تزریق پلاستیک

element

عضو
سلام
اطلاعاتی در مورد تمیز کردن ماردون دستگاه تزریق پلاستیک از مواد باقی مانده احتیاج دارم .اگر کسی می داند به من کمک کند.

متشکرم

Atefeh86

عضو جدید
سلام، تاپیکتون پایین بود، من الان دیدمش،
فکر کنم باید با ی ه ماده دیگه تمیزش کنین،
مثلا ما با پلی اتیلن تمیز می کردیم دستگاهارو، انقد که وقتی قطعه می زدیم با دستگاه معلوم بود کلا پلی اتیلن هستش، ماده ای هم که باهاش کار می کردیم پلی استایرن بود، فکر می کنم معمولا با پلی اتیلن تمیز میکنن، البته مهمه که با چه ماده ای کار میکنید

آخرین ویرایش:
سلام

تا جایی که یادم میاد بیشتر برای تمیز کردن دستگاه از pp استفاده میکردیم البته اگه مواد ترجیحا مثه خود pp نرم باشه این کار خوب جواب میده مثه pe abs ...اما وقتی رنج دمایی موادی که قبلا استفاده شده توسط دستگاه بره بالا مثلا PA یا PMMA کوپلیمر های استال کار کمی سخت تر میشه....

البته اینایی که گفتم یه چیز صنعتیه ... برای این کار قاعدتا مواد خاصی هست که خودم هم خیلی دنبالش هستم بدونم چیه...اما توی کارخونه ها تو ایران همینطوریه بیشتر....

حالا بازم پیگیر باش خودت هم چیزی پیدا کردی بگو

hassanpolymer

عضو جدید
سلام من خودم 7 ماه با دستگاه های تزریق کار کردم بهترین ماده برای تمیز کردن دستگاه پلی استایرنه دلیلش هم اینه که به خاطر شفاف بودنش میشه بعد از تزریق از ته سیلندر متوجه شد که سیلندر چه موقع کاملاً تمیز شده و خود پلی استایرن هم پس از ورود ماده مورد نظر به دستگاه ، به راحتی از سیلندر برون میاد

farid_1812

عضو جدید
درود برشما دوستان
برای عیب یابی قطعات تزریق پلاستیک من کتابی را ترجمه کرده ام با عنوان "فن آوری تزریق پلاستیک" که در صورت تمایل می توانید آن را از روبروی دانشگاه تهران کتاب فروشی هنر تهیه کنید. این کتاب حاوی مطالبی در مورد اطلاعات اولیه پردازش قبل از تنظیم ماشین تزریق پلاستیک و همچنین مطالبی در مورد نحوه رفع عیوب ایجاد شده در حین عملیات تزریق پلاستیک می باشد. در آخر کتاب هم جداول بسیار مفید و با ارزش و فهرست وب سایت هایی برای مطالعه بیشتر در این زمینه را خواهید یافت. امیدوارم موفق باشید و هر انتقاد و پیشنهادی را داشتید خوشحال می شوم که برایم به آدرس farid_1812@yahoo.com بفرستید.

nasim shab

عضو جدید
salam man fekr mikonam bastegi dashte bashe be in ke bekhay che madee ro tamiz koni yani ghablesh az che madee estefade kardi ke ba tavajoh be in mitoni az pp ya ps ya pt baraye tamiz kardane dastgah estefade konid

march_arash

عضو جدید
سلام
در مورد تمیز کردن سیلندر ( ماردون )دستگاه تزریق پلاستیک از یک موادی بنام "دترجنت " استفاده می کنند که خاصیت پف کردن دارد ولی در بعضی مواقع این کافی نیست زیرا درجه ذوب مواد قبلی که داخل سیلندر بوده خیلی مهم است.
منبع: www.polysaadati.com
موفق باشید

element

عضو
سلام
من برای تمیز کردن سیلندر و ماردون دستگاه تزریق 2تا ماده پیدا کردم یکی دترجنت و دیگری کلینر از محصولات ایران مستربچ هستند ما که استفاده کردیم عالی بود .لطفا آدرس ایمیلتون را بدهید تا دستور العمل استفاده را برای شما ارسال کنم.
با تشکر

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی خیلی ممنون
من اسم این مواد رو نشنیده بودم
البته حقم دارم چون تا حالا تو صنعت نبودم
ولی زمانی که کار تحقیقاتی انجام میدادیم
چون چند نفر بودیم و موادی که داشتیم باهم متفاوت بود هر کس از اون ماده ای که داست دستگاه رو میشست یا از ppاستفاده میکرد