[وضعیت کار در رشته عمران ]► پرسش و پاسخ >مشاوره

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببنید اول از همه یه چیزی بگم بعد بگم این تاپیک واسه چیه:d
بحث اینکه دخترا میتونن یا نه رو نکنید موضوع تاپیک یه موضوع کاملا عمومیه:)
خوب اصلا این تاپیک میخواد چی بگه؟؟
میخوایم ببینیم چرا داریم عمران میخونیم هی هم میگیم بابا دمه هممون گرم عجب رشته خفنیه:D
خوب خفنه که خفنه ما اخرش باید چی کار کنیم در واقع باید چی کاره بشیم:D
یا بهتر این میشه که چی کار میتونیم بکنیم:D
مثلا من از اول خیلی دوست داشتم برم تو بیابون و از این حرفا واسه ساخت و ساز
یا خیلی دوست داشتم ماشینم رو خودم تعمیر کنم
یا خیلی دوست داشتم داستان نویس بشم
یا.....
خوب حالا اومدم دارم عمران میخونم:smoke:
رفتم یه تخصص بگیرم :whistle:
ولی به چه کارم میاد:whistle:
یه لیسانس عمران چه کارایی میتونه بکنه:w11:(اگه کار نداشته باشه زن میدن:D)
توی کدوم قسمتا میتونه فعال باشه
چه روحیاتی داشته باشه بهتره
و......

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به از این همه استقبال:D
خوب مشکلی نیست من با این چیزا روم کم نمیشه:D
میرم سر اصل موضوع:D
برای یه مهندس عمران دوتا راه اصلی وجود داره
1 -بره پشت میز خیلی باحال بشینه هوای خوب محل کار عالی و .... و بشینه کارای دفتری مثل متره و محاسبات و از این حرفا انجام بده بعدا مفصل بحثشو میکنیم
2-عقلشو از دست بده بره تو بره بیابون دور از خونواده و بچه محلا هم دهن با کارگرا و عمله ها کارای اجرایی بکنه:D
یه مهنس عمران کارای دیگه هم بلده؟؟؟؟؟

آراد

عضو جدید
سلام
چرا كسي چيزي نميگه
خوب من عقيده خودمو ميگم :
سازه طراحي شده كه براساس يكسري اطلاعات و داده ها ايجاد شده و تبديل به نقشه هاي اجرايي شده كه حالا اين نقشه اجرايي به دست دو مهندس ميرسه ناظر و مهندس اجرا
مهندس ناظر وظيفه ش اينه كه عملياتها را با مختصات و مشخصات نقشه چك كنه تا اون چيزي كه در نقشه بيان شده اجرا بشه و مراقب باشه كه در اجر اهمال و يا استباهي به عمل نياد
مهندس اجرا هم بايد اون چيزيو كه بر اساس نقشه ازش خواستنو اجرا كنه البته در اينجا براي مهندس اجرا بحث هزينه يك اصله كه منتج به زمان بندي ها و اولويت بندي هاي اجرايي ميشه كه بايد با مهندس ناظر هماهنگ باشه

من تئوري گفتم كه هم شروع باشه هم اينكه كم كم بريم به سمت مباحثي كه در عمل پيش مياد

مهدي از تهران

عضو جدید
اخوي من مهندس ناظره . در كنارش پيمانكاريهاي بعضي جاها مث شهرداري رو هم مي گيره . كلا رشته خوبيه و يه توصيه :
به بچه هاي عمراني دارم اينه كه حتي اگه سر كار هم نمي تونن برن توي يه شركت پيمانكاري مث شركتهايي كه كاراي مترو رو مي گيرن يا پروژه هاي ديگه رو برن و بگن كه براشون سابقه بيمه رد كنن و هزينش رو بدن ماهي 20000 تومن . بعد از سه سال مي تونن با مدركشون ( سه نفر ) رتبه بندي يا همون گريد از شهرداري بگيرن يا جاهاي ديگه و توي مناقصه ها شركت كنن . واقعا نون توشه . فوق العادس . در ضمن اگه دوس نداشتن مي تونن مدركشون رو براي مدت يك يا دو سال با مبلغ توافقي واگذار كنن يا خيلي كاراي ديگه ..........

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخوي من مهندس ناظره . در كنارش پيمانكاريهاي بعضي جاها مث شهرداري رو هم مي گيره . كلا رشته خوبيه و يه توصيه :
به بچه هاي عمراني دارم اينه كه حتي اگه سر كار هم نمي تونن برن توي يه شركت پيمانكاري مث شركتهايي كه كاراي مترو رو مي گيرن يا پروژه هاي ديگه رو برن و بگن كه براشون سابقه بيمه رد كنن و هزينش رو بدن ماهي 20000 تومن . بعد از سه سال مي تونن با مدركشون ( سه نفر ) رتبه بندي يا همون گريد از شهرداري بگيرن يا جاهاي ديگه و توي مناقصه ها شركت كنن . واقعا نون توشه . فوق العادس . در ضمن اگه دوس نداشتن مي تونن مدركشون رو براي مدت يك يا دو سال با مبلغ توافقي واگذار كنن يا خيلي كاراي ديگه ..........
تز جالبی بود ولی میشه بگید کدوم شرکتا اگه دیدی ضایعست پیم خصوصی که نمرده:D
خوب این دوستمون نا خدا آگاه به نکته خیلی خوبی اشاره کردن و اونم تجربه
شاید ما توی چهار سال دانشگاه خیلی درسخونم باشیم ولی تجره توی میدون کار حرف اول و آخر رو واسه یه عمرانی میزنه
پس به این نتیجه رسیدیم که دو نوع کار برای یه مهندس عمران وجود داره یکی دفتری و محاسباتی و دیگری پیمانکاری و کارگاهی
که هرکدوم از این کارها بستگی به روحیه شما دانشجو یا مهندس عمران داره
حالا هرکی هرچیزی از محاسبات میدونه بفرماد::::::D

آراد

عضو جدید
سلام
خیلی جالب بود اما اینکار ماله شهرهای بزرگه نه مثله ما توی شهرهای کوچیک
(خود من الان از نبود کار دچار بحرانم )
در مورد محاسب هم من میگم اما دوستان چرا کسی نمیاد در این مورد نظر بدن ؟؟ کار و شغل آیند تون براتون مهم نیست ؟

نظر من :
محاسب مهندسی هست که بر اساس داده هایی که بهش میدن مانند مقاومت خاک منطقه ، منطقه اجرا (زلزله ) ، مقاومت بتن قابل اجرا و سایر داده و خواسته هایی که سازه میخواهند بر اساس آینن نامه ها میاد اول مباحث بارگذاری سازه را بررسی میکنه و سپس سازه را مدل میکنه و مشخصات نقشه پس از طراحی معلوم میشه و توسط شخص دیگری تبدیل به نقشه های اجرایی میشه (در این موارد ضعفهایی به شخصه دیدم از عدم استفاده از علامت و نشانه های استاندارد تا تعیین نکردن مقاومتهای بتنهای مختلف و نقشه های اجرایی که با اشتباهات زیادی روبرو هست )

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از اقا اراد
از حرفای اراد میشه به یه نتیجه رسید اونم اینکه اگه ما خیلی خوب درس بخونیم میتونیم یه محاسب عالی بشیم
من همیشه به این فکر کردم اگه بخوایم اجرایی بشیم باید کدوم درسا رو یادبگیرم ؟؟
ولی جواب این سوال که اگه بخوام محاسب بشم باید کدوم درسا رو یاد بگیرم خیلی ساده ست درسایی مثل بتن و فولاد و پی و مقاومت و زلزله و بارگذاری و ....
خوب وضعیت کاری یه محاسب چطوری؟؟
الان کلی برنامه کامپیوتری هست که برای ساده تر کردن محاسبات استفاده میشه اونا چین؟؟
بهترین حالتی که ممکنه برای یه محاسب بوجود بیاد چیه؟؟(اگه میتونید درباره حقوقم صحبت کنید:D)

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمي دونم چرا عمراني ها مي نالن از رشتشون اينقدر.
عمران يه رشته پر كاربرد هست كه حق دخالت در تمام شغل هاي مر تبط و غير مرتبط رو داره. نمونش معماريه مگه نه اينكه معماري ها درس مي خونند نقشه طرح كنند ايده بدهند؟ كو؟ اينو ما خودمون داريم ميكنيم كه. اونام برن با توجه به روحيه لطيفشون آرايشگاه بزنن.
اينو بگم كه اگه هيچ كاري هم گيرمون نياد ميتونيم بريم تو يه شركت راهسازي كنترلچي بشيم. خوب اين از آينده كاريمون.!!
در مورد خودم بگم كه من بخاطر نرفتن به خدمت اومدم عمران وگرنه عاشق كامپيوتر و الكترنيك بودم, الان هم زياد پشيمون نيستم 7.8 سالي كار كرده ام و الان خدمت شمام.
اگه اجازه نديم هر كارگري در باره رشتمون نظر بده, رشته اختصاصيي يه و جذاب و آينده دار.:w18:

آراد

عضو جدید
سلام
جالبه چرا فقط من نظرمو میگم بیایید هر کسی هر نظر داره بگه قرار نیست ایه نازل کنیم که اشتباه نداشته باشه ها

خیلی ممنون از اقا اراد
از حرفای اراد میشه به یه نتیجه رسید اونم اینکه اگه ما خیلی خوب درس بخونیم میتونیم یه محاسب عالی بشیم
من همیشه به این فکر کردم اگه بخوایم اجرایی بشیم باید کدوم درسا رو یادبگیرم ؟؟
ولی جواب این سوال که اگه بخوام محاسب بشم باید کدوم درسا رو یاد بگیرم خیلی ساده ست درسایی مثل بتن و فولاد و پی و مقاومت و زلزله و بارگذاری و ....
خوب وضعیت کاری یه محاسب چطوری؟؟
الان کلی برنامه کامپیوتری هست که برای ساده تر کردن محاسبات استفاده میشه اونا چین؟؟
بهترین حالتی که ممکنه برای یه محاسب بوجود بیاد چیه؟؟(اگه میتونید درباره حقوقم صحبت کنید

خب در مورد مهندس محاسب یا همون طراح علاوه بر دروسی مثل تحلیل سازه 1 و 2 و دروس بتن و زلزله و فولاد و بارگذاری باید آینن نامه ها رو درک کرده باشه و به کار ببنده ومثلا در مورد مدل کردن ضرایب بار در نرم افزارها و درک خروجی ها
در مورد مهندس محاسب دید مهندسی بسیار مهمه تا بتونه بهترین سیستم را ازنظر بهینه بودن برای سازه مورد نظر انتخاب کنه

در مورد مهندس اجرا همین دورس بتن و فولاد و بارگذاری و آیین نامه ها و نشریات سازمان مدیریت و فهرست بها و شرایط پیمان
و اینکه از دوران دانشجویی تابستونا رو ببخشیدا حروم درس نکن برو مفتی هم که شده سر کار نه یک نوع کار هر تابستون یک کار برو یکی ساختمان یکی راه و ... هر چه دیدت و اطلاعاتت بهتر بشه و تجربه بیشتری کسب کنی بعد از فارغ التحصیلی راحت تری چون هم با تجربه شدی و هماینکه با پیمانکارها و هم مهندسین مختلفی اشنا شدی یعنی موقعیت جذب کاری بهتر نست به کسی که نه تجربه داره و نه شناختی روش هست

در مورد حقوقم جفتش خوبه اما کسی که پروژه کاره دردسرای خودشو داره

در مورد اجرا غیر مهندس اجرا ناظر هم هست که یک مهندس ناظر به نظر من باید مثله یک مهندس اجرا از کارهایی اجرایی سر در بیاره و علاوه بر اون بر آیین نامه ها مسلط و فهرست بها و فهرست بها و فهرست بها و برای بار چهارم فهرست بها را ازکف دست خودش بهتر بشناسه

خیلی خیلی خلاصه گفتم چون من کار اجرایی نکردم و دوستان هم که شرکت نمیکنند این یک مقدار هم در دو ماه کارآموزی دیدم و تو ذهنم موند

آراد

عضو جدید
من نمي دونم چرا عمراني ها مي نالن از رشتشون اينقدر.
عمران يه رشته پر كاربرد هست كه حق دخالت در تمام شغل هاي مر تبط و غير مرتبط رو داره. نمونش معماريه مگه نه اينكه معماري ها درس مي خونند نقشه طرح كنند ايده بدهند؟ كو؟ اينو ما خودمون داريم ميكنيم كه. اونام برن با توجه به روحيه لطيفشون آرايشگاه بزنن.
اينو بگم كه اگه هيچ كاري هم گيرمون نياد ميتونيم بريم تو يه شركت راهسازي كنترلچي بشيم. خوب اين از آينده كاريمون.!!
در مورد خودم بگم كه من بخاطر نرفتن به خدمت اومدم عمران وگرنه عاشق كامپيوتر و الكترنيك بودم, الان هم زياد پشيمون نيستم 7.8 سالي كار كرده ام و الان خدمت شمام.
اگه اجازه نديم هر كارگري در باره رشتمون نظر بده, رشته اختصاصيي يه و جذاب و آينده دار.

سلام کسی از رشته عمران نمی ناله بلکه الان به دلیل رقابت قیمتها کاهش و در نتیجه درآمد هم کاهش یافته در حالی که درد سر در اجرا و مسئولیت در نظارت همان هست که بود

در مورد رشته مون هم موافقم اشتباه خیلی از دوستان اینه که فکر میکنند که اگر کارگری کارشو اشتباه انجام میده باید خودشون برن روش انجام را یاد بدن و یا باید نحوه اجرا را مثله یه کارگر که 40 ساله داره اینکارو میکنه انجام بدن
نه آقاجون من ، منه مهندس باید روش کارو بلد باشم اما قرار نیست آموزشگاه بزنم تو باید نتیجه درست بخوایی اون کارگر هم مسئول داره سرپرست کارگاه و مهندس اجرا داره تو باید از اونا بخوایی
وقتی قراره قالب هکش تراز و رو اکس باشه باید باشه و قرا نیست اشتباه اونو من درست کنم بلده انجام بده بلد نیست آقا خوش اومدی کار درست نمیتونی انجام بدی وای نستا اینجا
شما به عنوان ناظر باید با سرپرست کارگاه و مهندس اجرا کلنجار بری نه با یه کارگر
(البته یکم تند رفتم توهین به قشر کارگر نیست خواستم بگم که برخورد با کسانی که نمیخواند درست کار کنن چه جوریه )
بازم میگم من تجربه کاریم در حد کارآموزی بوده و بس دوستان با تجربه کمک کنند

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کسی از رشته عمران نمی ناله بلکه الان به دلیل رقابت قیمتها کاهش و در نتیجه درآمد هم کاهش یافته در حالی که درد سر در اجرا و مسئولیت در نظارت همان هست که بود

در مورد رشته مون هم موافقم اشتباه خیلی از دوستان اینه که فکر میکنند که اگر کارگری کارشو اشتباه انجام میده باید خودشون برن روش انجام را یاد بدن و یا باید نحوه اجرا را مثله یه کارگر که 40 ساله داره اینکارو میکنه انجام بدن
نه آقاجون من ، منه مهندس باید روش کارو بلد باشم اما قرار نیست آموزشگاه بزنم تو باید نتیجه درست بخوایی اون کارگر هم مسئول داره سرپرست کارگاه و مهندس اجرا داره تو باید از اونا بخوایی
وقتی قراره قالب هکش تراز و رو اکس باشه باید باشه و قرا نیست اشتباه اونو من درست کنم بلده انجام بده بلد نیست آقا خوش اومدی کار درست نمیتونی انجام بدی وای نستا اینجا
شما به عنوان ناظر باید با سرپرست کارگاه و مهندس اجرا کلنجار بری نه با یه کارگر
(البته یکم تند رفتم توهین به قشر کارگر نیست خواستم بگم که برخورد با کسانی که نمیخواند درست کار کنن چه جوریه )
بازم میگم من تجربه کاریم در حد کارآموزی بوده و بس دوستان با تجربه کمک کنند
آراد جان سلام
خوشحالم و ميدونم كه مطلب رو گرفتي يعني اينكاره اي. بله كارگاه بايد سلسله مراتب داشته باشه و اين حرفا. ولي يه سري مهندس نما ها هستند در راس كه واسه اينكه بي لياقتي و كم كاري خودشون رو پوشش بدند مي آن و ارزش گذاري مي كنند به فلان استادكار بها مي دن مهندس زير دستشون رو جلوي كارگر كو چك مي كنند. آقاجان هممون بهر حال از صفر شروع كرديم و وقتي كه يك مهندس يا تكنيسين جديد مي آد كارگاه ممكنه فرق مرغ و مهره خروسكي را ندونه نبايد كه پيش بقيه تمسخرش كرد! يا نبايد از ترس اينكه ممكنه يك روز جاي ما رو بگيره ,جلوش سنگ انداخت! ولي باور كن من هر كارگاهي رفتم , اين مسائل بوده و هست. حتي اونجام جناح بنديه ميدوني كه!!؟
حرفاي شمام متينه و اين نشود جز با رفع منم منم ها و اين سياست كاري ها.

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
البته جنایت، دزدی پاکت سیمان و مصالح، قتل، خوردن حق کارگر، این ها هم هست!
به نظر شما برای ایجاد 1شرکت مهندسی چرا می خوان که چند تا مدرک داشته باشن؟!
آیا می خوان دیوار دفترشون خالی نباشه؟!
یا می خوان که چند تا مهندس واقعی دور هم جمع بشند و 1ساختمون مهندسی و علمی بسازند؟!

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا از بحث اصلی منحرف نشیم
اقا آراد فعا نمیخوایم وارد بحث پیمانکاری بشیم
موقعیت های شغلی که یه محاسب میتونه کار کنه کجاهاست؟؟؟(شرکت های خصوصی؟؟وزارتها؟؟؟شهرداریها؟؟)
توی کدوم از این موقعیت ها موفقتره؟؟؟
میزان درآمد بصورت حدی چقدره؟؟؟
با چه برنامه هایی باید آشنایی داشته باشه؟؟؟
سابقه کار چقدر اهمیت داره؟؟؟(برای استخدام)
نوع مدرک چقدر اهمیت داره؟؟؟(لیسانس یا فوق یا دکترا)
این بحثا رو در مورد محاست بکنیم پروندش که بسته شد میریم سراغ پیمن کاری در مورد فروش مدرک هم چیزیه که الان گریبان گیر مهندس عمران شده و باعث بد نامیش نمیشه گفت وجود نداره ولی بعدا راجبش بحث میکنیم

آراد

عضو جدید
سلام
میگم از منه بی تجربه اینا چیه میپرسی برادر بابا من هنوز نتونستم برم یه شرکت به عنوان کارگر قبولم کنن

موقعیت های شغلی که یه محاسب میتونه کار کنه کجاهاست؟؟؟(شرکت های خصوصی؟؟وزارتها؟؟؟شهرداریه ا؟؟)
یه محاسب توی شرکتهای خصوصی میتونه در شکرتهای مشاوره در بخش طراحی مشغول به کار بشه
در مورد شهرداری فکر نمیکنم من که تا حالا تو شهرداری تا حالا ندیدم محاسب باشه (شهرداری بیشتر نظارت کار میکنه )
وزارت خونه ها هم نمیدونم والا ولی وزارتخونه ها اکثرا شرکتهای مهندسی تابعه دارن که میشه کار پیدا کرد اما شما که پ.پ نداری بی خیال شو
سازمان نظام مهندسی هم فکر کنم محاسب داره

توی کدوم از این موقعیت ها موفقتره؟؟؟

خب معلومه دیگه شرکت خصوصی اما بهترینها شرکتهای نیمه خصوصی هستند توی ایرن از نظر درآمدی تکند
(شرکتهای دولتی که در حال خصوصی شدن و یا خصوصی شده اند اما روابط درجه یک و مدیران ذینفوذ دارند و اکثرا کارهای درجه یک بی برو برگرد ماله ایناس مثله شرکتهای قرارگاهی سپاه و یا شرکت مهاب که زمانی ماله وزارت نیرو بوده )

میزان درآمد بصورت حدی چقدره؟؟؟

در مورد حقوق خوبه بابا نترس به نسبه خوبه دیگه (حول حوش یک )
اما بستگی به شرکت و نوع کاراش داره و همچنین سطح کاریه خودتون

با چه برنامه هایی باید آشنایی داشته باشه؟؟؟

اما در مورد برنامه این مهم نیست مهم اینه که بتونی سازه رو تحلیل کنی تا بتونی درست مدل کنی
آیین نامه ها رو بدونی

در مورد نقشه کشی اکثرا اتوکد استفاده میکنند
در کارای نقشه برداری اتوکد لند ، و چندتای دیگه که نقشه بردارا بیان بگن
توی سازه ایتبز تو ایرن رایجه با سپ (برج ملنیوم با سپ مدل شده ) نر افزارای زیادی هست نمیدونم انسیس هم جز اینا هست یا نه (نرم افزارای اجزا محدود رو میگم )؟؟
تو پی و دال من فقط سیف رو شنیدم
سازه 80 هم یه همکاره خوب اما گرونه
میکروسافت افیس هم بلد باشی خوبه همچنین نرم افزارهای کنترل پروژه
اما اینا زیاده وقتی وارد کار میشی اینقدر حجم کار زیاده که هر بخشی را یک نفر انجام میده و دامنه فعالیت شما به چند نرم افزار خاص محدود میشه

دوستان که تجربه دارند بیان کمک بگن نرم افزارهای دیگه رو
آقا رسما مدد می طلبیم بابا

سابقه کار چقدر اهمیت داره؟؟؟(برای استخدام)

اگه اینو میدونستم الان استخدام بودم
خب رزومه بهتر و بیشتر شرکت بزرگتر درآمد بیشتر

نوع مدرک چقدر اهمیت داره؟؟؟(لیسانس یا فوق یا دکترا)

فوق لیسانس به بالا در قسمت مشاوره راحت تر کار میدند تا لیسانس

امید عباسی

عضو جدید
مهندس

مهندس

نظر من :
محاسب مهندسی هست که بر اساس داده هایی که بهش میدن مانند مقاومت خاک منطقه ، منطقه اجرا (زلزله ) ، مقاومت بتن قابل اجرا و سایر داده و خواسته هایی که سازه میخواهند بر اساس آینن نامه ها میاد اول مباحث بارگذاری سازه را بررسی میکنه و سپس سازه را مدل میکنه و مشخصات نقشه پس از طراحی معلوم میشه و توسط شخص دیگری تبدیل به نقشه های اجرایی میشه (در این موارد ضعفهایی به شخصه دیدم از عدم استفاده از علامت و نشانه های استاندارد تا تعیین نکردن مقاومتهای بتنهای مختلف و نقشه های اجرایی که با اشتباهات زیادی روبرو هست )

سلام...دوست من مبحث مهندسی عمران خیلی بحثش گسترده تر از این حرفهاست که شما فقط محدود به دو شاخش کردین

به نظر من عمران بیشترین بازار کارو بین رشته های فنی داره

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...دوست من مبحث مهندسی عمران خیلی بحثش گسترده تر از این حرفهاست که شما فقط محدود به دو شاخش کردین

خوب میشه بیششتر توضیح بدی:D
اینو منم میدونم ولی بنظرم عمران بی ثبات ترین کار رو داره

آراد

عضو جدید

سلام دوست عزیز
من به هیچوجه من الوجوهی عمران را دو شاخه نکردم
این رشته در بخش کار بسیار شاخه دارد
من فقط بصورت خیلی خلاصه توضیح دادم
همین محاسب هم خودش زیر شاخه هایی با توجه به پروژه داره مثلا سیستمهای انتقال آب و یا راه و سازه و یا پل و یا راه آهن و و و
هر چیزی که بخواد ایجاد بشه نیاز به عمران و در نتیجه محاسب و ناظر و پیمانکار خودشو داره
هستن کسانی که مشاور هستند و در بخشهای خاصی کار میکنند مثل ساخت بیمارستان و یا زندان و یا مدارس و ...

nadernorozi

عضو جدید
ببنید اول از همه یه چیزی بگم بعد بگم این تاپیک واسه چیه:d
بحث اینکه دخترا میتونن یا نه رو نکنید موضوع تاپیک یه موضوع کاملا عمومیه:)
خوب اصلا این تاپیک میخواد چی بگه؟؟
میخوایم ببینیم چرا داریم عمران میخونیم هی هم میگیم بابا دمه هممون گرم عجب رشته خفنیه:D
خوب خفنه که خفنه ما اخرش باید چی کار کنیم در واقع باید چی کاره بشیم:D
یا بهتر این میشه که چی کار میتونیم بکنیم:D
مثلا من از اول خیلی دوست داشتم برم تو بیابون و از این حرفا واسه ساخت و ساز
یا خیلی دوست داشتم ماشینم رو خودم تعمیر کنم
یا خیلی دوست داشتم داستان نویس بشم
یا.....
خوب حالا اومدم دارم عمران میخونم:smoke:
رفتم یه تخصص بگیرم :whistle:
ولی به چه کارم میاد:whistle:
یه لیسانس عمران چه کارایی میتونه بکنه:w11:(اگه کار نداشته باشه زن میدن:D)
توی کدوم قسمتا میتونه فعال باشه
چه روحیاتی داشته باشه بهتره
و......
در جواب شما دوست عزیز باید بگویم بسیاری از رشته های دانشگاهی در ارتباط با رشته عمران است به عقیده من سر امد یا به نوعی اگر یک 4 چوب را در نظر بگیری حداقل 1سمت اون را عمران اشغال کرده عمرا ن زمان مکان زیبایی ویا خلاقیته نمیدانم چقدر بر بازار کار تسلط داری فقط این را بدون اونهایی موفقترند که توشه زیادی دارند منظورم غذا نیست بلکه از تخصص حرف میزنم اگر میخواهید اینده داشته باشید سعی کن تجربه زیادی کسب کنی نه از داخل دانشگاه سعی کن بیرون کار کنی در ضمن اونهایی که بیرون کار میکنندموفقند نه اونهایی که پشت میز هستند در مورد مطلب دوم هم خوبه انسان زمان هر کاری را تشخیص بده چون انوقت نتیجه زیبایی میگیره مخلص کلام برای اونی که کار کن باشه کار هست زن هم هست

آراد

عضو جدید
در جواب شما دوست عزیز باید بگویم بسیاری از رشته های دانشگاهی در ارتباط با رشته عمران است به عقیده من سر امد یا به نوعی اگر یک 4 چوب را در نظر بگیری حداقل 1سمت اون را عمران اشغال کرده عمرا ن زمان مکان زیبایی ویا خلاقیته نمیدانم چقدر بر بازار کار تسلط داری فقط این را بدون اونهایی موفقترند که توشه زیادی دارند منظورم غذا نیست بلکه از تخصص حرف میزنم اگر میخواهید اینده داشته باشید سعی کن تجربه زیادی کسب کنی نه از داخل دانشگاه سعی کن بیرون کار کنی در ضمن اونهایی که بیرون کار میکنندموفقند نه اونهایی که پشت میز هستند در مورد مطلب دوم هم خوبه انسان زمان هر کاری را تشخیص بده چون انوقت نتیجه زیبایی میگیره مخلص کلام برای اونی که کار کن باشه کار هست زن هم هست

سلام
با تشکر از شما این همان بیراهه ای هست که من رفتم و در اینجا بارها و بارها گفتم که بچه ها بیرون برن و کار یادبگیرن و به حال و روز من دچار نشوند
امیدوارم این صحبتهای من و شما و بقیه مثمر ثمر واقع بشود

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش من بحثو منحرف نکنید:D
الان یه دانشجو تقریبا مثل من برای اینکه بعدا بتونه یه محاسب قوی بشه باید چی کار کنه؟؟؟
محاسب حتما پارتی میخواد؟؟؟
سرمایه میخواد؟؟؟؟
اگه بعد از لیسانس بره دنبالش موفق تر یا بعد از فوق؟؟(دوسال فوق رو در نظر بگیرید)

آراد

عضو جدید
سلام وحید جان خوب این حرفا هم در همون راستا هست دیگه
وضعیت کار برای کسی که تجربه به همراه علم دانشگاهی داره بهتره یا برای کسی که خونده آرماتور AII با تنش تسلیم 3000 و AIII یبا تنش تسلیم 4000 اما توی عمل نمی تونه بین میلگردها تشخیص بده کودوم آ دو هست کودوم آ سه براش چه وضعیت کاری هست ؟؟
من میگم مایه خنده شدن آرماتور بندا
کسی که نتونه فرق آهک و گچ بفهمه به جفتش بگه گچ چه وضعیت کاری داره
توجه کنید این مباحث ماله کسیه که فارغ التحصیل شده نه اینکه دانشجو باشه

یکی از اساتید بنده میگفت دوران دانشجویی دوران پرسش و اشتباه کاری و سعی و خطاست
تا دلت میخواد تو این کار و اون کار سرک بکش و بپرس تا یاد بگیری
همونطور که دوستان گفتند به محض خوردن مهر فارغ التحصیلی چنان جو بر میگرده و توی کار فقط دنبال آتو گرفتن از همند که میمونی اینا مهندس به دنیا اومدن ؟ یا اینکه ما کودن هستیم ؟ ( این یک واقعیته دردناکه )

پیشنهاد : حتما حتما حتما در دوران دانشجویی شده پول بدی بری برا طرف کار کنی برو ، سوال کن شرکت کن سوال کن سوال کن سوال کن (به هیچوجه نترس از سوال کردن ) نه اینکه مثل چوب واستی کار اینو اونو نیگاه کنی ( کاری که خیلیا تو کارآموزی میکنن )

در مورد محاسب هم برادر جمع و تفریق نیست که بگم فوق محاسبه لیسانس بیکار نه برادر همه چیزی به خودت بر می گرده
محاسب در دو کلمه ختم میشه که گفتنش چه آسون عمل کردن بش چه سخت ( مایلی کهنی شد ) و اون اینه

درک سازه

باید سازه را درک کرد
پس باید شناخت
برای شناخت باید سیستم شناخته بشه ( تحلیل سازه )
اجزا سیستم شناخته بشه ( مقاومت مصالح استاتیک تکنولژی بتن مصالح ساختمانی)
باید نیروها را شناخت (تحلیل سازه بارگذاری مهندس زلزله )
همه را جمع کرد و بکار گرفت ( بتن و فولاد )
و در آخر مدل کرد (نرم افزار و آیین نامه و آیین نامه و آیین نامه و آیین نامه )

بگرد ببین چند تا محاسب پیدا میکنی که آیین نامه های aisc و یا aci دارند مطالعه کردند مقایسه کردن با ایین نامه ایران و نحوه کار و خروجی ها را به این واسطه درک کردند

محاسب شدن سخته اگر میخوایی محاسب واقعی بشی
وگرنه بیا من همین حالا یه 8 طبقه مدل میکنم نقشه اجراییشم میدم دست طرف بره کار کنه ایراد حادی هم بش نمی گیرند
ولی آیا من محاسبم ؟؟؟

محاسب شدن نمیتونم بگم پارتی میخواد یا نه چون بهونه ای هست برا ما دانشجوهای تنبل مثل خودم
در مورد سرمایه هم نه عزیز محاسب سرمایه نمیخواد چون سرمایه محاسب دیدشه ، تفکرش ، تبحرشه

(ببخشید ویرایش کردم امشب اعصابم شدید خورد بود تند نوشتم غلط غولوط شد در حد غیر خوانا )

آخرین ویرایش:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون آقا آراد خیلی خوب توضیح دادی:D
ولی خوب یه سوال
برای یه محاسب چه فرقی میکنه که این گچ باشه یا آهک؟؟؟
برای محاسب تجربه کاری کجاست چطوری میتونه تجربه بدست بیاره؟؟؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی جواب ندادیا:d
مهمترین اصل پر بودن یه مهندسه:D
میخوام برم سراغ پیمانکار در مورد محاسب دیگه چیزی نداریم که بگیم:D

noosh_l

عضو جدید
سلام:)
اگه اجازه بدين وارد بحثتون بشم
اين مطالب رو كاملا خلاصه خوندم
الان من درسم تموم شده و در يه شركت به طور پاره وقت مشغول كارم
البته ميشه گفت كار آموزيه
ولي با اين تجربه هايي كه اين مدت كوتاه بدست آوردم ميدونم كه مهندس عمران هيچوقت بيكار نميميونه;)
حتي هميشه جاي ابتكار و خلاقيت هم داره
وقتي ميبينم كه حتي ميتونم كار مهندس معمار رو هم خيلي زود ياد بگيرم (به اضافه اطلاعات كافي در مورد رشته عمران كه براي طراح واجبه) خيلي خوشحالم كه سراغ معماري نرفتم و عمران خوندم:D
براي محاسبات يك سري اطلاعات محدود لازمه و نيز مطالعه كامل آيين نامه بارگذاري و آيين نامه زلزله و و آيين نامه بتن و يه سري اطلاعات ديگه كه در حين كار بدست مياد
نرم افزار هاي auto cad,etabs,safe, و سازه 80 هم لازمه كه ياد بگيرين
يعني جداي از درساي تئوري بايد باشه
ولي مطمئنم كه خيلي زود ميشه ياد گرفت;)

Mohammadkhani_Mo

عضو جدید
سلام
حسن رشته ما در اینه که میتونیم
1.تو هر کاری نظر بدیم و یه جورایی اگه دلمون بخواد خودمونو تو ماجرا در گیر کنیم.
2.محیط کارمونو میتونیم انتخواب کنیم.
3.هر از گاهی تو شغلمون تعقیراتی بدیم و نوع فعالیتمونو تعقییر بدیم.
4.ساعت کایمون دست خودمونه.
5. لازم نیست از کسی مرخصی بگیریم.
و ......

همراه اول

عضو جدید
[ميخوام كار كنم، از كجا شروع كنم] ► مشاوره

[ميخوام كار كنم، از كجا شروع كنم] ► مشاوره

سلام،

من دانشجوي ترم آخر عمرانم ميخوام حالا كه درسام تموم شده شركت بر پا كنم ولي اينقدر كار ساختمون گسترده هست نميدونم از كجا شروع كنم
ولي قسمت اصلي كار رو دارم يعني توانايي انجام كار و مدعي بودن. ولي نميدونم چه بخش هايي داره:‌

مثلا ميدونم اسكلت بندي جداست و نما جدا ،‌نازك كاري جدا. .

خلاصه اينكه چجوري كار رو بگيرم و كلا از كجا!!‌ واقعا فرض كنيد من دفتر رو تاسيس كردم. اونوقت اين پول ها و هزينه ها از كجا تامين ميشن. واقعا مشتري خودش پاميشه مياد. يا بايد برم بنگاه نشين بشم!؟ چند نوع كار و پيمان هست!! يعني آگهي بدم كسي كار مياره درصدي بگيره.

بهم گفتن از كار كوچيك بايد شروع كني بخاطر همين جدول كشي رو رفتم ياد گرفتم، (تمام نكات رو نوشتم و عكس گرفتم اگر خواستين فايلش رو واستون ميزارم.) ولي ميگن گريد ميخواد. حداقل5. ولي من نميتونم هيچي به هيچي نيست خرجه گريد كنم.

حالا از شنبه ميخوام برم جايي اسكلت بتني را ياد بگيرم .
سوال من اينه كه فرض ميكنيم من 2 ماه ديگه اجرا اسكلت بتني را ياد گرفتم. ميخوام كار كنم چيكار كنم. از كجا كار پيدا كنم. چجوري تبليغ بكنم و چي بگم و بنويسم.

لطفا تجربياتتون رو به برادرتون بگين. خيلي دعاتون ميكنم

با تشكر

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام،

من دانشجوي ترم آخر عمرانم ميخوام حالا كه درسام تموم شده شركت بر پا كنم ولي اينقدر كار ساختمون گسترده هست نميدونم از كجا شروع كنم
ولي قسمت اصلي كار رو دارم يعني توانايي انجام كار و مدعي بودن. ولي نميدونم چه بخش هايي داره:‌

مثلا ميدونم اسكلت بندي جداست و نما جدا ،‌نازك كاري جدا. .

خلاصه اينكه چجوري كار رو بگيرم و كلا از كجا!!‌ واقعا فرض كنيد من دفتر رو تاسيس كردم. اونوقت اين پول ها و هزينه ها از كجا تامين ميشن. واقعا مشتري خودش پاميشه مياد. يا بايد برم بنگاه نشين بشم!؟ چند نوع كار و پيمان هست!! يعني آگهي بدم كسي كار مياره درصدي بگيره.

بهم گفتن از كار كوچيك بايد شروع كني بخاطر همين جدول كشي رو رفتم ياد گرفتم، (تمام نكات رو نوشتم و عكس گرفتم اگر خواستين فايلش رو واستون ميزارم.) ولي ميگن گريد ميخواد. حداقل5. ولي من نميتونم هيچي به هيچي نيست خرجه گريد كنم.

حالا از شنبه ميخوام برم جايي اسكلت بتني را ياد بگيرم .
سوال من اينه كه فرض ميكنيم من 2 ماه ديگه اجرا اسكلت بتني را ياد گرفتم. ميخوام كار كنم چيكار كنم. از كجا كار پيدا كنم. چجوري تبليغ بكنم و چي بگم و بنويسم.

لطفا تجربياتتون رو به برادرتون بگين. خيلي دعاتون ميكنم

با تشكر

دوست عزیز ، اول اینکه حضورتون در تالار رو خوش امد میگم ،
برای پاسخ سوالتون ، باید بگم ، بنظر شخصی من ، تاسیس شرکت ، در این شرایط و با توجه به اینکه شما تازه فارغ التحصیل میخوایید بشید ، یکم زوده ، چون عملا نمیتونید کاری از پیش ببرید ، مگر اینکه بخوایید سرمایه زیادی تو این کار بذارید .
برای شروع ، بهتره از یک شرکت مهندسی که عمده کارش پیمانکاری هست (با توجه به علاقتون ) شروع کنید ، یک مدت در اونجا مشغول به کار بشید ، با خم و چم کار اشنا بشید ، سختی ها و اسونی هاشو تجربه کنید . سه سال که از مدرکتون گذشت ، اقدام به گرفتن حق امضا ، نظارت کنید ، بعدش اگر در خودتون این توانایی رو دیدید که میتونید یک شرکت رو اداره کنید ، شرکتی تاسیس کنید .

سپاس

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام-آقا بنده خودم ترم آخری هستم-تا الان حدودا با 20 تا مهندس با تجربه صحبت کردم که همه میگن بهتره 5 6 ماهی به عنوان مسئول خرید ساختمون ها کار کنی بعد از اون هم به عنوان سرپرست کارگاه کار هارو به عهده بگیری-بعد از سه سال هم میتونی امتحان بدی و حق امضا بگیری
این مهندس آخر هم که می گفت کوچیکی کن تا بزرگ شی اول طراحیت رو تقویت کن(ایتبز و سیف و اتوکد و ...) بعدش برو دنبال کار های اجرایی
موفق باشی