چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟

امیر 1224

عضو جدید
سلام به دوستان
شاید اگر عنوان تاپیک می شد آسیب شناسی کار کردن بانوان یا بهتر بررسی جایگاه جنسیت در ایران الکی جبهه گیری نمی شد و صحبت ها بهتر پیش می رفت.

یکی از بارزترین مشکلات موجود الآن مشخص نبودن جایگاه ارزش گذاری جنسی توی ایران هست؟
این مشکل و خیلی مشکلات دیگه از اونجا ناشی می شه که سیستم کشور دارای چهارچوب کاملی نیست و اولویت های اون مشخص نشده. البته به ظاهر و برای بستن دهن ما گفته میشه که حکومت اسلامی و تمامی معیارها حکومتی برگرفته از اونه که حرف واقعا چرندیه.

اینجا بیشتر درمورد کارکردن خانوم ها صحبت شده تا بررسی آزادی اون ها و مشکل بحث هم اینه که درمورد اینکه زن می تونه شاغل باشه یا نه صحبت می کنید و خوب آقایون بدی هاشو میبینند و خانوم ها خوبی هاشو. در نتیجه هم کنار نمی یاید. مشکلاتی که الآنه کارکردن خانوم ها ایجاد می کنه هیچ ربطی به شاغل بودنشون نداره و کاملا بخاطر قوانین ناقص و حتی متناقض کشور و عدم تربیت و آگاهی کامل اجتماعی ما مردم هست.

واقعیت امر این است که باید شرایط اشتغال زنان فراهم باشه و در خیلی جاها این لازمه ولی باید محدوده ها، شرایط کاری و هزاران چیزه دیگه مشخص بشه. توی جامعه غرب سیستم حکومتی اصطلاحت سرمایه داری است و بر پایه انتقلاب فرانسه ایجاد شده. توی این نظام در سطح اجتماعی هیچ تفاوتی میان زن و مرد نیست و در نتیجه هیچگونه امکانات وابسته به جنسیت وجود نداره و اساسا معنایی نداره مثلا فرقی نداره که یک زن توی واحد نظافت شهری شاغل باشه یا یک مرد ساعت کاری کاملا یکسان و مثلا 11 شب تا 6 صبح است. توی این نظام خانواده و شخصیت معنوی افراد و امثال این مسائل معنایی نداره. ولی توی ایران قرار نیست اینطوری باشه و اگر قرار باشه روزی واقعا حکومت اسلامی بشه چیزی به عنوان عدالت به جای برابری قرار میگیری و توی بحث عدالت شرایط به جنسیت وابستگی پیدا خواهند کرد اما این وابستگی درکنار فهم این نکته که زن و مرد هردو انسان هستند قرار می گیره و بیشتر شرایط مسایل را مشخص می کنه و نه حقوق ذاتی انسان مثل حق حضور در جامعه.

مشکل الآن این مملکت همینه که سرانش هرچی رو یک جایی خوششون میاد میارند می چسبونند اینجا و کاری ندارند کلیت نظام چیه و داستان کارشون همون داستان کلاغی است که می خواهد هرچی قشنگیه مال پرندگان دیگره را یکجا داشته باشه بدون اینکه فکر کن این ها کنارهم جای می گیرند یانه و اصلا میشه کنارهم باهم کار کنند!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

نظر شخص من: اصلا کی میگه که زن باید بره بیرون کار کنه؟ زن باید بشینه خونه و خانومی کنه !
الان بیشتر خانم هایی که بیرون از منزل کار میکنند،بعد یه مدتی شکسته میشن.
به خودشون نمی رسن. حتی به زندگیشون.

البته خیلی خانم ها هم هستن که بیرون از منزل کار میکنند اما در منزل هم یه کدبانوی تمام عیار هستند !

آزادی یعنی: آزادی فکر ،آزادی بیان ، آزادی عقیده

اما نظر کلی من در وصف حال جامعه زنان من : یه زن باید بتونه مثل بقیه افراد اختیار داشته باشه و تصمیم بگیره.
یه زن باید تو جامعه باشه.
البته نه حالا به این صورت که فقط کار کنه بیرون و نه هم اینکه همش تو خونه باشه و زندگیش محدود به کارهای خونه باشه !

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام/ خانم ها از زنانگی و ظرافت خودشون و تحریک پذیریه آقایون تو تمام موقعیت ها سو استفاده میکنن.. مثلا میگن میخوایم درس بخونیم بریم سر کار..(هدفشون کار نیست هدفشون درآوردن چشم دوستشونه یا پیدا کردن شوهر مناسب)تازه وقتی سر کار میرن طبق فرمول ثابت سو استفاده از زیبایی ولحن صدا و هر نامردی و ضعیف نشون دادن خودشون ،دست به سیاه سفید نمیزنن... من تو محل کارم زیاد از این چیزا دیدم..و همیشه دخترانی که اینطور نیستند تو محل کار اذیت میشن چون واقعا باید کار کنن و دختر برای کار ساخته نشده ..حداقل تو ایران

خوشتیپ لااقل اون ریش زیر لب شما هر چی نداشته باشه قدرت تحریک پذیری بالایی داره واسه جنس ظریف!!!!.سه تیغش کن.:D
بعدشم مرد مناسب میاد دنبال آدم مناسب.زن مناسبم دنبال مرد مناسبه.هدف هر چی هست فکر نمیکنم به توانایی های شما لطمه بزنه البته اگر توانایی تو وجودتون باشه.:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نظر شخص من: اصلا کی میگه که زن باید بره بیرون کار کنه؟ زن باید بشینه خونه و خانومی کنه !
الان بیشتر خانم هایی که بیرون از منزل کار میکنند،بعد یه مدتی شکسته میشن.
به خودشون نمی رسن. حتی به زندگیشون.

البته خیلی خانم ها هم هستن که بیرون از منزل کار میکنند اما در منزل هم یه کدبانوی تمام عیار هستند !

آزادی یعنی: آزادی فکر ،آزادی بیان ، آزادی عقیده

اما نظر کلی من در وصف حال جامعه زنان من : یه زن باید بتونه مثل بقیه افراد اختیار داشته باشه و تصمیم بگیره.
یه زن باید تو جامعه باشه.
البته نه حالا به این صورت که فقط کار کنه بیرون و نه هم اینکه همش تو خونه باشه و زندگیش محدود به کارهای خونه باشه !

من متوجه نشدم باید بشینه و خانومی کنه یا آشپزی کنه!؟:)اگر بنا به خانومی کردنه نباید دست به سیاه و سفید بزنه..به این میگن خانومی کردن.
یه زن باید تو جامعه باشه.!!
( غرب همچین عقیده ای رو 100 سال پیش داشت و شما الان به همچین چیزی رسیدین!!به خاظر همینه که انقدر از دنیا عقبیم و روز به روزم بدبخت تر میشیم)...

ali199_1991

کاربر بیش فعال
من متوجه نشدم باید بشینه و خانومی کنه یا آشپزی کنه!؟:)اگر بنا به خانومی کردنه نباید دست به سیاه و سفید بزنه..به این میگن خانومی کردن.
( غرب همچین عقیده ای رو 100 سال پیش داشت و شما الان به همچین چیزی رسیدین!!به خاظر همینه که انقدر از دنیا عقبیم و روز به روزم بدبخت تر میشیم)...

اینکه زن بشینه تو خونه و خانمی کنه ، افکار عقب مونده ی یکسری افراد هست که حالا نمیدونم آیا از دین نشات می گیره و آیا اصلا پیامبر و امامان به چنین چیزی سفارش کردن؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
اینکه زن بشینه تو خونه و خانمی کنه ، افکار عقب مونده ی یکسری افراد هست که حالا نمیدونم آیا از دین نشات می گیره و آیا اصلا پیامبر و امامان به چنین چیزی سفارش کردن؟

مینیم پروفایلت به رو به عکس شینوک تغییر دادی. درسته شینوک شاید تا جایی که من خبر دارم تنها هیلیکوپتریه که دو پره داره و این باعث شده که ایده آل برای عملیات های جنگی باشه اما حریف میل 26 روسی نیست.

bobat

عضو جدید

شما در جامعه باش به قول خودت قدرت تحریک پذیری رو ببر بالا کسی با شما کاری نداره که راحت باش

bobat

عضو جدید

عقب موندگی اینه که فکر کنی عقب مونده نیستی در حالی که خیلیم هستی
آنکس که نداند و نداند که نداند000 در جهل مرکب ابدالدهر بماند

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز

مینیم پروفایلت به رو به عکس شینوک تغییر دادی. درسته شینوک شاید تا جایی که من خبر دارم تنها هیلیکوپتریه که دو پره داره و این باعث شده که ایده آل برای عملیات های جنگی باشه اما حریف میل 26 روسی نیست.

کلا داغونیداااا:D
معنی عقب موندگی هم فهمیدیم !:D
خدایا در این شب های عزیز کمی فکر و تامل عمیق به جوان های مملکت ما عطا فرما:D

آمین

Uchiha Itachi

عضو جدید

آمین

طرفدار خونه نشینی زنها در قرن 21 امی!! :D
فکر نمی کردم این طور طرز فکرهایی هنوز باقی مونده باشه :surprised:
پس حتماً از طرفدارهای رائفی پور هم هستی؟! :razz:

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرفدار خونه نشینی زنها در قرن 21 امی!! :D
فکر نمی کردم این طور طرز فکرهایی هنوز باقی مونده باشه :surprised:
پس حتماً از طرفدارهای رائفی پور هم هستی؟! :razz:
آخه برادر من چه ربطی داره به خونه نشینی !
جایی که حرف رو اشتباهی متوجه بشن بعد ادعای عقب افتادگی عقیده و مملکت هم میکنن:D

قرار نیست هر خانمی که بشینه خونه یعنی مطلقا خونه نشین شده اخه !
خانم منم تحصیل کرده ست اما خونه داره و با هم کار میکنیم !
و خودم به عنوان یه مرد اجازه ندادم بره بیرون کار کنه.
چون غیرتم اجازه نداد.
برای همین چون علاقه مند به کار بود با هم کار میکنیم.
اینجوری باز بهتره تا اینکه زنم بره بیرون کار کنه اونم تو محیط جامعه الان که متاسفانه خیلی بد شده و اوضاع خراب.
با هم کار میکنیم و زندگی میکنیم این بهتره.

خیلی از زن ها هم هستن که در قرن 21 ام بیرون کار میکنن حالا یا متاهل یا مجرد اون دیگه بسته به علاقه و عقیده ی شخصی خودشون داره که میخوان کار کنن یا نه.

به من و شما هم ربطی نداره!:D

اما من به عنوان یه مرد دوست نداشتم و ندارم خانمم بیرون کار کنه

آقای رائفی پور هم حرف هاشون گوش کردم جالب هست اما طرفدارش نیستم:smile:

روشن شدی حالا؟سوالی بود در خدمتم:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

آمین

ایرادی از شما نمیگیرم !!
امیدوارم کمی از فکر و تاملا عمیقی که قراره به ما برسه به شما هم برسه..:)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دوس داره بشینه تو خونش و کاری که شما گفتید و کنه یکی هم دوس داره یه جور دیگه زندگی کنه.
بله از دین نشات میگیره:D

شما در جامعه باش به قول خودت قدرت تحریک پذیری رو ببر بالا کسی با شما کاری نداره که راحت باش
اتفاقا همین شماها هستید که با ما کار دارید.
من راحتم تو هم کمتر از اونی هستی که بخای امرو نهیم کنی.:)

تو این جامعه همه چی تقصیر زنان است!! از آمار بالای طلاق و اعتیاد گرفته تا بیکاری آقایون!!!

:surprised::surprised:

Uchiha Itachi

عضو جدید
لازم نمی بینم با شما هم کلام بشم.
اما اینو فقط بگم که شعور و ادبتون رو تو پست های قبلی خوندم.
که کسی نظر شخصی خودشو میگه و بعد عقب مونده تعبیرش میکنید یا من نظر خودم و میدم و بعد میگید افکار قدیمی و پوسیده و مدعی های خونه نشین قرن بیست و یکم...
کسی که شعور صحبت کردن و بلد نباشه آدم باهاش بحث نکنه خیلی بهتره.

امابرادر من یکم کلاهت و ببر بالاتر.این روشن فکری نیست که من مثلا زنم و ول کنم بره بیرون کار کنه و هزاران مشکل براش پیش بیاد و اذیت بشه!
تو دوست داری ناموست و ول کنی بیرون کار کنه به من ربطی نداره.خودت مختاری
اما همین افکار شما مردهاست که جامعه رو خراب کرده و ادای روشفکری قرن بیست و یکم در میارید.

خواستم مثل خودت حرف بزنم و چواب تندی بهت بدم. اما نمیدم

روزی عیسی(ع) از راهی بگذشت . ناگهان چند یهودی در مقابل او حاضر شدند و ایشان را ناسزا گفتند . اما او با مهربانی با آنان سخن گفت و آن ها را دعا کرد . شخصی شاهد آن ماجرا بود و به ایشان بگفت که آن ها تو را ناسزا میگویند و شما آنان را دعا میکنید ! این چه روش است ؟ حضرت با آرامش بگفت هرکس از از سرمایه اش و آنچه دارد خرج میکند .

آخرین ویرایش:

امیر 1224

عضو جدید
بزرگواران گرامی مشکل اول با ایرونی ها اینه که بحث کردن بلد نیستیم و توی گفتمان منطقی هم دعوا می کنیم. کاشکی یکم مدون و معتبر تر صحبت می کردیم. مثلا هممون درس خوندیم و قائدتا یه چیزایی ازش یاد گرفتیم.

حذف زن از جامعه بزرگترین ظلم به زن، خانواده و سلامت جامعه است. بله حضور زن در جامعه دارای مشکلات زیادی است اما خونه نشین کردن اون تنها پاک کردن صورت مسئله و ایجاد یک مشکل بزرگتره. ما چه بخواهیم قاعده و قانون حضور زن را از نظر اسلامی بررسی کنیم و چه بر اساس نتایج علمی غربی (البته الآن من اینجا هیچ دلیلی نیاوردم) باید که حق و حتی وظیفه زن بدونیم که توی چامعه حضور و حتی فعالیت پررنگی داشته باشه. اما کیفیت آن و چهارچوب هاش خیلی مهم است.

در غرب حضور زن کاملا آزاد، کاملا برابر با مرد و بدون هیچ ملاحضه ای صورت گرفت. این امر باعث شد که روند سیستماتیک پیشرفت در غرب سرعت بالایی بگیره اما نظام خانواده و اخلاق توی اون دچار مشکلات جدی شده که خودشون به اون اذعان دارند. اما با خانه نشین کردن زن کاری درست نمی شه .بله در نگاه اول میشه گفت خوب این زنی رو که تو خونه نگه داشتیم از جامعه لطمه ای نمی بینه ولی آیا اونو و تمامی قابلیت هاش را برای بهبود و ارتقای جامعه سرکوب نکردیم. چطوری از زنی که درون جامعه حضور نداره انتظار تربیت صحیح و مناسب نسل آینده را دارید.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزرگواران گرامی مشکل اول با ایرونی ها اینه که بحث کردن بلد نیستیم و توی گفتمان منطقی هم دعوا می کنیم. کاشکی یکم مدون و معتبر تر صحبت می کردیم. مثلا هممون درس خوندیم و قائدتا یه چیزایی ازش یاد گرفتیم.

حذف زن از جامعه بزرگترین ظلم به زن، خانواده و سلامت جامعه است. بله حضور زن در جامعه دارای مشکلات زیادی است اما خونه نشین کردن اون تنها پاک کردن صورت مسئله و ایجاد یک مشکل بزرگتره. ما چه بخواهیم قاعده و قانون حضور زن را از نظر اسلامی بررسی کنیم و چه بر اساس نتایج علمی غربی (البته الآن من اینجا هیچ دلیلی نیاوردم) باید که حق و حتی وظیفه زن بدونیم که توی چامعه حضور و حتی فعالیت پررنگی داشته باشه. اما کیفیت آن و چهارچوب هاش خیلی مهم است.

در غرب حضور زن کاملا آزاد، کاملا برابر با مرد و بدون هیچ ملاحضه ای صورت گرفت. این امر باعث شد که روند سیستماتیک پیشرفت در غرب سرعت بالایی بگیره اما نظام خانواده و اخلاق توی اون دچار مشکلات جدی شده که خودشون به اون اذعان دارند. اما با خانه نشین کردن زن کاری درست نمی شه .بله در نگاه اول میشه گفت خوب این زنی رو که تو خونه نگه داشتیم از جامعه لطمه ای نمی بینه ولی آیا اونو و تمامی قابلیت هاش را برای بهبود و ارتقای جامعه سرکوب نکردیم. چطوری از زنی که درون جامعه حضور نداره انتظار تربیت صحیح و مناسب نسل آینده را دارید.
بله متاسفانه به ماها علم مباحثه رو یاد ندادن!این میشه ک همیشه بحث کردن ها تهش به دعوا و توهین ختم میشه.

من با شما موافقم.اینک یک مرد تحصیلکرده ی جامعه بگه ک تمایلی ندارم همسرم بیرون کار کنه چون فضای جامعه مناسب نیست و جالب تر اینک این رو ناشی از غیرت خودش نسبت به زن بدونه دقیقا همون پاک کردن صورت مسئله هست.و واقعا جای تاسف داره!...من نمیدونم فک میکنید جامعه ما یسری ادمای از فضا اومده هستن؟؟!!!!!!خب همین امثال منو شماییم!.اگ زن ها و مردان ما فقط مراقب رفتار خودشون و جایگاه خودشون باشن این جامعه این شکلی نمی مونه.
حالا نگه داشتن زن توو خونه صرفا به اینک اسیبی به زن نرسه هیچ یک از مشکلات ما رو حل نمیکنه!...اتفاقا همین زن باید بره توو جامعه و بهش یاد بدن ک چطور باید برخورد به موقع داشته باشه.درمقابل به مرد هم باید یاد داد ک محیط کار با محیط های دیگ متفاوته!

ali199_1991

کاربر بیش فعال
هر چیزی رو که لای پتو بندازی و محدودش کنی نه تنها مشکل رو رفع نمی کنه بلکه باعث میشه بقیه نسبت بهش حساس تر بشن...
اگر یه نفر بدون روسری بیاد بیرون خیلی بهتر از روسری ای هست که حجاب نداشته باشه...چون بقیه می خوان ببینن زیر بقیه این روسری چیه؟!! هیچی نیستا ولی ذهن بقیه رو مشغول میکنه...

هیچ فرقی نمی کنه که شما چیو دارین از بقیه قایم می کنید ؛ اصلا چرا زن باید بشینه تو خونه؟ مگه فرقش با مرد چیه؟
مگه زن از مرد خوشگل تره؟ اصلا آیا زیبایی معنی داره؟

اتفاقا اگه همون زن بیش تر توی جامعه بود ؛ مثلا راننده اتوبوس! الان انقدر تو جامعه ما به این شکل بهش نگاه نمی کردن ؛ این مسخره بازی ها صرفا تو مملکت ما هست وگرنه تو خیلی از کشورهای دیگه زن تو ارتش هم خدمت میکنه چه برسه به نشستن پشت کامپیوتر...

یه زن صورتش همیشه معلومه ؛ ولی آیا کسی وای و ووی میکنه؟؟!! کسی بهش حساس میشه؟ نه نمیشه ، چرا؟ چون عادی شده و از اول اینطوری بوده ، حالا اگر از اول تو مملکت ما با دامن می اومد بیرون(گرچه قبلا اینطوری بود) الان دیگه انقدر بدبدختی نداشتیم!!..هیچ چیز خاصی نیست ولی ملت صبح تا شب درگیر یکسری اراجیف مثل همین تاپیک هستن!!

من یادمه چند سال پیش تو کتاب دین و زندگی دبیرستان یه موضوعی بود که چرا زن باید حجاب داشته باشه...خب حالا دلیلش رو ببینید! چون زن زیباتر هست....!!!!

مگه ما چیزی تحت عنوان زیباییی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب اگر زن زیبا هست چرا نمیره با همجنس خودش ازدواج کنه؟؟؟ مگه همه دنبال زیبایی نیستن؟ زن زیباتر نیست و این همه حساسیت نسبت به زن بخاطر اینه که از اول توی جامعه ما یه نگاه دیگه بهش داشتن ، هم جسم مرد می تونه برای زن تحریک کننده باشه و هم زن برای مرد ، پس چرا فقط زن باید حجاب داشته باشه؟؟؟ واقعا مسخره هست...

این حرفا همه بخاطر اینه که تو جامعه ما جنس زن یه چیز غیر عادیه و اونو تو پارچه می پیچن که یه وقت کسی نبینه!..
اگر عادی می شد این قضیه ، دیگه این حرفا نبود ؛
یه مثال بزنم ؛ الان چند سالی هست که مدل مانتوها فرق کرده ، حتی ساده ترین نوع مانتوها تقریبا تنگ هست ، حالا بعضی ها دیگه انقدر اندامی می پوشن که دیگه کسی به این مانتوهای معمولی نگاه نمی کنه و بعد از چند سال اینا عادی شده دیگه!!..

البته نگاه کردن و اینحرفا ربطی به پوشش نداره ها ، منتها گفتم مثالی از عادی شدن یه چیزی زده باشم وگرنه الان به چادری ها هم تیکه می ندازن!

Uchiha Itachi

عضو جدید
بله متاسفانه به ماها علم مباحثه رو یاد ندادن!این میشه ک همیشه بحث کردن ها تهش به دعوا و توهین ختم میشه.

من با شما موافقم.اینک یک مرد تحصیلکرده ی جامعه بگه ک تمایلی ندارم همسرم بیرون کار کنه چون فضای جامعه مناسب نیست و جالب تر اینک این رو ناشی از غیرت خودش نسبت به زن بدونه دقیقا همون پاک کردن صورت مسئله هست.و واقعا جای تاسف داره!...من نمیدونم فک میکنید جامعه ما یسری ادمای از فضا اومده هستن؟؟!!!!!!خب همین امثال منو شماییم!.اگ زن ها و مردان ما فقط مراقب رفتار خودشون و جایگاه خودشون باشن این جامعه این شکلی نمی مونه.
حالا نگه داشتن زن توو خونه صرفا به اینک اسیبی به زن نرسه هیچ یک از مشکلات ما رو حل نمیکنه!...اتفاقا همین زن باید بره توو جامعه و بهش یاد بدن ک چطور باید برخورد به موقع داشته باشه.درمقابل به مرد هم باید یاد داد ک محیط کار با محیط های دیگ متفاوته!

با شما موافقم. من بعضی از افراد رو دیدم که فقط ادای غیرت رو در میارن، افراد که رگ کردن کلفت میکردن و دم از غیرت میزدن، اما همون افراد رو دیدم که مثلاً بحث پیش اومده، از ترسشون زنشون رو اندازختن جلو که بره با مرد دیگه ای بحث و یا گاهی اوقات دعوا کنه. به عبارتی بعضی افراد ادای غیرت رو در میارن تا سرپوش بر ترسو بودن خودشون در جامعه بزارن. در واقع بعضی از این افراد غیرت رو با ترس اشتباه گرفتن و خودشون رو فریب میدن تا دچار غذاب وجدان نباشن وتحت سلطه همسرشون به خاطر ضعف در نیان،

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام

من اول نوشتم نظر شخصی من یعنی چی؟
یعنی نظری که مربوط به افکار و عقیده های شخصی من و نه از دین سرچشمه میگیره و نه دستور فرقه و برهانی و پیامبران ما بوده نه دلیل بر عقب ماندگی!
این نظر من و ممکن مود تایید فردی باشه و یا نه.
که من برام مهم نیست مورد تایید شخصی باشه یا نه .چون نظر شخصی خودم و برای خودم قابل احترام !
اینکه زن بشینه تو خونه و خانمی کنه ، افکار عقب مونده ی یکسری افراد هست که حالا نمیدونم آیا از دین نشات می گیره و آیا اصلا پیامبر و امامان به چنین چیزی سفارش کردن؟[

در این موردی که گفتید:
من متوجه نشدم باید بشینه و خانومی کنه یا آشپزی کنه!؟

وقتی نوشتم که یه زن باید بشینه خونه و خانومی کنه ممکن از دید خیلی از افراد دست به سیاه و سفید نزدن و دستور دادن به شوهر .... که از نظر من معنیش چیز دیگه ست که بهش میگن زن سالاری باشه !
منظورم این بود یه زن میتونه در وهله اول به خودش ،به روحیات ش به شادی های خودش، به زندگی شخصیش، به همسر و بچه هاش اول برسه
و بعد در جامعه قرار بگیره. زنانگی خودش رو درگیر جامعه و کار در بیرون نکنه!
چون خیلی لطمه ها بعد ها ممکن متحمل بشه.

در مورد این صحبت شما :
یه زن باید تو جامعه باشه.!!( غرب همچین عقیده ای رو 100 سال پیش داشت و شما الان به همچین چیزی رسیدین!!به خاظر همینه که انقدر از دنیا عقبیم و روز به روزم بدبخت تر میشیم

باید بگم خیلی از. خانم هااا هستند که بیرون کار میکنن بنا به هر دلیلی که خودشون دارن یا خیلی خانم ها هستند که مجبور هستند خرج یه زندگی و به تنهایی تامین کنند و مثل یه زن عفیف و شیرزن بیرون منزل کار میکنن و در منزل هم قادر به تامین نیازهای جمعی یه خانواد هم هستند اما این دلیل بر ارزان فروختن خودشون نیست.
در واقع روحیات و افکار هر زنی با هم فرق میکنه.
این دیگه بسته به اختیار به زن که بخواد تصمیم بگیره بیرون کار کنه یا خونه دار باشه !

در مورد این صحبتم که نوشتم یه زن باید تو جامعه باشه اولا دلیل بر این نیست که من الان به این نتیجه رسیدم یا قبلا رسیده بودم !
منظور کلی من با توجه به جامعه ایی هست که داریم در آن زندگی میکنیم بوده. این که یه زن خانه دار هم می تونه از اوضاع و وقایع جامعه از مشکلات جامعه با خبر باشه و خودش و محدود به کارهای خانه نکنه یعنی یه جورایی تو جامعه ی حال زندگی کن !! حتی اگر هم شاغل نباشه.

( غرب همچین عقیده ای رو 100 سال پیش داشت و شما الان به همچین چیزی رسیدین!!به خاظر همینه که انقدر از دنیا عقبیم و روز به روزم بدبخت تر میشیم)..

در ضمن عقب ماندگی یک فرد یا یک جامعه از نظرها و عقیده های چند صد ساله غرب که زودتر از ما پی بردن و الان ما بهش رسیدیم شکل نمیگیره.
بلکه عقب ماندگی یه فرد یا یه مملکت زمانی شکل میگیره که افراد اون جامعه به نظرهای شخصی همدیگر احترام نزارن و نظرهایشان را بخوان مثلا تحمیل کنند.
یا عقب ماندگی زمانی شروع میشه که بعضی از زن های جامعه ما(جسارت به این جمع نشه) حیا در صحبت کردنشون ندارند
یا زمانی شروع میشه که مردم ما هنوز فرهنگ درست صحبت کردن یا لحن نوشتاری درست رو هنوز یاد نگرفتن و وقتی که یه نظر مخالف میلشون رو میخونند حمله ور میشوند!!

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

موافقم.

+
درضمن عادی شدن بی حیایی (زن و مرد) رو منِ نوعی که نمیپسندم. پس لطفا کسی نسخه نپیچه. ممنون.
بعضی ها هم از در ارتش بودن زنان در کشوراهای دیگه صحبت میکنن... لابد ما اونا رو باید الگو خودمون قرار بدیم. ما دوست داریم تو جامعه کار سالم داشته باشیم ولی نه اینکه مثلا مثل زنان اسرائیلی تو ارتش باشیم!!!!.

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم.

+
درضمن عادی شدن بی حیایی و غیره.. رو منِ نوعی که نمیپسندم. پس لطفا کسی نسخه نپیچه. ممنون.

کیه که از بی حیایی و بی غیرتی خوشش بیاد خب منم نمی پسندم و این امر طبیعی هست کسی که اینطور نباشه بنظرم مریضه :dحرفا میزنید!

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چیزی رو که لای پتو بندازی و محدودش کنی نه تنها مشکل رو رفع نمی کنه بلکه باعث میشه بقیه نسبت بهش حساس تر بشن...
اگر یه نفر بدون روسری بیاد بیرون خیلی بهتر از روسری ای هست که حجاب نداشته باشه...چون بقیه می خوان ببینن زیر بقیه این روسری چیه؟!! هیچی نیستا ولی ذهن بقیه رو مشغول میکنه...

هیچ فرقی نمی کنه که شما چیو دارین از بقیه قایم می کنید ؛ اصلا چرا زن باید بشینه تو خونه؟ مگه فرقش با مرد چیه؟
مگه زن از مرد خوشگل تره؟ اصلا آیا زیبایی معنی داره؟

اتفاقا اگه همون زن بیش تر توی جامعه بود ؛ مثلا راننده اتوبوس! الان انقدر تو جامعه ما به این شکل بهش نگاه نمی کردن ؛ این مسخره بازی ها صرفا تو مملکت ما هست وگرنه تو خیلی از کشورهای دیگه زن تو ارتش هم خدمت میکنه چه برسه به نشستن پشت کامپیوتر...

یه زن صورتش همیشه معلومه ؛ ولی آیا کسی وای و ووی میکنه؟؟!! کسی بهش حساس میشه؟ نه نمیشه ، چرا؟ چون عادی شده و از اول اینطوری بوده ، حالا اگر از اول تو مملکت ما با دامن می اومد بیرون(گرچه قبلا اینطوری بود) الان دیگه انقدر بدبدختی نداشتیم!!..هیچ چیز خاصی نیست ولی ملت صبح تا شب درگیر یکسری اراجیف مثل همین تاپیک هستن!!

من یادمه چند سال پیش تو کتاب دین و زندگی دبیرستان یه موضوعی بود که چرا زن باید حجاب داشته باشه...خب حالا دلیلش رو ببینید! چون زن زیباتر هست....!!!!

مگه ما چیزی تحت عنوان زیباییی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب اگر زن زیبا هست چرا نمیره با همجنس خودش ازدواج کنه؟؟؟ مگه همه دنبال زیبایی نیستن؟ زن زیباتر نیست و این همه حساسیت نسبت به زن بخاطر اینه که از اول توی جامعه ما یه نگاه دیگه بهش داشتن ، هم جسم مرد می تونه برای زن تحریک کننده باشه و هم زن برای مرد ، پس چرا فقط زن باید حجاب داشته باشه؟؟؟ واقعا مسخره هست...

این حرفا همه بخاطر اینه که تو جامعه ما جنس زن یه چیز غیر عادیه و اونو تو پارچه می پیچن که یه وقت کسی نبینه!..
اگر عادی می شد این قضیه ، دیگه این حرفا نبود ؛
یه مثال بزنم ؛ الان چند سالی هست که مدل مانتوها فرق کرده ، حتی ساده ترین نوع مانتوها تقریبا تنگ هست ، حالا بعضی ها دیگه انقدر اندامی می پوشن که دیگه کسی به این مانتوهای معمولی نگاه نمی کنه و بعد از چند سال اینا عادی شده دیگه!!..

البته نگاه کردن و اینحرفا ربطی به پوشش نداره ها ، منتها گفتم مثالی از عادی شدن یه چیزی زده باشم وگرنه الان به چادری ها هم تیکه می ندازن!

az shoma baeide in harfa. yani hame chi adi she hale dige moshkeli nis??
baba ahsant!!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیه که از بی حیایی و بی غیرتی خوشش بیاد خب منم نمی پسندم و این امر طبیعی هست کسی که اینطور نباشه بنظرم مریضه :dحرفا میزنید!

آخه دوستان دار حجاب زن رو به پتو تشبیه میکنن و میگن هیچ لزومی نداره. و همه باید از زن و مرد انواع تجربیات چشمی و.. رو داشته باشن تا براشون عادی بشه!. یعنی این عادی نشدنه از نظر خیلیا، یه چیز بده!. در حالیکه سخت در اشتباهن.
آدم باید فکر کنه ببینه فطرتش چطوره. اگه از اول چیزی براش عادی نبود، یعنی همون درسته!. اگر بعد یه مدت عادی شد، یعنی یه جای کار میلنگه.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه دوستان دار حجاب زن رو به پتو تشبیه میکنن و میگن هیچ لزومی نداره. و همه باید از زن و مرد انواع تجربیات چشمی و.. رو داشته باشن تا براشون عادی بشه!. یعنی این عادی نشدنه از نظر خیلیا، یه چیز بده!. در حالیکه سخت در اشتباهن.
آدم باید فکر کنه ببینه فطرتش چطوره. اگه از اول چیزی براش عادی نبود، یعنی همون درسته!. اگر بعد یه مدت عادی شد، یعنی یه جای کار میلنگه.

دوستان همه چی میگن شما جدی نگیر :d مطرح کردن این بحثا از ریشه اشتباهه

حالا بیان زووم بشن روش دیگه بدتر :| یکی نیس بگه برادر من زن پتوی ارتشی

نیس که :w07: انسانه :دی

electro-esmoke

عضو جدید

اخه برادر من زنای ایرانی زرنگتر از این حرفان . اگه خودشون نخوان که حذفشون نمی کنن؟
با اون چادر و چاقچور بره ارتش یا با ناخن های لاک زده؟
کسی تا حالا ما بین این دوتا دیده؟ :biggrin:
همه جا خودشونو از هر چی معاف می کنند و فقط مزایا میخوان چه جامعه چه کار چه ارتش.

بحث غیرت یه چیز جداست. یعنی تعدی نشه به ناموس که ربطی به این موضوع نداره.