چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم چهارتا زن؟ من که یکیشم ندارم مگه از جونم سیر شدم. :biggrin: مگه چند تا مرد چهار تا زن دارن؟
اما من هزاران نفر رو میشناسم شوهراشون رو برا مهریه انداختن رندان

برید به اونایی بگید که مورد دیدن مردی که مرد بوده و با 200 تومن زن نون میداده. بالای همین صفحه هستن. :biggrin: معلومه که تو جامعه بودن و این حرفا رو نمیزنن که خانما رو تحت تاثیر قرار بدن!

واقعیت رو باید قبول کرد.

200 تومن نبود داداش 3 ملیون ریال حقوق ماهانه بود اون داستان :d واقعن این جوون های ما باس درس بگیرن :d

خواستم دقیق بگم :| 200 تومن نبود :|

ali199_1991

کاربر بیش فعال
اینکه میفرمایید ما اونجاهایی که تو اسلام به نفعمون نیست رو نمیبینیم یعنی دقیقا کدوم جاها ؟
اتفاقا اونایی که تو طول تاریخ هر جایی که اسلام به خانم ها حق داده رو ندیدن شما آقایون بودین !
شماها هیچوقت یادتون نرفته که ارثتون دو برابر خانوماس ! یادتون نرفته که دیه ی نقص عضوتون دو برابر ماست ! یادتون نرفته که میتونید چند تا زن بگیرید و صیغه کنید و تا زمانی که از پس مخارج برمیومدید در این زمینه کوتاهی هم نکردید !
اما یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره که پرستار بچه اش بشه و اگه بخواد باید برای بچه دایه بگیرید ! یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره بشوره و بسابه و بپزه ! و اگه خواست باید براش خدمه بگیرید و با بهش حقوق بدید ! یادتون رفت که شرع حتی برای شیر دادن به بچه برای زن حق حقوق گرفتن قائل شده ! یادتون رفت که اگه زنی خارج از خونه کار کنه وظیفه نداره تو خونه پولشو خرج کنه !
ولی همیشه خانوما از همه ی این حقوق گذشتن ! حتی اگر شاغل هم بودن باز کار خونه رو تنهایی و بدون کمک گرفتن از همسر انجام دادن و حتی حقوقشونو توی خونه خرج کردن !
اون هایی هم که نشستن تو خونه و سر کار نرفتن ! هر روز از امثال شما سر کوفت خوردن که : ما صبح تا شب داریم جون میکنیم و پول درمیاریم ولی شماها تو خونه نشستید و کار نمی کنید !
در مورد کار هم اگر مهارتتون و کیفیت کارتون بالا باشه رو زمین نمیمونید ! ولی اگه قراره کارتون در حد همون خانوم باشه و دو برابرش پول بگیرید بله کارفرما به اون خانوم کار میده نه شما !

اون مسائلی رو که برای ازدواج گفتین رو قبول دارم ولی به همون اندازه روی دخترها برای خرید جهیزیه فشار هست و خیلی ها هم چون تواناییشو ندارن قید ازدواج رو میزنن !
دور از جون شما و افراد جمع ؛ واقعا باید بگم زنی که بخواد حتی بچه اش هم خودش بزرگ نکنه باید بره بمیره دیگه...

ببخشید هدف شما تجارت هست یا ازدواج؟ اینایی که گفتین بیش تر شبیه معامله بود تا ازدواج.

این قوانین رو کی نوشته که حالا شماها بخاطرش افتادین به جون همدیگه؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
200 تومن نبود داداش 3 ملیون ریال حقوق ماهانه بود اون داستان :d واقعن این جوون های ما باس درس بگیرن :d

خواستم دقیق بگم :| 200 تومن نبود :|

والا تا جایی که من می دونم:
یه بنده خدایی تعریف می کرد که حدود 100 تومن یارانه ماه قبل رو رفته برا بچه اش پوشک گرفته...حالا این بنده خدا چجوری با ماهی دویست تومن زندگی می کنه؟
میشه یه لیست از صبحونه و ناهار و شام ایشون تهیه کنید؟:D
حالا هزینه مسکن و برق و آب و گاز و تلفن و هزار تا چیز دیگه بماند...

electro-esmoke

عضو جدید
یه بنده خدایی تعریف می کرد که حدود 100 تومن یارانه ماه قبل رو رفته برا بچه اش پوشک گرفته...حالا این بنده خدا چجوری با ماهی دویست تومن زندگی می کنه؟

من اول فکر کردم برا شوخی گفت. بعد دیدم قضیه جدیه :surprised: شش ماه تو شکم هر چی حساب میکنم جور در نمیاد.:biggrin:

حالا این یه موردش بود. بقیه رو بهتره نگم چون ربطی به اینجا نداره.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی واقعا متوجه نمیشید من چی میگم ؟
اولا که بحث اسلام نبود اصلا ! اون اقا اومدن گفتن که خانوما هر جا اسلام به نفعشون بوده رو قبول دارن مابقیشو نه !
این قوانینی که گفتم همه قوانین اسلامه ! حالا اینکه اگه یه زنی حق شرعیش رو بخواد باید بمیره از نظر شما ! دقیقا نشون میده که جمله اول اون پست دوستمون شامل حال اقایون میشه نه ما خانوما !
ضمن اینکه من گفتم اکثر خانوما از تمامی این حقوق گذاشتن ! من فقط یاداوری کردم که خانوم ها حتی اگر کار هم میکنن به خاطر کمک به معیشت خانواده اس !
غیر از اینه که همین الان اکثر آقایون از معیارهاشون شاغل بودن خانومه که کمک خرجشون بشه ؟

electro-esmoke

عضو جدید
یعنی واقعا متوجه نمیشید من چی میگم ؟ یا خودتون رو میزنید به اون راه ؟
اولا که بحث اسلام نبود اصلا ! اون اقا اومدن گفتن که خانوما هر جا اسلام به نفعشون بوده رو قبول دارن مابقیشو نه !
این قوانینی که گفتم همه قوانین اسلامه ! حالا اینکه اگه یه زنی حق شرعیش رو بخواد باید بمیره از نظر شما ! دقیقا نشون میده که جمله اول اون پست دوستمون شامل حال اقایون میشه نه ما خانوما !
ضمن اینکه من گفتم اکثر خانوما از تمامی این حقوق گذاشتن ! من فقط یاداوری کردم که خانوم ها حتی اگر کار هم میکنن به خاطر کمک به معیشت خانواده اس !
غیر از اینه که همین الان اکثر آقایون از معیارهاشون شاغل بودن خانومه که کمک خرجشون بشه ؟

باشه درست. کاملا درست حق زنا واقعا اینجا خورده شده :crying2:. ولی اینی که شما میگی کاربرش تو واقعیت 1 در هزاره
قوانین اصلی و اساسی به نفع زن ها هست. کی وقتی یه دستش کنده شه تو حادثه ای قبل چرتکه میندازه برا مرد و زن بودن طرف!!

sarasanaz

عضو جدید
جواب اين معادله خيلي ساده است ...
شرايط اقتصادي جامعه اقتضاء ميكنه كه هرفردي خودش رو ملزم به كار كردن بدونه.
من خودم باكار كردن خانم ها موافق نيستم ولي حداقل تو شهري كه من زندگي ميكنم آقايون چششون به اينه كه كدوم دختر كارمنده كه برن باهاش ازدواج كنن ، حالا نميدونم تو بقيه شهرهام اينطوري هست يانه ... ولي واقعا تاسف باره

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باشه درست. کاملا درست حق زنا واقعا اینجا خورده شده :crying2:. ولی اینی که شما میگی کاربرش تو واقعیت 1 در هزاره
قوانین اصلی و اساسی به نفع زن ها هست. کی وقتی یه دستش کنده شه تو حادثه ای قبل چرتکه میندازه برا مرد و زن بودن طرف!!

اره خب ... مثلا اینکه شما دو برابر خواهرتون ارث میگیرید به نفع خواهرتونه !
یا مثلا اینکه اگر خدایی نکرده شما و خواهرتون هر دو تصادف کنید و نقص عضو پیدا کنید به شما دو برابر ایشدن میدن به نفع ایشونه !
اونی که شما میگی چرتکه میندازه یا نه ضاربه ! ما در مورد کسی که داغون شده میحرفیما ! کلا دارید میپیچونید : )
من نگفتم در حق کسی ظلم شده ! جالبه تا دیروز توی ابن باشگاه خانم ها میگفتن اسلام به نفع مردهاست .. حالا برعکس شده : ))

electro-esmoke

عضو جدید
شما از چه منبعی می گید ضریب هوشی دخترا تو دانشگاه بیش تر از پسرا هست؟ اگر بخاطر نمراته بالاتر هست باید بگم این بخاطر مطالعه بیش تره وگرنه ربطی به هوش نداره..رتبه های اول کنکور همگی دختر هستن؟

نه واقعا همونطور که قبلا گفتم حقیقت رو باید قبول کرد.

علی تو هم مثل من از رو دست خانوما تقلب می کردی تا واحدات پاس شه؟؟ :D

اینو موافقم.

electro-esmoke

عضو جدید
یا مثلا اینکه اگر خدایی نکرده شما و خواهرتون هر دو تصادف کنید و نقص عضو پیدا کنید به شما دو برابر ایشدن میدن به نفع ایشونه !
اونی که شما میگی چرتکه میندازه یا نه ضاربه ! ما در مورد کسی که داغون شده میحرفیما ! کلا دارید میپیچونید : )
من نگفتم در حق کسی ظلم شده ! جالبه تا دیروز توی ابن باشگاه خانم ها میگفتن اسلام به نفع مردهاست .. حالا برعکس شده : ))

ببین دیگه ما مردا چقدر فروتنیم تا حالا شما نشنیدید مردا از اسلام درد دل کنن :hypocrite:

electro-esmoke

عضو جدید
همش برا اینه که نمی خواییم خانوما ناراحت شن برامون. بگن ببین این مردا از دست ما چی میکشن.:crying2:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مشکل اینه که دیدگاه شما دیدگاه مصرف گرایانه ای هس :d

به جای پوشک میشه از کهنه ی بچه میشه استفاده کرد خیلیم به صرفه :d

پول برق و گاز و اب هم مهم نیس خدا میرسونه :| پناه بر خدا :|

مهم خوشبختی هس خوش بختی معنوی که به دست میاد :|

که میشه باهم روی نمد هم خوش بخت شد پول چرک کف دسته این کامپیوتر و اینا داشتن سوسول بازیه

نمیفهمی من چی میگم :d

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اینه که دیدگاه شما دیدگاه مصرف گرایانه ای هس :d

به جای پوشک میشه از کهنه ی بچه میشه استفاده کرد خیلیم به صرفه :d

پول برق و گاز و اب هم مهم نیس خدا میرسونه :| پناه بر خدا :|

مهم خوشبختی هس خوش بختی معنوی که به دست میاد :|

که میشه باهم روی نمد هم خوش بخت شد پول چرک کف دسته این کامپیوتر و اینا داشتن سوسول بازیه

نمیفهمی من چی میگم :d

:biggrin:
akhe cchera 2 pahloo sohbat mikonin :biggrin::biggrin:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر تحصیل خیر ، بعضی شغل های ضروری هم خیر. اما مثلا من نمیدونم چه اجباری وجود داره 3 تا کارگر جون بکنن کار کنن بعد یه خانم کارفرماشون باشه هی دستور بده اینکارو بکن اونکارو بکن...
یا مثلا کلی جاهای دیگه که خانم ها با قیمت ارزانتر اونجا میشینن و شاغلن. هم به ازدواج خودشون لطمه میزنن چون سطح توقعشون میره بالا وقتی کار و پول دارن... هم مانع ازدواج یه پسر میشن چون پسر کار نمیتونه پیدا کنه و جاشو خانما گرفتن... هم کم حقوق میگیره کار میکنه کارفرما و رییس هم حال میکنن. فقط این فقط کارفرما و رییسه که سود میبره و حال میکنه

بی عرضگی خودتو چرا تقصیر دیگران میندازی..!!:)

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر تحصیل خیر ، بعضی شغل های ضروری هم خیر. اما مثلا من نمیدونم چه اجباری وجود داره 3 تا کارگر جون بکنن کار کنن بعد یه خانم کارفرماشون باشه هی دستور بده اینکارو بکن اونکارو بکن...
یا مثلا کلی جاهای دیگه که خانم ها با قیمت ارزانتر اونجا میشینن و شاغلن. هم به ازدواج خودشون لطمه میزنن چون سطح توقعشون میره بالا وقتی کار و پول دارن... هم مانع ازدواج یه پسر میشن چون پسر کار نمیتونه پیدا کنه و جاشو خانما گرفتن... هم کم حقوق میگیره کار میکنه کارفرما و رییس هم حال میکنن. فقط این فقط کارفرما و رییسه که سود میبره و حال میکنه

ba arze ozrkhahi khedmate shoma va hame aghayoon bayad begam ke shayestegi ensan rabti be jensiyate ensanha nadare
soragh daram khanoomhayi ro ke daar modiriayat ya tadriss,.....anchenan movafaghand ke aghayoon be garde pashoon ham nemiresan

electro-esmoke

عضو جدید
ghabool konid bas ke shekamoo tashrif daran aghayoon
چون مرد ها بهترن دیگه. برا همین همش مردا رئیس جکهور میشن و زن ها رای نمیارن. :)

تازه میدونید چرا اولین پروژه فضا پیمای ناسا شکست خورد؟ چون اولین فضا نورد زن بود. از سفینه رفت بیرون یادش رفت کلیدشو با خودش ببره. کلید تو سفبنه جا موند!!

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون مرد ها بهترن دیگه. برا همین همش مردا رئیس جکهور میشن و زن ها رای نمیارن. :)

تازه میدونید چرا اولین پروژه فضا پیمای ناسا شکست خورد؟ چون اولین فضا نورد زن بود. از سفینه رفت بیرون یادش رفت کلیدشو با خودش ببره. کلید تو سفبنه جا موند!!

are khob shomaha deleton khosh bashe be rayiss jomhoor shodanetoon:biggrin:
hala khobe khanoomha be khatere hayajan va konjavishoon kellido ja mizaran bazia ke kolan khodshono ja mizran bad mifahman kolan az safinne ja moondan

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال

نه پس خانما کارگری کنن آقایون دستور بدن...
باید این حس مردسالاری از ریشه سوزونده بشه تا حالشون جا بیاد:razz:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا میخوام دو گروه بحث کنیم. یه گروه که میگن خانم ها باید ازادی داشته باشن ، در جامعه دیده بشن ، کار کنن...

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا
دورانی که عربها دختر بچه ها را زنده بگور میکردن , گذشته و دیگه بر نخواهد گشت. شما دیر به دنیا اومدی .

electro-esmoke

عضو جدید
ببین خیلی جاها هست که ادمها طبق لیاقت هاشون مراحل ترقی رو طی میکنن نه برحسب جنسیت مثلا توی دانشگاه ها ضریب هوشی دخترا از پسرا بیشتره پس انصاف نیس بگیم دخترا بشینن اشپزی کنن کوزتی کنن و... یا نباید پست های مهم رو اختیار کنن بالخره اونا هم انسان هستن و خون همه انسانها قرمزه و مثه هم

نه خوب ببین اشپزی که معلوم شد مردا توش بهترن.
بعد باور کن خانما فکر می کنن زنگنن. همیشه مردا چهار مرحله زرنگ ترن.
انقدر اینا ساده هستن میشینن اینهمه جزو رو می خونن. :huh:
وقتی یه خانمی میره عین 1000 صفحه جزو رو خودش می خونه تقلب نمی نویسه و با کسی هماهنگ نمی کنه. خوب بقیه چرا درس بخونن از روی برگه اون خانم تقلب می کنن دیگه. به این میگن کار گروهی. بعد به همه پسرای دیگه میرسونن.
جزو هم همینطور
یکی برای همه. همه برای یکی

20 نفر میرفتن درس می خوندن 20000 ساعت وقت دانشجویان هدر میرفت.
حالا کی زرنگ تر بود؟ کی بهتر وقت و زمان رو مدیریت کرد؟
این دختره؟:w10: یا این پسره؟:w21:

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی عرضگی خودتو چرا تقصیر دیگران میندازی..!!:)

دیفرانسیل را در مدارس تدریس میکنند, که اینا (حـــــد) خـودشونو بدونن و (قــــدر) دیگران را . فک کنم ایشون دیفرانسیل نخونده .

bobat

عضو جدید
اولا این چیزایی که من میگم نه حاشیه سازیه نه چیزی ، اینا همش حقیقت جامعه ماست که دارم میبینم ساده از کنارش گذشته میشه و توجهی نمیشه ، سعی میکنم اینجا سه چار نفری بحث بندازم تا یه ذره فسفر بسوزونید براش فکر کنید که ماشالا بزنم به تخته اکثرا قبول نمیکنید...

دوما حرف من تبعیض یا برتری جنسیتی نیست حرف من جایگاه افراده. زن یه مقامی داره مرد یه مقامی. زن یه جایگاهی داره مرد یه جایگاهی. وقتی این جایگاه ها عوض بشه مصیبت پیش میاد. هیچکس به ارسال های اولیه ی من توجهی نمیکنه و فقط حرف خودشو میزنه. جایگاه زن خیلی بالاتر از اینه که بیاد منشی گری کنه و ماهی پونصد بندازن جلوش بگن بدو برو. چرا نمی فهمید اینو؟

bobat

عضو جدید
تکرار میکنم دقت کنید:

زن اگه بره کار کنه بچه رو کی بزرگ میکنه؟ حرفای صد من یه غاز تحویل من ندین که مهد کودک هست که اعصابم خورد میشه.

زن اگه بره کار بکنه جایگاه مرد اشغال میشه. باز تحویل من ندید که زنها خیلی با استعدادترن و... اون کارفرماهایی که به شما گفتن با استعداد و نابغه اید بیارید اینجا من باهاشون حرف خصوصی دارم.

زن اگه بره به عنوان کارفرمای فضای سبز به پیرمرد دستور بده اینکار نوعی برده داری توسط زن رو نشون میده و توهین بدتر از این نداریم. به پدرانتون توجه کنید اکثرا مینالن که اومدن زن ها رو کاری کردن که سوار مرد بشه و بد وضعی شده و جایگاه زن و مرد عوض شده و... بازم تکرار میکنم من نمیگم زن باید بشینه خونه مثل قدیما کتکش بزنن ، یا مثلا زن مثل برده کار کنه مرد دستور بده ، من دارم میگم زن زنه مرد مرده ، این جایگاه باید حفظ بشه.

زن اگه بره کار کنه ماشالا زنای ما هم که یکی از یکی رنگی تر بالاخره مسایل سواستفاده و جنسیتی هم که خودتون میدونید واردش نمیشم.

زن اگه بره کار کنه به ازدواج خودش لطمه میزنه چون از یه طرف حقوق داره از طرف دیگه فکر میکنه واسه خودش استقلال و مقامی داره ، لذا قانع نیست و هی به همه میگه نه این در شان من نیست آخرشم خودش ترشی میشه.

زن اگه بره کار کنه به ازدواج پسر لطمه میزنه چون پسر دو سال سربازی داره ، بعدش میخواد بیاد کار پیدا کنه میبینه کار نیست ، بعدش میاد با پارتی بازی یه کاری پیدا میکنه با حداقل حقوق. بعدش تا بیاد پول جمع کنه کلی طول میکشه. بعدشم که پول جمع کرد با این وضعیت چندسالم باید هی بره خاستگاری تا یه نفر بگه بله(انتظارات بالاست دیگه)

باز تکرار میکنم زن جایگاه داره عظمت داره شان داره ، و داره خودشو مفت عرضه میکنه و این یه بحرانه که هیچکس بهش توجه نمیکنه، بعضی شغل ها لازمه اش وجود زنه اونو حرفی ندارم.

مریم.س

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اینکه من خودم شاغلم و مجرد...ولی یک خانم اگر شاغل نباشه خیلی بهتره.ز لحاظ روحی.جسمی و جنسیتی هیچ آسیبی بهش نمیرسه.
ناگفته نمونه که استثناهایی هم وجود داره .
البته ببخشید یهویی وارد بحث داغتون شدم:smile:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
bobat عزیز شما 5 سال دیگه میرسی به 5سال پیشم :d

اصن خودتم میفهمی چی داری میگی؟ از ی ور میگی زن نباس مدیر بشه ریس بشه نباید به دیگران دستور بده ینی منظورت اینه که زن نباس متصدی پست های مهم و بالا بشه از ی طرف میگی منشی :d خو اینا چه ربطی بهم دارن؟

بعدم ازینا بگذریم دلواپسی تو این موارد برای شما نون و اب میشه؟ تو این جامعه

همه دارن زندگی خودشونو میکنن و صلاح مملکت خویش خسروان دانند

ازادی یعنی اینکه کسی تو زندگی کسی دخالت نکنه

شمام سعی کن مثه اقدس خانم کمتر دنبال حرف و خاله زنکی باشی :d

حرفای دو پهلو میزنی اول تیکه هاتو میزنی بعد که میبینی همه سرت اوار شدن میای میگی جایگاه زن عظمت داره :d چرا همه رو باهم جمع میبندی برو سمی کم خجالت بکش سو استفاده جنسی چیه ینی همه ی دخترا ... بازم میگم برو خجالت بکش خوب و بد همه جا هس

شما اول تیتر تاپیکتو بیا ویرایش کن بعد ازین حرفا بزن :|

پ.ن: قرار نیس هر حرف مفتی اینجا بزنی مثه گوسفند برا سر تکون بدیم به نشانه ی تایید

آخرین ویرایش: