[کار در زمان دانشجویی....؟]► درخواست مشاوره

Parvix

عضو جدید
سلام دوستای گل و با تجربه ....
آقا کسی که دانشجو هست چطوری میتونه رزومه خوب انباشته کنه:biggrin:
لــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــطفا کمک کنید ........!:gol:

middbox

کاربر بیش فعال
لــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــطفا کمک کنید ........!:gol:

کلاسهایی که بیشتر شباهت اجرایی داشته باشه رو شرکت کنید
مثل فنی و حرفه ای

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
-------------------------------------------------------------------------------------
در ادامه نظر دوستمون میگم که مثلا میتونی ایتبز و سیف و حتی اتوکد یاد بگیری-الان مهندسا دنبال یکی می گردن که قابل اعتماد باشه و محاسباتشون رو بسپرن بهش

Moein.B

دانشجو باید درس بخونه ... فقط همین !

-------------------------------------------------------------------
آقا البته بنده جسارت نمی کنم رو حرف شما حرف بزنم-ولی دانشجو تا زمانی که دانشجو هست باید اینارو یاد بگیره-بلافاصله بعد از اینکه مدرکش رو بگیره و اینارو بلد نباشه به عنوانه یک مهندس بی سواد شناخته میشه-آدم وقتی دانشجو هست حتی اگر هر سوال بی ربطی رو که بپرسه ایرادی بهش نمی گیرن-ممنونم

Parvix

عضو جدید
-------------------------------------------------------------------
آقا البته بنده جسارت نمی کنم رو حرف شما حرف بزنم-ولی دانشجو تا زمانی که دانشجو هست باید اینارو یاد بگیره-بلافاصله بعد از اینکه مدرکش رو بگیره و اینارو بلد نباشه به عنوانه یک مهندس بی سواد شناخته میشه-آدم وقتی دانشجو هست حتی اگر هر سوال بی ربطی رو که بپرسه ایرادی بهش نمی گیرن-ممنونم

سلام
با احترام به نظر mmbidhendi جان ...............من هم عقیده معین جان هستم

یه سوال ...نرم افزارها رو بعد از فولاد 2 و بتن 2 یاد بگیرم؟

Moein.B

سلام-من خودم بعد از بتن 1 یاد گرفتم
ولی اگه اینارو پاس کنی که بهتره

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که بعد از اینکه درسم تموم شد رفتم 6 ماه کارآموزی خیلی هم بیسواد بودم ، اونجا یاد گرفتم . به هر حال اگر بری سراغ کار و پول دراوردن میفهمی دیگه درس به دردت نمیخوره تنبل میشی ، حالا از من گفتن بود ... دیدم که میگم !

بیتا24

عضو جدید
بنظرمن هم کار هم درس
ممکنه در رسیدن به دوستانت ک یکی رو انتخاب میکنن یه کم عقب تر باشی
ولی هر دو رو داری
هم سواد هم تجربه
گاماس
گاماس:biggrin:

middbox

کاربر بیش فعال
دانشجو باید درس بخونه ... فقط همین !

سلام مهندس ، شما درست میگی ولی بعضی مواقع هست که واقعا میتونی کنار درست کار دیگه ای هم انجام بدی...مثل من، اما الان دیگه واقعا سرم شلوغه...

من کلاسای فنی حرفه ای رو شرکت کردم خیلی هم مفید بود

از فنی حرفه ای چندین مدرک گرفتم که همش رو هم واقعا بلدم
نقشه برداری درجه 1 درجه 2 و پیشرفته ، متره و برآورد ،بتن ساز و بتن ریز ، اشکالات اجرایی وچندتای دیگه فکر کنم 9 تایی بشه ...

ولی مهمترینش اینا بود...

اگه از من میشنوید

نقشه برداری ، جوشکاری یا دوره جوش ، متره ، ایتبس ، اتوکد ، سیف، سپ و اشکالات اجرایی رو یاد بگیرید ، عالیه.....

Parvix

عضو جدید
من الان حدود 1.5 ساله تو یه ساختمون هستم ... مهندس ناظر باید من و تایید کنه تا این مدت جزو رزومه ام بشه؟
من اصلا نمی دونم این رزومه چیه ...نامه اس ... تاییدیه اس ... چیه این رزومه ....توش چی می نویسن؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کلاس رفتن هم درس خوندنه دیگه ، من منظورم اینه که جایی به عنوان شاغل نری ... حتی کارآموز هم میگم بره .. اما وای از اون روزی که شده 10 هزار تومن حقوق بگیری

محمدکریمی

عضو جدید
من الان حدود 1.5 ساله تو یه ساختمون هستم ... مهندس ناظر باید من و تایید کنه تا این مدت جزو رزومه ام بشه؟
من اصلا نمی دونم این رزومه چیه ...نامه اس ... تاییدیه اس ... چیه این رزومه ....توش چی می نویسن؟

http://www.estekhtam.com/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87/

s-a-l-i-m

عضو جدید
سلام مهندس ، شما درست میگی ولی بعضی مواقع هست که واقعا میتونی کنار درست کار دیگه ای هم انجام بدی...مثل من، اما الان دیگه واقعا سرم شلوغه...

من کلاسای فنی حرفه ای رو شرکت کردم خیلی هم مفید بود

از فنی حرفه ای چندین مدرک گرفتم که همش رو هم واقعا بلدم
نقشه برداری درجه 1 درجه 2 و پیشرفته ، متره و برآورد ،بتن ساز و بتن ریز ، اشکالات اجرایی وچندتای دیگه فکر کنم 9 تایی بشه ...

ولی مهمترینش اینا بود...

اگه از من میشنوید

نقشه برداری ، جوشکاری یا دوره جوش ، متره ، ایتبس ، اتوکد ، سیف، سپ و اشکالات اجرایی رو یاد بگیرید ، عالیه.....

من هم با نظر مهندس کاملا موافقم.
خودم ترم 5 هستم .
الان مدرک نظارت جوش cwi رو گرفتم و نظارت چشمی جوش vt ، اتوکد رو خودم یاد گرفتم ولی فکر نکنید بلد نیستم انقدر بلدم که هم کلاسی هام بهم میگن بیا بهمون تدریس کن !
الانم برای ایتبز دست بکار شدم و کتاب های خانه عمران رو خریدم ولی خیلی گنگ هست برام اما با مقاله های دیگه دارم پیش میرم بعدش این کتاب رو بخونم !
سیف هم کاری نداره و ایتبز که یاد بگیرم اونم حل میشه .
ولی یه سوالی داشتم ! این کلاس هایی که میگین میتونم بگم برای ما ها که توی شهرستان هستیم خیلی خیلی کم یا بهتره بگم نادر هست !
میتونید راهنمایی کنید کجا ها برگزار میشه دقیقا !
یعنی باید از مازندران پا شم بیام مثلا تهران ؟!
ظلمه :دی
ایا این جاها که کلاس های فنی برگزار میکنند برنامه ی سالیانه دارند برای کارشون ؟! که در جریانش باشی یا باید هر روز امار بگیری ؟:دی

middbox

کاربر بیش فعال
من هم با نظر مهندس کاملا موافقم.
خودم ترم 5 هستم .
الان مدرک نظارت جوش cwi رو گرفتم و نظارت چشمی جوش vt ، اتوکد رو خودم یاد گرفتم ولی فکر نکنید بلد نیستم انقدر بلدم که هم کلاسی هام بهم میگن بیا بهمون تدریس کن !
الانم برای ایتبز دست بکار شدم و کتاب های خانه عمران رو خریدم ولی خیلی گنگ هست برام اما با مقاله های دیگه دارم پیش میرم بعدش این کتاب رو بخونم !
سیف هم کاری نداره و ایتبز که یاد بگیرم اونم حل میشه .
ولی یه سوالی داشتم ! این کلاس هایی که میگین میتونم بگم برای ما ها که توی شهرستان هستیم خیلی خیلی کم یا بهتره بگم نادر هست !
میتونید راهنمایی کنید کجا ها برگزار میشه دقیقا !
یعنی باید از مازندران پا شم بیام مثلا تهران ؟!
ظلمه :دی
ایا این جاها که کلاس های فنی برگزار میکنند برنامه ی سالیانه دارند برای کارشون ؟! که در جریانش باشی یا باید هر روز امار بگیری ؟:دی

این کلاسها تو هر شهرستانی که بگی هست....
فقط یه سر به مراکزشون بزنید... متوجه میشید...
فنی و حرفه ای

Moein.B

آقای مدیر راست میگن-وقتی که میری سر یک کاری اصلا حتی بزور هم خواستند بهت دستمزد بدن نگیر چون اگه بگیری به دهنت مزه میکنه-مثله خود من که مزه کرده پارسال نزدیک بود درسو ول کنم :)
ولی هر ترم یک کلاس برو-یک ترم ایتبز و سیف یک ترم جوش .....
در هر صورت موفق باشی

elina1391

عضو جدید
سلام
میشه بفرمایید ما از کجا شروع کنیم!
یه فارغ التحصیل که فقط چندتا درس تئوری میدونه:cry:
البته لطفا شرایط کارآموزی خانم ها در مقایسه با آقایونو در نظر بگیرید:warn:

Moein.B

سلام
میشه بفرمایید ما از کجا شروع کنیم!
یه فارغ التحصیل که فقط چندتا درس تئوری میدونه:cry:
البته لطفا شرایط کارآموزی خانم ها در مقایسه با آقایونو در نظر بگیرید:warn:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی که کاراموز هستید توی شرکتی برید که هم کار اجرایی دارن هم کار محاسباتی
ایتبز و سیف رو می تونید کامل یاد بگیرید-بنده خودم کاراموز هستم

elina1391

عضو جدید
-------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی که کاراموز هستید توی شرکتی برید که هم کار اجرایی دارن هم کار محاسباتی
ایتبز و سیف رو می تونید کامل یاد بگیرید-بنده خودم کاراموز هستم

سلام
ممنونم! دوره ی کارآموزی تلاش کردم چیزی یاد بگیرم اما چون اداره بود نه شرکت متاسفانه نشد!
حال چه باید کرد؟
ضمن اینکه از پاسخ و راهنماییتون ممنونم!
فقط یه سوال دیگه..این نرم افزارها رو با کتاب میشه خوب یاد گرفت؟ یا کلاس ضروریه؟
ممنونم

Moein.B

سلام
ممنونم! دوره ی کارآموزی تلاش کردم چیزی یاد بگیرم اما چون اداره بود نه شرکت متاسفانه نشد!
حال چه باید کرد؟
ضمن اینکه از پاسخ و راهنماییتون ممنونم!
فقط یه سوال دیگه..این نرم افزارها رو با کتاب میشه خوب یاد گرفت؟ یا کلاس ضروریه؟
ممنونم
----------------------------------------------------------------------------
هنوزم دیر نشده
فقط فرق دانشجو و کسی که فارغالتحصیل میشه، اینه که تا زمانی که دانشجویی هر سوالی رو که بپرسی(حتی اگه بی مورد باشه) رو راحت جواب میدن ولی اگه مهندس بشی بلد نباشی بهت میخندن-حالا شما می تونی با استفاده از کتاب باجی قهوه ای رنگ که به صورت مثالی کار کرده شروع کنی(ایتبز و سیف)-اول هم قاب خمشی بتنی رو توصیه می کنم-موفق باشی

Parvix

عضو جدید
من بخوام به عنوان کارآموز برم تو یه شرکت فنی مهندسی باید چطوری درخواست بدم ( من واحد کارآموزی رو بر نداشتم ولی می خوام برم یاد بگیرم تا ترم بعد که کارآموزی رو برداشتم دیگه هم یکم بلد باشم هم دنبال شرکت نگردم):smile:

Moein.B

من بخوام به عنوان کارآموز برم تو یه شرکت فنی مهندسی باید چطوری درخواست بدم ( من واحد کارآموزی رو بر نداشتم ولی می خوام برم یاد بگیرم تا ترم بعد که کارآموزی رو برداشتم دیگه هم یکم بلد باشم هم دنبال شرکت نگردم):smile:
-------------------------------------------------------------------------------------------
اول یک شرکتی که از نظر محاسباتی توی شهرتون قویرو پیدا می کنی بعدش میری با رئیس شرکت صحبت می کنی که می خوام کار یاد بگیرمو هیچ دستمزدی نمی خوام
موفق باشید-من جواب همرو میدم اما هیچ کس نیست جواب منو بده :)

eli.1992

عضو جدید
-------------------------------------------------------------------------------------------
اول یک شرکتی که از نظر محاسباتی توی شهرتون قویرو پیدا می کنی بعدش میری با رئیس شرکت صحبت می کنی که می خوام کار یاد بگیرمو هیچ دستمزدی نمی خوام

به نظر شما من از الان به فکر کاراموزی باشم یا زوده؟من از کارای ساختمونی اطلاعاتی به اون صورت ندارم فقط چیزاییه که تو کلاسامون یاد گرفتم با این نرم افزارا هم اصلا کار نکردم تازه میخوام یاد بگیرم

Moein.B

به نظر شما من از الان به فکر کاراموزی باشم یا زوده؟من از کارای ساختمونی اطلاعاتی به اون صورت ندارم فقط چیزاییه که تو کلاسامون یاد گرفتم با این نرم افزارا هم اصلا کار نکردم تازه میخوام یاد بگیرم
--------------------------------------------------------------------------------
من در حدی نیستم که بخوام دیگرانو راهنمایی کنم ولی کارایی رو که خودم انجام میدم رو میگم
من خودم بعد از اینکه کاربرد کامپیوترو پاس کردم رفتم کاراموزی
گفتم حداقل یکمی ایتبز بلد باشم تا آبروم نره :)

Parvix

عضو جدید

مرسی که جواب میدی
یه چندتا رفتم همون اولش میگن کارآموز نمی خوایم :(
چیکار کنم... من ساکن تهرانم شما شرکت خاصی میشناسی؟

Moein.B

مرسی که جواب میدی
یه چندتا رفتم همون اولش میگن کارآموز نمی خوایم :(
چیکار کنم... من ساکن تهرانم شما شرکت خاصی میشناسی؟
آقا غمت نباشه-شما بشین خودت یاد بگیر-7 8 تا شرکت دیگه سر بزن-آدم توی رشته های مهندسی باید یکم رو دار باشه :)

middbox

کاربر بیش فعال
به به نمیدونستم آقایون تو زمینه کاریابی و راهنمای مشاغل مشغول به کار هستن....

چه خوبه...

میشه یه کار هم واسه یکی از دوستان بنده پیدا کنید؟

Parvix

عضو جدید
سلام
دوستان من تو یه شرکت فرم درخواست کار پر کردم ....بعد....حالا برام یه اس ام اس اومد که کلاسهای توجیهی ،آموزشی روز فلان ساعت فلان....یه شماره هم داد واسه اطلاعات بیشتر که وقتی زنگ زدم گفت اومدی کلاس یه عکس و کپی شناسنامه هم بیار ...
یعنی چی ...اینا...
واسه استخدامه یا بایگانیشون ؟