نمونه شیت بندی مربوط به:PHOTOSHOP

Ali Render

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان من تازگي ها يه کار شيت بندي براي درس طراحي معماري انجام دادم خودم خيلي از فتوشاپ سر در نميارم ولي توي شيت بندي دوست دارم کارام شلوغ و پيچيده باشه اگه دوست داشتیدمیتونید نظراتتونو هم بگید میدونم در سطح نظرم نیست " بعدش دوستمان آقاي ايبوي يه کار شيت بصورت psd ميخواست البته راستشو بخوای چند تایی دارم ولی کسی که اینها رو داده به من ازم قول گرفته که به کسی ندم چون قسمم داده بازم ببخشید" به نظر من شما بايد خودتون کاراي شيت بندي زيادي رو ببنيد و ازشون ايده بگيريد اين جوري هم بهتره تا اينکه کاراتونو جايگزين شيت آماده کنيدو به گفته آقاي معمار باشي شيت بندي سليقه اي در کل اگه کار منو خواستي بگو برات psdشو بذارم Ok

پیوست ها

• END.jpg
    END.jpg
    89.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

معمارباشی

عضو جدید
سلام به همگی"می خواستم بگم که اون شیت قبلی رو دوست نداشتم پس یکی دیگه رو براتون میذارم تا جبرانش کنم. Ok
هیچ وقت اصل خوانا بودن کار رو از دست ندین ... کار خوبی شده فقط !!! چند تا نکته رو متذکر بشم ...

اول این که شیت هایی که انتخاب می کنین با توجه به مقیاس کارتون باشه ... به نظرم این شیت که شما انتخاب کردین با توجه به مقیاس نما و مقطع ها بزرگ به نظر می رسه ... از طرفی خطوط کدی که برای نما و مقطع استفاده شده سیاه هستن که با توجه به پس زمینه ی تیره ی پشت کار به نظرم اگه رنگ روشن انتخاب می شد خوانا تر بود ...

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
نمونه کار شیت بندی

نمونه کار شیت بندی

برای یک شیت بندی مناسب سعی کنید کارهایی که تو مسابقات معماری مقام آوردن رو ببینید. شیتبندی مناسب فقط با خوب دیدن امکان پذیره استفاده صحیح از عناصر بصری در کنار جایگذاری تصاویر به شکلی مناسب طوری که تعادل، تقارن و وزن کار حفظ بشه در یک ارائه خوب موثره... سعی نکنید شیت هاتون رو پر کنید این اشتباهی بود که من زیاد انجام می دادم. این نمونه شیت بندی، کاره طرح 5 بنده هست. از نظر خودم بازم جا واسه کار داره اما روز ارائه دوستان خیلی اظهار لطف کردن و ازش تعریف کردن سعی کردم این اصولی که عرض کردم رو توش رعایت کنم.

msalekm

عضو جدید
سلام به جامعه مهندسین
خسته نباشین.
دوستان من یه شیت واسه ارایه این ترم بستم. البته کار اولم هس تا امروز صبح حتی بلد نبودم چطوری فایل تو فتوشاپ باز کنم:redface::redface:
اگه نظر بدین خیلی ممنون میشم

:w27:shit   1.jpg

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به جامعه مهندسین
خسته نباشین.
دوستان من یه شیت واسه ارایه این ترم بستم. البته کار اولم هس تا امروز صبح حتی بلد نبودم چطوری فایل تو فتوشاپ باز کنم:redface::redface:

:w27:مشاهده پیوست 105780
ساده...شیک...مینیمال ...عالیه...:w17:
منم شیت بندی با فتوشاپ بلد نیستم :cry:

arch 91

عضو جدید
عجیجم من احساس میکنم نوشته تو کارخیلی بایدمهم باشه.چون درک آدما از عکس خیلی فرق میکنه واون تصورت رو کامل نرسونه.من تاحالا شیت بندی نکدم کارام همیشه دستس بودن.خیلی دوست دارم یادبگیرم.کارسختی نیست نه؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عجیجم من احساس میکنم نوشته تو کارخیلی بایدمهم باشه.چون درک آدما از عکس خیلی فرق میکنه واون تصورت رو کامل نرسونه.من تاحالا شیت بندی نکدم کارام همیشه دستس بودن.خیلی دوست دارم یادبگیرم.کارسختی نیست نه؟
کافیه از این تاپیک اموزشاشو پیگیری کنی
[h=1]اموزش مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP[/h]سوالاتتو تو این تاپیک بپرسی
[h=1]رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP[/h]و تو مسابقه هفتگی شیتبندی شرکن کنی هر هفته تا کارت نقد شه
[h=1]مسابقه هفتگی شیت بندی تالار معماری[/h]
[h=1]اعلام موضوع هفتگی و نتایج مسابقه شیت بندی[/h]
:gol:

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
salam ...shoma ba shitetun bazi nakardin faghat jaygozari kardin darhali ke mitunin tu shit ham mese tarhetun tarahi va kar konin...shai bastan manzur faghat jam kardane kar nis pas tarahi ham mohemme
man ye nemune sade behetun neshun midam...albate in be surate 2 shite tulie ke be ham chaspundam
مشاهده پیوست 124360

دوست عزیز نمونه کارهای بالا (بجز سایت گرمسار که کار طرح 5 بنده هست) اثر آقای الکس هگرف هست بد نیست بخشی از سابقه ایشون هم براتون بگم آقای هگرف فارغ التحصیل دانشگاه میامی هستند و مدیر ارشد انجمن تصویر سازان معماری امریکاٰ، بنده به شخصه از کارای ایشون لذت میبرم نه تنها از کنتراست رنگ خوب استفاده می کنند بلکه همه سعیشون اینه که تو شیت از عناصر گرافیکی زائـــــــــد کمتر استفاده کنن. (کاری که متاسفانه خودم در شیت طرح 5 ازش استفاده نکردم. اما در پایان نامم جبران کردم.) استفاده از المان های گرافیکی باید محدود و صرفاً کارش نشون دادن بیشتر کیس مورد نظر در شیت هست نه اینکه خودش جلب نظر کنه. متشکرم.

Bacchus

عضو جدید
من این شیت رو خیلی سریع و در کمتر از یک ساعت بستم. بیشتر وقتش هم صرف نوشتن مطالب و کپی پیست اونها شد! :redface:

sheet1.jpg

نظرتون چی هست؟ پیشنهاد یا ضعفی در کار دید خیلی ممنون میشم بهم بگید. این نکته هم بگم که شیت 100در 70 هست و تسلط بنده هم روی فوتوشاپ چندان نیست و خلاصه یه جوری توضیح بدید که بفهمم. :gol:

shima jo0on

عضو جدید
سلام به جامعه مهندسین
خسته نباشین.

:w27:مشاهده پیوست 105780
به نظر من برای کار اولتون عاالیه
موفق باشین

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی نظری نداشت؟! :razz:

سلام شیما جان
خیلی کار قشنگی داری،معلومه که حسابی روش کار کردی و زحمت کشیدی،نمیشد یه خورده تو شیت بندی فرو میرفتی؟همچین شیتات شیت نیست،مث عکس های تیم ملی کنار هم گذاشتیشون!

پلانات که خوانا نیست،اما من حرکات حجم و نماتو دوست دارم.
امیدوارم که تو دوران بعد تحصیل موفق و پیروز باشی

topman85

عضو جدید
سلام. دنبال عکس آسمون می گردم برای شیت بندی. البته یه سری عکس دارم ولی هیچ کدومشون جالب نیستن. اگه کسی کمک کنه ممنون می شم.
نمی دونم این درخواست مربوط به این تاپیک می شه یا نه. ولی نمی دونستم کجا مطرحش کنم!!:redface:

topman85

عضو جدید
سلام
این شیت بندی من برای طرح 2 که این ترم انجامش دادم. اولین بارم بود که با نرم افزارها این کار رو انجام می دادم و خیلی هم اصرار داشتم این اتفاق بیافته. تو همین تالار هم از دوستان زیادی کمک گرفتم و باید بگم راهنمایی هاشون واقعن برام مفید بود!! (هر چند خیلی از سوالاتم بی جواب می موند)... به هر حال این نتیجه همه شب زنده داری هامه که البته مطمئنم خیلی ضعف ها توش هست که فعلن به چشمم نمی آد. با این وجود خوشحال می شم دوستان و به خصوص عزیزانی که به سوالاتم پاسخ می دادن نظراتشون رو بگن تا این اشتباهات رو تکرار نکنم... و به کارم سرعت بیشتری بدم:gol:

13.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
این شیت بندی من برای طرح 2 که این ترم انجامش دادم. اولین بارم بود که با نرم افزارها این کار رو انجام می دادم و خیلی هم اصرار داشتم این اتفاق بیافته. تو همین تالار هم از دوستان زیادی کمک گرفتم و باید بگم راهنمایی هاشون واقعن برام مفید بود!! (هر چند خیلی از سوالاتم بی جواب می موند)... به هر حال این نتیجه همه شب زنده داری هامه که البته مطمئنم خیلی ضعف ها توش هست که فعلن به چشمم نمی آد. با این وجود خوشحال می شم دوستان و به خصوص عزیزانی که به سوالاتم پاسخ می دادن نظراتشون رو بگن تا این اشتباهات رو تکرار نکنم... و به کارم سرعت بیشتری بدم:gol:

مشاهده پیوست 158469
برای اولین بار خوبه---
ولی من چندتا نکته رو میگم----اول از همه تناسبات ونحوه قرارگیریه که رعایت نشده--من وقتی میبینم کار رو نمیدونم رو کدوم تمرکز کنم-چشم اذیت میشه-نوع رنگ ومقدار رنگ مناسب نیست-با رنگ احجام تقریبا تو یه رنجه
میشه گفت احجام با این رنگ یکی شدن--اطراف پرسپکتیو هارو نباید خالی گذاشت.کف،پیاده رو درخت وآدم! به کارت جون میده -
پلان هارو کنار هم نباید گذاشت--یکی از احجام رو باید بزرگتر میکردی-این کار رو کردی وزیاد مشخص نیست چون جزییات کمتری داره-نکات زیادی میشه گفت---یه سرچ بکنید مطالب زیادی دست شما رو میگیره---
ترکیب بندی-توازن یا تعادل-رنگ بندی --معرفی کامل نما-و... عوامل اصلی تو زدن شیته