[وضعیت کار در رشته عمران ]► پرسش و پاسخ >مشاوره

ali_tatar

عضو جدید
دوست عزیز من خودم بیش از بیست ساله که به کار ساختمانی مشغولم همیشه هم یه تعداد نیرو دارم که برام کار می کنن انواع کارهای ساختمانی رو هم انجام میدم با مهندس های زیادی هم کار کردم و اگه توهین نباشه باید بگم که تمام مهندس هایی که ابتدا از دانشگاه به محیط واقعی کار میان چیزی بلد نیستند جز یک کم مسایل تئوری که در واقعیت به هیچ دردی نمی خور حتی نمیشه 4نفر نیرو زیر دستش بگذاری تا مسئولش باشه چون چیزی بلد نیست و اینو کارگر زود می فهمه و حرفش برش نداره. تا اینجا همش منفی بود اما به نظر من بهترین راه برای ورود به جرگه کار اینه که ابتدا با یک پیمانکار زیربنایی ساختمان به مدت 2تا3 سال در چند پروژه مختلف بدون هیچ ادعایی کار کنی تا کار به دستت بیاد و مهمتر از اون با تعدادی کننده کار آشنا بشی چون نیرو برای یک مهندس مثل سرباز میمونه برای ارتش وبجز مسایل کاری قسمت مهمترش یادگیری مدیریت نیروها ترتیب اجرای کارها نحوه متقاعد کردن نیرو در بخش های مختلف کاره. اون موقع خیلی راحت می تونی وارد بازار کار بشی واتفاقا بازار کار بسیار بسیار محتاج نیروهای خبره هست.امیدوارم راهنمایی هام بدرتون بخوره
موفق باشید

estelah

عضو جدید
با نظر آقای علی تاتار کاملا موافقم...جو مهندس مهندس نباید ادمو بگیره وگرنه میشه یه آدم پررو که چیزی بلد نیست کم کم میشه دلال سر ساختمون .........

بستان اباد

عضو جدید
سلام اقای مهندس
من 4ساله دارم کار میکنم حدود 2 سالش مفت کار کردم اما الان هم کارمو بلدم هم پ.ل دو سال که مفت کار کردمو دراوردم.بنظر من برو شرکتهای بزرگ و بگو من میخوام بدون دست مزد کار کنم ولی عوضش بیمه رد کنید برام. اینطور هم سابقه کاری دارید هم بعدا تجربه اما با کارهای بزرگ.بعد بیا کارتو شروع کن.من خودم اینکارو کردم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام اقای مهندس
من 4ساله دارم کار میکنم حدود 2 سالش مفت کار کردم اما الان هم کارمو بلدم هم پ.ل دو سال که مفت کار کردمو دراوردم.بنظر من برو شرکتهای بزرگ و بگو من میخوام بدون دست مزد کار کنم ولی عوضش بیمه رد کنید برام. اینطور هم سابقه کاری دارید هم بعدا تجربه اما با کارهای بزرگ.بعد بیا کارتو شروع کن.من خودم اینکارو کردم

واقعا شرکت های بزرگ بدون اشنا حاضرن کسی رو برای کار قبول کنند ؟؟ تازه براش بیمه هم رد کنند ؟؟
شما یک شرکت معرفی کنید ، من حتما مراجعه میکنم !! توی همین تبریز همکلاسی عزیز :)

ولی اینکه برن جایی برای کارآموزی ، میتونن

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
این تاپیک تاپیک بسیار خوبی هست از نظر من
از دوستان میخوام که بیان به این تاپیک و نظرات خودشون رو بگن-که بقیه دوستان استفاده کنند-مخصوصا دوستان تازه کار و دانشج.های عزیز
موفق باشید
----------------------------
حالا من خودم یه نظری بدم:
از نظر من رشته ی عمران وسیع تر از چیزی هست که بشه فکرش رو کرد-ولی بحث تخصص هم پیش رو میاد-بنده خودم وقتی دانشگاه میرفتم خیلی کلاس های نرم افزار ها و ... تشکیل میشد که شهریه ی اون کلاس خیلی کم بود ولی خیلی از بچه ها می گفتن که این کارا معذرت میخوام مسخره بازیه و بعدا یاد میگیریم ... که متاسفانه الان همشون حتی توی انجام پروژه ی دانشجوییه خودشون هم موندن
اما یک فرد تا زمانی که دانشجو هست هر سوالی رو هم بپرسه حتی اگر خنده دار هیچ کس بهش ایراد نمی گیره اما اگر زمانی که مهندس بشه هر جایی که اشتباه کنند به اونها لقب بی سواد نسبت داده میشه-پس چه بهتر که تا زمانی که دانشجو هستید از امکاناتتون استفاده کنید
موفق باشید

مجتبی1361

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام . وقتی تازه وارد کار شده بودم یه سرپرست اجرا داشتیم که میگفت الان که تازه کاری هر چی بلد نیستی بپرس که چند سال دیگه اگه پرسیدی میگن بیسوادی

pitersongvs

عضو جدید
شرایط کار اجرا

شرایط کار اجرا

سلام.... میشه توضیح بدین که شرایط کار اجرا چجوریه؟ اینکه حتما احتیاج به امضای نظام مهندسی داره یا نه. (مثلا من از کسی شنیدم که تازه امتحان اجرا قبول شده در حالی که همون موقع اجرای یه ساختمون چند طبقرو داشت) محدودیتای اجرای نظام مهندسی چقدر واقعیه و انجام میشه؟ ( مث اینکه پایه 3 فلان قدر میتونه اجرا داشته باشه در سال) و از همه مهمتر درآمدش، و اینکه اصا کارش هست؟ (من هیییچ اطلاعی ندارم. در واقع تازه دارم یاد میگیرم. مثلا کسی نمیاد برای کمتر کردن هزینه ها مهندس مجری رو قلم بگیره؟ البته تا جایی که شنیدم از 5 طبقه ب بالا اجباریه) خلاصه لطف کنید هرچی درباره کارای اجرایی هست بگید. ممنون :gol:

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام.... میشه توضیح بدین که شرایط کار اجرا چجوریه؟ اینکه حتما احتیاج به امضای نظام مهندسی داره یا نه. (مثلا من از کسی شنیدم که تازه امتحان اجرا قبول شده در حالی که همون موقع اجرای یه ساختمون چند طبقرو داشت) محدودیتای اجرای نظام مهندسی چقدر واقعیه و انجام میشه؟ ( مث اینکه پایه 3 فلان قدر میتونه اجرا داشته باشه در سال) و از همه مهمتر درآمدش، و اینکه اصا کارش هست؟ (من هیییچ اطلاعی ندارم. در واقع تازه دارم یاد میگیرم. مثلا کسی نمیاد برای کمتر کردن هزینه ها مهندس مجری رو قلم بگیره؟ البته تا جایی که شنیدم از 5 طبقه ب بالا اجباریه) خلاصه لطف کنید هرچی درباره کارای اجرایی هست بگید. ممنون :gol:

سلام بر شما...
در پاسخ سوال شما باید بگم بله تا جایی که من می دونم کار اجرا حتیاج به امضای نظام مهندسی داره اون هایی هم که قبل امتحان اجرا داشتن مطمئن باشید داشتن زیرآبی رد می کردن!!!!!درآدمدش خوبه یعنی رحت تر بهتون بگم مهندسی که نظام مهندسی داره خیلی بهتر از یه مهندس که نظام مهندسی نداره درمی آره
متاسفانه بعضی ها که تو کارشون خبره هستند و فک می کنند علامه ی دهرند از مهندس مجری صرف نظر می کنند و خودشون شروع می کنند به ساختمان سازی که نتیجه اش می شه این که وقتی یه زلزله میاد نصف شهر با خاک یکسان می شه من در این اواخر دارم روی ساخت و ساز در ایران و مقاومتش در برابر زلزله مخصوصا تهران تحقیق می کنم اگه بخوام بهتون با آمار و ارقام ثابت کنم شاید یه عدد نجومی دربیاد.......
موفق باشید

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از شما، آقایون/خانم های دیگه نظری ندارن؟

به جز مواردی که دوستمون گفتن،شما واسه کار اجرایی میتونید به کارگاه های عمرانی سربزنید و در صورت نیاز مشغول به کار بشین(البته به این راحتی هم که گفتم نیست که بری و بگن بفرما شروع کن...)

pitersongvs

عضو جدید
به جز مواردی که دوستمون گفتن،شما واسه کار اجرایی میتونید به کارگاه های عمرانی سربزنید و در صورت نیاز مشغول به کار بشین(البته به این راحتی هم که گفتم نیست که بری و بگن بفرما شروع کن...)
میشه درباره ی تجربتون از وارد شدن به محیط کارگاهی بگید؟ همونطور که گفتید به این راحتی نیست که بگن بفرما شروع کن..
با تشکر از شما

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درباره ی تجربتون از وارد شدن به محیط کارگاهی بگید؟ همونطور که گفتید به این راحتی نیست که بگن بفرما شروع کن..
با تشکر از شما
هرجا که شما بخوای بری حتما سابقه مرتبط ازت میخوان اونم چند سال.حالا اگه تجربه اجرایی داشته باشی و سابقه ثبت شده نداشته باشی انگار که کار بلد نیستی و برعکسش هم صادقه.
در کل باید رزومه قوی داشته باشی و یا اینکه با رابطه مشغول به کار شی که دومی بهتر جواب میده.....