پرسش و پاسخ در برنامه نویسی php

ilman

عضو جدید
با سلام و تشکر از راهنمای
عرض کنم خدمت شما که من از این کد استفاده کردم ولی میخوام بخشی باشه که این سوالات و جوابها توسط همه بیننده ها دیده بشه من حتی کدهای اسکریپتی پیدا کردم که بشه تیکت گذاری کردو جواب تیکت ها رو داد ولی متاسفانه تنها مشکلشون اینه که همه نمیتونن ببینن و به همین دلیل هم نمیتونن کامنت گذاری کنن - میخوام بخشی مثل سوال و جواب باشه همین فروم رو میبینین چیزی مثل این ولی خیلی ساده و جمع و جور
من از کد ایمیل استفاده کردم ولی در این بخش میخوام یه بخش بندی داشته باشم با موضوعات و بعدش کامنت ها وسوالات بیننده ها که بشه جواب داد و البته بخش کامنت ها یه صفحه بندی داشته باشه که طولش رو بشه کنترل کرد چیزی مثل knowledge base اگه به این سایت نظری داشته باشین بهتر از این بخش ها آگاهی پیدا میکنین آدرس سایت اسکریپت های مرجع آدرس نمونه ای از سایت knowledge base
این نرم افزار به صورت صفحه کلی هستش ولی من چیزی ساده میخوام که بشه در فضای مورد نظر اعمالش کرد.

با تشکر

mrtza_eng

عضو جدید
یعنی یه فرم برای ارسال کامنت و سوال که همون موقعی که ارسال کرد توی سایت نشون بده و بعد شما به اون جواب بدید ؟ مثل خیلی از سایتا که زیر مطلب ارسال نظر قرار میدن و نظرات ارسال شده قبلی رو نشون میدن و میشه برای هر نظر پاسخ ارسال کرد ؟ درست متوجه شدم ؟

ilman

عضو جدید
بله درسته منظور من همین هستش - به این آدرس نگاهی کنین تقریبا مثل این ولی کوچیک و دارای صفحه که زیاد طولانی نشه ( یه کادری باشه مثلا بین 550 پیکسل عرض و 700 پیکسل طول با یه بخش بندی که مثلا بالاش با کلیک روی هرکدوم از بخشها زیرش قسمت سوال و جواب نشون داده بشه در همین کادر)

mrtza_eng

عضو جدید
باید یک پایگاه داده روی هاست خودتون درست کنید وبا استفاده از php و دستورات mysql اطلاعات فرم سوالات رو در پایگاه داده ذخیره کنید و بعد در بالای فرم اونارو از پایگاه داده بخونید (بازم با استفاده از دستورات mysql در php ) میتونید محدودش کنید هر جوری که دوست داشتید مثلا بگید هر بار فقط 10 سوال جدید رو نشون بده و یک لینک قرار بدید که اگر روش کلیک بشه لیست کامل سوالات یا نظراتو نشون بده

میتونید جوری برنامه php ش رو بنویسید که هر سوال رو توی قسمت مربوط به خودش نشون بده
زیاد سخت نیست میتونید از عهده اش بربیایید اگه توی برنامه نویسیش مشکلی داشتید بپرسید خوشحال میشم جواب بدم

mrtza_eng

عضو جدید
این فرم سوال رو همین الان خودم طراحی کردم و کدای php ش رو نوشتم ببین همینطوری منطورته ؟ فقط سوال اضافه نکردم خودتون از طریق فرم زیرش یه چندتا سوال اضافه کنید . البته قسمت نمایش سوالات مثل سایت شما خوب نیست چون من فقط با php کار کردم :) امیدوارم بدردت بخوره

http://parkourcity.ir/admin/example.php

ilman

عضو جدید
سلام خیلی خیلی از همکاری شما ممنونم - واقعا لطف بزرگی میکنین - سپاس گذارم
متاسفانه من اصلا بلد نیستم از زبان Php و فقط میدونم که کدهای پی اچ پی بین دوتا تگ <php , ?> ساخته میشوند اینم از کتابهای مختلف خوندم ولی نه اینکه بخوام حرفه ای باشم؛ در حد صفر هستم
منظور منم درست همین هستش از مثالتون
اونچه که من میخوام کمی پیچیده تر از اینه؛ البته قالب همینه ولی سوالاهای اصلی بصورت تب هستن و سوال جوابها در بخش پایین کادر و در همین کادری که سوال جواب هستش, قسمت ارسال متن هم هست و بیننده نیاز به تعیین بخش برای سوالش نیست.
امکانش هست که مرجع این کد رو بزارین؟

iaidin

عضو جدید
سلام.
من یک کد می نویسم که پوشه های توی یک دایرکتوری رو نمایش بده. مشکلم اینجاست که پوشه هایی که نام فارسی دارن رو ساپورت نمی کنه و اسمشون رو به صورت مربع نشون میده . چی کار کنم درست شه؟
برای نمایش با UTF8 نمایش بدید.

iaidin

عضو جدید
با سلام من یک فرم ورد طراحی کردم حالا میخوام برای هر کاربری که وارد میشود مشخصات جدول مورد نظر اون کاربرو نشون بده یه چیزی مثل شماهده نمرات دانشجوییهر کاربر با هر شماره کاربری که من بهش میدم وارد میشود و فقط مشخصات مختص خودشو توی یک جدول ببینه
کافیه کاربر بعد از اینکه با شماره کاربری که بهش دادید لاگین میکنه اطلاعات مرتبط با اون کاربر را توی بانک سرچ و نمایش بدین.اگه منظورتون مساله دیگری هست بفرمایید.

e_savadkohi

عضو جدید
چک کردن نوع کاربری(احراز هویت membership) در هنگام لاگین

چک کردن نوع کاربری(احراز هویت membership) در هنگام لاگین

با سلام خدمت دوستان برنامه نویس
میخواهم هنگام لاگین شدن چک شود که کاربر لاگین شده مدیر است یا کاربر عادی.
لطفا در این قسمت راهنمائی کنید.نمونه سورس هم مکفی است .با تشکر

البته اگر این کد را ویرایش کنیم جواب میدهد؟؟؟؟؟؟
PHP:
<?php                                          $nuser=isset($_SESSION['username']);                         if($nuser )                         {                                                 $user1 = mysql_query("SELECT membership FROM members");                        $user=mysql_fetch_assoc($user1);                        if($user['membership']=="admin"){                        echo '<a href="" class="checkout">خرید نهائی</a>';                        echo '<a href="logout.php" class="checkout">خروج</a>';                        echo '<a href="pandora-customer-login.html" class="account"><b>'.$_SESSION['username'].'</b>   حساب کاربری</a>';                        }else{echo '<a href="" class="checkout">مدیریت سایت</a>';}                         }                    else{                        echo '<a href="register.php" class="checkout">ثبت نام</a>';                        echo '<a href="lostpassword.php" class="checkout">فراموشی رمز عبور</a>';                        echo '<a href="login.php" class="checkout">ورود  به سایت</a>';                                         }
                        ?>

shady sh

عضو جدید
سلام دوستان .
من تازه شرو یه یادگیری زبان PHPکردم.الان وفتی سایت خودمو ذخیره میکنم و میخوام اجراش کنم اجرا نمیشه؟
میخام بدونم سایت رو باید در جای خاصی تو کامپیوتر ذخیره کنم ؟
میشه راهنماییم کنید...

Hst_cs

عضو جدید
سلام دوستان .
من تازه شرو یه یادگیری زبان PHPکردم.الان وفتی سایت خودمو ذخیره میکنم و میخوام اجراش کنم اجرا نمیشه؟
میخام بدونم سایت رو باید در جای خاصی تو کامپیوتر ذخیره کنم ؟
میشه راهنماییم کنید...

EasyPHP نصب کردی ؟

shady sh

عضو جدید
الان من EasyPHP نصب کردم و تو فولدر WWW هم ذخیرش کردم ولی باز جواب نمیده و ارور404 بهم میده:cry:
چیکار باید بکنم؟

Hst_cs

عضو جدید
الان من EasyPHP نصب کردم و تو فولدر WWW هم ذخیرش کردم ولی باز جواب نمیده و ارور404 بهم میده:cry:
چیکار باید بکنم؟

حالا که نصب کردی هر وقت بخواید برنامتون رو اجرا کنید باید EasyPHP روشن باشه .
برای اینکار رو برنامه EasyPHP کلیک کنید و بعد خودش فعال میشه ( به صورت یه آیکون کوچیک در Taskbar ) دیده میشه ...
که اگر روش کلیک کنید می بینید که یه چراغ سبز روشنه .

دوباره برنامه رو اجرا کنید ببینید باز هم خطا میده .

iaidin

عضو جدید
سلام
دوستان آیا راهی وجود داره که ورژن php موجود در EasyPhp را ارتقاء بدیم؟
من طبق بررسی هایی که کردم EasyPhp زبان 6 php را نداره و میخواستم php 6 را برای EasyPhp قرار بدم.

mohammad_amini

عضو جدید
یه کد برای انتقال به صفحه ی دیگر (مبتدی)

یه کد برای انتقال به صفحه ی دیگر (مبتدی)

سلام

می خواستم که با استفاده از یه تابع که تو کتاب خونه ی PHP هم وجود داره (و دقیقا نمی دونم اسمش چیه ) از یه صفحه که الان تو اون قرار دارم به صفحه ی دیگه برم البته بدون زدن دکمه .(به صورت خودکار)

مثلا بعد از یه مدت مشخص از صفحه ای که تو اون هستم به یه صفحه ی مشخص برم .

لطفا اگه چیزی به ذهنتون می رسه بگید. :confused:

خیلی ممنون

soheila.2

عضو جدید
سلام من یه نرم افزاری میخام که باهاش طراحی شبکه اجتماعی رو انجام بدیم و خود نرم افزار کدش رو تولید کنه یه چیزی شبیه به نرم افزار dreamwearخاهشا یه کسی کمکم کنه خیلی خیلی بهش احتیاج دارم:cry:

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام من یه نرم افزاری میخام که باهاش طراحی شبکه اجتماعی رو انجام بدیم و خود نرم افزار کدش رو تولید کنه یه چیزی شبیه به نرم افزار dreamwearخاهشا یه کسی کمکم کنه خیلی خیلی بهش احتیاج دارم:cry:
سلام خانم شما برداشت اشتباهی از dreamweaver کردید، هیچ نرم افزاری برای شما این کار را نمیکند و شما باید از تواناییه خودتون استفاده کنید

iaidin

عضو جدید
بیشتر توضیح بدید.
قراره برنامه شما تحت ویندوز باشه یا وب؟ شما دقیقا چه قابلیت هایی میخواهید داشته باشه؟

soheila.2

عضو جدید
استادم
گفت چنین نرم افزاری هست که قابلیتهای بالایی داره و لازم نیست برای یک شبکه اجتماعی از ابتدا تمامی کدها رو خودم بنویسم مثل مطلب یا سی شارپ که بجای اینکه دقیقا تمامی قسمتها رو خودمون بنویسیم طراحی ظاهر رو انجام میدیم و بعد جاهایی که لازمه کد مینویسیم.

majid300

عضو جدید
سلام من وقتی فرم را با html طراحی کردم و با php خواستم چاپ کنم بجای چاپ دانلود میکنه از wamp استفاده میکنم مشکل چی ؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام من وقتی فرم را با html طراحی کردم و با php خواستم چاپ کنم بجای چاپ دانلود میکنه از wamp استفاده میکنم مشکل چی ؟
سلام من نمیدونم کد php شما چیه اما این کارو به راحتی میتونید با JavaScript انجام بدین. مثلا اگه شما یه دکمه داشته باشین که وقتی روش کلیک میشه پرینت انجام میشه، این کارو بکنید:
کد:
<input type="button" id="btnPrint" onclick="window.print()" />

alireza66_85

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
من یه سایت دارم که باید فایل pdf رو توش آپلود کنن و میخوام این قابلیت باشه که تعداد کلمات موجود در فایل pdf شمارش بشه. همچین امکانی هست؟ کد php برای این کار وجود داره؟
ممنون

alireza66_85

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
من یه سایت دارم که باید فایل pdf رو توش آپلود کنن و میخوام این قابلیت باشه که تعداد کلمات موجود در فایل pdf شمارش بشه. همچین امکانی هست؟ کد php برای این کار وجود داره؟
ممنون

کسی نبود؟؟؟

helali1010

عضو جدید
ببخشید یه کد اسکیریپت میخوام
برای آمار بازدیدکنندگان کل- آماربازدیدکنندگان امروز - افراد آنلاین - ع

میخوام ساده نمایش بده
ممنون

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C

میخوام ساده نمایش بده
ممنون

سلام. سیستم شمارنده وبگذر رو سرچ کن . چیز خوبیه.

milyooner

عضو جدید
استفاده از حلقه foreach برای بازیابی اطلاعات فرم در php

استفاده از حلقه foreach برای بازیابی اطلاعات فرم در php

معمولا کاربران مبتدی و یا افرادی که تازه با زبان php آشنا شدند برای خواندن اطلاعاتی که از فرم ها ارسال می شود مقدار آنرا بوسیله تابع $_POST و نام فیلد فراخوانی و از اون استفاده میکنند.
مثلا اگر ما یک فرم به صورت زیر داشته باشیم

کد:
<form method="post" action="">
<input type="text" name="FirstName" />
<input type="text" name="LastName" />
<input type="submit" name="submit" value="Go!" />

به صورت زیر استفاده میکنند.
PHP:
<?php
if(isset($_POST['submit']))
{
    $name = $_POST['FirstName'];
    $last = $_POST['LastName'];
}
?>
و بعد از این داده ها به هر طریقی که دوست داشته باشند استفاده میکنند.

زمانی که تعداد فیلدهای فرم زیاد میشه این روش خیلی خوب نخواهد بود و میشه با روشی ساده تر و بهتر دیتای ارسال شده از طریق فرم رو بخونیم.
باید توجه داشته باشید که $_POST دیتای ارسالی رو به صورت آرایه ارسال میکنه در نتیجه با استفاده از یک حلقه foreach میتونیم اون رو بررسی کنیم.

همان مثل بالا با استفاده از حلقه foreach به صورت زیر خواهد بود.
PHP:
<?php
if(isset($_POST['submit']))
{
    foreach($_POST as $field => $val)
    {
        echo $field.' : '.$val;
    }
}
?>

در این حالت نام فیلد و مقدار اون قابل نمایش هست.
ساده ترین حالتی بود که میشد توضیح داد رو براتون نوشتم شما یه فرم کاملتر با انواع مختلف فیلد مخصوصا چک باکسها بنویسید و با همین حلقه foreach دیتای وارد شده رو فراخونی کنید اگر سوال و مشکلی بود در خدمتم.

منبع: www.p30data.com

milyooner

عضو جدید

میخوام ساده نمایش بده
ممنون
یه کد به زبان php دارم که میتونم بهتون بدم
اطلاعات رو در یک فایل text ذخیره میکنه و بعد فراخونی میشه

milyooner

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
ممنون
شما بهتره به جای آپلود فایل pdf یه ادیتور قرار بدید که متن توش قرار بگیره و بعد قبل از اینکه ارسال بشه تعداد کاراکترهاش رو بشمرید.
در هنگام ارسال یا دانلود هم با یک کلاس php اون رو تبدیل به pdf بکنید.

اینارو هم بخونید بد نیست
http://www.foolabs.com/xpdf/about.html
http://webcheatsheet.com/php/reading_clean_text_from_pdf.php

موفق باشید.