مدرسه برنامه نويسي حضرت زهرا (س) - PHP - پرسش و پاسخ

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز ناآشنا
اگر امکان راه اندازی سرور نبود چطور . منظور امکان راه اندازی سرور روی وب نباشه ، میشه روی سیستم به صورت مجازی آماده کرد یا روی برنامه های مجازی سازی کار کرد .
در صورت امکان در این خصوص به عنوان پیش نیاز توضیح دهید .
با تشکر - سیستم 32

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز ناآشنا
اگر امکان راه اندازی سرور نبود چطور . منظور امکان راه اندازی سرور روی وب نباشه ، میشه روی سیستم به صورت مجازی آماده کرد یا روی برنامه های مجازی سازی کار کرد .
در صورت امکان در این خصوص به عنوان پیش نیاز توضیح دهید .
با تشکر - سیستم 32

سلام دوست گلم
همانطور که می دانید برای راه اندازی و یا اجرای فایلهایPHP شما باید بر روی سیستم خود PHP, MysQL و Apache را تک تک با حجمی بالا نصب کنید تا بتوانید از زبان php بصورت کامل استفاده کنید .
بله شما با استفاده از دو نرم افزار مي تونيد تنها با چند کلیک سایتPHPخود را بر روی سرور مجازی برنامه نصب کنید .
كه معمولا از نرم افزار هايي مثل1 .Wamp server2 و 3.0 - easyphp 5 استفاده كنيد.
كه در ادامه بهشون خواهم پرداخت.

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حاضر...

بابا ما که از اینا سر در نمیاریم!!!!

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاضر...

بابا ما که از اینا سر در نمیاریم!!!!

خوش اومدي دوستم
اي بابا همين الان كه سر درنمياري وقتي آموزشو شروع كنم شما هم سر درمياري .
اومدي ياد بگيري؟
بسم ا...
بزرگواران صلوات يادتان نرود
اين مدرسه صلواتي است.

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس با توجه به توضیحاتی که فرمودین روی 7 نیاز به نصب vmware داریم؟

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس با توجه به توضیحاتی که فرمودین روی 7 نیاز به نصب vmware داریم؟

دوست گلم اگه دوست داريد ميشه از ماشين مجازي هم استفاده كنيد ولي فكر مي كنم براي ادامه ي آموزش ها روي ويندوز سون خودتون هم ميتونيد كار كنيد تنها كافيه ايزي پي اچ پي و notpad++ و همچنين نرم افزار دريمويور cs5 رو روي سيستمتون نصب كنيد تا بتونيد طبق آموزشهايي كه ميذاريم تمرين كنيد. موفق باشيد.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
به نظر من همون wamp server و دریم ویور انتخاب بهتریه...اگه خواستید من آموزش نصبه جفتشو (یعنی با دریم ویور وصل به لوکال هاست بشیم)اگه تو نت بود پیدا میکنم میزارم اگه نبود خودم فیلمشو میگیرم میزارم.البته نظر منه.جسارت نشه.
یه چی دیگه اگه امکانش هست فایلاتونو یه جا دیگه آپ کنید.چون سرعتش جالب نیس.
فیلمو هنوز ندیدم یه نیگا بندازم.حتما خوبه دیگه...
بازم ممنون

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من همون wamp server و دریم ویور انتخاب بهتریه...اگه خواستید من آموزش نصبه جفتشو (یعنی با دریم ویور وصل به لوکال هاست بشیم)اگه تو نت بود پیدا میکنم میزارم اگه نبود خودم فیلمشو میگیرم میزارم.البته نظر منه.جسارت نشه.
یه چی دیگه اگه امکانش هست فایلاتونو یه جا دیگه آپ کنید.چون سرعتش جالب نیس.
فیلمو هنوز ندیدم یه نیگا بندازم.حتما خوبه دیگه...
بازم ممنون

سلام دوست عزيز تشكر به خاطر همكاريتون در اين آموزش ابتدا با ساده تر شروع شده بعد با دريمويور هم كار ميشه طريقه ي نصب رو هم ميذارم چون فيلم ها با ايزي پي اچ پي كار شده به نظرم بهتره همون ابزار رو قرار بديم تا دوستان راحتتر ياد بگيرن.
بازم ممنون. دوست داشتيد چيزي اضافه كنيد مانعي نداره خوشحال ميشم.

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم را از اول تا اخر به دقت نگاه کردم
تشکر نداشتم اینطوری ازت تشکر میکنم
ولی فیلم یک نکته کم داشت و ان اینکه درباره مباحث فنی ایزی پی اچ پی و اپاچی و مای اس کیو ال و غیره و نحوه اجرا و معماری سرور چیزی نگفته بود.

فقط بحث مربوط به برنامه نویسی بود.

اما در کل خوب بود مدرس مهارت خوبی در تسلط به مباحث اموزشی داشت.

تشکر پلاس پلاس

سلام دوست عزيزم
تشكر از اينكه نظرتونو گفتين البته در اين فيلم در مورد ابزار خيلي مختصر توضيح داده شده اما اگه دقت كرده باشيد من در مورد ابزار در ابتداي تايپك توضيحاتي رو نوشتم حتي طريقه ي نصب ايزي پي اچ پي هم هست و لينك دانلود نرم افزار ها اما اگه به نظرتون كافي نيست من سعي مي كنم توضيحات بيشتري رو قرار بدم.
تشكر از لطفتون دوست عزيز

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دوستان لطف کنند پست های نامرتبط و اسپم ارسال نکنند تا اگر شخص دیگری مشکلی دارد بتواند از بین این پست ها نتيجه بگیرد. در صورت ارسال پست های اسپم، علاوه بر حذف شدن آن ها، در صورت تکرار اخطار دریافت خواهید کرد :gol:

موفق باشید :gol:

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطف کنند پست های نامرتبط و اسپم ارسال نکنند تا اگر شخص دیگری مشکلی دارد بتواند از بین این پست ها نتيجه بگیرد. در صورت ارسال پست های اسپم، علاوه بر حذف شدن آن ها، در صورت تکرار اخطار دریافت خواهید کرد :gol:

موفق باشید :gol:
میخواستی ابروشو درست کنی زدی چشمشو کور کردی که.این چه وضعه پاک کردنه

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزيزم
از اين به بعد سوالات خودتون رو اينجا بپرسيد و بنده يا دوستان ديگه كه همكاري مي كنند اينجا جواب مي ديم. در خود مدرسه مدرسه برنامه نويسي حضرت زهرا (س) - PHP تنها ثبت نام و آموزش ها قرار مي گيره.اگه پرسشي در مدرسه صورت بگيره منتقل ميشه همين جا .تشكر از همكاريتون.

اللهم صل علي محمد و ال محمد

آخرین ویرایش:

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه لطفا پیرامون نحوه قرار دهی عکس تو کدمون یه توضیحی بدین؟!

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان باید تو جای خالی کل مسیر عکسرو قرار بدیم؟
خوب واسه کارت یه پوشه باید در نظر بگیری و کاراتو توو اون فولدر قرار بدی.مثل برنامه ومپ که با پوشه www کار داره.توو اون فولدر عکستو بزار و کدایی که مینویسیم توو همون پوشه سیو کن.و واسه آدرس دادن کافیه نام عکس با پسوندشو ذکر کنی مثلا pic.jpg

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مشکل دیگه
من دفعه اول تونستم با پسوند .html برنامه ای که می خوام رو ببینم اما حالا دیگه هر کاری می کنم تبدیل به note میشه
حتی جدید باز کردم دوباره نوشتم اما....؟!!

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مشکل دیگه
من دفعه اول تونستم با پسوند .html برنامه ای که می خوام رو ببینم اما حالا دیگه هر کاری می کنم تبدیل به note میشه
حتی جدید باز کردم دوباره نوشتم اما....؟!!
احتمالا open with که زدین رو تیکه always بوده...ایراد نداره دوباره open with بزنین ایندفه با مرورگرتون وا کنین

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خانوم معلم اینم نتیجه تمرین بنده!:)

فقط تو این خط <table border="1">
متوجه نشدم چرا باید border رو مساوی 1 قرارش بدیم "خود border رو فهمیدم واسه خط کشی های جدوله"؟!

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    14.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

masoomeh.bnv

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان!!! خوبین؟؟؟ میشه یکی به من بگه اینجا چه خبره ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی شروع شده؟؟؟؟
من باید چیکار کنم؟؟؟ من هیچی بلد نیستما!!!!!! میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aster521

عضو
من دعوت کردین من چیزی بلد نیستم که بگم آخه..ولی مرسی ..چیزای که بچه ها تو این تاپیک گفتن مفید بو استفاده کردم..
بازم ممنون ازتون..

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خانوم معلم اینم نتیجه تمرین بنده!:)
مشاهده پیوست 71457

فقط تو این خط <table border="1">
متوجه نشدم چرا باید border رو مساوی 1 قرارش بدیم "خود border رو فهمیدم واسه خط کشی های جدوله"؟!
border واسه ضخامت حاشیه اطراف جدوله اگه 0 باشه توو نمایش خطیرو نشون نمیده هر چی عدد بالاتر بدی خطوط ضخیم تر میشه...

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان!!! خوبین؟؟؟ میشه یکی به من بگه اینجا چه خبره ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی شروع شده؟؟؟؟
من باید چیکار کنم؟؟؟ من هیچی بلد نیستما!!!!!! میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزيز
درسها از همين دو تايپك اخير كه در مورد اچ تي ام ال توضيح دادم شروع شده ابزار رو دانلود كنيد و اين كدها رو تمرين كنيد.

Mkvisual

عضو جدید
سلام بر اساتید ...
ببخشید این سوال رو میکنم ، میدونم در سطح شماها نیستم ...
ولی میتونم من در سطح خودم آموزش بذارم ؟!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نمیدونم اینجا میتونم سوالم رو مطرح کنم یا نه. در هرصورت اگه بی ربط به تاپیکتون هست ببخشید.

من میخوام شروع کنم PHP رو. بنظرتون اگه از الان شروع کنم میتونم تا قبل عید تموم کنم.یعنی تا اون موقع در حدی میتونم باشم که کاری هم پیدا کنم؟
یه سوال دیگه : کارهای PHP رو غیرحضوری هم انجام میدن ؟ چون تو شهر ما اوضاع کار خیلی خرابه.من که تو اینترنت جستجو میکنم می بینم واقعا تو تهران کار فراونه. حالا کسی مثلا میتونه این کارها رو به صورت غیرحضوری انجام بده؟ منظورم اینکه چنین کارهایی در حال حاضر انجام میشه؟
چون من جاوا یادگرفتم البته تسلط کامل که ندارم.ولی هرچی گشتم هیچ کاری پیدا نشد.برای همین امیدم رو تا حدودی از دست دادم:cry:

و تو بیشتر جاها دیدم که از کارجو پروژه هایی که ار قبل کارکرده میخواستن. حالا یه تازه کار باید چی کنه؟

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر اساتید ...
ببخشید این سوال رو میکنم ، میدونم در سطح شماها نیستم ...
ولی میتونم من در سطح خودم آموزش بذارم ؟!

سلام دوست عزيز
تشكر از حضورتون در مدرسه بايد خدمتتون عرض كنم اين مدرسه با هدف آموزش مقدماتي پي اچ پي راه اندازي شده و تا موقعي كه دوره به پايان نرسيده نبايد آموزش متفرقه اي گذاشته شود چون باعث سردرگمي كاربرا ميشه فعلا ميتونيد تا پايان اين دوره در پاسخگويي به سوالات عزيزان كمك كنيد و بعد از اتمام با من هماهنگ كنيد تا در مورد آموزش صحبت كنيم.

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نمیدونم اینجا میتونم سوالم رو مطرح کنم یا نه. در هرصورت اگه بی ربط به تاپیکتون هست ببخشید.

من میخوام شروع کنم PHP رو. بنظرتون اگه از الان شروع کنم میتونم تا قبل عید تموم کنم.یعنی تا اون موقع در حدی میتونم باشم که کاری هم پیدا کنم؟
یه سوال دیگه : کارهای PHP رو غیرحضوری هم انجام میدن ؟ چون تو شهر ما اوضاع کار خیلی خرابه.من که تو اینترنت جستجو میکنم می بینم واقعا تو تهران کار فراونه. حالا کسی مثلا میتونه این کارها رو به صورت غیرحضوری انجام بده؟ منظورم اینکه چنین کارهایی در حال حاضر انجام میشه؟
چون من جاوا یادگرفتم البته تسلط کامل که ندارم.ولی هرچی گشتم هیچ کاری پیدا نشد.برای همین امیدم رو تا حدودی از دست دادم:cry:

و تو بیشتر جاها دیدم که از کارجو پروژه هایی که ار قبل کارکرده میخواستن. حالا یه تازه کار باید چی کنه؟

سلام دوست عزيز
اولا توكلتون به خدا باشه بالاخره يه كار مناسب پيدا مي كنيد و اين بستگي به تلاش و مهارت شما داره مهارت در برنامه نويسي حرف اول رو ميزنه بايد زياد تمرين كنيد بعد ميتونيد حرفي براي گفتن داشته باشيدو اين كار كه چقدر طول ميكشه باز هم به پشتكار شما بستگي داره.من ديدم كه به صورت اينترنتي هم با تبليغات پروژه ها نوشته ميشه. موفق باشيد.يا زهرا

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
اولا توكلتون به خدا باشه بالاخره يه كار مناسب پيدا مي كنيد و اين بستگي به تلاش و مهارت شما داره مهارت در برنامه نويسي حرف اول رو ميزنه بايد زياد تمرين كنيد بعد ميتونيد حرفي براي گفتن داشته باشيدو اين كار كه چقدر طول ميكشه باز هم به پشتكار شما بستگي داره.من ديدم كه به صورت اينترنتي هم با تبليغات پروژه ها نوشته ميشه. موفق باشيد.يا زهرا

بله توکل که درسته.

خیلی سپاس که جواب دادید. حالا بنظرتون با روزی 2 ساعت تو سه ماه تموم میشه؟
بعد من هرچی تو اینترنت حستجو کردم کتابهای مختلف برای یادگیری دیدم. به نظر شما بهترین کتاب برای خرید چیه ؟

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله توکل که درسته.

خیلی سپاس که جواب دادید. حالا بنظرتون با روزی 2 ساعت تو سه ماه تموم میشه؟
بعد من هرچی تو اینترنت حستجو کردم کتابهای مختلف برای یادگیری دیدم. به نظر شما بهترین کتاب برای خرید چیه ؟

با سلام
در مورد زمان خوندن گفتم بستگي به شما داره بايد ديد حجم اطلاعات و كتابها چقدر هست و چقدر طول ميكشه تمامش رو ياد بگيريد مثل كنكور!
در مورد كتاب بله تنوع زياد هست اما قبل از معرفي كتاب بايد دونست كلا در چه سطحي هستيد چقدر مي دونيد چي مي دونيد و چي مي خواهيد ياد بگيريد؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم صل علی محمد و آل محمد

با سلام
دوست عزیز ناآشنای من
خواستم صفحه مورد نظر رو درست کنم ولی متاسفانه از کدهای HTML توی صفحه PHP ایراد میگیره .
فقط HTML بنویسم یا باید با PHP بنویسم .
ضمن اینکه من از اون فیلمی که برای درس یک گذاشته بودید کمک گرفتم تا PHP رو اجرا کنم .
با تشکر - سیستم 32