نمونه های مدلسازی و رندرینگ:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
هر دو رندر از فایلی که nino فرستاده بودن با کمی ویرایش فایل اصلی گرفته شده .

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    41.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    20.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
رندرهای sketchup

رندرهای sketchup

شاید بدون رندر هم بد نباشه . با متریال مناسب کار کنید . :)

پیوست ها

• utosfia3_d_web.jpg
    utosfia3_d_web.jpg
    34 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • uto2.jpg
    uto2.jpg
    32.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
انواع رندر

انواع رندر

رندر با KT . یه plugin رایگانه . v-ray سریعتره و سادهتر . نتیجه هم نزدیکه . من شخصا بیشتر با KT کار میکنم چون باش بیشتر آشنام و نه دلیل دیگه.
دو جور رندر داریم NPR , nonPhotorealRender و PR , PhotoReal
SU ذاتا NPR ولی با پلاگینا یا هر رندرری میشه ازش به صورت فتو رئال خروجی داشت. اینم یه رندر با نور بهتر و مکی ویرایش با فتوشاپ . رندرر KT . مثل v-ray ( یه کم پیچیده تر)

پیوست ها

• T-ANDO-HOUSE-YEGANEGI-WEB.jpg
    T-ANDO-HOUSE-YEGANEGI-WEB.jpg
    70.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
,در فاز ایده پردازی بد نیستن :) اینم نمونه رندر فتورئال از فایلی که فرستادین .

پیوست ها

• T-ANDO-HOUSE-YEGANEGI-WEB.jpg
    T-ANDO-HOUSE-YEGANEGI-WEB.jpg
    70.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
همون طور که شما فرمودین قطعا چه با vray چه بدون اون متریال یه عنصر اصلی

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
اولا من هم از شما میخوام که هرکی مطلبی داره share کنه ... دوم اینکه شاید بدونید که راحتترین رندرر فتورئال su به اسم podium که داخل خود suرندر میگیره و میتونید اونو از
http://www.suplugins.com/
دانلود کنید . اینم سریالش: 6282-4273-4835- 8675 ( از راست به چپ وارد کنید) . بعدتر مطالب بیشتری راجع بع این رندرر مینویسم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
پودیوم

پودیوم

هرچند به ظاهرش نمیخوره ولی اگه باهاش کار کنید یکی از بهترین رندرر هاس . کسی امتحان کرد؟ کافیه فقط خصلت درخشندگی (انعکاس) و یا نور دهی (منبع نورها فقط) به متریالای su اضافه بشه تا رئال تر بشن . و پودیوم اینکارو میکنه :) به گالری این سایت سری بزنید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
خوبه!

خوبه!

مرسی. خوبه و میشه بگید با چی رندر شده؟ اگه با پودیمه میتونید اونو آموزش بدید؟ منم یه سری مطلب دارم ... که ممکنه مفید باشه.... ( یه کم تخصصیه );)

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
این کار رندر VRAY درSKETCHUP هستش ، اجازه بدید یکسری PRESPECTIVEازش بذارم چشم ، البته جلوی استادی مثل شما حرف زدن سخته ،:smile: درود بر آیدین نایینی

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
پودیوم

پودیوم

کافیه وقتی پلاگین پودیوم بازه روی یک سطح کلیک کنید . حالا با دو نوار لغزنده میتونید میزان انعکاس ( رفلکت) آن سطح و نور دهی (یک گروه از اشیا) رو تعیین کنید. ( گروههائی که شما به آنها خصلت نوردهی میدهید تبدیل به منبع نور میشن)
http://www.suplugins.com/index.php?p=page&page_id=Detail توضیح تنظیماته و دو لغزنده رو نشون میده .
و حالا یه setting انتخاب و رندر کنید ( اگه فضای خارجیه exterior setting وگرنه هر کدوم از setting ها جواب میده... http://www.suplugins.com/gallery/index_html.html رو هم ببینید . همش با پودیومه :)

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
پودیوم

پودیوم

نکته: هر رندرری که داشته باشید ( خصوصا پودیم) بهتره سطوحی که انعکاس دارن رو به حداقل برسونید . به این ترتیب زمان رندر به شدت کاهش پیدا میکنه ( بهتره فقط سطوح کف انعکاس داشته باشن) . منتظر رندرای شمام.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
نمونه رندرهای پودیم

نمونه رندرهای پودیم

مهم نست با چی کار میکنی ، مهمه که چیکار میکنی

پیوست ها

• 4.jpg
    4.jpg
    13.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 0019.jpg
    0019.jpg
    63.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
مدل و رندرای su

مدل و رندرای su

v-ray رندر از فایلای su

پیوست ها

• 2_.jpg
    2_.jpg
    33 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 2_2.jpg
    2_2.jpg
    25.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Like
واکنش ها: nino

nino

مدیر بازنشسته
در مورد sk به نظر من هم باید فرصت داد تا ورژنهای جدیدش بیاد و ایرادات قبلی برطرف بشه . در هر حال به نظر من پیشترفت خوبی رو داره ;)

v-ray رندر از فایلای su
فوق العاده شده
. من تازه v-ray رو شروع کردم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
با همه این تفاصیل خود من واسه اغلب کارای معماریم فقط و فقط از su استفاده میکنم ( خصوصا اگه لند اسکیپ باشه ، خیلی راحت و دقیقه ) . ضمنا رندر ها از یه دانشجوی معماری su کار روسیه به اسم Ithil

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
رندرر indigo

رندرر indigo

indigo هم یه رندرر خوبه که یه پلاگینم واسه su داره . آخرین ورژنش هم 1.5.0 و یه پلاگین هم واسه همین ورژن هست ( ولی ورژن قبلی stable محسوب میشه ) که رایگانه ولی به راحتی آخرین ورژن نیست .به هر حال کار کردن باهاش (به صورت حرفه ای) به دانش فیزیک و کامپیوتر نیاز داره و به قول معروف مال حرفه ای هاس و حتی واسه مکس هم پلاگین داره . با اینحال شما هم میتونید اونو تست کنید . ( اگه انگلیسی بدونید یه فایل راهنمای pdf هم داره). اینم نمونه رندرش

پیوست ها

• Commercial exterior.jpg
    Commercial exterior.jpg
    33.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
از رندرر های فوق العاده که رفتار نور رو واقعا شبیه سازی میکنه (چون بیشترشون انجوری نیستن و شما چیزی نزدیک به اون داری نه واقعا نور رو ) maxwell render که واسه su هم پلاگین داره . این نمونه کار خودمه ... ببینید که چطوری خصلت ضریب شکست نور روی مسیر نور اثر گذاشته.

پیوست ها

• temp_bmlt2.jpg
    temp_bmlt2.jpg
    29.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nino

مدیر بازنشسته
من دارم v-ray یاد میگیرم . این رندر رو گرفتم ولی با توجه به تنظیماتی که گفته بود در نیومد . رندر من رفلکسی مثل نمونه اش نداره . میتونید بگید ایراد کارم چی بوده ؟ ایا جای نورم مشکل داره ؟:(
اولی رندر من هست

پیوست ها

• t5.jpg
    t5.jpg
    13.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • vray.jpg
    vray.jpg
    12.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
بیشتر رندررها سعی میکنن با یک سیستم لایه ای ، مشخصات یک متریال رو شبیه سازی کنن . v-ray هم همینطوره . اگه خیلی کلی توضیح بدم ، شما لایه رنگ (diffuse) ، لایه براقیت (specularity) ، لایه انعکاس (reflection) ، لایه بافت ( bump map یا در حالت شدیدش normal map ) , گاهی هم لایه ماسک (قسمتایی که نمیخوای توی رندر بیفته ) رو باید برای یک متریال تنظیم کنی.
تو maxwell که مثل دنیای واقعی میمونه فقط رنگ + بافت+ براقیت رو تنظیم میکنی ! چون در واقعیت هرچیزی که براقتره بیشترم منعکس کنندس!! ( in fact Specularity=Reflection) .ولی تو بیشتر رندررها چون مساله زمان رندر مطرحه با جدا کردن این دو خصلت اگرچه به نتیجه ی نسبتا مشابهی میرسن ولی زمان رو به شدت کاهش میدن . ( واسه ی اونایی که وسواس دارن چیزی جای maxwell یا KT رو نمیگیره، مثلا هیچکدوم موتور رندر ها نور رو واقعا نمیشکنه .مثل تصویر قبلی که فرستاده بودم).

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
رندر

رندر

رندر ماشین ائودی

پیوست ها

• audi-SRQ-majid.jpg
    audi-SRQ-majid.jpg
    17 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
کلیسای kt

کلیسای kt

چون این مدل رو با kt رندر کردم اسمشو این انتخاب کردم . ( شیشه ها خوب نشده و بعدتر اصلاحش میکنم ) . رندر خالص _(بدون پردازش با فتوشاپ)

پیوست ها

• ktchurch.jpg
    ktchurch.jpg
    50.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
از اونجا که رندرای اصلی su، به صورتNPR هستند خیلی با PIRANESI جور در میان (piranesi محصول شرکت اینفورماتیکس و یه چیزی مثل فتوشاپ با این برتری که لایه های عمق و متریال رو هم ذخیره میکنه . یعنی میتونی متریال جدید رو به سطح بدی و خودش پرسپکتیوشو تنظیم میکنه ، در حالیکه تو بهش تصویر 2بعدی دادی!! ) . بد نیست یه سری به http://www.informatix.co.uk/
و گالری نمونه رندرها در http://www.informatix.co.uk/microgds/gallery.shtml بزنید . اگه خوشتون اومد دوستای ایرانیمون با کرکش آمادش کردن و مثلا از http://gerdoo.net/show.php?id=561 میتونید تهیه کنید که آموزشش رو هم داره! ;) .

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
در مورد انیمیشن همون مطلب قبلی که بیان شد صادقه و امیدوارم اینبار به نتیجه برسید . این آخرین مدل و رندر منه . نورهای شعاعی با فتوشاپ اضافه شده.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
surrealism با SU

surrealism با SU

با تشکر از solo برای مدل اسکلت . گاهی میشه خیالات رو هم به تصویر کشید.

پیوست ها

• mlt.jpg
    mlt.jpg
    59.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: nino

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
عید شما مبارک

عید شما مبارک

یه کم با عجله ساخته و رندر شد .هفت سین su اسکچاپی . سال خوب و پر برکتی رو برای همه مردم دنیا از صمیم قلب آرزومندم.

پیوست ها

• norooz.jpg
    norooz.jpg
    60.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nino

مدیر بازنشسته
یه کم با عجله ساخته و رندر شد .هفت سین su اسکچاپی . سال خوب و پر برکتی رو برای همه مردم دنیا از صمیم قلب آرزومندم.
:gol::gol::gol:مرسی سال نو شما هم مبارک :gol::gol::gol:
رندر زیبایی بود ;)

من همون کار کلیساتون رو با پودیوم رندر گرفتم . حدودا 20 بار رندر گرفتم ولی این مشکل رفع نشد:(:(:( پروفیل شیشه وسط اصلا معلوم نمیشه ؟؟؟؟؟
میشه در مورد تنظیماتش یه توضیحی بدید . مثلا پودیوم از نور خود sk استفاده میکنه ؟؟؟
چی کار کنم که درست بشه ؟؟؟:(:( خیلی نوراش بد شده :razz:

پیوست ها

• 20080320190457_1h29m58s.jpg
    20080320190457_1h29m58s.jpg
    47.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0