پلاستیک

mshf90

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستای خوب پلیمری خودم
می خوایم درباره ی نحوه ی ساخت پلیمر ها و روش ها وانواع پلیمر ها
هر چی بلدیم در اختیل=ار هم قرار بدیم امیدوارم
این تاپیک تاپیک خوبی از اب در بیاد
و بتونه کمک کنه که اطلاعاتمون در بارهی این موضوع بره بالا

احتمالا شغل اینده ی خیلی از ما ها به این موضوع مربوطه برای همین ازتون می خوام همهی تلاش وتوجه تون رو در گذاشتن تاپیک بکنید
خیلی ممنون
:gol:

mshf90

عضو جدید
می دونیم که پلاستیک ها رو به دو دسته ی کلی ترمو پلاستیک وترموست تقسیم می کنیم

mshf90

عضو جدید
قبل از این که به ادامه ی بحث بپردازیم لازم می دونم یسری منابع رو در این زمینه معرفی کنم
plastics Engineering by R.JCrawford
یا
کتاب مهندسی پلاستیک ترجمه ی دکتر مهرداد کوکبی دانشگاه تربیت مدرس
کتاب مواد پلاستیک دو جلد جی.ای.بریدسون ترجمه ی حسین امیدیان
اگه شمام منابع خوب دیگه ای رو در اختیار دارید ممنون می شم که اینجا قرار بدید تا همه ی دوستان بتونند ازش استفاده کنند

zahra -100

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز زمینه کاری من در همین مورد میباشد و می توانم با شما همراه با شم.

baran21

عضو جدید
ترموفرمینگ

ترموفرمینگ

سلام میخواستم بدونم کسی درباره ترموفرمینگ اطلاعاتی داره در اختیار همه بذاره؟

donyaye polymer

عضو جدید
سلام بچه های پلیمری گل
تورو خدا اگه دارین جزوه پلاستیک وخواص فیزیکی رو واسم بذارین
بخدا جبران میکنم.دستتون درد نکنه

seity

عضو جدید
سلام اگه منظور شما thermoforming است باید بگم که اصطلاح فارسی اون یعنی شکل دهی در گرما . که یک شکل دهی صنعتیه و ورقه های ترموپلاستیک , اول حرارت داده میشن و سپس به کمک قالب شکل میدن

eng_dehghan

عضو جدید
ترموفورمينگ تكنولوژي شكل دهي محصولات پليمري با استفاده از حرارت دادن است بدين صورت
توليدي در فرآيند اكستروژن به عنوان ماده اوليه در اين فرآيند محسوب مي ( Sheet ) كه صفحات پليمري
نرم شده وسپس با اعمال فشار مثبت يا ( Softening Point ) گردند. صفحه پليمري تا دماي نقطه نرمي
منفي هوا، پليمر به سمت ديواره قالب هدايت مي شود. و پس از سرد شدن از قالب خارج مي شود.

farid_1812

عضو جدید
با درود به همه دوستان،
یک کتاب راجع به فن آوری تزریق پلاستیک از طرف انتشارات چرتکه آماده چاپ می باشد. این کتاب ترجمه کتابهای ذیل می باشد:

1- Injection Molding Processing Data
2- Injection Molding Troubleshooting Guide

همچنین جهت بارورتر شدن کتاب، مطالب و جداولی از اینترنت هم به کتاب افزوده شده است.
خوش باشید.