نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

• متوسط

رای: 1 100.0%
  • خوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

memarekochak

عضو جدید

دوست من اگه لطف کنی اینجا نمونه کاراتو بزاری دوستان راحت تر میتونن نظر بدن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=182078&page=26

از چه موتر رندیری استفاده کردی؟؟
از نظر معماری صندلی های هر سالن اجتماعاتی باید پله ایی باشه تا همه بتونن دید داشته باشن
چراغ های سقف چرا فقط دورش روشنه؟؟
واسه نور پردازی احتتیاج به تمرین بیشتر داری
شدت نور تو کارات دیده میشه
سعی کن با مکس و موتور رندر ویری کار کنی تا کارات طبیعی تر بشه
مدلینگ کارات خوبه....
در کل اگه تازگی ها تردی کار میکنی خوبه جای پیشرفت داری...تو سطح خوبی هستی
(اگه با ویری کار کردی تنظیمات ویری رو بزار تا بتونم اشکالات کاراتو بگم))

موفق باشی

آخرین ویرایش:
دوست من اگه لطف کنی اینجا نمونه کاراتو بزاری دوستان راحت تر میتونن نظر بدن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=182078&page=26

از چه موتر رندیری استفاده کردی؟؟
از نظر معماری صندلی های هر سالن اجتماعاتی باید پله ایی باشه تا همه بتونن دید داشته باشن
چراغ های سقف چرا فقط دورش روشنه؟؟
واسه نور پردازی احتتیاج به تمرین بیشتر داری
شدت نور تو کارات دیده میشه
سعی کن با مکس و موتور رندر ویری کار کنی تا کارات طبیعی تر بشه
مدلینگ کارات خوبه....
در کل اگه تازگی ها تردی کار میکنی خوبه جای پیشرفت داری...تو سطح خوبی هستی
(اگه با ویری کار کردی تنظیمات ویری رو بزار تا بتونم اشکالات کاراتو بگم))

موفق باشی

اینای که گفتی قبول دارم.
ولی من تمام کارای این آمفی رو تو revit انجام دادم و فقط توی 3d max رندر کردم و موقع رندر کردن هم خانه نبودم .دیگه هم حال نداشتم دوباره تنظیم کنم.
و در مورد ویری ،به نظر من نسبت به زمانی که طول می کشه واسه رندر ارزش وقت گذاشتن نداره.
اگه تنظیمات منتال ری رو انجام بدم کار ویری رو انجام میده.

سلام....مکس دوست خوبم
چون مخصوص تریدی و رندر گیریه...و محدودیت نداره تو کارا و رندر های واقعی میتونی ازش بگیری:gol:
منم خدمت شما سلام عرض می کنم.
به نظر منم همه ایت رو یاد بگیرید مثلا می تونید در revit مدل ساختمانی رو بسازید و در 3dmax رندر کنی.البته این پیشنهادی هست که خود شرکت autodesk کرده و خوب جواب میده.

tiny memar

عضو جدید
سلام به همگی. من تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم جالبه;)
اینم یه نمونه کار از من ، اساتید گرامی لطفا کرکسیون کنید
کار با منتال ری و برای یک مرکز خرید که الان در حال ساخته در نزدیکی قم (اطلاعات زیادی از خود پروژه ندارم) فقط یک فایل اتوکدی بسیار بد و پر از اشتباه به من دادند، پلان هاش با نما ها و مقاطعش همخوانی نداشت و کلی هم ایراد ترسیمی ، فقط یک نصفه روز طول کشید اصلاحش کردم
جز بدترین تجربه های کاری ام بود اصلاح نقشه اتوکدی این پروژه :weirdsmiley:
بقیه عکسهاش رو تو پست بعدی

سروش جان اين كارت اين دو رندر خوب شده بقيه نماهات و رندراي بعدي خوب نيست مصنوعي هست:redface: من اين رندر كارت بد نيست مخصوصا مدل سايت ;)

bebaksshid fonte farsim moshkel dare pinglish minevisam baghiasho

ahan in perpective baaraye namash materialesh chera bump estefade nakardi?
bad baraye shishe chi material dadi chera inghad masnuie???
man namidunam chikar kardi modeling bad nist ba hamin m.r. mituni khaili ali o tabie
lighting o material ro besazi man dark nakardam ziad chikar kardi rendaraye nama
...​

آخرین ویرایش:

tiny memar

عضو جدید
bebin in mental ray hast ya vray render gerefti in modelesh khube nur ham dare khub kar mikone faghat in noghte noghtehaye ke dakhel karet hast mishod rafesh kard ba final gather bartaraf mishe age m.r. kar kardi bego ta begam chikar koni dorost beshe :redface:
ehtemal ziad oon chizi ke mibinam m.r. hast
:gol:movafagh bashi​

tiny memar

عضو جدید
سلام مهندسین خوشگل چه خبر خسته نباشین من بعد از مدتها دوباره خواستم به جز دیدن چند کلمه ای هم بنویسم و چند تا نمونه کار نشونتون بدم
بعد یه درخواست داشتم لطفا جواب همه وی ری کارها مثبت باشه:redface:
مشاهده پیوست 23828

مشاهده پیوست 23829
البته از کاهش کیفیت به وجود اومده برای ضمیمه کردن معذرت می خوام

attach aval ham khaili material mokhtalef estefade kardi masnoie shode karet benazaram bad material ro chetor estefade mikoni tanzimatesh moshkel dare in chizi ke mibinam ham glossiness ham reflect o refract nurat bad nure dakheli chi estefade kardi kolan baraye roshanie:redface: ?
... attach 2vom ham ghodrate nur ziade moshkel dare​

tiny memar

عضو جدید

شما modeling كارتون خيلي خوبه جاي تبريك داره :gol:
cheghadr zaman gozashtin baraye modeling kar??​

farshid_hashemi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

این رندر ها مربوط به پروژه پایان نامه کارشناسی بنده هستش... خوشحال میشم نظر بدین

توضیحات:
مدلینگ: autocad 2010 64 bit architectural+3ds max
رندرینگ: 3dsmax2011 64 bit+vray sp5+vray rt sp2

پست پروداکشن: فوتوایمپکت13

توضیحات تکمیلی:

vray sun- با سایز بزرگ برای شبیه سازی آسمون نسبتا ابری
vray sky -برای نور پرداری عمومی کار
vray hdri -برای شبیه سازی انعکاس شیشه و جاهایی از آب که عکس آسمون توش باید دیده بشه
vray light material برای شبیه سازی آسمون بکگراند ( از enveroment map استفاده نشده (8) )

درختان از یه صحنه قدیمی استخراج و به vray proxy تبدیل شدن
.
چمن هم vray proxy هستش که با vray scatter رو زمین پخش شده

تکسچرینگ هم تو فوتو ایمپکت انجام شده... سعی کردم با بالا پایین کردن bump & reflection map & glosiness و ... به نسبت مورد نظر برسم.

از vray rt sp2 هم برای تنظیم نور پردازی و گرفتن ویو های آناگلیف استفاده کردم. ( تو rt جدید امکان رندر گیری از پروکسی ها هم فراهم شده ولی vray scatter در این حالت غیر فعال هستش.

50 %کار تو فوتو ایمپکت انجام شده... و شامل افکت های زیر هستش...
- تغییر تم صحنه به یک مود رنگی سبزآبی عمیق و سیر
- افزودن افکت اتمسفریک اشعه خورشید و هاله روشنایی آسمون...(همنشینی دو رنک زرد و سبز-آبی تو رندر خارجی رو دوست دارم... همیشه سعی میکنم یه همچین رنگی داشته باشه رندر هام)
- افزودن دیتیل های دو بعدی شامل: پرنده ها +رد رعد و برق+ ابر های اضافی+ پرسوناژ و ...
- افزودن افکت های نوری رو دیوار ها...

بندانگشتی های پیوستی

farshid_hashemi

عضو جدید
vray 2011 رو میتونین از سایت www.cgpersia.com دانلود کنین
من امکان up کردن فایل 50megi رو ندارم...
کافیه محتوای سایت رو search کنین

در مورن نظرتون هم ... شما لطف دارین ;).:gol:

farshid_hashemi

عضو جدید
لطفا نظرتونو بگید

سلام
خیلی خوب شده;)
اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی یه سایت بهت معرفی میکنم که کاراتو بذاری اونجا تا افراد حرفه ای نظر بدن... WWW.MAJIDONLINE.COM
برو تو قسمت فروم و گالری 3بعدی من FARCHITECT2010 هستم...

کارت خوبه ولی میتونه بهتر هم بشه...
رفلکت کف زیاده
رنگ کف خیلی SATURATED هست
تکسچر سقف بافت درشتی داره
بیرون پنجره عملا چیزی دیده نمیشه ( یا VRAY LIGHT رو نامرئی نکردی یا نتونستی شدت نور بکگراند رو مدیریت کنی)

اگر از بروت فورس استفاده میکنی بهتره SUBDIVISION رو حداقل روی 12 تنظیم کنی ( کارت خیلی نویز داره)

کلا تکسچرینگت مشکل داره

ولی مشخصه که تا حدودی بلدی با VRAY کار کنی...ولی نتیجه کارت بیشتر شبیه منتال شده.
;)

منتظرم کاراتو تو http://forum.majidonline.com/ ببینم

ahadi6688

عضو جدید
سلام
خیلی خوب شده;)
اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی یه سایت بهت معرفی میکنم که کاراتو بذاری اونجا تا افراد حرفه ای نظر بدن... WWW.MAJIDONLINE.COM
برو تو قسمت فروم و گالری 3بعدی من FARCHITECT2010 هستم...

کارت خوبه ولی میتونه بهتر هم بشه...
رفلکت کف زیاده
رنگ کف خیلی SATURATED هست
تکسچر سقف بافت درشتی داره
بیرون پنجره عملا چیزی دیده نمیشه ( یا VRAY LIGHT رو نامرئی نکردی یا نتونستی شدت نور بکگراند رو مدیریت کنی)

اگر از بروت فورس استفاده میکنی بهتره SUBDIVISION رو حداقل روی 12 تنظیم کنی ( کارت خیلی نویز داره)

کلا تکسچرینگت مشکل داره

ولی مشخصه که تا حدودی بلدی با VRAY کار کنی...ولی نتیجه کارت بیشتر شبیه منتال شده.
;)

منتظرم کاراتو تو http://forum.majidonline.com/ ببینم

خیلی نظر مفید و خوبی بود .تا یه هفته دیگه اطلاعات VRAYرو کامل می کنم بعد میام تو اون فرومه

froghiy

عضو جدید
نمونه کار

نمونه کار

خب سلام به همه اول از همه باز گشایی مدارس و دانشگاه هارو به همه تبریک می گم بعدشم دوتا کارو میذارم که با وری رندر شده و یه درخواستم به مسولان سایت دارم راستش اگه امکان داره فضایی رو ایجاد کنید که فقط مخصوص اموزش باشه و بجز اموزش چیز دیگه ای قرار نگیره و یا بره تو قسمتای دیگه من خودم شخصا حاضرم شروع کنم تا بچه های دیگه هم بیان و بتونیم تو این عرصه خدمتی کوچک رو پیش ببریم البته این همت همه رو میطلبه که کمک و همکار کنن و بعدشم اینکه فضایی رو در اختیارم بذارن که بتونم عکسها و مطالبم رو به صورت یکباره بذارم چون از طریق آپلود کردن کار سخت پیش میره یا جایی رو معرفی کنند که من تمام عکسهای آموزشی رو اونجا بذارم و آپلودش کنم تا تو شروع سال تحصیلی ما هم کاری بکنیم به امید یاد گرفتن بیشتر من و دوستان چون منم دوست ددارم یاد بگیرم و دوستان به منم کمک کنن البته میدونم که بچه ها دارن این کارو خوب انجام میدن اما چون مطالب پخش شده و باعث سردرگمی میشه اگه امکان داره مدیر سایت اونا رو دسته بندی کنه و یه فهرست بسازه تا بهتر بشه قضیه رو دنبال کرد و این که تایپک های نامربوط رو خارج کنه

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    54.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 02.jpg
    02.jpg
    40 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

addicted

عضو جدید
منتظر نظرات و پیشنهاداتتون هستم"

addicted

عضو جدید

اگه دوستان و اساتید نظری انتقادی و پیشنهادی دارن بدن تا بدونم عیب کارام کجاست؟ تا بقیه کارامو هم بذارم...
توضیح اینکه همه کارا تو محیط mental ray هستش. ;)

آخرین ویرایش:

urmo

کاربر فعال
با رندر کار کاری ندارم ولی خود کار اصلا نما معمارانه نیست اون خطوط قرمز رنگ که زیر هم تکرار شده اصلا ترکیب با نما نشده و اگه اون رو از نما برداری اتفاق خاصی نمیفته ما هنوز به مدرن اوایل قرن 20 نرسیدیم و ...واقعا معماری اینه این نقد ها بر خود من هم وارده ، کلی گفتم
البته امیداورم نارحت نشی :) ولی کار مکس خوب شده