همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
همینطور که میدونید ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اواخر همین ماه(دی ماه 93) انجام میشه.

به همین دلیل گفتم بحث رو فعلا با گرایش ها و ارشد دانشگاه ازاد وبرنامه ریزی و... شروع کنیم تا دو هفته دیگه که ثبت نام هست.اون موقع هم در مورد ثبت نام و جاهای مختلف صحبت کنیم و احیانا اونایی که تو ثبت نام مشکل دارن به هم کمک کنیم و بعد ثبت نام شروع کنیم به همخوانی و مطالعاتمون و یا جزوه ها و تست ها و نکات مهم و... رو اینجا به اشتراک بزاریم.

به امید اینکه همه در این کنکور موفق و پیروز باشن

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
همینطور که میدونید ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اواخر همین ماه(دی ماه 93) انجام میشه.

به همین دلیل گفتم بحث رو فعلا با گرایش ها و ارشد دانشگاه ازاد وبرنامه ریزی و... شروع کنیم تا دو هفته دیگه که ثبت نام هست.اون موقع هم در مورد ثبت نام و جاهای مختلف صحبت کنیم و احیانا اونایی که تو ثبت نام مشکل دارن به هم کمک کنیم و بعد ثبت نام شروع کنیم به همخوانی و مطالعاتمون و یا جزوه ها و تست ها و نکات مهم و... رو اینجا به اشتراک بزاریم.

به امید اینکه همه در این کنکور موفق و پیروز باشن

بسیار عالی...موافقم به هیچ وجه!!!:)خب فکر میکنم اولین کار اینه که ببینیم اونایی که قبول شدن چیا خوندن و درصداشون چطور بوده..البته بین دوستان من هرکی قبول شده حتی تهران هیچی نخونده بوده حتی اسکیس در حد کودکستان بوده:biggrin:به هر حال نقطه شروع مناسبیه..من فعلا راهیان دارم میخونم .

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار عالی...موافقم به هیچ وجه!!!:)خب فکر میکنم اولین کار اینه که ببینیم اونایی که قبول شدن چیا خوندن و درصداشون چطور بوده..البته بین دوستان من هرکی قبول شده حتی تهران هیچی نخونده بوده حتی اسکیس در حد کودکستان بوده:biggrin:به هر حال نقطه شروع مناسبیه..من فعلا راهیان دارم میخونم .
اینجوری که من اطلاع دارم علوم تحقیقات بوشهر و شیراز قبولی خیلی سخته...حالا شاید کسی مرحله اول پذیرش شه ولی در نهایت پذیرش سخته...خیلی ها میشناسم مرحله دوم هم نمیرن .

میگم به نظرت کتابای کدوم موسسه خوبه واسه ازاد خوند؟؟ که دیگه نخواد کتابای متفرقه خوند و وقت رو تلف کرد

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که کنکور 92 شرکت کرده بودن درصد هاشون و جایی که قبول شدن رو بزارن استفاده کنیم.مرسیییییییییییی:gol::gol::gol:

• Like
واکنش ها: imah

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوری که من اطلاع دارم علوم تحقیقات بوشهر و شیراز قبولی خیلی سخته...حالا شاید کسی مرحله اول پذیرش شه ولی در نهایت پذیرش سخته...خیلی ها میشناسم مرحله دوم هم نمیرن .

میگم به نظرت کتابای کدوم موسسه خوبه واسه ازاد خوند؟؟ که دیگه نخواد کتابای متفرقه خوند و وقت رو تلف کرد
دوست عزیز آزمون آزاد رو جدی نگیر کجاش سخته؟ در مرحله اول میگه 20 نفر میگیریم ولی 100 نفر میگیره تو داشگاه که میری بعد 2 تا تکمیل ظرفیت میاره که اونا هم باز کلی میگیرن در کل با درصدی بالای 150 نفر هر دانشگاه قبولیش سخت نیست. در مورد حرف خوندن هم یک ماه مونده به کنکور فقط آیین نامه اجرایی بخونید وسوالات سال های قبل کار خاصی نیست بکنید

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز آزمون آزاد رو جدی نگیر کجاش سخته؟ در مرحله اول میگه 20 نفر میگیریم ولی 100 نفر میگیره تو داشگاه که میری بعد 2 تا تکمیل ظرفیت میاره که اونا هم باز کلی میگیرن در کل با درصدی بالای 150 نفر هر دانشگاه قبولیش سخت نیست. در مورد حرف خوندن هم یک ماه مونده به کنکور فقط آیین نامه اجرایی بخونید وسوالات سال های قبل کار خاصی نیست بکنید

خدا از دهنت بشنوه کورش
من که از خدامه...من هدفم دانشگاه شیرازه.قبولی هم سخته...واسه این میگم چون متقاضی واقعا زیاده.و دانشگاه تراز خوب.ما هم که گفتیم همخوانی و تاپیک زدیم واسه ماهایی هست که قصد جدی داریم اون دانشگاهی رو که میخوایم قبول بشیم و کارمون به تکمیل ظرفیت و اما و اگر نکشه...
حالا اگه کارنامه یا اطلاعاتی داری ممنون میشیم بزاری و تو بحث به ما کمک کنی.مرسی دوست عزیزم:smile:

مهديه مقدم

عضو جدید
یعنی حتی علوم تحقیقات تهران؟؟من یکی فقط تهرانو باید قبول شم شهر دیگه نمیتونم برم،پس چرا همه می گن اسکیس ات باید قوی باشه؟من که اسکیسم افتضاحه!!!

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته قبولی ارشد ازاد راحته و اکثرا قبول میشن.اگه اینجوری بود که صد ها نفر منتظر تکمیل ظرفیت نمیموندن.!!!و صد ها نفر مرحله اول رد نمیشدند!!
درسته ازاد نسبت به سراسری قبولی راحت تره...
ولی مثلا اونی که تهران میخواد باید تلاش کنه و رتبه خوبی بیاره.چون داره با صدها نفر رقابت میکنه

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
قبوولی تو آزاد همچینم راحت نیس!!!! خیلیا خوندن اما مجاز نشدن!! من نخوندم واسه آزاد ترازم شد 5400 اسکیسم مجاز شدم پردیس بروجرد قبولم شدم اما نرفتم امروزم تکمیل ظرفیت اومد هیچکدوم از دانشگاهای تهران بر خلاف پارسال که 3 بار تکمیل اومد نیستن تو لیست دانشگاه ها!!!
والا اصلا منابع دانشگاه آزاد معلوم نیس چیه سوالاشم که.......... همه میگن اگه سوالای سالای پیششو بزنین حتما قبولین ولی خیلی ام اینجوری نبود با این شرایط گزینشه جدید رقابت خیلی سخت تر میشه!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوستان این بحث قبلا هم شد متاسفانه کنکور معماری آزاد خیلی بی نظمه سوالاش چون اصلا منبع مشخصی نداره و خونده ونخونده فرقی ندارند باهم زیاد فقط تو فن ساختمان باید اجراییتون خوب باشه. در مورد قبولی هم باید بگم هر دانشگاه کهحدودا 90 واحد میشن تو معماری راحت بالای 100 نفر ظرفیت بر میداره بر خلاف اینکه اعلام میکنند 20 نفر. در مورد اینکه 100 ها نفر تو تکمیل ظرفیت موندن باید بگم 30 هزار نفر داوطلب داره معماری در بخش سراسری که حالا خیلی ها هم شرکت نمیکننند چون میگن ما که قبول نمیشیم. سراسری کلا هزار نفر بر میداره با غیر انتفاعی وپیام نور. پس 29 هزار نفر میمونن که آزاد با این اعدادی که گفتم شیرین 9 هزار نفر قبول میکنه خب 20 هزار نفر دیگه میمونن دیگه. در حالی که تا همین 2 سال پیش آزاد هم کم بر میداشت وکلا 2 هزار نفر بیشتر ظرفیت نمیگرفت. دوستان میدونم خیلی ها باز ناراحت میشن اما واقعیت تلخه آزاد ظرفیت فضایی داره بر میداره و تا چند سال دیگه کنکور ارشدش هم برمیداره همونطور که آزاد قزوین امسال خودش اسکیس برگزار کرد تا بچه هایی که قبول نشدن در اسکیس بتونن مازاد بر ظرفیت سهمیه بر دارند. این یعنی کنکور کشک قبول نشدی بیا دانشگاه خودم قبولت میکنم. در مورد علوم تحقیقات هم که دوستمون گفتن باید بگم خب معلومه سخت تره ولی اونم ظرفیت زیاد بر میداره بالای 100 نفر رفیقای من درس میخونند اونجا میگند هر کلاس 50 نفر نشسته. رضا جان در مورد کمک هم هر کاری بتونم انجام میدم دوست عزیزم

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبوولی تو آزاد همچینم راحت نیس!!!! خیلیا خوندن اما مجاز نشدن!! من نخوندم واسه آزاد ترازم شد 5400 اسکیسم مجاز شدم پردیس بروجرد قبولم شدم اما نرفتم امروزم تکمیل ظرفیت اومد هیچکدوم از دانشگاهای تهران بر خلاف پارسال که 3 بار تکمیل اومد نیستن تو لیست دانشگاه ها!!!
والا اصلا منابع دانشگاه آزاد معلوم نیس چیه سوالاشم که.......... همه میگن اگه سوالای سالای پیششو بزنین حتما قبولین ولی خیلی ام اینجوری نبود با این شرایط گزینشه جدید رقابت خیلی سخت تر میشه!!

منم موافقم قبولی تو ازاد به این سادگی هم نیست...
حتی زمان ثبت نام هم باید دقت کنی انتخاب اول و دومت رو چی بزنی.
البته سیاست ها و نحوه گزینش متفاوته.دوره قبل به خیلی ها ظلم شد واقعا

ganji new

عضو جدید
سلام بچه ها لطفا میشه در مورد نحوه انتخاب رشته راهنمایی کنین .مثلا 1- انتخاب اول اگه دانشگاه محرومی باشه بهتره یا دانشگاه خوب و قوی؟؟2-میشه چند دانشگاه هم قبول شد یا فقط اولین جایی که مجاز بشی را بهت اعلام میکنن و به بقیه کاری ندارن؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه 1 تکنولوژی جلفا باتراز 6200

افرییییییین...تبریک میگم

باید با تو به عنوان یه رتبه یکی مصاحبه کنن:D:)

خب دوست عزیزم یکم توضیح بده.از کی شروع کردی به خوندن؟
روش خوندنت چطور بود؟
چه منابعی خوندی؟
ایا کتابای موسسه هم خوندی؟(مثل مدرسان شریف-قلم چی-راهیان ارشد و...)
ایا کلاس کنکور رفتی و کنکور ازمایشی دادی؟
کدوم درسا درصد های بالایی زدی؟(اگه میشه تک تک درسات درصداشو بگو)
خب پیشنهادت واسه اونایی که کنکور93 دارن چیه؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها لطفا میشه در مورد نحوه انتخاب رشته راهنمایی کنین .مثلا 1- انتخاب اول اگه دانشگاه محرومی باشه بهتره یا دانشگاه خوب و قوی؟؟2-میشه چند دانشگاه هم قبول شد یا فقط اولین جایی که مجاز بشی را بهت اعلام میکنن و به بقیه کاری ندارن؟
در مورد سوال دومت بگم که اولین جایی که مجاز شی رو بهت میگن و به بقیه کاری ندارن.
اما سوال اول:ببین گزینه های متفاوتی وجود داره...مثلا اگه این گزینه انتخاب کنی و دانشگاه خوب و قوی بزنی قاعدتا شانس کمه.با این گزینشی که واسه 92 شد یه جور شانسیه بول شدن.طرف بوده ترازش عالی بعد با گزینش افتضاح دانشگاه ازاد قبول نشده و حتی انتخاب های بعدیش هم گزینشش نکردن.
من خودم به این نتیجه رسیدم که یه دانشگاه متوسط بزنم بعد خوب بخونم که ترازم واسه همون عالی بشه.بعد که قبول شدم میرم ثبت نام میکنم.بعد هم که تکمیل ظرفیت اومد با تراز بالایی که دارم دانشگاههای قوی میزنم.اونوقت اگه قبول شدم خودکار مانند دانشجوی انتقالی میشم و از دانشگاه اولی به دانشگاهی که تو تکمیل ظرفیت قبول شدم انتقال پیدا میکنم.

ganji new

عضو جدید
سلام ممنون از راهنمایی خوبت آقا رضا ولی فکر کنم اگه کسی فقط قبولی براش مهم باشه و شهرش مهم نباشه باید اولین انتخاب یه دانشگاه ضعیف و راحت بزنه تا با یه کمی خوندن بتونه قبول شه درسته؟درخواست بعدی من اینه که اونایی که قبول شدن درصد و شهرای قبولیشون بگن خیلی به امثال من کمک میکنه

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از راهنمایی خوبت آقا رضا ولی فکر کنم اگه کسی فقط قبولی براش مهم باشه و شهرش مهم نباشه باید اولین انتخاب یه دانشگاه ضعیف و راحت بزنه تا با یه کمی خوندن بتونه قبول شه درسته؟درخواست بعدی من اینه که اونایی که قبول شدن درصد و شهرای قبولیشون بگن خیلی به امثال من کمک میکنه
اگه هدف فقط قبولیه و شهرش مهم نیست اره میشه یه دانشگاه معمولی و ترازپایین زد...
ولی اگه خوووب میخوای بخونی و شهرش هم مهم نیست واست خب جاهای خوب بزن...

اره اگه میشه دوستان درصد هاشونو بگن و اینو هم بگن که چقد خوندن ...خلاصه یکم راهنمایی کنن

یاشار معمار

عضو جدید
افرییییییین...تبریک میگم

باید با تو به عنوان یه رتبه یکی مصاحبه کنن:D:)

خب دوست عزیزم یکم توضیح بده.از کی شروع کردی به خوندن؟
روش خوندنت چطور بود؟
چه منابعی خوندی؟
ایا کتابای موسسه هم خوندی؟(مثل مدرسان شریف-قلم چی-راهیان ارشد و...)
ایا کلاس کنکور رفتی و کنکور ازمایشی دادی؟
کدوم درسا درصد های بالایی زدی؟(اگه میشه تک تک درسات درصداشو بگو)
خب پیشنهادت واسه اونایی که کنکور93 دارن چیه؟

ممنون دوست عزیز ......... من ورودی سال 84 معماری دانشگاه ازادم البته کارشناسیم سراج تبریزخوندم از همون موقع وقتی دیدم سطح اموزشی دانشگاه پایین تصمیم گرفتم خودم مطالعه کنم کتاب مجله سایت روزنامه ........... بعد از اتمام کارشناسی تصمیم گرفتم برای کنکور سراسری گرایش انرژی بخونم و بالاخره امسال به طور جدی برای تکنولوژی تصمیم گرفتم بخونم وبه اصرار خانوادم کنکور ازادم ثبت نام کردم و خدا شاهد هیچی نخونده بودم برای کنکور ازاد وحتی انروز به خاطر مریضی مادرم اصلا حوصله نداشتم وهرچی که بلد بودم جواب دادم ..........شهر اول جلفا انتخاب کرده بودم وقتی نتایج اولیه اومد رتبم 12 بود و بعد اسکیس رتبه 1 شدم البته برای اسکیس سازه چادری کارکرده بودم
راستش به کتابهای موسسات برای کنکور ارشد اعتقادی ندارم برای کاردانی به کارشناسی خوبند. درصدها دقیق یادم نیست ولی فن از همه بیشتر زده بودم .فقط پیشنهاد میکنم هرچقدر میتونید مطالعه کنید واطلاعاتتون ببرید بالا .........ببخشید خیلی طولانی شد.

آخرین ویرایش:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز ......... من ورودی سال 84 معماری دانشگاه ازادم البته کارشناسیم سراج تبریزخوندم از همون موقع وقتی دیدم سطح اموزشی دانشگاه پایین تصمیم گرفتم خودم مطالعه کنم کتاب مجله سایت روزنامه ........... بعد از اتمام کارشناسی تصمیم گرفتم برای کنکور سراسری گرایش انرژی بخونم و بالاخره امسال به طور جدی برای تکنولوژی تصمیم گرفتم بخونم وبه اصرار خانوادم کنکور ازادم ثبت نام کردم و خدا شاهد هیچی نخونده بودم برای کنکور ازاد وحتی انروز به خاطر مریضی مادرم اصلا حوصله نداشتم وهرچی که بلد بودم جواب دادم ..........شهر اول جلفا انتخاب کرده بودم وقتی نتایج اولیه اومد رتبم 12 بود و بعد اسکیس رتبه 1 شدم البته برای اسکیس سازه چادری کارکرده بودم
راستش به کتابهای موسسات برای کنکور ارشد اعتقادی ندارم برای کاردانی به کارشناسی خوبند. درصدها دقیق یادم نیست ولی فن از همه بیشتر زده بودم .فقط پیشنهاد میکنم هرچقدر میتونید مطالعه کنید واطلاعاتتون ببرید بالا .........ببخشید خیلی طولانی شد.

ما هم میترسیم نخونده بریم بعد خراب کنیم حسرت بخوریم.چون کنکور سالی یه باره واسه همین باید بخونیم وسعی خودمونو بکنیم...
پس با اطلاعات خودت تونستی کنکور رو خوب بدی و با اسکیس خوب تونستی رتبه اول بشی.

اگه کارنامتو بزاری اینجا بچه ها ببینن عالیه...مرسی:gol:

اخه کتابای موسسات طبقه بندی شده هستن و از منابع مختلف هستن و مطالب اضافی که بخواد ذهن مارو پر کنه حذف شده.واسه این گفتم کتاب موسسات

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
وا... خیلی سخت میگیرین کنکور آزاد بی نهایت چرت و پرت بی نهایت بدون ضابطه و بدون برنامه ریزی هست حتی خیلی اتفاقا توش دقیقه 90 میفته..خودتونو براش ناراحت نکنید فقط به قول دوستمون اطلاعاتتونو زیاد کنید خیلی تاثیر داره درسهایی که بلدید بیشتر بخونید نه اونهایی که بلد نیستید چون وقت بیشتری میگیره بعد اگه وقت اضافه اوردین اونارم بخونین.برا اسکیسم چند تا نمونه ببرید که بشه خوروند.همین!:D

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا... خیلی سخت میگیرین کنکور آزاد بی نهایت چرت و پرت بی نهایت بدون ضابطه و بدون برنامه ریزی هست حتی خیلی اتفاقا توش دقیقه 90 میفته..خودتونو براش ناراحت نکنید فقط به قول دوستمون اطلاعاتتونو زیاد کنید خیلی تاثیر داره درسهایی که بلدید بیشتر بخونید نه اونهایی که بلد نیستید چون وقت بیشتری میگیره بعد اگه وقت اضافه اوردین اونارم بخونین.برا اسکیسم چند تا نمونه ببرید که بشه خوروند.همین!:D

کاش اینجوری بود.ولی شواهد چیز دیگه ای نشون میده!!

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
دوست عزیز باور کن که سخت نیست انشا... خودت بعد از کنکور کاملا به این نکته میرسی فراموش نکن که تردیدها به ما خیانت میکنند تا به بدانچه لیاقتش را داریم نرسیم.[/QU

یاشاسین:D;) دقیقا من که حسم نسبت به کنکور مثبته...هر جا تردید کردم کلی ضرر کردم

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون کتاب کدوم موسسه بهتره واسه ازاد؟؟
مثلا کتاب تاریخ و مبان نظری مدرسان شریف ازاد با سراسری فرق داره؟؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چی بخونیم که این کنکور رو با درصدهای بالا بزنیم؟؟؟؟؟؟
لطفا یکی راهنمایی کنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا