معرفی منابع ارشد برق

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گلم:gol:

این تاپیک برای معرفی منابع برق با گرایشهای مختلف ایجاد شده است از همه دوستان که تجربه منابع خودشون را دارند درخواست می شود که در این تاپیک در اختیار دوستان قرار بدهند

معرفی منابع همیشه با تنشهای رو به رو بوده است تنشهای مانند بد و بیرا گفتن به مولف به کاربران باشگاه و مخصوصا تعصب بی جا در مورد یک منبع خاص ... بنابراین این تاپیک دارای قوانین خاص خود می باشد لطفا رعایت کنید

1 - شما باید پست خود خیلی جامع باشد؛ چون ما نیازی به جروبحث در این تاپیک نداریم پس از اول پست تون همان گونه که من اولین پستم را می گذارم جامع باشد که دوباره کاری نیازی به پست شما نباشد.

2 - هر کاربر نباید کمتر از 50 پست داشته باشد این قانون برای مولتی یوزرها در نظر گرفته شده است
در صورت مشاهده به ارسال اسپم در دیگر تالارها به دلیل بالا بردن امار پست های خود دسترسی آن ها به باشگاه مسدود می گردد.

با احترام Joe_Bel

ویرایش:
1- پست های کاربرانی که مفید بوده ولی تعداد پست 50 را شامل نباشند، در صورت صلاحدید مدیریت می تواند در این تاپیک قرار بگیرد.

2- دوستان توجه داشته باشند این تاپیک محل بحث و گفت و گو، مشاوره و... نمی باشد و فقط کاربران موظف هستند کتابها منبع خود را در جهت استفاده داوطلبین جدید در یک پست جامع معرفی نمایند.

3- دوستان می توانند مانند بعضی از دوستان قدیمی و با سابقه عکسی از منابع خود را در پست خودشون قرار بدهند.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
آمار و احتمال مهندسی

1) پارسه - آقای محسن طورانی
2) مدرسان شریف
این درس بخاطر حجم زیاد و تعداد سوالات بسیار کم و همچنین به خاطر عدم پاس کردن این درس در دانشگاه (حداقل 50 درصد) ، دانشجویان به ندرت به این درس جواب خواهند داد

ریاضی مهندسی

1) پارسه - دکتر معتقدی
2) نصیر - جلد دوم مهندس کریمی
3) راهیان ارشد - مهندس مومن زاده
بنده شخصا کتاب معتقدی کامل میدونم

معادلات دیفرانسیل

1) پارسه - دکتر معتقدی
تنها کتابی بود که پسندیده ام

مدارهای الکتریکی

1) پوران پژوهش - دکتر کارو زرگر
2) جزوه 300 سوال مهندس کهن
3) نصیر - جبه دار
من شخصا پارسه را هم خوندم که دارای نکات خوبی می باشد اما مرجعی عالی نمی تواند باشد

سیستم های کنترل خطی

1) پوران پژوهش - مهندس امین رضایی
2) راهیان ارشد - مهندس تقوی
اول رضایی درس نامه بخونید بعد با تقوی تست بزنید در این درس از سوالات آموزشگاه ها حتما کمک بگیرید
3) نصیر - دکتر جاهد مطلق

تجزیه و تحلیل سیستم ها

1) راهیان ارشد - مهندس مومن زاده ، مهندس بخشی گلستانی
2) نصیر - مهندس تقدسی
3) نصیر - مهندس رضا کهن
کتابهای تستی مومن زاده و کهن کتابهای تست بسیار خوبی هستند و از سایت تقدسی میتوانید تست های فراوانی دانلود کنید

الکترونیک

1) راهیان ارشد یا نصیر - مهندس اسلام پناه
2) فرهنگ - مهندس باغستانی
همیشه اسلام پناه را بخونید و همیشه روش کار ایشون را مد نظر قرار دهید

الکترومغناطیس

1) پارسه - آقای عبدالعالی
2) انتشارت جهش

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی مهندسی :

معتقدی - مومن زاده - کریمی
من خودم کریمی و مومن زاده خوندم . به نظرم مومن زاده از کریمی بهتر بود. البته بالاخره نقص هم داشت مومن زاده . ولی در کل مومن زاده .

معادلات :
کریمی
کتاب خوبیه و همه جور تست داره .

مدار :
زرگر - خودم این کتابو خوندم . ولی کمی پشیمونم چون زیاد چیزی نمیفمیدم از این کتاب .
تقوی - چاپ قدیمش درسنامه خاصی نداشت ولی چاپ جدیدش میگن از نظر درسنامه هم خوب شده . ولی نقطه قوتش روشهای حل تستهاش هست .
جزوه کهن هم عالیه

الکتروتیک :
اسلام پناه - یعنی واقعا عالیه . الان چاپ جدید اومده و خیلی بهتر شده از نظر درسنامه

سیگنال :
کهن - اینجور که دیدم به نظرم بهترین کتاب سیگنال از نظر منه
تقدسی - کتاب خوبیه ولی مشکل بدی که داره فونت بسیار ریز کتاب خیلی چمشارو اذیت میکنه
مومن زاده - اصلا خوب نبود . این کتاب منو از سیگنال متنفر کرد

کنترل :
تقوی - بی شک یکی از بهترینها توی کنترل بود برای من .
رضایی - کتاب خیلی خوبیه و خیلی چیزایی که بقیه نگفتن تو این کتاب هست .
برای تست اضافه هم 500 تست هومن سجادیان انتشارات نصیر

آخرین ویرایش:

rezaele

عضو جدید
ریاضی مهندسی
1-مومن زاده (من این کتاب را خوندم و به نطرم واسه مهندسی خیلی خوبه)
2-معتقدی
معادلات
1-راهیان ارشد (معادلات دیفرانسیل برق تالیف مهدی ناصح) واقعا یکی از بعترین کتاب ها واسه معادلات هست من خیلی ازش راضی ام
مدار
1-تقوی (من خودم اینا خوندم ولی کاش قبلش ی کتاب دیگه واسه درسنامه داشتم ولی روش های حلش عالیه)
کنترل
1-جهش(درسنامش خیلی خوبه ولی واسه تست 80 درصد خوبه)
2-راهیان
تجزیه
1-تفدسی(فوق العاده بود من ازش راضی ام بعضی جا کم اوردم ولی کوتاهی از من بود)
2-کهن
ماشین
مدرسان (خیلی جامع و کامل هم درس داده هم تست خوب حل کرده من خودم واسه ماشین قبل از کنکور درصدام بالای 70 بود ولی متاسفانه سر جلسه به خاطر مراقب ها نتونستم بزنم در صورتی که بعد از آزمون که نگاشون کردم راحت میتونستم 9تاشا بزنم)

Armin-Z

کاربر ممتاز
اینا صرفا منابعی هست که من ازشون نتیجه خوبی گرفتم و به هیچ وجه دلیلی بر این نیست که از همه منابع بهترند

ریاضی مهندسی:
جزوه معتقدی - کتاب کریمی
(کنکور امسال به شدت به جزوه معتقدی نزدیک بود)

معادلات:
جزوه معتقدی

مدار:
کلاس کهن (یه جزوه خیلی کامل از کهن هم داشته باشید کلاس لازم نیست)

کنترل:
کلاس شیرین آبادی(و حل سوالات کنترل موسسه بینش!سوالات امسال رو مقایسه کنید خودتون میفهمید)

سیگنال:
کتاب یا کلاس تقدسی
کتاب کهن

الکترونیک:
کلاس باغستانی یا اسلام پناه

ماشین:
حلم زاده(جزوه یا کتاب)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

890031156

کاربر ممتاز
سلام خدمت همه
اینم منابع من! فک نکنم ازین جامع تر بشه منابع رو معرفی کرد!:D:cool:
البته همه در جریانن که کتب مدرسان برا تست زنی هست و نه برا درسنامه
درسنامه اش برا مرور خوبه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jeneral_dj

عضو جدید
من 93 رو گند زدم (لغتی که بشه بهتر توصیف کنم وضعیت کنکورمو احتراع نشده!!!)

زبان عمومی : کتاب زبان سری عمومی که البته با اسم سری عمرانم میشناسنش- این کتاب گرامر رو خیلی جمع و جور گفته لغاتش نسبتا کامله!!

ریاضی مهندسی: من خودم راهیان ارشد خوندم به نظرم کتاب خوبیه!!! محمود کریمی هم که نیاز به تعریف نداره و اکثرا میشناسنش!!!
معادلات : من خودم کریمی خوندم و خوب بود .
آمارو احتمال: نمیدونم!!!!

مدار1و2: من با کارو زرگز شروع کردم ولی واقعا خسته شدم از مدار خیلی درسنامه زیادی داره و عیب بزرگش اینه که دانشجو رو به سمت حفظ نکات زیادی میکشونه در صورتی که مدار ذاتش باید تمرین زیادی کنی نه اینکه نکته حفظ کنی!!! من از یه جایی به بعد راهیان ارشد خوندم به خاطر خلاصه بودنش و روشها حل تستهاش خوشم اومد!!! کتاب رهیافت حل تست تقوی کنی هم فوق العاده بود هر چی از رو این کتاب آخری تست حل کردم تونستم تو کنکور بزنم!!

کنترل: من راهیان ارشد خوندمو راضی بودم البته اگه پایتون ضعیفه با این کتاب به مشکل برمیخورید چون درسنامه هاش خلاصه هست و نکته مهم اینه خیلی از نکات این کتاب توی حل تستهاشه!!!! یعنی برای استفاده بهینه از کتاب حتما باید تسهاش رو حل کنید!!!!

سیگنال : مومن زاده خوندم ولی به نظرم چون ویرایشش نکرده یکم قدیمی شده متنش(اینطور احساس کردم) در ضمن دوجلدیه و قیمتش از تقدسی و کهن خیلی بیشتر میشه!!!

الکترونیک : فقط اسلامپناه ولاغیر!!!!

مغناطیس : وقت نکردم بخونم اما مغناطیس مظهری رو دارم و به نظرم بدک نیست!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

atena2

عضو جدید
من درصدهام خوب نشده برای همین در مورد منابع نظر نمیدم

اما اونهایی که رسیدم و خوندم رو میذارم

1- زبان کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین _ رو خریدم کتاب خوبیه اما فقط 100 لغت حفظ کردم حاوی 2000 لغت هست .
2- ریاضی نخوندم!!! 8 درصد

3- مدار راهیان ارشد فقط تست دو فصل رو زدم (16درصد)
4- کنترل 22 درصد من تابستون کتاب رضایی رو تا سر مکان هندسی خوندم تا اونجا که کتاب کاملی بود اما خیلی تشریحی بود . (پاییز کلاس شیرین آبادی رو رفتم اما فقط یه دور جزوه اش رو روخوانی کردم . زمانم کم بود. بچه هایی که پایه کنترلشون ضعیف بود کلاس براشون خوب نبود و متوجه نمیشدن استاد چی درس میده. چون خیلی سریع درس میده . اما سطح کلاش بالا و خوب بود و در حد کنکور بود)
5- سیگنال 46 درصد . کتاب تقدسی (دوبار خوندم تستهای فصل یک و دو و سه رو حل کردم بقیه رو نرسیدم )
-6 الکترونیک 50 درصد کتاب اسلام پناه (تا سرفیدبک خوندم و تست زدم اما اگه کامل خونده بودم تا 100 هم میشد زد- البته الکترونیک امسال اسون بود توی کنکور های ازمایشی درصد الکترونیکم منفی میشد - خودم نگرانم اگه سال بعد روند سوالها عوض بشه که اتفاق عجیبی هم نیست ممکنه این کتاب کافی نباشه )
5- مغناطیس 2 درصد (یه دور جزوه اشرفیان رو خوندم اما تسلط نداشتم و تست هم نزدم- جزوه رو هم از انتشارات نصیر خریدم )

از نظر من امسال کنترل و مغناطیس و مدار سخت بودن
سیگنال متوسط
الکترونیک اسون
زبان قسمت لغتها آسون قسمت متن ها سخت ..
مهمترین ضعف من درقسمت ریاضی و مدار بود ریاضی رو نخوندم و مدار هم تست نزدم .. اگه ریاضی و مدار رو بیشتر وقت گذاشته بودم امید به قبولی داشتم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

erwin88

عضو جدید
من امتحان بد دادم اما تقصير خودم بود نمي دونم سر جلسه چرا اشتباه مي كردم الان نگاه مي كنم ٩سوال در مجموع اشتباه زدم بخاطر يه منفي يا تقسيم و ضرب اشتباه
اما منابع
رياضي كريمي وراهيان بايد باهم بخونيد مخصوص بحث مشتقات كه حتما از راهيان بايد خونده بشه
معادلات من كريمي رو مي گم چون تست زياد داره
مدار والله وايه اين يكي من منبع معرفي نمي كنم فقط فقط تمرين و تست مي خواد كارت با كتاب و جزو راه نمي افته
كنترل: اين درس بسيار منحوسه چون هر كاري كني يسري نكات پيدا مي شه كه كل زحمتت رو بي ارزش مي كنه. راهيان و مدرسان خيلي خوبن اما حتما مرجع هم بخونيد
بررسي:جهش خيلي خوبه
ماشين :فقط مدرسان
مغناطيس :مردشورش من طاهري رو گرفتم بد نبود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

juvefans

کاربر ممتاز
منابع :
از نظر من منبع مناسب برای کنکور منبعی هست که بتونه علاوه بر پوشش کامل مفاهیم درس ، فن حل مسائه و ارتبات فصول مختلف درس مورد نظر را باهم بیان کند .
بهتر هست کتابی مورد استفاده باشد که بر مبنای تست های کنکورهای اخیر نوشته شده باشد و محور اصلی کتاب بررسی نکات تست های کنکوری باشد نه تست های تالیفی و گاها پرغلط و دور از کنکور .
بررسی برخی منابع مفید و ویژگی آنها :

1- زبان تخصصی :
کتاب پارسه : کتاب عالی و مفید . هدف این کتاب آموزش تکنیک های پاسخگویی به سوالات درگ مطلب هست .
مدرسان شریف : در انتهای هر درس تعدادی لغت را به صورت جدول ارائه شده که تقریبا مناسب به نظر میرسد . در کل به عنوان یک منبع تست مناسب است و در جهت تکمیل کتاب پارسه در صورت داشتن وقت بیشتر توصیه میشود .

2- ریاضی مهندسی – معادلات :
کتاب کریمی ( نصیر ) : یک درسنامه روان حتی برای کسانی که بار اول این درس را مطالعه مینمایند . از نظر پوشش مطالب کامل ، روش ها و تکنیکهای سریع حل سوال و ارتباط مباحث مختلف باهم به خوبی مشاهده میشود .
کتاب معتقدی ( پارسه ) : درسنامه این کتاب بسیار عالی اما خیلی سنگین هست و برای کسانی مه در ریاضی مهندسی پایه بسیار قوی دارند مناسب هست . در غیر این صورت بهتر است ابتدا کتاب کریمی مطالعه سپس به سراق این کتاب بیاید .

3- مدار :
متاسفانه هیچ منبعی پاسخگوی نیازهای سوالهای کنکور این سه سال گذشته نیست . اما با این حال :
کتاب دکتر زرگر (پوران پژوهش ) : یک درسنامه قوی و مفید برای کسانی که پایه ضعیفی دارند . ( جوابگو تا سال 89 )
کتاب تقوی ( راهیان ارشد ) : متاسفانه درسنامه به شدت خلاصه است و هیچ چیزی یاد نخواهید گرفت ! اما حل تست ها از تمامی کتابها بهتر انجام شده و هر سوال از دریچه های مختلفی حل و بررسی شده .
کتاب عبدالعالی ( پارسه ) : شاید این کتاب با نگرش جدید خوب بتواند برای تست های اخیر مناسب باشد . باید منتظر چاپ جدید بود .

این صرفا نظر شخصی من هست و هنوز هم نتایج اعلام نشده ، باید منتظر موند اما برای کسانی نوشتم که از الان میخواهند شروع کنند .

لطفا اگر د ر مورد این مطلب نظری دارید در بخش گفتگو مطرح کنید .

در پست بعدی دروس تخصصی رو مینویسم .

juvefans

کاربر ممتاز
دروس تخصصی :

4- کنترل :
کتاب متدین ( جهش ) : عالی ، به روز ، درسنامه قوی و مفهومی . بهترین کتابی که در دوره مطالعه برای کنکور ارشد در بین همه دروس میبینم همین کتاب هست . مطابق با سوالهای سالهای اخیر به خوبی به روز شده و هر سوال رو با بهترین و سریعترین روش های ممکن حل شده .
مباحث مختلف به خوبی به هم مرتبط شده ، مثلا در فصل مکان هندسی ریشه ها با استفاده از معیار راث روشهایی برای پاسخگویی سریع تستها ارائه شده .
کتاب رضایی ( پوران پژوهش) : این کتاب درسنامه طولانی و ظاهرا فقط شبیه به یکم کتاب مرجع هست تا یک کتاب کنکوری . در علم این نوسنده شکی نیست اما متاسفانه هیچگاه فن حل مسئله در این کتاب آموز داده نشده و فقط مطالب پشت سر هم ردیف شده . اما حل تست ها مناسب است.
کتاب آریاز برادرانی ( آزاده ) : متاسفانه با وجود اینکه کتاب چاپ جدید هم آمده است اما نسبت به تست های اخیر اصلا پاسخگو نیست اما در حل سوالهای 89 به قبل از همه کتابهای پاسخ های بهتری دارد .
کتاب سجادیان ( مدرسان ) : متاسفانه درسنامه این کتاب به قدری خلاصه هست که نام کتاب دیگر نمیشود روی آن گذاشت ! حل سوالت هم چندان جالب نیست .

5- بررسی سیستم قدرت :
کتاب قاسمی ( جهش ) : با توجه به تغییر نگرش سوالات این درس این کتاب به دلیل داشتن سوالات متنوع تالیفی (تنها در این درس پیشنهاد میکنم )
کتاب حلم زاده ( پوران پژوهش ) : درسنامه عالی و مناسب با کنکور . تست های تالیفی زیبا و مناسب .
• همچنین برای من حل تستهای آزمونهای پارسه بسیار مفید بود .
• هر دو منبع عالی و بی نقص هستند .

6- ماشین :
کتاب حلم زاده ( پوران پژوهش ) : درسنامه این کتاب مفید ، کامل و هوشمندانه هست . کاملا پاسخگو سوالات همه دوره ها میباشد . با کمترین زمان ممکن روی این درس با این کتاب نتیجه ای فراتر از انتظار میگیرید .
کتاب پژمانفر ( مدرسان ) : درسنامه کاملی دارد، اما به شدت وقتگیر هست .نکته منفی این کتاب پرغلط بودن تستهای تالیفی هست .

7- مغناطیس :
کتاب عبدالعلی ( پارسه ) : بینهایت کتاب مفیدی هست . درسنامه عالی ، تستهای کتاب به بهترین شکل ممکن حل شده . روشهای حل مناسبی برای رد گذینه اشاره شده که به شدت به کمک شما می آید . نوعی اشتیاق در یادگیری این درس سخت در شما ایجاد میکند .( عشق با بوی ماهی ! )
کتاب شفیعی ( مدرسان ) : درسنامه که اصلا مفید نیست . فقط یک منبع تست هست که بعد از کتاب پارسه برای تمیرین مناسب هست .

موفق باشید .

samin_m

کاربر ممتاز
سلام به همه شما عزیزانم ک برای کنکور سال آینده برنامه ریزی کردید

امیدوارم ک توی مسیرتون موفق و پر انرژی باشید

راستشو بخواید نمیخواستم بیام و نظر بدم،اما بهرحال تجربه ای هست ک توی این مدت بدست آوردم و خالی از لطف نیس ک ب شما دوستان هم منتقل کنم

بهرحال زکات العلم نشرحُ;):D

اینهم پیشنهادات من:

ریاضی مهندسی:

مومن زاده - راهیان ارشد

معتقدی - پارسه

معادلات:

محمود کریمی - نصیر

آمار:

من فقط وقت کردم 40روز آخر جزوه پارسه رو نگاه کنم،بدک نبود اما در کنارش برای شفاف تر شدن موضوع از کتاب آمار و احتمال مهندسی دکتر نعمت اللهی استفاده کردم

مدار:

کارو زرگر - پوران پژوهش

کنترل:

مهندس تقوی کنی - راهیان ارشد این کتاب روش های حل مفهومی و خوبی داره ولی درسنامه اش بسیار خلاصه هست،برای مسلط شدن ب مفاهیم از اوگاتا و دکتر خاکی صدیق استفاده کردم

ماشین:

پژمانفر - مدرسان شریف البته این کتاب ب بعضی مباحث کم اهمیت زیاد پرداخته و بعضا هم فرمولی شده در بعضی جاها ک اعصاب منو خورد میکرد! ولی کتاب خوبی هست

***البته توی تمام درس ها کمک ها و لطف هایی ک بچه های سایت ب بنده داشتند ب هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست***

در آخر هم یه توصیه مهم ب دوستان دارم:

ازتون خواهش میکنم،حتما حتما دنبال مفهوم و دلیل همه چیز باشید!! هیچ چیزی رو بدون اثبات قبول نکنید و تا اونجایی ک ممکنه دنبال فرمول نرید! حتی اگ فرمول یا نکته ای رو حفظ میکنید بدون دونستن اثبات و دلیلش حفظش نکنید! چون بدون شک توی کنکور با اون حجم زیاد و سختی سوالات و البته خستگی ک بازده رو پایین میاره،هیچ چیز بجز مفاهیم ب دادتون نمیرسه! اگ مفهومی رو دونستید،فرمولش هم یادتون میاد ولی برعکس این قضیه خیلی کم پیش میاد...

و اینکه هرگز دچار جو زدگی اینکه : این راه حل تستیه و N ثانیه زمان میبره،اون راه حل طولانی و ول کن و این فرمول رو یاد بگیر و... امثالهم قرار نگیرید! هیچ راه حل سریعی بدون دونستن راه حل اصلی ارزش یاد گیری نداره!!!

یا نخونید،یا تا ب تمام مفاهیم مسلط نشدید و پاسخ چراها رو پیدا نکردید بیخیالش نشید!

توی پاورقی این رو هم اضافه کنم،از اونجایی ک برای خیلی ها مهمه ک بدونن صحبت های چ کسی با چ سطح علمی رو میخونند باید خدمتتون بگم ک من از همه دوستان اینجا کم سواد تر هستم!درصدای کنکو 93 ام هم (البته ک هنوز جوابها بصورت قطعی نیومده ولی حدود درصد های بنده) توی دفترچه دوم ماشین و برسی و کنترل رو حدود 40-50 درصد زدم و توی دفترچه اول هم ریاضی رو درحد 60-70 مسلط بودم و 30-40 هم ب مدار! ولی ب دلیل یه اتفاقی ک اینجا جای مطرح کردنش نیس ریاضی 40 زدم و مدارم منفی شد!!(زبانم 10-20)

انشا الله ک موفق و شاد و سلامت باشید

ارادتمند همگی S@m!n_m

التماس دعا;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajadrazavi

عضو جدید
منابع مناسب ریاضی:
ریاضی مهندسی:راهیان(مومن زاده)
معادلات:اول جزوه پارسه رو بخونید (واسه شروع بی نهایت خوبه)بعد کتاب پارسه
آمار:جزوه پارسه که حدود 70 صفحه میشه به نظرم کافیه
دوستان شما هم اگر نظری دارید بفرمایید.البته فقط یک منبع معرفی کنید.مثلا بعضی دوستان می گویند ریاضی مهندسی پارسه خوب است راهیان را بخوانید و نصیر هم کامل است و جزوه فلان استاد هم معرکه است .این گونه معرفی نه تنها کمکی نمی کند بلکه فرد کنکوری را به بی راهه می برد.
برای انتخاب منبع وسواس نداشته باشید.یک منبع مناسب را اگر خوب و کامل بخوانید شک نکنید موفق می شوید.انتخاب منبع را فقط یک بار انجام دهیدو
مطمئن باشید نفر اول کنکور که مثلن کتاب ماشین مدرسان خوانده اگر کتاب پوران را هم می خواند باز نفر اول می شد

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من از تجربه ی بچه های اینجا راه کنکور رو پیدا کردم هر چند سر جلسه بد بیاری اوردم اما بازم خدارو شکر هر چی خیره پیش میاد
... چه بسا چیزها که شما از آن کراهت دارید در حالى که خیرتان در آن است و چه بسا چیزها که دوست مى‌دارید در حالى که شر شما در آن است. و خدا خیر و شر شما را مى داند و خود شما نمى‌دانید.بقره آیه 216

قبل از انتخاب منبع مهمترین چیز داشتن یه روحیه توپ و اراده ی قویه واسه همین اگه الان عزمتون جزمه واسه خوندن رو یه برگ همه هدف هات و تصمیمات و بنویس تا موقع هایی که خسته میشی و کم میاری یاد امروزت بیفتی و باز به روحیه امروزت برگردی

دومین چیز یادگیری درسا هست اگه تو دوره ی لیسانس مثل من دانشگاه خوبی نبودی از الان تا اخر تابستون فقط وقت برا جبران دانشگاه و یادگیری پایه ای دروس بذار مهم نیست که بعد از این دوره بتونی حتما تست بزنی اما مهمه که وقتی صفحه به صفحه یه کتاب رو میخونی بفهمیش(نه در حد تست در حد یادگیری اما عمیق نه سطحی)
و تا تابستون حتما درسایی که تصمیم داری بخونی رو حتما یه دور بخون
هرچی تا اخر تابستون مفهومی تر خونده باشه دوره ی مهر راحت تری و یشرفتت بیشتره
از مهر کنکوری خوندن به طور جدی شروع میشه معمولا از مهر هم درس خوندن با حوصله تر میشه چون از بچگی با شروع مهر درسا شروع میشد!

سومین نکته اینه که به جای اینکه چند تا کتاب بخونی یک کتابو چند بار بخونی!پس اول منابعتو خوب انتخاب کن

تجربه من +کارایی که باید میکردم و بنا به دلایلی نشد

ریاضی مهندسی:مومن زاده +تست های سال های پیش
معادلات:جزوه خلاصه معتقدی + تست های سالهای پیش (واسه معادلات من بیشتر روشا رو با حل تست های سال های پیش یاد گرفتم )

مدار
فقط جزوه کهن(چند بار بخونید!!معرکه است)
من کارو خوندم مدرسان خوندم اما نمیتونستم تست بزنم و از ابان ماه جزوه کهن رو خوندم و واقعا عالی بود
بعد حتما کوییز های کهن رو حل کنید چند بار
و بعد 300 سوالشو که حلشو هم یکی از اساتید گذاشته بودن تو سایتشون بسیار هم عالی بود

کنترل:
سری برق
کنترل یه درس خشکیه (نیستا کنکورایی این چند سال ازش غول ساختن) اما این کتاب واقعا ادمو جذب میکنه
من رضایی میخوندم درسته خیلی خوب و عالیه و جای حرف نداره اما کتابش ادمو جذب نمیکنه(باید خوشگلتر میبود:D)
یه تست هایی هم اخرش داشت که خیلی جالب بود از تست های ترکیبی بودن
رهیافت هم واسه تصویر سازی تو ذهن خیلی کمک کننده بود

سیگنال
مومن زاده و تقدسی عالی هستن
فک کنم از اشتباهاتم این بود که تست کهن رو نگرفتم:(

الکترونیک
فقط دو جلدی اسلام پناه (درسنامه اش کامل و جامع هست امسال دیر چاپ شد دیر رسید:D)
و حتما حل تمرین های کتاب رضوی

و ماه اخر حتما جمع بندی کنکور ها با حفظ برنامه خودتون و مرور خلاصه ها اما چند بار سوالای کنکور 5 سال اخر رو حل کنید

براتون ارزوی موفقیت دارم
امیدوارم مثل من بد بیاری نیارید:(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان نازنین و دوستانی که سال بعد میخوان کنکور بدن.
راستش من خودم زیاد امسال نخوندم و پشت کنکور هستم و ایشالا سال بعد دوباره کنکور میدم ولی بهرحال کتابهای زیادی رو دیدم و ورق زدم و بعضا خیلیاشو یکی دو فصلی خوندم.منابع پیشنهادی من به شما به این صورت هستش که در ادامه مینویسم.

<<زبان>>

واسه زبان به نظرم بهترین کار خوندن گرامر از هر کتابی هستش.گرامر درحد دبیرستان سوال داده میشه و راحت میشه خوند.
واسه لغات و ریدینگ به نظرم بهترین کار خوندن سوالهای ارشد سالهای پیش هستش و یادگیری لغات استفاده شده و بکار رفته توی اون آزمونا

<< ریاضی >>

واسه ریاضی مهندسی و معادلات نظر خاصی ندارم چون وقت نشد کتابهای مختلف رو بررسی کنم و خودم از کریمی خوندم ولی خب واسم جوابگو نبود یعنی سوال یکم عوض میشد به مشکل میخوردم که حتما مشکل از طرف من بوده.
واسه آمار و احتمال نظر من یادگیری سوالهای آزمونهای قبلی ارشد هستش که کفایت میکنه

<< مدار >>

واسه مدار من کتاب Linear and nonlinear circuits نویسنده دسور و کتاب هیت رو پیشنهاد میکنم بعد خوندن این کتاب و یادگیری مفاهیم کتاب جهش

اینم لینک برای دانلود کتاب دسور
http://bookza.org/book/881087/754143
و اینم لینک برای دانلود کتاب هیت
http://bookza.org/book/2075683/27e581

<< کنترل >>

برای کنترل من کتابهای کنترل نایس و اوگاتا و کتاب بنجامین کو رو پیشنهاد میکنم بعلاوه کتاب جهش و برای تسلط بیشتر کتاب تست سجادیان

لینک دانلود کتاب نایس
http://bookza.org/book/557486/a08308
وحل المساعل این کتاب
http://bookza.org/book/600861/f2c74d

لینک دانلود کتاب بنجامین کو
http://bookza.org/book/807767/87eade

<<الکترونیک>>

برای الکترونیک کتابهای پیشنهادی من کتاب های سدرا اسمیت و نشلسکی هستش بعلاوه حل تمرینهای آخر فصل کتاب رضوی

لینک دانلود کتاب سدرا اسمیت
http://bookza.org/book/671848/aa3159
و لینک دانلود کتاب نشلسکی
http://bookza.org/book/601230/6e678c

حتما حتما توصیه میکنم اگه شرایطشو دارید فیلم های موجود در لینک زیر رو که مربوط به دانشگاه شریف و تدریس استاد شریف بختیار هستش رو هم دانلود کنید و ببینید فوق العادس
http://maktabkhooneh.org/course?course=sharif705
<< سیگنال >>
واسه درس سیگنال دو تا کتاب هستن که خیلی خوب هستش که من هردو رو خوندم

کتاب سیگنال کهن که سطحش بالاتر از بقیه کتابهای سیگنال هستش و در هر فصل تمرینهای زیادی داخل متن داره که شامل تمرینهای سراسری و تالیفی هستن برای کسایی که با تمرین زیاد به تسلط میرسن توصیه میشه
کتاب سیگنال تقدسی که این کتاب برای هر سوال توضیحات زیادی داده و برای کسیکه توضیحات واسش مهمتره پیشنهاد میشه ولی تستهای تالیفی کمی داره.

در کنار اینا کتاب تست تالیفی نارنجی پوران نویسنده مومن زاده رو هم حتما بگیرید.
برای رسیدن به درصد بالای 80 کتاب تست کهن پیشنهاد میشه که سوالاش خیلی سخت تر از سوالای کنکور هستش ویژگی این سوالا اینه که به آدم دید میده توی درس
توصیه اکید میکنم از دو تا کتاب اول یکی رو در کنار کتاب نارنجی پوران حتما بگیرید.

<< مغناطیس >>

واسه مغناطیس کتاب پارسه رو داریم که تمرین های کمی داره ولی خب توضیحاتش خوبه
کتاب سه جلدی پردازش رو داریم نویسنده آقای طاهری که این کتاب سوالات رو به روش روتین حل کرده ولی تعداد تمرینای این مجموعه خیلی زیادی برای هرفصل حدود 60 70 تا تمرین داره
از بین این دوتا کتاب یکیشو بگیرید خوبه.دوتاشو نگیرید که چون روشهای حلشون متفاوته به مشکل برخواهید خورد و ممکنه ازین درس زده بشید :D

در کنارش کتابهای مرجعی همچون چنگ - نایفه - هیت و همچنین کتاب
+2008 solved problems in electromagnetics هم پیشنهاد میشه

یکم کتابای مرجع زیاد شد ولی به نظرم خیلی بهتر جواب میگیرید با خوندن کتابهای مرجع.
راستی توصیه میشه برای تقویت زبان این کتابهایی که بالا گذاشته شده رو اگه خواستید بخونید کتاب انگلیسی رو بخونید.شاید اولش سخت بیاد ولی یکی دو فصل اول هر کتاب رو بخونید بقیه لغات در فصول بعدی عینا تکرار میشه و سرعتتون بیشتر میشه در فصول بعدی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منابع پیشنهادی بنده:

ریاضی مهندسی:
مومن زاده.به دلیل بیان شیوا مخصوصا تو بحث مشتقات جزئی.این کتاب فقط سوالات برق رو داره.تست هاش کمه.
مهندس کریمی.تمام تست های رشته های دیگه رو هم داره.

معادلات:
گاج.کلا 250 صفحه اس.کنکورای همه ی رشته هارو هم داره.1.5 ماهه هم جمع میشه

آمار:نمی دونم

مدار:
پوران پژوهش-کاروزرگر:درسنامه ی فوی داره.اما یه سری جاها دیگه از بحث کنکور خارج میشه.
تقوی:درسنامه اش خلاصه اس اما حل تست هاش خیلی خوبه.کنکوری سوالا رو حل کرده.
به نظر من درسنامه رو از روی کارو زرگر بخونید و مسائل داخل فصل رو حل کنید.بعد دوباره درسنامه ی تقوی رو بزنید و تستای کنکور رو از تقوی بخونید.

کنترل:
تقوی:درسنامه اش خلاصه اس.اما سوالای کنکور رو خیلی خوب حل کرده.
رضایی:درسنامه ای کامل.بعضی جاها رو اضافه گفته.همه از قطر زیاد این کتاب می نالن اما این زیاد بودن تعداد صفحا بخاطر فونت بزرگ کتابه.فونتش رو کوچیک کنید همون 700 صفحه میشه.
به نظر من یه دور تقوی رو بخونید بعد برید رضایی رو یه دور بزنید.خودتون متوجه میشید کجای کتاب رضایی رو بخونید کجاها رو نخونید
سیگنال:
تقدسی و تمام.خیلی کتاب خوبیه.یکی از معدود کتاباییه که دلسوزانه نوشته شده.تو یه سری تستای کنکور می بینید 2 صفحه فقط توضیح برای جا افتادن مطلب نوشته شده.
(تا اینجا با این کتاب سیگنال رو 72% زدم)

الکترونیک:
اسلامپناه.این کتاب بعدا باعث سخت شدن سوالای کنکور خواهد شد.حالا بببینید.وقتی این کتاب رو می خونید متوجه میشید که الک یجور بازی بوده و شما هم تو این بازی ماهر خواهید شد.

مغناطیس:
این درس جزو درساییه که اگه بخونید و بتونید فقط به 4 تا تست پاسخ بدید شدیدا رتبه اتون بهتر میشه.از این درس نترسید.
اگر تو این یکی دو ماه می خواید شروع به خوندن کنید مغناطیس رو حتما بخونید
اول رهیافت حل مساله در مغناطیس رو بخونید بعد شروع کنید کتاب پارسه و کتاب جهش رو موازی همدیگه بخونید.میشه سوالاش رو جواب داد.فقط یکم صبر می خواد

ایشالا سال بعد خبر قبولی تکتون رو بشنویم.فعلا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کاش بی اطلاع نظر ندیم !! اون هم نظر عام در مورد کل کتابهای یک انتشارات !! شما همه کتابهای جهش رو دیدی مگه ؟
-کتاب بررسی سیستم قدرت جهش یکی از کتابهای خیلی جدید و پر از مطلب مفید هست .
-کتاب کنترل که رویکرد جدیدی داره و توضیحاتش رو قبلا دادم که چقدر مفید هست .

من جای شمارش نقایص بقیه نقاط قوت کتاب مورد نظر رو میگم .;)
بنده با حرف شما کاملا موافقم.
اتفاقا امروز رفتم یه سری کتاب گرفتم ولی متاسفانه نتونستم کتاب بررسی مهندس قاسمی رو پیدا کنم بیشتر کتاب فروشی ها کتاب بررسی علیرضا صدیقی رو داشتن ، الابته یکی از کتاب فروشی ها گفت سفارش دادم چاپ جدید برام بفرستن.
کتاب هایی کنکوری که در حال حاضر دارم اینا هستن
مدار: کارو زرگر + تقوی(راهیان ارشد)
معادلات: معتقدی (پارسه)
الکترومغناطیس: عبدالعالی(پارسه)
ماشین های الکتریکی: امین حلم زاده

اینا رو هم چند روز دیگه میخوام بگیرم
ریاضی مهندسی: کریمی+مومن زاده
کنترل: امین رضایی + تقوی
مغناطیس: تا قبل از اینکه پست شما رو بخونم ، میخواستم برای تست بیشتر کتاب رهیافت حل مسئله در الکترومغناطیس رو بگیرم، ولی الان بجاش همون کتاب مدرسان که شما گفتید رو تهیه میکنم.
بررسی سیستم های قدرت: علیرضا قاسمی (جهش)
البته شاید کتاب معادلات کریمی(نصیر رو هم بگیرم).
میشه در مورد کتاب کنترل جهش یه توضیحاتی بدید و نسبت به این دوتا کتاب که من میخوام بگیرم ، مقایسش کنی.
ممنون از کمکتون:gol::gol:

آخرین ویرایش:

juvefans

کاربر ممتاز
بنده با حرف شما کاملا موافقم.
اتفاقا امروز رفتم یه سری کتاب گرفتم ولی متاسفانه نتونستم کتاب بررسی مهندس قاسمی رو پیدا کنم بیشتر کتاب فروشی ها کتاب بررسی علیرضا صدیقی رو داشتن ، الابته یکی از کتاب فروشی ها گفت سفارش دادم چاپ جدید برام بفرستن.
کتاب هایی کنکوری که در حال حاضر دارم اینا هستن
مدار: کارو زرگر + تقوی(راهیان ارشد)
معادلات: معتقدی (پارسه)
الکترومغناطیس: عبدالعالی(پارسه)
ماشین های الکتریکی: امین حلم زاده

اینا رو هم چند روز دیگه میخوام بگیرم
ریاضی مهندسی: کریمی+مومن زاده
کنترل: امین رضایی + تقوی
مغناطیس: تا قبل از اینکه پست شما رو بخونم ، میخواستم برای تست بیشتر کتاب رهیافت حل مسئله در الکترومغناطیس رو بگیرم، ولی الان بجاش همون کتاب مدرسان که شما گفتید رو تهیه میکنم.
بررسی سیستم های قدرت: علیرضا قاسمی (جهش)
البته شاید کتاب معادلات کریمی(نصیر رو هم بگیرم).
میشه در مورد کتاب کنترل جهش یه توضیحاتی بدید و نسبت به این دوتا کتاب که من میخوام بگیرم ، مقایسش کنی.
ممنون از کمکتون:gol::gol:

قبلا راجع به ویژگی های این کتابها نوشتم :

کتاب متدین ( جهش ) : عالی ، به روز ، درسنامه قوی و مفهومی . بهترین کتابی که در دوره مطالعه برای کنکور ارشد در بین همه دروس میبینم همین کتاب هست . مطابق با سوالهای سالهای اخیر به خوبی به روز شده و هر سوال رو با بهترین و سریعترین روش های ممکن حل شده .
مباحث مختلف به خوبی به هم مرتبط شده ، مثلا در فصل مکان هندسی ریشه ها با استفاده از معیار راث روشهایی برای پاسخگویی سریع تستها ارائه شده .
کتاب رضایی ( پوران پژوهش) : این کتاب درسنامه طولانی و ظاهرا فقط شبیه به یکم کتاب مرجع هست تا یک کتاب کنکوری . در علم این نوسنده شکی نیست اما متاسفانه هیچگاه فن حل مسئله در این کتاب آموز داده نشده و فقط مطالب پشت سر هم ردیف شده . اما حل تست ها مناسب است.
کتاب آریاز برادرانی ( آزاده ) : متاسفانه با وجود اینکه کتاب چاپ جدید هم آمده است اما نسبت به تست های اخیر اصلا پاسخگو نیست اما در حل سوالهای 89 به قبل از همه کتابهای پاسخ های بهتری دارد .
کتاب سجادیان ( مدرسان ) : متاسفانه درسنامه این کتاب به قدری خلاصه هست که نام کتاب دیگر نمیشود روی آن گذاشت ! حل سوالت هم چندان جالب نیست .

کتاب تقوی رو نیدیم اما شنیدم که برای درسنامه زیاد قوی نیست ولی نکته مهم مثبت این کتاب داشتن حل ریزبینانه سولات و بررسی دقیق گذینه ها هست . برای همین ترکیب جهش و تقوی شاید خوب باشه . امین رضایی راستش اصلا توصیه نمیکنم ... من خوندم کامل اما راضی نبودم شخصا اما نکات فنی و بررسی غیرسلیقه ای رو بالا نوشتم .;)

juvefans

کاربر ممتاز
این عکس کتاب های من :

DSC_0224 - Copy3.jpg

من به مدیریت پیام داده بودم که از دوستان بخواد که عکس منابع رو بگذارند بعد حق معرفی دارند که این مشکلات پیش نیاد اما اجرا نشد . عاقبت هم همین شد .
حالا شما که میای تخریب میکنی بیا عکس کتابهاتو بگذار ... بیا همن جهش رو نشون بده که دیدی
* روی عکس هم لوگو میگذارم

;)

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
توضیحاتی در مورد تاپیک بدم:
1- هر کس میتونه منابعی رو که در نظر داره معرفی کنه به شرطی که جنبه تبلیغات نگیره، تشخیص تبلیغاتی بودن یا نبودن پست ها به عهده مدیریت هست و هیچ کس حق دخالت نداره.

2- هیچ کاربری حق نداره پیشنهادات دیگرون رو زیر سوال ببره، کاربران فقط حق دارن در این مورد منبع خودشون رو معرفی کنند.

3- به هیچ کاربری ربط نداره تیراژ منابع معرفی شده چقدر هست و یا سال چاپ چندم هست.

و....

juvefans

کاربر ممتاز
باسلام
میخام برای درس زبان تو کنکور زبان تخصصی و گرامر بزنم آیا به نظرتون مشکلی پیش میاد که کتابهای 504 و لغات ضروری تافل رو نخونم؟ نظرتون در مورد کتاب گرامر پوران پژوهش چیه و برای گرامر چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟همچنین برای زبان تخصصی
به نظر من وقتی میخواید فقط بخش گرامر و متن ها رو جواب بدید ، خواندن 504 چندان مناسب نیست هم چنین کتاب لغات ضروری .
پیشنهاد من : کتاب زبان تخصصی پارسه + مدرسان تخصصی : کتاب پارسه کلی تکنیک بهتون یاد میده که شدیدا موثر هست . کتاب مدرسان هم مجموعه خوبی ار تست ها و لغات پر تکرار ارائه داده . من از این دو منبع استفاده کردم ، راضی بودم و درصد قابل قبولی هم زدم امسال .;)

من پایه زبانم قوی بود . ولی گرامر نیاز به دوره و تمرین داره . برای گرامر من جزوات دبیرستان رو خوندم و تستهای کتاب مبتکران پیشدانشگاهی رو حل کردم .امسال هم همه سوالات گرامر رو درست زدم .

آخرین ویرایش:

mahdi_ml

عضو جدید
معرفي بهترين منابع از ديد داوطلبان كنكور 92

در طي 2 هفته گذشته از حدود 100 داوطلب آزمون 92 از طريق ايميل، نظرسنجي انجام گرفت. در اين نظر سنجي دوستان از ديد خودشان بهترين كتاب ها را معرفي كردند. به دوستان تاكيد داشتيم كتاب هاي مناسب را معرفي كنند نه كتاب هايي كه خودشان خوانده اند. نتايج نظر سنجي تا حدود زيادي قابل پيش بيني بود. نكته جالب در اين نظرسنجي متنوع بودن كتابهاي مورد تاييد دوستان بود به طوري كه مثلا در درس A، حدود 3 كتاب مختلف معرفي شده بود و همگرايي خاصي وجو نداشت. در واقع هر كس با توجه به علايق و شرايط فكري خود كتابي را مناسب و ساير كتاب ها را نامناسب ديده بود. دقت كنيد وقتي ذهن شما به ذهن فلان مولف نزديكتر باشد با كتاب آن مولف بهتر ارتباط برقرار مي كنيد و اين كاملا طبيعي است. اما نكته اي كه بايد به آن توجه داشت اين است كه كتاب هايي كه در ادامه معرفي مي شوند همگي خوب هستند (يعني پارامترهاي لازم براي موفقيت فرد در كنكور را در بر دارند)، و نمي توان نسخه پيچيد و حكم كرد كه كتاب آقاي A از كتاب آقاي B بهتر است. كسي كه واقعا بخواهد كار كند و درس بخواند هر كدام از اين كتاب ها را بخواند نتيجه مي گيرد و آن كس كه نمي خواهد درس بخواند و براي درس نخواندنش دنبال توجيه است، وضعيتش روشن است. البته در اين بين يك نكته هست كه بايد مشخص شود و آن اينكه بعضي كتاب ها سطح پايين تري دارند، يعني مطالب را ساده تر گفته اند و برخي كتاب ها سطح بالاتري دارند. منطقا كسي كه سطح پاييني دارد نبايد مثلا برود دنبال كتاب سطح بالا مثل كتاب مدار دكتر هدتني. بلكه بايد از كتاب هايي كه پايه اي تر گفته اند شروع كند. در برخي درس ها مثل مدار اين موضوع هست و بايد به آن دقت كرد و ما هم سعي كرده اين در ادامه اگر تفاوت آشكاري بين سطح كتاب ها وجود دارد، اطلاع رساني كنيم. در نهايت بازهم تاكيد ميكنم نكته اول و آخر اين است كه كتاب را تهيه كنيد و شروع كنيد به مطالعه وگرنه ما تا شب كنكور هم مي توانيم در مورد مزايا و معايب كتاب ها صحبت كنيم. كتاب هايي كه دوستان در هر درس توصيه كرده اند (دقت كنيد شماره گذاري به معناي اولويت نيست)

رياضي مهندسي

1-مومن زاده (راهيان ارشد) + نامي (مدرسان شريف): كتاب آقاي مومن زاده متن درسي خوبي دارد اما تست هاي ساير رشته ها در آن موجود نيست و بهتر است داوطلب در صورت وجود وقت، تست هاي ساير رشته ها را از روي كتاب آقاي نامي مدرسان شريف كار كند. 2-معتقدي (پارسه) 3-كريمي (نصير): تست هاي ساير رشته ها + تست هاي كنكور دكتري را دارد اما ممكن است متن كتاب براي همه مناسب نباشد.

معادلات ديفرانسيل

1-آقاسي (نگاه دانش) : خيلي ساده توضيح داده و مناسب افراد با پايه ضعيف است 2-معتقدي (پارسه)

آمار احتمال 1-كتاب خوب و جمع و جور براي برق نداريم. كتاب آقاي طوراني (پارسه) هست اما تمام فصل هاي آن بدرد برق نمي خورد. اگر خواستيد از كتاب آقاي طوراني استفاده كنيد ابتدا توزيع آماري تست هاي برق 5-6 سال اخير را نگاه كنيد و همان فصل ها را از روي كتاب آقاي طوراني بخوانيد.

مدار
1-نظريه اصولي مدارهاي الكتريكي (خطي و غيرخطي) آقاي دكتر هدتني در انتشارات دانش نگار رفرنس اصلي درس مدار است اما اين كتاب متن سنگيني دارد و مي تواند براي دانشجوياني كه پايه قوي در درس مدارد ندارند به شدت ملال آور باشد. 2-عبدالعالي و واثقي (پارسه): متن ساده، براي استارت زدن به شدت توصيه مي شود 3-تقوي (راهيان ارشد)

كنترل خطي
كنترل خطي يكي از درس هايي است كه طي چند سال اخير فاز سوالات آن عوض شده است پس نكته مهم در انتخاب كتاب مناسب براي اين درس آنست كه نويسنده كتاب را هر سال آپديت كند و تست هاي جديد حتما همراه كتاب باشد (سعي كنيد در خريد كتاب كنترل دقت كنيد كه حتما كتاب چاپ جديد بخريد). 1-تقوي (راهيان ارشد) 2-رضايي (پوران پژوهش) : اين كتاب براي افرادي كه پايه خوبي در كنترل ندارند و احتياج به توضيحات بيشتر احساس مي كنند مناسب تر است 3-جزوه اساتيد مدرس كنترل در آموزشگاه ها (نه اساتيد دانشگاه!) : من اعتقاد دارم در درس كنترل، خواندن جزوه كلاسي اساتيد كنكوري در كنار كتاب 1 و 2 ميتواند بسيار بسيار مناسب باشد.

سيگنال
1-مومن زاده و گلستاني (راهيان ارشد) 2-تقدسي (نصير) 3-بانك تست مومن زاده (پوران پژوهش): دقت شود اين كتاب فقط تست است و شما قبلش بايد يكي از كتاب هاي 1 يا 2 را مطالعه كرده باشيد.

الكترونيك
1-اسلام پناه 2 جلدي (راهيان ارشد) 2-كتاب رفرنس پروفسور رضوي (حل تمرين هاي اين كتاب مفيد باشد، كتاب حل المسائلش هم توي اينترنت هست) 3-الكترونيك هم از آن درس هايي است كه جزوه درسي اساتيد كنكوري كنار كتاب بسيار بسيار توصيه مي شود.

الكترومغناطيس
هميشه مشكل بوده انتخاب كتاب خوب براي اين درس، به هر حال نظر دوستان (و البته بنده) چنين است: 1-حل سوالات كتاب دكتر صفايي (انتشارات شيخ بهايي): اين كتاب شامي يك درس مختصر و تعداد زيادي سوال و جواب است (جواب هاي واقعا تشريحي). اين كتاب مي تواند هم در مرحله يادگيري اوليه (استارت زدن) و هم در مرحله ايجاد تسلط مفيد باشد 2-عبدالعالي (پارسه): براي استارت زدن به شدت توصيه مي شود. متن كتاب روان و ساده است اما براي كنكور كافي نيست و حتما بعد از آن بايد يك كتاب ديگر هم مطالعه شود 3-طاهري (جهش)

ماشين الكتريكي و بررسي سيستم هاي قدرت 1-حلم زاده (پوران پژوهش) 2-پژمانفر (مدرسان شريف)

استاد گلستانی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

f.babaei

عضو جدید
سلام دوستان
من چون در کارشناسی درس سیگنال رو نداشتم میخوام الان که فرصت دارم تا اردیبهشت این درس رو اول از مرجع بخونم بعد برم سراغ کتاب مومن زاده نظرتون چیه؟ وکلا بنظر شما درسایی که ضعیفم رو اول مرجع بخونم؟
وهمچنین نظرتون راجع به کتاب سیگنال اپنهایم ترجمه دیانی چی هست اگه کتاب بهتری سراغ دارید معرفی کنید
درضمن من کتابهای مدار زرگر وسیگنال مومن زاده وریاضی مهندسی کریمی وکنترل سجادیان رو دارم اما چاپش مربوط به حدود3سالپیش هست بنظرتون کتاب چاپ جدید بگیرم یا همین کتابارو بخونم بعد تستای چندسال اخیر رو گیر بیارم وکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید
باسپاس

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من چون در کارشناسی درس سیگنال رو نداشتم میخوام الان که فرصت دارم تا اردیبهشت این درس رو اول از مرجع بخونم بعد برم سراغ کتاب مومن زاده نظرتون چیه؟ وکلا بنظر شما درسایی که ضعیفم رو اول مرجع بخونم؟
وهمچنین نظرتون راجع به کتاب سیگنال اپنهایم ترجمه دیانی چی هست اگه کتاب بهتری سراغ دارید معرفی کنید
درضمن من کتابهای مدار زرگر وسیگنال مومن زاده وریاضی مهندسی کریمی وکنترل سجادیان رو دارم اما چاپش مربوط به حدود3سالپیش هست بنظرتون کتاب چاپ جدید بگیرم یا همین کتابارو بخونم بعد تستای چندسال اخیر رو گیر بیارم وکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید
باسپاس

سلام
کتاباتون اگه مال سه سال پیش هستش حتما کتاب تهیه کنید چون اونا دیگه بدرد نمیخورن.
اگه کتاب مومن زادتونم مال سه سال پیش هستش به نظرم بهتره این سری به جای مومن زاده تقدسی رو تهیه کنید برای شمایی که این درسو نداشتید خیلی خوب و کامل توضیح داده.
در مورد مرجع هم همون کتاب کافیه دیگه نیازی به مرجع خونی نیستش.بهتره از کتابهای کنکوری بخونید اگه جایی رو نفهمیدید یا دیدید مطالب کافی نیستش به مرجع مراجعه کنید.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.. دوست عزیز شما که کتاب مدار مهندس تقوی رو تهیه کردین مربوط ب کدوم چاپه؟؟ اخه ایشون تو سایتشون گفتن که اخرین ویرایش و چاپ کتابشون کلا سبک درسنامه عوض شده و از این نظر خیلی قوی تر شده ب نحوی که دیگه شاید نیاز نباشه برا درسنامه ب منبع دیگه ای مث دکتر زرگر رجوع کرد.. خواستم اگه میشه یه بررسی تو کتاب ایشون داشته باشی ببینی واقعا درسنامه مثلا نسبت ب کتاب اقای زرگر چقدرتغییر و قوی تر شده.. تشکر
سلام دا6
مدار1 : چاپ سوم _ تابستان 91
مدار2 : چاپ سوم(ویرایش دوم) _ پاییز 92
اگه بخوایم درسنامه تقوی رو با زرگر مقایسه کنیم ، در حقیقت کتاب تقوی از لحاظ درسنامه هنوز حکم خلاصه رو داره و اونجوری که خودشون تو سایت گفتن درسنامه تشریح نشده و فقط به صورت نکته ای به مباحث اشاره شده.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی کتاب ریاضی مهندسی پیشرفته اروین کرویت (Advanced Engineering Mathematics, Ervin Kreyzig,) رو داشته دیده یا خونده؟:smile:

کنترل من

عضو جدید
ریاضی مهندسی

1) پارسه - دکتر معتقدی
2) راهیان ارشد - مهندس مومن زاده
هر دو کتاب بسیار خوبی هستند
معادلات دیفرانسیل

1) پارسه - دکتر معتقدی
2) پوران پژوهش - عزیزی (آبی رنگ)

مدارهای الکتریکی

1) پوران پژوهش - زرگر
2) مدرسان شریف- نامی

سیستم های کنترل خطی

1) فقط پوران پژوهش - مهندس امین رضایی
کتاب بسیار کاملیه و کاملاً مفهومی مطالب رو بیان کرده

تجزیه و تحلیل سیستم ها

1) راهیان ارشد - مهندس مومن زاده ، مهندس بخشی گلستانی
2) بانک تست سیگنال پوران پژوهش - مومن زاده
کلاً کتابهای مومن زاده رو می پسندم
الکترونیک

1) راهیان ارشد - مهندس اسلام پناه
2) سپاهان - خرمی
3) نص - مدبرنیا
البته کلیه منابع الکترونیک متن خیلی مناسبی برای درس و یادگیری ندارند و بیشتر حل مساله هستند و با منابع موجود خیلی مفهومی نمی توان الکترونیک رو درک کرد برای درک مفهومی الکترونیک باید رضوی و سدرا خوند

زبان تخصصی
1) زبان تخصصی برق پوران پژوهش - رضایی
2) برای زبان عمومی هم کتابهای 504 و تافل

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منابع معتبر

منابع معتبر

با سلام خدمت همه داوطلبان و دوستان عزیز
به مناسبت 27 اُمین نمایشگاه کتاب سالیانه تهران منابع مناسبی رو که خودم هم در طول مطالعه برای کنکور 92 از اون هااستفاده کردم رو عنوان میکنم.
مدار: در ابتدا با کتابدکتر زرگر(2جلدی) یا مهندس نامی یا یک جزوه خیلی خوب مدار رو یاد بگیرید و پس از مطالعه کامل این درس و یادگیریش به سراغ حل تستهای کنکور برین.مرحله دوم مطالعه کتاب دکتر هدتنی و حل تمرینات و مثالهاش هست
ریاضیات مهندسی: جزوه دکتر معتقدی+ کتاب مهندس مومن زاده+حل تستهای گرایشهای ریاضی محض و مواد و هوافضا و مکانیک و کامپیوتر
معادلات دیفرانسیل : جزوه دکتر معتقدی برای یادگیری درس کافی هست.برای زدن تستهای گرایشهایی که در بخش قبلی عنوان شد از کتاب مهندس کریمی استقاده کنید.
سیگنال:مومن زاده یا تقدسی+بانک تست مومن زاده
الکترونیک : فقط دوجلدی اسلام پناه
کنترل و زبان و مغناطیس(نزدم): I don`t know !
ریاضیات:57 ، مدار 38.89 ، کنترل:12.12 ، سیگنال:70 ، الکترونیک: 50 ، معدل موثر : 16.48
رتبه 194 م.پزشکی،229 کنترل،203 الکترونیک،240 مخابرات
پذیرفته شده در مخابرات سیستم تربیت مدرس،روزانه
پیشنهاد برای انتخاب رشته: اگر به برق علاقه دارید سراغ مخابرات(سیستم) و کنترل(نظریه کنترل) نروید زیرا تئوری های غیر برقی-غیر مداری محض به همراه ریاضیات سنگین در انتظار شما خواهند بود

Good Luck,Always

بالا