هماهنگ و هم گام برای ارشد 95

شیمیست عکاس

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز.خیلی مفید بود برام.ولی چرا آموزش شیمی به درد نمیخوره؟یعنی توش هیچ شانسی برای استخدام آموزش و پرورش نیست؟!

آموزش شیمی اصلن به درد نمیخوره!
در مورد شیمی دریا، ببینید درستان که تمام میشه برای شروع به کار باید نزدیک به دریا یا دریاچه ای جایی باشید. تو این رشته بیشتر به بررسی املاح دریا، کاربردش و اینا میپردازن. تو خارج مواد آلی حاصل از موجودات دریایی را استخراج و سنتز میکنن. رشته قشنگیه ولی اطلاعات شخص من در موردش کمه.
اما پیشرانه، جونت کف دستته! بعد هر جا میری میگن این پیشرانه خونده و برای نظام کار کرده و این داستانا. خارج کشور رفتن برات سخت میشه امااااااا نونت تو روغنه چون فارغ التحصیلش کمه.

موفق باشی

شیمیست عکاس

عضو جدید
چقدر حرفاتون مفید و جالب بود برام.پس اینطوریاس!!!!ممنون دوست عزیز از این همه اطلاعات که خودتون با تجربه بدست آوردینش
در مورد پیشرانه تجربیاتمو بگم، من خودم خیلی دلم میخواست برم اونجا، چون بورس میشدم و کار داشتم، تمام مراحلشو رفتم، 5 بار مصاحبه شدم، مصاحبه اطلاعاتی جدا، عقیدتی جدا، سیاسی با فرمانده سپاه استان جدا، منطقه ای جدا که گزینشش به صورت استانیه، برا معاینات پزشکیم تمام جاهای بدنو چک می کنن، دندون پزشکی، چشم و گوش و روانشناسی و رادیولوژی کل بدن و شنوایی سنجی و یه سری تست دیگه، یه شب رو مجبور شدم تو پارک بخوابم برا همین معاینات، خلاصه یه دفترچه میدن که در اصل برا خلبانیه اما باید همشو انجام بدی...این مراحلش بود.
اما برا اینکه بری اونجا باید با نظام حال کنی یا بهتر بگم بله قربان گو باشی و با اینکه همیشه تحت کنترل باشی مشکلی نداشته باشی، در غیر اینصورت نری بهتره و من به همین خاطر نرفتم، من قبول شدم حتی 3 هفته بعد از شروع ترم بم زنگ زدن که بیا و همین ترم دانشجو محسوب میشی اما من کلا بیخیال شدم.
اما همونطور که علی گفت نونت تو روغنه، توی مصاحبه اطلاعاتیم تهش ازشون پرسیدم میگن بری اونجا نمیتونی مقاله پابلیش کنی و سفر خارج از کشور بری، چطوریه؟ گفت تو میری صنایع هوایی ،انقد تامینت میکنن که نیاز به این کارا نداری، در مورد سفر گفت درصورتی که سفرت دلیل منطقی مثلا زیارتی پزشکی یا پژوهشی باشه مشکلی نداره تازه حمایتتم میکنن. اما راستشو بخواین من که باور نکردم:D
راستی رتبه من 270 بود. اینم بگم پیشرانه اگه میخواین برین، برین امام حسین که بورس میکنه، مالک اشتر بورس نمیکنه اما اگه خودتو نشون بدی و بفهمن شاخی وزارت دفاع میگیردت، از طرفی توی این ارگانها امکانات پژوهشی به صورت هدایت شده و بسیار کنترل شده به صورت عالی در اختیارته.
ببخشید پرگویی کردم اما برا این گفتم چون اون موقع خودم خعلی دنبال یه منبعی بودم که بفهمم چی به چیه کی به کیه؟!! :D;)

شیمیست عکاس

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم دوستان.به نظر شما به خاطر کم بودن تعداد فارغ التحصیلای شیمی دریایی کار براش هست تو ایران؟هر چند تو تهران و کرج دریا از کجا بیارم؟!:biggrin:ولی خوشم میاد ازش.رشته باحالیه و به محیط زیست هم مربوط میشه که من عااااااااااااااشقشم:heart::d

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم دارم دوستان.به نظر شما به خاطر کم بودن تعداد فارغ التحصیلای شیمی دریایی کار براش هست تو ایران؟هر چند تو تهران و کرج دریا از کجا بیارم؟!:biggrin:ولی خوشم میاد ازش.رشته باحالیه و به محیط زیست هم مربوط میشه که من عااااااااااااااشقشم:heart::d
آموزش شیمی میگم به درد نمیخوره واسه اینه که وزارت آموزش پرورش ظرفیتش برای معلم های شیمی تکمیله! تازه با همین لیسانس شیمی هم میشد رفت معلم شد!!!
برای شیمی دریا اطلاعات کافی ندارم بهتره که بری از دانشجوهاش بپرسی، اگه مشکلی دارن متوجه شی، آینده این رشته را از نزدیک لمس کنی ;)

شیمیست عکاس

عضو جدید
مرررررسی از راهنماییت دوست عزیز.:smile: ببخشید که یه کم سوالای من زیاده ولی یه سوال دیگه هم دارم!میشه مثلا رفت شیمی آلی خوند بعد تو پروژه ت بری رو داروهای گیاهی یا شیمیایی کار کنی؟ یا ایضا در مورد کاربردی همینطور؟
آموزش شیمی میگم به درد نمیخوره واسه اینه که وزارت آموزش پرورش ظرفیتش برای معلم های شیمی تکمیله! تازه با همین لیسانس شیمی هم میشد رفت معلم شد!!!
برای شیمی دریا اطلاعات کافی ندارم بهتره که بری از دانشجوهاش بپرسی، اگه مشکلی دارن متوجه شی، آینده این رشته را از نزدیک لمس کنی ;)

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شیمی دریا برا کسایی که نزدیک محل زندگیشون دریایی دریاچه ای چیزی هست بهتره، به نظر من تو که عاشق زیست شناسی هستی برو شیمی فیزیک، بعد گرایش کاریتو بیوشیمی فیزیک انتخاب کن، کلا کارت میشه زیست شناسی، یا اینکه میتونی بری کاربردی و با استادای بیوشیمی کار کنی، مثلا شما مدیر گروه کاربردی دانشگاه رازی رو ببین، کلا زیست کار میکنه تا شیمی...
به هر حال من اگه بخوام انتخاب رشته کنم دوباره، غیر از کاربردی و پلیمر،نمیزنم

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
انشالله بروبچه های 94ی پایه تر باشند برا درس خوندن.
گروه های معماری و.....خوب فعالند.البته من آخرین ویرایش چند تا شهرستان زدم و برا همین باید ش فیزیک و ش تجزیه رو شروع کنم
راستل آکوزش شیمی روزانه فقط برای دبیرانه و نوبت دوم آزاده.و برای کسی خوبه که چند سال تجربه تدریس موفق داشته باشه و علاقمند به آموزش های نوین و انتقال اون به دیگران باشه و اصلا برای کارهای فردی و ارتقا شخصی نیست.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
کنکور ارشد 95 احتمالا اردیبهشت ماه خواهد بود.
دوستان اگه خبر جدید و موثق داشتید با خبرمون کنید.

ممنون

من امسال هم فکر نکنم بتونم بخونم.....

:gol:

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
چرا عزیزم
من داوطلب
سلام
من مصاحبه رتبه های برتر رو خوندم و کلی تو اینترنت گشتم و متوجه شدم که خوندم اصلا کنکوری نبوده....
مرورهام و تست زدن هام که خودم قبول دارم که خیلی خیلی کم بودند....
تصمیم دارم تا ثبت نام زبان بخونم و بعدش شروع کنم....چون من معدنی رو دو سال پیش یه بار خوندم ولی شاید 500 تا تست هم نزدم...بقیه رو هم حدود 25 دصد خونده بودم...البته مروری فقط مطالعه کرده بودم.
دودلیم هم برای اینه که شاید ارشد امسال مصاحبه ای بشه.و خبرای دیروز داشتیم:
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:
طرح سنجش و پذیرش دانشجو برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در جلسه این کمیسیون بررسی و مقرر شد
از این پس سهم آزمون در پذیرش دانشجویان ۵۰ درصد و سهم مصاحبه ۲۵ درصد باشد.

آخرین ویرایش:

مریم بهشتی

عضو جدید
سلام
من مصاحبه رتبه های برتر رو خوندم و کلی تو اینترنت گشتم و متوجه شدم که خوندم اصلا کنکوری نبوده....
مرورهام و تست زدن هام که خودم قبول دارم که خیلی خیلی کم بودند....
تصمیم دارم تا ثبت نام زبان بخونم و بعدش شروع کنم....چون من معدنی رو دو سال پیش یه بار خوندم ولی شاید 500 تا تست هم نزدم...بقیه رو هم حدود 25 دصد خونده بودم...البته مروری فقط مطالعه کرده بودم.
دودلیم هم برای اینه که شاید ارشد امسال مصاحبه ای بشه.و خبرای دیروز داشتیم:
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:
طرح سنجش و پذیرش دانشجو برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در جلسه این کمیسیون بررسی و مقرر شد
از این پس سهم آزمون در پذیرش دانشجویان ۵۰ درصد و سهم مصاحبه ۲۵ درصد باشد.

ممنون ازاطلاع رسانیت عزیزم

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
حتما هر روز یا هر شب یک ساعت متن شیمی تخصصی بخونید...نشد نیم ساعت...:book:
خیلی زود پیشرفتتونو می بینید وانگیزتون خیلی بیشتر میشه.
همین امروز امتحان کنید.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلااااااااااااام
من هر وقت خسته میشم یه سری به گروههای فعال میزنم و انرژی می گیرم...مثل گروه معماری....
لحظه های کمی رو با بچه های پرانرژی داشته باشین تا بهم انرژی مثبت بدین...
موفق باشین

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
آزمون اشد ثبت نام کردم و از فردا شروع می کنم...البته چند وزیه که زبان می خوندم ...
هر کی مایله پنج شنبه ها گزارش کار هفته رو داشته باشیم و اشکالاتمون رو هم مطرح کنیم.

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
عیدتون مبارک

عیدتون مبارک

سلااااااااااااااااااااام
یک بغل گلهای بهاری تقدیم تو باد
عیدتون مبارک
بهترین ها رو براتون آرزومندم
:gol::gol::gol::gol::gol:

بالا