همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

TARANE-ARCH

عضو جدید
بچه ها توروخدا مبهم جواب ندین بگین از کجا چی میخونین اصلا بیاین باهم بخونیم چطوره خواهشا بهم دیگه کمک کنین این که همه چی میخونمو اینا نمیشه که کمک
همه چیز یعنی چی؟من نمیدونم از کجا باید شروع کنم.

faeze dey

عضو جدید
بچه ها توروخدا مبهم جواب ندین بگین از کجا چی میخونین اصلا بیاین باهم بخونیم چطوره خواهشا بهم دیگه کمک کنین این که همه چی میخونمو اینا نمیشه که کمک

من مصالح سام فروتنی دارم با حامی خیلی فرق داره؟ عناصر جزییات چه کتابی میخونی؟

faeze dey

عضو جدید
بیا دوست عزیز اینم منابع اصلی کنکور ارشد معماری دانشگاه ازاد.(برگرفته از دکتر سعیدی پور)

زبان
:

زبان تخصصی پیشرفته برآی دآنشجویان معماری - مهدوی نژاد- فصل دوم

لغات کتاب ربان تخصصی معماری - رستگارپور

لغات کتاب زبان تخصصی معماری - فرهادی

تاریخ و مبانی نظری :

سیری در مبانی نظری معماری - دکتر معماریان

مبانی نظری معماری - دکتر یاران ) انتشارات دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

معماری ایرانی- دکتر معماریان

سبک شناسی معماری ایرانی- پیرنیا

معماری آسلامی- پیرنیا

کتابهای بانی مسعود

زیبایی شناسی در معماری - یورگ گروتر

معماری جهان - زارعی

هنر در گذر زمان- قسمت های مربوط به معماری

از زمان و معماری - مزینی

معماری معاصر غرب- قبادیان

تاریخ معماری - سپهری مقدم

سیر اندیشه های معماری - مهدوی نژاد

دروس فنی:

جزوه تنظیم شرایط محیطی- دکتر مفیدی

طراحی اقلیمی- قبادیان

بررسی اقلیمی ابنیه سنتی- قبادیان

طبقه بندی سیستم ها - سلطاندوست

مباحث پنجم/ چهاردهم/ پانزدهم/ شانزدهم/ نوزدهم مقررآت ملی

مصالح شناسی- احمد حامی

استاتیک و مقاومت مصالح

عناصر و جزئیات
مرسی.از کمکت ولی ی سوال:
من مصالح سام فروتنی دارم با حامی خیلی فرق داره؟ عناصر جزییات چه کتابی میخونی؟

TARANE-ARCH

عضو جدید
منم ماله هنرستانو میخونم راسی بچه ها تو جدول دروس دفترچه ننوشته که زبان عمومی پس یعنی علاوه بر معماری اسلامی زبان عمومم نداریم اره؟
ا انو برا پیچوندن ماها نوشتن البته بگما معماری اسلامی باید خونده بشه
من قراره مصالح و عناصر هنرستان رو بخونم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم ماله هنرستانو میخونم راسی بچه ها تو جدول دروس دفترچه ننوشته که زبان عمومی پس یعنی علاوه بر معماری اسلامی زبان عمومم نداریم اره؟
ا انو برا پیچوندن ماها نوشتن البته بگما معماری اسلامی باید خونده بشه
مگه میشه زبان عمومی رو نخوند!!!! پایه ی هر زبانی زبان عمومیه، آره باید بخونین

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه میشه زبان عمومی رو نخوند!!!! پایه ی هر زبانی زبان عمومیه، آره باید بخونین

من زبان رو صفر میزنم تو کنکور... چون پایه ضعیفم الان تو این فرصت نمیشه یاد گرفت.واسه همین تلاش بیهوده اس و از دست دادن زمان.
ولی بقیه درسا رو وقت میزارم و خوب میخونم
خیلی ها رو دیدم زبان رو صفر زدن ولی قبول شدن...حتی دیدم یه درس فر بودن و یه درس دیگه منفی ولی بازم ترازش خوب شده

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زبان رو صفر میزنم تو کنکور... چون پایه ضعیفم الان تو این فرصت نمیشه یاد گرفت.واسه همین تلاش بیهوده اس و از دست دادن زمان.
ولی بقیه درسا رو وقت میزارم و خوب میخونم
خیلی ها رو دیدم زبان رو صفر زدن ولی قبول شدن...حتی دیدم یه درس فر بودن و یه درس دیگه منفی ولی بازم ترازش خوب شده

سلام منم موافقم زبان اصولا هم سخته هم وقت گیر وزمان بر اما فکر میکنم واسه قبول شدن باید یه چند درصدی زبان بزنیم.

TARANE-ARCH

عضو جدید
بله زبان هم سخته و هم خوده منم عین شما زبانم افتضاحه و وقتم کمه ولی چون دایره لغات زبان تخصصی کمه بهترین گزینه اینه که وقت بزاری رو زبان تخصصی بعدشم صفرنزار من خودم تو سرااسری صفرگذاشتم برا همینم باعث شده رتبهم خیلی بایین بیاد از ترس نزدم که منفی نشه ولی رو ردیدنگای تخصصی سعی کن یه نگاهی بندازی مطمئنا حتی 10 درصد بهتر از صفره بعدشم بچه ها از کی شرو میکنین جدی جدی یه سوال دیگه علوم تحقیقات چه مزیتی نسبت به ازاد داره راسی منابع زیاد میخونین یا کتابای جمع بندی موسساتو؟من که میخوام قشنگ بخونم و باید اینو قبول بشم ایشالا هممون عالی میشیم:D:);)
سلام منم موافقم زبان اصولا هم سخته هم وقت گیر وزمان بر اما فکر میکنم واسه قبول شدن باید یه چند درصدی زبان بزنیم.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله زبان هم سخته و هم خوده منم عین شما زبانم افتضاحه و وقتم کمه ولی چون دایره لغات زبان تخصصی کمه بهترین گزینه اینه که وقت بزاری رو زبان تخصصی بعدشم صفرنزار من خودم تو سرااسری صفرگذاشتم برا همینم باعث شده رتبهم خیلی بایین بیاد از ترس نزدم که منفی نشه ولی رو ردیدنگای تخصصی سعی کن یه نگاهی بندازی مطمئنا حتی 10 درصد بهتر از صفره بعدشم بچه ها از کی شرو میکنین جدی جدی یه سوال دیگه علوم تحقیقات چه مزیتی نسبت به ازاد داره راسی منابع زیاد میخونین یا کتابای جمع بندی موسساتو؟من که میخوام قشنگ بخونم و باید اینو قبول بشم ایشالا هممون عالی میشیم:D:);)

واسه زبان چه پیشنهادی دارین کهع حداقل بتونیم 2 سوال رو جواب بدیم؟؟
یه راه اسون پیشنهاد بده
زبانمون رو هم فک کن درحد صفر...

TARANE-ARCH

عضو جدید
واسه زبان چه پیشنهادی دارین کهع حداقل بتونیم 2 سوال رو جواب بدیم؟؟
یه راه اسون پیشنهاد بده
زبانمون رو هم فک کن درحد صفر
من خودم که میرفتم بارسه مشاورمون خودش شهید بهشتی میخوند بهم گفت که فقط ریندینگای تخصصی رو بخون تو کتا زبان تخصصی راهیان کلی ریدینگ تخصصی هست یکی این. ولی از این بهتر که من خودمم میخوام بخونمش کتاب زبان تخصصی کنکاشه که هم کم حجمه هم ریدینگاش سوال دارن و عن راهیان بی سوال نیستن بعدشم ببین کتاب504 یه راهنما داره که فقط لغتاست فکررنمکینم کسی دیگه وضعش بدتر ازمن باشه تو زباان من اونو هرروز دودرس یعنی 24 تا لغت میشه با رمز گذاشتن خوندم اونم رمزای که خیلی مسخره بودن ولی الان همشون یادم مونده این رمز گذار بهت کمک مکنه خودشم جون زبون خودمون نیست ادم تنبلی میکنه ولی اولش سخته .اول روز 1 درسشو بخون بعد وسط روزم یه درس یا هردوشو عین من صبح بعدم اگه هیچ کدوم ازاینارو نمیتونی بشین ردینگای سالای 80 تا 92 یا 85 تا 92 رو بخون و لغتاشودربیار ولی به باسخ نامه نگاه نکن ها خودت از دیکشنری دربیار زیادم نگو وقت نیست بابا 96 روز اینا وقت هستش میرسیم البته اینا نظر منه شاید قبول نداشته باشی:cool:...
خلاصه ولی صفرنزار اصلا درضن سوالارو نخونده نگذر بعضیاش خدایی تابلوان من این اشتباهو تو سراسری کردم الان پشیمونم ازترسم نگاهم نکردم

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان باور کنین داریم تنبلی میکنیم من باید ارشد قبول شم چون عقب می افتم .مرسی دوست عزیز حرف شما کاملا صحیحه. بهتره تمرکز رو بذاریم رو لغات وریدینگهای تخصصی کتاب رستگار پور هم کتاب خوبیه.حالا بگید از چه کتابی شروع کنیم؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو بخش زبان که سوال میدن کدوم قسمتش اسون تره؟اصلا چی هست؟
توضیح بدین

SamArch

عضو جدید
سلام بچه ها. من اولین باره میخوام کنکور ارشد شرکت کنم.;) وقتی سوالای مبانی نظری آزاد 92 رو نگاه میکردم به نظرم خیلی عجیب میومدن. فقط سوال 1 رو میدونستم اونم تو هندسه سوم دبیرستان یادم مونده بود. همیشه سوالای هندسه میدن؟ این سوالای مربوط به طراحیش رو از کجا میاره؟ اینی که ضخامت قلم چقدر باشه یا چیدمان فضاها نسبت به هم. کلا کسی میدونه منابع برای مبانی نظری چیا هستن؟ تاریخش کاملا مشخص بود از چه کتابایی سوال دراورده ولی مبانی نظریش فقط به نظر من عجیبه یا همه اینطور فکر میکنن؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. من اولین باره میخوام کنکور ارشد شرکت کنم.;) وقتی سوالای مبانی نظری آزاد 92 رو نگاه میکردم به نظرم خیلی عجیب میومدن. فقط سوال 1 رو میدونستم اونم تو هندسه سوم دبیرستان یادم مونده بود. همیشه سوالای هندسه میدن؟ این سوالای مربوط به طراحیش رو از کجا میاره؟ اینی که ضخامت قلم چقدر باشه یا چیدمان فضاها نسبت به هم. کلا کسی میدونه منابع برای مبانی نظری چیا هستن؟ تاریخش کاملا مشخص بود از چه کتابایی سوال دراورده ولی مبانی نظریش فقط به نظر من عجیبه یا همه اینطور فکر میکنن؟
کلا رو منابعی که سوال میدن حساب کتاب نیست...دیگه چه برسه به مبانی نظری!

SamArch

عضو جدید
هه اوکی مرسی.... فنم که داغونه میخواستم رو تاریخ و مبانی نظری حساب باز کنم اونم که ناامید شدم.:surprised:

holooooooo

کاربر ممتاز
به نظرم باید کل کتابای هنرستانو خوند، و همون یسری منابع مشخص رو!!!
چه قدر اینجا تایپیکش سوتو کوره!! بچه ها 3 ماه بیشتر نمونده ها!!! تازهخ ایندفعه اسکیسمممممممممممم هست :surprised: :eek:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم باید کل کتابای هنرستانو خوند، و همون یسری منابع مشخص رو!!!
چه قدر اینجا تایپیکش سوتو کوره!! بچه ها 3 ماه بیشتر نمونده ها!!! تازهخ ایندفعه اسکیسمممممممممممم هست :surprised: :eek:

منم همین اعتقاد رو دارم.چون اطلاعات خوبی میده..
اره خیلی سوت و کوره
همه تو خلوت درس میخونن.!!
خودتم نیستیااا !!

holooooooo

کاربر ممتاز
منم همین اعتقاد رو دارم.چون اطلاعات خوبی میده..
اره خیلی سوت و کوره
همه تو خلوت درس میخونن.!!
خودتم نیستیااا !!
بابا من درگیر اعتراض به آزمون نظامم، نه من که فعلا نخوندم هیچی، دیشب کتاب بانی مسعودو برداشتم گفتم علی الحساب روزنامه وار قسمتایی که نخوندم و زیرش خط نداره رو بخونم و زیرشون خط بکشم تا دفعه ی بعدی که میخوام دقیق بخونمش فقط خطایی رو بخونم که زیرشون خط کشیدم، که وقتم کمتر گرفته بشه...

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
ماشالله دوروز همش نبودما ..10صفحه تاپیک رفته جلو...چیکارا میکنید؟به نظر من که وقت زودتر از اونی که فکر میکنین تموم میشه و بعد از عید میبینین بهترین روزها همین موقع ها بوده که تموم شده...من معماری جهان رو شروع کردم..یکمم اسلامی خوندم...فکر کنم از هر درس دو تا سه تا منبع بخونین و همون موقع خلاصه کنین و15 اردیبهشت به بعد همین خلاصه هارو بخونین عالی میشه..تست زنی هم که جای خودش..یه فرصتیم بعد عید یا خود عید برای اسکیس در نظر بگیرین...موفق تر باشید;)

holooooooo

کاربر ممتاز
ماشالله دوروز همش نبودما ..10صفحه تاپیک رفته جلو...چیکارا میکنید؟به نظر من که وقت زودتر از اونی که فکر میکنین تموم میشه و بعد از عید میبینین بهترین روزها همین موقع ها بوده که تموم شده...من معماری جهان رو شروع کردم..یکمم اسلامی خوندم...فکر کنم از هر درس دو تا سه تا منبع بخونین و همون موقع خلاصه کنین و15 اردیبهشت به بعد همین خلاصه هارو بخونین عالی میشه..تست زنی هم که جای خودش..یه فرصتیم بعد عید یا خود عید برای اسکیس در نظر بگیرین...موفق تر باشید;)
راست میگین من اصلا یاد دوره نبودم!!! همیشه دوره میکنما اما الان یادم نبود تو برنامه بگونجونمش به خودم گفتم خوبه 3 ماه وقت داریم واسه خوندن :D

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگین من اصلا یاد دوره نبودم!!! همیشه دوره میکنما اما الان یادم نبود تو برنامه بگونجونمش به خودم گفتم خوبه 3 ماه وقت داریم واسه خوندن :D

البته واسه دوره کردن همون کتاب تست کنکاش یه جور دوره هست.چون پاسخ تشریحی داره خوبه..

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

اره قبول داریم.بهترین فرصت ها الانه...ولی الانم درگیریم وقت نمیکنیم
کسی هست سرکار باشه درس هم بخونه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا