میزان مهریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

queen72

عضو جدید
مگه ارزش دختر به پوله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی اگه یه میلیارد سکه بزنن رسمش درست می شه ؟؟؟؟؟؟

من موقع ازدواجم 514تا سکه نوشتیم خانواده همسرم بدون چک وچونه پذیرفتن و تازه یک سفر حج هم ضمیمه کرده این نهایت ادب و احترام به ما بود
منم بعد از یک سال وقتی حسن نیت همسرم بهم ثابت شد 500تاشو بهش بخشیدم. ......

زندگی مشترک یعنی اعتماد یعنی عشق ......گذشت و فداکاری......و ازهمه مهم تر احترام......

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اجرا نشده، اینجا با هر تغییری تو سران دولتی همه تصویب شده ها معلق میشه و این بازی ادامه دارد :)
نه عدالت نیست اصلا که به خاطر نداشته ها اونم مالی جوون سالم مردم بره زندون
خوب این جووون هایی که می گین حقشون نبوده برن زندان به خاطر همین فرهنگ مهریه افتادن زندون شما می گی مهریه 300 تا که کم کمش می شه 400 میلیون پولش کدوم جوونی همچین پولی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(به جز بچه مایه داره )

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موقع ازدواجم 514تا سکه نوشتیم خانواده همسرم بدون چک وچونه پذیرفتن و تازه یک سفر حج هم ضمیمه کرده این نهایت ادب و احترام به ما بود
منم بعد از یک سال وقتی حسن نیت همسرم بهم ثابت شد 500تاشو بهش بخشیدم. ......

زندگی مشترک یعنی اعتماد یعنی عشق ......گذشت و فداکاری......و ازهمه مهم تر احترام......

شما خوب بودی دلیل نمیش ه همه دختر ها اینطوری باشن بعدم شاید شوهر شما پولدار بوده این پولا واسش رقمی نمبوده ؟؟؟؟
ادم هر چه قدرم تحقیق کنه مشاور بره معلوم نیست که طرفش ادم حسابی در بیاد اگه زندگی رو بهت سیاه کرد و بعدم عمدا انداختت گوشه زندون چی خداییش خودمم فکر می کنم می ترسم واقعا زن گرفتن خیلی ترس داره ولی شوهر کردن اصلا اینطور نیست فوق طلاق می گیری میری خونه بابات نه گوشه زندون تا اخر عمر بپوسی

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خوب بودی دلیل نمیش ه همه دختر ها اینطوری باشن بعدم شاید شوهر شما پولدار بوده این پولا واسش رقمی نمبوده ؟؟؟؟
ادم هر چه قدرم تحقیق کنه مشاور بره معلوم نیست که طرفش ادم حسابی در بیاد اگه زندگی رو بهت سیاه کرد و بعدم عمدا انداختت گوشه زندون چی خداییش خودمم فکر می کنم می ترسم واقعا زن گرفتن خیلی ترس داره ولی شوهر کردن اصلا اینطور نیست فوق طلاق می گیری میری خونه بابات نه گوشه زندون تا اخر عمر بپوسی

هیچ فرقی نمیکنه دوست جان...همه که خونواده ای ندارن بالاسرشون باشه یا تحصیلاتی ندارن که دنباله کار بیافتن بعده طلاق بتونن خرج خودشونو درارن...در ضمن همونجور که یه پسر نمیتونه به دختر اعتماده کامل داشته باشه دخترم همین حسو داره واسه زندگیش.....

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخی شما غصه نخور ایشالله اینقدر لیاقت دارین که طرف بگه اصلا من مهرش میکنم ;)
اما این رقمام دروغ نیست حتما شنیدین مهریه به سال تولد میلادی؟ دیدم تو آشناها متاسفانه

اره خودمم دیدم ولی من مهریه خواهرمو دیده بودم خیال کردم همه دخترا هم اینطورین مهریه خواهرم 114 تا بود همین

از بحث مهریه اصلا خوشم نمیاد ولی بعضی نظراتو خوندم احساس کردم بهتره نظر بدم:
خانمهایی که میگفتن به سکه اعتقاد ندارمو با عشق و عاطفه معامله نمیکنم رو دیدم که با 1 دعوای جدی تو دوره ی عقدشون عقدنامه رو کوبیدن تو صورت مرد که اگه مردی مهریه مو بده طلاق بگیریم( شاید برای تهدید یا هر دلیلی دیگه)
زندگی اونقدر بالا و پایین داره که هم زن و هم مرد بهتره یه ضریب اطمینان برای خودشون داشته باشن با توجه به عرف خوانوادشون
پدر من به مهریه بالا اعتقاد نداره چه برای دخترش و چه برای پسرش مهر مادرم 30 هزارتومن بوده که توی سفر حج بخشیده.ولی بعد از 30سال زندگی مشترک
توی تالار حقوق یه تایپیک خوندم که شرایط ضمن عقد مهمتر از مهریه اس بد نیست مطالعه کنیم

جانا سخن از زبان ما می گویییییی

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ فرقی نمیکنه دوست جان...همه که خونواده ای ندارن بالاسرشون باشه یا تحصیلاتی ندارن که دنباله کار بیافتن بعده طلاق بتونن خرج خودشونو درارن...در ضمن همونجور که یه پسر نمیتونه به دختر اعتماده کامل داشته باشه دخترم همین حسو داره واسه زندگیش.....

یعنی شوهر چون یه غلطی کرده گفته زن من شو تا اخر عمر حتی بعد از طلاق باید خرج اون زنه رو در بیاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا تو اروپا اینطوری نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟

اره ولی نهایتش دختره میره زندان ؟؟؟؟؟ مثلا اگه اعتماد نکنه ؟؟؟؟

فوقش میره ور دل باباش

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شوهر چون یه غلطی کرده گفته زن من شو تا اخر عمر حتی بعد از طلاق باید خرج اون زنه رو در بیاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فوقش میره ور دل باباش

مهریه رو برای خودتون غول نکنید به جاش وقت صرف کنید بهترین انتخابو داشته باشید.توی اکثر ازدواجها مهریه میشه معضل و داستان مخصوصا اگه دختر و پسر خودشون انتخاب کرده باشن این دید رو نداشته باشید انرژی منفی خودتون مشکل ساز نشه خدایی نکرده و موفع ازدواج حالتون گرفته نشه

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

فوقش میره ور دل باباش

زندان که نمیره واسش تعیین میکنن مثلا ماهی یه سکه حتی اگه نتونست ماهی نیم سکه خداوکیلی پسری که ازدواج میکنه اینقدو که داره بده...تو کشورای غربی اموالشون بین دو نفر نصف میشه....تازه الان دیگه هرکس هرچقدم مهر بخواد که دیگه فایده نداره همون 110یا114تا بهش تعلق میگیره...و در اخر اینکه دوسته گلم شما با دیده باز ازدواج کنی و شناخته کامل هیچ مشکلی پیش نمیاد و ایشالا بهترین دخترم نصیبت بشه...من خداوکیلی هر دختریو که دیدم مهرشو گذاشته اجرا قبله ازدواجم مشکل داشته و خوب نبوده ولی عشق ادمو کور میکنه و خیلی از پسرا این چیزارو نمیبینن...والا دختر خوب خیلی زیاده...

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندان که نمیره واسش تعیین میکنن مثلا ماهی یه سکه حتی اگه نتونست ماهی نیم سکه خداوکیلی پسری که ازدواج میکنه اینقدو که داره بده...تو کشورای غربی اموالشون بین دو نفر نصف میشه....تازه الان دیگه هرکس هرچقدم مهر بخواد که دیگه فایده نداره همون 110یا114تا بهش تعلق میگیره...و در اخر اینکه دوسته گلم شما با دیده باز ازدواج کنی و شناخته کامل هیچ مشکلی پیش نمیاد و ایشالا بهترین دخترم نصیبت بشه...من خداوکیلی هر دختریو که دیدم مهرشو گذاشته اجرا قبله ازدواجم مشکل داشته و خوب نبوده ولی عشق ادمو کور میکنه و خیلی از پسرا این چیزارو نمیبینن...والا دختر خوب خیلی زیاده...
والا من یه امار گرفتم که الان 3500 نفر تو زندانن خواستی لینک بدم به نظر من همون رسم اروپایی ها خیلی بهتره باید اینطوری باشه ادم از هر چی که داره بذاره نه از چیزی که نداره

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من یه امار گرفتم که الان 3500 نفر تو زندانن خواستی لینک بدم به نظر من همون رسم اروپایی ها خیلی بهتره باید اینطوری باشه ادم از هر چی که داره بذاره نه از چیزی که نداره

پس قبول...والا من خودم مهرم 313تاست ولی اصلا حرفشو وسط نمیارم چون حرمته یه زندگی از بین میره...همه چی به خوده ادما بستگی داره ...راستی چند وقتی نبودی اقا وحید؟؟ ببخشید تشکرم ندارم بزنم:gol:

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس قبول...والا من خودم مهرم 313تاست ولی اصلا حرفشو وسط نمیارم چون حرمته یه زندگی از بین میره...همه چی به خوده ادما بستگی داره ...راستی چند وقتی نبودی اقا وحید؟؟ ببخشید تشکرم ندارم بزنم:gol:

راست می گی حرفش اصلا حرمت ها رو می شکنه خیلی زشته سر پول دعوا بشه

بودم زیاد تاپیک ها نمی اومدم مرسی که حواست به ما هست دی یه احوالی خوب می پرسیدی می دیدی من هر روز میام

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم دوس دارم بالا باشه البته نه در حد سال تولد ولی واقعا بدم میاد سر این قضیه عشقمو بفرستم زندان
ایشالا همه جونا خوشبخت بشن وکارشون به طلاق نکشه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیخوام ادعایی داشته باشم...کارشناس ازدواج هم نیستم...ازدواج هم نکردم
ولی...دیدم فرق میکنه با بعضیا
متاسفانه نمیدونم چرا یه عده اینجورین؟؟؟ این چه دیدیه به ازدواج دارن؟؟؟
اگه یه روز هم بخوام ازدواج کنم قطعا از دیدهای مسخره که فرض کنم دارم معامله میکنم و باید پنج تا بگیرم تا شیش تا بدم رو ندارم.اون دختر قراره زن من بشه.محرم اسرارم.مایه ارامشم.مادر بچه هام.همه زندگیم...حالا بیام معامله بازی باهاش دربیارم؟؟!!!!
واقعا بعضی دیدگاه ها جای تاسف داره

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست می گی حرفش اصلا حرمت ها رو می شکنه خیلی زشته سر پول دعوا بشه

بودم زیاد تاپیک ها نمی اومدم مرسی که حواست به ما هست دی یه احوالی خوب می پرسیدی می دیدی من هر روز میام

باور کن نفهمیدم هستی...الان دیدم هستی...حالا هستی؟:D

J.AVID

عضو جدید

بله دیگه. حق طلاق و حق کفالت بچه هم با توجه به شرایط (مالی و روحی) طرفین تعیین میشه.

Moonlight3311

عضو جدید
مهریه یا عذاب

مهریه یا عذاب

سلام
مرسی از نظرتون
جالبه از این همه حدیث رو این حدیث که جای مانور و در رفتن از صحبت های اائمه و پیامبر هست تا خودمون رو به اون راه بزنیم زوم کردید:)

مهرالسنه همون مهریه ی رایج نبوی( مهریه ی حضرت فاطمه و بقیه ی دختران و همسران پیامبر بوده.. مقدارشم کم بوده.. از نظر طلا و نقره حساب کنیم میشه 3 سکه نهایتا 5 سکه ی الان.. از نظر ارزش اون زمان( زره ی حضرت علی) بخواییم حساب کنیم نهایتا 14 سکه.. و مطابق با دارایی های پسر هم بوده.. در مورد مهریه ی حضرت فاطمه و تطبیقش با این زمان کلی بحث شده از دیروز تا الان.. می تونین به صفحات قبل رجوع کنین

همون زمان هم مردم مهره ی سنگین انتخواب میکردن ولی پیامبر این مهریه ی کم رو پیشنهاد داد و سنت نبوی شد و به همه گفت که نشانه ی همسر خوب مهریه ی کم اونه وکلی حدیث که در بالا ذکر شد.. لطفا مطالعه کنین

و اما سوال شما
طبق مهریه ی و حکمتش و مهریه ی حضرت فاطمه و غیره.. مهریه باید مطابق دارایی پسر باشه و.. ینی بتونه اون رو بطور کامل پرداخت کنه
خوب اگه میبینید یک پسر وضع مالی خوبی نداره می تونین ازدواج نکنین باهاش.. بخاطر پول که نمی خواید باهاش ازدواج کنین؟ میخواید؟.. چه بسا بسیاری از دخترها با روی خوش میان جلو ولی قصد ثروت مند کردن خودشون دارن و بعد هم طلاق و تا آخر عمر با پول پسر تفریح می کنن.. بگو خوب:دی.. شما حاضری 40 سال تا آخر عمر با پول پسر زندگی راحتی داشته باشی ولی پسر یا تو زندان باشه یا کارتون خواب باشه و نسبت به شما فقیر تر باشه؟.. مهریه باید طبق دارایی پسر مشخص بشه جوری که نه سیخ بسوزه نه کباب.. همین 600 تا سکه یا 300 تا سکه حساب کن میشه چقدر... بعد حساب کن چقدرش رو پسر می تونه بده.. اگه 600 تا سکه رو دختر طلب نمی کنه پس چرا 600 تا سکه میذاره؟!..
مهریه رو هم من گفتم.. می تونه از 1 سکه باشه.. تا 10 میلیون سکه.. باید مطابع وسع و توانایی پسر باشه ...مهم فقط اینه که پسر بتونه همش رو پرداخت کنه جوری که به خودش هم لطمه ای وارد نشه.. چون مهریه یه جور هدیست... هردوتا بتونن تا آخر عمر زندگی خوبی داشته باشن

می تونین یه نگاه هم به اینجا بندازید http://www.3erat.com/ahkam/حداقل-و-حداكثر-مهريه-از-نظر-اسلام-؟.html

به نظر شما وضعيت اقتصادي الان با زمان پيامبر يکيه ؟ بعدشم پسري که توانايي مالي نداره که همسرشو بعد از طلاق ساپورت کنه خب مجبور نيست با اون شخص ازدواج کنه . يا لااقل با خانومي ازدواج کنه که بتونه بعد از طلاق مخارج خودشو تامين کنه . شما خودتو بذار جاي پدر اون دختر . اگه دختر خودت بد حاضر بودي با پسري ازدواج کنه که بعد از طلاق نتونه خرجشو بده ؟ حاضري ببيني دخترت علاوه بر سختي هاي روحي بعد از طلاق و فشار جامعه ، از نظر مادي هم ضربه بخوره ؟ شما مردا اگه پسرتون بخواد ازدواج کنه مهريه بايد يه سکه باشه اگه دخترتون بخواد ازدواج کنه 1000 تا سکه بايد باشه و اين دقيقا دوگانگيه و نشون ميده سيستم مهريه سيستم جالبي نيست . ببينيد الان چن نفر به خاطر اينکه توانايي مالي ندارن مهريه بدن توي زندانن و چن نفر که مهريه پايين گفتن دارن با فلاکت و بدبختي زندگي مي کنن !!!!

eelhamm

عضو جدید
من فک میکنم اگه آدم از طرفش کاملا مطمئن باشه نیازی به مهریه زیاد نیس. مهریه باید باشه چون وقتی یه زندگی خراب بشه زن آسیب بیشتری میبینه. ولی مهریه زیاد نمیتونه تضمین کننده یه زندگی باشه.

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
اولا شما نگران نباش. بقیه می خونن.. میبینی که حداقل یک نفر خوند و نقل قول گرفت پس خیالت راحت باشه
دوما شما اگه نگران پر شدن فضای خالی تاپیک هستی پس لطفا اسپم نکن
سوما نمیدونم شما با ائمه مشکل دارید یا پیامبر یا کلا اسلام یا حضرت علی که اینجوری صحبت می کنید
مچکرم!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من با خدا و پیغمبر مشکلی ندارم ..با بالا منبر رفتن شما مخالفم ...
.
.
.
کلام باید مختصر و مفید باشه نه مرشدی !

دوست من چرا راحت به هم توهین میکنیم؟
من این تاپیکو زدم که جدی حرف بزنیم و به نتیجه برسیم
اگه قصدم شوخی بود که تو زنگ تفریح میزدم
به بچه هایی هم که شوخی میکنن چیزی نمیگم چون هیچ وقت دوست ندارم دل کسی بگیره از حرفام
پس حالا که نظرو نمیخونین حداقلش اینه که به دوستایی که زحمت میکشن و نظر میذارن توهین نکنیم
havij139 عزیز
من معذرت میخوام مطمئنا ایشون منظوری نداشتن و طبعشون کلا شوخه..

اتفاقا خیلی هم جدی و قاطع گفتم!

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما مردا اگه پسرتون بخواد ازدواج کنه مهريه بايد يه سکه باشه اگه دخترتون بخواد ازدواج کنه 1000 تا سکه بايد باشه و اين دقيقا دوگانگيه و نشون ميده سيستم مهريه سيستم جالبي نيست

شما انوقت از طرف مردها نماینده ای چیزی هستی ؟؟؟؟؟؟؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب نوشته های طولانی و بی محتواش رو مخه ...
تو همه تاپیکا منتشر شدن کامنت هاش !

اینجا تالار مشاوره اس!
قرار نیس هر کی یه خط بنویسه شوتی بره غیب شه که!! باید تبادل اطلاعات کامل صورت بگیره..... بههههله...

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
خانومای گل دلم میخواد هر کی میزان مهریه ایی که دوست داره رو بگه و نظرشم بگه که چرا اینقدر :redface:

من فکر میکنم مهریه ارزشیه که خونواده پسر واسه دختر میذارن و تو جامعه الان زیر 500 مرسوم نیست
:w05:

هر چند اعتقاد دارم که مهریه ملاک خوشبختی نیست اما جدا ازین حرفا میخوام مقدارشو بگین
متچکرم
:heart:
.
.
.
.
پ. ن. : اگه کسی واقعا با قلبش کسی و بخواد میتونه مقدارش به 1 برسه...جدی میگم:(

به نظرم 114 تا خوبه ، نه کمه نه زیاد!!!
به خاطر اون یه نفر هم 14 تا خوبه ، یکی خیلی کمه !!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.