کار رفته. میدونم یه سری از حرفا گفتنی نیس. اما چه میشه کرد...ما هم نسلی شدیم که فعلا باید بسوزیم و بسازیم. منم از شما و بقیه آقایونی که پستاشون در رابطه با بانوان معقول تره تشکر می کنم.:gol:

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یعنی شما از یه همچین دیدگاهی خبر نداری ؟جهاد زن، نیکو شوهرداری است. سپاس از زحمات مرد، با محبت با او سخن گفتن، صبر بر نداری او، پذیرائی عاشقانه از وی، استقبال از او و بدرقه او، تمکین بی چون و چرا در ایامی که مجاز است، آرایش و زینت و خوب پوشیدن برای او، اداره امورزندگی به نحوی شایسته و مناسب، قناعت در مخارج، تحمیل ننمودن بیش از حد قدرت بر شوهر و..

1- پس شما کلاً با دیدگاه اسلامی مشکل دارید. فکر کردم بحثتون فقط منحصر به حوزویاست.

2- ضمن اینکه 90 درصد این موارد اصلا در خوب بودنشون بحثی نیست.
به عنوان مثال؛ سپاس از زحمات مرد! کجاش به این معنیه که زن برای خدمت به همسرش آفریده شده؟!

4- کمی هم از وظایفی که در اسلام به گردن مردان گذاشته شده بگید! منطقی بودن یعنی این. این وظایف دوطرفه ست؛ ولـــــــــــــــی با توجه به ویژگیهای هر جنس تعریف شده.

3- ایرادی که به نگرش شما وارده اینه که؛ مطابق پست های قبلیتون، زن و مرد برای شما هیج فرقی ندارند و یکی هستند. فقط نمیدونم چرا اسم یکی مرده، اسم اون یکی زن!
نه تنها تو اسلام؛ بلکه تو علم روانشناسی هم به تفاوتهای فاحش زن و مرد و تفاوت خواسته ها و حقوق و وظایفشون اشاره شده. بنابراین خواهشاً انقدر نگید زن و مرد هیچ فرقی با هم ندارند!
به هر حال تفاوت تو سطح هورمونهاشون رو که نمی تونید انکار کنید.

4- من با کار کردن و تحصیل خانمها فعلا کاری ندارم. به شرطی که با توجه به علاقه و استعدادشون باشه، نه جبر اقتصادی و اجتماعی، خیییلی عالیه.

صحبتم فقط اینه که برابر دانستن مرد و زن در حقوق، وظایف و رفتارها + زشت و بیکلاسی و املی و ناحقی دانستنِ زنانگیِ کردن زنان، خدمت به زنان نیست. ظلمه بهشون.
معمولاً این نگرش هارو کسانی داردن که از زن بودن خودشون ناراضی هستند و اتفاقاً اتفاقاً جنس مرد رو برتر میدوند و سعی میکنند مردانگی کنند.
مگه زن بودن پستی و خواریه که انقدر می خوایم با مردا برابر باشیم و مثل اونا باشیم؟!؟!

یه پُستی داشتین، خوشم اومد: " زن= مادر"
میخوام بدونم؛ اگه مرد و زن برابرند؛ پس مرد هم میتونه اندازه ی زن مادری کنه؟!

5- با اینجور نگرشی_ ناحقی و بی عدالتی دونستن مواردی که ذکر کردین_ بشر می خواست زیست کنه، تا الان منقرض شده بودیم.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اینا ازاد نیستن وضعشون اینه وای به حال روزی که ازاد بشن ....امروز رفته بودم مرکز خرید شهرمون کم مونده لخت بشن دگ ...چ وضعشه باباااا
اولا اینایی که میگین اسم دارن جناب مهندس، میتونین از واژه های بانو، دختر، خانم و یا زن استفاده کنین. ثانیا کو این آزادی که میگین؟ ما که ندیدیم! چرا من این طوری نیستم؟ چرا امثال من نمیتونن به این شکلی که میگین لخت بشن؟ حداقل میتونستین از کلمه استثنا تو حرفاتون استفاده کنین. یا بگین بعضیا اینطورین، یا حتی میتونستین بگین 90 درصد لخت میشن. که صدالبته این کلمه ای که شما به کار بردین اصلا درست نیس. این خانمایی که ازشون اسم بردین و من خیلی دوسشون دارم. دستشون درد نکنه. خوب کاری می کنن. باس بهشون گفت ناز شستتون. میدونین چرا؟ چون کاری رو که دوس دارن انجام میدن. نظر من و شما و قانون گذارا و آدمای دینی و همسایه بغل دستی و بقالی سر کوچه و زن عمو سمیه و خاله اشرف و عمو محسن و دختر خاله اقدس...اصلا براشون مهم نیس. 10 ساله دیگه تو همین مملکت چشم شمایی که میگین این چه وضعشه به این طرز پوشش و شاید بسی پر رنگتر عادت می کنه. نه پلیسی به کسی گیر میده، نه حراستی، نه دولتی و....اون موقع س که شما دیگه یادت نمیاد ده سال قبل نظرت راجع به پوشش خانما چی بود. اون موقع دیگه هیشکی یادش نمیاد دخترا چی می پوشیدن و چی نمی پوشیدن. به این پروسه میگن گذر زمان جناب مهندس. یه زمانی مدیرای مدارس دخترانه، وایمیسادن دم در، دختری رو که جوراب شیشه ای پاش بود و با گریه می فرستادن خونه تا جورابش و عوض کنه، کسر نمره و احضاریه برای پدر و ...بماند. الان همون دختر خانم شده معلم همون مدرسه. میبینه همون خانم مدیر جوراب شیشه ای پاش کرده، حالا لباس بچه ها به کنار.......

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- پس شما کلاً با دیدگاه اسلامی مشکل دارید. فکر کردم بحثتون فقط منحصر به حوزویاست.

2- ضمن اینکه 90 درصد این موارد اصلا در خوب بودنشون بحثی نیست.
به عنوان مثال؛ سپاس از زحمات مرد! کجاش به این معنیه که زن برای خدمت به همسرش آفریده شده؟!

4- کمی هم از وظایفی که در اسلام به گردن مردان گذاشته شده بگید! منطقی بودن یعنی این. این وظایف دوطرفه ست؛ ولـــــــــــــــی با توجه به ویژگیهای هر جنس تعریف شده.

3- ایرادی که به نگرش شما وارده اینه که؛ مطابق پست های قبلیتون، زن و مرد برای شما هیج فرقی ندارند و یکی هستند. فقط نمیدونم چرا اسم یکی مرده، اسم اون یکی زن!
نه تنها تو اسلام؛ بلکه تو علم روانشناسی هم به تفاوتهای فاحش زن و مرد و تفاوت خواسته ها و حقوق و وظایفشون اشاره شده. بنابراین خواهشاً انقدر نگید زن و مرد هیچ فرقی با هم ندارند!
به هر حال تفاوت تو سطح هورمونهاشون رو که نمی تونید انکار کنید.

4- من با کار کردن و تحصیل خانمها فعلا کاری ندارم. به شرطی که با توجه به علاقه و استعدادشون باشه، نه جبر اقتصادی و اجتماعی، خیییلی عالیه.

صحبتم فقط اینه که برابر دانستن مرد و زن در حقوق، وظایف و رفتارها + زشت و بیکلاسی و املی و ناحقی دانستنِ زنانگیِ کردن زنان، خدمت به زنان نیست. ظلمه بهشون.
معمولاً این نگرش هارو کسانی داردن که از زن بودن خودشون ناراضی هستند و اتفاقاً اتفاقاً جنس مرد رو برتر میدوند و سعی میکنند مردانگی کنند.
مگه زن بودن پستی و خواریه که انقدر می خوایم با مردا برابر باشیم و مثل اونا باشیم؟!؟!

یه پُستی داشتین، خوشم اومد: " زن= مادر"
میخوام بدونم؛ اگه مرد و زن برابرند؛ پس مرد هم میتونه اندازه ی زن مادری کنه؟!

5- با اینجور نگرشی_ ناحقی و بی عدالتی دونستن مواردی که ذکر کردین_ بشر می خواست زیست کنه، تا الان منقرض شده بودیم.
جناب مهندس فک نکنم کسی اینجا زنانگی زنان رو املی قلمداد کرده باشه ها! وقتیم میگیم برابری زن و مرد، منظورمون برابری ظاهری نیس. دیگه فرق فیزیکی و ظاهری مرد و زن و اکثرا همه باید بدونن فک کنم. اینطوری که شما میگید بریم جلو، خب مرد با مردم فرق داره، اینطور نیست؟شما میتونین تفاوت در سطح هورمون های دو مرد رو انکار کنید؟:redface:. نمیدونم چه گیریه آقایون به این جمله مرد با زن برابر است میدن؟!:razz: جسارت نباشه ها، فک کنم بعضی از آقایون این جمله رو میبینن وحشت می کنن.حالا دلیلش چیه؟ الله و اعلم. بعدش اینکه شما که مرد باشی میدونی خدمت به زن چیه، ظلم در حقشون چیه، و عجبا ما که زن باشیم نمیدونیم؟!
پرسیدین مرد هم میتونه اندازه یه مرد مادری کنه، با اجازتون قبل از اینکه مخاطبتون به این سوال پاسخ بدن من جوابتون رو بدم فعلا. من مردی رو دیدم که مادری کرده در حق بچه ش. بچه شم پسر نبوده، از قضا دختر بوده. و پدری هم دیدم که وظایف پدری یادش رفته چه برسه به اینکه بخواد مادری کنه. این جور مسئولیت پذیریا، یا احساسات تو همه مخلوقات هست. حکمت خداست دیگه، یهو دیدی یه سگ به یه بچه آهو شیر میده، یه میمون یه توله ببر و بزرگ می کنه و ...
این جمله آخریتونم به نظرم به جاس، ینی من تو قرآن خوندم که فطرت بشر یه جوریه که از انقراضش جلوگیری میکنه به هر حال، ولی انسانیته که مهمه جناب مهندس. انسانیت به معنای واقعی کلمه...:gol:

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جناب مهندس فک نکنم کسی اینجا زنانگی زنان رو املی قلمداد کرده باشه ها! وقتیم میگیم برابری زن و مرد، منظورمون برابری ظاهری نیس. دیگه فرق فیزیکی و ظاهری مرد و زن و اکثرا همه باید بدونن فک کنم. اینطوری که شما میگید بریم جلو، خب مرد با مردم فرق داره، اینطور نیست؟شما میتونین تفاوت در سطح هورمون های دو مرد رو انکار کنید؟:redface:. نمیدونم چه گیریه آقایون به این جمله مرد با زن برابر است میدن؟!:razz: جسارت نباشه ها، فک کنم بعضی از آقایون این جمله رو میبینن وحشت می کنن.حالا دلیلش چیه؟ الله و اعلم. بعدش اینکه شما که مرد باشی میدونی خدمت به زن چیه، ظلم در حقشون چیه، و عجبا ما که زن باشیم نمیدونیم؟!
پرسیدین مرد هم میتونه اندازه یه مرد مادری کنه، با اجازتون قبل از اینکه مخاطبتون به این سوال پاسخ بدن من جوابتون رو بدم فعلا. من مردی رو دیدم که مادری کرده در حق بچه ش. بچه شم پسر نبوده، از قضا دختر بوده. و پدری هم دیدم که وظایف پدری یادش رفته چه برسه به اینکه بخواد مادری کنه. این جور مسئولیت پذیریا، یا احساسات تو همه مخلوقات هست. حکمت خداست دیگه، یهو دیدی یه سگ به یه بچه آهو شیر میده، یه میمون یه توله ببر و بزرگ می کنه و ...
این جمله آخریتونم به نظرم به جاس، ینی من تو قرآن خوندم که فطرت بشر یه جوریه که از انقراضش جلوگیری میکنه به هر حال، ولی انسانیته که مهمه جناب مهندس. انسانیت به معنای واقعی کلمه...:gol:

- عزیزم من خودم خانمم.

- قطعا منظورم از تفاوتها، تفاوت های ظاهری نبوده! حتی گفتم تو علم روانشناسی.
تفاوتهای هورمونی خودشون منشا تفاوتهای روحی و خلقی هستن.

- البته هرجایی بحث زن و مرد میشه؛ منظور جنس زن و جنس مرده. بحث رو ویژگیهای کلی زن و مرد و تفاوتهای بنیادی و ذاتیشونه.
بخوایم رو استثنائات و جزئیات سرمایه گذاری کنیم که هیچ وقت به هیج نتیجه ای نمیرسیم.

مثلا وقتی میخوان ویژگیهای شیر رو بررسی کنن، نمیگن: " یه بار یه شیر گیاهخوار دیدم، بنابراین نمیشه گفت شیرها گوشتخوارند."
حالا اگر یه مرد برای فرزندش مادری کرد، دلیل نمیشه بگیم پس مردها هم میتوانند مادرانگی کنند. شاید شرایط خاص اون آقا ایجاب میکرده تلاش کنه مادر هم باشه.

- احساسات و مسئولیت پذیری تو هر مخلوقی هست. ولی به تناسب جنس اون مخلوق.
اگر احساسات، مدل درک و دریافتها و توانایی هایِ ذاتی دو جنس زن و مرد یکسان بود، هیچ وقت به هم دیگه گرایشی نداشتند. چون به تنهایی قادر بودند هر چیزی اون یکی جنس داره رو داشته باشند!
ولی می بینم که بشر از وقتی بشره، سعی میکنه جفت پیدا کنه. و باز هم میگم: این به این معنا نیست که زنها از مردها ضعیفترند. فقط میگم زنها با مردها متفاوتند.

- من به عنوان یه خانم از جمله "برابری حقوقِ زن و مرد" بله... وحشت دارم! چون اینطوری حقم ضایع میشه.
من دوست دارم شعار بدم : " احقاق حقوقِ زنان"

:gol::heart:

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
- عزیزم من خودم خانمم.

- قطعا منظورم از تفاوتها، تفاوت های ظاهری نبوده! حتی گفتم تو علم روانشناسی.
تفاوتهای هورمونی خودشون منشا تفاوتهای روحی و خلقی هستن.

- البته هرجایی بحث زن و مرد میشه؛ منظور جنس زن و جنس مرده. بحث رو ویژگیهای کلی زن و مرد و تفاوتهای بنیادی و ذاتیشونه.
بخوایم رو استثنائات و جزئیات سرمایه گذاری کنیم که هیچ وقت به هیج نتیجه ای نمیرسیم.

مثلا وقتی میخوان ویژگیهای شیر رو بررسی کنن، نمیگن: " یه بار یه شیر گیاهخوار دیدم، بنابراین نمیشه گفت شیرها گوشتخوارند."
حالا اگر یه مرد برای فرزندش مادری کرد، دلیل نمیشه بگیم پس مردها هم میتوانند مادرانگی کنند. شاید شرایط خاص اون آقا ایجاب میکرده تلاش کنه مادر هم باشه.

- احساسات و مسئولیت پذیری تو هر مخلوقی هست. ولی به تناسب جنس اون مخلوق.
اگر احساسات، مدل درک و دریافتها و توانایی هایِ ذاتی دو جنس زن و مرد یکسان بود، هیچ وقت به هم دیگه گرایشی نداشتند. چون به تنهایی قادر بودند هر چیزی اون یکی جنس داره رو داشته باشند!
ولی می بینم که بشر از وقتی بشره، سعی میکنه جفت پیدا کنه. و باز هم میگم: این به این معنا نیست که زنها از مردها ضعیفترند. فقط میگم زنها با مردها متفاوتند.

- من به عنوان یه خانم از جمله "برابری حقوقِ زن و مرد" بله... وحشت دارم! چون اینطوری حقم ضایع میشه.
من دوست دارم شعار بدم : " احقاق حقوقِ زنان"

:gol::heart:
اوا.....من فک کردم شما جناب مهندسین!
.....دیگه از این به بعد تو این باشگاه همه دخترن مگه اینکه خلافش کتبا واس من ثابت بشه
......ارمیا جون شعارتو دوس دارم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
اولا اینایی که میگین اسم دارن جناب مهندس، میتونین از واژه های بانو، دختر، خانم و یا زن استفاده کنین. ثانیا کو این آزادی که میگین؟ ما که ندیدیم! چرا من این طوری نیستم؟ چرا امثال من نمیتونن به این شکلی که میگین لخت بشن؟ حداقل میتونستین از کلمه استثنا تو حرفاتون استفاده کنین. یا بگین بعضیا اینطورین، یا حتی میتونستین بگین 90 درصد لخت میشن. که صدالبته این کلمه ای که شما به کار بردین اصلا درست نیس. این خانمایی که ازشون اسم بردین و من خیلی دوسشون دارم. دستشون درد نکنه. خوب کاری می کنن. باس بهشون گفت ناز شستتون. میدونین چرا؟ چون کاری رو که دوس دارن انجام میدن. نظر من و شما و قانون گذارا و آدمای دینی و همسایه بغل دستی و بقالی سر کوچه و زن عمو سمیه و خاله اشرف و عمو محسن و دختر خاله اقدس...اصلا براشون مهم نیس. 10 ساله دیگه تو همین مملکت چشم شمایی که میگین این چه وضعشه به این طرز پوشش و شاید بسی پر رنگتر عادت می کنه. نه پلیسی به کسی گیر میده، نه حراستی، نه دولتی و....اون موقع س که شما دیگه یادت نمیاد ده سال قبل نظرت راجع به پوشش خانما چی بود. اون موقع دیگه هیشکی یادش نمیاد دخترا چی می پوشیدن و چی نمی پوشیدن. به این پروسه میگن گذر زمان جناب مهندس. یه زمانی مدیرای مدارس دخترانه، وایمیسادن دم در، دختری رو که جوراب شیشه ای پاش بود و با گریه می فرستادن خونه تا جورابش و عوض کنه، کسر نمره و احضاریه برای پدر و ...بماند. الان همون دختر خانم شده معلم همون مدرسه. میبینه همون خانم مدیر جوراب شیشه ای پاش کرده، حالا لباس بچه ها به کنار.......

سلام بر شما
دوست ندارم وارد بحث های تاپیک بشم چون از اصل با این تاپیک مخالفم ...منظور عنوان تاپیک هست اما اینجا اشاره به یک نکته لازم دیدم
حرفاتون خیلی خوبن..:gol:....فقط در مورد یک قسمتی نظر شخصیمو میگم ...قسمت رنگی

البته در صورت اعتقاد به دین اسلام و کتاب قرآن ....مرجع اصلی ما کتاب قرآن هست و بی شک وقتی به دینی اعتقاد داریم و بر آن باقی می مانیم باید تمام دستوراتش را عمل کنیم و این خود از شناخت دین میاد

کتاب قرآن
سوره نور آیه 31
سوره احزاب آیه 59
عینا به حجاب یک خانم اشاره کرده است . و البته ایه های دیگر هم هست.
اگر به مرجع اصلی مراجعه کنیم پس موظفیم عمل کنیم اگر خود را مسلمان می دانیم ....عینا ذکر شده این برای شما بهتر هست...کسی که ما را افریده و خود روح و عقل و احساسات مارا بنا گذاشته از همه چیز بهتر خبر دارد

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما
دوست ندارم وارد بحث های تاپیک بشم چون از اصل با این تاپیک مخالفم ...منظور عنوان تاپیک هست اما اینجا اشاره به یک نکته لازم دیدم
حرفاتون خیلی خوبن..:gol:....فقط در مورد یک قسمتی نظر شخصیمو میگم ...قسمت رنگی

البته در صورت اعتقاد به دین اسلام و کتاب قرآن ....مرجع اصلی ما کتاب قرآن هست و بی شک وقتی به دینی اعتقاد داریم و بر آن باقی می مانیم باید تمام دستوراتش را عمل کنیم و این خود از شناخت دین میاد

کتاب قرآن
سوره نور آیه 31
سوره احزاب آیه 59
عینا به حجاب یک خانم اشاره کرده است . و البته ایه های دیگر هم هست.
اگر به مرجع اصلی مراجعه کنیم پس موظفیم عمل کنیم اگر خود را مسلمان می دانیم ....عینا ذکر شده این برای شما بهتر هست...کسی که ما را افریده و خود روح و عقل و احساسات مارا بنا گذاشته از همه چیز بهتر خبر دارد
من متوجه منظورتون هستم. مثه شما با یه همچین تاپیکی مخالفم. کاملا میدونم منظور و برداشتتون از قسمت رنگی چی هست. منم یه زمانی اعتقادی که به دین اسلام داشتم مثه اعتقادی که شما دارین بود (اگه اون چیزی که فک می کنم درست باشه البته)، ولی نظر من بعدها خیلی عوض شد. مسلما تغییر نه به معنای برگشت یا شک و شبهه داشتن، تغییر به این معنا که به یه چیزی به صورت مطلق نچسبم. تعبیراتم و از کلمات گسترش بدم. آدم تک بعدی نباشم. متاسفانه راجع به این موضوع بیشتر از این یکی دو جمله، توضیح دیگه ای نمی تونم ارائه بدم. امیدوارم منظورم و متوجه شده باشین.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام خدمت دوست گرامی

فقط یک جمله عرض کنم ، تقوا یعنی پرهیز کاری. با این استراتژی و دیدگاه شما بنده متاسفانه زیاد موافق نیستم که در گذر زمان هر مسئله ای قبحش شکسته بشه و بعد عادی بشه و بعد بگیم عادی شد پس درست شد