منابع پیشنهادی کنکور کارشناسی ارشد توسط اعضا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hosseinassar

مدیر ارشد
منابع پیش نهادی کنکور را در این قسمت قرار می گیرند
لطفا از دادن درخواست در این تاپیک خود داری کنید
سوالات خودتون در لینک زیر مطرح کنید

لینک

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MILAD AHWAZI

عضو جدید
سلام

ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرنسیل معتقدی : جزوه + کتاب درس + کتاب تست عالیه .

جزوه‌ : خلاصه درس هست اما خیلی مفید .

کتاب درس : تشریح کامل تر درس هست + تست های تالیفی مهم

کتاب تست :حل تشریحی و کامل تست های سال های اخیر .
..........................................................................................................

مدار ملک محمد : من نظر مساعدی ندارم . مدار درسی نیست که یه جزوه ( هر چند خوب )

بخواد جوابگو باشه ........ کسایی که 2 جلد پوران و خوندن خیلی موفق نبودن چه برسه به

جزوه...

مدار راهیان ارشد = 2 جلد راهیان ارشد تالیف مصطفی تقوی کنی خیلی عالیه .

مدار پوران پژوهش = 2 جلد پوران هم خوبه درس کاملی داره .

اما مدار راهیان ارشد فوق العادست .
..........................................................................................................

کنترل آریاز = برای تست های سال های اخیر خوب نیست یعنی کفایت نمی کنه .

برای درس کنترل حتما باید از منبع استفاده کرد . منابع خوب خاکی صدیق یا اوگاتا

بازم می گم کنترل آریاز کتاب خوبی بود اما دیگه برای این چند سال کفایت نمی کنه .

کنترل پارسه جاهد مطلق یا پردازش کامران خسروانی خیلی خوبه .
...................................................................................................

ماشین = از بین کتب موجود کتاب پردازش بهتر از بقیه هست . خوبه

اما کسی که پایه ماشین خوبی نداره کمی اذیت میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
*بیان تجربیات رتبه های برترکنکورارشدمهندسی برق: (کنکور90)

*بیان تجربیات رتبه های برترکنکورارشدمهندسی برق: (کنکور90)

**منابع مورد استفاده جهت:(آمادگی کنکور ارشد مهندسی برق):
 ]* منابع پیشنهادی برتر- ارشد مهندسی برق- کنترل )– قدرت-ماشین الکتریکی و مخابرا¬ت-سیستم- الکترونیک-سیستم دیجیتال:
 (*معرفی جزوات و کتاب های کنکوری):+*(کتاب های مرجع دانشگاهی):

*ریاضی مهندسی:(*مرجع:کتاب اروین کرویت سینگ ترجمه دکترشیدفریا عالم زاده)*جزوه دستنویس ومتن کتاب مهندس کریمی و*جزوه دستنویس و2کتاب درس و تست کنکور دکتر معتقدی(پارسه) +*کتاب دکتر حاجی جمشیدی(پوران پژوهش). (سایر:*کتاب مدرسان شریف:مهندس نامی و شفیعی).

 *معادلات:(*مرجع:کتاب دکتر نیکوکار)*جزوه دستنویس کلاسی استاد آقاسی وکتاب او+*جزوه دستنویس و2کتاب درس وتست کنکوردکترمعتقدی +*کتاب جامع معادلات راهیان ارشد (دکتر خداکرمی).
*آمارمهندسی:*(مرجع: کتاب دکترنیکوکار)(*ویژه:*جزوه دکتر ایوزیان وکتاب او(صنایع)+ **جزوه دستنویس وکتاب دکترطورانی(برق)(پارسه) +*کتاب(دکتر جعفری)-مدرسان شریف +*کتاب مهندس هنری +*کتاب تست دکتر نیکوکار.
*-خلاصه مباحث اساسی ارشد –ریاضیات(ری. مع .آم)- پردازش.
*مدار1و2:(*مرجع طرح سوال:*تمرینات کتاب(دسور):*دکتر جبه دار)*(متن هیت: ترجمه دیانی+تمرینات کتاب جبه دار)*برای شروع مطالعه جزوه دکتر عبدالعالی پارسه+*جزوه دکتر ملک محمد و*جزوه مهندس کهن+ *پوران(دکترزرگر)+ پردازش(دکتردلیروی فرد) +جهش(دکترمتدین) +**راهیان ارشد(مهندس تقوی) . (سایر:مدرسان شریف:مهندس نامی)و(***کتاب رهیافت دکتردیانی).

*کنترل خطی:(*مرجع:*کتاب دکتر خاکی صدیق-اوگاتا ترجمه دیانی-نایس)(دو کتاب اوگاتا ونایس و*بویژه نایس بسیار مورد توجه*استاد دکتر جبه دار*(طراح سوال کنترل ومدار) آزمون ارشد است.*1-پارسه(دکترجاهد مطلق) + جزوه یا کتاب*دکترسجادیان+پردازش(کامران خسرویان)+(2-کتاب*راهیان ارشد(درس-نکته +تست)+3-*کتاب آریازبرادرانی(درس-نکته+تست))(***سایر:کتاب رهیافت دکتردیانی).
*تجزیه سیگنال:*جزوه مهندس کهن+(*مرجع طرح سوال:*حل تمرینات کتاب اپنهایم ترجمه دیانی یا *کتاب رهیافت دکتر دیانی) +*کتاب پارسه (دکترصائب)+2کتاب مهندس مومن زاده(پوران و...)+پردازش+راهیان ارشد.

*ماشین1و2:(*مرجع:*کتاب بیم بهاراترجمه دکترلسانی+پی سی سن)*مدرسان شریف+سنجش تکمیلی(*دکترلسانی)+*جزوه مهندس براتی(کنکور88)+ مهندس انتصار+*پردازش(دکتر متین مشکین) +راهیان ارشد.

*الکترونیک1و2 :(*مرجعسطح1-***متن ومسائل کتاب سدرا ترجمه دیانی +متن وبویژه حل تمرینات آخر فصل ***کتاب دکتر رضوی) یا (سطح2- **متن کتاب دکترمیرعشقی +متن وسوالات جلد2 کتاب دکتر شفیعی+)-*جزوه وکتاب (پوران) دکتراشرفیان+* دکترلطیفی(پارسه)+(***کتاب رهیافت دکتردیانی) +تست راهیان ارشد.(سایر:کتاب مدرسان شریف).

*الکترومغناطیس:(*مرجع:چنگ وتمرینات کتاب دکتر صفایی-نشرصنعتی اصفهان)*برای شروع مطالعه جزوه دکتر عبدالعالی پارسه+*جزوه درس وتست دکتراشرفیان+(*** کتاب رهیافت دکتردیانی) + پردازش(دکترطاهری) +کتاب(دکترشفیعی)مدرسان شریف +راهیان ارشد.*(جزوه مهندس باغستانی)

*بررسی1:(*مرجع:کتاب هادی سعادت ترجمه احد کاظمی)*جزوه مهندس براتی(کنکور88 )+مهندس انتصار(نصیر+پارسه)+*کتاب مدرسان شریف +*جهش(دکترصدیقی) +*پردازش+*راهیان ارشد.

*زبان":(*لغات504+تافل+(*کتاب زبان تخصصی سمت))+2کتاب وجزوه پارسه +*کتاب سنجش تکمیلی+(زدن**تست های سال های گذشته کنکور سراسری در پوران و راهیان ارشد.)

 (***کتاب 3جلدی.(***مجموعه سوالات کنکور ارشد مهندسی برق -(نشردانشگاه تهران) -67 تا به حال).+**مجموعه سوالات کنکور ارشد مهندسی برق-آزاد.))

(***وشرکت در کنکورهای آزمایشی (پارسه).

(**تذکر:مطالعه عمده(* کتاب های مرجع)**صرفا درطی دوران دانشجویی توصیه می شوند!!!)(ولاغیر!!!)...

(***توجه:حل تمرینات کتاب های رهیافت- دکتردیانی درطول ترم تحصیلی مربوطه و تابستان *اکیدا توصیه میشود!!!)

(**منظور از جزوه دستنویس:جزوه کلاس حضوری استاد در موسسه آمادگی کنکور ارشد برق است.)*(دوره آموزشی تابستان- یا پاییز).[/

............................................................
 شما هم موفق وسربلند باشید مهندسان ایران زمین....

r.m.d

عضو جدید
سلام. بچه ها به نظر من ریاضی مهندسی تالیف کریمی انتشارات نصیر خیلی خوب و عالیه.
معادلات و امار فقط نیکوکار
مدار 2جلد پوران درس عالی داده و راهیان هم خوبه اما درس کاملی نداره برای تست عالیه
تجزیه فقط و فقط کتاب اپنهایم متن و مسائل و برای تست رهیافت دیانی خوبه
ماشین یه کتاب جدید اومده تالیف اساتید شریف اما اسمش یادم نیست کتاب خوبیه یادم اومد میزارم
مغناطیس: هر چی بخونی کم خوندی اما حل مسائل چنگ خیلی کمک میکنه
کنترل: همه میدونیم چی بخونیم اما برای تست پردازش خوبه
الکترونیک: به نظر من متن کتاب رفرنس و حل کامل مسائل به اظافه رهیافت دیانی. راهیان بد نیست

n301_d632

عضو جدید
من ترم5 هستم و نمیدونم! چی بخونیم؟
اوگاتا رو که بعضی ها میگن خوب نیست ، میگن دورف بهتره؟!

دورف کتاب خیلی خوبه، اگه زبانت خوبه ویرایش 11 رو دانلود کن و بخون، خیلی خوبه. فارسیش فقط ویراست 9 ترجمه شده.
در کل کتاب Nise کتاب خوبیه، به اعتقاد خیلیا از دورف بهتره. ولی باید انگلیسیشو بخونی.

thomas edison

عضو جدید
سلام دوستان
من پیشنهاد می دم به این جا یه سری بزنید
http://nasir.ir/attachment/157638.pdf
اطلاعات خوبی در مورد کنکور ارشد برق داره
ضرایب دروس رو داره نمونه کارنامه قبولی ها رو داره منابع پیشنهادی داره و خیلی چیزای دیگه
ببینید مفیده
همه کنکوری ها رو دوست دارم

mah joun

عضو جدید
سلام به همه کنکوری ها:)
کسایی که میخوان کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنن لینک زیر یه نگاهی بندازن
http://www.msc-rostami.com/post-30.aspx
منابع مخصوص کنکور آزاد رو گذاشته با نمونه کارنامه های سال های پیش
موفق باشید;)

mohsen800

عضو جدید
من میگم اینا رو بخونین :
ریاضی مهندسی و دیفرانسیل نیکوکار
مدار دو جلد پوران
مدار کتاب های به زبان اصلی و رفرنس دانشگاهی
ماشین پردازش کتاب خوبی داره
واسه زبان هم فقط و فقط نرم افزار گزینه آخر
البته بعلاوه کتاب سمت و 504 واژه www.gozineakhar.com

MASS59

عضو جدید
منابع ارشد مهندسی برق

منابع ارشد مهندسی برق

واما از همه مهمتر در مورد زمان بندی:
همه هدفتون این باشه که تا اول مهر ماه خوندن مفاهیم و نکات همه درسها رو تموم کرده باشید و خلاصه برداری کرده باشید و از مهر فقط تست بزنید و خلاصه ها رو بخونید
نظر من این هست که شما تا زمان ارشد حداقل باید 5 دور تستهای سالهای گزشته رو زده باشید
این رو کاملا جدی بگیرید.شاید فکر کنید این اغراق آمیز هست!ولی باور کنید نکته های لازم برای موفقیت در ارشد , از داخل هیچ کتاب یا کلاس کنکور یا کلاس خصوصی ای بیرون نمیاد-بلکه فقط از حل زیاد و مکرر تستها و مسائل تشریحی بیرون میاد.
خوندن مفاهیم باید حداکثر یک سوم از کل زمان شما رو تا ارشد بگیره و دو سوم بقیه باید صرف تست زدن بشه

برای شروع از درسهایی شروع کنید که علاقه دارید و براتون خسته کننده نیست
بعد که راه افتادید درسهای دیگه رو هم شروع کنید
به جای خوندن چند منبع برای یک درس , یک منبع خوب رو چندین بار بخونید که در ادامه معرفی میکنم

حتما خلاصه برداری داشته باشید.لازم نیست خیلی هم خلاصه باشه.گاهی نکات جدیدی متوجه میشید که حتی در کتاب هم نیست.این خلاصه ها باید با هر دور خوندن غنی تر بشن و کاملتر.

برای شروع یکدرس رو کامل بخونید و در پایان هر فصل خلاصه برداری کنید و تست های اون فصل رو هم بزنید.مجددا نکاتی که از تستها فهمیدید رو به خلاصه برداری اون فصل اضافه کنید.بعد برید فصل بعدی
اینکه چند روز یک درس رو بخونید یه مزیت خیلی بزرگ داره و اون این هست که شما در پایان یک دور کامل دارای یک "بینش" در اون درس میشید .در حالی که اگر به جای اون هر روز یک ساعت از اون درس رو بخونید هیچ وقت دید عمیقی پیدا نمیکنید. ردپای این بینش باید در خلاصه نویسی هاتون ماندگار بشه! .همینطور در نکات اضافی که کنار پاسخ تشریحی هر تست با مداد مینویسید.

یک نکته مهم ranking یا رتبه بندی تستها از نظر خودتون هست.در هر دور که تستها رو میخونید - در کنار تستهایی که نکته خاصی داشتن یا برای شما سخت بودن تعدادی ستاره بگذارید.مثلا یک تست 5 ستاره یعنی خیلی مهم و در دور بعدی حتما باید خونده بشه.ولی تست 1 ستاره یعنی حل مجدد اون چیزی به دانسته های شما اضافه نمیکنه یا دیگه احتمال اومدن این تستها کم هست یا....
در روزهای آخر برای اینکه بتونید مثلا کنترل رو یک روزه دوره کنید, فقط تستهای مهم رو بزنید

هر چه به ارشد نزدیکتر میشید باید فشردگی درسها بیشتر بشه
مثلا اوایل یک هفته تمام مدار بخونید.بعد یک هفته تمام ریاضی و....
دور بعدی که کوتاهتر خواهد بود مثلا 4 روز مدار 4 روز ریاضی و....
طوری که روزهای آخر شما باید مثلا در یک روز تستهای 10 سال مدار و ریاضی و کنترل رو مثلا در یک روز بخونید
بعد از خوندن یکدرس وقتی به سراغ درسهای دیگه میرید و دوباره برمیگردید شاید حس کنید همه چی یادتون رفته.این کاملا طبیعی هست و برای همین هست که میگم باید خلاصه برداری کنید و باید چند دور بخونید.

در مورد منابع:
من چون در دوران خوندن برای ارشد تدریس خصوصی و گروهی هم میکردم – با کتابهای مختلفی که شاگرد خصوصی هام داشتن و اغلب اصرار داشتن از روی همون ها بهشون درس بدم آشنایی دارم.برایندشون:

بهترین منبع برای همه دروس سه جلد کتاب چاپ انتشارات دانشگاه تهران جلد بنفش هست با نام:
مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد برق
نویسندگان اون معمولا طراحان سوال هستند
البته این کتاب فقط تست و حل تشریحی هست و درس نداره.پس اگر درسی رو خوب بلد هستید مستقیم برید سراغ این کتاب و دیگه فقط تست بزنید و وقتتون رو هدر ندید
ضمن اینکه از این کتاب نکات بسیار مفید و زیادی رو میفهمید
البته بعضی سوالات الکترونیک و ریاضی رو از روشهای غیر تستی حل کرده که وقت گیر هستند و کوتاه ترین راه نیستند

مدار: برای شروع مدار پارسه خوبه ولی کافی نیست.
برای ادامه کتاب مدار پوران پژوهش نوشته کارو زرگر دوجلدی
مدار به شدت مهارتی و سرعتی هست.باید بارها و بارها تستها رو حل کنید.
دوستانی که بهمن 91 قصد شرکت در کنکور دارند –از کتابهای رهیافت برای تقویت پایه غافل نشن

برای ریاضیات مهندسی اغلب کتاب پارسه دکتر معتقدی رو پیشنهاد میکنن که خوبه.ولی کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر که پارسال بیرون اومد فوقالعاده هست.هر چند بعضی مطالب اضافی داره که بعدا میگم

احتمال:
اگر اصلا نخوندید کتاب جواد بهبودی انتشارات رضوی
اگر کمی بلد هستید کتاب نادر نعمت اللهی
دوستانی که وقت دارن کتاب نیکوکار هم بخونن

الکترونیک:
کتاب چندان مناسبی نداریم.راهیان ارشد بدک نیست.
دوستانی که وقت دارند از کتابهای رهیافت و میر عشقی غافل نشن

کنترل:
آریاز برادرانی ساده گفته. اشکال هم زیاد داره و کم کم داره قدیمی میشه.ولی برای تا حدود 50 درصد زدن مطمئن هست.کاملتر از اون کتاب هومن سجادیان انتشارات مدرسان شریف هست

تجزیه:
کتاب جدید راهیان ارشد که سال 89 چاپ شد دو جلدی نوشته مومن زاده و گلستانی خیلی خوبه.حتی اگر این درس رو پاس هم نکرده باشید همین کتاب کافی هست. تستهای طبقه بندی شده فراوان آخر هر فصل داره
کتاب تجزیه پارسه نوشته آرمین صائب هم خوبه

در نهایت این رو هم بگم که کلید وفقیت در ارشد فقط زیاد تست زدن هست.وگرنه این کتابها خیلی تفاوتی با هم ندارن و اگر که توصیه میکنم بیشتر به دلیل تستهای زیاد ومسایل حل شده فراوان آخر فصلها هستند.
مهمترین کتابی که شما باید از این به بعد با اون سروکار داشته باشید همون مجموعه تستهای سال گذشته چاپ دانشگاه تهران هست

در ماه آخر میتونید خلاصه ای از خلاصه نویسی ها بردارید. در اون خلاصه دوم دیگه نیازی نیست نکاتی که بلد هستید رو دوباره بنویسید. این خلاصه ها باید مخصوص خودتون باشن.
در طول مطالعه تا ارشد نیازی به حفظ کردن فرمول ندارید. هر بار لازم شد به خلاصه ها رجوع کنید. مطمئن باشید تا کنکور همه فرمولها رو به این ترتیب از حفظ دارید.

با کنکور آزمایشی هم به شدت موافق هستم. هر چند خودم شرکت نکردم, ولی حدود یک سال پیش که در کنکور مهندسی پزشکی وزارت بهداشت شرکت کردم (قبول شدم ولی نرفتم) باور کنید هر تستی رو که سر جلسه اشتباه زدم , برای همیشه نکته اون تست توی ذهنم موند.
علاوه بر این کنکور آزمایشی استرس شما رو در کنکور اصلی کم میکنه
همینطور اگر تعداد شرکت کننده ها زیاد باشه و طراحی سوالات استاندارد باشه- معیار خوبی از روند پیشرفت شما هست.
نکات ریز دیگری هم هستند که انشا ا... بعدا میگم خدمتتون
در مورد خودم هم:
من سال 85 با رتبه 200 دانشگاه ... قبول شدم و لی بعدا به دلایلی انصراف دادم.و سال گذشته مجددا امتحان دادم که انشاا. انتظار رتبه خوبی رو دارم
در طی دوران دانشجویی ارشد هم چندین ترم سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و نیز تدریس در دانشکده فنی و علمی کاربردی ..و موسسه .... و نیز سابقه زیادی در تدریس خصوصی دارم و مراجعی که معرفی کردم حاصل جستجوی زیاد و مورد استفاده دانشجوها بوده
امیدوارم هر کس تلاش میکنه نتیجه دلخواهش رو بگیره

MASS59

عضو جدید
سلام
یکی از دوستان در مورد کتابهای رهیافت پرسیده بودن
به نظر من کسی که مهارت در مسایل تشریحی پیدا کنه میتونه در ارشد موفق بشه. در ارشد چیزی به نام فرمول تستی نداریم. همون مسایل تشریحی هست که فقط باید سرعت تشخیص راه حل و حل بهینه رو بالا ببرید و ضریب خطا تون رو پایین بیارید و اشتباه های رایج خودتون رو بشناسید

کتابهای رهیافت مدار و الکترونیک رو خودم استفاده کردم و رهیافت کنترل رو هم از دوستان تعریفشو شنیدم.
در مورد مدار و الکترونیک, گلچینی از بهترین و زیباترین مسایل رو که در کتابهای معروف اومده داره (مثل دسور-هنر الکترونیک...).بسیاری از این مسائل مثل بلوک هایی هستند که تستها از کنار هم قرار دادن اون بلوک ها درست میشن.و این جور مسائل رو تا حد حفظ شدن باید حل کنید. در عوض سر کنکور به جای حل جزء به جزء میتونید از محفوظاتتون استفاده کنید
برای کسانی که وقت دارن حتما توصیه میکنم استفاده کنن. اما همه قسمتهای این کتابها به درد ارشد نمیخوره. بعضی مسایل اونقدر ساده هستند که در واقع حلشون اتلاف وقته و بعضی مسایل هم در ارشد نمیان.پس حدودا نیمی از مسائلش به درد میخوره.
اما چه طور تشخیص بدید که کدوم مسائل رو بخونید؟ اگر قبل از خوندن اون یه دوره یه کتاب تست ارشد خونده باشید متوجه میشید کدوم مسائلش مفیده و کدوم نیست.
اگر وقت کردم شماره مسائل بدرد بخور رو براتون مینویسم.
بعضی از مسائل که شمارشون رو مینویسم, سخت نیستن ولی نکته ای دارن که بدرد میخوره
مسائل مهمش رو حتی تا روز قبل از ارشد هم میتونید بخونید.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
جزئیات کامل کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد/ اعلام زمان دقیق دریافت کارت کنکور

معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد در ارتباط با زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه گفت: توزیع کارت این آزمون به صورت اینترنتی از ساعت 11 صبح دوشنبه 19 اردیبهشت آغاز می شود و تا یک ساعت قبل از شروع آزمون ادامه خواهد داشت. محمدرضا مهراد فر در گفتگو با خبرنگارمهر اضافه کرد: داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از ساعت 11 صبح روز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه جاری تا یک ساعت پیش از برگزاری آزمون با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری که در هنگام ثبت نام دریافت کرده اند نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.
وی در ارتباط با تعداد شرکت کنندگان دراین آزمون گفت: 500 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده اند که از این تعداد 43 درصد زن و 57 درصد مرد هستند.
معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی درارتباط با نحوه رسیدگی به مشکلات احتمالی به وجود آمده در مشخصات کارت ورود به جلسه داوطلبان تاکید کرد: اطلاعات فردی و آزمون شخص داوطلب به همراه عکس وی در کارت ورود به جلسه درج شده است و داطلبان در صورت وجود هر مشکلی در اطلاعات مندرج در کارت لازم است در خلال روزهای دوشنبه تا چهارشنبه 19 تا 21 اردیبهشت ماه جاری صبح ها از ساعت 9 تا 13 و بعد ازظهرها از ساعت 14 تا 18 با مراجعه به باجه رفع نقص پیش بینی شده نسبت به اصلاح موارد مغایرت اقدام کنند.
مهرادفر افزود: داوطلبان لازم است به اطلاعیه ای که روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه از طریق روزنامه آفرینش منتشر و به طور همزمان در پایگاه روابط عمومی مرکز آزمون به آدرس pubr.azmoon.net قابل مشاهده است، مراجعه کنند.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه 22، 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

MASS59

عضو جدید
سلام
ببخشید این رهیافت الکترونیک که میگید مسایل رو خوب توضیح داده؟؟؟
من کتاب تقی شفیعی رو دارم ولی بعضی جاهاشو نمی فهمم چی کار کرده باید دو سه بار بخونم تا کشف کنم چی به چیه!!!!!!!!!
واسه امتحان میخواستم
ممنون میشم زود جواب بدید

سلام
منظور من معرفی رهیافت برای تقویت پایه در کنکور ارشد بوده
برای امتحانات درسی پایان ترم تون باید ببینید استادتون چه سبکی سوال میده
ولی در هر صورت رهیافت یه مقدار سوال بدرد نخور هم داره.به خصوص الکترونیک بیشتر
ولی مطمئنا برای تقویت پایه شما در هر امتحان تشریحی هم کاربرد داره
سوالهای خوبش رو انتخاب کنید

MASS59

عضو جدید
سلام دوست عزیز MASS59
برای الکترونیک 1کتاب پوران نوشته ی دکتر اشرفیان را چه طور می بینید؟
و یه سوال دیگه اینکه من پایه ی الکترونیکم مخصوصاٌ الکترونیک 2 ام ضعیفه. شما چه کتابی پیشنهاد میکنید؟کتاب مدرسان شریف را بهم معرفی کردن نظرتون چیه؟
با تشکر

سلام
من جلد اول این کتاب رو دیدم. اما به نظرم خیلی شلوغ پلوغ و پر از مطالب اضافی هست. یک ضعف بسیار بزرگ در بسیاری از کتابهای کنکور این هست که مطالب اصلی و پایه در میان نکات ریزی که هر یک از ک تست سالهای قبل استخراج شده گم میشن.در نتیجه دانشجو نمیدونه واقعا چه قسمتی اصل مطلب هست. ضمن اینکه من با این سبک نکته درآوردن از تستهای گذشته و "لقمه آماده گرفتن" موافق نیستم. به نظر من باید مطلب اصلی گفته شود و نکات در حین مسائل و تستها آموخته شوند نه اینکه "نتیجه" یک مفهوم به صورت یک فرمول به خورد دانشجو داده شود. تا ذهن دانشجو درگیر مسائل نشه در مواجهه با مسائل و تستهای جدید موفق نخواهد شد
اما بعضی کتابها هستند (مثل تجزیه راهیان ارشد) که در یک فصل نکات اصلی رو میگن و در فصل بعد در ادامه نکات پیشرفته.اینجوری باز بهتره
البته آقای اشرفیان جزوه ای هم دارند که دست به دست میگرده و کپی اش رو راحت میتونید بگیرید .من ندیدم ولی میگن خوبه
راهیان ارشد هم برای کسی که پایه ضعیفی داره خوب نیست. نمیدونم شما چقدر وقت دارید ولی به هر حال در مورد الکترونیک به نظر من باید برگردید و مفاهیم اصلی رو از مرجع یا جزوه خوب بخونید و بعد از اون چندین بار مرور تستهای سالهای گذشته
کتاب مدرسان رو هم من ندیدم و نمیتونم نظر بدم

MASS59

عضو جدید
سلام 59MASS

من اول یه سوال دارم اونم اینکه چرا تو ارشد کسی ماشین نمیزنه ؟

من شروع کردم به خوندن اما نه خیلی جدی ان شاا... بعد از امتحانا جدی میشینم پای کتابا. میخواستم بهم بگید باید چه کتابایی بخونم؟ خودتون چه کتابایی رو خوندین؟ البته این دو نکته رو برا من در نظر بگیرید: 1-پایه ریاضیم اصلا خوب نیست.البته وقت خوبی برا پایه سازی ریاضی گذاشتم 2-برعکس پایه ماشینم خیلی خوبه با اینکه کنترل می خونم و قصد دارم یه تایم تقریبا زیاد رو برا ماشین اختصاص بدم.

کتابایی که شما و مهندس saemخوندین برام خیلی مهمه!

ممنون

سلام
"چرا تو ارشد کسی ماشین نمیزنه"
سوال خیلی خوبی هست
ببینید , در یک تقسیم بندی کلی میتونیم داوطلبان رو به دو دسته کلی تقسیم کنیم: قدرتیها و غیر قدرتیها
غیر قدرتیها معمولا ماشینشون به اندازه قدرتیها قوی نیست و چون فقط رشته کنترل هست که بجز قدرت, ماشین براش ظریب داره, و همون کنترلیها هم ماشینشون معمولا خوب نیست, پس حتی کنترلیها هم ترجیح میدن الکترونیک رو بخونن به جای ماشین.حتی اکثر رتبه های تک رقمی غیر قدرتی (حتی کنترلیها) با ماشین سفید باز هم تک رقمی میشن
ضمن اینکه دلایل دیگری هم داره.مثلا پارسال 5 تا سوال از 15 سوال ماشین غلط بود و حذف شد.سالهای گذشته هم سابقه داشته.تصور کنید چقدر وقت باید صرف این 5 سوال کنید ولی باز جواب نگیرید, و فکر کنید اشکال از خودتون هست!
البته این مربوط به زمانی میشه که ماشین و الکترونیک رو در یک دفترچه میدادن و مجبور بودید یکیش رو انتخاب کنید.با تغییر این روند از امسال, و با توجه به اینکه امسال ماشین خیلی آسون شده بود, ممکنه از سال آینده ماشین هم برای کنترل تعیین کننده باشه

در مورد معرفی منابع, صفحه اول همین تاپیک جاری رو بخونید.یا از صفحه مشخصات من "یافتن همه ارساالها" توی بیشتر پستها منابع معرفی کردم.امیدوارم بدردتون بخوره

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
زبان : معلوم نیست

ریاضی مهندسی : انتشارات نصیر ، مهندس کریمی
معادلات : انتشارات نصیر ، مهندس کریمی
آمار : پارسه

مدار الکتریکی : پوران پژوهش
مدار منطقی : پوران پژوهش
ریزپردازنده : کتاب تست ندارد ، انتشارات نص یک کتاب دارد که هم 8088 و هم z80 را توضیح داده ، همین کتاب کفایت می کند

کنترل : مدرسان شریف
الکترونیک : مدرسان شریف

ماشین : مدرسان شریف ، کسانی که نمی خواهند زیاد وقت بگذارند = پردازش

توصیه 1 : به جای اینکه چندین کتاب بخوانید ، یک کتاب را چندین بار بخوانید

توصیه 2 : ماشین را به هیچ وجه حذف نکنید اگر سختتان است فقط دو مبحث آن را مطالعه کنید و بقیه را حذف کنید مباحث به قرار زیر است

* مدار های مغناطیسی و تبدیل انرژی
* ماشین های دی سی
* ترانس ها
* ماشین های القایی

توصیه 3 : در درس الکترونیک به قسمت فیدبک نگاه ویژه ای داشته باشید.

توصیه 4 : اگر زبانتان ضعیف است ، وقت نگذارید طی یک سال به هیچی نمی رسید.

آخرین ویرایش:

MASS59

عضو جدید
سلام : بچه ها من یک سوال داشتم ....

از آنجایی که من اصلا" فرصت زیادی برای کلی خوانی ندارم و نهایتا" برای هر درس فقط می توانم روی یک کتاب زمان بزارم لذا اگر برای تهیه منابع هر درس (رشته قدرت) فقط یک کتاب رو می توانستید خریداری کنید ، آن کتابها کدام بودند ؟؟
مثلا" من خودم بین انتخاب کتاب های مدرسان شریف ، راهیان ارشد و پارسه مشکل دارم ... کدام موسسه کتاباش بهتره یا هر کدام کدوم درسشون بهتره .... چرا که وقت برای خوندن همه این کتاب نیست !!! پس دنبال کوتاهترین مسیر هستم ..........

روند مطالعاتی که در نظر دارم به قرار زیر است / مثلا" برای درس مدار :
1- خواند متن درسی دکتر جبه دار
2- کتاب نکته و تست

* متاسفانه زمان بیشتر ندارم و شما با این دید و روند مطالعاتی برای هر درس کدام کتابها رو معرفی میکنید(برای هر درس 2 کتاب : طبق مثال

سپاسگزارم - ارادتمند الهه

.

سلام
من فقط در مورد درسهایی که با گرایش امتحانی من مشترک هست نظرم رو میگم:

ریاضی مهندسی: محمود کریمی انتشارات نصیر (اگر پایتون ضعیف هست قبلش جزوه دانشگاهیتون یا جزوه یکی از اساتید خوب که در اینترنت برای فروش گیر میاد یا کتاب کریزیک یا شیدفر...خیلی فرق نمیکنه-هر کدوم راحتترید)
احتمال: من نادر نعمت اللهی رو خوندم ولی مثل اینکه احتمال پارسه رو بچه ها راضی بودن(اگر پایتون خیلی ضعیف هست کتاب درسی جواد بهبودیان رو قبلش بخونید)
مدار :پوران پژوهش (کارو زرگر)+ چندین بار حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران

الکترونیک: مباحثی که مشکل دارید رو از کتاب نشلسکی+ گری یا صدرا+گری بخونید......>تست چندین بار حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران
کنترل:هومن سجادیان چاپ مدرسان شریف(اگر خیلی پایتون ضعیفه کتاب خاکی صدیق رو قبلش بخونید)
سیگنال: راهیان ارشد(مومن زاده و گلستانی) دو جلدی ......اگر خیلی پایتون ضعیف هست متن درس رو از اوپنهایم بخونید
زبان: منبع خاصی نداره.هر چی تا حالا بلد بودید همونه.اگر فقط یک سال وقت دارید زیاد روش سرمایه گذاری نکنید.فقط میتونید 504 رو خوب بخونید که دامنه لغت تون گسترش پیدا کنه همینطور متنهای reading سالهای قبل رو بخونید تا سرعت خوندن متنتون زیاد بشه

در هر صورت چندین مرتبه حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران بخصوص در درسهای مدار و الکترونیک و کنترل (قدرتیهاش رو نمیدونم خوب حل کرده یا نه) فراموش نشه

MASS59

عضو جدید
سلام : بچه ها من یک سوال داشتم ....

از آنجایی که من اصلا" فرصت زیادی برای کلی خوانی ندارم و نهایتا" برای هر درس فقط می توانم روی یک کتاب زمان بزارم لذا اگر برای تهیه منابع هر درس (رشته قدرت) فقط یک کتاب رو می توانستید خریداری کنید ، آن کتابها کدام بودند ؟؟
مثلا" من خودم بین انتخاب کتاب های مدرسان شریف ، راهیان ارشد و پارسه مشکل دارم ... کدام موسسه کتاباش بهتره یا هر کدام کدوم درسشون بهتره .... چرا که وقت برای خوندن همه این کتاب نیست !!! پس دنبال کوتاهترین مسیر هستم ..........

روند مطالعاتی که در نظر دارم به قرار زیر است / مثلا" برای درس مدار :
1- خواند متن درسی دکتر جبه دار
2- کتاب نکته و تست

* متاسفانه زمان بیشتر ندارم و شما با این دید و روند مطالعاتی برای هر درس کدام کتابها رو معرفی میکنید(برای هر درس 2 کتاب : طبق مثال

سپاسگزارم - ارادتمند الهه

.

سلام
من فقط در مورد درسهایی که با گرایش امتحانی من مشترک هست نظرم رو میگم:

ریاضی مهندسی: محمود کریمی انتشارات نصیر (اگر پایتون ضعیف هست قبلش جزوه دانشگاهیتون یا جزوه یکی از اساتید خوب که در اینترنت برای فروش گیر میاد یا کتاب کریزیک یا شیدفر...خیلی فرق نمیکنه-هر کدوم راحتترید)
احتمال: من نادر نعمت اللهی رو خوندم ولی مثل اینکه احتمال پارسه رو بچه ها راضی بودن(اگر پایتون خیلی ضعیف هست کتاب درسی جواد بهبودیان رو قبلش بخونید)
مدار :پوران پژوهش (کارو زرگر)+ چندین بار حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران

الکترونیک: مباحثی که مشکل دارید رو از کتاب نشلسکی+ گری یا صدرا+گری بخونید......>تست چندین بار حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران
کنترل:هومن سجادیان چاپ مدرسان شریف(اگر خیلی پایتون ضعیفه کتاب خاکی صدیق رو قبلش بخونید)
سیگنال: راهیان ارشد(مومن زاده و گلستانی) دو جلدی ......اگر خیلی پایتون ضعیف هست متن درس رو از اوپنهایم بخونید
زبان: منبع خاصی نداره.هر چی تا حالا بلد بودید همونه.اگر فقط یک سال وقت دارید زیاد روش سرمایه گذاری نکنید.فقط میتونید 504 رو خوب بخونید که دامنه لغت تون گسترش پیدا کنه همینطور متنهای reading سالهای قبل رو بخونید تا سرعت خوندن متنتون زیاد بشه

در هر صورت چندین مرتبه حل مجموعه تستهای ارشد چاپ دانشگاه تهران بخصوص در درسهای مدار و الکترونیک و کنترل (قدرتیهاش رو نمیدونم خوب حل کرده یا نه) فراموش نشه

MASS59

عضو جدید
تمرینهای مفید از رهیافت مدار

سلام بچه ها
چون خیلی از بچه ها در مورد رهیافت سوال کرده بودند و اینکه آیا مفید هست یا وقت هست برای خوندنش یا نه و.... تصمیم گرفتم شماره تمرینهای مفید رهیافت رو بنویسم. اینطوری وقتتون روی مسائلی که ارزشی ندارند هدر نمیره
توجه داشته باشید سوالاتی که مینویسم الزاما مشابه تستهای ارشد نیست یا بعضا در اون حد سخت نیست.ولی مطمئن باشید نکته ای داره یا روش حل بهینه ای براش وجود داره که احتمالا خودتون میتونید پیداش کنید و برای افزایش سرعت و مهارت در مدار ضروری هست

بعضی سوالات که نکته خیلی مهم یا زیبایی داره و صددرصد باید بخونید رو جلوشون "ع" مینویسم .یعنی عالی!این جور مسائل رو تا شب کنکور هم میتونید بخونید. هر چقدر هم که وقتتون کم باشه.باید چندین بار حلش کنید تا مطمئن بشید نکته اش رو گرفتید

رهیافت مدار

فصل اول: روشهای ساده تحلیل مدار:
17
19
20
21
22ع
23ع ع
26
28
31
34
35

فصل 2:روشهای تحلیل مدار:این فصل و فصل بعد مهمترین فصل مدار هست و به جرات میتونم بگم اگر همین دو فصل رو خوب خوب خوب بلد باشید 50 درصد از مدار رو دارید.نکته مهم این هست که سوالات این فصلها از روشهای متعددی میتونن حل بشن (گره-مش-ترکیب گره و مش یا به قول جزوه پارسه روش سرخپوستی-تبدیل منابع و تونن و نورتن-روش منظم یا ماتریسی گره و مش...) ولی شما باید بتونید برای هر سوال تشخیص بدید که کدوم روش کوتاهترین هست
7
10ع
11
12ع
14ع
15ع ع
16 ع ع
17ع
18ع
20
28ع
29ع
34ع
35
36
37
38ع
41
43ع
44
46ع
47
50
52
54
57
60
67
فصل 3: قضایای شبکه:
1

4
9
13
16
24ع
25ع
26
27ع
32
33
34
35ع
36
37ع
40ع
41ع
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53 ع ع
فصل 4 : آپ امپ: این فصل رو کامل حل کنید.اپ امپ چند تا حالت بیشتر نداره که باید تا حد حفظ شدن حل کنید. با الکترونیک مشترک هست و بدرد اون درس هم میخوره
فصل5: خازن و القاگر:

8
10ع
11
12
13
14
16
17ع
فصل 6:معادلات دیفرانسیل و مقادیر اولیه:بعضی از تستهای این فصل به کمک معادلات حالت راحتتر حل میشن
13
27
28ع
31ع
32ع
33ع
34
35ع
36
39ع
41ع
42
43ع
44
46ع
47ع ع
48ع ع
49ع

فصل 7: مدارهای مرتبه اول:
1
2
3
4
7ع ع
8
9ع ع
11 ع
12 ع ع
13 ع ع
14
15
16ع
17ع ع
18
19
20ع
21ع ع
24
25ع
26ع
27ع ع
28
29
31ع ع
32ع ع
33ع ع
34ع ع
35ع ع
36ع ع
37ع ع ع
39ع ع
40 ع ع
41 ع ع
42ع ع
47ع ع
48ع ع
49ع ع
50ع
51ع
52ع
54ع ع
55ع ع
57ع ع

(برای این چند سوال آخر روشهای بهتری نسبت به روش رهیافت وجود داره.پیداش کنید!)

MASS59

عضو جدید

ادامه:
فصل 8: مدارهای مرتبه دوم و بالاتر(این فصل و همینطور فصل قبل, در خیلی از تستها میشه از رد گزینه به کمک خصوصیات پاسخ, یعنی بدون حل کامل هم جواب رو تشخیص داد):
1

8ع ع
10ع
12ع
14ع
15
21
24ع
26ع
28ع ع
29
30
36ع ع
38ع ع
39

فصل 9: ماندگار سینوسی:
2
3
5
12
18ع
21
24
ع25
36ع
37ع
388
39
40
42ع
44ع ع
46
51 ع ع
53 ع ع
54ع ع
55 ع ع ع
57ع ع
58ع

فصل 10: توان:
2
4

14
15ع
16ع
17ع
18ع
19ع
20ع
21ع
22ع
23ع ع
24ع ع
28ع ع
31ع ع
32ع
34
35
36
45ع ع

MASS59

عضو جدید

ادامه: جلد دوم رهیافت:
فصل 12: فرکانس مختلط
بعضی از سوالهای این فصل حلشون اشکال داره.مثلا در شمارش تعداد فرکانسهای طبیعی که سلفهای موازی رو مجموعا یک سلف به حساب آورده(یا خازنهای سری) در حالی که اینطور نیست و سلفهای موازی باعث ایجاد فرکانس طبیعی صفر می شوند. سوالاتی که غلط هستند رو جلوشون "غ" مینویسم. ولی خودتون درستش رو پیدا کنید.در ضمن بعضی سوالات این فصل اگر تست باشند, معمولا روش تستی هم دارند
7
10
15
17ع
19عع ع
20
22
23ع
24ع
25ع
26ع
27ع
28ع
29ع
30ع
31ع
32ع
33ع
34ع
35ع (کمی مشکل داره)
37ع( کمی مشکل داره)
38ع ءءءءءءءءءءءءءءءءءءء
40ع
41
43
44
45ع
47ع
48ع
49ع
50ع
51
52ع ع54ع ع
55ع
56ع
57ع
58ع
فصل 13: مدارهای تشدید:(بیشتر مباحثش رو در کنترل و سیگنال میخونید)

فصل 14: القاکنایی متقابل(باید بتونید معادالات KVL تمیز و بدون خطا بنویسید-از تبدیل دو سلف مزدوج به سه سلفT شکل خیلی استفاده کنید-اول کار ولتاژ روی هر سلف ناشی از همه جریانها رو روی اون سلف بنویسید):

8

10ع
11ع
12ع13
14
17
18
20ع
27ع ع
28ع ع
29ع ع
30 ع ع
31ع ع
32عع
33ع
34
35ع
36ع
38ع
39ع
41ع ع
42ع ع
43ع ع

فصل 15(مدارهای دو دریچه ای:
باید بتونید دو معادله از چهار مجهول مدار رو سریع بنویسید(مهم نیست KVL یا KCL و بعد معادلات رو به فرم خواسته شده مرتب کنید تا پرامترهای مورد نظر بدست بیاد.) تشخیص اینکه چطور دو معادله پیدا کنید مهم هست. روش گفته شده در مورد مدارهای متقارن در این کتاب خیلی مفید هست.-ترکیب سری و موازی و.دوقطبی ها رو خوب بلد باشید)
1

4

6

8
9ع ع
12ع ع
13
14
18ع ع
19ع
20ع
21ع
22ع
23ع
24ع
26
27ع ع
28ع ع
29ع ع
30ع ع
32ع
33ع
34عع
35ع
36ع
37ع
39ع ع
41ع
42ع ع
45ع
46ع ع
47ع
48ع ع
50ع ع
51 ع ع

فصل 16: معادلات حالت: روشهاای تستی و رد گزینه خیلی زیادی برای این فصل هست.
1
2

5
6ع ع
7

9
10*
11
12*
13**
14**
15**
16*
18**
19
20**
22*
26**
30**
32**
33**
فصل 17:گانولوشن: این فصل رو در سیگنال کاملتر میخونید. به هر حال برای دوستانی که قدرت امتحان میدن:
1
3*
4
5
6
7*
8
9**
10**
12**
14**
15
16
17**
18**
19**
21*
22**
25
26
27*
28
29*
30**

MASS59

عضو جدید

فصل 18: لاپلاس:
1*
2*
3*
4
6*
7**
9
11
16*
17
21*
22*
28*
29**
31**
32**
34**
36
37**
38
50
54
60*
61*
فصل 19: مدارهای غیرخطی: همش رو بخونید.هر چند مدارهای غیر خطی تنوع سوالهاش بسیار گسترده میتونه باشه و تقریبا هر سال یک سوال جدید و متفاوت با سالهای قبل میاد

فصل آخر: مرور: همه سوالهای این فصل بسیار مهم هستند. حتما همش رو بخونید

در آخر اینکه روشهای تستی که برای بعضی سوالها وجود داره رو باید خودتون با حل تشریحی زیاد تستها بهش برسید

متاسفانه به دلیل گرفتاری نمیتونم به سوالات در مورد تک تک مسایل یا روشها و.... پاسخ بدم .عذر میخوام

MASS59

عضو جدید
یک سوال از دوست عزیز mass59 داشتم. من سال قبل ارشد دادم ولی موفق نبودم. :( پایه الکترونیکم ضعیف بود وبرای فهمیدنش خیلی این شاخه اون شاخه کردم و در نهایت وقت کم آوردم نتونستم مسلط شم . به نظرتون با توجه به اینکه امسال از صفر شروع نمی کنم و اطلاعاتی در باره ی کلیت الکترونیک دارم نیاز هست مرجع بخونم ؟ یا بهتره جزوه های کنکوری رو بخونم و برم سراغ تست. و اگه مرجع خوندن رو توصیه می کنید چه کتابی بهتره؟ من میر عشقی دارم . خوبه یا نشلسکی رو تهیه کنم؟
یه خواهش دیگه هم داشتم. می شه دقیق بگید برای مدار و الکترونیک چه کارایی کردید؟ چیا خوندید و ...
یک دنیا ممنون

سلام
من به دلیل اینکه تجربه کنکور کاردانی به کارشناسی رو داشتم, در طی دوران کاردانی الکترونیک رو از کتاب نشلسکی خوندم و مدار ویلیام اچ هیت.البته همون موقع هم به دلیل علاقه زیادی که داشتم به مدار و الکترونیک, برای خودم شرح درس و خلاصه نویسی مینوشتم. شاید بد نباشه توصیه کنم شما هم اگر مدار و الکترونیکتون ضعیف هست و وقت هم دارید, کتابهای تستهای کنکور کارشناسی ناپیوسته رو هم بخونید و تستهاشو بزنید.کتاب مدرسان شریف برای مدار و الکترونیک خوبه. واقعا هم کنکور ارشد خیلی چیزی بیشتر از کنکور کاردانی به کارشناسی در این دو درس نداره
ولی با توجه به اینکه شما تجربه یک بار کنکور رو دارید, به نظر من مستقیم میتونید برید سراغ سه جلد کتاب تستهای ارشد سالهای قبل و از حالا تا ارشد چندین دور بخونیدش. شاید دور اول بعضی تستها خیلی وقتتون رو بگیره یا مجبور بشید برای بعضی از تستها برگردید و نگاهی به مرجع داشته باشید. ولی بدئونید که طبیعی هست. البته در مورد درس الکترونیک, کتاب سه جلدی.... بعضی تستها رو از روش مشکل حل کرده. مثلا فیدبکهایی که مطمئن هستید تقریب براشون جواب میده رو دقیق حل کرده و یا بهره های چند طبقه ای که خیلی جاها میشه تقریبی بدست آورد رو خیلی دقیق حساب کرده که واقعا نیازی نیست (البته شما باید تشخیص بدید کی میشه از تقریب استفاده کرد و کی نه) .و شاید کمی روش حلش آدم رو بترسونه.
مدار هم این سه جلد کتاب...خوبه
من خودم امسال برای مدار اول سراغ جزوه پارسه رفتم.اون چیزهایی رو که گفته خوب گفته ولی همه چیز رو نگفته.بعد تصمیم گرفتم تمرینهای دسور رو حل کنم که بعد از دو سه هفته متوجه شدم خیلی خیلی وقت گیر هستند.سراغ رهیافت رفتم و تا زمان کنکور شاید سه بار رهیافت و شاید چهار یا پنج بار سوالات سالهای گذشته رو حل کردم.البته در مورد رهیافت فقط مسائل مهم.در مورد مدار هم در دور اخر که چند روز قبل از ارشد بود فقط تستهایی دوستاره به بالا(که قبلا در مورد ارزش گذاری تستها گفته بودم)

الکترونیک هم اول یک دور از تستهای آخر فصل راهیان ارشد خوندم که هم /ازاد بود و هم دولتی.البته تستهای آزاد اصلا جالب نبئودن.بعد از اون چهار دوری از کتاب سه جلدی انتشارات دانشگاه تهران خوندم.و البته که دور آخر که روزهای آخر بود فقط مسائل مهمتر رو

MASS59

عضو جدید
سلام مهندس MASS59

با تشکر از شما بابت راهنمایی هاتون و همینطور ذکر شماره تمرین های مفید رهیافت مدار .....

**میخواستم خواهش کنم که اگر امکانش هست برای ** الکترونیک 1و2 هم شماره سوالات مفید و مهم * کتاب رهیافت مهندس دیانی را لطفا بفرمائید.

*ببخشید برای *کنترل خطی و *تجزیه سیگنال هم از رهیافت و یا اپنهایم شماره سوالات مهم را دارید یا ؟.....

بازهم ممنونم و تشکر .....

سلام
خواهش میکنم.انجام وظیفه هست
در مورد رهیافت الکترونیک , من امسال نخوندمش ولی سری قبل که کنکور دادم و اون بار هم الک رو خوب زدم, رهیافت رو هم خونده بودم و سوالای مهمش رو علامت زدم و انشاا.. در اولین فرصت اونم مینویسم. البته بگم که رهیافت الک به اندازه رهیافت مدار زیبا نیست
کنترل هم امسال از روی کتاب آریاز برادرانی خوندم و چند بار حل سه جلد کتاب.....البته میدونید که کتاب برادارانی در بعضی مباحث خیلی ضعیف هست. مثلا جبرانسازی اش خیلی ناقص هست و همینطور نایکوئیست(که تستهای سالهای اخیر رو نمیشه با این کتاب از پسش براومد)-روٍ هرویتز چیزایی رو جا انداخته و پاسخ زمانی اش هم کامل نیست-معادله حالت هم
در کل کنترل به جز تستهای سالهای گذشته و کتاب رهیافت خیلی سوال براش در دسترس نیست. من رهیافت کنترل رو نخوندم ولی از دوستان تعریفشو شنیدم.
به نظر من تستهای کنترل سالهای گذشته رو باید بارها خوند. و البته تستهای جدیدترش خیلی مهمترن
سیگنال هم که متاسفانه امسال فقط نصف مباحثش رو رسیدم بخونم و اونم از جلو اول راهیان ارشد(مومن زاده و گلستانی) ولی از این کتاب خوشم اومد

hosseinassar

مدیر ارشد
سوال ها به تاپیک مشاوره منتقل شد تا این تاپیک فقط برای معرفی منابع باشه :gol:

کتاب های کنکوری آمادگی ارشد رشته مهندسی برق در دست انتشار موسسه نصیر.....

انشالله این کتاب ها در فصل پاییز امید هست که منتشر و وارد بازار شوند.....فعلا هنوز نیومده.!

1- کتاب مدارهای الکتریکی.مولف پرویز جبه دار مارالانی(انتشارات نصیر).

2- كتاب سيستم هاي كنترل خطي، مؤلف: دكتر جاهد مطلق و خانم دکتر رحمانی(انتشارات نصير) ......*** امیدوارم که کتاب کاملتر و بروزتر و بهتری از کتاب پارسه ایشون باشه.

3- تجزیه و تحلیل سیستم ها.مولف مهندس رضا کهن (انتشارات نصیر)......احتمالا کتاب خوبی خواهد بود با توجه به توانمندی جناب مهندس کهن در این درس.

***************************************************************************************************************************
*** امیدوارم که کتابای مهندس اشرفیان در نصیر از کتاب مغناطیسشون در پارسه و الک1 شون در پوران واقعا کتابای بهتری باشه......اونا بنظرم خیلی جالب نبودند و میتونن که کتابای بهتری را انشاله در نصیر منتشر کنن.(نظر شخصی).

4- الکترو مغناتیس - مهندس احمد علی اشرفیان (انتشارات نصیر)

5- الکترونیک 1 - مهندس احمد علی اشرفیان (انتشارات نصیر)

6- الکترونیک 2 - مهندس احمد علی اشرفیان (انتشارات نصیر)

موفق باشید.

baba_barghi68

عضو جدید
***تجزیه و تحلیل سیگنال و سیستم *** ارشد 91

***تجزیه و تحلیل سیگنال و سیستم *** ارشد 91

با سلام
من تا حالا پستی نداشتم توی این تالار....ولی حالا وظیفه خودم دونستم که شما دوستان رو مطلع کنم.
مخصوصا دوستان مشهدی.
اگر یه سرچ داشته باشید اکثر رتبه های برتر کنکور توصیه می کنن که کتاب مهندس مومن زاده رو واسه درس سیگنال بخونید..
***منم شدیدا و اکیدا این توصیه را دارم***
باید خدمت تون عرض کنم مومن زاده سیگنال و 100زده (سال 87) و این کم نیست.

سه کتاب داره که توصیه میکنم حتما این 3 تا کتاب رو قورت بدید من چون کلاس های ایشون رو رفتم می فهمم واقعا دید قویی داره توی این درس از دست ندین!!!

کتاب اول: جزوه درس و کنکور خودشون بوده که مفصل تر شده و کتاب شده( جالب این جاست که این کتاب قبل از کنکور سال 87 چاپ شده)
این کتاب بخش هایی داره که مخصوص 100 درصدی هاست (مثل کتاب پوران)(((( ولی بخش100 درصد در این کتاب هیچ جا نیومده!!!!!))))

کتاب دوم: مجموعه تست های تالیفی سیگنال (انتشارات پوران) در مورد این کتاب هیچی نمی گم :) خودتون بگیرید بخونید.

کتاب سوم: تجزیه و تحلیل سیستم ها (انتشارات راهیان ارشد) که اکثرا این کتاب میگیرن.
این کتاب درس نامه کاملی داره و به اونایی که پایه خوبی ندارن توصیه میکنم برن سراغ این کتاب....

کتاب اول فقط توی مشهد توزیع می شه عزیزان مشهدی از جهاد دانشگاهی میدان پارک می تونن تهیه کنن.
سوالی داشتید من در خدمتم.

behnasr

عضو جدید
http://www.iran-eng.com/member.php/421580-kuroshforutanتجربیات من از کنکور ارشد برق 91
زبان: باید لغات ضروری تافل،504،ایلتس (به ترتیب الویت ) را با کاربرد آنها در جمله یاد بگیرین
اگه به سوالات کنکور سالهای قبل نگاهی بیاندازید خیلی از تستها عینا از مثالهای دیکشنری کمبریدج و لانگمن اقتباس شده اند یا خیلی شبیه به مثالهای این دو دیکشنری هستند.
بدین منظور می تونید دیکشنری رایگان
lingoes
دانلود کنید از سایت lingoes.net
و سپس فایلهای مربوط به کمبریدج و لانگمن رو نصب کنید.
برای دریافت گلاسوری لانگمن و کمبریدج مخصوص این دیکشنری می تونید به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.behnasr.persiangig.com/
دیکشنری رو طوری تنظیم کنید که در نمایش نتایجش فقط همین دو تا بانک به اضافه ی بانک فارسی
hFarsi - Advanced Version را نشان دهد.
در ضمن فایلهای صوتیش هم با تلفظ واقعی هم می تونید دانلود کرده و در پوشه
speech
کپی کنید.
این دیکشنری از معنی لغت خروجی
html
می دهد حال بسته به امکاناتتون می تونید لغات تافل و ایلتس و هر لغتی که می دونید مهمه رو بهش بدین و از معنی اش خروجی بگیرید و از آن پرینت بگیرید یا اگه گوشیتون امکانش رو داره توی گوشی بریزید و مرور کنید.
قبول دارم مهیا کردن این فایلها شاید ساعتها وقتتون رو بگیره اما واقعا ارزشش رو داره چون با این کار کاربرد لغت در جمله رو یاد می گیرین و اثر این کار برای زبان ارشد از خواندن هر کتابی بیشتره.

اگه دنبال کتاب هستین من کتاب زبان عمومی پارسه چاپ جدید رو پیشنهاد می کنم چون مثالهایش رو از دیکشنری کمبریدج گرفته.

راجع به خودم بگم که زبانم ضعیفه ! هیچ کلاس زبانی هم نرفتم و گرامرم هم صفره اما ببینید با این کار به چه سطحی رسیدم که بیشتر تسهای لغت و متنها رو درست می زنم.
توی آزمون آزمایشی سازمان سنجش درصدهای زبانم بین 60 تا 82 متغیر بود
زبان کنکور امسال به مراتب از سالهای قبل سختتر بود مخصوصا متنهاش با این حال 48.88 درصد زدم.
من توی ماه رمضان که درس خوندن مشکله چندین روز رو به تهیه فایلهای
html
با توجه به لغات آزمون های سال قبل و 504 و تافل و ایلتس پرداختم و اونها رو به ترتیب الفبا توی گوشیم ریختم . از اوایل مهر که درس خوندنم جدی تر شد شبها چندتا از این فایلهای رو مرور می کردم.
ماه آخر هم 10 تست لغت زبان عمومی همه ی آزمونهای گذشته از سال 86 که (هر سال 6 تا آزمون داره که صبح و بعد از ظهر طی 3 روز انجام شده) حدودا 24 صفحه می شه رو از سایت پردازش گرفتم و حل کردم..

!!گرامر- اگر گرامرتان خوب نیست اصلا برای گرامر وقت نگذارید من هم همین کار رو کردم
متن تخصصی
از 15 سوالی که از این بخش می آید شما به راحتی با کمی تمرین با حل حداقل 10 تا سوال،یعنی 30 درصد از زبان رو کسب کنید.
خواندن متن تخصصی رو باید به عنوان تفریح و در ساعاتی که از دروس دیگر خسته شده اید یا اواخر هفته و یا روز قبل از آزمون آزمایشی که معمولا حس خواندن ندارید انجام دهید.
اگه اهل خوندن پشت کامپیوتر هستید من مطالعه از سایت زیر رو پیشنهاد می دهم که بعضی از سوالات سالهای قبل از این سایت اومده و بیشتر متنهایی که در کنکور می آید همین سبک رو دارند
http://www.spectrum.ieee.org/

behnasr

عضو جدید
ادامه
برای اونهایی که می خواهند سال آینده واسه ارشد 92 بخونند:

ریاضی مهندسی -
به نظر من کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر خوبه فقط چون حل تستها رو نداره باید وقت بیشتری صرفش کنید.
اگه می خواهید درصد بیشتری بزنید، مخصوصا بخش فوریه رو از کتاب ریاضی مهندسی پارسه معتقدی بخونین.
خود من ریاضی مهندسی ابزار دقیق رو 93.33 درصد زدم

معادلات دیفرانسیل- دو جلد کتاب معادلات دیفرانسیل آقاسی مخصوصا جلد اولش عالیه
کتاب معادلات دیفرانسیل محمود کریمی هم بد نیست.

آمار- به نظر من با توجه به اینکه دو تا سوال از آمار میاد واسه آمار وقت نگذارید اما اگه وقت دارید کتاب آمار پارسه بد نیست

مدار الکتریکی- بهترین منبع کتاب دو جلدی راهیان ارشد تقوی هستش مسایل این دو کتاب رو چندین بار حل کنید
اگر خواستید بیشتر بخونید کتاب دو جلدی پوران پژوهش کارو زرگر عالیه
کنترل - بهترین منبع کتاب راهیان ارشد تقوی هستش منتها اگه پایه شما ضعیفه باید ار کتاب کنترل الفی نشر علوی فرهیخته یا کتاب آریاز برادرانی استفاده کنید
الکترونیک- ابتدا باید روشهای حل رو یاد بگیرین اونهم عمیق و ریشه ای برای این کار من جزوه الکترونیک کهن و کتاب الکترونیک باغستانی و نیز کتاب درس الکترونیک راهیان ارشد دقت کنید مولفش مهدی ناصح رو پیشنهاد می کنم با همینها کارتون راه می افته فقط تمرکز و دقت ویژه به روشهای حل داشته باشید .
اگر فرصت بیشتری دارید بخش موسفت و منابع جریان و تفاضلی رو از کتاب حل مسایل الکترونیک رضوی نوشته محمد باقری بخونید خیلی مفیده.
سوالات الکترونیک ابزار دقیق رو هم حتما بخونید.

سیگنال- برای شروع کتابهای دو جلدی راهیان ارشد مومن زاده و برای تمرین و تقویت بیشتر کتاب نارنجی پوران پژوهش تست تالیفی سیگنال مومن زاده رو استفاده کنید.
گر می خواهید از صفر شروع کنید جزوه سیگنال تقدسی مناسب است.

الکترومغناطیس- توی این درس صاحب نظر نیستم ولی می تونم جزوه باغستانی و کتاب الکترومغناطیس جهش رو برای شروع کار و کتاب تست راهیان ارشد رو برای تست زنی بهتون پیشنهاد بدهم.

این رو هم بگم اگه برای کنکور می خونید روی کتابهای غیرتستی از جمله رهیافتها و اوپنهایم اصلا وقت نگذارید.چون هم وقت گیر هستن هم سوالاشون قدیمی شدند.
فقط همون چند بخش الکترونیک رو که گفتم از حل مسایل کتاب رضوی.

شما تا می تونید باید تست بزنید تست کم آوردین برید سراغ آزمونهای آزمایشی سالهای قبل مثل سنجش ، موسسه بینش یا ...

در مورد کنکور آزمایشی هم بگم که سوالات و رتبه ی کنکور آزمایشی ملاک نیستن
پس فقط به خاطر اینکه در شرایط آزمونی قرار بگیرید و مطالعه تون منظم بشه در این آزمونها ثبت نام کنید .

اصلا پارسه ثبت نام نکنید گول جامعه آماریش رو نخورید پارسه گران می گیره کتابهای پارسه هم خیلی به درد بخور نیستند نکات جدید دارن اما از نکاتشون پرت و خارج از گوده!

اگه خواستید آزمونهای پارسه همه جا گیر میاد اونها رو هفته ای یکبار و بین کنکور آزمایشی که شرکت کردین بزنید
من شرکت در آزمون آزمایشی سنجش رو به شما پیشنهاد می کنم امسال مبلغش 130 هزار تومان بود البته تعریف موسسه بینش و نصیر و مدرسان رو هم شنیدم
پارسه حدود 4000 شرکت کننده داره
سایر موسسات بین 700 تا 1000 نفر مثلا سنجش آزمون آخرش حدود 950 نفر شرکت کننده داشت

البته برنامه ی درسیتون رو طبق آزمونهای آزمایشی نچینید
باید جلوتر از آزمونها باشید حتی الامکان اواسط پاییز مباحث رو خونده باشید .

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

تجزیه و تحلیل سیستمها
برای درس تجزیه و تحلیل سیگنالها و سیستمها تحلیل زیر را بخوانید
مدرسان شریف تالیف هومن سجادیان : این کتاب بسیار کم حجمه و بهتر میبود دکتر سجادیان این کتاب و نمینوشتن چون ابدا در حد کنکور نیست و هیچ دیدی به داوطلب نمیده
پارسه تالیف آرمین صائب : این کتاب از کتاب دکتر سجادیان بسیار بهتره و 394 صفحه هستش.دکتر صائب انسان بسیار زحمتکشی هستند و کتاب ایشون به نظرم کتاب خوبی برای کنکور هستش و دوستانی که این کتاب و تهیه کردند بدونند در سایت پارسه حل خودآزمایی های اون رایگان موجود هستش
راهیان ارشد تالیف امیرعلی مومن زاده و حسین بخشی گلستانی : این کتاب یک شاهکار در سیگنال سیستم هستش.علاوه بر متن فوق العاده جامع و قوی خیلی حرفه ای و با دید روانشناسانه تالیف شده تا داوطلب با خوندنش خسته نشه.در همه فصول غیر از فصل 8 که مربوط به نمونه برداری و مدولاسیون هستش این کتاب از دو بخش متوسط و پیشرفته تشکیل شده تا پاسخ گو و اقناع کننده ی همه داوطلبان با هر نوع پتانسیل ذهنی باشه.
به عنوان یک دانشجوی رشته مخابرات و کسی که در انتخاب کتاب بسیار حساسه بهتون پیشنهاد میکنم سیگنال سیستم رو از کتاب مهندس مومن زاده و گلستانی بخونید.بعد از خوندن هر فصل و سطح تستهای اون سطح رو حل کنید.بعدش که خوب مطالب رو یاد گرفتید به سراغ حل تمرینات کتاب آقای اُپنهایم برید.مهندس مومن زاده روی تمرینات فصول 2 و 4 و 5 بسیار تاکید دارن.بعد از حل مسائل اُپنهایم برای اینکه دید تستی رو کم کم شروع کنید بانک تست سیگنال مومن زاده انتشارات پوران پژوهش رو تهیه کنید و سوالات تالیفیش رو مو به مو حل کنید.سپس به سراغ حل تستهای کنکور سراسری برید و در آخر تست های آزاد رو در برنامه کاری خودتون قرار بدید
با اجازه از دوستانی که منابع خودشون رو معرفی کردن من هم منابعی که قراره ازشون استفاده کنم رو معرفی میکنم

ریاضیات مهندسی

آنالیز فوریه
در ابتدا کتاب دکتر معتقدی به طور کامل خونده بشه(اگه جزوش و گیر بیارید خیلی بهتره).سپس کتاب مهندس مومن زاده رو به طور کامل بخونید.مطمئنا مرحله دوم بسیار سریع تر پیش خواهد رفت.سپس حل تست های مهمی که مهندس کریمی در حین درس حل کرده رو حل کنید تا با استراتژی و نکات خاص ایشون هم آشنا بشید

در نهایت برای حل تستها واسه رشته برق از مومن زاده و برای سایر گرایش ها از کریمی استفاده کنید.اگر کریمی حل نداره میتونید از نیکوکار استفاه کنید

مشتقات جزئی
من باشم قطعا از روی کتاب مهندس مومن زاده این فصل و شروع میکنم.متن رو کامل خونده و همه مثالاش و حل میکنم.برای تکمیل دانسته ها سراغ تمرینات حین درس معتقدی (مهم) وکریمی میرم .برای حل تستها هم واسه برق از مومن زاده و سایر گرایشها از کریمی استفاده کنید و اگر حل نداشت نیکوکار

نگاشت
قطعا با معتقدی شروع کنید و در این فصل ابدا به کریمی رجوع نکنید!نحوه حل مسائل نگاشت توسط دکتر معتقدی بسیار کوتاه و جالب و قابل فهم هست.کتاب آقای مومن زاده در این فصل به شدت مکمل کتاب آقای معتقدی هستش.مثلا معتقدی در مورد تغییر مساحت بعد از نگاشت اصلا حرفی نزده در حالی که مومن زاده حتی واسش فرمول هم داره و دیدید که امسال از این نوع سوالای نگاشت یکی اومد.واسه حل تستها هم از مومن زاده و معتقدی استفاده کنید و با علمی که بدست آوردید خودتون تستهای گرایش های دیگه رو از روی کریمی بزنید

آنالیز مختلط_انتگرال مختلط_سری مختلط
در این فصل ابتدا با معتقدی شروع کنید و سپس برید سراغ کریمی.کریمی خصوصا بحث سری مختلط رو عالی توضیح داده .برای انتگرال مختلط مومن زاده و معتقدی خوب هستند و آنالیز مختلط هم که بخش به مراتب ساده ای هست و انتخاب مرجعش با خودتونه.

معادلات دیفرانسیل
من باشم از روی معتقدی شروع میکنم و جلو میرم.هر فصل و که خوندم تمرینات حین فصلش رو حل میکنم.بعدش میرم سراغ کریمی تا نکات اون رو هم یاد بگیرم.کتاب آقای کریمی تو معادلات واقعا عالیه.تو معادلات فقط باید مساله حل بشه.در نهایت تستها رو از کریمی میزنم.یادتون نره مثالای تالیفی معتقدی رو حتما حل کنید که تاپ هستن.

مدار
این درس و درس سیگنال دروس مورد علاقه من هستند.حدود 5 بار استادم حل تمرین این درس و تو دانشگاه بهم داد و من هرچی دارم از تدریس این درس دارم چون به شدت مهارتی هستش و مدام باید با حل مثالاش خودت و درگیر کنی.منبعی که من مدار رو از اون یاد گرفتم جزوه استادم،مهندس عبداللهی بود که در وبلاگم (به امضاء مراجعه شود) موجود هستش.برای تمرین و یادگیری نکات تستی من از کتاب تست دکتر جبه دار و کتاب مهندس نامی انتشارات مدرسان استفاده میکنم و راضی ام اما دوستانم میگن که کتاب دکتر کارو زرگر بسیار خوبه.تو این درس با حل مسائل رهیافت میتونید به مرز تسلط رسیده و آماده ورود به حل تست بشید.سعی کنید توی این درس منبع زیاد داشته باشید چون نحوه حل در مدار در کتب مختلف گاها بسیار متفوت هستش

در مورد الکترونیک اطلاعاتم ضعیفه
در مورد کنترل هم اطلاعاتم ضعیفه

توی دو درس فوق دوستان به تفصیل اطلاع رسانی کنن و ویژگیهای هر کتاب و بیان کنن ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا