نصیحت های پدرانه به کسانی که تازه میخوان قدم در راه مکانیک بزارن

MOHSEN_2008

عضو جدید
سلام به همگی
راستش این تاپیک رو باز کردم که کسانی که چند ترمی از مکانیک رو گذروندن یا فارغ تحصیل شدن بیان با توجه به تجربشون پیشنهاداشون رو برای یه مهندس مکانیک خوب شدن و موفق شدن در دانشگاه و آینده به اونایی که تازه می خوان وارد این راه بشن بدن ،
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید
پیشاشیش از همه ممنونم

tsp.co

عضو جدید
مهمترین کاری که باید همه دانشجویان تازه وارد علاوه بر عمیق درس خوندن انجام بدن اینه که باید به یه زمینه صنعتی ابراز علاقه کنن و با تمام قدرت روی اون تمرکز و مطالعه کنن. اگه می خواهید موفق بشید اصلا از این شاخه به اون شاخه نپرید و روی موضوعی که بهش واقعا با تمام وجود علا قه دارید تمرکز کنید. طوری که وقتی مجبور شدید به خاطرش تا صبح هم بیدار بمونید و یا بعضی کارها رو فدای اون کنید براتون اصلا مهم نباشه!
بعد از چند سال کار مداوم می بینید که چقدر بدرد بخور شدید و دیگه اون وقته که کار میاد دنبال شما حتی اگه خارج از ایران باشه!

موفق باشید!

Dr ehsan

عضو جدید
سلام
خوب چیزی که مدیر گفت کاملاً درست و خیلیم مهم. من سعی می کنم چند تا نکتة شاید تکراری ولی مهم دیگه رو بگم:

1. زبان انگلیسی:
ببین برای اینکه مطمئن بشی همین الان یه شاخه تو مهندسی مکانیک رو انتخاب کن من طی یک ساعت لااقل 15 تا کتاب توی اون فیلد از مقدماتی تا پیشرفته برات تو اینترنت پیدا می کنم! مجانی! اما شما یه ماه بگرد ببین چند تا کتاب فارسی توی اون فیلد پیدا می شه. اکثر کتاب ها مقاله ها نشریات و در یک کلام دانش مکانیک دنیا به زبا انگلیسی (و بعدشم روسی و آلمانی) هست. توی هر شهری هم که باشی می تونی توی 4 سال زبانتو به حدی برسونی که یه نمره خوب تافل بیاری. بغیر از جنبه علمی قضیه هر کاری که در آینده بخوای بکنی ( ادامه تا فوق، ائامه تا دکتری، کار تو یه شرکت بزرگ، کار تو یه شرکت کوچک، اصلاً ول کردن مکانیک و رفتن سراغ یه چیز دیگه!! و ...) زبان یک امتیاز بزرگه که خیلی کمکت می کنه
2. برنامه نویسی و ریاضیات:
اویلر(می شناسیش که!) میگه "مکانیک بهشت ریاضیات است." اگر درک ریاضیت بالا باشه مکانیک رو هم سریعتر و بهتر درک می کنی. توی این دوره هم یه ابزار ضروری و غیر قابل انکار برای سواد ریاضی نرم افزار های برنامه نویسی ریاضی هستند. توصیه عملی من اینه که اگه ترم 1 یا 2 هستی اول یه برنامه نویسی عمومی (مثل VB) رو یاد بگیر ( به هزار دلیل که مهمترینش یاد گرفتن الگوریتمِ که تو برنامه نویسی های عمومی بهتر می شه یادش گرفت) بعد همزمان با پاس کردن معادلات یواش یواش شروع کن یکی از برنامه های Matlab، Maple یا Mathematica رو یاد بگیر صحیح تر بگم ریاضیات رو با اونا یاد بگیر( اینم هم خیلی مهمه هم قلق داره که اگر خواستی تو ضیح می دم.)
3. نرم افزار تخصصی :
یک نرم افزار تخصصی هم خوب و لازمه. زیاده روی نکن (هر نرم افزاری رو امتحان کنی) و سریع هم نرو سراغ تحلیل. تحلیل بدن درک از ماهیت تحلیل هیچ ارزشی نداره. همون CAD (مدلسازی قطعات و مجموعه ها) یه دنیای داره که من کمتر کسی رو دیدم که به صورت سیستماتیک و نظام مند بلد باشه.
4. طراح باش:
اگر جامداتی هستی سعی کن یه جوری خودتو با روشهای ساخت معمول تو بازار و یه طراح خوب بودن نزدیک کنی. درس های توی دانشگاه ( و چیزای دیگه ای که اینجا گفتم) اصلاً کمکی به طراح شدن نمی کنه. مثلاً توی درسا کلی راجع به چرخ دنده و تحلیلش و تئوری ها مختلف صحبت می شه اما اصلاً نمی گن تو تهران کجا می شه یه چرخ دنده رو ساخت، با چی مسازنش اصلاً، چند در میاد، اوراقی و دست دومش رو کجا می شه پیدا کرد. توصیه عملی اینه که هر قطعه، دستگاه یا هر چیز قابل ساختن و خریدننش رو هم توی ایران در بیاری.( مخصوصاً چیزای رو که توی درس طراحی اجزاء 1 و 2 می خونی)
5. ادامه تحصیل، خارج
اگر می خوای ادامه تحصیل بدی جدی به خارج از کشور فکر کن. چون هم ممکنه، هم امکاناتش و سطحش خیلی بالاتر از اینجاست و هم اگر بخوای بری یه سری مقدمات می خواد که اگر از الان به فکرش باشی خیلی راحتتری. اصلاً هم فکر نکن کاری خیلی سختیه یا باید مخ باشی تا بری یا خیلی پول می خواد. مطمئن باش
اما جدا از همه اینا خوندن همون درس ها از همه مهمتره. همونی رو انجام بده که استادا ازت می خوان. قطعاً اگر بهترین راه نباشه یه راه خوبه!
اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ ....... چقدر حرف زدم !!! فکر نکنم اصلاً کسی بخونه :cry:

f_azimi

عضو جدید
سلام
خوب چیزی که مدیر گفت کاملاً درست و خیلیم مهم. من سعی می کنم چند تا نکتة شاید تکراری ولی مهم دیگه رو بگم:

1. زبان انگلیسی:
ببین برای اینکه مطمئن بشی همین الان یه شاخه تو مهندسی مکانیک رو انتخاب کن من طی یک ساعت لااقل 15 تا کتاب توی اون فیلد از مقدماتی تا پیشرفته برات تو اینترنت پیدا می کنم! مجانی! اما شما یه ماه بگرد ببین چند تا کتاب فارسی توی اون فیلد پیدا می شه. اکثر کتاب ها مقاله ها نشریات و در یک کلام دانش مکانیک دنیا به زبا انگلیسی (و بعدشم روسی و آلمانی) هست. توی هر شهری هم که باشی می تونی توی 4 سال زبانتو به حدی برسونی که یه نمره خوب تافل بیاری. بغیر از جنبه علمی قضیه هر کاری که در آینده بخوای بکنی ( ادامه تا فوق، ائامه تا دکتری، کار تو یه شرکت بزرگ، کار تو یه شرکت کوچک، اصلاً ول کردن مکانیک و رفتن سراغ یه چیز دیگه!! و ...) زبان یک امتیاز بزرگه که خیلی کمکت می کنه
اویلر(می شناسیش که!) میگه "مکانیک بهشت ریاضیات است." اگر درک ریاضیت بالا باشه مکانیک رو هم سریعتر و بهتر درک می کنی. توی این دوره هم یه ابزار ضروری و غیر قابل انکار برای سواد ریاضی نرم افزار های برنامه نویسی ریاضی هستند. توصیه عملی من اینه که اگه ترم 1 یا 2 هستی اول یه برنامه نویسی عمومی (مثل VB) رو یاد بگیر ( به هزار دلیل که مهمترینش یاد گرفتن الگوریتمِ که تو برنامه نویسی های عمومی بهتر می شه یادش گرفت) بعد همزمان با پاس کردن معادلات یواش یواش شروع کن یکی از برنامه های Matlab، Maple یا Mathematica رو یاد بگیر صحیح تر بگم ریاضیات رو با اونا یاد بگیر( اینم هم خیلی مهمه هم قلق داره که اگر خواستی تو ضیح می دم.)
3. نرم افزار تخصصی :
یک نرم افزار تخصصی هم خوب و لازمه. زیاده روی نکن (هر نرم افزاری رو امتحان کنی) و سریع هم نرو سراغ تحلیل. تحلیل بدن درک از ماهیت تحلیل هیچ ارزشی نداره. همون CAD (مدلسازی قطعات و مجموعه ها) یه دنیای داره که من کمتر کسی رو دیدم که به صورت سیستماتیک و نظام مند بلد باشه.
4. طراح باش:
اگر جامداتی هستی سعی کن یه جوری خودتو با روشهای ساخت معمول تو بازار و یه طراح خوب بودن نزدیک کنی. درس های توی دانشگاه ( و چیزای دیگه ای که اینجا گفتم) اصلاً کمکی به طراح شدن نمی کنه. مثلاً توی درسا کلی راجع به چرخ دنده و تحلیلش و تئوری ها مختلف صحبت می شه اما اصلاً نمی گن تو تهران کجا می شه یه چرخ دنده رو ساخت، با چی مسازنش اصلاً، چند در میاد، اوراقی و دست دومش رو کجا می شه پیدا کرد. توصیه عملی اینه که هر قطعه، دستگاه یا هر چیز قابل ساختن و خریدننش رو هم توی ایران در بیاری.( مخصوصاً چیزای رو که توی درس طراحی اجزاء 1 و 2 می خونی)
5. ادامه تحصیل، خارج
اگر می خوای ادامه تحصیل بدی جدی به خارج از کشور فکر کن. چون هم ممکنه، هم امکاناتش و سطحش خیلی بالاتر از اینجاست و هم اگر بخوای بری یه سری مقدمات می خواد که اگر از الان به فکرش باشی خیلی راحتتری. اصلاً هم فکر نکن کاری خیلی سختیه یا باید مخ باشی تا بری یا خیلی پول می خواد. مطمئن باش
اما جدا از همه اینا خوندن همون درس ها از همه مهمتره. همونی رو انجام بده که استادا ازت می خوان. قطعاً اگر بهترین راه نباشه یه راه خوبه!
اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ ....... چقدر حرف زدم !!! فکر نکنم اصلاً کسی بخونه :cry:

خیلی ممنون من نرم افزاره mathematica رو دارم ولی اصلا نمی دونم چه طور باید باهاش کار کنم می شه یه منبع واسه کمک به من راهنمایی کنید

Dr ehsan

عضو جدید
خیلی ممنون من نرم افزاره mathematica رو دارم ولی اصلا نمی دونم چه طور باید باهاش کار کنم می شه یه منبع واسه کمک به من راهنمایی کنید

سلام
راستش من خودم Mathematica کار نکردم و مرجعی هم نمی شناسم که معرفی کنم (البته کتاب الکترونیکی تو اینترنت زیاد هست اگه به کارت بیاد). ولی می دونم یکی از بچه های تالار با Mathematica کار می کنه دانشجوی ارشد هم هست احتمالاً بهتر می تونه کمکت کنه Karo7

nahayat_naderi

عضو جدید
با سلام خدمت مدیر محترم و dr ehsanمن به خاطر توضیحاتتون ممنونم من تا به حال برنامه نویسی نکردم و با نرم افزارهای تخصصی کار نکردم تازه از مهر درسام در ترم یک در گرایش سیالات به یاری خدا شروع می شه من می خوام بدونم چطوری و با چه کاری شروع کنم که بعدا در رشته خودم یک فرد وارد باشم
dr ehsanمحترم ظاهرا شما سمنان بودین من هم قراره دانشجوی اونجا باشم می خوام بدونم برای سمنان چه کلاس زبان هایی هست به خصوص با کتاب اینتر چنج چون من الان کلاس می رم و کتابم اینتر چنج هست.
دوما چه توصیه ای برای دانشجوی سمنان دارین با کدوم استاد ها بهتره واحد بردارم ضمنا مطالب شما بر خلاف پیش گویی تون اونقدر ارزشمند بودن که من برای خانوادم هم خوندم و اون صفحه را ذخیره کردم.باز هم ممنون امیدوارم موفق باشین برای شنیدن نصایحتون و تجربیاتتون لحظه شماری می کنم:smile::heart::gol:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميخوام تو ذقت بزنم ولي من دوست مكانيك خيلي دارم چون خودمم اولش مكانيكو دوست داشتم بيشتر دوستاي صميميم هم مكانيك ميخونن كه هر وقت منو ميبينن آرزو يكردن كه عمران ميخوندن:D:D
فقط يهو نياين اخطار بدينا گفته بود نصيحت منم خواستم همين اول كاري خيالشو راحت كنم:D:D:D

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

نميخوام تو ذقت بزنم ولي من دوست مكانيك خيلي دارم چون خودمم اولش مكانيكو دوست داشتم بيشتر دوستاي صميميم هم مكانيك ميخونن كه هر وقت منو ميبينن آرزو يكردن كه عمران ميخوندن:D:D
فقط يهو نياين اخطار بدينا گفته بود نصيحت منم خواستم همين اول كاري خيالشو راحت كنم:D:D:D
با سلام
من خودم لیسانس مکانیک جامدات دارم و شخصا با نظر دوست عزیزم وحید موافقم
رشته مکانیک خیلی سخته و باید خیلی تلاش کرد تا به هدفت برسی
ولی من از مکانیک زده شدم فقط بخاطر اینکه میدیدم هر کی تو مکانیک مدرک میگیره دیگه با شاه هم نمیخواد فالوده بخوره و خودشو از همه بالاتر میبینه در صورتی که عمرانیها این مدلی نبودن این تجربه رو با معاشرت کردن با کلی دوست و رفیق در تمام کشور بدست آوردم
البته شرمنده که اینارو گفتم ولی به جرات میگم در بین مهندسان مکانیک فقط 30% پیدا میشه که خوب و خاکی باشن و در بین مهندسان عمران فقط 20% پیدا میشه که بد اخلاق و ...... باشن
ولی بهتون نصیحت میکنم اگه میخواین پا تو رشته مکانیک مکانیک بذارین خوب فکر کنید
موفق باشید;)

y_2v

عضو جدید
سلام

1. زبان انگلیسی:
3. نرم افزار تخصصی :
4. طراح باش:
5. ادامه تحصیل، خارج

آقا عالي بود دمت گرم
مكانيك عشقه منه

mahan57

مدیر بازنشسته

خوب هرکسی باید فقط دنبال علاقش بره و تو اون موفق میشه! کسی که فارغ التحصیل باسواد مکانیک باشه به جرات می تونم بگم از هرچیزی سر در میاره! قابل توجه دوستان عمرانی مون که من حتی سه سال تو یک شرکت تولیدی بتن آماده کار می کردم و الان هم باهاشون تو بعضی زمینه ها همکاری دارم . اونجا بدلیل اینکه رشتم مکانیک بود خیلی راحت از بتن آماده و زیروبمش سر در اورم . بدلیل همین مکانیک رو ی پمپهای بتن - بچینگ ها و میکسرها تسلط پیدا کردم( چون اکثرا هیدرولیکی هستن) و الان که الان هستش و دیگه اونجانیستم بازم میان دنبالم!
به دلیل علاقه ای که داشتم روی الیاف کربن که مربوط به بچه های پلیمر هستش کار کردم و زیر سایه مکانیک و دانش و دیدی که به من داد به راحتی ازش سر درآوردم( به دلیل نیاز به سرمایه بالا بی خیالش شدم)
زیر سایه همین مکانیک بود که خیلی زود تونستم یه کارگاه کوچیک قطعه سازی برای خودم راه بندازم و برای خودم کار کنم. حالا اگه رشته چیز دیگه ای غیر مکانیک( مثلا عمران) بود حالا حالا ها باید دنبال کار می گشتم.( چون از اول سرمایه ای نداشتم)

مکانیک همه چیز منه و خدارو واقعا شکر می کنم که علاقه به اون رو در وجود من شعله ور کرد و منو با اون آشنا کرد.
همونطور که مدیر و احسان گفتن باید 1- علاقه داشته باشید2- یه زمینه صنعتی برای خودتون به عنو ان شغل حتمی آیندتون در نظر بگیرید و روی اون متمرکز بشید 3 - محدود به منابع فارسی نشید و حتما سراغ منابع لاتین برین چون علم فعلا برای اونهاست 4- یادگیری یه زبان برنامه نویس به همراه تسلط بر یک نرم افزار طراحی الزامی هستش

یاعلی و موفق باشید!

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم برا اینکه را بیافتم این کارا رو کردم:

1.تا الان توی12 این 3سال مسابقه چه اراءه مقاله باشه چه جشنواره اش باشه چه.......... شرکت کردم
درسته 6 بار بیشتر مقام نیاوردم ولی به تجربش و اشنایش چه با اساتید چه بقیه مهندسین سطح مسابقات می ارزید
2. مطالعه مطالعه مطالعه
چه سایتش چه کتابش"خلاصه خوراک من کتابه"
به تایید همه صحبت هایی که بالا شد "کار:
هر جا شد بدون در نظر گرفتن زمینه مالی اش فعال باشین تا رزه تمام مطالب که تو UNI گفتن رو یاد بگیرین
اخری هم تسلط زبان تخصصی
به نظر من هر چه قد هم خرخون باشی"از من خرخون تر م مگه هست؟!!!! اما باسواد نیستم" اما عملی کار نکنی یه پاپاسی هم نمیارزه
من میگم ادم باسواد کسیه که فل بداهه یه چی پرسیدی یه اطلاعات کوچولو داشته باشه نه اینکه شب امتحان بشینی جزوه رو بخونی"نخونی بخوری" بعد بری فردا20شی!!! این ارزش نداره

آخرین ویرایش:

f_azimi

عضو جدید
من خودم برا اینکه را بیافتم این کارا رو کردم:

1.تا الان توی12 این 3سال مسابقه چه اراءه مقاله باشه چه جشنواره اش باشه چه.......... شرکت کردم
درسته 6 بار بیشتر مقام نیاوردم ولی به تجربش و اشنایش چه با اساتید چه بقیه مهندسین سطح مسابقات می ارزید
2. مطالعه مطالعه مطالعه
چه سایتش چه کتابش"خلاصه خوراک من کتابه"
به تایید همه صحبت هایی که بالا شد "کار:
هر جا شد بدون در نظر گرفتن زمینه مالی اش فعال باشین تا رزه تمام مطالب که تو UNI گفتن رو یاد بگیرین
اخری هم تسلط زبان تخصصی
به نظر من هر چه قد هم خرخون باشی"از من خرخون تر م مگه هست؟!!!! اما باسواد نیستم" اما عملی کار نکنی یه پاپاسی هم نمیارزه
من میگم ادم باسواد کسیه که فل بداهه یه چی پرسیدی یه اطلاعات کوچولو داشته باشه نه اینکه شب امتحان بشینی جزوه رو بخونی"نخونی بخوری" بعد بری فردا20شی!!! این ارزش نداره

سلام از صحبتهاتون ممنون
می شه بگید زمانی که ترم 3 بودید چه کتابهایی می خوندید؟

SilliCONIC

عضو جدید
بعضی دوستان گفتن تویه زمینه صنعتی کار کنی
حالا میشه خودشون تو زمینه صنعتی خودشون توضیحاتی بدن تا ما که تازه می خوایم شروع کنیم آشنا شیم؟!

Dr ehsan

عضو جدید
با سلام خدمت مدیر محترم و dr ehsanمن به خاطر توضیحاتتون ممنونم من تا به حال برنامه نویسی نکردم و با نرم افزارهای تخصصی کار نکردم تازه از مهر درسام در ترم یک در گرایش سیالات به یاری خدا شروع می شه من می خوام بدونم چطوری و با چه کاری شروع کنم که بعدا در رشته خودم یک فرد وارد باشم
dr ehsanمحترم ظاهرا شما سمنان بودین من هم قراره دانشجوی اونجا باشم می خوام بدونم برای سمنان چه کلاس زبان هایی هست به خصوص با کتاب اینتر چنج چون من الان کلاس می رم و کتابم اینتر چنج هست.
دوما چه توصیه ای برای دانشجوی سمنان دارین با کدوم استاد ها بهتره واحد بردارم ضمنا مطالب شما بر خلاف پیش گویی تون اونقدر ارزشمند بودن که من برای خانوادم هم خوندم و اون صفحه را ذخیره کردم.باز هم ممنون امیدوارم موفق باشین برای شنیدن نصایحتون و تجربیاتتون لحظه شماری می کنم:smile::heart::gol:

دوست عزیز سلام به شما
اولاً ببخشید دیر پست تون رو دیدم (عجیبه این تاپیک رو دنبال می کردم ولی نمی دونم چرا پست شما رو نخوندم). در ضمن قبولیتون رو هم تبریک می گم
اما در مورد دانشگاه سمنان
اگه بخوام صادقانه صحبت کنم باید بگم دانشگاه خوبی نیست. شهر خوبی هم نیست. یعنی به عنوانیه مرکز استان فکر کنم از ضعیف ترین ها باشه. ولی خوب همه چیز به خودتون بستگی داره مثلاً اینو بگم که همین امسال 2 تا رتبه حدود100 تو ارشد داشتیم. اما در مورد کلاس زبان تو دوره لیسانس که من یادمه یه کلاس بدرد بخور بیشتر تو شهر نبود که نمایندگی کیش ایر بود و از کتاب های Move up درس می دادن. یه مؤسسه شکوه هم بود ولی گویا کارش خوب نبود. ولی من توصیه می کنم همون کیش ایر رو از دست ندید. مهمترین مشکلی که خواهید داشت تداخل زمان کلاس های دانشگاه با مؤسسه خواهد بود. ولی هر چی ترم بالا تر برید شدید تر می شه بازم پیشنهاد می دم از همین ترم 1 حتی به قیمت غیبت بعضی کلاس های دانشگاه زبان رو برید. (البته اگر تهرانی هستید یه راه دیگه هم هست. از اونجایی که دانشگاه جمعه و پنج شنبه و حتی شاید 4شنبه کلاس نیست؛ اکثر بچه های تهران هر هفته می رن خونه ومی تونن از کلاس های فشرده تو تهران استفاده کنن)
اما در مرود استاد ها
ترم یک که استاد تخصصی ندارید. چرا، البته نقشه کشی با مهندس فرمند دارین که اجباریه
دکتر طالبی راضی مهندسی، ترمو یا انتقال باش خواهید داشت اگه سیالات باش بگیرید که احتمالاً می افتید :biggrin: صنعتی اصفهان خونده با سواد، تنبل و سخت گیره و البته به دانشجو خیلی احترام میذاره.
دکتر بیگری (مدیر گروه) ترمو شاید باش بگیرید و اختصاصی های سیالات که من نمی دونم(من جامداتیم) فقط می تونم بگم خسته است! همیشه!! :biggrin:
دکتر سعد الدین سیالت و روشهای تولید و .. دارید باش. استاد خوبیه. راستی اگر همه آدم ها رو سه در چار بشن ایشون شش در چاره
دکتر حمزه ای سیالات و درس های اختصاصی. جون و کمی فعال تر از بقیه. اهل تحقیقات
سعی کردم سیالاتی ها رو کوتاه بهتون معرفی کنم . ببخشید اگر بازم پر حرفی کردم. یادمه اون روزا(4سال پیش) دوست داشتم یکی اینا رو بهم بگه.
راستی نمی دانم خوشبختانه یا متأسفانه من امسال ارشد هم طراحی کاربدی همون سمنان قبول شدم. اگر کاری ازم بیاد در خدمتم.
موفق باشی
;)

Dr ehsan

عضو جدید
حالا میشه خودشون تو زمینه صنعتی خودشون توضیحاتی بدن تا ما که تازه می خوایم شروع کنیم آشنا شیم؟!

سلام دوست عزیز
شما باید یه فیلد حالا یا صنعتی یا تحقیقاتی انتخاب کنی و در حین تحصیل هم از جنبه علمی و هم عملی توش فعالیت کنی، جزء برنامه هات باشه
مثلاً من به خودرو علاقه داشتم. توی درسا سعی می کردم مسائل مرتبط با خودرو رو بررسی کنم. پروژه های ریز و درشتی که توی 4 سال برای هر درسی باید انجام می دادم یه جوری تو فیلد خودرو انتخاب کردم. سال آخر با توجه به اینکه تقریباً سواد کارشناسی رو داشتم، یه سری کتاب های پیشرفته تر خارجی رو مطالعه کردم. اخبار صنعت خودرو چه داخلی و چه خارجی رو دنبال می کردم. مجله های مرتبط رو می خوندم. سعی می کردم شرکت های صنعتی و مؤسسه های تحقیقاتی معتبر، چه داخلی و چه خارجی رو بشناسم. پزوژه هایی رو که دارن کار می کنن بررسی کنم. اساتید و محقق هاشون رو بشناسم. خلاصه اگر بخوای کلی کار می شه کرد بعد 4 سال میبینی کلی اطلاعات داری بشتر از هم دوره هات. که اگر هوشمندانه و با برنامه عمل کرده باشی ارزش تحقیقاتی یا صنعتی دارن و خودبخود جذب یه جایی می شی.
موفق باشی
;)

tsp.co

عضو جدید

سلام

باید ببینید چه چیزی براتون لذت بخش و جالبه ! خودرو- نیروگاه - هواپیما و... روی اون تمرکز کنید و مطالبش رو با حرص و ولع دنبال کنید.

SilliCONIC

عضو جدید
من به هوافضا خیلی (خیلی خیلی) علاقه دارم و در ضمن موقعیت کار و ... در زمینه پنوماتیک رو دارم

حالا با توجه به اینکه جامدات قبول شدم کدوم رو پیگیری کنم به نظر شما؟!؟؟

SilliCONIC

عضو جدید
راستی به احتمال زیاد برای فوق می خوام برم کانادا یا .... و با توجه به اینکه دانشگاهم زیاد اعتبار نداره (آزاد پرند) باید خودمو تو ضمینه انتخابی قوی کنم پس با توجه به شرایطم نظر بدین

ممنون میشم:)

tsp.co

عضو جدید
من به هوافضا خیلی (خیلی خیلی) علاقه دارم و در ضمن موقعیت کار و ... در زمینه پنوماتیک رو دارم

حالا با توجه به اینکه جامدات قبول شدم کدوم رو پیگیری کنم به نظر شما؟!؟؟

بنظر من برای موفقیت بیشتر باید روی علاقتون تمرکز کنید . چون اون چیزیه که هیچ وقت ازتون دست برنمی داره و هرکاری رو که شروع کنید میبینید که شما رو دوباره به سمت خودش می کشه!
پس بنظر من هدف دراز مدتتون باشه هوافضا. ولی اگه دلتون می خواد کار کنید چه ایرادی داره تو زمینه پنوماتیک هم کار کنید؟ اونم شاخه ای از علم هستش!

هوافضا جای خیلی زیادی برای پیشرفت داره چه تو ایران و چه درخارج از ایران!

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از صحبتهاتون ممنون
می شه بگید زمانی که ترم 3 بودید چه کتابهایی می خوندید؟
خوب من خوراکم کتابه
شما بپرس واسه کدوم واحد درسی که بگم کدوم کتاب کدوم مبحثش رو از کدوم کتاب بخونی!!!:)کدوم کدوم شد اینم!!!!:biggrin:

masuud

عضو جدید
خوب من خوراکم کتابه
شما بپرس واسه کدوم واحد درسی که بگم کدوم کتاب کدوم مبحثش رو از کدوم کتاب بخونی!!!:)کدوم کدوم شد اینم!!!!:biggrin:

خـــــــــــوب حالا که ای طوره بگو بـیـــــنم واسه مقاومت1و داینامیک که این ترم(3) داریـــــم کدومو از کدومش خونده بودی مهنــــــــــدس؟! :w26::w10:
:D
:w08:

سلام بهdr ehsanخواهشمندم شماره تماس خودتون را برایم بفرستید به کمک شما احتیاج دارم.با تشکر محمد رضا درویشی دانشجوی مندسی مکانیک دانشگاه الیگودرز.:gol::gol::gol::gol::):):):):):):):):):):):):):)

bemolsol

عضو جدید
سلام.واقعا ممنونم از راهنمايي هاي خيلي خيلي.......به جا و خوبتون:gol:
يه سوال ازتون داشتم و اينكه به نظر شما بهتره solid work را به صورت پيشرفته ياد بگيريم يا autocad خواهش ميكنم راهنماييم كنيد/من دانشجوي مكانيك سيالات_ترم 4 هستم
باز هم ممنونم :gol:

darkoob1123

عضو جدید
سلام به همگی
راستش این تاپیک رو باز کردم که کسانی که چند ترمی از مکانیک رو گذروندن یا فارغ تحصیل شدن بیان با توجه به تجربشون پیشنهاداشون رو برای یه مهندس مکانیک خوب شدن و موفق شدن در دانشگاه و آینده به اونایی که تازه می خوان وارد این راه بشن بدن ،
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید
پیشاشیش از همه ممنونم
دوستان اگه می خواهید مهندسی موفق باشید
1) اول از همه سعی کنید وجدان کاری داشته باشید
2) زبان دوم داشته باشید
3) زبان برنامه نویسی مثلا ++c ... رو یاد بگیرید
4)خوره solidworks شوید
حالا صنعت دست شما را میبوسه

آخرین ویرایش:

behnam_mech1987

عضو جدید
یک کلمه میگم! علاقه . به خاطر کلاس و پز دادن مکانیکی نشید!! حتی اگه اینجوریه برید انصراف بدید !!;)

خیلی خیلی خیلی ممنون.
من الان دارم زبان رو میخونم ولی هنوز هیچ نرم افزاری بلد نیستم. با توجه به اینکه علاقه م به جامداته کدوم نرم افزارو یاد بگیرم بهتره؟

Dr ehsan

عضو جدید
خیلی خیلی خیلی ممنون.
من الان دارم زبان رو میخونم ولی هنوز هیچ نرم افزاری بلد نیستم. با توجه به اینکه علاقه م به جامداته کدوم نرم افزارو یاد بگیرم بهتره؟

به نظر ترم يكي هستيد. بدون اينكه دليلشو بگم و در يك كلمه Solidworks‌ اگر هم ترم سه هستيد يكي از اين سه تا (توجه كنيد كه علاوه بر ساليد وفقط يكي)
Matlab
Mathematica
Maple
موفق باشي
;)

iman.f

عضو جدید
حقیقت داره؟

حقیقت داره؟

:eek:دوستان سلام.من قصد دارم مهندسی مکانیک بخونم ولی بعضی از دوستانم میگن علاوه بر ریاضیات قوی باید خیلی باهوش باشی تا در این رشته موفق بشی.
حقیقت داره؟ اگه آره چطور میتونم بفهمم که هوش کافی واسه تحصیل این رشته را دارم؟
در ضمن ممکنه چند تا از کتابهای اصلی وخیلی سخت این رشته را در ترم 3 یا 4 واسه دانلود بگذارید تا خودمو محک بزنم؟
ممنونم.

بالا