هرکی هر چی در مورد دانشگاه مالک اشتر میخواد بیاد

le-ciel

عضو جدید
تو رو خدا یکی جواب منو بده
سلام دوستان
من اگه توی انتخاب رشته شناسایی مالک اشتر رو در اولویت قرار بدم و بعدش شکل دادن مالک اشتر رو بزنم .بعد مصاحبه هم قبول بشم اما مثلا" با توجه به رتبم شناسایی رو نیارم اما شکل دادن رو بیارم توی شکل دادن قبول میشم یا با توجه به اینکه شناسایی رو در اولویت قرار داده بودم دیگه کلا" رد میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم اگه مثلا" شناسایی مالک اشتر اصفهان انتخاب 50 من باشه (بعد مصاحبه رو قبول بشم اما مثلا" بخاطر رتبم قبول نشم) بعد انتخاب 51 و 52 و .... که شناسایی سمنان و استخراج همدان هستند بررسی میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا کمک کنید​

سلام

من تازه اینجارو دیدم

خواستم بهتون بگم من هم سال گذشته رتبم 950 بود و مالک اشتر انتخاب فکر کنم 53 به بالا بود زده بودم و

من هم اولویت اولم شناسایی بود و بعدش شکل دهی فلزات را زده بودم .

نتایج که امد " شکل دهی فلزات " قبول شدم .
:)

وقتی قبول می شید بعد از یه مدت مجددا کارنامه اتون می آد و نشون داده که حتی انتخابای پایین تر از این انتخابتون را آوردین یا نه ! و

اگر خدایی نکرده هم انتخاب مالک اشتر قبول نشین هم انتخابای بعدیتون را دارین

موفق باشید

12341232

عضو جدید
le-ciel عزیز واقعا" لطف کردی که جوابمو دادی;) فقط میشه بگی روزانه قبول شدی یا شبانه؟ الان هم شکل دادن مالک اشتر

اصفهان میخونی؟

به نظرت من با رتبه 1370 شانسم واسه شبانه اصفهان چقدره؟ من شنیدم پارسال با رتبه 1600 شبانه مالک اشتر اصفهان قبولی داشته

درسته؟؟؟؟؟؟؟

le-ciel

عضو جدید
le-ciel عزیز واقعا" لطف کردی که جوابمو دادی;) فقط میشه بگی روزانه قبول شدی یا شبانه؟ الان هم شکل دادن مالک اشتر

اصفهان میخونی؟

به نظرت من با رتبه 1370 شانسم واسه شبانه اصفهان چقدره؟ من شنیدم پارسال با رتبه 1600 شبانه مالک اشتر اصفهان قبولی داشته

درسته؟؟؟؟؟؟؟

سلام

خواهش می کنم

بله من روزانه زده بودم قبول شدم و الانم اونحا می خونم .

فکر کنم تو کلاسمون 1200 هم داشتیم دقیق یادم نمونده رتبه بچه هامون ! ایشالا قبول می شید نگران نباشید

موفق باشید

12341232

عضو جدید
دوست عزیز مرسی از توضیحاتت.
فقط میشه بگی واسه قبولی توی مصاحبه چه کارایی کردی؟ چه ترفندهایی داشتی؟ میدونم سوالم خصوصیه اما سهمیه ای ،چیزی هم داشتی؟
من در جریان مصاحبش قرار دارم که مصاحبه عقیدتی و تقریبا" سیاسی هست.فقط لطف میکنی بگی چی کار کنم که بتونم تو مصاحبه قبول بشم :smile:
راستش من کنکور رو واسه رتبه زیر 300 رفته بودم و الان هم که به سوالات نگاه میکنم واقعا" حسرت میخورم که چرا نتونستم مدیریت زمان بهتری داشته باشم. (متاسفانه سر جلسه واقعا" زمان کم آوردم) و امسال هم حتما" باید قبول بشم و الان خیلی دوست دارم با توجه به رتبم به دانشگاه مالک اشتر برم که امکاناتش از بقیه جاها بهتره. اما خیلی نگرانم که نکنه الکی مصاحبه قبول نشم یا..... . ممنون میشم اگه کمکم کنی
:gol:

le-ciel

عضو جدید
دوست عزیز مرسی از توضیحاتت.
فقط میشه بگی واسه قبولی توی مصاحبه چه کارایی کردی؟ چه ترفندهایی داشتی؟ میدونم سوالم خصوصیه اما سهمیه ای ،چیزی هم داشتی؟
من در جریان مصاحبش قرار دارم که مصاحبه عقیدتی و تقریبا" سیاسی هست.فقط لطف میکنی بگی چی کار کنم که بتونم تو مصاحبه قبول بشم :smile:
راستش من کنکور رو واسه رتبه زیر 300 رفته بودم و الان هم که به سوالات نگاه میکنم واقعا" حسرت میخورم که چرا نتونستم مدیریت زمان بهتری داشته باشم. (متاسفانه سر جلسه واقعا" زمان کم آوردم) و امسال هم حتما" باید قبول بشم و الان خیلی دوست دارم با توجه به رتبم به دانشگاه مالک اشتر برم که امکاناتش از بقیه جاها بهتره. اما خیلی نگرانم که نکنه الکی مصاحبه قبول نشم یا..... . ممنون میشم اگه کمکم کنی
:gol:

سلام

راستش تو یکی از همین پست ها هم خوندم یکی از بچه ها نوشته بودن چی می پرسند...

سوالاشون یکی راجب یکی از تاریخ های تقویم بود که فلان تاریخ چه اتفاقی افتاده ( تاریخ های خاص ..... )

بنظرم اگه سوالی تو همین فازها هم بلد نبودین بگین نمی دونید نمی دونم شاید بهتر باشه ! !! !!

راجب اصول دین و فروع دین .. کلا رساله ....

یکسری سوالا هم راجب عقاید خاص خودتونه ....

و اینکه برای بعضی یا مصاحبشون شاید 30 دقیقه هم طول می کشید برای بعضی ها هم شاید 10 مین راجب تایمش نگران نباشید ....

نه من خودم هیچی سهمیه نداشتم

بنظرم فقط مصاحبه نیست رتبه هم براشون مهمه ..

امیدوارم موفق باشید

12341232

عضو جدید
من با رتبه 1375 به مصاحبه دعوت نشدم. خیلی جالبه پارسال با 1493 و 1600 و ... قبولی داشته اما ظاهرا" امسال رویش تغییر کرده

mhdox

عضو جدید
دوستان سلام
من دیروز برای مصاحبه رفتم (ارشد/تهران)، فقط میشه لطف کنی بگی بعد تموم شدن درس توی این دانشگاه تکلیف سربازی چی میشه؟ معاف/پایان خدمت؟ یا مشمول؟؟؟
:cry::cry: وضعیت استخدام چطوره؟
ممنون.

راستی بقیه دوستان اگه سوالی راجع به مصاحبه امسال داشتن درخدمتم. مصاحبه های ارشد از دیروز (1392/3/26) شروع شد و تا 29 خرداد ادامه داره...
:razz:

• Like
واکنش ها: mut

mut

عضو جدید
دوستان سلام
من دیروز برای مصاحبه رفتم (ارشد/تهران)، فقط میشه لطف کنی بگی بعد تموم شدن درس توی این دانشگاه تکلیف سربازی چی میشه؟ معاف/پایان خدمت؟ یا مشمول؟؟؟
ممنون.

راستی بقیه دوستان اگه سوالی راجع به مصاحبه امسال داشتن درخدمتم. مصاحبه های ارشد از دیروز (1392/3/26) شروع شد و تا 29 خرداد ادامه داره...

سلام
مشمول
استخدام در وزارت دفاع: شاید .....

yekaneh

عضو جدید
دوست عزیز میشه بگین چه سوالایی پرسیدن ازتون و چه فرمهایی پر کردین؟ از صبح که رفتین چقدر طول کشید تا برین برای مصاحبه؟

niloofar.g

عضو جدید
دوستان سلام
ممنون.

سلام منم فردا مصاحبه دارم
میشه لطفا دقیق بگید چه سوالایی ازتون پرسیدن؟
راستی رتبه اتون چند شده؟

mhdox

عضو جدید
جزئیات مصاحبه 92/3/26

جزئیات مصاحبه 92/3/26

سلام منم فردا مصاحبه دارم
میشه لطفا دقیق بگید چه سوالایی ازتون پرسیدن؟
راستی رتبه اتون چند شده؟

کامل می نویسم که همه چی دستتون بیاد!
من حدودا ساعت 8 یا 5مین به 8 رسیدم به دانشکده. بدون تفتیش بدنی و حتی گرفتن گوشی های دوربین دار و گذشتن از گیت الکترومغناطیسی وارد دانشگاه شدیم. رفتیم سالن باقرالعلوم اونجا دوتا فرم دادن بهمون، یکی تک برگی و یکی 3برگی. 5هزارتومن هم همونجا می گیرن و کسیکه 5تومنو میده یا از قبل فیش واریز کرده و اصل فیشو تحویل میده، پایین فرم تک برگیشو مهر میزنن. بالای فرم تک برگی 1 شماره ردیف نوشته که ترتیب حضور فرد در دانشگاه هست و بر اساس اون فراخوان میکنن برای تکمیل ثبت نام و مصاحبه. منکه 8 رسیدم 150 نفر جلوی من بودن. از اونجا رفتیم داخل سالن آمفی تئاتر، منتظر شدیم و مشغول شدیم به پر کردن فرم ها. مشخصات فردی، محل تحصیل از دبیرستان به بعد با آدرس دبیرستان و دانشگاه، معدل هر دوره از دبیرستان به بعد، اسم و آدرس 3 نفر از دوستان که باهاش بیشتر در ارتباطین،مشخصات کامل افرادی در فامیل (و خودتون) که به خارج سفر کردن یا به دادگاه احضار شدن یا دستگیر شدم و یا براشون حکم قضایی صادر شده، مشخصات کامل اعضای خانواده، ادرس و تلفن هرجایی که از اول زندگیتون تا حالا سکونت داشتین، و ... بالاس سن چندتا میز گذاشتن با کامپیوتر و اینا به اسم باجه های 1 تا 5 که برای تکمیل ثبت نام و تطبیق اصل مدارک با کپی هاست. "مدارک لازم: کپی شناسنامه-1سری تمام صفحات/کپی کارت ملی-1عدد/عکس جدید-4قطعه/کپی مدرک کارشناسی (دوستانی که کارشناسی ناپیوسته هستن حتما کپی مدرک کاردانی شون رو هم ببرن) یا برگه تأیید معدل سازمان سنجش (همون که 1فرمه از توی دفترچه کنکور پرینت می گیرین ماله معدل و واحدهای گذرانده شده س می برین آموزش دانشگاهتون براتون مهر میکنه)/برگه فراغت از تحصیل از دانشگاه که نشون میده چه تاریخی فارغ شدین و معافیت تحصیلی داشتین و هنوز فرصت دارین و غایب نیستین () اصل این مدارک یعنی مدرک کارشناسی و کاردانی و فرم سازمان سنجش و برگه فراغت از تحصیل رو از ما نخواستن، ولی ببرین بهتره." "تأکید میکنم کپی مدرک یا فرم سازمان سنجش فوق العادع مهم هست و بدون اون اصلا کارتونو راه نمیندازن!!"
1نفر به اسم آقای گلپور هست که بالای سن وایمیسته، صدا میکنه، مثلا میگه از شماره 140 تا 150 بیان بالای سن واسه ثبت نام. کسایی که شمارشون تو اون رنج بود میرن ثبت نامشونو تکمیل میکنن برمیگردن سر جاشون منتظر میشینن تا نوبت مصاحبه شون برسه. "تأکید میکنم! هیچ مدرکی، چه اصل، چه کپی دست باجه 1 تا 5 نمیمونه! همه رو برمیگردونه به خودتون، جا نذارین که گم میشه..." همون آقای گلپور صدا میکنه مثلا میگه برادرا هرکی شمارش از شماره 110 تا 120 هست بره برای مصاحبه.
محل مصاحبه پشت سالنه، شبیه سلف سرویس یا رستورانه، پشت هر میز 1 مصاحبه گر نشسته و 1 صندلی روبروشه واسه نشستن داوطلب مصاحبه شونده. برادرا 1 طرف سالن و خواهرا 1 طرف دیگه، بینشون هم پرده کشیده شده. اون کسی که با من مصاحبه کرد بسیار خوشرو و خوش اخلاق و بسیار باهوش بود. چهره ها معقول بود و خشک مقدس بینشون ندیدم. سؤالا بسیار ساده، اما فنی بود. هرکسی 1کم مسلمون باشه و حواسش به سیاست باشه پاسه... درضمن، اصلا عجله ای در کار نبود و بعد از هر سوال اجازه میداد فکر کنم و جواب بدم، بعد از پاسخ منم واسه خودش 1 چیزایی می نوشت و حدود 1دقیقه فکر می کرد و بعد سؤال بعدی رو می پرسید...
سوالایی که از من پرسید تا جایی که یادم میاد اینا بود (توصیه میکنم تا جایی که میتونین صادقانه پاسخ بدین...):
1. نام و نام خانوادگی و سال تولد و مذهب و شیعه/سنی و رشته و معدل و همه اینه رو دوباره می پرسه و برای خودش می نویسه
2. شغل پدر/شغل مادر/تعداد برادران و خواهران و شغل اونها
3. پوشش مادر و خواهر
4. عضویت در ف ی س ب و ک. الان و قبلا؟
5. ماهواره دارین یا نه؟ قبلا داشتین یا نه؟
6. فعالیت اجتماعی داری یا نه؟
7. عضویت بسیج؟
8. اقوام عضویت بسیج دارن؟
9. سفر خارجی/تابعیت/... خودت و اقوامت؟
10. سابقه کیفری/احضار/بازداشت/محکومیت... خودت و اقوامت؟
11. ارسال مقاله به مجلات خارجی؟
12. مرجع تقلیدت کیه؟
13. نظر مرجعت راجع به تراشیدن ریش چیه؟
14. بقاء بر میت رو توضیح بده؟
15. ولایت فقیه رو توضیح بده؟
16. کلمه «مطلق» در «ولایت مطلقه فقیه» یعنی چی؟
17. نظر اهل سنت در مورد ولایت فقیه چیه؟؟
18. احکام نماز و روزه مسافر رو بگو؟
19. نماز آیات چطوریه؟
20. نماز جمعه چطوریه؟ چندبار رفتی؟ توی نماز جمعه، نماز ظهر و عصرو چطوری میخونن؟
21. توی مراسم ادعیه شرکت میکنی؟ (بله) => دعای توسل رو کی میخونن؟ مضمونش چیه؟
22. «مفاتیح الجنان» نویسنده ش کیه؟؟
23. قرآن میخونی؟ (بله) => قلب قرآن کدوم سوره س؟
24. عروس قرآن کدومه؟
25. کدوم سوره بسم الله نداره؟
26. کدوم 2تا بسم الله داره؟ جریان اون 2تا بسم الله چیه؟
27. تشهد و سلام رو بخون
28. اذان و اقامه رو کامل بخون
29. شده تاحالا نمازو چند هفته ترک کنی؟ 3،4 روز چی؟
30. آخرین بار کی نماز خوندی؟
31. پارسال چند روز روزه گرفتی؟
32. فرق رکن و غیر رکن چیه؟
33. نمازهای واجب؟ (غیر از یومیه)
34. (با اینکه خودش اصل شناسنامه مو نگاه کرد و صفحه مهرهای انتخابات رو بررسی کرد پرسید) رأی دادی؟
35. نظرت راجع به انتخابات چی بود؟
36. طیف شرکت کننده ها (توی کاندیدا ها) چطور بود؟
37. میتونی راجع به شعار و برنامه اصلی هر کدوم از کاندیدا ها توضیح بدی؟
38. شعار اصلی اصولگراها چیه؟
39. اصلاح طلب ها چی؟
40. توی 1 جمله بگو چرا ما باید از سوریه حمایت کنیم؟
41. نظرت راجع به دولت احمدی نژاد چیه؟
42. دوتا تاریخ پرسید. 9 دی (روز بصیرت ملی) و 29 فروردین (روز ارتش)
بقیشو دیگه یادم نیست...
امیدوارم مفید باشه.
فقط دوستان yekaneh و niloofar.g لطفا بگین شماها پسر هستین یا دختر؟ نکته داره.
بنده شیمی کاربردی هستم. رتبه 252. شیمی پیشرانه تهران رو زدم...

آخرین ویرایش:

niloofar.g

عضو جدید
mhdox:
خیلی ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونم بابت توضیح کاملتون
من دختر هستم نکته اش چی هست؟
به نظر شما حتی در مورد فیس بوک و ماهواره هم حقیقت رو بگم؟ ( البته فیس بوک رو چند روز پیش دی اکتیو کردم)
از همه همین سوالا رو میپرسیدن یا مواردش باز فرق داره؟

mhdox

عضو جدید
mhdox:
خیلی ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونم بابت توضیح کاملتون
من دختر هستم نکته اش چی هست؟
به نظر شما حتی در مورد فیس بوک و ماهواره هم حقیقت رو بگم؟ ( البته فیس بوک رو چند روز پیش دی اکتیو کردم)
از همه همین سوالا رو میپرسیدن یا مواردش باز فرق داره؟

خواهش میکنم:smile: امیدوارم برای همه دوستان مفید باشه:smile:
نکته ش اینه که توصیه میکنم هرچه زودتر دانشگاه باشین! 7 صب اونجا باشین! هم تعداد مصاحبه گر های خانمها کمتر بود، هم بدجور سخت میگرفتن! ببین نمیخام موج منفی بهت بدما، ولی واقعا 10، 20 تا پسر میرفتم مصاحبه و برمیگشتن، 1دونه دختر هم از مصاحبه در نمیومد! واقعا احکام و مسائل سیاسی رو خوب آماده باشین، فک کنم مصاحبه خانوما خیلی طول بکشه، حداقل دیروز که اینطوری بود! همه خانوما صداشون دراومده بود... آقایون تا شماره 250، 260 رفتن مصاحبه، خانوما فک کنم تا 130، 140 اینا...! (شماره ردیف از 100 شروع میشد) منکه 8 اونجا بودم حدود 12 نوبتم شد! با اینکه پسر هستم (شماره من حدود 250 بود)! خانومایی که 140 اینا بودن هنوز تو سالن منتظر بودن!! از مصاحبه که دراومدم سالن خالی بود، همه رفته بودن نماز جماعت... واقعا برادرانه توصیه میکنم صبح خیلی زود برین دانشگاه و سریع فرم تک برگیتون رو بگیرید. (چون شماره ردیف روی فرمهای تک برگیه، هرچه زودتر فرم تک برگیتون رو بگیرین زودتر نوبتتون میشه)

راستی انشاءالله حجابتون چادر هست دیگه؟ توصیه میکنم آرایش هم نکنین (منظورم آرایش صفر نیست، خودتون میدونین چی میگم.)

در مورد فیس بوک و ماهواره. ببینین، همه میدونن که اطلاعات ایران و نهادهای نظامی بسیار قوی عمل میکنه. مصاحبه گر هم اول مصاحبه به من تأکید کرد صداقت براشون خیلی مهمه. به همین دلیل من توصیه میکنم همه سوالات رو با صداقت پاسخ بدید. از من پرسید چندوقته فیسبوک عضوی؟ گفتم نیستم! گفت هیچوقت نبودی؟ من تصمیم گرفتم راستشو بگم، گفتم بودم ولی چون جوش بد بود اول غیر فعالش کردم، بعدا وقتی یاد گرفتم پاکش کنم کلا حذفش کردم. مدت عضو بودنمو پرسید، فعالیتمو پرسید، حتی راجع به نحوه حذف کاملش ازم پرسید که کاملا صمیمی و راحت بهش گفتم. گفت چندتا دوست داشتی؟ دوست خانم هم داشتی تو فیسبوک؟؟ که گفتم نداشتم. (واقعا هم نداشتم)
اگر توی فیسبوک فعالیت دارین و دوست (مخصوصا پسر) دارین، کارتون فکر کنم سخت بشه... چون توجیهش کار هرکسی نیست! اونم با ان مصاحبه هایی که دیروز واسه خانوما داشتن!
راستی دلیل موجهی هم برای غیرفعال کردم فیسبوکتون هم آماده کنین.

ماهواره هم که کافیه یه عکس هوایی از خونتون ببینه. حتی شاید بتونه براحتی توی google earth بام منزلتون رو ببینه! پس اگه دارین، از الان خودتون رو برای دلایل کاملا قانع کننده آماده کنین و تمام سوالات مربوط و نامربوطی که ممکنه بپرسه رو تو ذهنتون مرور کنین...

ببینین، سوالا کاملا مربوط به فرد مصاحبه گر هست. من تو نگاه کلی که (توی قسمت برادران) داشتم، مصاحبه گر غیرمعقول و خشک مقدس ندیدم. کسی که با من مصاحبه کرد بسیار خوش اخلاق و معقول و خوش برخورد و آروم بود. میز بغلی من که چیزی نمونده بود جوک برای داوطلبش بگه! کاملا خندون و خوش اخلاق و صمیمی! واقعا مصاحبه راحت و لذت بخشی بود، حداقل برای شخص من.

شما هم مثل خواهر من هستین، اصلا استرس نداشته باشین، کاملا خونسرد و راحت، با اعتماد به نفس. به نظر من اگه سوالی رو بگید بلد نیستم بهتر از اینه که با هزار استرس و لکنت زبان بخواید جواب بدید!

بازم اگه سوالی دارین بگین:smile:

niloofar.g

عضو جدید
mhdox:
بازم بسیار ممنونم.
شما که اعتماد به نفس منو کشتیید:(
ولی ایشالا هر چی صلاحه همون پیش میاد
اینکه میگید زودتر برم، من ساکنه کرجم و تنها راهی که بهم گفتن مترو فدک رفتن و از اونجا با ون هست چیزی حدوده 2 ساعت راه
شما برای از صادقیه تا دانشکاه رفتن راه سریع تری میشناسید؟
راستی فقط خانم ها از دخترا مصاحبه میکردن؟

javad-68

عضو جدید
mhdox:
بازم بسیار ممنونم.
اینکه میگید زودتر برم، من ساکنه کرجم و تنها راهی که بهم گفتن مترو فدک رفتن و از اونجا با ون هست چیزی حدوده 2 ساعت راه
بهترین وسریع ترین راه همینه
فدک پیاده میشید ون های دانشگاه رجایو سوار میشید جلو دانشگاه رجایی پیاده شدید یه 5دقیقه ای پیاده باید برید

mhdox

عضو جدید
mhdox:
بازم بسیار ممنونم.

نه خواهر گلم، گفتم که نمیخام موج منفی بدم! شما کاملا خونسرد باش و اعتماد بنفس داشته باش و مطمئن باش و من هم مطمئنم که موفق میشی:)
منم کرجیم، شرق کرج. (حدود میدون کرج) اگر امکانش هست پدر یا برادرتون شما رو برسونه (وسیله شخصی) خیلی بهتره (مثلا حدود 5 از خونه راه بیفتین و بندازین تو اتوبان های تهران و سریع برسین) اما فکر نمیکنم استفاده از تاکسی مخصوصا توی تهران معقول باشه. من زیاد صبح زود تهران نرفتم ولی با توجه به همون چند تجربه ای که داشتم فکر میکنم مترو از ترافیک صبح گاهی تهران سریعتر شما رو به مقصد برسونه.
منم دقیقا از همون مسیری که شما گفتین رفتم. از دانشگاه تربیت دبیر تا مالک اشتر هم حدود 5مین پیاده راهه.
من مصاحبه گر های خانوما رو ندیدم که!:redface: گفتم که، وسط سالن پرده نصب کردن:surprised: اما منطقیش اینه که مصاحبه گرهای خانوم، خانوم باشن

mahan.mah

عضو جدید
سلام دوستان من هم به مصاحبه دعوت شده بودم در دو گرایش کاربردی و پیشرانه مالک اشتر شاهین شهر که نرفتم و الان که پست های دوستان رو خوندم خیلی هم خوشحال شدم که نرفتم! من 60 تا انتخاب داشتم که اگه 1 تا 4 قبول نشم سال دیگه کنکور میدم اما به احتمال زیاد امسال قبولم.950 گرایش کاربردی و.. به نظر من صلاحیت افراد رو رتبه علمی اونها باید تعیین کنه نه تفتیش عقاید کردن اونها. البته خیلی هم از دوستان کارشناسی که اونجا بودن میگن که مصاحبه اونها تاثیر خیلی کمی داره و همه قبول میشن!

mhdox

عضو جدید
جناب ماهان.ماه رفتی مصاحبه؟
1 تا 4 کجاها رو زدی؟
تا جایی که من اطلاع دارم و با توجه به تفاوتهای مصاحبه امسال با سالهای پیش، مصاحبه تا حدودی تشریفاتیه و برای رد نشدن دانه های درشت از الک مصاحبه. چون بهرحال اونجا یه دانشگاه مرتبط با صنایع نظامیه. اما زیاد با دانشجوها کاری ندارن که آستین کوتاه بپوشن یا ریش بذارن یا رو پیشونیشون جای مهر باشه... میشه گفت از بین دو دانشگاه نطامی مالک اشتر و امام حسین (ع) مالک بیشتر جنبه علمی داره و دانشگاه امام حسین (ع) بیشتر جنبه عقیدتی و ولایی... فکر نمیکنم دانشگاه مالک جای بدی باشه.

saeid_iran-eng

عضو جدید
سلام
-کسی اطلاع داره برای رشته “پیشرانه ها” و “شیمی کاربردی” چه رتبه ای باید کسب کرده باشیم؟ (با رتبه ۳۲۰۰ امیدی هست برای روزانه یا شبانه مالک اشتر)(نمیدونم چرا اینقدر اعتماد به نفسم بالاست)
:d

-این پیامکی که میاد برای دعوت به مصاحبه برای همه میفرستند ؟ (منظورم اینه میرند اول رتبه و معدل دانشجو رو چک می کنند بعد براش پیامک می فرستند یا نمیفرستند)

:surprised:
لطف کنید سریع جواب بدید چون بازم سوال دارم.
:)

mhdox

عضو جدید
سلام دوست عزیز:smile:
راجع به رتبه مورد نظر اطلاعی ندارم ولی قبلا هم شنیدم بعضیا با رتبه های بالا قبول میشن، دلیل اینه که چون دانشگاه تا حدی نظامیه و جو خاص خودشو داره، رتبه های خوب این دانشگاه ها (امام حسین (ع) و مالک اشتر) رو نمی زنن...
پیامک برای همه کسانی که برای مصاحبه معرفی شدن میاد (برای منم اومده بود) در واقع برای چهار برابر ظرفیت (و گاهی بیشتر)...

morishadmehr

عضو جدید
مشکل کلیرنس و ویزا!!

مشکل کلیرنس و ویزا!!

برای خارج از کشور چرا یکم گیر میدن ولی داخل مثل بقیه دانشگاه های دیگس!
حالا رتبت چند شده؟

با سلام؛
من ارشد مکانیک (ساخت و تولید) دارم و میخوام برای دکترا از آمریکا اقدام کنم. به خاطر سوابقی که دارم، هنوز هیچ اقدامی برای انتشار مقاله، CV، توصیه نامه و ... نکرده ام. از این به بعد هر کاری قرار باشه انجام بدم، کاملا بستگی به مشاوره های شما دوستان عزیز داره. و اما سوابقی که در گرفتن ویزا و پروسه کلیرنس نگرانم کرده و امکان بازگشت و جبران ندارم:
1- لیسانس مکانیک (جامدات) از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان!
2- پایان نامه ارشدم شبیه سازی کامپیوتری رفتار جلیقه های ضد گلوله نانو سرامیک-کامپوزیتی هست که در واقع برخورد گلوله واقعی با جلیقه رو شبیه سازی و تحلیل نرم افزاری کرده ام. البته من ارشد ساخت و تولید دارم از آزاد علوم تحقیقات تهران. ولی استاد راهنما و استاد مشاور اولم از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران بوده اند!!
3- برای سربازی 16 ماه کسر خدمت از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گرفته ام که بخشی از این کسری بابت پروژه ارشد، و بخش دیگر بابت انجام پروژه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران در رابطه با ساخت یک نوع جلیقه ضد گلوله منعطف نانو کامپوزیت پلیمری بوده که البته نمونه آزمایشگاهی اولیه از اون ساخته شده و جلیقه در معنای محصول نهایی نیست و خیلی کار داره تا محصول شدن. 5 ماه باقی مونده خدمتم رو در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا گذروندم. اونجا رو ساخت یک همزن مکانیکی کار می کردیم.
4- اگه قرار به ارائه مقاله ISI باشه، که برای گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا با توجه به معدل 14.5 و 15 لیسانس و فوق لیسانس لازم به نظر میاد، همونطور که ملاحظه فرمودید همه پروژه هایی که تا حالا انجام دادم کاربرد نظامی داره. ضمن این که در بین اسم نفرات مقاله، اساتید مالک اشتر خواهند بود!!
5- در توصیه نامه فقط این اساتید هستن که منو میشناسن و حاضرن توصیه نامه بدن!! نوشتن CV هم که با این سوابق جالب به نظر نمیاد!
حالا شما با این شرایط بفرمایین من چه کنم؟ نگرانی اصلیم تو رد شدن پروسه ویزا و کلیرنس هست. آیا با این شرایط می تونم امیدی داشته باشم یا نه؟ اینم بگم که قصد رفتنم جدیه و اگه نتونم برم دپرس میشم!
از دوستای گلم خواهش میکنم راه حل ها و مشاوره های ارزشمندشونو طبق همین ترتیب شماره هایی که نوشتم ارائه بدن. ببخشید زیاد شد. مرسی

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
با سلام؛
من ارشد مکانیک (ساخت و تولید) دارم و میخوام برای دکترا از آمریکا اقدام کنم. به خاطر سوابقی که دارم، هنوز هیچ اقدامی برای انتشار مقاله، CV، توصیه نامه و ... نکرده ام. از این به بعد هر کاری قرار باشه انجام بدم، کاملا بستگی به مشاوره های شما دوستان عزیز داره. و اما سوابقی که در گرفتن ویزا و پروسه کلیرنس نگرانم کرده و امکان بازگشت و جبران ندارم:
2- پایان نامه ارشدم شبیه سازی کامپیوتری رفتار جلیقه های ضد گلوله نانو سرامیک-کامپوزیتی هست که در واقع برخورد گلوله واقعی با جلیقه رو شبیه سازی و تحلیل نرم افزاری کرده ام. البته من ارشد ساخت و تولید دارم از آزاد علوم تحقیقات تهران. ولی استاد راهنما و استاد مشاور اولم از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران بوده اند!!
3- برای سربازی 16 ماه کسر خدمت از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گرفته ام که بخشی از این کسری بابت پروژه ارشد، و بخش دیگر بابت انجام پروژه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران در رابطه با ساخت یک نوع جلیقه ضد گلوله منعطف نانو کامپوزیت پلیمری بوده که البته نمونه آزمایشگاهی اولیه از اون ساخته شده و جلیقه در معنای محصول نهایی نیست و خیلی کار داره تا محصول شدن. 5 ماه باقی مونده خدمتم رو در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا گذروندم. اونجا رو ساخت یک همزن مکانیکی کار می کردیم.
4- اگه قرار به ارائه مقاله ISI باشه، که برای گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا با توجه به معدل 14.5 و 15 لیسانس و فوق لیسانس لازم به نظر میاد، همونطور که ملاحظه فرمودید همه پروژه هایی که تا حالا انجام دادم کاربرد نظامی داره. ضمن این که در بین اسم نفرات مقاله، اساتید مالک اشتر خواهند بود!!
5- در توصیه نامه فقط این اساتید هستن که منو میشناسن و حاضرن توصیه نامه بدن!! نوشتن CV هم که با این سوابق جالب به نظر نمیاد!
حالا شما با این شرایط بفرمایین من چه کنم؟ نگرانی اصلیم تو رد شدن پروسه ویزا و کلیرنس هست. آیا با این شرایط می تونم امیدی داشته باشم یا نه؟ اینم بگم که قصد رفتنم جدیه و اگه نتونم برم دپرس میشم!
از دوستای گلم خواهش میکنم راه حل ها و مشاوره های ارزشمندشونو طبق همین ترتیب شماره هایی که نوشتم ارائه بدن. ببخشید زیاد شد. مرسی

خیلی کارتون سخته... خیلی زیاد...
مخصوصاً تو بحث clearance...
دقیقا بحت clearance رو برای همین چیزا مطرحه...
امیدتون رو کم نمیکنم، ولی خیلی کارتون سخت تره... چون پروژه هاتونم با اهداف نظامی بوده...

morishadmehr

عضو جدید
خب به نظرتون چه کنم که این حساسیت کم شه؟
حذف کردن یا نگفتن این موارد تا جایی که ممکنه کمکی بهم میکنه؟

mut

عضو جدید
با سلام؛

فقط بگم يه فوق ليسانس رو ميشناختم كه ليسانس مالك اشتر خونده بود و براي وزارت دفاع هم پروژه انجام داده بود... براي دكترا خواست بره يه كشور اروپايي، فهميدن پروژه براي وزارت دفاع انجام داده، اسمش رفت تو ليست كل دانشگاه هاي اتحاديه اروپا كه پذيرشش نكنن!!! (اين از قول خودش بود)

morishadmehr

عضو جدید
لابد خودش عنوان کرده بوده. چون من دیدم کسایی که سابقه کاری دولتی با بیمه دارن نمیگن و اونا هم نمیفهمن. به هر حال ممنون از راهناماییاتون :)

amin gh

عضو جدید
لابد خودش عنوان کرده بوده. چون من دیدم کسایی که سابقه کاری دولتی با بیمه دارن نمیگن و اونا هم نمیفهمن. به هر حال ممنون از راهناماییاتون :)

سلام
در این که برای فاند گرفتن از آمریکا کارتون سخت هست که شک نکنید. اما من فردی رو می شناسم که فوق رو مالک اشتر تهران خونده و الان داره اسپانیا دکتری می خونه و کار هم می کنه . پروژه اش هم مربوط به پوشش دهی پرها های موتورهای جت بود. خیلی برای اپلای کردنش دوندگی کرد چندتا دانشگاه از جمله آلبرتا کانادا و برای استرالیا اکی کرده بود که به خاطر دانشگاه و چند منظوره بودن پروژه دولت اون کشورها با اینکه استاد و دانشگاه اکی داده بودن ویزا صادر نکردن . اما با پیگیری زیاد تونست برای اسپانیا اپلای کنه

morishadmehr

عضو جدید
درسته، ولی از یه طرف هم میبینم کسایی با رشته ها و پروژه های خیلی خطرناک تر از این واسه امریکا یکی دو ماهه کلیر میشن! واقعا پروسه عجیب غریبیه این clearance!! تلاشمو میکنم بقیش دست خداست. تا تقدیر ما چی باشه :)

mtd90

عضو جدید
درسته، ولی از یه طرف هم میبینم کسایی با رشته ها و پروژه های خیلی خطرناک تر از این واسه امریکا یکی دو ماهه کلیر میشن! واقعا پروسه عجیب غریبیه این clearance!! تلاشمو میکنم بقیش دست خداست. تا تقدیر ما چی باشه :)
سلام خسته نباشد
من امسال در رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند دانشگاه مالک اشتر قبول شدم
میشه در مورد پروژه ها و چگونگی کسری خدمت توضیح بدین
اگه فقط خود پروژه ارشد رو انجام بدیم چقد کسر میشه
خاهش میکنم
کلا نظرتون درمورد مالک چیه ؟

mhdox

عضو جدید
سلام خسته نباشد
من امسال در رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند دانشگاه مالک اشتر قبول شدم
میشه در مورد پروژه ها و چگونگی کسری خدمت توضیح بدین
اگه فقط خود پروژه ارشد رو انجام بدیم چقد کسر میشه
خاهش میکنم
کلا نظرتون درمورد مالک چیه ؟

سلام دوست عزیز
اول بهت تبریک میگم قبول شدنت رو.
پروژه های دانشگاه مالک اشتر مثل بقیه دانشگاه ها نیست، حتما باید کاربردی باشه و حتما خروجی موفقیت آمیز بده، وگرنه فکر نمیکنم اجازه دفاع بدن بهت...
تا جایی که من میدونم پروژه پایان نامه کسری نداره. برای کسری باید پروژه جداگانه بگیری (احتمالا باید بری پردیس دانشگاه مالک اشتر، خیابون مژده لویزان اگه درست یادم باشه) و انجام بدی و جلسه دفاع داره، که از 3 تا 9 ماه فکر کنم برای هر پروژه کسری بدن. قبلا که اینجوری بود.
نظر من در مورد دانشگاه مالک ارشد بسیار خوبه چون دانشگاه نظامیه و شل نمیگیره و پروژه هایی که تعریف و تصویب میکنه کاربردی و بدرد بخوره، از لحاظ تجهیزات و امکانات و بودجه هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه. رزومه ی خیلی خوبی میشه برات. فقط کسایی که قصد اپلای گرفتن یا سفر به خارج از کشور رو دارن شاید یکم کار سخت بشه...
موفق باشی مهندس.

boytroy

عضو جدید
سلام به دوستان.
می خواستم ببینم من که کاردانی الکتروتکنیک-برق صنعتی دارم می تونم برای کارشناسی برم توی مالک اشتر ادامه بدم یا اینکه مالک اشتر کاردانی به کارشناسی نداره؟
اگه داره راهنماییم کنید.
ممنون