مهریه = فروش دختر

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه در قرآن آمده که یه هدیه هست و اون هدیه باید پرداخت بشه. یعنی هر وقت همسر بخواد ، باید بهش بدی ، مهریه بر خلاف اونچه که مد شده و تصور میشه ، ابزاری جهت طلاق و نمیدانم این حرفا نیست ، مهریه از اسمش مشخصه ، اون مهری که به همسر پیدا میکنی اونو باید یه هدیه ای بهش بپردازی. خب. شده تا به حال کسی برای یکی یه هدیه ای بخره که پولش بهش نرسه؟

وقتی برای یک عزیزی میخوای هدیه بخری ، باید پول توی جیبت رو نگاه کنی و متناسب با اون یه هدیه ای رو بخری ، لذا به نظر بنده مهریه باید یه چیزی باشه که هر وقت اراده کردم از جیبم در بیارم و هدیه رو تقدیم کنم ، اونم با عشق ، نه به اجبار و ترس ، چون اون چیزی که الان رواج پیدا کرده اسمش مهریه نیست ، اسمش باج دادنه .

اینکارایی که مردم میکنن نه تنها از روی عاطفه و محبت نیست ، بلکه ضربه به فرزندان هست ، متاسفانه جامعه ما یه جوری شده انقدر دروغ و ... زیاد شده که مردم هیچ کس به اونیکی اعتمادی نداره ، همه رو ابتدا تبهکار می پنداریم مگر اینکه خلافش ثابت بشه ، وقتی از مهریه صحبت میشه همه یاد تضمین میفتن ، و میپرسن چه تضمینی هست که مثلا فرزند من خوشبخت بشه ، تضمین در کالا مطرحه نه در انسان ، این اسمش ازدواج نیست ، این اسمش فروختن دختر هست ، این اسمش زندگی و محبت نیست ، این اسمش تجارت و معامله هست

اصلا مهریه رو باید پسر تعیین کنه نه دختر ، مگه وقتی ما میریم هدیه بخریم ، از طرف میپرسیم چی هدیه میخوای؟ خب خودمون میخریم غافل گیرش میکنیم. متاسفانه همونطور که عرض کردم انقدر مردم کورکورانه عمل میکنن و ذره ای فکر نمیکنن و این کارا شده رسم هایی از رسم های بی اندیشه و نامناسب مردم ما ، که الان من این حرفارو زدم شاید جای تعجب باشه براتون.

نظرتون چیه؟

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهریه در قرآن آمده که یه هدیه هست و اون هدیه باید پرداخت بشه. یعنی هر وقت همسر بخواد ، باید بهش بدی ، مهریه بر خلاف اونچه که مد شده و تصور میشه ، ابزاری جهت طلاق و نمیدانم این حرفا نیست ، مهریه از اسمش مشخصه ، اون مهری که به همسر پیدا میکنی اونو باید یه هدیه ای بهش بپردازی. خب. شده تا به حال کسی برای یکی یه هدیه ای بخره که پولش بهش نرسه؟

وقتی برای یک عزیزی میخوای هدیه بخری ، باید پول توی جیبت رو نگاه کنی و متناسب با اون یه هدیه ای رو بخری ، لذا به نظر بنده مهریه باید یه چیزی باشه که هر وقت اراده کردم از جیبم در بیارم و هدیه رو تقدیم کنم ، اونم با عشق ، نه به اجبار و ترس ، چون اون چیزی که الان رواج پیدا کرده اسمش مهریه نیست ، اسمش باج دادنه .

اینکارایی که مردم میکنن نه تنها از روی عاطفه و محبت نیست ، بلکه ضربه به فرزندان هست ، متاسفانه جامعه ما یه جوری شده انقدر دروغ و ... زیاد شده که مردم هیچ کس به اونیکی اعتمادی نداره ، همه رو ابتدا تبهکار می پنداریم مگر اینکه خلافش ثابت بشه ، وقتی از مهریه صحبت میشه همه یاد تضمین میفتن ، و میپرسن چه تضمینی هست که مثلا فرزند من خوشبخت بشه ، تضمین در کالا مطرحه نه در انسان ، این اسمش ازدواج نیست ، این اسمش فروختن دختر هست ، این اسمش زندگی و محبت نیست ، این اسمش تجارت و معامله هست

اصلا مهریه رو باید پسر تعیین کنه نه دختر ، مگه وقتی ما میریم هدیه بخریم ، از طرف میپرسیم چی هدیه میخوای؟ خب خودمون میخریم غافل گیرش میکنیم. متاسفانه همونطور که عرض کردم انقدر مردم کورکورانه عمل میکنن و ذره ای فکر نمیکنن و این کارا شده رسم هایی از رسم های بی اندیشه و نامناسب مردم ما ، که الان من این حرفارو زدم شاید جای تعجب باشه براتون.

نظرتون چیه؟
تو فکر یه کمی زیادی درگیر این تاپیک های قدیمی نیسی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو فکر یه کمی زیادی درگیر این تاپیک های قدیمی نیسی

خب مگه مهریه و اینا ، قدیم و جدید داره؟
الان یعنی همه خوبن دیگه؟ 14 سکه همه میدن و همه چی عالیه و تو چقد خوشبختی!؟
فقط من گیر کردم یعنی؟ ببین بعدا نگید موضوع مطرح نکردم بعد 10000 تا سکه دادیم ناکوت شدیما! نگی نگفتی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مگه مهریه و اینا ، قدیم و جدید داره؟
الان یعنی همه خوبن دیگه؟ 14 سکه همه میدن و همه چی عالیه و تو چقد خوشبختی!؟
فقط من گیر کردم یعنی؟ ببین بعدا نگید موضوع مطرح نکردم بعد 10000 تا سکه دادیم ناکوت شدیما! نگی نگفتی
اگر کس در خانه است یک حرف بس است

منابع خبری همه جا راجع این موضوع بحث میکنن

گوشمون پر شده از این چیزا

مهریه مصداق حرف رسول الله است

نه فروش دختر

دلیل فکر فروش این است که خودمان قانونی تهیه میکنیم و بنیان میگذاریمش

بعد میرویم از زندان فیلم میگریم

بخاطر مهریه هست زندان

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز..مهريه در واقع يه احترام به زن بود و اينكه يك زن ارزش داره ولي متاسفانه الان مراسم هاي خواستگاري شده عين بازار خريد و فروش سكه ... دختر بيچاره رو ميزارن وسط فاميل دوماد ميگه 110 سكه ، فاميل عروس ميگه2014 سكه ........ كسي از خودش سوال نميكنه آيا مهريه ضامني براي خوشبخت شدن در زندگيه؟.. متاسفانه بزرگترها پياز داغشو زياد ميكنن .. اگر مهريه ضامن خوشبختي بود الان كه مهريه ها سر به فلك ميكشن چرا طلاق زياد شده؟

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول دارم مهریه اسباب عشق و محبت باید باشه نه این ارقام نجومی
اما باید در نظر گرفت اگر مرد نامرد از آب دربیاد و بخواد زنشوبعد یه عمر زندگی بندازه بیرون باید این زن پولی داشته باشه تواین دنیایه بی رحم زندگی کنه
زندگی قابل پیش بینی نیست

ali.metal.eng

عضو جدید
اما باید در نظر گرفت اگر مرد نامرد از آب دربیاد و بخواد زنشوبعد یه عمر زندگی بندازه بیرون باید این زن پولی داشته باشه تواین دنیایه بی رحم زندگی کنه
زندگی قابل پیش بینی نیست
اول اینکه مهریه نه تنها پیشگری نمیکنه بلکه شاید تشدیدم بکنه در بعضی شرایط
ثانیا زنها مثل قدیم نیست که تو خونه باشند مشالا همشون میرند سرکار وضعشون از مردا هم توپتره
ثالثا انتخاب درست شرط ازدواج با دوامه نه مهریه

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثانیا زنها مثل قدیم نیست که تو خونه باشند مشالا همشون میرند سرکار وضعشون از مردا هم توپتره

انتخاب درست؟؟؟؟
آدمها نقاب زدن را خوب یاد گرفتن...
دیگه نمیشه به کسی اعتماد کرد.

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما متین، اما خب بازم احتیاط شرط عقله
منم نمیگم مهریه خیلی سنگین، اما خب یه چیزی باشه برا اینده ای که ایشالله هیچوقت برا کسی پیش نیاد.
زندگی اگه پر از مهر باشه ، مهریه و این چیزا برا کی!
ایشالله همه سالم و با عشق تا آخر عمرشون زندگی کنند.

عاشق پیشه

عضو جدید
زندگی قابل پیش بینی نیست
اگر زن نامرد از آب در اومد بعد عقد مرد را انداخت زندان اونوقت مرد باید چیکار کنه؟

ali.metal.eng

عضو جدید
نه اصلا راه حل را تو مهریه نمیبینم.....
اصلا مگه مهریه گرفتن آسونه؟
انقدر باید این دادگاه اون دادگاه بری و دادخواست بدی و پیگیری کنی که از خیزش میگذری ....

پس به نظرت باید چیکار کرد؟؟

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس به نظرت باید چیکار کرد؟؟

نظر من رو شناخت دقیق و کامل از هم بود و اینکه مهریه در حد توان مرد و در حد رضایت زن باشه اما با این چیزایی که دارم تو آشنا و فامیل میبینم (اینکه پسره تا قبل عقد آقا و باوقار و عاشقه یا بالعکس دختره)اون موقع بعد ازدواج انگار یکی دیگه میشن....:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::crying:

ali.metal.eng

عضو جدید
نظر من رو شناخت دقیق و کامل از هم بود و اینکه مهریه در حد توان مرد و در حد رضایت زن باشه اما با این چیزایی که دارم تو آشنا و فامیل میبینم (اینکه پسره تا قبل عقد آقا و باوقار و عاشقه یا بالعکس دختره)اون موقع بعد ازدواج انگار یکی دیگه میشن....:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::crying:

درسته مگه قراره هرکسی بیاد با ادم صاف و صادق باشه.... این شمایی که باید بتونی تشخیص بدی که چی میگه و کدم فرد برازنده شماست نه خودش....

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا مردا و زنهای این دوره قابل پیش بینی نیستند
و با انتخاب درست موافقم چون اگه انتخاب درست باشه مهریه هر چقدر هم باشه هیچ کدوم از طرفین صدمه نمیبینن
و خوشبخت هستن

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر زن نامرد از آب در اومد بعد عقد مرد را انداخت زندان اونوقت مرد باید چیکار کنه؟

با انتخاب درست موافقم چون اگه انتخاب درست باشه مهریه هر چقدر هم باشه هیچ کدوم از طرفین صدمه نمیبینن
و خوشبخت هستن

ali.metal.eng

عضو جدید
و با انتخاب درست موافقم چون اگه انتخاب درست باشه مهریه هر چقدر هم باشه هیچ کدوم از طرفین صدمه نمیبینن
و خوشبخت هستن
درسته و دلیلش اینه که پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر باعث شده ادمها معیارها و خواسته های جدیدتری از ازدوواج داشته باشند به طوری که الان اگر کسی هدف از ازدواج را نیازهای جنسی برشمارد موجبات خنده همگان را فراهم می آورد و الان از ازدواج به عنوان گامی برای تکامل و ... یاد می شود. در هر صورت به نظر من برای داشتن یک ازدواج موفق باید کارهای زیادی انجام گیرد حیف که وقت و حوصله و توان انجام کاری برای این مورد را ندارم وگرنه در تمام کشورهای دنیا این مشکل هست حتی تو خود امریکا ...متاسفانه کمتر کسی میداند که ازدواج یک نوع مهندسی است و برای موفقیت در ان باید از انواع علوم مختلف استفاده کرد و.... بحث طولانی هست و .... در هر صورت ارزوی موفقیت برای همگان داریم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دیگه. بدبختی ما همینه. ما همه رو دزد فرض میکنیم ، مگر اینکه درستیشون ثابت بشه. هیچوقت اولش نمیگیم طرف شایدم ادم خوبی باشه ، و بعدش منتظر بمونیم شاید دزدیش ثابت شد.
یه ایراد بزرگ ما اینه که : هیچوقت گفتن حرف رو بلد نیستیم. اگه یکی یه خطایی کنه ، به جای خیلی ساده بگیم و حلش کنیم ، میاییم قهر میکنیم یا تو دلمون فحشش میدیم و .....
اصلا من موندم اخه چرا ما زندگی کردن بلد نیستیم؟ چرا ماها اینجوری هستیم؟ یه معاشرت ساده ، یه ارتباط ساده ، نمیتونیم برقرار کنیم.
هیچکدوممون هیچی نمیدونیم. هرچی به گوش ما رسیده عین طوطی تکرارش میکنیم.
یه ذره فکر نمی کنیم که باید اصلا چطوری زندگی کنیم؟ آخه من نمیدونم ، ما وقتی ازدواج میکنیم میخواییم بریم رینک بکس که اینجوری همه سکه میندازن جلو؟ یکی میگه اعتمادی نیست ، یکی میگه اگه طلاق بده چه تضمینی هست؟ یکی میگه اگه طلاق بگیره چه تضمینی هست؟
بابا یعنی چی اخه؟ شما به خودتون یعنی اینقد شک دارید؟ یعنی اینقد مطمئنید که وضع شریک ایندتون میتونه خراب باشه؟ یعنی اینقد با ریسک وارد زندگی میخوایید بشید؟ پس وضع کشور ما در این موارد فوق العاده خرابه. اینا نشون دهنده اینه که هیچ کس به خودشم اعتماد نداره. هیچ کس نمیتونه 1 دقیقه بعدشو پیش بینی کنه که ایا میبره یا میبازه؟ به این زندگی نمیگن ، به این میگن قمار...

hesam72

عضو جدید
نکاح یجور عقد معاوضی بحساب میاد البته معاوضه صرف نیس...تفویض بضع (اجازه بهره جویی )رن در مقابل مهریه پس نمیشه گفت ی هدیس چون قانون ب چشم حق بهش نگاه مکنه حالا هر چقد ک میخواد باشه...مشکل بعضی از خونواده هاس ازدواج رو بچشم ی معامله نگا میکنن و میخوان سود ببرن...انگار ک دخترشون ی کالاس!....

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دیگه. بدبختی ما همینه. ما همه رو دزد فرض میکنیم ، مگر اینکه درستیشون ثابت بشه. هیچوقت اولش نمیگیم طرف شایدم ادم خوبی باشه ، و بعدش منتظر بمونیم شاید دزدیش ثابت شد.
یه ایراد بزرگ ما اینه که : هیچوقت گفتن حرف رو بلد نیستیم. اگه یکی یه خطایی کنه ، به جای خیلی ساده بگیم و حلش کنیم ، میاییم قهر میکنیم یا تو دلمون فحشش میدیم و .....
اصلا من موندم اخه چرا ما زندگی کردن بلد نیستیم؟ چرا ماها اینجوری هستیم؟ یه معاشرت ساده ، یه ارتباط ساده ، نمیتونیم برقرار کنیم.
هیچکدوممون هیچی نمیدونیم. هرچی به گوش ما رسیده عین طوطی تکرارش میکنیم.
یه ذره فکر نمی کنیم که باید اصلا چطوری زندگی کنیم؟ آخه من نمیدونم ، ما وقتی ازدواج میکنیم میخواییم بریم رینک بکس که اینجوری همه سکه میندازن جلو؟ یکی میگه اعتمادی نیست ، یکی میگه اگه طلاق بده چه تضمینی هست؟ یکی میگه اگه طلاق بگیره چه تضمینی هست؟
بابا یعنی چی اخه؟ شما به خودتون یعنی اینقد شک دارید؟ یعنی اینقد مطمئنید که وضع شریک ایندتون میتونه خراب باشه؟ یعنی اینقد با ریسک وارد زندگی میخوایید بشید؟ پس وضع کشور ما در این موارد فوق العاده خرابه. اینا نشون دهنده اینه که هیچ کس به خودشم اعتماد نداره. هیچ کس نمیتونه 1 دقیقه بعدشو پیش بینی کنه که ایا میبره یا میبازه؟ به این زندگی نمیگن ، به این میگن قمار...

همه چی خوبه من چه قدر خوشحالم....
اینا همش ماله تو شعر و فیلماس...
اعتماد تو جامعه از بین رفته و دختر و پسر نداره....
تا شناخت کافی نباشه ازدواج درست صورت نمیگیره شناخت کافی هم تو این دوره زمونه امکان رخ دادنش کمه....

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مهریه بالا واقعا خوشبخیت نمیاره
چون تو قرانم هست سوره نسا
که مرد میتونه زن رو اینقدر زندونی کنه تا از مهریش بگذره...

البته اصل حرفش برای زنانی که به شوهرشون خیانت میکنن

این راه قراان میگه نه من!!!!

اتفاقا دیشب
سخنرانی دکتر فرهنگ گوش میدادم

ازدواج موفق
اونم تحقیق بود موضوعش

یه راههایی تحیق میگفت که منکه حتی به گوشم نخورده بودش

یعنی ما ایرانی ها واقعا بلد نیستیم ازدواج کنیم؟!!!!!

چون حرفهاش گوش میدی میفهمی ما کجاییم و کجا باید باشیمممممممممممممم

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی ما ایرانی ها واقعا بلد نیستیم ازدواج کنیم؟!!!!!
بلد بودیماما الان یادمون رفته،داریم از اصل دینمون دور میشیم و درگیر ظواهر میشیم.
دین ما دین افراط و تفریط نیست،
دیگه ساده تر از ازدواج امام علی علیه السلام و فاطمه الزهرا سلام الله علیه که نداریم و در مقابلشم موفقتر و پایدارتر از زندگی این دو بزرگوار هم نداریم.
مطمئن باش برای ی دختر مهم خوشبخت بودنشه و اینکه شوهرش با تمام وجود دوستش داشته باشه و برای خوشبختیش تلاش کنه نه اینکه مهریه بالا داشته یاشه،هر آدم عاقلی می دونی که مهریه بالا خوشبختی نمیاره .

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول اینکه هر چیزی یه قیمتی داره یه قیمت مادی یه قیمت معنوی
برا مادیش اومدن یه چیزی رو تعیین کردن مثلا دیه یا همین مهریه
وقتی کسی بهش دیه تعلق میگیره یا خون بها میگیرن یعنی خونش رو یا جونش رو فروختن ؟

e n g.shi

عضو جدید
مخالف
تو میبینی و اونایی که مهریه رو قرار دادند پیچش مو...
html.روایت-جالب-آزیتا-حاجیان-ازمادر-شدنش-http://www.naghdefarsi.com/iran-interview/3403

اوژنی دزیره

عضو جدید

نظرتون چیه؟

حالا این یکی به نفع خانوماست اینقدر زورتون میبره جهاز خریدن دخترا اونم همه وسایل با این گرونی رسم بی اندیشه و نامناسب مردم نیست؟درضمن مهریه قانونه,پیامبر گفته ولی جهاز رو خود مردم رسم کردن که جای بحث بسیار داره.فقط لطفا هرچی به نفعتون بود بزرگش نکنید و هرچی به ضررتون خط قرمز بکشین روش.بعد مهریه عندالمطالبش باید هروقت زن اراده کرد داده بشه حالات مختلف داره یه تحقیق کنید بد نیست قبل هر حرفی اندکی تحقیق اینطوری فردا روز نمیگین نمیدونستیم کاش میدونستیم.اصلا بنظر من باید تاپیکت قفل بشه.